STEUN AAN DE PLUIMVEE HOUDERIJ. Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken Wijziging Pensioenwet spoorweg ambtenaren. In de memorie van. antwoord aan de Eerste Karnar, inzake het wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet voor de spoorwegambtenaren 1925 zegt de Regee ring, niet te kunnen toegeven, dat het ont werp zou strijden met de rechtvaardigheid in het algemeen. Met het ontwerp wordt juist beoogd, zoowel in de onderlinge verhouding der pensioenen als in hun ver houding ten opzichte van het huidige loonpeil de door de gewijzigde tijdsom standigheden geschapen onevenredighe den weg te nemen, hetgeen eer in het be lang der rechtvaardigheid dan daarmede in strijd moet worden geacht. Wat de beschouwingen omtrent de on aantastbaarheid van pensioenen als uitgesteld loon betreft, wordt verwezen naar het antwoord op soortgelijke be schouwingen bij de gedachtenwisseling met de Tweede Kamer. De heer Nahuisen ernstig ongesteld. De vooratter van den Ghr. Nat. Werk mansbond, de heer P. J. Nahuisen, heeft zich in het St. Antonius-ziekenhuis te Utrecht laten opnemen voor het onder gaan van een operatie. De heer Nahuisen, die ook lid van den gemeenteraad te Utrecht is, is 72 jaar en werd eenigen tijd geleden ook reeds ge opereerd. I i 1 I 0 grond van afgeleverde kuikens en broedeieren. De minister van Landbouw en vissche- rij hcjft bepaald, da: door de Nederland- sche .entrale voor Eieren en Pluimvee uit bet Landbouwcrisisfonds uitkeerin- gen zullen worden gedaan aan fokkers en houders van vermeerderingsbedrijven. Teneinde voor het ontvangen van een uitkeering in aanmerking te kunnen ko men, dienen de houders van vermeerde- ringsbedrijven zich tegenover de Centrale te verbinden de kippenkuikens, welke zij zullen afleveren, te zullen verkoopen voor een prijs van ten hoogste 15 ets per stuk en de voor broedei bestemde kippeneieren, die zij aan kuikenbroeders zullen afleveren, voor ten hoogste 4 ets per stuk. De fokkers dienen dezelfde ver plichting aan te gaan, behalve ten aan zien van de kuikens, die zij afleveren aan houders van vermeerderingsbedrijven. Met betrekking tot af te leveren vrou welijke eendenkuikens en voor broedei bestemde eendeneieren is het noodig, dat de betreffende fokkers en houders van vermeerderingsbedrijven een overeenkom stige verbintenis aangaan. Voor vrouwe lijke eendenkuikens neemt de prijs, waar boven zij niet mogen worden verkocht, geleidelijk af van 60 tot 25 ets en voor broedeieren van 9 tot 3 ets. Wanneer een houder van een vermeer- deringsbedrijf de zooeven genoemde ver bintenis heeft aangegaan en ook overi gens aan de gestelde voorwaarden vol daan heeft, ontvangt hij een uitkeering van 5 ets per door hem afgeleverd kip- penkuiken en van 10 ets per door hem afgeleverd vrouwelijk eendenkuiken. Voor ieder door hem aan een kuiken broeder afgeleverd voor broedei bestemd ei, zal hem een bedrag van 3 ets worden uitgekeerd. Voor door de fokkers af te leveren aan een houder van een vermeerderings- bedrijf zal worden uitgekeerd een bedrag van 15 ets per kippenkuiken en van 30 ets per vrouwelijk eendenkuiken. De af levering der kuikens zal daartoe moeten hebben plaats gehad vóór 20 April 1936, uitgezonderd die van lichte rassen, welke uiterlijk 25 April 1936 moeten zijn in geleverd. Voor kippenkuikens en vrouwelijke eendenkuikens die door fokkers aan an deren dan houders van vermeerderings bedrijven zullen worden afgeleverd, zul len de uitkeeringen resp. bedragen 5 ets en 10 ets. In het algemeen wordt verder nog het voorbehoud gemaakt, dat de uitkeeringen slechts zullen worden gedaan over ten hoogste 25 eieren per goedgekeurde hen of eend, die bij de keuring vanwege de Centrale in het najaar van 1935 op het betrokken bedrijf aanwezig was. Een kip penkuiken zal hierbij gelden voor 12/3 ei en een eendenkuiken voor 31/3 ei. Met de bovenomschreven steunregeling wordt in dezelfde richting voortgegaan, als tot dusverre bij de teeltregeling steeds gevolgd is. Eenerzijds wordt er mede be oogd het