Luchtvaartberichten. Telegrammen. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken schoondochter, die met haar man bij haar Burgerlijke Stand lossing zijn gebracht, sal er eerlang wor den overgegaan, tot het beroepen van één predikant voor beide gemeenten. DE DOLEANTIE-HERDENKING. Aan den vooravond van den herdenkings dag der Doleantie werd gisteren in de Keizersgracht-kerk te Amsterdam een dank- en bede-stond gehouden, waarin voorging Ds K. Fernhout, emeritus predikant, een der weinige nog in leven zijinde predikanten, die in 1886 als predi kant de Doleantie hebben meegemaakt. De belangstelling voor deze samen komst was zoo groot, dat in de Fun en- kerk een tweede, gelijksoortige samen komst werd gehouden. De bijeenkomst aan de Keizersgracht werd o.m. bijgewoond door den minister van Binnenlandsche Zaken, mr J. A. de Wilde, het lid van den Raad van State dr A. A. L. Rutgers, den burgemeester van Amsterdam dr W. de Vlugt, vele hoog leeraren van de Vrije Universiteit te Am sterdam en de Theologische School te Kampen, de emeriti-predikanten ds W. F. A. Winckel en ds W. Maan, die even als ds Fernhout de Doleantie als predi kant hebben medegemaakt en de verte genwoordigers der Kerkeraden van vele Geref. 'Kerken. Ds Fernhout sprak over Openb. 110 —16 en teekende de Doleantie naar aan leiding van deze tekstwoorden als een beweging, die de kenmerken van een echte reformatie in zich droeg. In de andere samenkomst in de Funen- kerk was voorganger prof. dr J. Wate rink, die een predicatie hield over Jesaja 6314. Vandaag hadden in het Concertgebouw en in de Keizersgrachtkerk de Doleantie- herdenkingssamenkomsten plaats. In bei de gebouwen traden dezelfde sprekers op. De bijéénkomst in het Concertgebouw werd geleid door Prof. Dr H. Kuy- p e r. Na een openingswoord trad hier als eerste spreker op Dr K. Dijk uit Den Haag, die sprak over: „Het Verbond Gods". Hij begon met de vraag te stellen of er wel plaats is voor een herdenking der Doleantie. Tot die vraag dringt de critie'k o.a, van confessioneels zijde op de doleantie geoefend. Een van deze aan klachten is, dat in de beweging van 1886 niet de erkenning van Gods Verbond heeft overheerscht en door de verbreking van den kerkelijlcen band het Verbond is mis kend. D'aartegen wil spr. de reformatie van 1886 verdedigen. Nadat spr. uiteen gezet heeft wat onder Gods Verbond is te Verstaan, zegt spr., dat de gebeurtenissen van 1886 niet waren de „schaar zetten" in Gods Verbond, maar breken met een onschriftuurlijke organisatie. En dat er toen een breuk werd geslagen lag niet aan degenen, die gehoorzaamden, maar aan hen, die dezen eisch weerston den. En daarom willen wij, aldus spr., over wat in de doleantie tot stand kwam niet klagen, maar God danken, dat Hij Zijn kerk deze uitleiding gaf. Zijn welda den verplichten ons tot voortzetting van den strijd en tot getrouwheid. Vervolgens voerde het woord Prof. D r G. M. den H a r t o g h uit Kampen, over: „De Doleantie en het Ambt van Ouderling en Diaken". Door spr. werd ulit de Acta van het Synodaal Convent ('1887) en van de Voorloopige Synode (1888—'1889) en van de Tweede Voorloo pige Synode (1890) van Nederduitsohe Gereformeerde Kerken en uit de Hande lingen van het Regeerouderlingen-Congres geïllustreerd door voorbeelden uit de practijk, aangegeven, dat in de kerken der Doleantie: 1. nauwkeurig acht werd gegeven op de Schriftuurlijke vereisc'hten