Voorkomt verkoudheid en keelpijn. Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Rechtszaken Marktberichten Burgerlijke Stand Advertentiën. vlak M] het raam, waar nog even te sche kolen eelfa nog een grooter gedeelte waaibij hij wegens herhaald overtreden f WOLPHAARTSDTJK. Geboren :8, Ja cobus Paulus, z. v. Cornells Maxinus van der Schraaf en Cornelia Maria Ridder- bof; 5, Fieternalla Johanna, d, v. Mari- nue Cc-rnslis var des Schraaf en Jan netje Geertruit Dommisse; 9, Geertruida Adriana, d. v. d. v. Cornelis Steenbakker en Elizabeth Corstanje, 14, Johanna, d.v. Pieter Verheule en Lijntje Helena van Klooster; 26, Maria Iza, d v. Adriaan Piter Tramper en Janna Wagenaar; 26, Francois, z. v. Dingenis Zweedijk en Pieternella Tavenier. voren de vlammen uitsloegen. Maar hon ger op de vliering wachtte een nog af schuwelijker schouwspel. Over de ver koolde resten van balken hingen de lichamen van nog vier personen. Vlug verspreidde de vreeselijke mare zich door de schare wachtenden, die in ademlooze stilte het resultaat van het onderzoek afwachtte. De ontsteltenis in de buurt bij het ver nemen van de vreeselijke waarheid laat zich moeilijk beschrijven. Verder zijn er nog 4 zwaar gewonden. Een surveilleerend agent kwam tot de ontstellende ontdekking, dat in het per ceel een zware brand was uitgebroken. Samen met een burger snelde hij de trap op, doch het vuur was zoo hevig, dat het wakkere tweetal onmiddellijk terug moest keeren. Zij gaven hun reddingspogingen echter niet op. Zij forceerden de deur van het naastgelegen perceel, dat leeg stond en renden de trappen op en wisten zich door een tuimelraam toegang tot het dak te verschaffen. Zoo hoopten zij uitgang te kunnen maken voor de menschen, die nog in het huis waren. Aan de achter- j zijde van het gebouw bevindt zich een binnenplaats, die echter is overbouwd met een dak, waarin zich een raam van gewapend glas bevindt. D'aardooo* ligt 'de huiskamer van perceel Zeedijk 9, be woond door den heer van Wijk. Juffrouw Eggerman, die op de tweede etage van het brandende perceel woonde, stond voor het raam, voor haar was er slechts een uitweg, n.l. een sprong uit het boven raam. De agent kon haar niet bereiken en zag tot zijn ontzetting, dat de vrouw naar beneden sprong, haar kleeren bran dende. Met een hevigen slag kwam zij op het bovenlicht terecht, dat onder haar gewicht bezweek. Zij viel op den steenen vloer van de achterkamer van de woning van den heer van Wijk, haar 7-jarig zoontje volgde. De heer van Wijk en zijn vrouw, die juist door het geknetter van de vlammen waren wakker geworden, snelden op het geluid van den slag naar de achterkamer waar zij de beide slachtoffers hevig bloe den vonden. De vrouw had behalve brandwonden ook snijwonden aan gelaat en handen be komen, ook het jongetje was op vreese lijke wijze gewond. Zij werden onmiddel lijk naar het Binnengasthuis vervoerd. De brandweer had aan den Zeedijk de magirusladder uitgezet, een brandwacht klom naar boven en wist op deze wijze den heer Eggerman te redden. Ook hij had zware brandwonden opgeloopen. De 44-jarige E. P. kon eveneens in veiligheid worden gesteld, n.l. door den agent, die via het belendende perceel op het dak was geklommen. P. had hevige brand wonden. Zijn armen waren zoodanig door de vlammen aangetast, dat de stukken vel er af vielen. Kind voor zijn leven halfblind. In het woonwagenkamp te Dieren is een vriji ernstig ongeluk ge beurd. Een jongetje van 12 jaar was daar aan het spelen met een flesch, waarin hij' carbid en water deed. De flesch sprong tengevolge van de gasontwikkeling uiteen en -de jongen kreeg verschillende stukken glas in zijin gezicht. Het ventje dat ernstig werd gewond, is aanstonds naar het zie kenhuis te Arnhem overgebracht. Daar bleek, dat hij' zeker één oog zal moeten missen. Het andere hoopt men nog te kunnen behouden. Meisje in de vlammen omgekomen. Bij een