mogelijk te maken, dat de pluim veehouders, van wie velen in moeilijke omstandigheden verkeeren, zich op voor- deelige condities kuikens zullen kunnen verschaffen, waarmede zij hun stapel op doelmatige wijze kunnen verjongen, ter wijl het anderzijds de bedoeling is ervoor te zorgen, dat de bemoeiingen van de houders van vermeerderingsbedrijven en de taak van de fokkers op redelijke wijze beloond kunnen worden. AANKOOP VAN FRANSCHE 2AAI0ESTERS. Zooals bekend is, is op de Rijksbegroo- ting 1936 een bedrag van f 100.000 uit getrokken voor het nemen van een uit gebreide proef met het uitzaaien van ge zonde Fransche zaaioesters in de Zeeuw- sche s'troomen. Deze oesters zijn thans aangekocht in de baai van Morbihan (Bretagne), dn den loop van Maart of April sullen zij worden uit gelaaid op een groep aan het Rijk behoorende perceelen op de Ierseksche oesterbank. De oesters zullen op deze perceelen voorloopig blijven liggen onder bewaking van de met het' toezicht op de visscherij in de Zeeuwsche stroomen belaste amb tenaren, die tevens belast zullen worden met de verzorging van de oesters. De bedoeling is in de eerste plaats den broedval zooveel mogelijk in de hand te werken, teneinde te trachten op die wijze de door de schelpziekte sterk gedunde oestervoorraad, zoo spoedig mogelijk op peil te brengen. Middelburg. Crediet voor lucht beschermingsdienst. Het voor stel om een voorloopig crediet te verlee- nen van f3500 voor de inrichting van een luchtbeschermingsdienst, gaf de com missie van financiën aanleiding tot de vraag of het uit organisatorisch oogpunt van belang kan zijn dit voorstel aan te houden tot het nauwkeurig bekend zijn van de luchtbesohermingswet. B. en W. deelen naar aanleiding daar van mede, dat het ontwerp van wet tot bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen, dat door de Tweede Ka mer reeds is aangenomen, maatregelen aangeeft, die genomen zullen moeten worden, met dien verstande, dat de ge meenten, naar den graad waarin zij aan luchtaanvallen zijn blootgesteld, bij Al- gemeenen Maatregel van Bestuur zullen worden ingedeeld in klassen. Mede zul len dan de maatregelen worden vastge steld, welke voor de onderscheidene klas sen toepassing zullen moeten vinden. De kosten van deze maatregelen zullen, voor zoover zij in alle klassen gelden, ten laste van de gemeenten komen, ter wijl de kosten van de overige maatrege len voor rekening van het Rijk zullen zijn. De gelden, die thans worden aange vraagd, zijn bestemd voor eerste inrich ting van den 'dienst en zullen in het kader van het wetsontwerp, zeker voor rekening van de gemeente komen. Mocht dit met een onderdeel niet het geval zijn, dan zal dit zeker nog voor rekening van het rijk zijn te brengen. De dienst, die thans is georganiseerd, dient zoo spoedig mogelijk van het be- noodigde materiaal te worden voorzien, ten einde ook in de nabije toekomst te houden oefeningen behoorlijk tot hun recht te laten komen. In vrijheid gesteld. W. B., 24 jaar, slager te Burgh, die eenige dagen geleden als verdacht van brand stichting werd aangehouden en ter be schikking van de Justitie te Middelburg gesteld, is 'tfhans wederom in vrijheid gesteld. Goes. In de jaarvergadering van den Zeeuwschen korfbalbond legde de voor zitter, de beer van Tiel, wegens drukke werkzaamheden zijn functie neer; ook de secretaris, de heer Lenselink, stelde zich niet meer beschikbaar. De scheidende voorzitter werd tot eerelid van den bond benoemd en ontving als aandenken een schemerlamp. In bet bestuur werd gekozen tot voor zitter, de heer de Koning (Swift), terwijl voorts tot bestuursleden werden benoemd de heeren de Visser (Madjoe), Brugge- man en Meijer (Zeelandia), Hollestelle en Kempe (T.O.G.O.) en Stobbelaar „Volhar ding1" die hun functies nog nader zullen verdeelen. Inp'Iaats van den heer Lense link zal de heer Kempe als competitie leider optreden. Op voorstel van Madjoe werd besloten tot oprichting van een scheidsrechters- cursus. Vanmorgen verscheen in de straten van Goes de groote en