voor het ambt; 2. het huisbezoek weer in eere kwam en voor de individueele zielszorg in den Naam des Heeren veel goeds kon worden gegeven; 3. er volle vrijheid, recht en plicht was van de ouderlingen, om bij het onderzoek voor de toelating tot het Heilig Avond maal, waarbij het belijden van 'hetgeen werd geloofd op den voorgrond stond, voor de heiligheden des Verbonds te wa ken; 4. de ouderlingen in de regeering der kerk en in de herstelde tuchtoefening naast de Dienaren des Woords stonden en inderdaad toezicht hielden op de leqr en den wandel van die Dienaren; 5. ook ten aanzien van de taak der ouderlingen in het belang van de gemeen schap der kerken een einde werd gemaakt aan de achterstelling en in alle geledingen het presibyteriaal beginsel der aloude Ge reformeerde kerken vernieuwd, zooals o.a. Groen van Prinsterer in 1842 en O. G. Heldring in 1848 hadden begeerd. In de middagbijeenkomst sprak Prof. Mr A. Anema over: „De Doleantie en de Staat". In zijn rede ging spr. allereerst na, de beteekenis van de doleantie-beweging voor de rechtsbeginselen, die de verhouding van kerk en staat in Nederland 'beheer- sc'hen en daarna de geestelijke beteekenis die zij voor het leven van den staat zelf heeft. Vervolgens voerde Ds T. Ferwerda het woord over: „De Doleantie en het Kerkrecht". ,Spr. zette in zijn rede uiteen, dat de doleantie in haar verzet tegen de synodale bestuursrichting geen steun ge zocht heeft in een eigen gecreëerd kerk recht, maar teruggegrepen heeft naar het stelsel van kerkregeering, dat sinds 1618 *n. de kerk had gevigeerd en dat ge bouwd is op de zuivere, Schriftuurlijke grondgudachte van het Koninklijk Recht van Jezus Christus op, over en in Zijn kerk. De doleantie heeft zich geplaatst op den bodem van het kerkrecht, d.i. het kerk recht der Schrift en dat standpunt verre van seotarisch te wezen is in den volsten zin van het woord: universeel, katholiek, oecumenisch. Tenslotte sprak Prof. Dr F. W. G r o s- heide over: „D'e beteekenis van de Do leantie voor het Heden". In de eerste plaats betoogde spr., dat de Doleantie is het bewijs van de trouwe Gods over Zijn volk, waarin tevens de roeping 'ligt om voortdurend schuld en zonde te belijden. In de tweede plaats ging spr. na, dat in de dagen der Doleantie getracht is al les te doen naar het Gereformeerde Kerk recht, en dat dit ons doet zien, van hoe veel waarde een kerkrecht is, waarmede een Kerk zich naar het Woord des Hee ren kan ontwikkelen en hoe te waken is tegen het ontstaan van een reglementen bundel, die zich licht dringt op de plaats waar alleen het Woord Gods mag staan. En in de derde plaats bracht spr. naar voren, hoe de Doleantie wel degelijk heel de kerk en heel het volk op het oog heeft gehad en hoe dit doel nooit uit het oog mag worden verloren. Het wordt het best nagejaagd, aldus spr., wanneer de Gere formeerde Kerken zich in leer en leven getrouw als Gereformeerde Kerken, open baren. DE KWAK THUIS. Zes uur na de Kieviet geland. De „Kwak" is gistermorgen na een ge dwongen verblijf sinds Vrijdag op het doorweekte vliegveld van Bari opgestegen om Schiphol te bereiken. De vlucht was voorspoedig, evenals de tweedaagsche ver leden week van Indië naar Italië, toen het er om ging de passagiers van de Kie vit zoo snel mogelijk van Jodphur naar huis te brengen, een vlucht, welke zoo hopeloos in de Barineesche modder vast liep. Om vijf uur loeide de sirene