TmJpurül IBIS SHAG Dobbehncmn lek her.., man! Binnenland Uit de Provincie H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana in Tirol. De Amerikaansclie liomnieo- werpers voor Indië. C R, Ijsvermaak geeft ruw» huid VOOR DE PIJP Een toonaangevend toestel. Italië koopt op het oogenblik groote hoeveelheden Abessynsche koffie. Het steunt op dese wijze de valuta van zijn vijand en zonde? twijfel is dit het eerste voorbeeld in de geschiedenis van een der gelijk geval. De uitvoer van Abessynische koffie heeft een uitzonderlijk hoog peil bereikt. 1 Aan de landbouw hoogeschool te Wageningen slaagde voor het ingenieurs- examen koloniale boschbouw de heer I. A. de Hulster, geb. te Oostburg. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het theoretisch tandheel kundig examen tweede gedeelte, de heer J. Reijnierse. 1 De overstroomingen in de verschil lende gebieden van Turkije houden nog steeds aan. De geheele oogst is vernield, waardoor onherstelbare schade is aange richt. Lantsjou, de hoofdstad van de pro vincie Kansoe, is opgeschrikt door drie heftige aardschokken. Verscheidene hui zen zijn vernield. i De zoon van Gandhi is voornemens zich tot het christendom t9 bekeeren. i Het aantal dooden tengevolge van de sneeuwstormen, welke onlangs in Joego slavië hebben gewoed, is, volgens de laatste belichten, tot elf gestegen. In Chili is, in verband met de com munistische agitatie, de staat van beleg afgekondigd. De regeering scbunt den toe stand meester te zijn. versacht - geneest DE EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen te gen Donderdagavond 13 Februari half ne gen. Op de agenda staat de wijziging van de Pensioenwet voor de spoorweg-amhte- naren. Op Vrijdag 14 Februari zal de Kamer weder bijeenkomen ter behandeling van het wetsontwerp verlaging van de open bare uitgaven voor het onderwijs. STAATSCOMMISSIE ONDERWIJS- BEZUIN1G1NG. Benoeming spoedig te verwachten. Naar gemeld wordt, zijn de terzake van de samenstelling der Staatscommis sie, die een oplossing zal moeten zoe ken voor het vraagstuk der concentratie bij het hijzonder onderwijs, gerezen moei lijkheden, waarover enkele Katholieke bladen bericht hebben tot een oplossing gebracht. Het 'K.B., waarbij de commis sie wordt ingesteld, wacht nog slechts op de onderteekening door de Koningin, die nu zeer binnenkort kan worden tegemoet gezien. HET WERKL00SHEIDSSUBS1D1E- FONDS. Blijkens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de begrooting van bet Werkioosheidssubsidiefonds voor 1936 betoogden eenige leden, dat de voorgestel de verlaging van het subsidiepercentage van 90 pet. met 5 pet. indien toegepast, de gemeenten, die reeds de hoogste uitga ven, althans in percenten uitgedrukt, voor werkloozenzorg moeten dienen, het zwaar ste zal treffen. Mocht het de bedoeling zijn, de ver schillen tusschen de kosten van werk verschaffing en die van steunverleening te beperken, dan duchtten sommige leden, dat de loonen in de werkverschaffing, welke reeds aan den lagen kant zijn, nog meer zullen worden gedrukt. Deswege ver zochten zij nadere inlichtingen omtrent de genoemde verschillen en vroegen zij, of in de kosten van werkverschaffing wellicht begrepen zijn die van toezicht en administratie, hetgeen, naar zij meenden te weten, ten aanzien van de kosten der steunverleening niet het geval zou zijn. DE CRISIS-HYPOTHEEK- AFLOSSINGSWET. Zaterdag is uitgegeven Staatsblad no. 200: wet van den 7en Febr. 1936, hou dende bijzondere maatregelen ter voorko ming van opvordering onder bepaalde omstandigheden van hoofdsommen tot waarborg waarvan hypotheek op onroe rend goed is bedongen en ter voorkoming van vexatoire beslagen (crisis-hypotheek aflossingswet 1936). Datum van inwer kingtreding is 9 Februari 1936. Misleidende aanduidingen van Nederl. herkomst. Naar men verneemt, wordt tusschen de departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Justitie overleg ge pleegd inzake het in te dienen wetsont werp tot het tegengaan van misleidende aanduidingen van Nederlandsche her komst. De regeering overweegt nog de vraag, of maatregelen van de aangegeven strek king moeten worden genomen in een spe ciale wet, dan wel, of het de voorkeur ver dient, dat desbetreffende bepalingen in het Wetboek van Strafrecht zullen wor den geïncorporeerd. Geslaagde proefvlucht van de F 36. De F 36, het vlaggeschip van de K.L.M., is Zaterdag na twee rpaanden rust, einde lijk weer de lucht in geweest om een proefvlucht te doen. Het toestel werd bestuurd door den be stuurder Blaak. Verder waren er nog 15 personen aan boord. Men verzekerde, dat I het toestel perfect gefunctioneerd heeft, en dat alles in orde was. Het zal thans spoedig op de Europee- eche lijn ingevoegd worden, n.l. op de lijn LondenAmsterdamBerlijn. Verg. Chr. Hist. Overheidspersonen. Zaterdag vergaderde in hotel Centraal te Goes de Kring Zeeland van de Ver een. van Chr.-Hist. Overheidspersonen enz., onder voorzitterschap van Burge meester Gunning van Ierseke. Uit het 10e jaarverslag van den secre taris, dhr Vader, bleek, dat het ledental 42 bedraagt, doch veel grooter kon zijn. De rekening van den penningmeester sloot niet een batig saldo van f 91,36. De periodiek aftredende voorz. werd herko zen, terwijl de vacature-I. Cappon in de Mei-vergadering zal worden vervuld. In die vergadering zal dhr A. D. F. van der Wart spreken over „Onze Beginselen", terwijl dhr van Boeyen in een latere vergadering een ander actueel onderwerp zal behandelen. Na de pauze sprak de heer Mr Dr J. van Bruggen, Voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam, over: „Onze houding tegenover het werkloosheidsvraagstuk. Spr. begint op te merken, dat de in houd van het begrip werkloos en werkloosheid zuiver negatief is. Immers het beteekent zonder werk en het karak teriseert een toestand van zonder werk te zijn. Met deze negatieve bepaling komen wij dus niet verder. Willen wij een die per inzicht krijgen, dan zullen we dus bij het positieve moeten beginnen, bij den arbeid en den zin van deze. Spr. wijst er op, dat in de ongebroken scheppingsorde aan den mensch het ge bod is gegeven om de aarde te vervul len en deze te onderwerpen, om te heer- schen over de natuur. Derhalve is de arbeid het oorspronkelijk eigene van den mensch en maakt deze deel uit van zijn adeldom. In dit verband is dus het vraagstuk van de werkloosheid, d.w.z. van een maatschappelijke structuur, welke voor vele duizenden de onmoge lijkheid om te arbeiden medebrengt van diep ingrijpende religieuse beteekenis. Deze vraag, die de kernvraag vormt van het economisch bestaan onzer tegenwoor dige wereld, gaat dus verre de economi sche orde te boven en doet ons verstaan de zondige en booze verstoordheid van de huidige wereld. Daarom is het voor Spr. niet duidelijk, dat velen uit onze kringen de religieuze zijde van dit vraagstuk niet allereerst aanvoelen; het geldt hier niet een vraag stuk, zooals van handelspolitiek, waarbij het economische overheerscht, in tegen deel dit probleem is allereerst van so- ciaal-tethischen en religieu se n aard. Alleen als wij het zoo zien kunnen wij beseffen, waar onze verantwoordelijk heid dient aan te vangen. Spr. geeft nu een beeld van den omvang de,r werkloosheid. Spr. is hier in een kring van personen, die verantwoordelijkheid hebben voor het beleid in de provincie en de gemeente. Het is de roeping van de Rijksoverheid leiding te geven aan het economisch her stel. Als uitgangspunt zullen we hebben te kiezen de beschouwing, dat de geeste lijke zijde van dit probleem op den voor grond moet staan. Werkloosheid brengt mede verlies van vakkennis en beroeps geschiktheid, geestelijke demoralisatie, welke zeer sterke invloed