4 ng van het mité. Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. Telegrammen. Nog geen 3 CGIlt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Finantiëele Berichten de B-steun over. heeft een circu- ge^eentebesturen, de aanstaande op- taal Crisis 'Comité, deelt de minister king van B-steun, akking aan onder- or het departement worden ovetgeno- mogen uitsluitend gebracht werkloo- loozenkas trekken, [zen en werkver- B-steun zal voor- en bestemd voor een achterstand kleeding, dekking, levensmiddelen en steun niet worden deze steunverlee- die gemeenten, |mg hebben inge- per gemeente een besteed, gelijk aan |1 werkloozen der Ligd met f 4.20. f2 voor rekening en f 2.20 voor re- Ie regeling kan op let plaatselijk crisis- It nog bestaat. Voor tw comité is maoh- jst departement van een comité moeten vertegenwoordiger tuur, een vertegen- |gaan der steunver- foordigers van de (les van werkgevers itse. m zal de B-steun gegeven; aan geor- kvereeniging. llen op de verstrek- ttrole uitoefenen. |eling zoogenaamde waaraan men te- deelnemen en al- effecten te specu- jien namen aan de- |ie deel voor bedra- meervouden van [en dan door de be- pnderpand gegeven. de deelnemers de [geen geruimen tijd enkele deelnemers lingen. Zooals zich jit voor de meesten |ich opnieuw bij de te interesseeren. kocht evenwel de gespeculeerd niet, middelen de' even- uit, terwijl hij' bij bk de door de deel- bedragen in eigen |pen de zaken voor het gevolg, dat de moest doen boven [kracht gingen. Om [tingen te kunnen Ie effecten, die hem |ge-geven. zaak uitgekomen, |ers bepaalde effec- had en in onder- lug wenschte te ont- Istukken verdwenen Inleiding tot een Uit het ingestelde |in het geheel geen [zig waren en dat gelde gemaakt. Ing bij Magelang. liad nabij Magelang Ihuiving plaats; ze- Irdoor bedolven. Een [gedood. Vijf perso- e i s t e r e n. D'e of- de rechtbank te lededeeling gepubli- tiie van f 750 wordt lie zoodanige inlich- |t zij leiden tot ont- veroordeeling van [erval in den avond ri in de pastorie te Ine margarine- 11. Toen gisteren- Iheurs van de crisis- iewagen uit Lands- troffen znj daarin bij onderzoek frau- [jken te bevatten. De |te goeder trouw in boterhandelaar te deelde mede, dat de zending was een raat. len daar een onder- ten zij hier een be- gesmokkeld cigaret- e ambtenaren bij een eveneens boterhan- een onderzoek in deel nieuwe op zich |ne-bereidplaats ont- veelheid margarine werd in beslag dame door >n. Woensdagavond Ie rnej. 1'., die ver- "O HAAR RHEUMATIEK EN ZIJN SPIT VERDWENEN. „Jaren leed ik aan rheumatische pij nen. Ik begon met evenveel hoop in Kru- schen Salts als ik zou gehad hebben om de „Irisch Sweepstake" te winnen. Tot mi ju vreugde deed het mij' zooveel goed, dat ik maandenlang zonder onderbreking met Kruschen ben doorgegaan. Niet al leen dat mijn pijnen verdwenen, mijd teint werd nu ook beter en mijn oogen stonden weer helder. Maar nu nog het mooiste: Mijn man had een ernstige aanval van spit. Maar hij wilde geen Kruschen ne men. Iedere morgen deed ik nu de dage- lijksche dosis in zijn eerste kop thee, ook deed ik het bij kleine beetjes in de groente. Het resultaat? Hij loopt nu weer als een kievit. Toen ik het hem vertelde, was hij verstomd. Maar toch kreeg ik van hem een prachtig paar bonthand schoenen als belooning. Ik dank U har telijk voor alles wat Kruschen Salts voor ons deed. Mevr. F. C. te L. Rheumatische pijnen, spit en ischias ontstaan doordat afvalstoffen zich in het lichaam hebben opgehoopt. Uit deze af valstoffen vormt zich het gevaarlijke urinezuur, dat de oorzaak is der pijnlijke rheumatische zwellingen in spieren en gewrichten. Kruschen Salts nu spoort de afvoerorganen lever, nieren en in gewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen worden verwijd derd en het bloed gezuiverd wordt. De pij nen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen, bovendien voelt ge U fris- scher en „fitter", het is of met het fris- sche bloed de jeugd tot U terugkeert. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij' alle apothekers en erkende dro gisten a f 0,90 en f 1,60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking, de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. (Adv.) pleegd werd in een inrichting voor Ouden van Dagen te Zwyndrecht, door een vrachtauto aangereden en vrijlwel op slag gedood. Kinderzegen. H;et gezin van den heer Joh.'Brouwer te Winschoten is verrijkt met een drieling. Het echtpaar heeft reeds twee tweelingen. Ongeluk op overweg voor komen. Dank zij de activiteit van een voorbijganger is de overwegwachter van den bewaakten overweg aan den Gemee- neweg onder de gemeente Hazerswoude er in geslaagd een ernstig ongeluk te voorkomen. Woensdagavond laat werd de overweg wachter door den genoemden voorbijgan ger gewaarschuwd, dat een auto tegen een der hoornen van den overweg was gereden. Deze was doormidden gereden en lag dwars over de rails. De chauf feur van den auto was in volle vaart weggereden. Daar juist de laatste trein uit Leiden op komst was, werden er onmiddellijk maatregelen genomen dezen te doen stoppen, waarin men gelukkig slaagde. De politie, die later een onderzoek in stelde, kon den dader, een chauffeur uit Hardinxveld, achterhalen en proces-ver baal tegen hem opmaken. Hij verklaarde door oververmoeidheid niet voldoende te hebben opgelet. Hulp geweigerd bij ver drinking. Tijdens het verdrinkings- geval in de Zuid-Willemsvaart, waarbij' de 'handelsreiziger J. Toncman om het leven kwam, riep een automobilist den sleepboot kapitein J. H. aan, om te trachten nog hulp te bieden. Deze voer echter door. Even later keerde hij even- we^ 'terug,, doch 'toen had men zijn diensten niet meer noodig. De politie heeft tegen hem proces-verbaal opge maakt wegens het weigeren om hulp te verleenen, waar zulks noodzakelijk was. Inbraak te Oirsbeek. Toen gistermorgen half negen een leerjongen van den kleermaker J. B. te Oirsbeek (L.) zich naar zijn werk begaf, ontdekte hij dat een ruitje van een winkel kapot was en de winkeldeur niet was afgeslo ten. De familie had nog niets bemerkt, omdat zij meestal door de achterdeur de woning verliet. Direct bleek, dat 's nachts dieven aan het werk waren geweest. Ver schillende rollen stoffen, gemaakt goed, petten en andere artikelen bleken te zijn ontvreemd, te zamen voor een waarde van ongeveer zevenhonderd gulden. De bewoners hadden van de inbraak niets gemerkt. De dieven hebben na het uit snijden van een ruitje de deur gemakke lijk kunnen openen, doordat de sleutel binnen op het slot stak.. D. is tegen in braak verzekerd. De B. v. G. vergadert. Hedenmorgen vergaderde in de „Prins van Oranje" te Goes de Vereen, van Oud-leerlingen van land- en tuinbouw- wintercursussen in Zeeland. De voorzitter, de heer W. d e B u c k te Meliskerke sprak een openingswoord waarin hij naar aanleiding van een oud vers wees op de groote beteekenis van den landbouw en op de afhankelijkheid van den boer van God. Jammer, dat er voor de landbouwpro ducten zoo weinig plaats is. Er zal meer ordening moeten komen. Wonderlijk, dat er nog zooveel vraag is naar gronden voor den landbouw, zóó zelfs, dat de koopprijs vaak ligt boven de gebruikswaarde. Daarom juicht spr. het toe, dat de inpoldering van de Zuider zee wordt voortgezet. In wetgeving en bestuur zal ook in de toekomst met het agrarisch bedrijf moe»- ten worden