op Schip hol ten teeken, dat de Kwak in zicht was en drie minuten later zette Smirnoff den vluggen vogel aan den grond. Om elf uur 's morgens was daar reeds de Kievit Veilig aangekomen, hersteld van de in Jodphur opgeloopen schade. De F 36 weer in de vaart. Het Fokker-vliegtuig F 36 Arend is gisteren voor het eerst na maandenlange revisie in de lijndienst van de K. L. M. opgenomen. Het vliegtuig is gistermiddag uit Schiphol naar Londen vertrokken met ongeveer 15 passagiers. D'e bedoeling is, dat de Arend voorloo- pig slechts op de lijn Amsterdam-Londen v.v blijft vliegen en dat nog wel in afwis seling met de F 22-vliegtuigen om over eenigen tijd den geheelen dienst Londen- Amsterdain-Berlijn en terug uit te voeren. Meer stewardessen voer de K. L. M. D'e directie van de K. L. M. is ten zeer ste voldaan over de diensten die de ste wardessen op de lijnen bewijzen. Zij heeft dan ook besloten er nog eenige aan te stellen. Donderdag heeft het eerste onder zoek na'ar de geschiktheid op Schiphol plaats gehad. Tw'aalf meisjes werden on dervraagd door een kleine commissie. En kele werden uitgezocht om verder over hun geschiktheid te kunnen oordeelen. i Vechtende meisjes. Te Arn hem ontstond een twist tusschen twee meisjes van 14 en 17 jaar. De twist liep zoo hoog, dat de jongste een schaar nam en het andere meisje hiermede een niet ongevaarlijken steek onder het hart toe bracht. Dé getroffene werd naar het zie kenhuis overgebracht en aldaar ter ver pleging opgenomen. Proces-verbaal werd opgenomen. Noodlottige vergissing. Een vreeselijke vergissing, welke verschei dene gezinnen in den diepsten rouw dom pelde, is te Gleiszenberg in de nabijheid van Schluesselfetd begaan door de vrouw van een brouwer en herbergier. De vrouw wilde een aantal arbeiders een borrel brengen, doch pakte per ongeluk de ver keerde flese'-h en gaf hun een vergif, dat in het bedrijf voor de reiniging van vaten wordt gebruikt. Drie der arbeiders, allen vaders van een gezin, stierven na een half uur. Een vierde verkeert in levens gevaar. Tuindersvergadering van den C.B.T.B. Donderdagmiddag werd te Middelburg een vergadering gehouden van tuinders, belegd door de tuinbouwcommissie van den C.B.T.B. De leiding berustte bij' dhr J. A. Domi- nicus, secr. der Prov. afdeeling, die de vergadering met gebed opende en de aan wezigen welkom heette, inzonderheid dhr Borst uit V e u r, lid der Groenten- en Fruitcentrale, den spreker van dezen middag, Ir Bosma, Rij'kstuinbouwconsu- lent, en dhr de Putter, voorz. der Prov. afdeeling. De voorz. wij'st er in zij'n openings woord op dat deze vergadering is belegd om de speciale tuinbouwbelangen te bespreken omdat de GBTB een vereeni- ging is van boeren èn tuinders. Speciaal zal onder het oog worden gezien of onze Zeeuwsche belangen in Den Haag vol doende worden behartigd. Dhr Borst uit Veur, nu het woord ver krijgende, houdt een rede over: „Worden onze tuindershelangen voldoende behar tigd?" Spr. begint met na te gaan hoe de cri sisdienst is georganiseerd. Elke vereeni- ging kan via de plaatselijke adviescom missies en verdere instanties haar in vloed doen gelden. Ook de CBTB houdt zich vla de provin ciale tuinbouwcommissie en de perma nente tuinbouwcommissie met de belan gen van den tuinbouw bezig en is verte genwoordigd in de Groenten- en Fruit centrale. Spr. noemt verschillende onder werpen welke door den GBTB zijn be sproken, n.l. de