EDELWEISS Herziening van de Grondwet Groote brand in de binnenstad van Amsterdam. Uit de Provincie Ve prijs van Kerknieuws Predikbeurten, Gemengd Nieuws 7 personen om het leven gekomen. in gebouwen met afmetingen als de R. A. X S?r. «egt, dat het Qranje-Blanje- B!eu indertijd als vlag gekozen is uit eeybiad voor Cïeoje. Misschien heeft de zaak een economische zijde: Rood kost goedkooper dan Oranje. De heer Men del a (S.D.A.P.): En rood is zoo duur! De heer De Savornin Lohman: ontkent dat de vlagkwestie niet een poli tieke zijde heeft. In revolutietijd is het rood-wït-blauw officieel geworden. De tachtigjarige oorlog ia gevoerd onder de vlag oranje-blanje-bleu. Ook spr. bestrijdt de rede van den heer de Marchant et d'Ansembourg. Hij ont kent, dat de politieke partijen misbruik maken van den godsdienst. D© beer de Marchant et d'An- sembourg (N.S.B.) handhaaft zijn beschouwingen over de R.K. Staatspartij en den huidigen demo-liberalen staat. Spr. verklaart dat aan het hoofd van den staat geen dictatuur moet, staan als een leider. Spr. houdt het verschil staan de tusschen het Duitsche en het Neder- landsche nationaal-socialisme. Ook in den staat, dien spr. wil vor men, ia er plaats voor samenwerking met een volksvertegenwoordiging. De heer Van Embden (V.D.) hand haaft zijn standpunt t.a.v. het Plan van den Arbeid. De heer de Marchant et d'Ansembourg brengt ons volk in poli tieke lijfeigenschap. Spr. wil vermanen: volk en vaderland weest op uw hoede. Pv; iwsr de 'Marchant gebruik! óf, volks vertegenwoordiging om aan den volks invloed een einde te maken. Do heer Men dels (S.D.A.P.) be spreekt de critiek op bet Plan van den Arbeid. Hetgeen er 'hier over gezegd is, is n'st geschikt om de discussie tot een goed einde te brengen. Met name komt spr. op tegen de redeneering dat het Plan het staats-eocialisme ten toppunt zou voeren. Do heer Diepenhorst heeft zich aan groote overdrijving schuldig gemaakt. Dupliek van Minister Colijn. Minister Colijn dupliceert. Het gezag der burgemeesters om mas sale betoogingen tegen te gaan, is vol gens den heer de Savornin Lobman on voldoende. Spr. zal dit niet geheel tegen spreken. Maar het is beter, een kleine fout te begaan naar de zijde van de vrij heid, dan naar de zijde der gezagshand- having, te meer daar het recht van ver eenigen en vergaderen een teer recht is. Daarom, is het beter een meer yAge- meena regeling te stellen, en niet alle buitenlandsche agitatoren maar vrij te laten spreken. Wat de vlag-kwestie betreft, de regee ring wil juist moeilijkheden voorkomen. In de rekeningen der Admiraliteit ko men na 1660 alleen rekeningen voor over rood-wit-blauw; daarvóór over beide. Noodig is dat de regeering de officieele vlag vaststelt, maar ze denkt er niet aan, iemand op te hangen, die oranje-blanje- bleu uit zijn raam hangt. Spr. herhaalt dat uitvoering van het Plan van den Arbeid niet anders dan étatisme kan zijn. Overigens is het niet juist dat de regeering alle ordening af wijst. Het verbod van ambtenaren om lid te zijn van de N. S. B., is noodig omdat de regeering onvoorwaardelijk op 'hen moet kunnen rekenen, en dit is onmogelijk wegens hun belofte van trouw aan den leider of aan het vaandel eener weer- afdeeling. De rede van den heer de Mar chant et d'Ansembourg heeft spr. de grondbeginselen der N. S. B. niet duide lijker gemaakt. Onvermijdelijk moeten de inhaerente krachten er van leiden tot een stelsel waarbij de volkskracht aan één persoon onderworpen is. De jaren, die "God hem nog te leven geeft zal spr. daartegen strijden. De algemeene beschouwingen worden gesloten. Het politievaartuig „Jan van Brakel". Heden (Zaterdag) is van de werf der Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen te water gelaten Hr Ms politievaartuig „Jan van Brakel". De laatste beletselen werden wegge nomen door Baronesse de Jong van Beek en Donk-Wesselman van Helmond, echt- genoote van den toekomstigen comman dant van dezen bodem, de luitenant ter zee le klasse, jhr J. F. W. de Jong van Beek en Donk. Het schip is bestemd voor politietoe zicht op de visstiherij op de Noordzee, terwijl er bij den bouw tevens op gerekend is, dat het schip als mijnenlegger dienst kan doen. De 'bewapening bestaat uit twee dub bele mitrailleurs, terwijl als mijnenleg ger 80 mijnen gevaren kunnen worden. Als voortstuwingswerktuigen worden in bet sohip geplaatst twee drie-cylindor stoommachines bij 175 omwentelingen per minuut, van 800 J.P.K. ieder, welke het sohip een snelheid van 15 mijl per uur verleenen. Bij den bouw van bet schip is er naar gestreefd zooveel mogelijk Nederlandscb fabrikaat te gebruiken. De meubelen worden hoofdzakelijk van staal in eigen werkplaatsen van de N. V. Kon. Mij. „De Schelde" vervaardigd, waarbij er naar gestreefd wordt bij doel matige inrichting tevens een smaakvol geheel te verkrijgen. -—De V.U.-f ilm zal op Walcheren op 5 plaatsen worden vertoond en wel op Maandag 17 Febr. te Grijp'skerke; Dins dag 18 Febr, te Vlissingen; Woensdag 19 Febr. to <Oioetlkttv«IIlej Donderdag 20 Febr. te Souburg; Vrijdag 21 Febr. te Middel burg. Middelburg. Ter aarde bestel ling DsTj. Kielstra. Op de alge- meene begraafplaats is Vrijdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen Ds Tj. Kielstra, sedert 1901 eme ritus-predikant der doopsgezinde ge meente aldaar, later schoolopziener te Leiden, die op 84-jarigen leeftijd te Zeist is overleden. Nadat in de consistoriekamer van de Doopsgezinde gemeente onder leiding van Ds C. Nijd am, predikant der Doopsgezin de gemeente te Zeist, voor de familie en naaste kennissen een godsdienstige bijl eenkomst had plaats gehad, werd de kist uitgedragen en ging de stoet, bestaande uit een lijkauto en verschillende volg auto's, naar het kerkhof. Vele bloemstukken dekten de kist, w.o. van de Doopsgezinde gemeenten te Zeist, Goes en Vlissingen, en van het gymna sium te Amersfoort, waaraan de overle- nene tot enkele jaren geleden les in het Hebreeuwsch heeft gegeven en van de leeraren van die inrichting van onderwijs, en verder van familie en vrienden. Toen de kist in het graf, waarin o.a. de bedde echtgenooten van den overledene rusten, was neergelaten, nam Prof. Mr J. G. Kielstra, gouverneur van Suriname, het woord om als oudste zoon alle aanwe zigen te danken voor de laatste eer zijn vader bewezen. Ds Koekebakker beëindigde de plech tigheid met het „Onze Vader". Donderdagavond hield de Geiten- fokvereeniging haar 10de aigemeene jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer M. Boone. De secr. kon van een bloeiende vereeniging gewagen. 24 van de 88 leden waren aanwezig. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat hij met een batig saldo sloot van f41,71. De oontributie is verlaagd en gebracht op f0.60. Het dekgeld is ook op f0.60 vast gesteld. De aftredende bestuursleden G. Joose en J. Janse werden herkozen. De aanstaande keuring zal op de gewone terreinen plaats hebben. Ten slotte werd een lezing gehouden door den heer Ver sluis van Serooskerke, onderwerp: Een terugblik. B. en W. stellen voor evenals de beide vorige jaren ook over 1935'36 20 pet. reductie toe te staan aan de vereen, voor volkstuinen „Kweeklust" op de pachtsom, zoodat deze niet zal bedragen f918,98, doch f735,19. Ook wordt voorgesteld om aan hen die niet voldoen aan de verplichting om iedere 5 jaar een bedrag voor onderhoud van eigen graf te betalen, zoolang die kosten niet zijii vereffend, het recht te ontzeggen van het gebruik maken van de betrokken grafruimte. Goes. De Vereen, voor Ghr. Win