De Match Vos-Raichenbach om 't i§j ÉH ÉH ÉH Leestafel naar toe gaat, indien men de vastigheid van het Woord Gods verlaat, De Christelijke partijen in ons land hebben groote voorrechten. Helaas wordt dit door vele Christenen niet gewaar deerd en zoekt men te verdeelen in plaats van te vereenigen. De kwestie van art. 36 wordt nu gebruikt om ons protestant- sche volk te verdeelen, zonder dat men in dit moeilijk stuk een oplossing kan brengen. Het gevolg zal zijn, dat de Prot. Chr. partij en nog minder in staat zullen zijn mede te 'helpen aan het vor men van een rechtsche regeering, waar door men de komst van een Roomsch- socialistische regeering in de hand werkt. Spreker wekte ten slotte op tot meer dere eenheid en vast vertrouwen in de A.R. beginselen. Op deze rede volgde nog een bespre king, waarna de heer S-meenk de goed bezochte vergadering met dankgebed sloot. Schore. De Varkenshond „Draagt Elkanders Lasten" hield zijn jaarvergade ring. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de bond 31 leden telt (tegenwoordig waren 29 leden) en dat het saldo over 1935 en de reserve over vroe gere jaren f 836.78 bedraagt. Het inleg- geled wordt op f 3 en de contributie op 5 cent per varken en per week vastg1*- steld, terwijl de inenting verplichtend is. De aftredende bestuursleden dhrn A. Ste- vense en H. v. Koeveringe werden her kozen. Tot bode werd benoemd dhr N. de Kunder. Wolphaartsdijk. Woensdagavond hield de nieuw opgerichte landbouwvereeniging „Landbouw en Veeteelt" een algemeene vergadering die vrij goed was bezocht. Voorzitter de heer M. Janse. De andere functies waren als volgt verdeeld: J. Drie- dijk, vice-voorzitter, S. Balkenende, secre taris-penningmeester. Medegedeeld werd, dat dhr Joh. Lindenbergh aan de ver- eeniging had geschonken een prachtige voorzittershamer met inscriptie benevens een handboekje. Statuten en reglement werden vastgesteld. De contributie werd bepaaald op f 0.25 per lid en per jaar. Als bode is benoemd dhr A. van der Vliet. Door den secretaris werd medege deeld, dat pl.m. 3000 balen stikstofmest stoffen door de leden waren opgegeven, die spoedig door het bestuur zullen wor den aangekocht. Krabbendijke. Loop der bevolking. In gekomen: Pieter Adriaan Braam, van 's- H. Arendskerke G 83, naar Dorpsstraat A 112; Willemina Koekkoek, van West- zaan D 46 naar Dorpsstraat A 18; Jo hanna Geertruida Enkelaar, van Middel burg, Noordsingel K 57, naar Dorpsstr. A 143; Maatje Cornelia Abrahamse, van Voorburg, Rusthof laan 5, naar Doel A 369. Vertrokken: Maria Klazina van Doorn, van Dorpsstraat A 217, naar Middelburg, Gasthuis; Machiel Willem Welleman, van Dorpsstraat A 174 naar Breda, See- ligsingel 3; Teuntje Neeltje Leuntje Cu- see, van Oostweg B 3 naar Rilland-Bath D 13; Maria Pieternella Cijsouw, van Noordweg A 96 naar TholenJacoba Maatje' Lobbezoo, van Wilhelminastraat A 257, naar Kruiningen; Paulus van Rijen en gezin, van Zuidschans B 133 naar Putte (N.-B.). Donderdag vergaderde de Kolen- vereeniging. Het jaarverslag meldt: 62 leden op 1 Jan. 1936. Het verbruik was 1915 hl. kolen, 5100 kg. sloffen. Herko zen als bestuurslid werden Jac. Jaco- busse en C. Zeevaart. De ontvangsten waren f 2142.27; uitgaven f 2138.45, de prijs der eierkolen was f 1.02 per hl., die der sloffen f 1.70 per 100 kg. Met alg. stemmen werd besloten toe te treden tot de Federatie van Kolenbonden in Zee land. Gisteravond vergaderde de Werk- liedenvereeniging „Onderling belang". Voorzitter dhr Jac. Jacobusse. De reke ning van den penningmeester wees aan: Ontvangsten f 600.98, uitgaven f 400.45, batig saldo f200.53. De