gerekend. De regeering staat voor een moeilijke taak. Regeeren in den zin van deflatie- politiek is moeilijk, omdat iedere groep het laatst zich wil zien aangepast. We hebben zeker wel critiek op enkele regeeringsmaatregelen, maar ze moet op bouwend zijn. Eerbied past ons tegenover de Overheid. Spr. wekt de leden op tot trouw in het organisatieleven en tot moed houden voor de toekomst zulks onder inroeping van Gods zegen. Tenslotte verwelkomt spr. de aanwezi gen, in het bijzonder den heer Ir Droo- gendijk, rijkslandbouwconsulent voor Zee land. De secretaris, de heer J. J. Goetheer D z., deelt mede, dat de heer C. P. Hage te St Maartensdijk bedankte als bestuurs lid en dat de heer A. C. Zandee, voorzit ter van de Vereen, van oud-leerlingen van de R.L.W.S., in een ingekomen schrij ven aandringt op meer contact tusschen beide vereenigingen. Jaarverslag. In het jaarverslag van den secretaris wordt eerst melding gemaakt van de moeilijke tijden, waarin we leven en van de steunmaatregelen der regeering. We moeten vóór alles dankbaar zijn tegenover de regeering en volksvertegen woordiging, maar bovenal jegens God, van Wien we zoozeer afhankelijk zijn. De secretaris herinnerde aan de te Goes gehouden wintervergadering en aan de slecht bezochte zomervergadering te Kortgene. De vraagpuntencommissie verrichtte vruchtbaar werk. Met de vereen, van oud-leerlingen der R.L.W.S. was er voort durend contact. Na iets gemeld te heb ben van de Bestuurswerkzaamheden drukte spr. zijn spijt uit over het niet of niet tijdig inzenden door alle afdee- lingen van gegevens voor de vraagpunten en voor het jaaroverzicht. Daardoor kan spr. niet precies zeggen, hoe groot het ledental is. Spr. heeft den indruk, dat het iets achteruit is gegaan. Tenslotte deed Spr. mededeelingen over de afdeelingen, die gegevens inzonden en drong aan op intensieven arbeid en uit drijving van lakschheid. De heer Ir Droogendijk zou er prijs op stellen in het vervolg bericht te ontvangen als proeven worden geno men. Dit wordt aan de afgevaardigden doorgegeven. Doordat de penningmeester, de heer C. A. Dees, niet aanwezig kon zijn, deelt de voorz. mede, dat de inkomsten be droegen f 601,92, de uitgaven f 339,41, al- zoo een batig saldo van f262,51. Tot bestuursleden worden gekozen in de vacature-J. G. Markusse te Kamper land, dhr A. Verburg, eveneens te Kam perland en in de vacature-C. P. Hage te St. Maartensdijk dhr E. Boom te Poort vliet. Vraagpunten. Nu volgt behandeling van het eind rapport over de vraagpunten. Dhr le Clercq Jr behandelt de vraag, of grootere landbouwmachines in eigen bezit reden van bestaan hebben, of dat loondorschen en -maaien de voor keur verdient. Na voor- en nadeelen van beide uit de practijk te hebben gememo reerd, zegt Spr., dat voor niet te groote bedrijven loondorschen, etc. voordeeliger is. Ieder moet echter voor eigen bedrijf een berekening maken. Een eigen dorsch- machine moet een kwantum van 50.000 K.G. te dorschen hebben. Anders is ze te duur. Aankoop van een machine door een groep landbouwers heeft ook bezwaren. Dhr A. S i n k e te Kloetinge beant woordt de vraag of in Zeeland voldoende van de resultaten van grondonderzoek wordt geprofiteerd. Spr. beantwoordt deze vraag ontkennend, al is ze voor zandgronden van meer beteekenis dan voor de klei. Voor bepaalde soorten klei gronden is deze kwestie echter wel van beteekenis, ook in verband met de keuze van kunstmest. De vereen, te Kloetinge heeft een eenvoudig toestel, om den zuur graad van den grond te bepalen. Ir Droogendijk merkt op, dat men van het onderzoek van kleigrond in ver band met de bemesting niet te veel ver wachten moet. Met de zandgrond is dit anders. In