terle zingen had gisteravond haar laatste le zing in dit seizoen. Ze was iets beter be zocht dan de vorige. Spreker was de heer Mr H. B ijle veld van Amsterdam, met het onderwerp: „Een stem uit de woestijn". Spr. wees er in zijn inleiding op, dat vele minder bekende personen uit de H. Schrift ons in hun beteekenis dreigen te ontgaan, terwijl ze ons soms toch zoo veel te zeggen hebben. Zoo schetst Spr. de figuur van Hobab, den Midianiet, ons bekend uit Numeri 10. Mozes vraagt bem met de Israëlieten mee te trekken naar Kanaan. Hij' wil dat echter eerst niet. Mozes wil hem evenwel graag als gids gebruiken op de reis door de woestijn en stelt hem ook een Goddelijke belooning daarvoor in uitzicht. Toen besluit Hobab mee te trekken en zijn land te verlaten. Later wordt het geheele volk der Mi- dianieten op Gods bevel uitgeroeid, be halve Hobab en zijn geslacht. In Richt. 4 11 is het geslacht van Ho bab in hooge eer; Heber en Jael zijtn grootsche figuren in Israels geschiedenis. In 1 Sam. 15 zien we ae nakoming door Saul van de belofte eenmaal door Mozes aan de Kenieten gegeven. Deze mogen uit Amelek uittrekken en worden gespaard. De Rechabieten zijn weer een latere vertakking van de nakomelingen van Ho bab. Zij worden door God als een voor beeld van trouw aan Israël voorgehou den. Hobab is dus voor Israël van groote beteekenis. Deze figuur heeft echter ook ons wat te zeggen. Zoo treft ons, dat een levenskeus in het geloof gedaan, niet alleen gevolgen voor dat individu heeft, maar ook doorwerkt in heel het geslacht. Anderzijds blijkt, dat een volk gebouwd wordt door de geloofs daad van een enkeling. Bij: dat licht moe ten wij onze Nederlandsohe historie zien. Spr. wijst op den band tusschen Neder land en Oranje, ontstaan door de geloofs daad van Willem van Oranje tegenover een arm vertrapt volk, eii op een Groen van Prinsterer, die de partij van het wei nig getelde, Christelijk volksdeel koos, op een moment, dat zeker weinig succes be loofde. Het is de plicht van het volk des Hee- ren zulke geloofshelden dankbaar te zijn en hun nakomelingen, dankbaarheid te toonen. Dat deed Israël. Dat moeten ook wij. Wij moeten het Oranjehuis liefheb ben om Gods wil en uit dankbaarheid. Dankbaar gedenken wijl ook de voortrek kers uit den schoolstrijd. Hun arbeid wil len wij voortzetten. Ook leeren wijl van Mozes, die Hobab vroeg Israël tot een gids te zijn, dat wij in den weg der middelen moeten wande len en de voorzorg niet mogen veronacht zamen, ook al leven wij uit hef geloof. Zoo kiezen wij positie tegen allerlei dwa- Ingezonden Mededeellng. Een juffrouw uit Hoevelaken, Was op Waschdag niet te genaken. Maat sinds ze haar goed, Met Edelweiss doet, Kan niets haat meet nijdig maken, N.V. ZEEPFABRIEK v/h. DE HAAS VAN BRERO, APELDOORN ling en valsche lijdelijkheid, ook in on zen tijd, zoowel op theologisch als op so ciaal en politiek gebied. Na een slotwoord van den voorzitter, den heer L. Smit, eindigde de spreker met dankgebed. Oudelande. Brand. Vannacht te één uur is brand uitgebroken in de arbeiders woning van den heer Joh. Moerdijk. Dp oorzaak is vermoedelijk het in brand ge raken van hout, dat op de kachelbuis te drogen lag. De woning is geheel uit gebrand. De brandweer mocht er in sla gen een aangrenzende woning van G. Hoffius en een schuurtje van Moerdijk te behouden. De bewoners (man en vrouw) werden door het vuur uit hun slaap ge wekt en bekwamen beiden verwondingen, zoodat ze door den dokter moesten wor den verbonden. Gemeenteraad. Gisteren ver gaderde de gemeenteraad. Gedep. Staten hebben de goedkeuring op de gemeentebe- grooting 1936 verdaagd. De comm. van toezicht op het L. O. rapporteert dat in een lokaal der openbare school hoognoo- dig verandering behoort te worden ge