Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand. Openbare Verkoopinp en Verpachtingen theek per deurwaardersexplodt opgezegd. Gelukkig slaagden alle 8 bewoners er in, binnen den bepaalden termijn aan hun verplichtingen te voldoen, waardoor voor- loopig executie nog werd voorkomen. Toch is te verwachten, dat deze menschen binnen korten tijd wederom een achter stand zullen hebben, zoodat hier, als de Regeermg met spoedig ingrijpt en doel treffende hulp verstrekt, ten slotte toch tot executie van deze plaatsjes zal moeten worden overgegaan. En dan zal voor deze menschen, die vel vertrouwen op de ze genrijke werkingvan de landarbeiderswet kun spaarcenten gestoken hebben tn hun plaatsjes, het oogenblik aanbreken, dat zij door dezelfde wet, welker totstandkoming zij met vreugde hebben begroet, van alles worden beroofd,wat zij tn de voorafgaan de jaren met moeite hebben weten te sparen. Volgens de balans was er nog te vorde- ren aan pacht f 567,37, aan rente f 516,85, aan onkosten f 114,75. De ontvangen af lossingen bedroegen f 1143,83, te vorde ren f415,27. De uitstaande hypotheken f 34.702,69. De exploitatiekosten bedroe gen f 324,61'/2. Het verlies bedroeg f 431,781/2. De balans sloot met een debet en credit van f 120.591,88V2. Besloten werd eenige personen uit te noodigen om als lid toe te treden, om daarna in de vol gende vergadering twee nieuwe bestuurs leden te kiezen. Dammen. De uitslag van de voot- den Zeeuwschen Dambond gespeelden competitiewedstrijd tu9schen Krabben- dijke en Yereeke luidt als volgt: H. WolfertJ. de Putter 11; C. de HamerA. Goeman 11; M. Nieuwen- huizeP. Flikweert 02; L. Nieuwenhuize D. van Boven 11; M. v. Hekken—A. v. Sparrentak 02; H. HaverhoekA. Oom 11; A. D. de KokM. Verwijs 0—2; C. P. Vogelaar JrC. v. d. Endt 11; Joh. v. OostenW. Poley 20; J. Hooger- heideC. Sinke 02. Totaal 713 voor Yerseke. Aagtekerke. Het waterpeil. Vrij dagavond vergaderde de Landbouwver- eeniging „Helpt Elkander", onder leiding van haar voorzitter, den heer L. de Visser. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging 76 leden telt. Uit het verslag van den penningmester bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 9910, uitgaven f 9901, en dat het kasgeld thans bedroeg f351. Medegedeeld werd, dat de nieuwe aardappelsorteerder was aangekocht. Besloten werd f 10 beschik baar te stellen voor de te houden Rund veekeuring en f7,50 voor de Geitenfok- vereeniging. Hierna werd breedvoerig besproken den watertoestand in deze omgeving. Enkele personen meenden, dat het schrijven van de Landbouwvereeniging te Meliskerke, gericht aan het Polderbestuur, over het te hoog waterpeil ongegrond was. Na be spreking was men unaniem van meening, dat het peil, zooals het thans is, zeer bevredigend is en in het algemeen juist geacht wordt te zijn. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den Raad van den Polder Walcheren, den heer J. de Visser te Dom burg, die op accurate wijze dit toezicht uitvoert en steeds het water op het juiste peil tracht te houden. De vergadering besluit een schrijven te richten aam het Polderbestuur met het verzoek om de be staande peilschaal te handhaven. Ritthem. De Bijz. Vrijw. Landstorm, af- deeling Ritthem, hield Vrijdagavond naar jaarvergadering, welke zeer goed bezocht was. De vergadering stond onder leiding van den burgemeester. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.a., dat er een opgewekt veroeni- gingsleven is. Het aantal leden en begun stigers is vermeerderd en bedraagt ge zamenlijk 41. De penningmeester sloot met een goed slot. De heer B. J. de Meij, hoofd der school, hield een lezing over Mobilisatieherinne ringen in Z.-Vlaanderen. Eerst gaf de spreker een korte uiteenzetting van de geschiedenis van deze belangrijke streek. Niet alleen belangrijk door haar groote vruchtbaarheid, maar ook door haar strategische ligging. In den Iaatsten wereldoorlog heeft geen enkel deel van ons land den oorlog zóó van nabij1 gekend, als Z.-Vlaanderen. Ver volgens werden een tweetal schetsen voorgelezen uit het soldatenleven aan de grens. Zoutelande. Donderdagavond hield de Vereeniging „School met den Bijbel" al hier haar algemeene vergadering. Ds Oosthoek sprak naar aanleiding van Matth. 7 2127 een inleidend woord. Hij riep de leden van de vereeniging op tot het niet alleen hooren naar de woor den van Jezus maar ook tot het doen. In 1935 hebben gemiddeld 123 kinde ren de school bezocht. De financieels toe stand der vereeniging is niet onbevredi gend. De heeren Ds Oosthoek, K. de Witte en J. de Visser werden als bestuursleden herkozen. De voorz. deelde mede, dat 28 Febr. de ouderavond zal worden gehouden. Donderdagavond hield de A.R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" haar jaarvergadering, Voorz. de heer H. Maas. Ingekomen was een uitvoerig schrijven van het Centraal Comité inzake de uit treding van Prov. Visscher. Volgens het verslag van den penningm. dhr A. Kodde, bedragen de uitgaven in 1935 f 21,28 en het batig saldo op 31 Dec. f 4,25V2. De secretaris, de heer P. Geschiere bracht ook verslag uit. Het ledental be draagt 30. De heer H. Maas werd als be stuurslid herkozen. Bij de rondvraag werd door den heer L. Geschiere aange drongen op het houden van meer verga deringen ter behandeling van het begin selprogram. Ook werd sterk bij het be stuur aangedrongen om te trachten te bewerken dat wanneer de N.S.B. open bare vergaderingen houdt met debat er van A.R. zijde steeds een flink debater worde gezonden. Veere. Chr, Nat. Werkm. Bond. Donderdagavond werd door de afd. Veere van den Chr. Nat. Werkmansbond haar veertigjarig bestaan herdacht. Bijna alle leden waren met hun vrouwen tegen woordig. In zijn openingswoord wees de voorz. dhr L. C. v. d. Have, op den verschul- digden dank aan God, Die de afd. Veere heeft willen doen voortbestaan tot op heden. De secretaris leverde een verslag van het werk, dat door de afd. is verricht. Voornamelijk stond hij stil bij de eerste jaren. Hieruit bleek, dat het toenmalig bestuur zeer actief gewerkt heeft. In de tweede periode is minder gepresteerd. In de laatste 10 jaren bestaat er weer een aangename saamwerking. Gedurende de wintermaanden wordt iedere maand ver gaderd. De afd. telt 23 leden en 3 begun stigers. De penningmeester bracht verslag uit over het afgeloopen boekjaar. De kas sloot met een klein saldo. Hierna verkregen de afgevaardigden van den Ring Walcheren v. d. C.N.W.B., van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Veere en van den Chr. B. B. te Mid delburg het woord. Vervolgens werd door den voorz. een terugblik geworpen op het verleden, dat spreekt van de goedgunstigheden