overweging wordt gegeven dit grond onderzoek collectief als vereeniging tegen lager tarief te doen plaats hebben. Hier voor wordt wel wat gevoeld, maar mee gedeeld wordt, dat de reductie gering is. De secretaris rapporteert over de vraag of de maiscuituur in Zee land toekomst heeft. In 1935 deed deze cultuur ook in Zeeland haar in trede. Ze houdt verband met de inter nationale omstandigheden. Technisch is de teelt mogelijk, al zal nog veel leergeld betaald moeten worden. De mais groeit zoowel op lichte als op zware gronden. Ook geeft het rapport bijzonderheden over bemesting, selectie, zaaitij'd, aanaar ding, rijptijd, plukken, drogen, dorschen (Januari of Februari). Spr. adviseert met de teelt in het klein te beginnen. Het risico kan nog allerminst worden uitgeschakeld. Deze teelt moet de kin derschoenen nog ontgroeien. Opgemerkt wordt, dat de geldelijke opbrengst lager is dan van gerst, terwijl risico en ar beidsloon grooter zijn. Dhr le Clercq Sr waarschuwt tegen te vroeg zaaien. Het nemen van proe ven is noodig. De kosten van arbeids loon en drogen zijn nog te hoog. Men mag de teelt van mais niet in alle opzichten met gerst vergelijken, omdat mais een goede hakvrucht is en op alle gronden groeit. De voorzitter ziet maar één be zwaar: de geldelijke opbrengst. Hier zou de regeering door een monopolie-heffing aan de grens te hulp moeten komen. Spr. dringt aan op het nemen van proeven. De secretaris rapporteert nu over de vraag: groenbemesting of zomerbewer- king der landerijen (ploegen, eggen, enz.) De aard van het bedrijf en de grondsoort spreken hier een woordje -mee. Op be drijven met veel stalmest is groenbemes ting niet zoo noodig. Ook moet er op ge let, dat het land onkruid-vrij is, terwijl de kosten van veel belang zijn. Het is niet gemakkelijk een algemeen oordeel uit te spreken. Met den aard van het bedrijf moet in de eerste plaats gerekend worden. Bij de bespreking van dit onderwerp werd opgemerkt, dat klavermoeheid kan optreden, als groenbemesting veel wordt toegepast. Dhr Jn. K 1 o m p e leidt nu in het onderwerp: „Hoe te denken over het vroeg ploegen op wintervoor. Dit moet ontraden worden op bepaalde gronden, die b.v. vatbaar zijn voor dichtslibben. Wanneer we toch nat moeten ploegen, dan hoe eer hoe beter. De zware en mid den-zware kleigronden kunnen meestal wel vroeg worden geploegd. Vroeg ge ploegde grond is vaak in het voorjaar het eerst droog. In November kan dan desnoods een lichte onkruidbewerking plaats hebben. Hierna wordt gepauzeerd. Ons dagelijksch brood. Na de pauze houdt de heer L. van D ij k, hoofd der Landbouwschool te Schoondijke, een zeer interessante lezing toegelicht door lichtbeelden over: „Ons dagelijksch brood door de eeuwen heen". Folklore en kunst vormden de hoofd schotel van deze met aandacht gevolgde voordracht. Spr. zette uiteen, niet alleen welke groote beteekenis het graan heeft voor den landbouw, maar ook hoe het de eeu wen door een belangrijke rol heeft ge speeld op politiek en cultureel gebied, hoe dichters, schilders en beeldhouwers steeds door het brood zijn geïnspireerd tot het schoone, dat zij hebben voort gebracht. Spr. vertelde over het winnen van het graan door alle tijden heen, hoe het graan bewerkt werd tot meel, waarbij hij aan de hand van fraaie lichtbeelden liet zien, hoe dit in de verschillende tij den en landen plaats had; maalsteenen, graanblokken, stamppotten, molens, meel fabrieken passeerden hierbij de revue. Daarna behandelde spr. het verwerken van meel tot brood van de primitiefste wijze van vroeger tot de moderne hy giënisch ingerichte bakkerijen van heden. Vervolgens behandelde spr. het brood in de kunst en folklore, waarbij