stand der kas is f 1436.54. Besloten werd de uitkeering bL ziekte of ongeval met 2 weken te ver lengen. Driewegen. Donderdagavond hield de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" haar jaarvergadering. Daar de voorzitter E. Bakker afwezig was, was de leiding bij Ds Fransen. Er konden twee nieuwe leden geboekt worden. De penningmeester mocht een batig saldo boeken. Als voorzitter werd herkozen E. Bakker en als bestuursleden J. Blok en Iz. de Dreu. Als afgevaardigde naar de Centrale te Goes werden gekozen Iz. de Dreu en Aug. Nijsse en naar het Prov. Comité J. v. Oosten Mzn. Het oude regle ment zal worden herzien. Vragen werden gesteld over het uittreden van Prof. Vis- scher uit de A.R. partij en over Art. 36. Een en ander werd toegelicht door Ds Franssen. Als spreker voor een volgende vergadering zal worden gevraagd dhr Dominicus te Wemeldinge. Voorts zullen eenige vergaderingen worden gehouden om de jongeren in te lichten over de A.R. beginselen. Waarde. Donderdag hield de afd. van den Chr. Landarbeidersbond haar jaar vergadering in de Melksalon onder voor zitterschap van dhr A. Waterman, welke een inleiding hield over „In den spiegel van Jesaja". Hierna volgden enkele sa menspraken door de C. J. V. Na nog voordrachten en verslagen werd door Ds Hoogenraad het slotwoord gesproken. Veere. Woensdag vergaderde de af deeling Veere van den Bijz. Vrijw. Land storm. Burgemeester Huinink verwel komde overste Bierman uit Middelburg en den heer Laernoes uit Vlissingen. Overste Bierman zette uitvoerig de taalk van den B. V. L. uiteen, waarna de heer Laernoes er op aan drong, den B, V, L. te propageeren. De overheid heeft een zeer moeilijke taak te vervullen en wij moeten haar steunen. Ook moeten wij onze Landsvrouwe in haar zware taak ter zijde staan. Tenslotte bracht spr. dank aan overste Bierman voor al het werk, dat hij voor den Landstorm doet. Het financieele verslag wees een klein batig saldo aan, terwijl de afdeeling met een tweetal leden is aangegroeid tot 25 leden. Na een toespraak van den heer Bak ker (leider der afd.), reikte Overste Bier man de brevetten uit aan dertien leden, waarvan de heer D. de Jonge konings- schutter geworden was, terwijl de heer W. de Buck winnaar van den beker werd. Spr. dankte vooral den heer Bak ker voor zijn werk voor de vereeniging, waarna burgemeester Huinink den dank der afdeeling bracht aan de drie spre kers van dezen avond. i Maandag hield de Geitenfokvereeni- ging haar jaarvergadering. De penning meester boekte een klein nadeelig saldo. Het aftredend bestuurslid, Chr. Volkers, werd herkozen. Dhr J. Janse werd her benoemd als bok'houder. De contributie werd weer vastgesteld op f 0.60 en het dekgeld werd van f0.50 op f0.60 ge bracht. St Laurens. Woensdagavond hield de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging Walcheren, afdeeling St.-Laurens, een openbare vergadering in café „Bloemen- daal". Op deze vergadering, welke zeer druk bezocht was, zoowel door leden als niet-leden, terwijl zelfs een concurreeren- de Verzekerings-Mij vertegenwoordigd was, werd door den algem. secr.