Gods. Ook dankte hij zijn mede-bestuursleden en alle leden voor wat zij tot bloei en instandhouding der afdeeiing deden. Door ververschingen, samenspraken en voordrachten werd de feeststemming ver- hoofd. Bij de rondvraag dankte de secre taris den voorz. voor zijn uitnemende leiding. Colijnsplaat. Donderdagavond hield de afd. van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond haar jaarvergadering. Aanwezig waren ruim 100 leden. De secretaris, dhr L. Pouwer, bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Deze meende enkele klachten te moeten uiten over de nog heerschende werkloosheid in den oogst, benevens over het loon bij werkverschaf fing en uitkeering bij steunverleening. De penningmeester, dhr Anth. de Wit, meldt de volgende cijfers: on tv. f4008,58, uitg. f3950,60, saldo f57,98. Werkloozen- kas: ontv. f 5290, uitg. f 5287. Op 31 Dec. was het ledental 166. Herkozen werd als bestuurslid dhr L. Pouwer. Gekozen in de plaats van dhr P. Huisson, die had bedaknt, dhr M. Holle- stelle. Daarna hield dhr Van Maastrigt, lid van het Hoofdbestuur, een rede, die met groote aandacht werd gevolgd. Wij moeten, aldus spr., ook in de Chr. vak beweging ons af en toe eens neerzetten om eens rustig om te zien. De Chr. vak beweging heeft den weg gewezen, dien wij te gaan hebben. In dezen tijd nu contract opzeggingen aan de orde van den dag zijn en we niet meer omlaag kunnen, mogen we ons niet laten meesleepen door die stroomingen, die ons mooie beloften doen, zooals S.D.A.P. en N.S.B. Wij willen blijven bewandelen den ouden weg in vol vertrouwen op onzen God. Bij de rondvraag werd nog gesproken over werkverschaffing, steun, contract en de moderne vakbeweging. Hoek. Door de vereeniging voor Chr. Onderwijs (Kno>l) alhier, werd Vrijdag een ouderavond gehouden. De voorz., de heer P. Scheele Azn., sprak een openings woord. Over „De Schoolstrijd van voorheen en thans" werd gerefereerd door den heer Joh. Dieleman W.Gz. Door het hoofd der school werd gesproken over „Opvoeding tot levensbetrouwen". Mej. Versluis, onderwijzeres, las een stukje voor getiteld: „Den kinderkens ge openbaard". Door de leerlingen der hoogste klassen werden onder leiding der beide onderwij zeressen enkele stukjes zang ten beste gegeven. Tijdens de pauze's werd door de ouders het werk der leerlingen bezichtigd. Ook Ds Vink sprak enkele woorden, terwijl de heer Geelhoed het slotwoord sprak. Voor het gemeentebestuur was de burgemeester aanwezig. De Geitenfokvereen. „De Eendracht" alhier hield Zaterdag haar jaarvergade ring. Tevens herdacht ze het feit, dat ze voor 25 jaar werd opgericht. 27 Jan. 1911 was men begonnen met 35 leden en 15 dona teurs. De heer P. Haak herdacht tevens dat hij 25 jaar bestuurslid der vereeni ging was. Door den voorzitter werd dit met enkele woorden herdacht. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 24 leden telt en enkele donateurs. De uitgaven be droegen f 95,40, de inkomsten f 99,16, goed slot f3,76. Met alg. st.werd besloten gezien de fi nancieele moeilijkheden, het salaris van den bokkenhouder te verlagen. Bruinisse. De mosselvisscherij. Zaterdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de Vereen. „Algemeen Schippers- en Visschersbelang". De voorzitter M. Vijverberg, gaf een overzicht van het visscherijbedrijf over het afgeloopen jaar, dat in het algemeen gunstiger was dan het vorige. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de rekening sloot met een voordeelig saldo van f 80,43. Het totaal bezit der vereen, bedraagt f 3901,10. De aftredende bestuursleden, de heeren W. Otte Jz„ D. de Ronde en M. Vijver berg werden herkozen. De voorzitter deelt mede, dat naar aan leiding van klachten der leden, die met mosselen naar Philippine varen, over de slechte verlichting en bebakening van den Braakman, het Bestuur zich in ver binding heeft gesteld met de Vereen. Schuttevaer, teneinde door gezamenlijke actie te trachten daarin verbetering te krijgen. Naar aanleiding van het wetsontwerp reisbelasting, zegt de voorz., dat daar ook de mosselvisschers, die naar België varen, onder vallen. Besloten wordt om het Be stuur te machtigen, om gezamenlijk met andere vereen., stappen te doen bij de Regeering, teneinde daarvan te worden vrijgesteld. Eveneens wordt besloten aan den Minis ter van Waterstaat te verzoeken, om het mosselzaad, dat zich bevindt aan de Nederlandsche kust, beschikbaar te stel len voor de Zeeuwsche mosselcultuur. Een der leden wil vanwege de Vereen, een actie op touw zetten tot het verleenen van pachtvermindering aan kweekers, die tengevolge van pokziekte of door andere oorzaak niets hebben verdiend. Ook zag hij gaarne maatregelen geno men ter bestrijding der werkloosheid door evenals op andere Zeeuwsche plaatsen mosselen te knippen voor de verzending naar Parijs. Voor dit doel zou hij binnen dijks een bassin willen laten aanleggen voor het verwateren van mosselen. De voorzitter zette uiteen, dat er oor spronkelijk reeds plannen hebben be staan om alhier mosselen te knippen, doch dat deze plannen afgestuit zijn op de moeilijke bereiking van deze plaats door groote vrachtauto's, gezien den slechten weg A. JacobapolderSteenber gen. Nu de firma's hun mosselen van el ders betrekken, zal deze werkverschaf fing hier niet meer te vestigen zijn. Op voorstel van een der aanwezigen wordt besloten allen mogelijken steun te verleenen aan de actie, die gevoerd wordt tot open stellen van de Wadden zee voor het visschen van mosselzaad. Hierna sluiting. Kamperland. Vrijdagavond hield de A.-R. Kiesvereeniging haar jaarvergade ring. Voorz. dhr W. F. Coumou. Uit de verslagen bleek, dat een batig saldo aan wezig was van f 19,38. Dhr W. F. Coumou stelde zich niet meer herkiesbaar als bestuurslid wegens vertrek. Dhr J. C. Kramer werd als zoodanig herkozen. In de plaats van dhr Coumou werd gekozen dhr I. Tange. De vicervoorz. J. W. Lamain zegt namens bestuur en de vereen, den scheidenden voorzitter dank voor al den arbeid verricht en wenscht hem met zijn echtgenoote en kinderen nog een lang en rustig leven toe. De vergadering zong hem staande toe Ps. 1343. Tenslotte hield dhr J. C. Kramer een referaat over: „Gemeentepolitiek". Tenslotte sprak hij een persoonlijk afscheidswoord tot den voorzitter, met wien hij 29 jaren in de A.