DE ZEEUW De Dochter van den Opperrechter «aöSSflês n I N E TWEEPE BLAD De Middenstand en de Omzetbelasting. Zoeklichtjes. V FEUILLETON. Uit de Provincie zalfolie geneest! J id rilel brm lud lere Iker jeim Ing. pa9* gste de nen. jeder j van lordl j\ ze [aken. Jaand laakl I alle ■rtjes BANKET- die een bur- zonder geld fcrieven onder Jndel D'HUIJ, burg. IUIL: Nieuw igverm. 4 ton. lie, cirkelzaag [tor, zw. stroo eggen, enz I), Brigdamme pevraagd: BOTER EN IWAREN. Boekhandel |g B 10, Mid- Land, Bouw- geld beschik- bureau Zandt Donderdags )P, door bijz. M'burg. Hyp. 6500. Spoed ^tzegel v. antw. D'HUIJ, Mid- 3APPELEN, ONEN DE WOLF, 5JES EN I DENHUIS TE ïrg, op mooien voorzien, met Te bevragen: CJR: HUIS, Wed. P. MAAR- oes. OP: WOONHUIS. 1. C'. VERDONK skinderen A 11. MEISJE van 15 eref. gezin een d. Op een goede en gelet dan op M, Bureau „De s. oekt betrekking lishoudster. Brie- R. K., aan het ad te Goes. VAN DINSDAG 4 FEBR. 1956, Nr 106. Wie betaalt deze belasting? In Do Maasbode" roept A. baron van Wijnbergen op tot een actie om het daar heen te leiden, dat de omzetbelasting ge heel door den consument zal worden be taald. „De feitelijke toestand is deze, dat een deel der omzetbelasting door het publiek Wordt betaald, een belangrijk deel echter niet. B/a era an is dit laatste toe te schrijven? Er doen zich bij het in rekening wil len brengen der belasting in bepaalde gevallen practische moeilijkheden voor, die bij de voorgenomen technische her ziening der wet meer onder het oog zul len moeten worden genomen. Wij gaan daarop hier niet verder in. Ma ar. met terzij delating van die ge vallen, blijft nog een groot deel der be lasting drukken op de bedrijven in strijd met de bedoeling van den wetgever. Het is van belang hieraan aandacht te schenken, wijl de financiëele gevol gen zeer groot zijn. Het loopt in de mil- lioenen. En dan begrijpt men de bezwa ren uit middenstandskringen tegen de voorgestelde verhooging van 20 pet. Hoe dezen feitelijken toestand te ver klaren? Daar is in de eerste plaats de onwil van een deel van het publiek om de om zetbelasting te betalen. Vervolgens heeft men den midden stander, die gaarne de omzetbelasting in rekening zou willen brengen, maar niet gerust er op is, dat zijn buurman het ook zal doen en daarom het veiliger vindt het dan ook maar te laten. En eindelijk treft men den middenstan der aan, die welbewust, teneinde zijn standgenooten te beconcurreeren, aankon digt, dat door iiem de omzetbelasting aan de klanten niet wordt in rekening ge bracht. Teneinde aan dien hoogst onbevredigen- den, den middenstand onder financieel opzicht hoogst bezwarenden toestand een einde te maken, heeft onlangs de Mid- denstandsraad, gebruik makend van de hem bij het Erkenningsbesluit verleende bevoegdheid, zich gewend tot de drie nationale Middenstandsbonden, en dezen enkele aanwijzingen gegeven, waarvan de toepassing, naar het oordeel van den Raad, hiertoe zou kunnen leiden, dat de omzetbelasting door den consument zal worden betaald overeenkomstig de be doeling van den wetgever. En al ging de bevoegdheid niet verder dan een zich richten tot de bonden, zoo hoopte men toch, gelijk begrijpelijk is, over de hoofden der georganiseerden heen ook te bereiken de ongeorganiseerden en het publiek. Het spreekt van zelf, dat heel wat ac tiviteit nog zal moeten worden ontwik keld in de Pers, in vergaderingen, in particuliere