deelbouw, het betalings verkeer met Duitschland, uitkeering aan door natuurrrampen getroffen tuinders, contingenteering buitenlandsch fruit, enz. Elke maand vergaderen de vertegen woordigers onzer organisatie met den Re- geeringscommissaris. In dit verband wijst Spr. op het nut van organisatie, omdat alleen de organisatie wat bereiken kan. Spr. noemt de toekomst voor den tuin bouw niet rooskleurig, doordat onze grootste afnemer Duitschland steeds min der gaat imiporteeren en ook andere lan den steeds meer ingesteld worden op zelf voorziening. Daarom moet er zijn de sa neering van den tuinbouw. Daarom kan ook de steun niet worden ontbeerd. Hij is echter nog met voldoende om in den grooten nood te voorzien. De Regeering tracht ook nog met verschil lende andere maatregelen den tuinbouw te steunen. In dit verband noemt Spr. de steun aan de kleine tuinders, de toeslag op de loonen waarbij het wenschelijk is, dat de gemeenten toetreden tot de Rijks regeling, verder de executiewet, de crisis pachtwet enz. In al deze zaken is de trnn- foouwcommissie diligent. Spr. wekt de Chr. tuinders op zich te scnaren achter het Chr. vaandel en hun vertrouwen op God te stellen. Verschillende vragen worden aan den spreker gesteld. Dhr Borst beantwoordt uitvoerig de ge stelde vragen. Wat de steun aan de bes sen en aardbeien betreft, men moet trach ten onderscheid te maken tusschen fa- brieks- en consumptiebessen. De steunre geling voor de roode bessen en aardbei en is'voor elkaar en is voor Zeeland gun stig, aangezien de productiekosten hier lager zijn. Ook zal er onderscheid gemaakt wor den tusschen groene en rijpe kruisbessen. Wat de datum van inwerkingtreding der maatregelen betreft, dit levert altijd moeilijkheden op. Biet eene jaar is de toestand anders dan een ander.jaar en daarom moet er telkens een andere rege ling gemaakt worden. Deze moeilijkheid geldt ook voor de komkommer en melo'e- nenteelt. Dg richtprijzen zijn voor elke streek ge lijk 1). De eene streek mag niet bevoor deeld worden boven de andere. De combinatie van boeren en tuinders in onze organisatie gaat zeer naar wensch.i Juist het gecombineerde geeft kracht. Voor elke groep worden de belan gen behoorlijk behartigd. Aangedrongen is op meer vrijheid ten opzichte van de teelt van aardbeien, doch de Regeeringscommissaris wil de tuin ders tegen zichzelven beschermen, omdat de vooruitzichten hiervoor niet gunstig zijn. De samenwerking tusschen de cen trale organisaties laat, ondanks het ver schil in inzicht, niets te wenschen over. De voorzitter deelt in zij'n slotwoord nog mede, dat alle tuinbouwzaken kunnen worden aanhangig gemaakt op het bu reau van de CBTB, Vlasmarkt, Middel burg, hetwelk zorgt voor de behandeling in de tuinbouwcommissie. Ir Bosma dankt voor de uitnoodiging, en voor de woorden van welkom en zegt zijn volle medewerking aan de organisatie toe. Dhr Borst eindigde met dankgebed. 1) Dit klopt niet met hetgeen de heer Van Toledo in de Z.L.M.-vergadering te Goes meedeelde. (Red. Z.) Cursussen in pootaardappelteelt. Vanwege den Keuringsdienst zijn cur sussen over pootaardappelteelt in het le ven geroepen. Deze worden momenteel door honderden boeren gevolgd. In geheel Zeeland volgen niet minder dan zeven honderd boeren deze cursussen. In Hulst, Terneuzen en Axel was de toeloop zoo groot, dat men de cursussen in tweeën moest splitsen. De eerste aardbeien. Op de Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken" werden gisteren de eerste aardbeien aangevoerd. Zij wer den ingezonden door Dr Roodenburg te Wageningen. D'e prijzen varieerden van f 0.16 tot f 0.41 per stuk. Als bijzonderheid dient nog te worden vermeld, dat deze aardbeien gerijpt zijn du-or Neon-belichting. Fraude bij de meelfabrie ken der ver. bakker ij en te Rot terdam. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 53-jarigen J. K. P. Kr., directeur van de N.V. Meelfabrieken van de Vereenig- de Bakkerijen, te R'dam, die zich had schuldig gemaakt aan valschheid in ge schrifte. De rechtbank heeft verdachte veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van f4000, subsi diair 50 dagen hechtenis. Mishandeling van haar schoondochter. De Rechtbank te Groningen heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen dc vrouw uit Meeden, die terecht had gestaan wegens ernstige mis handeling en verwaarloozing van haar inwoont. De vrouw had haar schoondochter als verblijfplaats het schapenhok toegewe zen, waar zij haar of geen of weinig voedsel bracht, doch wel met een pook en tang sloeg. De jonge vrouw, die niet geheel normaal is, wist op een gegeven dag te ontsnappen en toen zij door een veldwachter langs den weg zwervende werd aangetroffen, bleek, dat zij over het geheele lichaam wonden vertoonde, ter wijl zij in uitgeputten toestand verkeerde. De Rechtbank veroordeelde de schoon moeder tot een gevangenisstraf van twee jaar. De officier van justitie had een jaar ge- eischt. Een aanvaring bij de slui zen te Vlissingen. Het Haagsche gerechtshof heeft arrest gewezen in de procedure tegen N.V. „Rijnaak Excelsior" te Rotterdam en Jan Rijnders te Vlissin gen, over de gevolgen van een aanvaring, welke op 30 Nov. 1932 heeft plaats gehad, waarbij betrokken waren het sleepschip „Excelsior" en de „Spido", een sleepboot van Rijnders, bij de sluizen te Vlissingen en waarbij de „Excelsior" ernstig was be schadigd. De N.V. „Excelsior", eigenaresse van het schip van dien naam, vorderde bij de Middelburgsche rechtbank schadever goeding van Rijnders, doch de recht bank ontzegde bij vonnissen van 2 Mei en 3 December 1934 die vordering. In hooger beroep heeft nu het Haag sche hof het Middelburgsche vonnis be vestigd. Aanvaring op de Ooster- schelde bij de haven van W e - meldinge Voorts wees het Haagsche gerechtshof arrest in de zaak tusschen de N.V. Stoombootonderneming „Telegraaf VI" te Rotterdam tegen Gebrs De Heer te Papendrecht, naar aanleiding van een tweetal vonnissen der rechtbank te Rot terdam, betreffende een aanvaring op 27 Sept. 1930 tusschen de stoomboot „Tele graaf VI" en de sleepboot „Dya" van de Gebrs De Heer, op de Oosterschelde bij de haven van Wemeldinge en waarbij beide schepen werden beschadigd. Partijen gaven elkaar de schuld. De Stoombootonderneming „Telegraaf VI" ging van de uitspraak der recht bank in hooger beroep. Het gerechtshof heeft appellant in het beroep tegen het vonnis in reconventie niet ontvankelijk verklaard en met de vernietiging van het beroepen vonnis in conventie de -partij Gebr. de Heer veroor deeld om aan appellant een schadevergoe ding van f 1278,28 met 5 rente te be talen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een bespannen voertuig niet tijdig verandering van richting aangeven: G. N. te Vlissingen f 1 of 1 d. h. Als bestuurder van een rijwiel op een kruispunt niet den doorgang vrijlaten aan verkeer van rechts: J. J. S. te Goes f 5 of 5 d. h. Met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom niet de rechterzij de van den weg houden: L. G. te Vlissin gen f 3 of 3 d. h. Met een motorrijtuig een weg in verbo den richting berijden: Ne. Me. S. te Goes f 3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: A. N. K. te 's H. Arends- kerke f15 of 10 d. h. 