Ingezonden Stukken Crisis-Publicatiën De Rekenkamer over royale crisisdiensten. Land- en Tuinbouw laatste Berichten. Geruchten over devaluatie van den Franschen franc. Burgerlijke Stand Telegrammen. Finantiëele Berichten Marktberichten Advertentiën. of 3 d. h.; C. M. te Meliskerke: Berisping; J. P. te Iexseke f1 of 1 d. h. H o o g e r beroep. Door J. 0., 52 jaar, zonder beroep, wonende te Mid delburg, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank, waarbij hij wegens overtreding van de Jachtwet is veroordeeld tot f 5 of 3 d. h., met ver beurdverklaring van het niet-inbeslagge- nomen geweer, inlevering daarvan of be taling van f 15 of 10 d. h. De Officier van Justitie bij de Haagsche rechtbank eischte heden in de zaak van den 26-jarigen H. G. 0., die terecht heeft gestaan wegens doodslag gepleegd op zijin echtgenoote, v or oor dee ling tot 1 jaar gevangenisstraf. De hoofdredacteur van Volk en Vaderland vrijgespro ken. De Utrechtsche rechtbank heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen Mr S. A. van Lunteren, hoofd redacteur van Volk en Vaderland, we gens overtreding van de auteurswet. Door den Officier van Justitie was ontslag van rechtsvervolging geëischt. De rechtbank heeft 'Mr van Lunteren hedenmorgen vrijgesproken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie „Objectieve voorlichting?" Geachte Redactie, Dezer dagen trad alhier in openbare vergadering op voor de Staatk. Geref. Partij dhr Kodde, burgemeester van Zoutelande. '■Spr. had als onderwerp gekozen: „Het ■Werkloosheidsbesluit 1917". Wel actueel voor ons, de eenige gemeente in Zeeland, die nog niet aangesloten is tot b.g. rege ling. Wie er nu in de veronderstelling heen ging, dat nu eens duidelijk de voor en nadeelen voor arbeiders en gemeente zouden duidelijk gemaakt worden, kwam bedrogen uit. De bedoeling van den spre ker scheen te zijn om er de grootst mo gelijke hoeveelheid politieke winst uit te slaan. Dat er bezwaren kunnen bestaan laat zich verklaren, maar dat iemand als dhr Kodde, die zulk een groot bedrag stort voor pensioen voor den ouderdom, op zulk een krasse manier in een openbare vergadering wil spreken over het „ver zekeren" als een landarbeider dat op kleine schaal doet, is meen ik niet ad rem. Evenmin was het eerlijk, om bij de propaganda, die hij maakte tegen de W.V., gebruik te maken van valsche cij fers naar hij zelf nog wel verklaarde met opzet). Het bedrag aan premie was zeker te laag, daarom de Bondscontribu- tie er ook maar bij geteld dn de poli- tiek schijnt zooiets wel te mogen. De vak beweging, dat was het schrikbeeld, waar mee gewerkt moest worden. Om de machtspositie, daar was het bij die bon den om te doen. Dat bij de Chr. Vakbeweging altijd het Recht bovenaan gestaan heeft en niet de macht, was hem zeker onbekend. Het streven van die bonden is volgens spr. geheel dn strijd met het Woord der H. Schrift„Indien iemand u op de rechterwang slaat, keer hem ook de an dere toe." Daar stond ik werkelijk paf van omdat ik „De Banier" nu en dan wel eens lees en dan vond ik 'het op zijn zachtst gezegd vreemd, zulk een geluid te vernemen van een spreker van de S. G. P. Vooral' zag spr. in aansluiting bij de N. G. L. B. een gevaar voor de werk gevers. Onderlinge verschillen konden be ter besproken worden tusschen patroon en arbeiders onderling, want kreeg men geen overeenstemming, dan bleef men als arbeider altijd vrij/ om ontslag te nemen. Toen dacht ik aan de vrijheid, die in de vorige eeuw de dichter Tollens bezongen heeft. Ook was de W.V. een gevaar voor PERSBERICHT. D'e Landbouw-Grisis-Organisatie voor Zeeland brengt ter kennis van belangheb benden, dat de teeltvergunning, welke is uitgereikt aan dengene, die in 1933 wbn- peen