moderne reclame auto van de Fino-fabrieken te Harder wijk. Dö muziek, die door een gramofooo met behulp van een versterker werd uitge zonden, zorgde al gauw, dat het aan be langstelling niet ontbrak. Een vijftal da mes stapte uit den wagen en bood aan de huizen een kop Fino bouillon of soep aan, die zich, blijkens onze ervaring, uitste kend liet smaken. In totaal was tien man personeel aan wezig w.o. een leider en een kok, zoodat het hier een flinke reclame betreft om het fabrikaat er in te brengen. De busjes met de soepen en bouillon werden ook te koop aangeboden, terwijl de vertegenwoordiger inmiddels de winkeliers bezocht. De wagen ziet er keurig en frisoh uit. Verscheidene Goessenaren en marktbe- zoekers kwamen er een kijkje in nemen en een kopje bouillon of soep gebruiken. In de keuken wordt bij het klaar maken der soepen gebruik gemaakt van Buta- gas. De Fino-producten zdjn nu in Goes wel allerwegen bekend geworden. Biflffiekerke. Gemeenteraad. Maan dagmiddag vergaderde de Gemeenteraad. De burgemeester hield een Nieuwjaars rede. Weth. Goppoolse dankte hiervoor. Het voorschot op de gemeentelijke vergoe ding voor 1936 voor de school voor Geref. Schoolonderwijs werd gesteld op f 331 en voor de school voor Chr, Volksonderwijs op f 429. Verder werd voldaan aan de aanvraag van het bestuur der Vereen, voor C.V.O. tot beschikbaarstelling van een bedrag van f 63,30 voor aangekochte schoOlmeuhelen. Toegestaan werd een verzoek van dhr P. Brasser om een ge deelte van het Molenpad te mogen ver leggen. Een verzoek van de heeren J. Marijs en C. Sturm om medewerking tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van het Krommenhoek- sche pad, werd niet ingewilligd, daar ge noemd pad in een bestaande behüefte voorziet. De voorzitter deed daarop mededeeling ho© door B. en W. de verdeeling van brandstoffen aan workioozen is geregeld. Nu was aan de orde bespreking voor stel aanschaffing van een motorbrand spuit. Door de N.V. Machinefabriek J. H. W. van der Ploeg te Apeldoorn is aanbieding gedaan van een gebruikte mo torspuit afkomstig van de gemeente Alk maar. De prijs zonder slangen bedraagt f 575 franco Biggekerke. Gekeurd door de tech nische commissie van den Zeeuwschen Brandweerbond bleek de spuit ruim schoots aan de gestelde eischen te vol doen. Bij aankoop van de spuit is echter nog noodig aanschaffing van slangen materiaal. Bij de oude spuit is aanwezig 175 M. slang; noodig nog 75 M. slang; prijs ongeveer f 100. Zoodat alles bij el kaar genomen de koop zal vorderen een bedrag van f 700. De gemeente kan aan zichzelf leenen. Er is een reservefondsje. De aflossing zal elk jaar f 100 bedra gen. Thans wordt elk jaar f50 uitgetrok ken voor aanschaffing van materiaal, wat dan komt te vervallen. Ook zullen in ge val van brand de onkosten aan personeel veel minder bedragen. Het brandspuithuisje zal iets moeten worden vergroot, terwijl voor de oude spuit, die niet wordt verkocht, nog een plaatsje gezocht moet worden. Het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het is de bedoeling deze nieuwe spuit te doen bedienen door vrijwillig personeel, dat woonachtig moet zijn in de kom der ge meente. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen besluit, waarbij de mogelijkheid is opengesteld tot het geven van ontheffing van de Zondagssluiting aan café's welke als seizoenzaken kunnen worden aangemerkt, waarvoor toen in aanmerking kwam de heer Boers, was thans een verzoek ingekomen van dhr F. Boone Fz., die eveneens vroeg zijn café geopend te mogen hebben op Zondag. Hij was bereid zijn inlichting gedurende de wintermaanden te sluiten, zoodat ook zijn zaak seizoeninrichting zou zijn. Dhr Poppe zei, dat het gegaan is zoo als hiji de vorige maal heeft gezegd. Na Boers komt ook Boone vergunning vra gen. De heer P. Janse meent dat het de vo rige maal een gemeentebelang gold, nu niet. Toen was er behoefte aan een café voor de vreemdelingen. Twee café's is niet noodig. Hij wil als drankbestrijder niet zooveel mogelijk gelegenheid geven. Dhr