heeft op de opgroeiende jeugd. Daarom zal het ver schaffen van arbeid altijd moeten wor den gekozen boven het verleenen van steun. Hier hebben de gemeente en pro vincie een taak. Spr. wijst op de moge lijkheid de menschen door verplaatsing in het binnenland elders te werk te stel len, op het te werk stellen in het buiten land, voor welke de dienst van werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling groote beteekenis heeft. De mogelijk heden worden echter minder, evenals die van emigratie. Het autarkisch streven leidt er toe, dat buitenlandsche arbeids krachten worden geweerd; ook hier te lande moet men noodgedwongen in deze richting. Vervolgens wijst Spr. op de mogelijk heid om de menschen te werk te stel len in eigen beroep. De regeling, die de regeering getroffen heeft, ter zake van loonsbijslag bij tewerkstelling in den landbouw komt nog niet voldoende tot haar recht; al mogen er wellicht be zwaren zijn, hier geldt, dat deze er zijn om overwonnen te worden. De gedachte zelve is zoo gezond mogelijk. Daarna komt aan de orde de taak der gemeente om in dezen tijd openbare wer ken te doen uitvoeren, bij welke vooral het loon een overheerschende factor is. Dit licht Spr. door eenige voorbeelden toe. Eerst daarna komen de steunregelin gen; werkloosheidsverzekering, tot welke in Zeeland nog niet alle gemeenten zijn toegetreden, eventueele wachtgeldregelin gen en steunverleening. Ten aanzien van de laatste groep is Spr. van oordeel, dat gesteunde arbeiders niet met armlastigen gelijk moeten en mogen worden gesteld. De burgerlijke gemeente heeft op het ge bied der armverzorging een andere taak dan de Christelijke kerk. Bovenal zal echter noodig zijn het aan- kweeken van een anderen geest. De geest van het offer, het streven naar een betere gerechtigheid. Op grond daarvan zullen de ouderen plaats hebben te maken voor de jongeren, die ook het recht hebben 8«ïi den dlacfa de» leven» plaats te nemsn. Alleen, wanneer de geest van Christus de menschen beheerschen gaat, is een betere economische en sociale orde te wachten, een orde, waarin wel niet alle gebreken zullen zijn weggenomen, maar die toch in wezenstrekken meer overeenstemt dan de huidige met het ideaal der gerechtig heid. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd druk gebruik gemaakt. De vra gen gingen o.a. over korting op steun bij grondbezit, verplichte werkgelegenheid bij steuntrekkende werkgevers en verbete ring der mentaliteit. De Spr. zegt, dat de bestaande bedrij ven zooveel mogelijk moeten gesteund worden zonder het staatscrediet te ont wrichten. Steun met verplichting om werkkrachten te nemen kan misschien verbetering brengen. Verbetering der men taliteit is moeilijk. Arbeid is het eenige middel naast den invloed van het Evan gelie. De voorz. dankt Spr. voor zijn leerzaam betoog en erkent de groote moeilijkheden. Hij wil in een samenkomst deze trachten samen onder het oog te zien. Burgemees ter van Dusseldorp en dhr Castel hebben geen bezwaar tegen dit idee, doch dan niet als vereeniging. Ds Raams eindigde met dankzegging. Zeeuwsche vereeniging van A.R. gemeentebestuurders. Door eenige personen is 'het initiatief genomen om te geraken tot de oprichting van een Zeeuwsche vereeniging van A.R. gemeentebestuurders. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren Mr J. W. 