verbouwde, niet meer voor andere gewassen mag worden benut. Tevens zij erop gewezen, dat op een teeltvergunning voor vroege aardappelen geen warmoezerijgewassen mogen worden geteeld. Voorts worden groentenplanten als sla, kool, prei, enz. ook medegerekend bij con trole. Ingeval een teeltvergunning is zoek ge raakt, wordt voor het afgeven van een duplicaatbewijs van een teeltvergunning f 2.50 in rekening gebracht. D'e Landbouw-Grisis-Organisatie voor Zeeland. PERSBERICHT. De Landbouw-Grisis-Organisatie voor Zeeland maakt bekend, dat aanvragen voor teeltvergunning vlas 1936 uiterlijk 15 Februari 1936 in haar bezit moeten zijn. Zij, die op 6 Februari geen daartoo strekkend aanvraagformulier hebben ont vangen, kunnen dit op aanvraag verkrij gen bij de L.C.O'. voornoemd of bij hun distrietssecretaris. Belanghebbenden nemen er nota van, dat in 193I6 het telen van vlas Zonder teeltvergunning niet meer toegestaan is. D'e Landbouw-Crisis-Organisatie I - j yoor Zeeland. „Bij meer dan ién organisatie is een gepaste zuinigheid niet in acht genomen." De Commissie uit de Tweede Kamer voor de Rijksuitgaven spreekt in haar be schouwingen over het verslag der Alge- meene Rekenkamer betreffende hare werkzaamheden over 1934 als haar over tuiging uit, dat de Algemeene Rekenka mer haar wettelijke taak met nauwge zetheid en toewijding vervult. Yoor de wijze, waarop zij de groote lijnen bij 's Rijks comptabel beheer en de vele bijzondere voorschriften en rege lingen in het oog houdt, spreekt de com missie haar 'groote waardeering uit. Ook na kennisneming van de nota, welke de minister van Economische Za ken aan de Tweede Kamer heeft doen toekomen naar aanleiding van paragraaf 13 van 'het verslag der Rekenkamer, han delende over de controle op crisisorgani saties, blijft de commissie van meening, dat in menig opzicht bij de gestie van meer dan één crsisorganisatie een ge paste zuinigheid niet in acht ia geno- men. Ook overigens is er veel geschied, waaromtrent een afkeurend oordeel moet worden uitgesproken. De commissie meent zich echter ook thans van een bespreking dezer zaken te moeten onthouden, nu door de regeering een commissie is ingesteld, welker taak het is na te gaan, welke wijzigingen moe ten worden gebracht in de landbouw crisismaatregelen, waarbij' ook de orga nisatorische zijde van het vraagstuk en de algemeene onderwerpen, 'het beleid be treffende, de aandacht zullen hebben. De resultaten van den arbeid dezer commis sie zullen eerst -dienen te worden afge wacht. de kerk. Als de arbeiders de financiën van de Diaconie n-iet meer behoefden, zou de band verslappen. Of het voor de Kerk van 'Christus winst beteekent als iemand gedwongen door financieele moeilijkhe den, die band nog aanhoudt, moet een ander maar beoordeelen. Tenslotte kregen wij nog eens onder streept te hooren, dat Aagtekerke een „Eldorado" is voor de werkloozen. Of het door jonge, flinke- valide arbei ders, die werkloos zijn, zoo 'gezien wordt, weiger ik te gelooven, als men voor f 0.75 loon per dag moet arbeiden, al geeft de Diaconie er dan nog f0.75 bij. Neen, ik kan niet gelooven, dat op die manier voldaan wordt aan den eisch van sociale gerechtigheid volgens de- beginse len van 'Gods Woord. Dank zij de vrucht van Gods algemeene genade, zijn ons in dezen tijd andere middelen geschonken, om zooveel mogelijk in gezonde dagen te leven, van de vruchten van het werk on zer handen. Al blijft het noodzakelijk dat de Overheid in zulke tijden als wij nu beleven dit pogen steunt en schraagt. -Onverzwakt blijft waar het woord van God „De arbeider is zijn loon waar dig". In den weg van Sociale gerechtig heid, moet ook in deze tijden de oplos sing van Maatschappelijke vragen ge zocht worden. Yoor de zooveelste maal moet het de arbeiders wel duidelijk ge worden zijn, dat onze belangen niet vei lig zijn bij de Staatk. 