J. Lamport staat nog op hetzelfde standpunt, want het geldt den Zondag. Dhr de Voogd begrijpt dhrn Poppe en Lamport, doch niet Janse. Een vreemde helpt Dij1, niet Boone. Dhr Janse ant woordt: het gaat niet over personen, wel over een zaak. Deze was toen noodig voor de vreemdelingen. Dhr Poppe verklaart nooit zoo'n dubbelhartig pleidooi gehoord te hebben ais Janse nu doet. Dhr Janse protesteert tegen deze uitdrukking. De be hoefte aan de tweede inrichting bestaat niet. Dhr Goppoolse was de vorige maal te gen openstelling en is het nog. Dhr A. Janse meent, dat als de zaak van Boone ook een seizoenzaak wordt, bij' gelijke rechten heeft als Boers. Dhr A. de Voogd deed hierop een voor stel Boone de gelegenheid tot opening te geven, terwijl dhr Goppoolse een voor stel deed er niet op in te gaan. Het voor stel de Voogd in stemming gebracht zijn de werd verworpen met 5 tegen 2 st. Vóór dhrn de Voogd en A. Janse. Bij de rondvraag werd gewezen op ver schillende voetpaden welke nog verbete ring eischen. Hierop zal worden gelet. Meliskerke. Donderdag hield de Jong. Vereen, op Geref. Grondslag „Samuel" haar 29ste jaarvergadering. De eere-voor- zitter, Ds M. Vreugdenbil, opende deze vergadering op gebruikelijke wijze. Er werden twee inleidingen gehouden, waar op een flinke bespreking volgde. Verder werd de avond gevuld met voordrachten en memorisaties. De voorzitter, de heer P. Labruyère sprak een slotwoord. 1 De Anti-Rev. Kiesvereeniging vergaderde alhier onder leiding van dhr A. Flach. Het gemeentebeleid kwam ter sprake, eerst sprak dhr W. de Buck over de financieele positie der gemeente en in verband daarmee over de mogelijk heid om thans over te gaan tot het uit voeren van eenige grootere werken als het bestraten van. wegen. De belastingen zijn thans tot het maxi mum opgevoerd. Zoo gauw er meer wel vaart komt, moet deze zaak op ruime schaal worden uitgevoerd. Momenteel kan geen 'zwaardere last worden gedragen. Dhr A. J. Hu ijs man, besprak de wethoudersverkiezing en wees er op, dat de iS. G. P. beide zetels voor zich op- eisebte, waaraan gelukkig door de raads- meerderheid niet is voldaan. Niettemin hebben alle raadsleden toch op één S. G. P.-wethouder hun stem uitgebracht. Verder besprak dhr Huijsman de zorg voor de werkloozen. Hij' besprak de nor men en vergeleek 'die met wat gedaan wordt in andere gemeenten. In den raad nemen de A.R. het steeds voor de werk- loozen op. Verschillende vragen werden gesteld en beantwoord. Het was reeds laat voor de vergadering gesloten werd en Dis Vreugdenbil voorging in dankge bed. Op de volgende vergadering zal Ds Vreugdenhil spreken over „De strijd tus- sohen Kerk en Staat in Duitschland". Vrouwenpolder. Loop der bevolking over Januari 1936. Vertrokken: J. Louwerse, landb.knecht, A no. 76, naar Middelburg, Vlasmarkt L 16; P. Francke, geh. met J. Ludikhuize, zonder beroep, Gapinge B no. 23a. naar Oostkapeüe Dorp, A 215; J. Janse, dienst bode, A no. 41, naar Amsterdam, Ra- faëlplein 26. Oostkapeüe. Maandagavond hield de Chr. Besturenbond Oostkapelle en om streken zijn jaarvergadering onder voor zitterschap van dhr P. Cornelisse. De voorzitter geeft in zijn openingswoord een overzicht van den toestand op econo- misch-sociaal gebied en wekt op het christelijk beginsel te laten doorwerken ook op dit gebied. Uit het jaarverslag van den secretaris, dhr J. van Rotten, bleek, dat er bij den Besturenbond 91 leden aangesloten zijn. De penningmeester, dhr W. A. Louws, sloot zijn boekjaar met een klein batig saldo af. De voorzitter hield een referaat over de groote stad in baar cultureele en his torische beteekenis. Op dit referaat volg de eenige bespreking. Als bestuursleden werden herkozen dhrn P. Cornelisse en S. Roelse. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Ridderkerk, W. Rijns- burger te 'Oud-Beyerland. Geref. Kerken. Beroepen te Poortugal, E. Masselirik te Eibergen-Rekken. DsTj. Kielstra f. Te Zeist ia op 84-jarigen leeftijd overleden Ds Tj. Kielstra, die van 1885 tot 1901 predikant der Doopsgezinde gemeente te Middelburg is geweest en tot 1898 tevens te Goes. Het stoffelijk overschot zal Vrijdagmiddag te Middelburg ter aarde worden besteld. DsH. Makkink f. In den ouder dom van 53 jaar is te Alkmaar in het Gentraal-ziekenh uis overleden Ds H. Makkink, predikant der Ev. Luth. Kerk aldaar. Ds Makkink, van wiens overgang van de vrijzinnige naar de rechtzinnige rich ting onlangs melding is gemaakt, is in 1905 proponent geworden en heeft ook de gemeenten van Den Bosch en Breda gediend. Sedert 21 April 1912 was hij te Alkmaar. Part. Synode Geref. Ge- me e n t e n. Te Krabbendijke werd vorige week de Synode van het Zuiden der Ge ref. Gemeenten gehouden. Op de Synode, gepresideerd door Ds M. Hofman van Krabbendijke, kwam o.a. aan de orde het rapport van deputaten voor de Inwendige Zending, waaraan we ontleenen dat in het Zuiden met name onder onze R.K. landgenooten een groot aantal Bijbels verspreid werden. De Synode besloot om meer contact te zoeken met de Free Presbyterian Church of Scotland. Emeritaat. Ds J. Gouverneur, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Rozendaal bijl Velp, is voornemens tegen 1 Juni emeritaat te verzoeken. Beroepbaar. De beer A. F. N. Lekkerkerker te de Meern (U.), theol. cand. aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, slaagde aan deze ho'ogeschool cum laude voor het doctoraal examen in de theolo gie. De heer Lekkerkerker stelt zich thans direct beroepbaar. Middelburg. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Volgens het jaarverslag over 1935 waren bij het begin van het jaar 175 leerlingen op de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs aanwezig. Er verlieten voor het eind van den cursus 10 leerlingen de school, van de 165 overige kregen 52 een einddiploma en 101 werden naar een hoogere klasse bevorderd. De nieuwe cursus 19351936 ving aan met 177 leerlingen, eind-Deeem- ber was het aantal 171. Aan de typografencursus namen in 19341935 deel 14 leerling-zetters en 8 leerlingen-drukkers. Twee behaalden een diploma, aan den cursus 19351936 ne men 13 leerlingen-zetters en 9 leerlingen drukkers deel. Hoogleeraarsbenoeming. B. en W. van Amsterdam hebben den Ge meenteraad voorgelegd een voordracht van curatoren der universiteit tot benoe ming van een gewoon hoogleeraar in de uitlegging van het Nieuwe Testament en de oud-Christelijke letterkunde, de alge- meene godsdienstgeschiedenis en geschie denis van den Israëlitischen godsdienst. Voorgedragen wordt prof. dr G. A. van deni Bergh van Eysinga, buitengewoon hoogleer aar aan de universiteit van Am sterdam. Kerkdiefstal. In den nacht van Zondag op Maandag is in de R.K. kerk van Waelhem, nabij Mechelen, een brutale diefstal gepleegd. De daders hebben verscheidene kost bare voorwerpen ontvreemd, namelijk twee gouden kelken ter waarde van 40.000 frs. een ostensorium, een ciborie en twee reliquie-schrijnen. Beide laatste voorwerpen vertegenwoordigen een bij zonder groote waarde. Verder hebben de dieven de offerblok ken gelicht en den inhoud medegenomen. Toen men het parket van Mechelen van den diefstal op de hoogte wilde stellen, kwam men tot de ontdekking dat de te lefoondraden waren doorgesneden. Vroege lente. Sedert verschei dene dagen heerscht nu reeda in Honga- WINNING VAN PETROLEUM IN HET OOSTEN DES LANDS. Vragen aan den minister van Waterstaat. De heer Van der Waerden heeft aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld 1. Is de minister bereid mede te deelen of, en zoo ja, welke, aanvragen zijn in gekomen op grond van de wet van 1 Nov. 1933 tot tijdelijke beperking van de vrijheid van opsporing van delfstoffen door boringen, nopens het verkrijgen van vergunning? 