brand in een boerderij onder de gemeente D'idani is de 21-jarige dochter van den landbouwer H. Peters onder tragische omstandigheden om het leven gekomen. lijidens den brand miste men plotse ling de 21-jarige dochter van den land bouwer, die met de andere huisgenooten naar buiten was gevlucht. Gevreesd werd dat 't meisje, dat niet de volle beschikking heeft over haar vermogens, in abnorma- len staat weer in het brandende huis was teruggekeerd. Alle pogingen van de fami lieleden om tot in de woning door te drin gen waren echter tevergeefs door de hitte van het vuur. Toen eindelijk de vlammen konden worden gebluscht, bleek inderdaad bet vreeselijk vermoeden waarheid te zijn Men vond het verkoolde lijk tusschen de puinhoopen. Motortrein öntspoord. Tusschen Gouda en Waddinxveen is Don derdagmiddag op de spoorlijn Gouda Alp'hen een motortrein ontspoord. Het ongeval, dat zijin oorzaak vond in het breken van de voorasj, tengevolge waarvan heide wielen tusschen de rails in wegzakten, liep bijzonder goed af, door dat de wagenbestuurder tijdig had ge merkt, dat er iets niet in orde was en. den wagen tot stilstand bracht. Geen der inzittenden kreeg letsel. 'o rP- n?e^ukken. Gistermorgen is een. oa1-jarige schilder die, staande op een drie meter hoogen hangsteiger, bezig was met het verven van een koelcel op het abattoir te Tilburg, gevallen en met zijn hoofd op een steenen vloer tereohtgeko- m®n;een schedelbreuk werd de on gelukkige naar bet ziekenhuis overge bracht, waar de man kort na aankomst overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Een tienjarig meisje te Hilversum klom op de verbindingsstang van een tractor met volgwagen. Toen de auto zich in beweging zet,te, viel zij onder den wa gen. Zij werd met zware inwendige kneu zingen naar de R.K. Ziekenverpleging overgebracht, waar zaj een paar uur later is overleden. Ivoyol-gebroiiars sijn selden verkouden en 'heb,be& melden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. KOLENPRIJZEN IN ZEELAND. Zeer geëerde Redactie, In Uw nummer van 27 Januari 1936 is een verslag opgenomen over een vergade ring van de „Federatie van Gomité's in zake Kolenprijzen in Zeeland", welke ver gadering te Goes gehouden werd in hotel „De Prins van Oranje", op 25 Januari 1936. Het i3 juist dit verslag, dat mij aanleiding geeft, de daarin vervatte mede- deelingen eens nader te beschouwen. Wanneer een outsider, dus iemand, die in den kolenhandel niet bekend is, het jaarverslag der Federatie leest, d'an denkt hij wellicht eerst, dat de kolenhandelaren en hun vereenigingen het Zeeuwsche pu bliek belagen, en dat de Federatie man moedig met de belagers strijdt ter wille van het algemeen; de kolenhandelaren moeten dan de uitgesproken vijanden van de in 'de Federatie vereenigde Gomité's en baar leden zijn. Dit is absoluut on juist. Dat de stellingen van den secretaris- propagandist der Federatie niet op een gezonde basis gefundeerd zijn, kan een ieder, 'die zicb niet automatisch laat voort stuwen, gemakkelijk begrijpen. De gulden stelregel namelijk, dat ieder die werkt, zijn volle loon waard is, welke stelregel toch de basis van de door den propagandist voorgebrachte stellingen diende te zijn, heeft men óf vergeten, óf men brengt juist bet tegenovergestelde in practijk. Bet is toch algemeen bekend, dat in de verschillende Gomité's zeer vooruitstevende en democratische mannen zitting hebben, die met recht aanspraak maken op een loon, dat bun een redelijk bestaan garandeert en dat rekening houdt met hun levensbehoeften. Wanneer dit geldt voor de leden der Comité's, waarom zou dit dan niet gelden voor de in den kolenhandel werkzaam zijnde personen, of mogen de kolenhandelaren en hun per soneel geen aanspraak maken op een re delijke winst of op een loon, dat him een redelijk bestaan garandeert? Indien de ideeën van den secretaris eens breeder opgezet zouden worden, dan zouden