bracht en dat in 1935 geen schoolverzuim voorkwam. Het hoofd der openb. school verzoekt een lokaal der school electrisch te verlichten, omdat bij1 donker weer niet kan worden gezien op de schoolborden. Met alg. st. wordt besloten Gedep. Sta ten te verzoeken het besluit van inge landen van het waterschap om 4 pet. te heffen van gebouwde eigendommen niet goed te keuren. Een kohier hondenbelasting is opge maakt, wat opbrengt f 130,50. Goedgekeurd wordt de nieuwe verorde ning dat voertuigen, staande binnen 25 M. van een brandenden straatlantaarn niet behoeven verlicht te zijn. Mej. Mantz, onderwijzeres vraagt we gens huwelijk eervol ontslag. Dit wordt verleend. B. en W. stellen voor als datum van ontslag 1 Mei. Van den heer Boonman is bericht in gekomen, dat hij ontslag neemt als wet houder. Gekozen wordt dhr I. de Bakker met 5 st. (2 st. blanco). Rondvraag. Dhr Douw acht het wen- schelijk dat bij begrafenissen de klok gra tis wordt geluid. B. en W. zullen dit over wegen. Weth. Van Wingen merkt op dat het Molenpad bij de gemeente in onder houd, niet de vereischte breedte heeft. Maatregelen zullen worden genomen. Kapelle. Onder leiding van den voor zitter der schbolvereeniging, den heer P. Schede, werd in de Chr. Nat. school een ouderavond gehouden, welke druk be zocht was. Burgemeester Bierens sprak over het onderwerp „Mijn dagwerk". Op interes sante wijze releveerde spr. een dag van zijn dagelijksch werk, hetwelk de lach spieren nog al eens in beweging bracht. De onderwijzer de Bruin gaf een bij drage over het bekende boek „Bartje". Na een kleine pauze las de heer S. van de Guchte een eigen gemaakt vers. In de pauze werd het werk der leerlin gen bezichtigd. De onderwijzer Bostelaar sprak over de godsdienstige opvoeding. Het Hoofd der school besprak „Bunyan's Chris tenreize", aan de hand van lan taarnplaatjes. De vice-voorzitter, de heer Boogaards, sprak het slotwoord. Wolf aartsdijk. Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de Raad. De voorzit ter sprak een nieuwjaarsrede uit, die na mens den Raad door dhr Lindenbergh be antwoord werd. Op een verzoek van de besturen van de beide bijzondere scholen om een voor schot op de vergoeding volgens art. 101 L. O. wet 1910 werd gunstig beschikt en wel voor de school aan den Papeweg 600 gld. en school Achterweg f 334. Op voor stel van B. en W. werd besloten0 om aan den rijksveldwachter A. van Vliet en den on bezoldigd veldwachter M. van de Kreeke een gratificatie te geven van elk f 10. Met aigemeene stemmen werd besloten om de straat achter de Kerk uit te breken en deze te vervangen door een asfaltweg, alsook een gedeelte van den Achterweg te verbeteren door het aanbrengen van breeders verharding van het wegdek en het leggen van een trottoir. Een en ander uit te voeren in werkverschaffing onder toezicht van de Heidemaatschappij. De begrooting is f 1200 aan werkloon en 2100 gld. aan bijkomende kosten. Gerekend wordt, dat er 20 werkloozen vier weken werk aan zullen vinden. Met een opmerking van dhr A. van Vliet, dat de post uitlossen en inbrengen van teer- slakken te laag is geraamd zal rekening worden gehouden. Verder werd in beginsel besloten om in samenwerking met het waterschap Oud "Wolfaartsdijk de beide inlagen, n.l. die ten westen en oosten van het "Wolf aar tedjjk- sche veer, zóódanig te bewerken, dat een betere afwatering wordt verkregen. Een en ander is begroot op f 750 arbeidsloon en f 150 bijkomende kosten. Geacht wordt dat hier 25 werkloozen drie weken werk zullen vinden, eveneens uit te voeren on der toezicht van de Heide-Mij. Dhr Lindenbergh geeft, gezien de smal le dorpsstraat, een éénrichtingsverkeer in overweging door genoemde straat. Dit punt wordt in handen van B. en W. ge steld. Dhr A. van der Vliet