menige reproductie werd vertoond van pracht- schilderijen uit vroegere en latere tijden. Tenslotte liet spr. verschillende foto's en spotprenten zien uit den distributie- tijd, de befaamde broodkaarten etc. en eindigde met eenige humoristische scènes met betrekking tot het brood. Met groote belangstelling was naar den heer Van Dijk geluisterd. De voorzitter dankte in zijn slotwoord allen, die aan het welslagen van dezen dag hadden medegewerkt. De handel in teeltvergunningen. Hoewel door wijziging van bepalingen het sinds 1 Jan. niet meer gemakkelijk gaat, om teeltvergunningen voor den tuinbouw over te dragen, of te verkoo- pen aan anderen, worden nog steeds deze vergunningen te koop aangeboden. Naar aanleiding hiervan heeft het Cen taal Bureau der veilingen in de tuinderij gewaarschuwd tegen dezen verkoop, want van de tien gevallen bestaat negen maal de kans dat het fout afloopt. Over de overgave van teeltvergunningen heeft de tuinder niet meer te beslissen en er zijn vele voorwaarden aan verbonden!. Ge waarschuwd wordt om geen ramen te koopen „met teeltvergunning", omdat een teeltvergunning nu eenmaal geen zake lijk object is, niet verhandelbaar en niet verkoopbaar. Overdracht kan alleen plaats hebben volgens de regelen voor 1936 vastgesteld en is eerst van kracht n& verleende toestemming van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale. Dan pas is de zaak in orde en wordt veel leed en schade voorkomen. Middelburg. Jeugdavond. Gisteren avond had in de stampvolle Nieuwe Kerk een jeugdavond plaats, uitgaande van den Ring Walcheren van het Ned. Jon gelingsverbond en het Ned. Verbond van Ghr. Jongevrouwen en Meisjesvereeni- gingen op Walcheren. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den burgemeester van Middelburg. De voorzitter van den Ring Walcheren van het N. J. V., Ds L. Korevaar, opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. Na het zingen van 'het B'ondslied van het Ned. Verbond van Ghr. Meisjesver- eenigingen in Nederland, sprak Jonk vrouw Asch van Wijk uit Utrecht over „Wat vraagt onze tijd van ons". Spr. be handelde de vraag: „Welke taak de jeugd heeft tegenover de kerk." Duidelijk zette zij daarbij uiteen, dat beiden elkaar noodig hebben. De tweede vraag was: Hoe is de verhouding van de jeugd te genover land en volk. Spr. wees op den storm van nationalisme, die door ons volk heengaat. Hierin kan een gevaar schuilen. Het is spr. opgevallen, dat in ons land ieder klaagt en moppert over de rsgssring, alscf zij ds schuld is van den toestand, maar men hoort niet spre- wen van schuldbesef en zietgeen ver ootmoediging. Wat heeft men gedaan met Gods gebod van dienende liefde? vraagt spr. De derde vraag, welke spr. wilde stellen is: „Hoe is de verhouding van den j'ongen tot het meisje?" Spr. zeide, dat ook door het werk der chr. jeugdbe weging veel op dit terrein kan worden gedaan, wat niet anders dan ons volks leven ten goede kan komen. Na het zin gen van 'het Bondslied van het N. J. V. sprak Ds Joh. A. Raams uit Kloe tinge over: „Zien en zien" en had daar bij tot uitgangspunt gekozen Joh. 20 vs. 20. Wij leven in een wereld, waarin wij alles afwegen naar de waarde, die het heeft in goud en zilver, maar naast dit zien met het lichamelijk oog, bestaat er ook een bezien met geestelijk oog. Wij hebben het Boek der historie. Laat ons daarin lezen en telkens zal het ons te gen klinken: „Ik zorg voor u". Wij moe ten Jezus zien in ons leven. Tusschen beide toespraken en ook na de rede van Ds Raams voerde het Mid- delburgsche strijkorkest „Musica", onder de bekwame leiding van den heer A. Ca- latz, eenige nummers uit, terwijl ook de zangvereeniging „Eendracht maakt macht" uit