samenkomsten voor huis vrouwen enz. enz. om het gestelde doei te bereiken. Maar het is dan ook de moeite waard, wijl het er om gaat een zoo zwaren last, een last van millioenen, van den middenstand af te wentelen, een last, die gedragen wordt in strijd met de bedoeling van den wetgever. Noodig is daaryoor eendrachtige samenwerking van alle middenstanders, georganiseerden en ongeorganiseerden, alsmede welwillende medewerking van het publiek. Maar zeer zeker in dezen tijd, waar men zoo in bijzondere mate gevoelt el kander noodig te hebben, waar zoo te recht telkens een beroep wordt ge daan op solidariteit, mag zoowel een als ander worden gevraagd en verwacht. De Middenstandsraad heeft de wensche- lijkheid voorgehouden bij het in rekening brengen van de omzetbelasting eenzelfde methode te volgen de wenschelijkheid van de omzetbelasting in den prijs te cal- 48) o Het legertje vluchtte, maar zelfs toen nog zouden de dappere mannen zich om gewend hebben als Monmouth een moedig man geweest was, zoo vast geloofden zij in de rechtvaardigheid van de zaak,, waarvoor zij vochten. En nu begon ooi Trelawny den ernst van den stap dien hij gedaan had ten vol te te beseffen. Hij wist, dat daden, die toegejuicht worden, wanneer zij slagen, bij mislukking worden, vervloekt, en met den dood gestraft. Hij zag in, dat alles verloren was. D'e morgenzon verguldde de wolken en spreidde zelfs over dat uitge strekte moerassige land een bekoorlijke waas. En daar in de verte lag de stad Bridgewater, waar vrouwen wachtten en baden voor den behouden terugkomst van hun echtgenooten en zonen, terwijl kinde ren snikten bij de gedachte, dat hun vader nooit terug zou komen. Maar 'hieraan dacht Trelawney op dit oogen'blik niet. In zijn toorn tegen Jeffreys en woedend over ue wijze, waarop de Koning gehandeld had, had hij den ernstigsten stap gedaan en een man nemen kan. Hij had de culeeren en niet afzonderlijk uit te trekken bij levering aan particulieren, tenzij de belasting in den vorm van opgeplakte zegels is voldaan. Fn zeer sterk heeft de Middenstands- raad gewezen op het onjuiste van een concurrentie, die bovendien, men ver- ge te het vooral niet oncontroleer baar is. Hoe zullen nu de gegeven aanwijzingen te verwezenlijken zijn? Dat zalplaatselijk moeten geschieden. O.i. ligt hier een taak voor de plaatse lijke middenstandsorganisaties, die echter de ongeorganiseerden en 't publiek in hun streven zullen hebben te betrekken. Aan het publiek moet worden duidelijk gemaakt door telkens en telkens er op te wijzen het zal menig woordje in vergadering en pers kosten dat de om zetbelasting door de consumenten moet worden betaald en dat het ten eenenmale onjuist is om 't zacht uit te drukken zich daaraan te onttrekken. En wat de middenstanders zelf betreft, deze hebben nu weder een schoone ge legenheid een heerlijk blijk te geven van den waren geest van samenwerking door ter plaatse één lijn te trekken, wat be treft de methode, en ten eenenmale af te zien van een concurrentie als boven aangegeven. En mocht niettemin de een of ander trachten klanten te winnen, door in schijn of in werkelijkheid de omzetbelasting niet in rekening te brengen, moge dan het publiek toonen van een dergelijke loyali teit, steunend op zoodanige overweging, niet gediend te zijn, met gevolg, dat het resultaat van de poging het tegendeel van de bedoeling worde. Ook de middenstand