-penning- meester, den heer Onderdijk, gesproken over: „Wat gaat de Vereeniging nog doen voor de leden". Allereerst gaf spr. een uitvoerig ver slag over datgene, wat nu reeds door de Vereeniging voor haar leden wordt ge daan. Als bewijs, dat de Vereeniging het volle vertrouwen geniet, memoreerde hij, dat het aantal leden reeds de 25.000 te boven gaat. In de zeven jaren, dat de Vereeniging werkt, zijn reeds meer dan 3500 personen in ziekenhuizen opgeno men geworden. Die ziekenhuisopname kan overal geschieden, zelfs in het bui tenland; dit laatste in tegenstelling met sommige particuliere maatschappijen. Reeds lang werd de behoefte gevoeld aan een aanvullende verzekering, b.v. klasseverpleging, vooral door hen, die in verband met de weistandsgrens of om andere redenen geen lid van een zieken huisfonds kunnen zijn. Daarom is thans besloten tot een aanvullende verzekering over te gaan. Na deze met groote aandacht gevolgde rede, bracht de voorz. dhr Onderdijk den dank der vergadering over. Van de ge legenheid tot het stellen van vragen, werd druk gebruik gemaakt. Koudekerke. Gisteravond hield de Geref. Meisjesvereeniging „Het Mosterdzaadje", alhier, haar 16de jaarvergadering, onder leiding van Ds A. C. Heij. De secretaresse M. A. Harpe bracht een gecombineerd verslag uit, waaruit o.m. bleek, dat de Vereeniging 35 leden telt en een klein batig slot had. Om de andere week wordt studie en naaiwerk verricht. Er werden 93 stuks kleeding vervaardigd en aan de diaconie overhandigd. Diaken Js. Aarnoutse bracht daarvoor dank na mens de diaconie. Verschillende felicita ties werden overgebracht. Verder werden voordrachten, zangstuk jes, memorisaties, samenspraak, tableau en een tweetal inleidingen, één over „De Samaritaansche vrouw", door Janna Boone, en één over „Onze menschelijke samenleving", door H. Izeboud, ten ge- hoore gebracht. Het agendum, bestaande uit 22 nummers, werd, met onderbreking van een tweetal pauzen, door een groot getal der aanwezigen met aandacht en genoegen gehoord. Grijpskerke. Donderdagavond werd in de Geref. Kerk het gecombineerde jaar feest gehouden van de Knapenvereen. „David", welke haar zilveren jubileum vierde en de M. V. „Kleine Kracht", welke haar 10-jarig bestaan herdacht. Nadat de feestleider Ds J. Plomp, de bijeenkomst had geopend en de talrijke aanwezigen door een tableau het welkom was toegeroepen, werd overgegaan tot af werking van het mooie programma, dat naast jaarverslagen van de beide vereeni- gingen, opstellen over „Ruth" en „De Geuzen", een rijke en aangename afwis seling bood door zang en voordracht, alsmede een voordracht- en leeswedstrijd, waarvoor fraaie prijzen waren beschik baar gesteld. Door de Meisjesvereen. werd een keu rig tableau uitgevoerd: „De 12 maanden van het jaar", terwijl de K.V. een samen spraak: „Voor de rechtbank" ten beste gaf. De leider A. Pouwer gaf een kort overzicht van de historie der K.V.; de leider F. Dronkers memoreerde in dicht vorm den gemaakten fietstocht van „David". Namens de Oudervereeniging voerde dhr J. Dekker het woord, terwijl door afgevaardigden van kerkeraad, plaatse lijke- en naburige vereenigingen werd gefeliciteerd. Woensdagavond hield de af deeling van den G.B.T.B. haar jaar vergadering. De voorzitter, dhr A. P. Koster wijdde in zijn openingswoord enkele woorden aan de gehouden confe rentie op de Ernst 'Sillemhoeve. De verslagen van secr. en penningm. werden gelezen, waaruit bleek, dat er een gezond vereenigingsleven heerscbte. Van de coöperatie „Eiland Walcheren" werd voor ruim elf duizend gulden be trokken. Gewezen werd op 'het groote belang om zooveel mogelijk bij onze eigen coöp. aan te koopen. Als bestuursleden werden herkozen de heeron -S. P. Geschiere, Jac. Wisse en A. P. Koster. Dhr A. L. Louws te Oostkapelle sprak nu over: „De economische vragen van den dag". 'Spr. wijst op de steeds aanhou dende crisis. Velen zoeken een oplos- bfyig, daarbij/ uitschakelend, dat alleen God ze kan opheffen. Die wetenschap doet ons als C B.T.B.