vestigt de aan dacht van B. en W. op de straatgoten en afvoerkolken te Oud-Sabbinge, daar deze volgens spreker vol grond en vuil zitten. Door hetzelfde lid werd ook de wen- schelijkheid uitgesproken om bij eventu eels stopzetting van het verkrijgen van goedkoop vleesch in blik, voor groote ge zinnen meer goedkoope margarine ver krijgbaar te stellen. B. en W. zeggen on derzoek in beide gevallen toe. Ovezand. B. en W. hebben tot opper- brandmeester benoemd A. van Steenber gen, zulks in de plaats van P. de Jonge Cz., die deze benoeming niet heeft aan genomen. Ritthem. De afdeeiing Ritthem van den G.B.T.B. hield Woensdagavond haar jaar vergadering. Uit de verslagen van den secretaris en van den penningmeester bleek een opgewekt vereenigingsleven. De kas sloot met een batig saldo. Van de Coöperatie Eiland Walcheren was over 1935 aangekocht 65.951 kg. kunstmest, veevoeder, zaai- en pootgoed tot een bedrag van f 2406.90. De bestuursleden K. Louwerse en G. de Groot werden herkozen. Besloten werd werd mede te werken met de gewestelijke afdeeiing C.B.T.B. tot gezamenlijken aankoop van Friesche kal veren. Serooskerke Donderdagavond hield de afd. C. B. T. B. haar goed bezochte jaar vergadering. Na het openingswoord door den voorzitter, bracht de secretaris ver slag uit, waaruit bleek, dat het getal Bondsleden met zes gestegen was en nu 38 bedraagt. Het ledental der aahkoop- vereeniging is 63. De penningmeester sloot het boekjaar met een goed slot van f50, alzoo in kas f 151.09. De aankoop bij „Eiland Wal cheren" beliep de som van f6534. De meerdere eigen teelt van voedergraan en inkrimping veestapel doen zich gelden. Ds Hietkamp sprak een principieel woord. Spr. merkt op, dat men in dezen tijd van worsteling om de bestaansmo gelijkheden de vaste lijnen niet meer ziet, en 'het verwacht van allerlei dingen als devaluatie enz. Spr. spreekt er zijn blijdschap over uit, dat wij bij het wegvallen der kerke lijke muren, in de organisaties in den storm van de crisis samen in het geloof kunnen arbeiden. Ds Hietkamp eindigde met dankgebed. O. en W. Souburg. Vrijdagavond is op initiatief van den 'Chr. Besturenbond al hier een comité van actie opgericht, dat wederom den arbeid voor „Jong Holland snakt naar werk" zal ter hand nemen. Als voorzitter werd gekozen dhr M. A. v. d. Putte, als secretaris M. Huson en als penningmeester H. L. Vader. Ver der hebben zitting vertegenwoordigers van tal van organisaties te Souburg en Ritthem. Het comité wordt gesteund door een comité van aanbeveling. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oldebroek, C. v. d. Wal te Dirksland. Vrij E'vang. Gemeenten. Beroepen te Oldebroek, G. J. Hoeken dijk te Bussum. 'Bevestiging en intrede. De heer R. W. Steur, theol. cand. te Burgh, is voornemens op 1 Maart a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. te Oud-Alblas, na bevestigd te zijn door Ds J. C. van Apeldoorn te Leiden. - Emeritaat. Ds R. de Boer, Ned. Herv. predikant te Deventer, heeft tegen 26 April emeritaat aangevraagd. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg (H. Doop), av. ds Steinz. Hansweert, 2.30 u. ds Siokesz. Geref, Kerken. Geersdijk, vm., nm. en av. da v. d. Vel den, em.