doorleeft zware tijden. Door eendrachtige samenwerking en medewerking van het publiek kan een niet geringe last van dien middenstand worden afgewenteld, die thans in strijd met de bedoeling van den wetgever ge dragen wordt. Bedrijvigheid in het vlasbedrijf in Zeeuwsch-Viaanderen. Sedert eenige weken heerscht er weer groote bedrijvigheid in de Zeeuwss'i- Vlaamsche vlasbedrijven, voornamelijk langs de grens, waar tal van die bedrijf jes gevestigd zijn. Groote hoeveelheden vi erden per schip aan de Axels she Sas sing aangevoerd en ter verdere beworking f.6r de vi'asserijen gezonden. Op de wei landen in Zeeuwsch Vlaander m liggen t.: ans overal groen partijen vlas ge- siowd. H erbij vilden tal van jeugdige arbeidskrachten eenigen tijd werkgelegen heid. Hoog water op Noord-Beveland. Men schrijft ons Ten gevolge van de hevige regens der laatste dagen, is er thans veel binnen water in de polders van Noord-Beveland. De vaarten en stroomen, die vroeger door het eiland heenliepen, zijn nu heel duide lijk te zien. Vooral in het z.g. „Bokke.- gat" in den Wissenkerkepolder is veel water. Hier stroomde vroeger de Wijt- vliet, een breede stroom, die het eiland in twee stukken scheidde.' Ook de Val onder Kolijnsplaat staat vol water en overstroomt de lage weiden en akkers. In den Thoornpolder, waar het vroegere Wissenkerke stond, is het eveneens zoo. Gelukkig zijn de afwateringen van de polders op Noord-Beveland prima in orde, zoodat het te verwachten is, dat na een paar dagen het overtollige water wel uit de polders, slooten en vaarten ver dwenen zal zijn. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in brons aan A. Bouterse, landarbeider bij de familie Wisse te Wissenkerke. Middelburg. Gemeentebegroo- •ting 1936. Ged. Staten van Zeeland heb ben hun beslissing over de gemeentebe- grooting 1936 verdaagd. Goes. Gisteravond vergaderde in de Chr. Bewaarschool de A.-R. Kiesvereeni- ging. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer R. Zuidema, sprak de heer J. W. van 't H o f f te St.-Laurens, lid van de Prov. Staten, over wapenen opgevat tegen den wettigen ko ning; hij had een man gevolgd, die de kroon op zijn eigen hoofd had willen plaatsen. D© mannen van zijn geslacht 1 hadden voor de Stuarts gestreden, maar 'hij had zich bij het rebellenleger gevoegd en moest nu vluchten, om zijn leven te redden. Hij wist maar al te goed, wie Jacobus II was. Sedert hij den troon beklommen had, gingen steeds de geruchten rond van zijn wreedheid. Hij had geen den minsten twijfel omtrent het lot van .hen, aan wier zijde hij gestreden had. En toch benauw de het hem niet. Hij was hoos op Mon mouth, om diens lafhartigheid; boos, dat de aanvoerder de dappere kerels, die al les hadden verlaten om hem te volgen en voor heim te strijden, in den steek liet. Hij wist, dat zijn geslacht zich door zijn gedrag onteerd zou gevoelen; en of schoon hij slechts behoorde tot een ver wijderden tak. van het geslacht, welks naam hij droeg, zou het hem toch voort aan beschouwen als iemand, die onwaar dig was dien naam langer te dragen. Maar dit bedroefde hem niet zoozeer als wel de gedachte aan de lafhartigheid van den hertog, die daardoor verraad gepleegd had aan de zaak, en 'weggevlucht was als een geranselde hond, inp'laats van tot het laatst toe stand te houden. Hij had gedurende de geheele campag- het werk der Prov. Staten zoowel vóór als in de vergaderingen