-ers rustig en ver trouwend zijn. Spr. wijst op enkele mid delen, welke tot verbetering zouden kun nen leiden en beziet daarbij nader den toestand in andere landen en de daar gevoerde politiek. Spr. eindigt met den wensch, dat deze crisis ons meer en meer moge uitdrijven en terugvoeren tot God en tevens tot nauwe aaneensluiting in den C. B. T. B. Domburg. Woensdagavond hield de Geref. Jongelingsvereen. „Eben Haezer" haar 18de jaarvergadering, onder leiding van Ds J. E. Visser, eere-voorzitter. Uit de jaarverslagen, die van een bloei end vereenigingsleven getuigden, bleek, dat de vereeniging thans 15 leden telt; de kas van den penningmeester een ba tig saldo opleverde en het aantal boeken met ruim dertig nummers was toege nomen. Het verdere van den avond werd door gebracht met inleidingen, voordrachten en lichtbeelden over Palestina en Zwit serland. Door den heer L. J. van Voorthuysen, Burgemeester dezer gemeente, werd een felicitatiewoord gesproken, alsmede door de verschillende afgevaardigden. Vrouwepolder. Woensdagavond vierde de Chr. Meisjesvereeniging „Hosanna", alhier haar le lustrum. Door Ds van Duyne werd de vergadering met gebed geopend, waarna het rijk en goed ver zorgd programma werd afgewerkt. Dat alles goed in den smaak viel bleek uit het welverdiende applaus. Ter afwisse ling werden verschillende zangnummers met orgelbegeleiding ten gehoore ge bracht. Colijnsplaat. De Herv. .Jongelingsver „.Timotheus" vierde haar 3de jaarfeest. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter Ds M. Bons. De jaarver slagen van secretaris en penningmeester getuigden van een bewogen, maar toch een goed vereenigingsjaar. Dhr A. Ver burg hield een Bijbelinleiding over 2 Cor. 3 111 en 4 16. Verder wisselden inleidingen, voordrachten en samenspra ken elkander af. Vele afgevaardigden brachten hun gelukwensc'hen over. In de pauze werd chocolade geschonken en koek gepresenteerd. Met een kort slot woord besloot Ds Bons het samenzijn. Kortgene. Woensdagmiddag en -avond vergaderde alhier de ring Noord-Beve land van het Ned. Verbond van Chr. Jonge Vrouwen en Meisjesvereen. Aan wezig waren de afd. Kortgene, Kamper land en Colijnsplaat. Er waren plm. 130 meisjes aanwezig. Mevr. v. d. Most van Spijk van Kort gene sprak de liturgie. Mevr. Toosbeek van Kamperland sprak een openings woord De afd. Kamperland heeft daarna een cantate gezongen onder leiding van den heert C. Flipse van Wissenkerke. Uit het verslag van de penningmeester- esse, mej. A. v. d. Weele van Kolijnsplaat, bleek, dat de inkomsten f 66,76 en de uit gaven f 55,61 waren. Saldo f 11,14. De afd. Kolijnsplaat voerde een samen spraak uit. De vereen, van Kortgene gaf eenige zangnummers te hooren. Daarna werd de gestelde vraag behan deld: Waarom het niet kan samengaan, dat meisjes lid zijn van een Chr. Meisjes vereen. en dames een herberg bezoeken. Mevrouw Koster van Kortgene sprak .over het onderwerip': Hoe men lezen moet. Mevr. Tonsbeek dankte mevr. Koster voor haar boeiende voordracht en over handigde haar een mand met bloemen. Hierna werd de Avondzang gezongen, waarna mevr. Tonsbeek de vergadering sloot. Het gymnastieklokaal was feestelijk versierd. Terneuzen. In het verslag van den Ge meenteraad van Terneuzen, opgenomen in ons blad van 15 Nov. '35 (het gespro kene door dhr Colsen) inplaats van „dhr Scheele" te lezen: „een raadslid", zoodat de betreffende zinsnede aldus wordt gele zen: „Dhr Colsen merkt op, dat in het jaar 1919 (niet 1929) een raadslid een in komen had van f 24-2 per week, maar dit raadslid toen geen steun verleende om salarissen van ambtenaren ter secretarie van f 8 en f 10 per week iets te verhoo- gen". IJzendijke. Papier