duizenden en nog eens duizenden werknemers zich moeten vereenigen om geheele steden te huren of te bouwen, want huiseigenaren zouden dan niet meer noodig zijn. Men zon fabrieken kunnen oprichten voor het fabriceeren van klee ding, schoeisel, brood, kortom, men zou den ge'heelen handel kunnen uitschakelen en allen zouden werknemers zijn in het coöperatieve systeem. Er behoeft slechts bij vermeld te worden, dat men dan al leen nog maar tot het gebruik van den knoet en tot het stichten van verbannings oorden voor andersdenkenden behoefde over te gaan om van Nederland dan een communistisch of coöperatief werkend pa radijs der arbeidende klasse te maken. Ik ben er van overtuigd, dat bijna alle leden der in de Federatie aangesloten comité's het verwezenlijken van dergelijke ideale toestanden met alle 'kracht van de hand zouden wijzen. Hoe meer de wel denkende werknemers slagen in hun strijd voor een redelijk bestaan, met precies zoo veel kracht zullen zij zich kanten tegen het coöperatief stelsel, omdat zij dit laatste op het oogenhlik alleen nog beschouwen als een middel om hun bestaansmogelijk heid dragelijk te maken, maar er gaarne geheel afstand van doen, wanneer zij be merken, dat de handel geen normale win sten maakt. Nu heeft men in het vorig jaarverslag gewag gemaakt van een bedrag van circa f 33.000, dat zoogenaamd door het optre den der Federatie gespaard zou zijn, en dat als een soort sensationeele reclame moest dienen; thans heeft men officieele cijfers gebruikt om de abnormale winsten van den kolenhandel aan te toonen. Wan neer 'hierbij in één adem wordt vastgelegd, dat de kolenhandel om van een totalen ondergang gered te worden bij de Regee ring en bij den Groothandel om saneering aan moet 'kloppen, dan moot men zich af vragen, of de kolenhandel dan zoo duur werkt, of dat er heimelijke winsten wor den gemaakt. De secretaris deelde mede, dat de de tailhandel voor eierbriketten 64 pet en voor anthraciet 76 pet. op de prijzen legt, welke de mijnen oorspronkelijk ontvangen. De zaak aldus zonder toelichting voor te stellen is misleidend, hoe onaangenaam 'dit woord ook voor den Secretaris moge klinken. Wanneer de laatste eens uitre kende, hoeveel percent m'eu moet leggen op den verkoopprijs van den steenbakker, om vast te stellen, wat de muren van een nieuw gebouwde woning kosten, of wan neer hij eens uitrekende hoeveel maal men den tarweprijs van den boer moet verme nigvuldigen om aan den geldenden prijs voor tarwebrood te komen, zou men dan ook kunnen spreken van officieele cijfers? Ieder die iets van den kolenhandel be grijpt, weet, dat de groote concurrentie, zelfs bij bet bestaan der Kolenconventie, het maken van groote winsten uitsluit. Wanneer men de verkoopprijzen der mijnen verhoogd met de transportkosten en met de winst van den Groothandel neemt, eerst dan heeft men den inkoop prijs van den Detaillist. Deze laatste 'kan er niets aan doen, dat bij wagonaanvoer voor de spoorvrachten c.a. 30 pet. van den prijs en bij leveringen van Westfaal- wordt opgeslokt. Dat het lossen en op slaan van kolen met alle daaraan verbon den kosten, als pakhuishuur en verder hst afleveren en thuisbrengen der brand stoffen niet voor niets plaats vindt, weet iedereen; bovendien mag men niet vergo ten, dat de handelaren nu en dan posten af moeten schrijven, omdat hun afnemers niet kunnen betalen. De voorstelling, als zou de „detailhan del" 64 pot. of 76 pet. op 'den door de mijn ontvangen prijs opleggen, is niet alleen niet juist, maar zelfs het becijferen van dit percentage is reeds belachelijk. Men moet toch wel vreemde theorieën huldigen, wanneer men zich na volbrach ten dagtaak neerzet om dergelijke gege vens uit te werken. Wanneer de federatie of haar bestuur niet wil medewerken, om de algemeen aanbevolen ordening in den kolenhandel door te voeren, moet zij dit zelf weten; zij zal dan zelf de verantwoording dienen