O in! I. K. H. rol. ommen- Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. ii, dat Ioöez mod: iueamvm, QJZ is qz&n uK/nst zjyndac teclxyme. Rechtszaken WEEK-ABONNEMENTEN Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. Telegrammen. KLEINE ADVERTENTIËN lestel. Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 ZONDER PRIJSVERHOOGING [rriezend de „N. de Ko- (a te Igla igd door leuw had [tersport- na eon iat sinds I gevallen, linst van dunne I de boog licht open I het zón- Jet hotel, (bestraalt, (deling in de dor- |n gedra- T weemaal langere richting (ses wijdt de ski- gelegen- van Hare per streng zioh als I Het ver- I volkomen zulk een Jstigt, zal (delijk ge- Igls blij- Kees Mtfys/ ERE SHAG |den voorz. het jaar- iruit bleek Bt waarvan [et aantal Riemens- lOthene 47. }ige jaren is 4 jaren [de een to- de uitga- pooting gaf 175 kleuters pan, waren Begroot erden her- Hamelink uitmaakte zijn ouder- |r A. J. de hr Hame- arbeid. elijke be- bestuur en 3 in de we- ine van de „Vaderl.", de nieuwe buitenland, ïandelt, zoo ankoop van )ers. zit er voor delijke pos- >p dan met rar de bui- Nederland ontwikkelen u er plotse- geplaatst aitenlandsch ansche leger toestel, dat oet worden, 1 van urgen- touï, waar- voor niet in de eerste jjlaats de industrie maar de adviseurs van de Regeering ver antwoordelijk zijn. Overigens moet men toegeven, dat de technische dienst van de Indische L. V. A. hiet neusje van den zalm heeft uitgezocht. Het Amerikaausche leger heeft van de Glenn L. Martin bommenwerper 139, in het leger genaamd B 10 (want daarover gaat het natuurlijk) er 220 besteld. De laatste order van 180 is in bewerking en komt met Augustus klaar. De fabriek pro duceert er drie per week. De 139 heeft twee Wright Gyclone-mo- toren van 760 pk. op 1580 m. hoogte. Het metalen toestel weegt volheladen 6400 kg. In dezen toestand loopt het toestel 346 km/h op 2000 m. Het dienstplafond op twee motoren is 7600 m. De actieradius is natuurlijk afhankelijk van last, (hoogte enz. De grootste actieradius is 2260 km, op 4500 m hoogte, kruisend op 274 km/h. De vleugelbelajsting is ruim 100 kg. per vierk. meter. Natuurlijk heeft het toestel intrek bare wielen. De bemanning bestaat uit 4 of 5 man. Bommenwerper (met een machinegeweer) en vlieger zitten voor in de neus. Achter dezen zit de radioman. Achterin zit een schutter met twee machinegeweren, een boven en een beneden. De vijfde man kan als commandant mee gaan. Het toestel heeft in 1934 reeds in groot verband een vlucht gemaakt naar Alaska. Generaad Frank M. Andrews heeft er drie snelheidsrecords mee gevestigd, nadat het op drijvers was geplaatst. Glenn L. Martin heeft een nieuwer type uitgebracht, dat nog in het experimen- teele stadium verkeert. Dat toestel moet 4W km/h maken. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wilnis, C. Brouwer Cz., cand. te Vlaardingen. Bedankt voor Waspik, G. Brouwer Cz., cand. te Vlaardingen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Heeg (miss.-dienst te Keboemen), L. W. Karvinus, cand. te Hoorn. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Kornhorn, H. W. Nieu- wtenhuyze te Franeker. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Moercapelle, M. Hiofman te Krabbendijke. Doleanti e-h erdenking. In verband met de herdenking van de Doleantie geeft ..De Reformatie" (uitgave Oosterbaan en Le Cointre, Goes) een spe ciaal Doleantie-nummer van 24 pagina's. Dit nummer bevat tal van belangrijke en ook interessante bijdragen, o.a. een arti kel „De Doleantie en de caricatuur", waarin meerdere caricaturen uit die veel bewogen dagen zijn afgedrukt. Beroepbaar. Ds J. Rookmaker, em. predikant van de Ned. Herv. Kerk te Wageningen stelt zich weer beroepbaar. De classis Zwolle der Geref. Kerken heeft beroepbaar verklaard den heer J. Rook, cand. aan de Theol. School te Kampen. Emeritaat. Het Prov. kerkbe stuur van Noord-Brabant met Limburg heeft met ingang van 1 April 1936 eer vol emeritaat verleend aan Ds J. B. Ben ders, predikant der Ned. Herv. Gem. te Giessen en Rijswijk. Goes. Hulp aan de jonge onder wijzers. Zaterdagmiddag hield de afd. „Noord- en Zuid-Beveland" van Christ, onderw. een vergadering in de Chr. Be waarschool te Goes. Benevens de perso neelen der scholen waren ook uitgenoo- digd de besturen. De heer Van Wijk opende het samenzijn en sprak in ver band met 1 Kon. 12 over de noodzakelijk heid en de hooge roeping om als school besturen en personeelen elkander tot een hand en een voet te zijn. Daarna leverde de heer W. 't Hooft een inleiding over het onderwerp: „Hoe komen we in ons district tot een goede organisatie van de Vojo, die arbeidt tot steun van de jonge onderwijzers. Hierop volgde een uitgebreide bespreking. Allen waren er van overtuigd, dat de jonge onderwijzers, maar door de nieuwe leerlingenschaal ook verschillende scholen dringend hulp behoeven. Een comité werd samengesteld om het heil van ons onderwijs en in het belang der jonge onderwijzers te arbei den. 't Bestaat uit de bestuursleden Laport en Weijburg te Goes, De Munck van Kamperland, De Jong van Kapelle en de vertegenwoordigers van de personeelen, W. 't Hooft, H. C. van Donk, en A. Oud- kerk te Goes (secretaris). „Tijdelijke" leerkrachten. Op een ongewenschte practijk vestigt A. de Jong Ezn. de aandacht in het Corres pondentieblad der Vereen, van Chr. On derwijzers enz. Het betreft de gevallen, waarin een leerkracht op grond van het leerlingenaantal benoemd mag worden. Dan is er feitelijk niet sprake van een tijdelijke leerkracht maar van een vaste leerkracht. Nu zdjta er besturen, die in dat geval ook een tijdelijke leerkracht aanstellen. Blijkt dan na een jaar, dat de onderwijzer nog noodig is, dan vraagt het Bestuur aan den Minister den duur met een jaar te mogen verlengen. Wat door den Minis ter in den regel wordt toegestaan. Zulk een onderwijzer werkt dan twee jaar als tijdelijke leerkracht. Een der le den berichtte dat hij nu 4 jaar als tijde lijke leerkracht was werkzaam geweöst en dat hij nu werd ontslagen. Het gevolg van deze wijze van hande len is: a. dat de onderwijzer steeds is blijven staan op het minimumsalaris. Immers de tijdelijke leerkrachten vallen buiten de periodieke verhoogingen; b. dat nu hij ontslagen werd wegens opheffing der betrekking, hij geen recht kan doen gelden op wachtgeld, terwijl hij bij een vaste benoeming gedurende 4 jaar wachtgeld had kunnen verkrijgen; c. dat hij nu ook niet kan solliciteeren, omdat hij geen wachtgelder is en niet in vasten dienst voor Rijksrekening. „Kort gezegd, hij staat broodeloos op straat en ligt er heelemaal uit. Dat is wel zeer hard. Dat had ook niet het geval be hoeven te zijn. Immers men had hem een vast aanstelling kunnen geven." DE VERSCHRIKKELIJKE BRAND TE AMSTERDAM. De namen der acht dooden. De toestand der gewonden. Zaterdagmorgen heeft de brandweer bij het verdere doorzoeken van het uitgebran de huis nog het totaal verkoolde lijkje van een jongetje gevonden. Het aantal slacht offers van de ramp is hiermee gestegen tot acht. Gebleken is, dat het