's Avo-nds rijden met een motorrijtuig zonder voorgeschreven verlichting: H. K. te Vlissingen f 5 of 5 d. h., A. v. S. te Wolpaartsdij'k f 3 of 3 d. h. en f 1 of 1 d. h.; J. M. R. te Ovezande f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: J. v. L. te Kats f 3 of 3 d. h. Rijden met een niet ingeschreven mo torrijtuig: W K. te Kapelle-Biezelinge f 1 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig terwijl de lading meer dan twee meter achteruit steekt: A. W. te St. Lauarens f3 of 3 d. 's Avonds fietsen zonder licht, rood achterlicht of reflector: A. D. te Wol- faartsdijk, A. de B. te Driewegen ieder f 3 of 3 d. h.; D'. G. te 'sHeerenhoek f 1 of 1 d. h.; F. B. te Koudekerke f 3 of 3 d.- h.; H. K. te Middelburg f 1 of 1 d. h. Rijden met een rijwiel zonder wit ach terspatbord: S. P. te Oost- en West-Sou burg, D. L. te O. en W. Souburg ieder f 0.50 of 1 d. h. 'sAv. rijden met een rijwiel op meer dan drie wielen, zonder voorgeschreven verlichting: W. F. G. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h.; J. B. te Domburg f3 b. s. 3 d. h.; M. N. de J. te Goes 2 m. f3 b. s. 1 w. t. s. voor iedere boete. GOES. Geboren: Leendert, z. v. Leendert Goeman en Dina Johanna Meijler. Overleden: Jan Brouwer, 65 j., echtg. van Pieternella Jacoba Goossen. Van 512 Februari. O.- EN W.-SOUBURG. Getrouwd: A. Rijnders, 23 j. en P. Stroo, 19 j. Bevallen: S. Karelse geb. Goedhart, z.; J. de Hondt geb. Houmes, z.; P. Vrij geb. Meijers, z.; P. M. Koole geb. Pouwer, d.; S. Stam geb. Florisse, z. Overleden: D. van Soelen, 64 j., man van P. C. Koppejan; J. P. Döbbelaere, 71 j., vrouw van W. Antheunisse. (V. G.) Van 310 Febr. WESTKAPELLE, Bevallen: L. Minder- houd geb. Lievense, d. (M. G.) EERSTE KAMER. Verlaging Onderwijsuitgaven. DEN HAAG. Aan de orde is het wets ontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven voor het onderwijs. Dhr O s s e n d o r p (S. D.) betoogt ten aanzien van de onderwijzersopleiding, dat het staatsexamen tijdelijk had moe ten zijn stopgezet. Spr. wijst op de moge lijkheid, dat het aantal wachtgelders groo- ter zal blijken dan verwacht wordt. De wijziging der leerlingenschaal zal erger zijn voor de kleine dan voor de groote sciholen en zal dus in het bijzonder het platteland treffen. Er zullen 26000 kinde ren van het platteland nadeel ondervinden in hun opleiding. De gehuwde onderwij zeres moet er uit; had men niet kunnen wachten tot de 1 Jan. 1935 wet geworden regeling om de huwende onderwijzeres te ontslaan, haar resultaat had opgeleverd? D'e heer Drooglever Fortuyn (Lib.) betoogt, dat de gehuwde onderwij zeres nu ze 1 Jan. 1937 ontslagen wordt als ambtenares wordt geplaatst in een uit zonderingspositie. Verdiend heeft ze dat niet. De heer N i v a r d (R. K.) ontkent dat de voorstanders van het bijzonder onder wijs niet zouden willen medewerken aan bezuiniging op dat onderwijs. Bij de schoolgeldregeling had meer rekening moeten zijn gehouden met de belangen van het groote gezin. Spr. zal met genoegen voor het wets ontwerp