te dragen. Dat zij die verantwoording niet wensoht te dragien, blijkt wel uit de laat ste regels van het verslag, waarin men zich bereid verklaart, met den handel sa men te werken. Ondanks het geschetter en ondanks het goochelen met cijfers, kiest het bestuur, en zeer terecht, geen eierbriketten, maar eieren voor haar geld. Maar naar buiten uit hebben leuzen geklonken, men heeft het geprobeerd. Legt het bestuur van de Federatie het opschrift van 't Zeeuwsche wapen: „Luctor et Emergo" misschien aldus uit: „Lukt 't nu niet, dan (lukt het) merrege"? Met hartelijkien dank aan U, geëerde Redactie, voor de verleende plaatsruimte. INSIDER. Middelburg, 8 Febr. 1936. (Door de Redactie bekort.) De steun aan de tuinders voor misoogst. De besturen van de prov. commissie uit de veilingen in Noord-Holland den L.T.B., den Ned. Tuindersbond en den Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond heb ben zich tot den regeeringscommissaris gewend om hun bezwaren tegen de steun regeling voor de tuinders in enkele dis tricten, waar een misoogst is geweest, toe te lichten. Er zouden slechts weini gen voor steun in aanmerking komen, gezegd te hebben dat er zeer veel winst kansen waren. De Officier van Justitie zegt, dat ver dachte een stroom van oplichtingen heeft gepleegd. De menschen hebben dom ge handeld en zij gingen verplichtingen aan, waarvan zij de strekking niet begrepen. De Koningin zal de Jaarbeurs bezoeken. AMSTERDAM. Het bestuur der Kon. Ned. Jaarbeurs heeft bericht ontvangen, dat H. M. de Koningin op een nader te bepalen dag een bezoek hoopt te brengen aan de 34e Ned. Jaarbeurs, welke van 10 tot en met 19 Maart 1936 te Utrecht wordt gehouden. Aardverschuivingen. PARIJS. De aardverschuivingen, die sedert eenige dagen plaats hebben in de nabijheid van Villiers hij Grenoble, heb ben thans bet dorp Batie des Fonts vrij wel geheel verwoest. Millioenen kub. m. aarde naderen langzaam de oevers der kleine rivier, die in de onmiddellijke na bijheid stroomt, alles vernielend wat op hun weg staat. 'Het geheele dorp moest door de bewoners worden ontruimd. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 7 Februari 1936. Met te groote snelheid r ij d e n. D'. J. D., 40 jaar, veearts te Zaamslag, was in 'hooger beroep gekomen van een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens het als be stuurder van een motorrijtuig over een weg rijden met zoodanige snelheid, dat daardoor do veiligheid van het verkeer werd in gevaar gebracht, is veroordeeld tot een geldboete van f 50 of 20 dagen hechtenis. Nadat eenige getuigen waren gehoord, vorderde de Officier van Justi tie vrijspraak. Jagen op eens anders grond. H. de E., landbouwer, 19 jaar, te Zaamslag, was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den Kanton rechter te Terneuzen, waarbij bij wegens bet jagen op eens anders grond zonder voorzien te zijn van een vergunning van den rechthebbende, werd veroordeeld tot een geldboete van f 40 of 20 dagen hechte nis met verbeurdverklaring van het inbe- slag genomen geweeT en patronen. De Of ficier van Justitie vorderde bevestiging van het vonnis, waartegen hooger beroep. Schadelijk gedierte doo ien op eens anders grond. H. de F., 19 jaar, te Zaamslag, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waaibij 'hij wegens het dooden van scha delijk gedierte-op eens anders grond zon der vergunning van den grondgebruiker werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 10 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van het inbeslag genomen ko nijn. Eisöh: bevestiging van het vonnis, waartegen hooger beroep. Overtreding Jachtwet. A. S., werkmian 24 jaar, te Schoondijke, was in hooger beroep gekomen tegen een von nis van den Kantonrechter te Oostburg, der jachtwet werd veroordeeld tot een hechtenis van een week. en verbeurdver klaring van de inbesle-g genomen lan taarn of f 5.50 of 3 dagen