Oostkapelle, onder leiding van den heer A. Louws, haar medewer king verleende. Ds L. Korevaar dankte allen, die mede-werkten om dezen jeugdavond te doen slagen en eindigde op de gebruike lijke wijze. Vlissingen. Straat voor altijd afgesloten. Het deel van de Lamp- sensstraat tusschen het terrein van de Schelde en dat van haar timmerfabriek is „eigen weg" dier N.Y. en zij is thans overgegaan tot het onttrekken van dit deel van de straat aan het verkeer. O.a. zij, die per tram aankomen en aan de halte remise uitstappen, kunnen nu niet meer direct door naar de schipbrug, maar moeten om de timmerfabriek langs den Koningsweg gaan. EERSTE KAMER. ALGEMEENE BESCHOUWINGEN OVER DE RIJKSBEGROOTING. Ministers Colijn en Oud aan het woord. In de hedenmorgen aangevangen zit ting werden voortgezet de algemeene be schouwingen over de Rijksbegrooting 1936. D'e Minister-President, de heer C o 1 ij n, behandelt de politieke po sitie van het Kabinet. Het is hier te lande geen gebruik dat een nieuw Kabinet dadelijk een votum van vertrouwen in het parlement vraagt. Spr. verklaart dat zijns inziens steeds aan de vorming van een extra parlemen tair kabinet een poging tot vorming van een parlementair Kabinet behoort vooraf te gaan. D'it is ook in Juli 1935 gebeurd. Spr. achtte toen het optreden van dit Kabinet gerechtvaardigd daar spr. reden had om te rekenen op het vertrouwen der Staten-Generaal. D'e positie van dit Ka binet is weinig anders dan die van het vorige Kabinet. Spr. zegt, dat de kwestie der devalua tie beter bij het desbetreffende hoofdstuk kan worden behandeld. In afwachting van de commissie die moet trachten het onderwijsstruikelblok op te ruimen is het beter daar nu niet veel van te zeggen. Moge die commissie ex in slagen, ook wegens de verkiezingen 1937 wanneer zulke kwesties kunnen wor den gemist als kiespijn. In het Plan van 'den Arbeid worden de economische problemen behandeld van sociaal standpunt. Wie geen voorstander is van Staatssocialistisch streven moet te genstander zijn van de grondgedachte er van. D'e Regeering kan niet instemmen met dit plan. Niet minder dan het Parlement, zal de Regeering verlangen dat de 60 millioen van het werkfonds reeds konden zijn ver werkt. De Regeering kan het plan ook om za kelijke gronden niet aanvaarden, wat er biuikbaar van is doet de Regeering reeds. Ten aanzien van het vraagstuk der in dustrialisatie is er geen verschil tusschen Minister Gelissen en het Kabinet. Spr. wijst erop, dat menig bedrijf staande bleef dank zij de steun der Re- geering. In de metaalnijverheid werken 7500 man meer dan 3 jaar geleden. Relatief is bet werkloosheidspercentage van Nederland niet ongunstig vergeleken bjj andere landen. D'e kostprijs onzer productie moet zoo verlaagd worden dat uitvoer en concur rentie mogelijk zijn. Devaluatie is een slinksche loonsverla ging onzer arbeidende bevolking en van deze Regeering niet te verwachten. We kunnen er komen in ons land als we de werkelijkheid onder de oogen durven zien. Over haar standpunt ten aanzien van gezagshandhaving meent de Regeering wel tevreden te mogen zijn- Het Rood Wit Blauw is reeds drie eeuwen de officieele vlag en behoort dat te blijven. Spr. is overtuigd dat het gevaar van versplintering der partijen door ons even redig kiesrecht bevorderd wordt. De Staat als zoodanig heeft geen be moeienis met het godsdienstige doch is daardoor niet atheïstisch. In godsdienstig opzicht zelfs het tegendeel. Eendrachtig en in geloovig Godsver trouwen kan ons volk door de tegenwoor dige moeilijkheden heenkomen. De Minister van Financiën, de heer Oud, verklaart, dat de raming der middelen voor 1935 nog pas geleden juist is gebleken. De