'Geref. Partij. Want kreeg die partij haar zin, dan werden de wijizers van de klok weer 50 jaar terug gezet, en daar moeten wij- voor waken. Bij voorbaat mijn dank, Uw dw. J. JOB SE. Aagtekerke, 1 Febr. 1936. DE OMZETBELASTING EN DE TUINBOUW. Moeilijkheden bij twee keer geveilde producten. Men meldt aan de N. R. Crt.: liet komt biji den handel van tuinbouw producten soms voor, dat bepaalde pro ducten twee keer worden geveild, niet alleen door den kweeker, doch ook door een handelaar, -die elders het product ver koopt, dat bijl aan een andere veiling kocht. De minister heeft bijl de invoering van de omzetbelasting bepaald, dat bij! een tweede veiling de verschuldigde omzetbe lasting zou worden terugbetaald. Het is evenwel in de practijk gebleken, dat sommige inspecteurs van de belastin gen administratieve bezwaren hebben, waardoor de veilingen schade ondervin den. Het Centraal Bureau van de veilings- vereenigingen in Nederland heeft thans een adres aan den Minister van Finan ciën gezonden, waarin op een en ander de aandacht wordt gevestigd, en gevraagd wordt,, afdoende maatregelen te willen treffen. Een reuzententoonstelling te Maagdenburg. Van 10 tot 12 Januari had te Maagden burg de tweede Duitsche raspluimvee- tentoonstelling plaats, welke niet minder dan 15000 dieren omvatte en daardoor wel de grootste aller tentoonstellingen der wereld genoemd kan worden. Maagden burg is de meest centraal gelegen stad in Duitschland, vandaar dan ook, dat het aantal bezoekers buitengewoon groot ge weest is. De juiste getallen zijn mij nog niet bekend, doch daar kom ik later wel op terug. Massa's autobussen reden uit verwijder de streken van Duitschland aan en een aantal extra-treinen hielp tevens nog een flink bezoek bevorderen. Dit werd nog meer in de hand gewerkt, doordat de spoorwegen tot over een afstand van 200 KM. om Maagdenburg been speciale ta rieven verleend hadden. Maagdenburg ligt dicht bij de indu striecentra van Saksen, waar zeer veel enthousiaste pluimveehouders wonen en tevens woont in de vruchtbare Noord- Duitsche laagvlakte in de omstreken der stad een bevolking, die sterk bij de pluim veehouderij geïnteresseerd is. Men weet hier dergelijke enorme tentoonstellingen uitstekend te organiseeren en staat ver baasd te zien, hoe den dag na de keu ring (Donderdag) reeds Vrijdagmorgen om 8 uur de volledige catalogus beschik baar gesteld kon worden. Een boekdeel van 200 bladzijden zoo spoedig kant en klaar te hebben is een flinke prestatie. Reeds bij vorige gelegenheden heb ik er op gewezen, dat men in Duitschland meer en meer waarde gaat hechten aan internationaal contact op dit gebied. Van daar dat men thans voor de eerste maal ter beoordeeling van verschillende rassen buitenlandsche keurmeesters uitgenoo- digd had, waaronder den bekenden krie- lenkoning Ostermann uit Baarn en de duivenspecialisten Spruyt uit Gouda en Logman uit Groningen. Verder waren er nog twee Deensche keurmeesters aan wezig en tevens belangstellenden uit Noorwegen, Zweden, Denemarken, Italië en Nederland. Omgekeerd waren op de gouden tentoonstelling van Aviacultura, welke hier te lande gehouden is, de twee leiders der Duitsche pluimveeteelt, de heeren Vetter en Riedel, aanwezig, om zich op de hoogte te stellen van het tentoonstellingswezen in Nederland en van het standpunt, dat onze raspluim veeteelt inneemt. De steeds sneller naderende termijn van het wereld-pluimvee-congres en ten toonstelling te Leipzig (24 Juli5 Augus tus van dit jaar) maakt dat de belang stelling van de verschillende landen sterk gericht is op wat deze laatste grootste