perceel bewoond werd door dertien personen. Op de eerste etage woonden de koopman in ongeregel de goederen Saks van der Weiden en zijn vrouw, op de tweede etage het gezin van Eggermond, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, op de derde eta ge het gezin van Fostma, bestaande uit man, vrouw en vier kinderen. Van deze dertien personen in totaal is er één heelhuis ontsnapt. Dit is de echt- genoote van Saks van der Weiden. Bij: deze ramp hebben het leven verlo ren: 1. De koopman in ongeregelde goede ren Saks van der Weiden, oud 43 jaar; 2. Cornelia Eggermond, 14 jaar; 3. Simon Eggermond, 8 jaar; 4. Josina Mattea Eggermond, 4 jaar; 5. Juffrouw Postma, 34 jaar; 6. Sybrand Postma, 6 jaar; 7. Mentje Fostma 4 jaar; 8. Geertje Postma, 1 jaar Het echtpaar Eggermond, dat thans in het gasthuis verpleegd wordt, heeft dus alle kinderen verloren. Tot nu toe laat zich de toestand der gewonden niet ongunstig aanzien. De vrouw van Eggermond heeft rustige uren doorgebracht, maar haar toestand is, na den ontzettenden val dien zij deed, nog niet zonder gevaar. De zwaarst gewonde is het zoontje van Postma. Zijn toestand baart nog steeds zorg Omtrent de oorzaak kan nog medege deeld worden, dat juffrouw v. d. Weiden die buffetjuffrouw in een café is, om streeks half twee des nachts uit een auto op den Zeedijk stapte. Daar zag zij haar echtgenoot, die haar vroeg naar nuis te gaan en brood klaar te maken. Juffrouw v. d. Weiden maakte het brood klaar, stak een petroleumkachel aan en ging naar bed. Zij meent zich te herinneren dat boven het kacheltje waschgoed hing. Waarschijnlijk heeft dit vlam gevat. Zij was nauwelijks ingeslapen of zij1 hoorde de stem van haar echtgenoot, die schreeuwde: Aal, opstaan! Er is brand. Maak dat je weg komt! Hierop liet hij volgen dat hiji de kinde ren, die boven woonden zou halen. De vrouw vluchtte in nachtgewaad. Deze po ging om de kinderen te redden is hem noodlottig geworden. Verhaal van een ooggetuige. Het was enkele minuten voor twee uur toen in den stillen nacht een brigadier van politie op den Zeedijk zijn controle deed. Hij hoorde het gerinkel van glas, direct gevolgd door lange kreten. De bri gadier repte zich naar den Oude Zijds- Voorburgwal. Voor hij den hoek om was sloeg hem reeds rook en de rosse schijn van vlammen tegemoet, uit het perceel nummer 9. Zij kwamen uit de ramen van de eerste étage, die boven een leegstaan- den kapperswinkel waren gelegen. Doch hetgeen den brigadier het meest ontzette, waren niet de vlammen, doch erbarmelijk kindergeschrei dat weer klonk boven het wilde geknetter van de vlammen uit. Ik trapte, aldus de brigadier, de deur in en stormde het huis binnen, gevolgd door een agent, die ook was komen toe- loopen. Tot de eerste étage kon ik de smalle trap oprennen. Daar sloegen mij rook en vlammen tegemoet. Met duivelsche snelheid raasden en tier den de vlammen door het huis. Ik riep: „Kom op, kom hierheen". Ik dacht: ze kunnen het heter wagen langs de trap naar buiten te komen, dan hooger op te gaan in dit perceel vol vuur. Helaas zij1 hebben het niet gedurfd. Beneden, waar hun redding was, zagen zij de vlammen. Boven, waar de dood hun wachtte, waanden zij zich veilig. V i 11 ab r a n d. Het was Zondag nacht omstreeks 2 uur toen in de villa van de familie v. d. Hout in het voorma lige Sloten brand uitbrak. Het was in den kouden nacht hard werken voor de brandweer om het vuur te overmeesteren. Dvj geheele linkerhelft van de dubbele villa stond in lichter laaie. Te half 4 was men den brand meester. De halve villa is vol komen uitgebrand. Kantongerecht te Middelburg. 