-R. kiesvereen. had samengewerkt. Voorts 16 jaren in het schoolbestuur en 25 jaren in de Zendingsvereeniging. De vergadering zong op zijn verzoeken den scheidenden voorzitter toe Ps. 121 4. De voorzitter dankte de sprekers in hartelijke bewoordingen en zeide, dat het scheiden hem zeer zwaar viel. Hij wensch- te de vereeniging bij den voortduur Gods onmisbaren zegen toe. Het bestuur hield daarna een korte vergadering, waarin het als voorzitter koos dhr I. Tange. St. Maatensdijk. Goed afgeloo pen. Toen de molenaar Heijboer met zijn vrachtauto in den Molenweg reed, kwam hij in een onzachte aanraking met de groote expeditie-auto van Van der Klooster uit Poortvliet. De auto van H. kreeg daarbij van zijn zooveel sterkeren en grooten collega een zoodanigen op stopper, dat deze van den weg verdween en in een sloot terecht kwam, waarbij de auto den vorm van een vormeloozen hoop oud ijzer aannam. Als een groote bijzon derheid kan gemeld worden,, dat de in zittenden er vrijwel zonder letsel afkwa men. Zierikzee. Tot agent van politie te dezer stede is benoemd W. A. Beeke, thans kor poraal bij de militaire politie te Helmond. De nieuwbenoemde is geboren te St. An- naland. Arm van soldaat afgerukt. Op den Waalsdorpscheweg te D'en Haag heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Dp 19-jarig-e militaire wielrijder G. C., die van een militaire colonne deel uit maakte, is daar aangereden door een zandauto. Het slachtoffer werd over kor ten afstand meegesleurd, tengevolge waar van zijn linkerarm werd afgerukt. Gister is hij aan zijn verwondingen overleden. Dijken worden bewaakt. Wegens den hoogen waterstand zijn dc Dinkel werken stopgezet. Waarschijnlijk zal hervatting der werkzaamheden niet voor den zomer geschieden. D'e afwerking van den g'rondduiker nabij de Dinkel als mede herstel van den doorgebroken dijk van het Afvoerkanaal zal alsdan nog moe ten plaats hebben. Momenteel staan weer groote vlakten geheel onder water. Ook op D'uitsch gebied is de waterstand ab normaal hoog. In verband met de j.l. plaats gehad hebbende dijkdoorbraak is men bevreesd, dat de dijk weer zal door- bieken, zoodat een bewakingsdienst is in gesteld. De in deze streek wonende boeren ondervinden van het water zeer veel over last. Kindje verdronken in een waschkuip. Het tweejarig zoontje van den landbouwer K. te Nuenen viel, terwijl het een enkel oogenblik alleen was, spelende in een waschkuip, welke half met zeepsop was gevuld. Hoewel de moe der direct terug was en het kind zoo doende spoedig uit de kuip werd gered, was het toch reeds te laat. Toen een dokter ter plaatse kwam was de kleine reeds dood. Aanbod met ongelukkige gevolgen. De 28-jarige pater Nelissen, die Zaterdagmorgen onder Meynen (Lim burg) door een auto werd aangereden, is in het ziekenhuis te Weert aan zijn ver- w ndingen overleden. De pater was op weg naar het klooster te Weert. Onderweg werd hij ingehaald door een auto. De automobilist stopte om den pater in zijn wagen op te nemen. Hierbij is de auto geslipt en over den kop geslagen. De pater werd getroffen en liep een schedelbreuk op. De drie inzittenden van den auto hadden slechts lichte kwetsu ren bekomen. Ongeval met doodelijken afloop. Toen in den nacht van Vrijdag op Zaterdag eenige personen uit Fijnaart, komende van Dist (België) op weg naai huis omstreeks 1 uur met hun vrachtauto het dorp Nispen passeerden, werden zij met een stopteeken aangehouden door een hun onbekenden man, die vroeg te mogen meerijden. Aan het verzoek werd voldaan en de man mocht achter in de auto plaats nemen. Tusschen Nispen en Roosendaal, voelden de inzittenden in de cabine een schok van den wagen. Toen zij achterom keken bleek dat de man verdwenen was. Toen men uitgestapt was, vond men den vreemdeling gewond op den weg liggen Toen politie en dokter ter plaatse waren, bleek de man reeds overleden. Bij onderzoek bleek het slachtoffer te zijn zekere M., uit Hoeven. Hoe de man uit de auto geraakt is, of hij is gevallen dan wel er uit is gesprongen, kon niet worden vastgesteld. Groote studio-brand in Engeland. In het centrum der Engel- sche filmindustrie te Elstree heeft een groote brand gewoed. Drie groote ateliers zijn door het vuur verwoest. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. 10O0 men schen zijn voorloopig zonder werk. Dé schade wordt op millioen pond sterling geraamd. N oodlottige stoeipartij op de fiets. Zaterdagmorgen heeft te Drachten een droevig ongeval plaats ge had. Een tweetal leerlingen van de am bachtsschool n.I. K. Jongstra uit Ureterp en K. Postma uit Siegerswoude, die uit school kwamen, fietsten huiswaarts. Even buiten Drachten bij het Ureterpei Verlaat gekomen, begonnen zij te stoeien. Plotseling geraakten beiden met de fiet sen in elkaar verward en kwamen in de langs den weg loopende Drachter Gom- pagnonsvaart terecht. De 17-jarige K Jongstra, die als een uitstekend zwemmer bekend staat, bleef op onverklaarbare wijze onder water. Onmiddellijk toege schoten omstanders brachten hem op het droge. De levensgeesten bleken echter reeds geweken te zijn. Vermoed wordt, dat de jong'en door het koude water bevangen is geworden en kiamp heeft gekregen. D'it is de tweede zoon van den heer J. die door een ongeval om het leven is geko men. Ziek varken tot worst ver werkt. Bij het onderzoek dat de ge meentepolitie instelde naar de inkomsten van zekeren G. T., te Meppel, die ervan verdacht werd, dat hij als steuntrekkende bij Maatschappelijk Hulpbetoon inkom sten uit zijn kalverhandel had verzwe gen, kwam tevens aan het licht, dat hij eenige dagen geleden te Staphorst een ziek varken dat lijdende was aan een soort varkenspest, had gekocht en overgedaan aan een slager te Meppel. Wanneer men in aanmerking neemt, dat het varken 50 kg. zwaar was en voor f 1 werd gekocht, dan ligt het voor de hand, dat het in een zeer ongunstigen toe stand moet hebben verkeerd. Tegen den slager R. S. die voor f 3 eigenaar was geworden en het varken naar zijn slacht plaats had overgebracht, waar het volgens zijn verklaring tot worst was verwerkt, is proces-verbaal opgemaakt wegens over treding der vleeschkeuringswet. Van de worst kon niets meer worden achterhaald!! Febr. 11 Goes (Schuttershof), 8 perc. Olmen en Populieren, Hamelijnck. 12 Westkapelle (Kasteel v. Batavia), Huis en inboedel a. d. Krekelstr. D 110, Loeff. 12 Wolphaartsdijk (bij D'alebout), dubbel woonhuis met winkel, Jonkers. 12 Vlissingen (Concertgebouw), Huizen en Erven, Paap. 12 Middelburg (Notarishuis), Boedel veiling, de Groot en Hondius. 12 Meliskerke (bij Jongepier), Huis, Noordweg A 34, Batten. 12 Nisse (bij Jeronimus), Woonhuis met tuin, inboedel, Kram. 13 Middelburg (Mercurius), Huizen, en Bouwterrein, v. d. Harst. 18 Goes (Pr. v. Oranje), Woon- en Win kelhuis, Gr. Markt 36, v. Dissel. 19 Kruiningen („Korenbeurs"), Bouw land, v. D'ijke. 19 Goes (Pr. v. Oranje), Verp. 22 perc. Bouw- en Weiland, Jonkers. 19 Nisse (bij Jeronimus), Verp. 18 perc. Bouw- en Weiland, Jonkers. 20 Hansweert (bij Den Boer), Woonhuis a. d. Achterweg, v. D'ijke. 20 's Gravenpolder, Inspan, „Plantlust, v. Dissel. 