van dit college. Spr. behandelde o.a. de Prov. bootdiensten, de Zondagsdienst op booten en veren, de Zegam, de PZEM en de Prov, begroo ting. Er volgde op deze causerie een geani meerde bespreking, waaraan verschillen de personen deelnamen, zoodat de heer Van 't Hoff vele vragen over allerlei onderwerpen te beantwoorden kreeg, o.a. over het sociaal beleid van Ged. Staten, over mogelijke bezuinigingen en lagere tarieven bij de bootdiensten, over de be voegdheid der Statenleden ten opzichte van semi-provinciale bedrijven als PZEM en Zegam, over de belasting op het ge bouwd, enz. Tot bestuurslid werd gekozen (vaca ture-W. L. B. J. Dekker) de heer P. S. Kodde. De voorzitter kon in zijn slotwoord con- stateeren, dat dit een vruchtdragende, welgeslaagde vergadering was geweest. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand Januari, Ingekomen: A. West- alrate, van Ermelo (Nunspeet) A 95, naar Noordelijke Achterweg B 250; W. J. A'driaanse, 'van Borssela, 'Oostsingel A 214, naar Wilhelminastraat B 107. Vertrokken: A. J. Roos, van Kerkweg A 23, naar Scheveningen, Pluviusstraat 62; M. de Jonge, van Oranjeboomstraat B 91, naar Dirksland, Straatdijk 369; J. de Schipper, van Danielstraat A 69, naar Veere A 161; H. Minnaard en gezin, van Dorpsstraat B 16, naar Rotterdam aan boord „Albatros". Krabbendijke. Vrijdagavond hield de afd. Krabbendijke van den Ned. Chr. Landarbeidersbond haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer A. Meeuwsen. Uit de verslagen blijkt, dat de afd. 65 leden telt. De aftr. bestuurs leden A. Tolboek, A. W. Kaal en Jacob Kriekaart. werden herkozen. Nu volgde solo-zang van mej. K. Dieleman mot or gelbegeleiding van J. Lobbezoo en Cello van C. Diioloman. In de pauze werd op chocolademelk en een koekje getrakteerd. Na de pauze volgde een inleiding over „Zwijgen" door J. Kriekaart,, een toe spraak door een Hoofdbestuurder en een inleiding van II. v. Hurn over „Dienst baarheid". Ook werden door de afgevaar digden uit Rilland-Bath en den Oostdijk felicitaties overgebracht in verband met het 5-jarig bestaan der afd. Ovezande. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Raad. De voorzitter, weth. Rijk, opent 'de vergadering met de ge bruikelijke Nieuwjaarswensch, welke door het lid Mol wordt beantwoord. In verband met een opmerking van 'Ged. Staten, wordt de begrooting voor 1936 gewijzigd. Aangaande het verzoek tot verharding van een gedeelte weg, ge legen in de Blazekop, wordt besloten met het Waterschap Ovezande te overleggen, om hierin verbetering te brengen. De belooning voor het schoonhouden van het gemeentehuis wordt nader vast gesteld op f 60 per jaar. Het voorschot voor de bijzondere scholen wordt bepaald als volgt: voor de R.K. school op f 1280 en voor de Chr. school op f 313.60. Na eenige besprekingen wordt beslo ten voor een tijdvak van 3 maanden een laiger bedrag in mindering te brengen op de uit te keeren steunbedragen, zulks naar aanleiding van het antwoord van den Minister van Sociale Zaken, op een van gemeentewege daaromtrent gedaan verzoek. Een voorstel om den kolentoeslag niet in geld uit te keeren, doch hiervoor brandstoffen te verstrekken, wordt ver worpen. Souburg. Dammen. Maandagavond werd een competitie-wedstrijd gespeeld tusschen Souburg I en Middelburg I. W. BoogaardJ. Stroohand 11; E. BxonsemaB. F. .Montenari 20; L. l.eijnseJ. Roelans afgebr.; J. v. Eenen- naamJ. v. Wijk