's Avonds rijden met een rijwiel op meer dan twee wielen of met een voertuig, zon der voorgeschreven lichten: G. H. te Goes f 2 of 2 d.; P. B. te Vlissingen f 2 of 1 d.; G. L. te Vlissingen 2 maal f 3 of 3 d. voor iedere boete; H. J. de K. te Wissenkerke f 3 of 3 d. Rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: H. J. de V. te Middelburg f 1 of 1 d. Straatschenderij: P. F. v. L. te Wissen kerke en W. P. M. te Wissenkerke: Ieder één maand tuchtschool; E. J. V. te Wis senkerke, vrijspraak. Niet zorgen dat een op den openbaren weg geplaatst voorwerp behoorlijk is ver licht: J. G. te Serooskerke (W.) f 15 of 3 dagen. Overtreding voorschrift ter voorkoming van gevaar voor begunstiging van mis drijven, met betrekking tot het verkeer op 'bepaalde watergebieden: D. G. te Wemel dinge f 1 of 1 d.; J. de M. te Wemeldinge f 1 of 1 d. Dieren noodeloos vervoeren op kwellen de wijize: J. L. te Vrouwepolder f 10 of 5 dagen. Op den openbaren weg een wapen bij zich hebben: A. K. te Wemeldinge f 5 of 5 d.; met last tot afgifte van den in beslag genomen windbuks. Een vuurwapen voorhanden hebben: J. de V., gedomicilieerd te St Annaland f 10 of 10 d., met verbeurdverklaring van het vuurwapen en de munitie; H. B. te Wol- faartsdijk, berisping, met verbeurdverkla ring van de in beslag genomen flobert buks. Ongekeurd vleesch anders dan in af wachting van de keuring in voorraad heb ben: J. de J. te Kapelle f 25 of 10 d. Als bestuurder van een motorrijtuig een tramtrein in zijn loop belemmeren: J. den H. te Goes f 5 of 5 d.; P. L. te Zoutelande f 1 of 1 d. Als bestuurder van twee trekdieren (paarden) daarmede over een weg rijden, zonder eenige verlichting te voeren: A. M. te Kapelle f 1 of 1 dag. Overtreding van een bepaling der ver ordening tot het weren van inbreuk-en op natuurschoon in Zeeland: J. R. te Goes f 3 of 3 d. Melk ter aflevering aan een verbruiker door scheppen aan een melkbus ontne men: J. K. te Koudekerke f 3 of 3 d. Te Vlissingen zonder vergunning het beroep van zanger op den openbaren weg uitoefenen: P. M. te Rotterdam f 2 of 2 d. Overtreding ventverbod te Vlissingen: H. J. J. D. te Middelburg f 2 of 2 d. Idem te St Laurens: J. J. H. D., zon der vaste woon- of verblijfplaats f 2 of 2 dagen. Idem te Kruiningen: J. F. te Kapelle f2 b. of 2 d. h.; A. F. te Goes f 2 b. of 2 d. h. Idem te Wolphaartsdijk: J. K. te Goes f2 b. of 1 d. h. Te Baarland zonder in die gemeente een zaak te hebben en zonder vergunning van B. en W. galanterieën te koop aan bieden aan de huizen: H. J. J. D1., gedo micilieerd te Hulst, f 2 b. of 2 d. h. Te Wissenkerke zonder schriftelijke vergunning van B. en W. aan de huizen visch te koop aanbieden: J. V. te Arne- muiden f 2 b. of 2 d. h. HET plaatsen van adverten- tiën in verschillende bladen geeft soms heel wat moeite. Men kent vaak niet het-juiste adres, is niet bekend met de tarieven enz. En dan heeft men behalve het schrijven van de brieven, de portkosten. MAAR waarom zou men zich moeite geven? Al dit werk wordt gratis door ons verricht. ZONDER eenige prijsverhoo- ging belasten wij ons met de plaatsing van advertentiën in diverse bladen. SPAART dus uw tijd en geld en moeite en laat ons voor plaatsing zorgen. ADM. „DE ZEEUW", Bureaux Lange Vorststraat, Goes. Telefoon 11. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn failliet ver klaard: H. J. v. d. Ouden, zonder beroep, wo nende te Zierikzee. Rechter-commissaris Mr A. v. d. Hoop, Rechter. Curator: Mr W. Nieuwenhuizen, a-dv. te Zierikzee. H J. Curiel, kweeker, wonende te Krabbendijke. Rechtercommissaris Mr J. H. F. Bloemers, Rechter. Curator: Mr G. M. Kegge, adv. te Goes. A. Seghers, klompenmaker en herber gier te Clinge. Rechter-comm. Mr G. E. Muller, Rechter. Curator: Mr P. G. Adri- aanse, adv. te Middelburg. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. TEVREDEN LANDPACHTERS IN DE WIERINGERMEER. Ervaringen van bedrijfsboer. Aan een door den heer G. Sj. Brands- ma, bedrijfsboer in de Wieringermeer, gehouden rede voor de Ver. van Oud- leeringen der R. L. W. S. te Drachten, getiteld „Ervaringen in de Wieringer meer" ontleenen wij eenige bijzonderhe den. Zij hebben vooral waarde, omdat zij medegedeeld worden door een prac- tischen Wieringermeer-hoer,die „weet wat er te koop is." De opbrengsten werden allengs, naar spreker mededeelde, alle jaren beter zoo dat in de laatste twee jaar reeds van nor male oogsten sprake kan zijn. Vrijwel alle grondsoorten, van zware klei tot zandgrond komen in den polder voor. Om aan de verstuivingen, welke zich al spoedig na de drooglegging lieten gel den, een einde te maken werd de klei- houdende greppelgrond over de opper vlakte verspreid, terwijl hierbij ook wel gebruik gemaakt werd van stroo en van bezaaien der gronden. Uitvoerig werd stilgestaan bij de toe gepaste infiltratie in de z.g. kooltuinen, een grofkorreligen zandgrond, welke eerst als waardeloos werd beschouwd, -doch die nu dank zij het in de hand hebben van den waterstand nimmer kan verdrogen. Stond de Wieringermeer in de eerste jaren onder een driehoofdige leiding, thans berust de leiding bij haar directeur Ir. Smeding, hetgeen tot resultaat heeft dat de geheele polder als één groot boe renbedrijf kan worden 'beschouwd en een zoo economisch mogelijk gebruik van werkkrachten en machinerieën gewaar borgd is. Zou iedere boerderij er in de zen haar eigen machines op na houden, dan zou het benoodigde kapitaal zeker drie maal zoo hoog moeten zijn, terwijl ook met het oog op een steeds wisse lende cultuurbestemming dit van het grootste belang kan worden geacht, b.v. het eene jaar is een bepaald bedrijf uit sluitend met graan bebouwd, terwijl een volgend jaar alles moet worden gehooid. De grondbewerking geschiedde in de eerste jaren zoo ondiep mogelijk om maar geen zouten grond 'boven te krijgen. De beste resultaten werden verkregen door zoo vroeg mogelijk te zaaien, zoowel in den herfst als in het voorjaar. Vervolgens stond spr. nog stil 'bij den strijd, -dien men ook ginds reeds te voe ren beeft tegen de onkruiden, planten ziekten en beschadiging zoowel als ratten en muizenplaag. Dezen winter richtten de roggehalm- dooder en de emelten een dusdanige ver woesting aan, dat tot ombouw van te velde staand gewas zal moeten worden overgegaan. In het -kort werd vervolgens stilge staan bij de toekomstmogelijkheden voor een zelfstandig ondernemer als boer in de Wieringermeer. De uitgegeven boer derijen bestaan zoowel uit zuiver weide- bedrijf als uit gemengd- en bouwbedrijf: de bedrijfsgebouwen zijn alle gelegen aan verharde wegen en voor een groot ge deelte ook aan bevaarbare kanalen. De pachten worden door iedeif bedrijf af zonderlijk vastgesteld door een paeht- commissie, terwijl hierbij de mobiele pacht is ingevoerd, waarhij is vastge steld, dat d3 pachtprijs niet lager kan worden dan ds 'kalft en niet hooger dan 1.5 maal de oorspronkelijk vastgestelde pachtsom. De grootte van de bedrijven wisselt van 7V2100 H.A. Alleen com plexen grond die geen afwijkingen meer vertoonen en de laatste jaren goede op brengsten hebben gegeven komen voor uitgifte in aanmerking. z Voorzoover spr. kon nagaan waren de pachters, die één jaar achter den rug hebben over 't algemeen wel tevreden, wat hun geldelijke uitkomsten betrof. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Huissleutel, G. E. Rapaud, Griffioen R 239; koperen gewicht J. Snijders, K. Sin- gelstr. G 290; 4 handdoeken, J. Buys, Wilhelminastr., W 84; twee parapluie's, Alb. Heijn, L. Delft; kinderport., D. An- thonisse, Arn. Voetpad T 83; glacé hand schoen], Petterson, Jasmijnstrj W 122; kinderport. m. inh., K. Voorhans, B. v. P.; belastingmerk, Mondeel, Gravenstr. I 288; wollen want, P. Schipper, Wal, A 5; glacé handschoen, B. v. P., H. Romp; Nappa heerenhandschoen, M. Boone, Veersche weg B 128, heerenhandschoen, J. Vermeulen, Oost Kerkplein O 170; hee- renhandschoen, Verhagen, Abeelsohe Zandweg; hond, mevr. Deutz Hoek, Bier kaai G 206; vulpen, Bioscoop „Electra", Markt; twee blauwe zakken, Joziasse, Breestr. G 162; geruite das, Schoonaard, Noordsingel R 57 a; Speldje K. N. V. G., B. v. P,; Regen broek, Wed. v. d. Berge, Vlasmarkt K 143 Gtonden kinderringetje, Garage Tïssing, Vlasmarkt; Kindertaschje, Geldof, Bas tion N 65. Padvindersport. met inh., Alofs, Zus ters! I 202; 1 pak zakken, Steijn, Werf- straat P 157; Handschoen, G. Sinke, Ach tersingel 0 134; Cokesbon, A. de Leeuw, Vliss. straat; Lipssleutel, B. v. P., v. d. Reest; Handbeschermer (fiets), N. van Hilst, Korte Delft G 15; Kinderwantje, Lampert, Spuistraat P 106; Zilv. ringetje, F. Brugman, Pluimstraat E 159; Dop van Fordauto, Scheunselaar, Dam N 10; Pan toffel en sokje, Cijje, Zach. Jansenstraat W 193; Ulster (weegwerktuig), Ingelse, Wal B 76; Witte das, Chr. Broodman, Smidsbolwerk O 92; 2 groote sleutels, B. v. P. plaatsing van ddvertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Het uniform-verbod. DEN HAAG. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde tot ver werping van het cassatie-beroep van J. V., die door de rechtbank te Zutphen wegens het in het openbaar dragen van een kleedingstuk, dat uiting is van een bepaald staatkundig streven (het uniform van den Arbeiderssportbond) is veroor deeld tot een geldboete van f 5. Kindje dood in bed gevonden. DEN HAAG. In een perceel in de Schoolstraat alhier is een kindje van 4 maanden door de moeder dood in bed gevonden. 'Het kindje is vermoedelijk ge stikt, doordat het te stevig met dekens was toegedekt. De Holland-lndië vluchten. De Oeverzwaluw, thuisreis, vloog gis ter naar Athene. De Kieviet, thuisreis, landde gister te Djask. De Nachtegaal vloog heden van Ran goon naar Singapore. Vanmorgen om 12 uur was bij de K. L. M. nog geen bericht ontvangen of de Kwak al is doorgevlogen naar Rome. Een nader bericht meldt dat de Kwak nog niet heeft kunnen starten. Noodlanding. EMMEN. Een vliegtuig uit Maagden burg, waarin 2 personen zaten, moest, doordat de bestuurder den koers was kwijt geraakt en de benzinevoorraad uit geput raakte, een noodlanding maken op een weiland bij Emmen. Nadat benzine van het vliegveld Eelde zal zijn aange voerd, zal het toestel weer vertrekken. Een telegram van Dr. Deterding. De directie van de Koninklijke bericht ons een telegram te hebben ontvangen van Dr Deterding, waarin hij mededeelt, dat het zoogenaamde interview, dat hij in Panama aan een journalist zou heb ben verleend, geheel op verbeelding be- De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3