hcctfëaiss en verbeurdverklaring wan het geweer of f 20 of 10 dagen hechtenis, terwijl G. H. A. T., landarbeider, 26 jaar, wonende te Oostburg, die bij dezelfde jachtaffaire be trokken was, eveneens appèl aanteekende. Voor beiden werd bevestiging van bet vonnis, waartegen hooger beroep, gevor derd. Bedreiging van een rijks veldwachter. C. A. T., 26 jaar, arbeider te Oostburg, heeft op 17 Novem ber j.l. te Schoondijke een rijksveldwach ter, toen deze hem met een geweer in het veld aantrof, en procesverbaal tegen hem wilde opmaken, wegens overtreding van de Jachtwet en daartoe het geweer, dat T. bij zich had in beslag wilde nemen, be dreigd en zich tegen dien ambtenaar ver zet, door inplaats van dat geweer 'af te geven, dit wapen op dien rijksveldwach ter aan te leggen. Verdachte was verschenen en ontkende de feiten. Hij had op het bewuste tijdstip zitten kaarten. De rijksveldwachter bleef bij zijn procesverbaal. Hij had verdachte goed gekend. De Officier van Justitie vond het een zeer ernstig feit en eisohte 6 maanden gevangenisstraf. Opruiing. J. B. de L., 18 jaar, drukker te Wissenkerke, heeft op 18 Aug. 1.1. te Wissenkerke, toen hij met nog an deren rond den gemeenteveldwachter stond, die één hunner verbaliseerde we gens bet fietsen zonder licht, zijn mede kornuiten aangezet om die gemeenteveld wachter te mishandelen, door de aanwe zige personen toe te roepen: „Geef hem dan toch een pak op zyn d..1" Eisch: 3 maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk en een geldboete van f 25 of 10 dagen hechtenis. Oplichting. T. H., 58 jaar, van beroep reiziger, wonende te Wormerveer, thans in voorarrest te Middelburg, is in Februari van het vorige jaar ten huize van eenige inwoners te Giinge gekomen, zich uitgevende als 'hoofdinspecteur van het z.g.n. Administratiekantoor voor af- losbare waarden te Apeldoorn. Hij bood de menschen premie- en andere loten aan, waarvan de prijs f 5,60 per lot was en waaraan winstkansen waren verbonden door bemiddeling van bedoeld kantoor. Hij zeide een gelukslot bij zich te hebben, dat zij bun geld, wanneer zij geen prijs trokken op f 0,60 na zouden terug krijgen en dat reeds vele groote prijzen door hem waren uitgekeerd, waarbij hij aan de men schen vingerringen vertoonde, die hij z.g. van de gelukkige winnaars zou hebben ontvangen. De menschen liet verdachte schuldbekentenissen teekenen zeggende, dat daaruit voor hen geen verdere gelde lijke verplichtingen voortvloeiden, terwijl het tegendeel het geval was en die schuld bekentenissen slechts bedroegen een eer ste storting op een bedrag van f 50, dat zij zich daarbij' verbonden te zullen 'beta len. Verdachte was verschenen en hij werd rechtskundig bijgestaan door Mr A. van der Weel, advocaat te Middelburg. Verdachte ondervraagd, ontkent gezegd te hebben, dat het lot f 5,60 kostte en dat hij hoofdinspecteur van een Administra- tiekantoor was; verder geeft 'hij wel toe, Verdachte zocht zijn slachtoffers biji de gemoedelijke menschen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Hij is een oplichter van pro fessie. De Officier eischt 1 jaar gevange nisstraf. De verdediger zegt, dat de Officier en de Rechtbank en ook de verdediger onder suggestie zijn gekomen van het heel dik ke dossier, maar dat mag volgens verde diger geen aanleiding zijn om een zóó zware straf op te leggen, die in verhou ding tot het dossier staat. Slechts het feit, dat verdachte de men schen zou hebben gezegd, dat zij verder geen betalingen zouden hebben te doen, zou voor strafbaarheid in aanmerking ko men. Pleiter verzoekt de Rechtbank een veel mildere straf op te leggen, b.v. een voorwaardelijke straf. Uitspraak in alle zaken 21 Febr. a.s. MIDDELBURG. Veiling van 7 Febr. baksla 2731, snijisla 1315, veldsla 7 35, spinazie 17'25, postelein 811, spruiten 9'22, witlof 715, schorsenee- ren 1015, koolrapen 1-—2, wijinpeen 2 3, peen 13, uien 1,52,5, kroten 