afgebr.; J. JanseA. A. Vermazen 0—2; W. CijsouwP. de Ruyter 20; F. v. EenennaamH. C. v. Eenennaam 11; M. de RuJ. Bliek afgebr.; H. PluijmersW. Reynierse 0- 2; 'H. BakkerL. C. Brouwers 20. Souburg 8, Middelburg 6. Maandagavond vergaderde d'e Chr. Metaalbewerkershond onder leiding van ne getwijfeld aan Monmouths moed, maar toch niet gedacht, dat hij zoo'n groote lafaard zou zijn. Te strijden voor een ver loren zaak kan een eer zijn, maar te vluchten en zijn aanhangers aan hun lot overlaten was een schande te diep om in woorden uitgedrukt te worden. Al deze gedachten verdrongen zich in hem. Overal om hem heen hoorde hij 't gekreun en gekerm van stervenden. Aan beide kanten zag hij! vluchtelingen. Achter hem waren de soldaten van Fa- versham, die het diepe kanaal trachtten over te steken, 't welk zoo noodlottig ge worden was voor hen, die tegen den Ko<- ning en de tyrannie gestreden hadden. „Houdt u verre van het diepe water, dat door Sedgemoor stroomt." De woorden kwamen wel weer hij1 hem op, en toch vertoefde hij nog steeds in de nabijheid van het noodlottige water. Een kogel vloog hem rakelings voorbij en veroorzaakte een lichte vleeschwonde aan zijn paard. Het dier hinnikte van pijn en sprong plotseling voorwaarts, en toen, voordat Trelawney zich er behoor lijk rekenschap van kon geven, snelde het over de vlakte en volgde den weg dien Monmouth had genomen. Hij' trachtte niet het tegen te houden. Hij: was evenzeer verraden als de beste en dapperste in dat stoutmoedig legertje. Zij hadden nog ge vochten, toen hun zoogenaamde leider Ingezonden Mededeellng. «o) \®ve\\\£d® \eyeU Wind. b®* vi 0n u haar voorzitter, den heer L. Vader, welke in zijn openingswoord de hoop uitsprak, dat de opleving in onze omgeving velen werk zal verschaffen. Do heeren P. Gel- jon, L. v. Sluijs en J. de Bree werden als bestuurslid herkozen. Dhr A. Markering, distriotsbestuurdor van bovengenoemden bond, sprak daarna over het „plan van den arbeid". De in houd van het plan werd door spr. eerst gereleveerd. Daarna stelde spr, de onuit voerbaarheid van dit plan in het licht. Spr. ziet in het plan voornamelijk recla me voor de partij om daardoor de massa te trekken, terwijl soc.-democraten, die de zaak meer serieus bezien hebben erken nen de foutieve berekeningen en in de waarde van het plan geen geloof hechten. Verschillende vragen werden nog gesteld en beantwoord. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Margrita Bimmel in A 71 van Middelburg; Adriaan Willem Reijnhoudt in A 57 van Arne- muiden; Johanna Cornelia Verstraten in A 59 van Middelburg. Vertrokken: Maria Simpelaar van A 69 naar Westkapelle; Levina Margaretha Kleinepier van A 48 naar 0. en W. Sou burg. Kcudekerke. Loop der bevolking. 'Gevestigd: H. A. Acda, D 219, van Mid delburg; P. Luteijn, D 87, van Middel burg. Vertrokken: Mej. J. Joziasse, A 61, naar Vlissingen; Mej. E. van den DWest, C 46, naar Aagtekerke; A. Schot, A 25d, naar Utrecht; Mej. A. R. van de Neste, E; 125, naar Rotterdam; P. J. Terwoert, A 72, naar Lienden. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Wille- mina Brasser, dienstbode, uit Oostkapelle. Vertrokken: Dingenis Marinus Cor- stanje, waterbouwkundig opzichter, en gezin, naar Ritthem. Als opvolger op de lijst van de Arbeiderspartij van den heer K. Cijsouw, die als Md van den gemeenteraad heeft bedankt, ds door den voorzitter van het Centraal Stembureau verkozen verklaard de heer P. Huibregtse Dz. De heer Hui- bregtse heeft zijn benoeming aangenomen. Stavenisse. Vrijdagavond j.l. hield de afd. Stavenisse van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond haar jaarvergadering. In zijn openingswoord stipte de voorzitter, dhr Marts. Stoutjesdijk o.a. aan, dat het jaar 1935 voor de losse arbeiders een slecht jaar is geweest. Uit het jaarver slag bleek, dat de af deeling momenteel 70 leden telt. De rekening van den penningmeester geeft dn inkomsten aan f 1813.54 en aan uitgaven f 1760.80, alzoo een goed slot van f42.74. Uit de werkloozenkas is in 1935 aan de leden uitgekeerd f3437.60. De aftredende bestuursleden, de heeren N. Potappel en M. van Beveren, werden herkozen. In plaats van dhr H. Goede- gebuure werd gekozen dhr P. v. d. Reest. Zierikzee. H. J. vanNouhuys. f Zondagavond is alhier in den ouderdom van 72 jaar overleden de heer H. J. van Nouhuys, oud-notaris alhier. De overle dene werd 27 Juni 1862 te Leiden gebo- ïen. Op 15 Juni 1893 werd hij tot notaris te Brouwershaven benoemd, welke stand plaats hij op 6 April 1890 met Zierikzee verwisselde. Bij zijn veertigjarig ambts jubileum in 1933 werd hij door de Ko ningin benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De overledene is verscheidene jaren lid van den gemeenteraad geweest, be stuurslid van de Kamer van toezicht op notarissen en candidaat-notarissen in hen reeds in den steek gelaten had; hon derden lagen dood of stervend op het zeggegras, -Het paard galoppeerde voort. De wond, welke het dier ontvangen had, beteeken- de weinig; slechts de huid was geschaafd, maar 't dier was schichtig geworden en trachtte zoo snel mogelijk weg te komen uit het kanongebulder. De zon stond reeds hoog aan den hemel en de hitte van den Juli-morgen begon drukkend te wor den. Maar hij gevoelde geen vermoeidheid of honger. Hiji was woedend. Hiji geloofde toen nog, dat, als Monmouth een moedig man geweest was, en werkelijk in de zaak geloofd had, waarvoor hiji was komen strijden, alles anders geloopen zou zijn. Hiji was opgevoed in 't geloof, dat vluch ten lafhartig was, en nu vluchtte hiji zelf voor de soldaten van een tyrannisch Koning. En hij' kon niets doen. Hiji wist niet waar hij heen zou gaan 't was hem ook onverschillig. Hiji schaamde zich niet over wat hiji gedaan had neen, hij was er trotsch op. Hij had zich geschaard aan de zijde van hen, wier wachtwoord was: recht en de ware religie, en daarvoor had hij zijhi leven op het spel gezet.. Misschien zou zijn bloedverwant, de bisschop van Bristol, zijin daad veroordeelen ja zelfs, als hij gevangen genomen werd, zeggen, dat zijn dood rechtvaardig was. Er zijn menschen die nu reeds weten te vertellen, dat bij de verkiezingen in 1937 de Anti-revolutionaire partij gewel dig klop zal krijgen, En het is mogelijk dat hun voorspel ling bewaarheid wordt. Onze voorman, Dr H. Colijn werd in 1933 geroepen tot het buitengewoon zware en hoogst ondankbare ambt van minister-president. Dat is onze eere. En zoo zal het ook onze eere zijn als wij in 1937 do smaad die hem deswege ten deel valt, met hem mogen dragen. Gelukkig, ze zijn er die dat willen. De duizenden! Vorige week vergaderden in Friesland en Groningen onze Provinciale comité's. Niet om,te protesteeren en te kankeren en eischen te stellen, maar om bepaald te worden bij1 de hooge beteekenis van onze beginselen. Te Groningen bedroeg, naar ik las, bet aantal bezoekers plm, 3000 en te Leeu warden 1500. Zoo maar, op een gewone werkdagen. 