crisisinkomstenbelasting is terug genomen omdat ze onbillijk was gebleken. Een belasting op besloten vennoot schappen is in nader onderzoek. Nog steeds zoekt de Minister naar middelen om belastingvlucht te achterhalen. Het vraagstuk der vrijgezellenbelasting is nog slechts in onderzoek. Billijker verdeeling der belasting is wellicht mogelijk, maar verdere belas- tingverhooging niet. De Regeering onderzoekt of er nog verdere vereenvoudiging in den staats dienst mogelijk is. Het Plan van den arbeid heeft de groote fout, dat het niet begint met zich to stellen op den bodem der werkelijk heid, de verminderde welvaart. Het geld voor het Plan van den ar beid is niet te vinden in dien zin, dat men het den Staat niet wil leenen. Het plan verraadt overschatting van den invloed van den Staat op de wel vaart. Het streven moet luidenaanpassen aan zich wijzigende omstandigheden. Er wordt gerepliceerd. De heer Van Lanschot (R.K.) constateert, dat in de rede van den heer de 'Marchant et d'Ansembourg geen ar gumenten voorkomen. Spr. komt op tegen de beschouwingen van den heer de Marchant et d'Ansem bourg over het parlementaire stelsel. Het stelsel van een dictator is totaal on-Nederlandsch. Wat betreft bet financieels beleid van den beer de Marchant et d'Ansembourg, dat heeft geheel ontbroken. Hier geldt: Veel beloven en weinig geven doet de dwaas in vreugde leven. Spr. betoogt voorts, dat Graaf de Mar chant zich op godsdienstig terrein boven den Paus tracht te stellen. AMSTERDAM. Namens de fa. Jolles en Co., Kerkstraat 211, Amsterdam, is surceance van betaling aangevraagd. Militair vliegtuig maakt noodlanding. GOUDA. Hedenmiddag te ruim 2 uur is onder de gemeente Reeuwijk in het land van Stein op een weiland een mili tair vliegtuig gedaald. Het toestel moest een noodlanding uit voeren. Bijl de daling kwam het toestel in een sloot terecht die met ij's was bedekt, waarna het over den kop sloeg. De bestuurder, de 2e luit. Gauthier, bleef ongedeerd. Het toestel is licht be schadigd. Het nieuwe schip van de Rotterd. Lloyd. ROTTERDAM. Naar wij vernemen zal het nieuwe motor-vrachtschip hetwelk door de Rotterd. Lloyd bijl de werf van P. Smit Jr. te Rotterdam in aanbouw is gegeven, de naam „Weltevreden" ont vangen. Holland-lndië vluchten. De Kwaik op thuisreis is heden te Athe ne aangekomen. Men wacht van daag nog 'het vliegtuig op Schiphol. De Lijster op uitreis is te Bandoeng aangekomen. De wapenindustrie. WASHINGTON. D-e „Daily Telegraph" meldt, dat binnenkort een commissie van vertegenwoordigers uit de Engelsche wa pen-industrie zal worden gevormd, die de organisatie en de voorbereiding der in dustrie voor de levering van wapenen en munitie in geval van oorlog moet onder zoeken. De aanbevelingen dezer commissie zul len aan den Minister-President worden voorgelegd. Nieuwe belastingen in Amerika. WASHINGTON. Na een conferentie met President Roosevelt verklaarden le den van het congres, dat President Roo sevelt in zijn voorstellen tot het heffen van nieuwe belastingen geen overdreven eischen zal stellen, maar wel zal verlan gen, dat de belastingen genoeg opbrengen voor de bestrijding der onkosten voor de werkverschaffing en werkloozensteun. ■President Roosevelt bestudeert midde len ter vermindering der overheidsuitga ven. Radiostation bij ambulance. DZJTBOETI. Stefani deelt mede, dat bij een ambulance in de nabijheid van Djigiga een sterk radio-station is gevon den, alsmede een stuk luchtdoelgeschut. Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Febr., 2.30 u. Londen 7.297.30/4. Berlijn 59.29—59.35. Parijs 9.71—9.76. Brussel 24.76—24.86. New-Vcrk 1 45 -4 !ft.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3