zolder uitge brand. Gisternacht omstreeks half 3 ontstond brand op den papierzolder der drukkerij van de fi/ma Bevinn Zn. Door het krachtdadig optreden der brand weer kon de drukkerij worden gespaard. D'e zolder brandde geheel uit en een groote voorraad papier ging verloren. Do brand schijnt te zijn ontstaan door een schoorsteen van een buurman die op den zolder ingebouwd zit. Ook in diens wo ning ontstond begin van brand. Alles is verzekerd. Antirevolutionaire Staatkunde. Het Januari-nummer van dit maandblad orgaan van de Dr Abraham Kuyper- stichting bevat het eerste gedeelte van een bijdrage van J. Schouten, over: De tegenwoordige politieke toestand. Wij vestigen hierop zeer in 'i bijzonder de aandacht. Verder sohrijft J. J. Talsma over: De toekomstige regeling inzake de Wieringermeer. In de Adv'ezenrtvbriek wordt gehandeld over: 1. Raadsgebed; sluitingsgebed; inhoud. 2. Neutrale maat schappelijke organisaties; lidmaatschap en candidaatstelling door A.R. kiesver eeniging. Onze Kiesvereenigingen, Pro paganda- en Arjaclubs zijn toch op dit maandblad geabonneerd? Uitgave J. H. Kok, Kampen. Wij Jonge Vrouwen, Februari 1936. Als altijd aantrekkelijk door uitvoering en inhoud. In een rijk geïllustreerd arti kel herdenkt K. de onlangs gestorven beeldhouwster Georgine Schwartze. M. A. van der MeulenFaber geeft een levendige beschrijving van het werk van Bethsaida onder de Hollandsche vis- schers in Dieppe. T. Bremer schrijft over Moderne Schilderkunst. Wij deden slechts een greep uit den rijken en sterk afwisselenden inhoud. Uitgave Bosch en Keuning, Baarn. De Hoofdakte. Met genoegen vestigen wij nog eens de aandacht op dit voor onze 'hoofdakte-studenten zoo belangrijke, we zouden haast zeggen onmisbare maandblad. Hoofdredacteur is M. J. Leendertse. Commissie van redactie: Dr Jos. J. Gielen, Dr K. Huizenga, Joh. Janssen, D. Rutgers en K. Zeeman. Dit nummer bevat o.m.: Examen-varia; Stillezen en stillezen-tests; Uit de oude geschiedenis van Nederland; De water schappen; Vorrink's opstand; De parle mentaire crisis van 1866'68; Examen vragen Alg. Geschiedenis; Rond het exa men, enz. Uitgave J. Muusses, Pur- merend. Stemmen des Tijds. Wij ontvingen het Februari-nummer van dit maandblad voor Christendom en Cultuur, uitgave G. J. A, Ruys' Uitg. Mij. Zutphen. Dit num mer heeft den volgenden inhoudDe vruchtelooze strijd "(X) door Wouter van Riesen; Leo Tolstoi, door Prof. Dr Simon FrankPerspectieven van de Kerken, door „De Groep" en „Möttlingen", door Dr J C. Roosse; Engeland en Egypte (I), door Dr W. J. A. Kernkamp; Een kro niek in deelen (III), door Dr G. Taze- laar; Veiligheid en bewapening (Buiton- landsche Kroniek), door H. L. Baarbé Leestafel. DERTIENDE PARTIJ. Wit: M. Raichenbach. Zwart: J. H. Vos. 1. 34—29 20—25 Een variant, die Vos al heel vaak heeft toegepast in wedstrijden, en met succes. Een randstuk kan schijf 25 in dit verband nauwelijks genoemd worden. De bedoe ling is, wits ontwikkeling rechts te belem meren. 2. 40—34 17—21 3. 31—26 21—27 Eén zet, die van durf getuigt! Vos' vastberadenheid om in elk geval de eer te redden, komt in deze opening wel bijzon der tot uiting. 4.32X21 16X27 5. 37—31 18—22 6. 41—37 22—28 7. 31X22 28X17 8. 46—41 12—18 9. 45—40 7—12 10. 50—45 1—7 11. 38—32 Velen zouden hier wellicht 3732 heb ben gespeeld, doch Raichenbach wil een sterke positie op het centrum veroveren, en 38—32 getuigt dan ook van de conse quentie hiervan. 11. 14—20 Maakt gebruik van het open veld op 38 zoodat wit den dubbelen ruil met 2924 niet kan nemen. 12. 