'Goedbloed, wethouder van Goes, voorzitter; G. 0. Veenendaal, gemeentesecretaris van Yerseke, secreta ris; J. A. Dominicus, wethouder van Wemeldinge en Ph. J. Bom, raadslid van Ierseke. Binnenkort zal de consti- tueerende algemeene vergadering te Goes worden bijeengeroepen, waar al de A.R. burgemeesters, secretarissen, wethouders en raadsleden worden verwacht. De Cesarina verkocht. Het sleepschip „Cesarina", dat na lich ten in den Biezelingschen Ham aan den grond was gezet, is verkocht aan de Fa. M. L. Polak Zoon te Middelburg, die het zal sloopen. Middelburg, D'o simultaanjpeler Rai- chenbach komt Donderdag a.s. spelen tegen leden en geïntroduceerden van de Middelburgsche Damclub. Middelburg. De afdeeling der S.D.A.P. heeft aan de afd. van den Vrijheidsbond een openbaar debat aangeboden over „aanpassings- of welvaartspolitiek", zulks naar aanleiding van het optreden van den heer Jeronimus in den raad. Den voorzitter J. Onderdijk, die als zoodanig ontslag had genomen en in wiens plaats J. Mondeel werd benoemd, werd door den nieuwen voorzitter dank gebracht voor bet vele werk. Vlissingen. Heden herdacht mej. L. de Lignie, vroeger woonachtig te Middelburg, den dag, waarop zij vóór 40 jaar in dienst trad bij den heer F. J. M. Weijens, manu- facturier alhier. Goes, Aanrijding. Gisteravond half tien liepen op de Middelburgschestraat drie jongens. Toen ze op den oprit van deze straat naar den 's H. H. kinderen- dijk waren, juist in de bocht, werd een hunner, een zekere v. d. Slikke, door een motor aangereden. De motorrijder kwam te vallen en v. d. S. werd tegen den grond gesmakt. Hij bekwam verschillen de verwondingen en is door Dr v. d. Berg naar huis vervoerd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ierseke. Van de YE 24, met pannen geladen, viel de knecht W. Verbeke over boord op de Schelde. Hoewel V. eenigs- zins kon zwemmen, is het niet dan na veel moeite mogen gelukken om den drenkeling geheel uitgeput aan boord te trekken. Het had weinig gescheeld of de man was verdronken, daar ter plaatse veel stroom staat. Verpachting van oester- perceelen. Den 29 Februari a.s. zal het Ibestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen publiek trachten te verpachten 91 perceelen op de Ierseksche Bank en 49 op de Bergsche Bank. De verpachting zal eenigszins an ders zijn dan voorheen, daar direct 25 pet. van het gebodene zal moeten worden voldaan. Tentoonstelling van Postduiven van de samenwerkende vereenigingen Storm vogels en Noordster. Ie prijs schoonste duifW. M. van Haver. Ie prijs schoonste doffer: P. Dronkexs. Klasse I: oude doffers boven 500 km.: Ie pr. E. Everse; 2e pr. A. Zoeteweij, 3e pr. L. Laban; 4e pr. C. J. van Es. Klasse II: oude duivinnen boven 500 km.: Ie pr. J. van Akkeren; 2e pr. A. Pols; 3e pr. A. Pols; 4e pr. Gebrs. Ver mast. Klasse III: doffers beneden 500 km.: Ie pr. P. J. Kloosterman; 2e pr. Joh. Bom; 3e pr. H. J. Sentse; 4e pr. Gebrs Vermast. Klasse IV: duivinnen beneden 500 km: le pr. W. M. v. Haver; 2e pr. Gebrs Vermast; 3e pr. J. Poelman; 4e pr, J. Lindenherg. Klasse V: jonge doffers: le pr. J. Na- gelkerke; 2e pr. G. J. van Es; 3e pr. J. Vette; 4e pr. J. Nagelkerke. Klasse VI: jonge duivinnen: le pr. P. H. van Es; 2e pr. M. de Visser; 3e pr. G. J. de Waail; 4e pr. J. Knuist. De tentoonstelling is een succes gewor den «n door zesr velen berecht. Nlsse. Vrijdag hield de afd. van den N. C. L, B. een algemeene vergadering. Dhr Vingerling sprak de vergadering toe. Er werd besloten om met een auto bus de Jaarvergadering van den C.B.B. Goes en omstreken te gaan bezoeken. Oudelande. Weer brand. Gisteren avond 9 uur werd brand ontdekt op de hofstede „Watervliet", bewoond door dhr J. -de Breu. Een hoop tarwe van 5000 schoven verbrandde. Door het optreden der brandweer gelukte het de slechts en kele meters van de brandende hoop af staande stroo- en hooiklampen en op 25 meters afstand staande tarwehoop, te be houden. Blijkbaar is kwaadwilligheid in het spel, want aan den voet van de hoop werd een brandende bos stroo aangetrof fen, welke daar niet eerder gestaan had. De brandweer kon eerst te 2 uur inruk ken. Twee branden dus in 2 dagen tijds in deze gemeente 1 Kruiningen. Voor den Chr. Besturen bond Oostelijk Zuid-Beveland trad Vrij dag als spreker op de heer H. Amelink, lid der Tweede Kamer, met het onder werp: „Het Ordeningsvraagstuk". Spr. wijst op de crisis, welke in andere landen nog grooter is dan bij ons. De S. D. A. P. ijverde eerst voor socialisatie en nu voor het Plan van den Arbeid. Dit kan alleen internationaal en wie gelooft in dezen tijd daar nog aan? Corporatieve ordening willen wij niet door dwang doch van onderen opgroeien, gedragen door het volk zelf in al zijn geledingen, door vakorganisaties. Overleg is daartoe de weg, samenwerking, rechtspraak en arbi trage. Wij moeten beschikken over prin- cipiëele Chr. vakorganisaties van werk gevers en werknemers, om te samen vol gens Gods Woord te leven en te werken. Door dhrn Haverhoek, Stevense en Maas werden enkele vragen gesteld, wel ke uitvoerig beantwoord werden. Sedert Vrijdag is het heerlijk vriezend weer. Een bijzondere verslaggever van de „N. R Ct." meldt uit Igls: Was verleden week, toen H.M. de Ko ningin en H.K.H. Prinses Juliana te Igls aankwamen, dit plaatsje geplaagd door natting warm weer, dat alle sneeuw had doen smelten, zoodat Igls een wintersport plaats zonder winter moest heeten, na een week is dit geheel veranderd. Nadat sinds Maandag aarzelend sneeuw was gevallen, en gedurende eenig dagen de winst van eenige spaarzame buitjes een dunne sneeuwlaag bad gevormd, die de hoog vlakte bedekte, brak Vrijdag de lucht open en werd het heerlijk vriesweer. H.M. geniet thans volop van het zon- lioht, dat den vleugel van het hotel, waarin hare vertrekken liggen, bestraalt, en maakt dagelijks 'n korte wandeling in de omgeving van bet hotel, waar de dor pelingen, die zich zeer bescheiden gedra gen, Haar eerbiedig groeten. Tweemaal in de afgeloopen week is een langere autotocht gemaakt, o.a. in de richting van den Brenner pas. Do Prinses wijdt zich met groote liefhebberij aan de ski- sport, waartoe thans te Igls meer gelegen heid bestaat dan voor acht dagen. Overeenkomstig den wensch van Hare Majesteit wordt het incognito zeer streng bewaard, zoodat Hare Majesteit zich als gewoon toeriste kan bewegen.. Het ver blijf der Koninklijke gasten is volkomen onopvallend. Nu de natuur het verblijf met zulk een buitengewoon goed weer begunstigt, zal de Koninklijke Familie vermoedelijk ge durende den voorgenomen tijd te Igls blij ven. Arnemuiden. Vrijdagavond is in de Chr. school alhier de jaarlijksche ouder avond gehouden. Voorzitter dhr Iz. Cor- r.elisse. Ook de burgemeester, weth. Schuit en de Inspecteur van het Chr. Nat. Onderwijs, Dr K. Huizenga en afge vaardigden van den Kerkeraad der Ger. Kerk waren aanwezig. De voorzitter sprak over: „De ouders en hun doopbe lofte". Nadat gepauzeerd was, waarbij ge legenheid was nader met het werk der leerlingen der school kennis te maken, werd door den onderwijzer, dhr J. P. de Jonge, gesproken over „Gezin en School". Ouders en onderwijzers moeten in het moeilijke werk der opvoeding samen werken. Dr K. Huizenga noemde het in verband met de eventueele concentratie op onderwijsgebied een zegen, dat deze school geen slachtoffer van de huidige crisis zal worden, omdat de school niet kerkelijk is en er hier op dit gebied een harmonische samenwerking is. Spr. wekte op tot liefde, maar bovenal tot gebed. Na een slotwoord van den voor zitter eindigde Ds Scholing met dank gebed. Meliskerke. Vrijdagavond vergaderde de vereeniging voor Geref. Schoolonderwijs alhier onder voorzitterschap van den heer G. Vlieger. Dhr Jac. Geschiere doet verslag als secretaris en eveneens rekening en ver antwoording als penningmeester. Ont vangen was met inbegrip goed slot vorig jaar f7030.80, uitgegeven f6581.18, goed slot f449.62. Als bestuursleden werden herkozen de heeren W. de Buck en Iz. 'Matthijsse. 