waperjshow op pluimveegebied in Duitsch land te zien .gaf. Bij deze enorme ten toonstelling staat op den voorgrond het den bezoeker aantrekkelijk en leerzaam te maken. Het is dus niet meer als vroe ger een woestenij van tralies en kooien, waar men zich haast niet tusschen waag de, doch meer een soort museum, waar zooveel mogelijk rust heerscht en waar de kenner en liefhebber op zijn gemak de vertegenwoordigers zijner lievelings rassen kan bestudeeren. De wanden zijn versierd met groote plaatwerken, welke de waarde der pluim veeteelt vertolken, de kooienrijen wor den overal onderbroken door hagen van groene heester en groote volières met too rnen pluimvee. Verder hebben de talrijke speciaal-clubs, welke hier inzonden, ieder bij hun kooien een tafel met achterschot waarop de merkwaardigheden en schoon heden van het bétreffende ras in woord en beeld duidelijk gemaakt worden. De geheele tentoonstelling is daardoor niet alleen interessant, doch ook aantrekke lijk van uiterlijk geworden. Van den omvang der show krijgt men een denkbeeld door de volgende cijfers. Aan groot pluimvee (ganzen, kalkoenen, eenden) waren aanwezig 629 nummers, aan kippen 564-2, 'aan krielen 1763, aan duiven 5407, aan fokstammen 71, aan volières 40, aan pluimvee van jeugdige liefhebbers 48 en aan demonstratie-pluim vee 100 nummers, totaal 13700 nummers met 15000 dieren. We zien hieruit, dat zoowel de kippen als de krielen en de duiven-inzendingen als het ware flinke tentoonstellingen op zichzelf waren. Om dit enorme aantal dieren te beoordeelen was een legertje keurmeesters aanwezig voor het groote pluimvee en de kippen 63 man, voor de krielen 19 en voor de duiven 53. In totaal kregen 101 dieren de hoogste onderschei ding van hun ras, n.l. een V (voortreffe lijk). (Nadruk verboden.) Dr B. J. C. TE HENNE'PE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96 a, te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. GEWIJZIGDE MARGARINE DISTRIBUTIE; Meer gezinnen; minder hoeveelheid per gezin. Naar „Volksblad" verneemt, beeft de Regeering bet plan de distributie van margarine uit te breiden tot een grooter aantal ondersteunde 'gezinnen, doch de hoeveelheid, die per hoofd beschikbaar wordt gesteld, 'te verminderen. Thans wordt margarine verstrekt aan gezinnen van zes of meer personen. Voortaan zal, indien het plan werkelijk heid wordt, de verstrekking geschieden aan gezinnen van vijf of meer personen. Aanvankelijk bestond het voornemen de kinderen beneden den leeftijd van twee jaar voortaan niet meer mee te tellen bij d.e berekening van bet aantal personen per gezin, doch dit voornemen beeft men laten varen. De 'hoeveelheid margarine, die per hoofd verstrekt wordt, is thans 250 gr. Deze hoeveelheid wil men tot 150 gram verminderen. Daar de verstrekking blijft geschieden in pakjes van een 'half pond, zal bet in sommige gevallen noodig zijn de hoeveelheid, die aan een gezin wordt geleverd, naar boven af te ronden. Overwogen wordt bet uit voer overschot van natuur boter tegen verlaagden prijs beschikbaar te stellen. Gevonden voorwerpen. In de maand Januari 1936 zijn aan het Bureau van Politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomen. 3 Ceintuurs, 9 handschoenen, 7 porte- monnaies met en zonder inhoud, twee rij- wielbelastingmerken 1935/1936, een kat, een dubbeltje, een paar sokken, een R.