42—38 10—14 Met 2024 en 25X14 had Vos hier kunnen vereenvoudigen, doch hij geeft de voorkeur aan het tot meer verwikke lingen voerende 1014. 13. 32—28 5—10 14. 38—32 Deze zet is een bevestiging van onze conclusie, dat het wit in deze partij', die nu eens niet klassiek is, te doen is om een krachtig schijvencomplex op het mid denbord. Zwart heeft daar voldoende re kening mee gehouden. Er volgt: 14. 19—23 15. 28X19 14X23 16. 32—28 23X32 17. 37X28 18—231 Wit heeft nu keuze: of wel hij' slaat met 29 naar 18, waardoor zwart na 12 X 32 een schijf wint, en om deze aan te val len, verzwakt wit zijn centrum danig, óf hij slaat met 28 naar 19, hetgeen tot ge volg heeft, dat zwart na 13X24 een z.g. hekstelling inneemt. Raichenbach zal on getwijfeld deze mogelijkheid hebben voor zien bij' het spelen van zijn 16den zet, doch hij blijkt de Consequenties aan te durven. Vos' stukken rechts houden den witte korten vleugel en eenige centrum stukken door de opstelling der schijven op 15, 20, 24 en 25 in bedwang, en de Nederlandsche kampioen staat er hier bij niet gunstig voor. De in deze stellingen beruchte schijf op 5 is reeds in het spel gebracht, en wanneer dit ook het geval was met het stuk op 10, zou zwarts hek stelling zelfs ideaal zijn te noemen. In de meeste gevallen is het zwart, die in dit genre partijen den toon aangeeft, doordat wit meer risico's loopt; het komt er nu op aan, of Vos genoeg tempo's heeft om wit in den „knelstand" te houden. Deze hek- stellingsvariant, of zooals de Franschen deze noemen: „le marchand de bois" kan een emotievollen strijd ontketenen! 18. 28X19 13X24 19. 41—37 9—13 20. 48—42 13—18 21. 42—38 11—16 22. 37—32 7—11 1721 ging niet wegens bet bekende 35—30, 29—24 en 34X1. 23. 36—31 Verhindert nu zoowel 27 als 49 wegens 2621. 23. 17—21 24. 26X17 12X21 25. 31—26 Op 2127 en 16X27 kan wit nu met 3832, 33X42 enz. de hekstelling verla ten. Wanneer zwart hier laat slaan en dus een stuk op 22 brengt, zal wit deze variant na 3228 (2227 gedw.) en 3832 eveneens kunnen nemen. Vos be sluit daarom tot: 25. 11—17 26. 4742 8—12 Een mooie partij. 1 3 47 48 49 50 27. 32—28 28. 42—37 29. 37—32 2—8 18—22 Dreigt nu 3227 en 29X7 en tevens om de stelling te verlaten, 3430 en 28X30. Zwart antwoordt met het ris kante, doch alweer consequente: 29. 21—27 30. 32X21 16X27 De aanval is doorgezet, maar zwarts opstelling rechts kan ons niet bijster be koren. Kracht gaat er niet veel van uit; het is een hardnekkige poging om wit vast te zetten, doch zwart moet erop ver dacht zijn, niet zelf het kind van de rekening te worden 31. 38—32 27X38 32. 43X32 4—9 33. 49—43 17—21 Zwart zoekt een oplossing voor zijn précaire positie rechts. Op 28X17 volgt nu 1218, en schijf 17 blijft „instaan", óf 6—11, 12—18, 18—23 en 24^-30, dat echter geen zin heeft. 34. 26X17 22X11 35. 28—22! 11—17 36. 22X11 6X17 37. 32—27 12—18 38. 43—38 Dreigt nu weer 3530 en 2924, 34 X21, wit heeft trouwens niet anders, Op 17—22 volgt 27—21. 38. 8—12 39. 38—32 Ook voor wit weer gedwongen, doch tevens zeer sterk. Oipi 1722 komt nu 2923, 18X38 en 27X7. 39. 10—14 40. 32—28 25—30 1 2 3 4 5 16 26 36 46 15 25 35 4r 47 48 49 50 Nu ging het: 41. 34X25 42. 25X 23 43. 29X20 44. 39—33 45. 27—22 46. 22X11 zwart geeft op. 14—19 3—8 18X38 38X29 15X24 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 Febr.: Meest matige Noord-Oostelijke tot Oos telijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, maige vorst 's nachts, over dag lichte vorst tot temperatuur om het vriesput. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.: 778. Licht op voor fietsen Zaterdag 5 u. 25 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6