'i Zand. Vrijdagavond kwam de A.R. Kiesvereeniging in jaarvergadering bij een, onder leiding van den voorzitter, den heer J. Lorier. Secretaris en penning meester brachten hun jaarverslag uit. De vereeniging telt momenteel 41 leden. De penningmeester boekte een batig saldo. De aftredende bestuursleden, de heeren Lorier en Boucherie, werden herkozen. Rapport werd uitgebracht van de kort geleden gehouden vergadering der „Cen trale". Tenslotte sprak dhr Schout over „Als revolutie dreigt". Seroo5kerke (W.). Vrijdagavond hield de afd. van de Chr. Jonge Boeren en Tuin- dersorgnaisatie haar jaarvergadering, on der leiding van den voorz., dhr P. J. Abrahamse. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden voorge lezen. Het ledental is gestegen tot 32. De penningmeester sloot zijn boekjaar met een batig saldo. De aftredende be stuursleden A. C. Louwerse en Adr. Ton werden herkozen en in de plaats van Abr. Wondergem, die niet meer in aan merking wenschte te komen, werd geko zen P. Simonse van Gapinge. Na deze werkzaamheden hield de heer J. de Wolf een referaat over: „De Gilden en de Mid denstand". Hij sprak over den oorsprong, de werking, den bloei en de verdwijning der gilden. Daarna stelde hij de gilden als een voorbeeld voor den tegenwoordi- gen Middenstand en besprak daarna, hoe deze laatste eerst langzamerhand heeft ingezien, dat organisatie noodig en nut tig is en hoe vooral de crisisjaren hebben meegewerkt, die organisaties sterker te maken. In dit verband sprak hij ook over de organisatie van den C.B.T.B., be treurde het, dat nog zoovele orthodoxe landbouwers aangesloten zijn bij z.g.n. neutrale vereenigingen en hoopte, dat de leden van den Jongeren C.B.T.B. alle neutraliteit zouden laten varen en krach tig zouden meewerken de Chr. beginselen ook te laten doorwerken op het gebied van hun vakvereenigingen. Een -tal vra gen werden door Spr. beantwoord. Zaamslag. De vereeniging tot bevorde ring van Geref. Lager Schoolonderwijs hield Zaterdagavond haar jaarvergade ring. Ingezonden Mededeeling. ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG Na een openingswoord door den voorz. dhr J. L. van de Ree, volgde het jaar verslag van den secretaris, waaruit bleek dat de vereeniging 247 leden telt waarvan er 44 tegenwoordig waren. Het aantal leerlingen bedroeg op de school Riemens- straat 126, Reuzenhoek 92 en Othene 47. Uit een vergelijking met vorige jareD blijkt, dat het totaalcijfer sinds 4 jaren met 75 is gedaald. Het financieele verslag meldde een tCK taal ontvangst van f25.655,07; de uitga ven waren f 24.600,43. De begrooting gaf een eindcijfer van f 21.160,06. De bewaarschool werd door 75 kleuters bezocht. De inkomsten daarvan waren f 2477,05, de uitgaven f 2456,05. Begroot is f2151. Aftredende bestuursleden werden her kozen. In de vacature van C. Hamelink Fz., die vele jaren lang deel uitmaakte van het bestuur en die wegens zijn ouder dom bedankte, is gekozen dhr A. J. de Visser. De voorzitter dankte dhr Hame link voor den velen verrichten arbeid. Dhr Hamelink nam in hartelijke be woordingen afscheid van bet bestuur en de leden. Wie weet wat er gaande is in de we reld, in de groote èn de kleine van de luchtvaart, wist ook, zegt het „Vaderl.", dat het er van komen moest, de nieuwe gang van Nederland naar het buitenland. De Indische L. V. A. onderhandelt, zoo is uit Indië geseind, over aankoop van Glenn L. Martin bommenwerpers. Gegeven de gemaakte fout zit er voor de menschen op de verantwoordelijke pos ten momenteel niet anders op dan met hun urgentieprogramma's naar de bui tenlandsche markt te gaan. Nederland heeft verzuimd prototypes te ontwikkelen en als een commandant nu er plotse ling geld komt om te koopen geplaatst wordt voor de keus: een buitenlandsch toestel, dat al in het Amerikaansche leger oefent, of een Nederlandsch toestel, dat nog gebouwd en beproefd moet worden, wat kiest hij dan in dezen tijd van urgen te bewapeningen? Hier wreekt zich de oude fout, waar-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2