1 3, witte boonen 15 ct. alles per kg; peter selie 1120, veldsla 1820 ct. beide per chip; bruine boonen 1220 ct. p. kg; ra- ipien 35, prei 410, selderie 3—12, knolselderie 17, rabarber 910 ct. alles per bos, savoye kool 29, roode kool 4 10, boere kool 28, bloemkool 211, an- dijVie 14 ct. per stuk. GOES. Veiling van Vrijdag 7 Febr. Spruiten 1017; Witlof 711; Veldsla 822; Roodekool 5.505.70; Uien 0.70 1.40; Wijnpeen 1.30'1.70; Aardappe len 33.10; idem Poters 1.101.90; a'lles per 100 kg.; Bloemkool 7; Gele Sa voye kool 5; Groene idem 1; Roode kool 6.40; alles per 100 stuks; Prei 46; Sel derij 3.103.70, alles per 100 bos. Van 57 Febr. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. P. de Bree, 27 j. en E. L. P. Louws, 29 j. Getrouwd; F. J. Schouten, 35 j. en M. Kloet, 22 j.; D. Tange, 26 j. en A. J. Fi- lius, 23 j. A Bevallen; K. E. de Leeuw geb. Harms, z,; W. A.dani geb. Sfeijn, 2 s. (M. G.) Overleden; 9, Willem den Herder, 78 j., wedn. van Pieternella Karelse; 9, Pie ternella van der Bliek, 66 j., echtgen. van Johannes Koole; 20, Jacobus Katoord, 56 j., wedn. van Johanna Snoep. KAPELLE. Geboren: Cornelis, z. v. G. Hoogesteger en G. Wijs; Jozina Catha- rina, d. v. M. de Jager en K. Mol; Jan Cornelis, z. v. J Baijens en G. Pikkaart. Overleden: Jacoba Mol, 76 j., weduwe van Cornelis Johannes van Willegen; Maria Traas, 59 j., weduwe van Jan Steenpoorte; Marinus Zuidweg, 2 dagen, te Goes. Huwelijksaangifte: Jacobus Matthijs Fraanje, 31 j. en Anna Bruijnooge, 30 j. 's HEER ARENDSKERKE. Geboren: 1, Marianne Maria, d. v. Johannes Re- mijn en Elisabeth Maria Johanna van Liere; 5, Casper, z. v. Cent Traas en Ja coba Maria Baas; 7, Adriana, d. v. Pe trus Vermeulen en Susanna Maria West dorp; 14, Pieter, z. v. Abraham van Weele en Jacoba Paardekooper; 12, Adriana Amelia Maria, d. v. Joannes Menheer e en Johanna Pieternella Ver- schure; 14, Klazina, d. v. Marinus van Stee en Keetje Goense; 19, Geertruida, d. v. Marinus Dekker en Maria Otte; 21, Adriaan, z. v. Jan Louwerse en Leintje de Jager; 23, Ferdinandus, z. v. Marinus Rijkse en Adriana Ghristiaanse; 26, Adriaan Josephusz. v. Henri Joannes Verhagen en Anna Gijsberdina Kusters; Adriana Pieternella, d. v. Klaas Luitwie- ler en Maria Goedegebuure. Gehuwd: 9, Johannis Proost, 29 j. jm. en Elizabeth Luitwieler, 23 j. jd.; 30, Jan Zandee, 32 j. jm. en Johanna Wil- helmina op 't Hof27 j. jd. Overleden: 8, Rachel Jasperse, 66 j., echtgenoote van Louis Gerard Kramer; 14, Geertruid de Schipper, 69 j., echtge noote van Geerard Marinus Otte; 16, Ja- comina Blok, 86 j., weduwe van Jacob de Jonge. 31,Cornelis Vette, 76 j., ongeh. Van 29 Jan.4 Febr. O.- EN W.-SOUBURG. Ondertrouwd; A. C. Moerman, 35 j. en J. M. Frelier, 32 j. Bevallen: M. de Bree geb. T'heune, d.; D. J. Joosse geb. Wouters, z. Overleden: M. Aarnoutse, 81 j., wed. v. A. Dekker; P. Wisse, 81 j., wedn. van G. Gideonse. (V. G.) Van 36 Februari. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. M. Bels, 26 j. en J. G. R. Wanst, 27 j.; J. J. Florusse, 30 j. en W. F. Helm, 29 j. Getrouwd: P. M. Kerkhove, 22 j. en M. M. Vanloocke, 23 j.; A. Braam, 24 j. en M. Goedbloed, 20 j. Bevallen: M. J. Brackx geb. Van de Kinderen, z.; T. J. Huisman geb. Baas, z. Overleden: L. Brasser, 56 j., man van A. Meerman. (M. G.) Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 778. Licht op voor fietsen: Zondag 5 u. 26 min. Maandag 5 u. 27 min. Heden overleed in het Te huis van Ouden van Dagen te Middelburg, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder JANNA WONDERGEM, Wed. van C. Dingemanse, in den ouderdom van 64 jaar. De Kinderen. Middelburg, 6 Februari 1936. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, MARINUS DE JONGE, in den gezegenden ouderdom van 86 jaar en 9 maanden. Namens de Familie: Wed. M. DE JONGE— FELIUS. 's-Gravenpolder, 7 Febr. 1936.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3