stemmen. Mevr. Pothuis S m i t (S. D.) be toogt, dat een schrijnend onreoht wordt begaan jegens de gehuwde onderwijzeres sen. D heer 011 e n (V.D.) wij'st op' de on billijke gevolgen van het ontslag der ge huwde onderwijzeres. Spreker critiseert voorts 'de wijziging der leerlingenschaal. De heer De Savornin Lohmao (C. H.) schetst den lijdensweg van dit wetsontwerp, welks resultaat maar matig is. Dit is echter geen reden om tegen te stemmen. Door vrijwillige concentratie kan het bijzonder onderwijs wettelijk in grijpen zooveel mogelijk vermijden. Spr. hoopt, dat de staatscommissie ook de voorstanders van openbaar onderwijs zal bevredigen, en dat ze snel moge sla gen. Min. Slotemaker do Bruine waardeert het, indien van de zijde van het bijzonder onderwijs wordt medege werkt aan de concentratie. Tegen andere voorstellen dan wijziging der leerlingenschaal zouden ook bezwa ren van paedagogischen aard zijn inge bracht. De aanslag op den trein te Oldebroek. DEN HAAG. Het Hoog Militair Ge rechtshof deed heden uitspraak in de zaak Kgen den soldaat H. C. H., door den krijgsraad te D'en Bosch wegens het plaat sen van gereedschappen op de spoorlijn te Oldebroek in den avond van 18 Aug. 1935, veroordeeld tot 5 maanden gevan genisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis; den gewoon dienstpl. korpo raal H. B. K., eveneens van het 3e reg. veldartill., die bij vonnis van denzelfden krijgsraad wegens het als militair opzet telijk toelaten, dat een mindere een mis drijf pleegt, werd veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf met verlaging tot den stand van soldaat, en den opperwacht meester der Kon. Marchaussee C. H., die bij vonnis van voornoemden krijgsraad, wegens als militair opzettelijk aan de Overheid een onjuist ambtelijke mededee- ling doen, meermalen gepleegd, werd ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. Het Hof heeft al deze vonnissen beves tigd. DEN HAA'G. De prijs van het crisis- botermerk en van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is voor de vol gende week vastgesteld op f 0.90. De distributie van varkensgehakt. DEN HAAG. Naar wij vernemen is de voorraad zuiver varkensgehakt, welke door de Nederlandsche veehouderij-cen trale voor distributie ter 'beschikking is gesteld, thans vrijwel uitgeput. In de plaats daarvan zal zoolang dit mogelijk is wederom worden overgegaan to't distributie van het gemengde ge hakt, dat ten deele uit rundvleesch, en ten deele uit varkensvleesch bestaat. Indië-vluchten. De Koetilang is heden om 13.10 op Schiphol geland. De Sperwer, uitreis, vloog heden naar Bagdad. De toestand van Leon Blum ernstiger dan men aanvankelijk dacht. PARIJS. De socialist Auriol heeft medegedeeld, dat de toestand van Leon Blum tot de grootste voorzichtigheid no-opt, in verband met de bloeduitstor ting, die is veroorzaakt door de verwon dingen, die hij aan 'het gelaat heeft be komen. De koude in Engeland. LONDEN. De koude in Engeland blijft aanhouden, hoewel de temperatuur van daag een weinig is gestegen dank zij de zonneschijn. D'e laagste temperatuur tij dens deze koudegolf werd gisterochtend in Invernesshire geregistreerd, n.l. 30 gr. vorst. Trotski ernstig ongesteld. WARSCHAU. Naar wordt vernomen zou de vroegere volkscommissaris Trotski, die sedert geruimen tijd ziek ligt in Po len ongeneeselijk ziek en zelfs stervende zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3