21 Kortgene (Stadswijnkelder), Hofstede „Dijkzioht", Beker en Jonkers, 22 Westkapelle, (bij Lieven se), Huis en Bouwland, Kerkenblok E 23, v. d. Harst. 20 Ierseke (Nolet), Huizen en Bouw land, Kram. 20 Wolphaartsdijk, Inspan, v. Iwaarden. v. Werkum. 20 Waterlandkerkje, Inspan de Noodt, Mijs. 26 Kattendijke, Inspan, Smit, Jonkers. 27 Kloetinge. Inspan Sinke, de Wilde. 28 Wissenkerke, Inspan Zuijdweg. Heij boer. Maart. 5 Baarland, Inspan Huissen, v. Dissel AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Febr. 10 Vertooning V. U. film. 10 Jaarverg. Jeugdherb. „De Bevelan- den". 11 Cursus-vergadering vereen, van oud leerlingen R. L. W. S. 11 Verg. Vereen. Alg. Wetensch. Be langen. 11 Maro fruit film-vertooning. 11 Drukwerk-tentoonstelling Ned. Chr. Graf. Bond. 13 Jaarverg. Burgerwacht. 14 Cursusavond Chr. Besturenbond. 15 Verg. „Kerk en Vrede". 15 Solisten-concours Bond v. Harm, en Fanf.corpsen. 17 Chr.-Hist. Jongerengroep afd. Goes 18 Filmavond Chr. Jongel. Vereen. 18 Generale repetitie Toonkunst. 19 A.R. Studieclub. 19 Concert Toonkunst. 20 Film Valkenhei de. 21 Landstormavond (filmvertooning). 21 Afd. Zeeland Ned. Pomologische Vereen. 29 Alg. Ledenverg. Chr. Ned. Voetbal bond, afd. Zeeland. Maart. 2, 3 en 4, Tentoonstelling „Ons Voed sel''. 2 Prov. Com. Ned. Bijbelgenootschap. 4 Jaarverg'. Chr. Besturenbond. 11 Verg. Vereen. Alg. Wetensch. Be langen. 16 Jaarverg. Leeskring „Nieuwe Banen" 19 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. (Secretarissen van vereenigingen gelie ven ons steeds ten spoedigste opgave van vergaderingen te doen.) Over de maand Januari. KRABBEND'IJKE. Geboren: 5. Adri- aan Cornelis, z. v. Jacob Kievit en Anna Elizabeth van den Berge; 12, Pieter Jan, z. v. Albertus Willem Rijnberg en Jan netje Cornelia de Kok; 28, Maria Porra, d. v. Adriaan Harthoorn en Leuntje Hou tekamer. Getrouwd: 9, Pieter Cornelis D'ansen, 29 j. te Rilland-Bath en Teuntje Neeltje Cusee, 25 j. Overleden: 7, Janna Jacobusse, 71 j., weduwe van Gerardus Adrianus Bron- kers; 7, Helena van den Berge, 42 j., ongeh.; 22, N eelt je Brouwer, 65 j., on gehuwd; 24, Geertruida Cornelia Krij ger, 66 j., weduwe van Jan Welleman; 25, Johannis Butijn, 78 j., weduwnaar van Jacoba van Liere; 15, te Goes, Willem Gozewinus Peman Kakebeeke, 48 j. ongeh. WAARD'E. Geboren: 13, Johanna Ja coba, d. v. Jan W, Kerpestein en Nelly A. G. Klein. Overleden: 13, Leendert van Koeve ringe, 72 j., echtgenoot van Suzanna van Liere. SEROO'SKERKE. Bevallen: J. Cevaal geb. Kasse, d.; J. Huijbregtse geb. Wal- rave, z. Overleden: G. I.ouwerse, 75 jechtge noote van A. Janse, E. Geldof, 80 j., wed. van J. Paauwe. (M. C.j ZOUTELANDE. Bevallen: P. Wonder- gem geb. Wisse, d.; N. Koppejan geb. Blaas, z.; A. Oosthoek geb. Kruit, z. Overleden: P. de Man, 77 j., echtge noote van E, Paulusse; Fl. de Wolf, 21 j. jm. Getrouwd: D. Lievense, 21 j. jm. en H. F. Niemeijer, 26 j jd. (M. Cj TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 Febr.: Matige tot krachtige O. wind, helder tot licht of half bewolkt, waarschijnlijk droog, matige vorst des nachts, overdag lichte vorst. Stand van hedenmiddag 3 u Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 770. Licht op voor fietsen Dinsdag 5 u. 28 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6