-K. kerkboekje, een parapluie, 2 knipmessen, een schoentje, 3 zakjes ajuin, een passer, een gummi-broekspijp, een heerenhoed, een gouden ring, 2 gymnastiekschoenen, 2 boodschaptasschen met inhoud, 2 kin derarmbandjes, een bal, een rijwielhand- beschermer, een spoorwegkaartje Krab- bendijke-Krainingen-Ierseke, een zakkam, een knot wol, een kindertaschje met por- temonnaie met inhoud, een notitieboekje met sigarenbandjes, een zangboekje, drie mutsen, een jongensjas, 2 heerenrijwie len, een lipssleutel, enkele bladen beplakt met postzegels en sigarenbandjes, een hondje, een rozenkrans en een vulpen houder. Goes, 1 Februari 1936. De Inspecteur van Politie: R. A. RENEMAN. wassen. Het opvarond verkeer merkt zeer goed de sterke strooming. Op enkele plaatsen is de rivier we9r buiten baar oevers getreden, terwijl er stroomopwaarts r:g steeds verdere was wordt gemeld, PARIJS. In Fransche economische en financieele kringen hoopt men op een spoedige discontoverlaging van de Fran sche Bank. Men is van meening, dat het huidige disconto van 4 pet. niet in verhouding is met de disconto's van de andere Euro- peesche mogendheden. Ook wordt veel ge sproken over een mogelijke devaluatie van den franc. In verband hiermede wijst men er op, dat van Engelsche zijde druk wordt uit geoefend op Frankrijk. Het gerucht gaat zelfs, dat desbetreffende Engelsche krin gen hebben beloofd in geval van een de valuatie van den franc met 20 pet. de goudwaarde van het pond ongewijzigd te laten, terwijl! bij' een hooger percentage van devaluatie men zich in Engeland zal vergenoegen met een overeenkomstigen douane-maatregel. Middelburg. Gevonden voorwerpen: Muts G. M. de Valk, Damp.straat O 205; Pak huissleutel, de Troije, K. Singelstr. O 287; Belastingmerk, A. Filee, Lambreehtstr. L 94; Kindertaschje, B. H. Lavooy, Noord- smgel S 156; Zwart schortje, mantel, band en kinderport. met inh., A. Visser, Win terstraat B 108; Motorbandscboen, filiaal „Volharding", Markt G 12; Schoor- steenlooper, Fondse, K. Geere K 303; Das, A. Westveer, N.landscheweg H 13; Schooletui, W. Fiegen, Varkensmarkt K 41; HancLbeschermer, Verspoor, Noord- weg S 235; Tafelkleedje, Rood, D'okstraat P 169; Bruine muts, H. Listing, Emma- straat W 49; Huissleutel, Vreeke, Jacob Gatsstraat W 28; Kinderport., M. Beu- kert, Heerenstraat H 152; Belastingmerk, J. Brasser, Abeelsch'eweg G 41; Belasting merk, J. Sanderse, Seisweg R 135; Belas tingmerk, J. Zuijdweg, B. v. P.; Bank biljet, S. Louwerse, Gapinge B 28; Lorg net, C. de Vuist, Bouwe Ewoutstraat 40, Vlissingen; Takshondje, de Looff, Arne- mui'dsvoetpad T 140; Lipssleutel, Blaas, Emmastraat W 104; Dameshoed, I.orier. 'veerschesingel S 50; Snoeimes, J. J Loeff, Huize ter Boede, Koudekerke; Boo'd'scbapt'ascb, de Voogd, Veerscheweg T 239; Medaillon, J. Boone, L. Geere K 214; Portemomnaie, B. v. P.; Heeren- en dameshoed, J. Carol, L. Viele K 233; Re kenboekje, Hoofd school Molenwater, Zuidsingel; Port. met inh., Wevers, K. Noordstraat E 15; Kinderhandschoen, Suurland, Rouaansche kade G 155; Rij wielsleutel, Van Straaten, Jacob Catsstr. S 112; Belastingmerk, A. de Plaa, Noord- weg S 210; Boublé kettinkje, Traas, B. v. P.; Huissleutel, Boone, Oostkerkplein 0 16; Muziekboek, Izedoorn, Zuidsingel E 34; Tasch, Sohuilwerve, Hofplein E 228; Heerenrijwiel, B. v. P. DEN HAAG. De prijs van het taxe- gedeelte der melk gekocht op regeerings- contract, is voor de volgende week be paald op 6V2 cent per Liter met de even- tueele gebruikelijke verhooging of aftrek. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld -op 2V2 ct. per Liter. Auio te water, bestuurder verdronken. DEN BOSCH. Hedenmorgen reed een auto, bestuurd door den 22-jarigen I. Toneman, wonende te 'Oss, in de Z. Wil lemsvaart, ter hoogte van Den Dungen. Door de gladheid van den weg en ver blind door bet zonlicht, verloor de be stuurder, volgens verklaringen van een ooggetuige B., de macht over het stuur en reed in de vaart; de auto verdween geheel onder water. Plotseling zag B. den man boven water komen, die zich zwemmend trachtte te redden. Door in spanning en verstijving