'tDeed me goed dat te lezen. Er is ondanks alles nog geest, geest drift, geestkracht! OPMERKER. Nederland en lid en voorzitter van den raad van commissarissen van de Insu laire Hypotheekbank. Colijnsplaat. Vrijdagvond werd alhier een winterlezing gehouden door Ds Bons over „Een Christenarts in de eerste eeuw". Hiermede doelde spr. op Lukas. Eerst schetst spr. het leven van den Criekschen slaaf van Theofilus, die om zijn scherp verstand door zijn heer in staat wordt gesteld te studeoron In medi cijnen en wijsbegeerten, In contant geko men met Pauius, komt hij dan ierog sis Christen, om een lovend goluige te zijn voor zijn heer en ook dezen te winnen voor Christus. Evangelie en Handelingen moeten hiertoe dienstbaar zijn. Spr. be handelt eerst hot Evangelie van Lucas, dat overal blijk geeft van die groote nauw keurigheid waarmee alles is onderzocht en dat den schrijver op vele plaatsen kenmerkt als medicijnmeester. Dat Rome Lucas aanmerkt als schil der en spreekt van St. Lucas als schuts patroon der schildersgilden, wijst er op boe zeldzaam schoon en teekenachtig zijn bedde geschriften zijn. Lucas kan ook worden aangemerkt als dichter. Zonder de beschrijving van Lucas aangaande de gebeurtenissen bij de geboorte van Chris tus, zou Zijn gemeente bij Kerstfeest een aantal schoone zangen armer zijn. Verder toont spr. aan hoe Lucas in de Handelingen met dezelfde accuratesse te werk gaat. In alles wat hij verhaalt toont hij hoe alles door hem nauwkeurig wordt onder zocht. En al zon hij niet met name ge noemd worden in de Colossenzenbr'ief als Lucas de medicijnmeester, zou men er in deze geschriften toch grond genoeg voor hebben. Critiek is, aldus spr., door den loop -der eeuwen niet uitgebleven. Leve ren echter de opgravingen die steeds worden gedaan, 'geen bewijsvan de vast heid aangaande vele feiten door Lucas opgeteekend? Deze zeer mooie en leerzame rede werd met groote aandacht gevolgd. Ingezonden Mededeeling. Klovensprirygond»^ iden én lippen ii ruw» Mdji GR. DOOS 50 I KL.DOOS 15"Cl BU ALIZ DROGISTEN VERKRUOEAAR.OF FRANCO NA ONTVANGST TiAN HET BEDRAG IN POSTZEGELS BU DE PABRIKANTEN .CENlOS" GROENEWEGJE 97 DEN HAAG Hiji was er echter niet zeker van, want hiji wist, dat de oude man de daden des konings haatte en Jacob os-zelf niet be minde. Maar hoe 't ook zij, hij' schaamde zich niet over wat hiji gedaan had; hij schaam de er zich slechts over, dat hij zich aan gesloten had bij1 een man, die onwaardig was gediend te worden en de speelbal van zijn snel wisselende hartstochten was. Het paard snelde intusschen voort, als of het door de furiën werd achtervolgd, 't Was een groot, bonkig beest, maar met gezonde longen en ponten en een groot uithoudingsvermogen, 't Scheen zijn berij der niet meer te tellen dan een veertje en snelde onafgebroken voort over heu velen en dalen. Plotseling hoorde Trelawney 't geluid van stemmen en voor hiji er aan dacht, bleef zijn paard stil staan. Vóór hem wa ren Monmouth, Grey, Buyse en nog eeni ge anderen. Blijkbaar hadden zij stilge houden om voedsel te zoeken. De paarden hadden uit 't heldere beekje gedronken, dat daar langs stroomde en deden zich nu te goed aan het malsche groene gras, dat langs zijn oevers groeide. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5