2. Is de minister, gezien de noodzake lijkheid om allerwege de mogelijkheid van industrialisatie te gebruiken, bereid meer bekendheid te geven aan de in be doelde wet aan een ieder geopende gele genheid tot het indienen van aanvragen om vergunning tot het verrichten van boringen voor het opsporen van delf stoffen 3. Is de minister bereid, indien ook dan nog aanvragen uitblijven, al dan niet in overleg en samenwerking met zijn ambtgenoot van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, het initiatief te nemen tot het doen verrichten van bedoelde borin gen, ten einde zekerheid te verkrijgen aangaande de economische mogelijkheid van de winning van petroleum in het Oosten des Lands rije een ongewoon warm weer, zooals sinds vele tientallen van jaren hier niet is voorgekomen. De temperatuur heeft een ongewone hoogte bereikt. In de zuidelijke streken van bet land staan de amandelboomen volop in bloei, terwijl overal reeds de voorjaarsbloemen uitkomen. Vruchtboo- men en heesters, die anders pas tegen het einde van Maart beginnen uit te loo- pen, worden reeds groen. Ook de tuinen zijn al weer geheel in jong groen gehuld. Onder de Hongaarsche landbouwers is groote ongerustheid en bezorgdheid ont staan over dit vroegtijdige lenteweer, daar 'dit het gevaar met zich meebrengt, dat een plotseling inzettende koude den geheelen oogst van bet jaar vernietigen zal. Ongeval bij militaire oefeningen. De sergeant-majoor der militaire politie, van Veldhuizen uit De venter, die onlangs bij een militaire oefe ning te Loenen door een schot in de borst werd gekwetst, is thans in het ziekenhuis te Apeldoorn overleden. i Auto op een trottoir; een voetganger gedood. Gisternacht is te Leeuwarden een doodelijk verkeers ongeluk gebeurd. Een auto uit Holwerd reed met zeer groote snelheid door een straat, raakte een passeerende auto en vloog daarna het trottoir op, waar twee voetgangers werden gegrepen. Een van hen, de ongeveer 26-jarige H. werd zwaar verminkt en was op slag dood. Zijn echt- genoote kreeg zware inwendige kwetsuren en werd in zorgwekkenden toestand naar het stadsziekenuis vervoerd. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig verandering van richting aan geven: V. de B. te Kloetinge f 1 of 1 d. h. Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: P. A. K. te Kruiningen f2 of 1 d. h.; Aa. V. te Krui- ningen, I. H. te N. en St. Joosland ieder f 3 of 3 d. h.; J. E. de J. te Schore f3 of 1 d. h.; J. J. B. te Vlissingen, G. B. te Koudekerke ieder f 3 of 3 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: H. F. te 'sH. Arends- kerke f 1 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: G. M. te 's H. Arends- kerke f5 of 5 d. h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder voorgeschreven lichten: L. H. te Kruiningen f 4 of 2 d. h.; J. B. te Bergen op Zoom f 3 of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: J. W. te 's Heer Arends- kerke f3 of 3 d. h. Een motorrijtuig op een weg laten staan zonder voldoende verlichting: M. N. te IJmuiden, G. W. te Koudekerke ieder f 1 of 1 d. h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig met aanhangwagen zonder dat de aan hangwagen was voorzien van een rood achterlicht en zonder dat nummer met letter behoorlijk waren verlicht: A. G. te Delfzijl f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig terwijl de wielbelasting grooter is dan het inschrij- vingsbewijs vermeld: G. F. te Goes f4 of 4 d. h. met een niet-ingeschreven motorrijtuig over een weg rijden: J. G. te Serooskerke: f 5 of 5 d. h. Fietsen zonder rem: J. M. te Oüdelan- de, K. K. te Zoutelande ieder f 3 of 3 d. h. Fietsen zonder bel: H. P. te 's H. Arendskerke f 1 of 1 d. h.; A. M. te O. en W. Souburg f 2 of 2 d. b. rijden met een rijwiel zonder wit ach terspatbord: Gb. G. te Werkendam ge- dom. f 1 of 1 d. b. Rijden met een rij1 wiel zonder dat op het witte achterspatbord een reflector wordt gevoerd: A. A. V. te Goes f 1 of 1 d. h.; P. V. te Waarde f 0,50 of 1 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht en (of) rood achterlicht of reflector: F. de B. te Vlissingen f 5 of 5 d. h.; G. J. te Hoede- kenskerke f 4 of 4 d. h.; L. T. te Hein- kenszand f3 of 3 d. h.; G. v. d. K. te Hansweprt f 5 of 5 d. h.; A. de V te Mid delburg, f4 of 2 d. h.; F, Z. te Goes i"è

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2