-preü. De Staatscommissie geïnstalleerd. Er zal met spoed gewerkt dienen te worden. De Minister van Binnénlandsche Zaken Mr J. A. de Wilde heeft gisteren de Staatscommissie voor de Grondwetsher ziening, waarvan hij voorzitter is, geïn stalleerd. De minister besloot zijn installatie-rede met de volgende verklaring: Veel zal van uw arbeidskracht worden gevergd, nog te meer, om dat gewerkt zal moeten worden in een tempo, dat zijn stuwende kracht zal moeten vinden in de noodzakelijkeid, dat nog dezen zomer regeeringsvoorstel- len bij de Tweede Kamer zullen moeten worden ingediend, aangezien er anders geen redelijke kans bestaat, dat zij in het voorjaar van 1937 in eerste lezing zulleu zijn aangenomen. De onderwerpen waarop de arbeid van de commissie zich zal richten. Naar vrij vernemen zal de staatscom missie haar herzieningsarbeid in het bij zonder richten op de volgende onderwer pen: Het recht van de vrijheid van de druk pers; het inkomen der Kroon; de schadeloosstelling en het pensioen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; de regeling van de gevallen, waarin de Raad van State wordt gehoord; de mogelijkheid ministers te benoemen zonder ministerieel departement; de mogelijkheid om met behoud van de giondslagen van het bestaande stelsel, het kiesrecht te wijzigen ter bevordering van een gezonde werking van het parlemen taire stelsel; ■de mogelijkheid aan de Staten-Gene raal een Kamer toe te voegen, welke het bedrijfsleven vertegenwoordigt; het lidmaatschap van vertegenwoordi gende lichamen van personen, die een streven tot uitdrukking brengen, gericht op verandering van de bestaande rechts orde met* toepassing of bevordering van onwettige middelen; de mogelijkheid voor bepaalde bedrijfs takken lichamen in te stellen, teneinde leidend en regelend op te treden; de Aigemeene Rekenkamer; de procedure van Grondwetswijziging. Daarnaast staat het der commissie vrij, ook andere onderwerpen in haar arbeid te betrekken. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds Franssen (Voorber. H. Av.). Hedennacht heeft in perceel Oude- zijdsachterburgwal 9 en in perceel Zee dijk 88 een vreeselijke brand gewoed, die niet minder dan 7 dooden en 4 zwaar gewonden heeft geëisch. In het holst van dezen rampzaligen nacht brak brand uit in het oude 3 ver diepingen hooge perceel Oudezijds- achterburgwal 9, waar op de eerste etage door tot nog toe onopgehelderde oorzaak een petroleumkachel is omgevallen. Binnen zeer korten tijd brandde het geheele huis als een fakkel. Het vuur deelde zich binnen 10 minuten mede aan de tweede en derde verdieping en zeer korten tijd daarna sloegen de vlammen uit alle 9 vensters aan de voorzijde en uit het dak. Drie volwassen personen en 4 kinde ren zijn te midden van de laaiende vlam men en de zware bulderende rookwolken in doodsangst de trappen van het perceel opgerend, niet wetend waar in dit oude huis met zijn trapjes en trappen, zijn tus- schenzolders en gangen, een uitweg zou zijn te vinden. Beneden loeiden de vlammen. De trap was reeds onbegaanbaar en de bewoners trachtten via de vliering het dak te be reiken. Snel klommen de vlammen, voort vluchtten de 7 menschen, hooger en hoo- ger den dood tegemoet. Op de vliering hebben zij een vreese- lijken dood gevonden. Tegen 4 uur toen het blusschingswerk zoover was gevorderd, dat de brandweer, die met 12 stralen een zee van water op het laaiende perceel wierp, het huis kon binnen gaan, deed zij' een vreeselijke ontdekking. Er liepen reeds geruchten, dat er nog menschen in het perceel geweest zouden zijn. Men had kreten gehoord en schim men voor de ramen gezien, die in doods angst gebaarden om hulp. Menschen, waarvan zelfs de naaste buren geen in lichtingen konden geven en waarvan men de namen niet wist. Toen de brandweer het huis betrad, vond zij op de beide bovenverdiepingen zes lijken. Pas later is het zevende slacht offer gevonden. Het waren de lichamen van 2 volwas senen en 4 kinderen. Onherkenbaar voor het overgroote deel verbrande lichamen van menschen, die door het vuur waren overvallen en die daar in de bovenver dieping van het oude huis den doodstrijd hadden gestreden. Het was een vreeselijk gezicht. In een hoek van een kamer lagen op en over elkaar de lichamen van drie menscherv

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2