van zijn lede maten door het koude water, begaven hem zijn krachten en verdween hij in de diepte. De politie haalde eenigen tijd daarna het lijk met een dreg op. Groot verlies aan manschappen. ASMARA. Naar bet agentschap „Ste- fani" meedeelt, heeft het onderzoek van slagvelden van de laatste helft van Janu ari in Tembien in het Noorden en aan de Ganale D'oria en Dawa Panna in 'het Zui den uitgewezen, dat meer dan 17.000 Abessijnen zouden zijn gesneuveld. Hier bij moet dan nog worden gevoegd, dat 35.000 werden gewond of gevangen ge nomen of wel worden vermist, hetgeen het totaal verlies voor den negus brengt op- 50.000 man. Gewonden naar de hoofdstad overgebracht ADD'IS ABEBA. 22 van de ernstigste gewonden van de Nederlandsche en Brit- sohe ambulances zijn met drie speciale auto's, welke elk acht bedden bevatten van D'essie naar Addis Abeba gebracht. Dit is een voorbereiding voor een voor- uitsohuiving van de Roode Kruis-eenhe- -den in de richting van Korem, hetgeen binnenkort zal plaats vinden. D'e ambulances te D'essie zullen worden gebruikt voor het onderbrengen van ge wonden, zoodra de weg naar Korem ge reed is. De Rijn wast. KEULEN. Tengevolge van den regen van de laatste dagen is de Rijn sterk ge- MED'D'ELBURG. Gehuwd: L. F. J. Gort- hals, 26 j. en D. Wielemaker, 20 j.; D. Hendrikse, 27 j. en M. M. Brys, 23 j. (M. G.) Van 30 Jan.—3 Febr. VLISSINGEN. Getrouwd: J. de Jonge, 26 j. en M. A. Smaardijk, 26 j.; G. J. Kloeg, 32 j. en G. C. de Jonge, 32 j.; L. M. Bakker, 23 j. en S. A. G. Boer, 22 j. Bevallen: J. Sanderse geb. Barends, z.; E. Sommeijer geb. Jacobs (levenl.) Overleden: P. D. Vader, 10 j.; J. C. M. Braat, 2' j.; J. J. de Veij, 84 j., wedn. van W. van Maldeghem. (M) G.. Van 26 Jan1 Febr. VROUWENPOLDER. Bevallen: J. Kas- se geb. Simonse, d.; A. Duvekot geb. Osté, z. (M. G.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers lieden H. V. A. 248 249% Ned. Ind. Hdbk. 90 9OV2 Philips 228 233.% Unilever 107 107% Amsterd. Rubber 128% 129V2 Koninkl. Petroleum 251 254% Deli Mij. 206 208V2 Ned. Scheepv. JJnie 52% 53% 4 pet. Nederland 975/e 98 4 pet. Nederl. Indië 96% 963/e U. S. Steel 305/is 31 Anaconda 17137i0 18 U. S. Leather 57/s 57/S Bethlehem Steel 307/ib 305/s Adj. Chic. Milwaukee 53/18 5% Cities Service 3 "/1, 4 Intern. Nickel 28% 28% Shell Union 107/s 11 Kennecott Copper 19 19% Radio Corp. 8 8 Car Foundry I9V2 19% Tidewater 11 ll5/e Midcont. Petrol 13 13% Gen. Motors 353/s 35% American Enka 137/s 14 United Corporation 5% 53/S Er was heden in alle afdeelingen groote beweging met een vaste ondertoon en op- loopende koersen. Het buitenland was kooper van de verschillende internatio nale soorten, terwijl het Hollandsche pu bliek zich veel meer bezig hield met Ame rikanen. D© beleggingsmarkt was gedrukt. Het geld was 2 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Febr., 2.30 u. Londen 7.30'7.31V2, Berlijn 59.4959.55. Parijs 9.71—9:76. Brussel 24.79'24.89. New-York 1.45—1.46. GOES, 4 Februari 1936. Goudg-erst 5- 5.25; Haver 6.25-6.50; Kookerwten 8-9'; Kroonerwten 8-9, Bruine bo-onen 10-10.75 Schokkers 9-10.50, Maanzaad 15-16. Aanvoer van granen ruim. Eieren per 100 stuks 2,30, middenprijs, per 25 stuks 0,571/2, part. prijs 3.30; Een deneieren 2.30, Poel-eieren 1,75. Boter p. kg. 1.55, middenprijs, per V2 kg. 0,771/2, part. prijs 0,87%, 2e soort boeren- boter 0,70 p. pond, Fabrieksboter 0,87%, afwijkende boter 0,60. V. P. Z. Aanvoer 4109 eieren. Prijs f 2,50 per 100 stuks. Heden overleed plotseling onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader JAN VAN WAARDE, in den ouderdom van ruim 74 jaren. Uit aller naam: Fam. VAN WAARDE. Kattendijke, 4 Februari 1938.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3