IBIS SHAG Dobbelmaitn lekker., man? Uit de Provincie. VOOR DE PIJP KOOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG Si. Laurens. Gevonden voorwerpen Rijwielbelastingmerkstofdop voor Ford» autowiel. Bevragen Gemeenteveldwachter. Ingezonden Medodeeling. |i|k?oi®d®a overwinnen hebbet; bezuini gingen zullen noodig blijven, maar zij opent het perspectief van het verder weg blijven van tekorten en men komt op ge lijke b&ais met het 15/16 gedeelte der we reld dat zich economisch in opgang be vindt. We zijn er niet met devaluatie al leen, maar men legt het noodzakelijk fundament voor de actieve economische politiek. De secundaire middelen, die slechts met succes toegepast kunnen worden na herstel van de rendabiliteit door munt- aanpassing), zijn: landbouw-politiek en landbouwsteun, handelspolitiek, industri alisatie en financiering van de industrie; verbetering van de voorlichting in bin nen- en buitenland en ordening. Zonder herstel van de rendabiliteit heeft de ongetwijfeld gewenschte indu strialisatie geen zin en ia zijl onmogelijk, maar na herstel van de rendabiliteit kan zij ter opvanging van het accres der be volking toegepast worden. Op rendabili- teitsbasis zal de industrialisatie een be langrijk onderdeel van de economische regeeringspolitiek kunnen en moeten worden. De uitvoering van de openbare werken zal dan ook, in verband met be tere financieele perspectieven, sneller kunnen geschieden. In zijin slotwoord heeft de voorzitter opgewekt tot waakzaamheid, tegen het Fascisme. Ingezonden Mededeeling. Aangehouden en in vrijheid gesteld. In verband met de diefstal van een groote hoeveelheid benzine vanuit een tankboot, welke diefstal gepleegd werd onder de gemeente Wemeldinge, zijn een drietal personen ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld. Na ver hoor zijn een tweetal matrozen van een Duitsche tankboot, wederom in vrijheid gesteld, terwijl de derde persoon, zekere J. D., kanaalventer te Wemeldinge naar het Huis van Bewaring is overgebracht. Schip op zandplaat In de Schelde. Zaterdagmorgen omstreeks half elf is het Fransche stoomschip „Bangkok" op de zandplaat in den Biezelingschen ham in de Wesfcerschelde omhoog gevaren. Tegen 6 uur in den avond zijin sleep- booten er in geslaagd het schip vlot te trekken. Arts-jubileum. Zaterdag was het 40 jaar geleden, dat Dr G. Sauer zich als arts te Ket'hel en Spaland vestigde Dr 'Sauer is op 3 Dec. 1871 te Wemel dinge geboren en bezocht de R. H B. S. te Goes. Middelburg. Tegen sohadelijke vogels. De Landhouwvereeniging „Mid delburg" heeft zich naar aanleiding van de vele klachten over de voor den land bouw schadelijke vogels met een adres tot den gemeenteraad gewend, waarin wordt verzocht om de nesten van woud duiven, eksters en kraaien te doen we ren om verdere voortteling tegen te gaan; verder om tamme of zoogenaamde hok- duiven, die er in zoo'n groot aantal aan wezig zijn zonder eigenaar, ook te weren en tenslotte om het bij verordening ver plichtend te stellen de postduiven opge sloten te houden in de maanden April en Mei tot een half uur voor zonsonder gang. Erfpachtsvermindering. De hoeren P. en J. Mesu te Nieuw- en St.-Joosland, die de zgn. „Oude Haven" van de gemeente Middèlburg in erfpacht hebben voor f100 en f120 per H.A. ver zoeken dit terug te brengen op f63 per H.A., omdat zij dan met kosten van be lasting ad f 12 toch f 75 per H.A. betalen moeten, wat overeenkomt met den huidi- T Nog verzoeken zij een rij iepen aan de westzijde van den erfpachtsgrond, staan- j de op den Wastdijk, te doen rooien. Bom sa a van de Broecke- fonds. De inkomsten van het Bomme van de Broeckefonds bedroegen in 1935 f 2204, waarvan i 110 voor de belasting voor de doodehand moest worden betaald. Na 60 cent diverse kosten, bleef voor ieder der drie gesubsidiëerde vereenigin- gen, n.l. „Oefening en Uitspanning", het 1 Middelburgsch Muziekkorps en de In strumentale f697,78 over. Middelburgsche werk krachten gaan voor. Op een vraag van B. en W. of men zich in zake de uitbreiding van de rioleering in het Z.-Westelijke deel van de stad tot te werkstelling van daartoe geschikte Mid delburgsche arbeidskrachten, mag bepa len, heeft het Werkfonds geantwoord, dat de te werk te stellen arbeiders betrokken moeten worden door tusschenkomst van de organen der openbare arbeidsbemid deling te Middelburg. Indien geen of niet voldoende of niet geschikte arbeiders zouden zijn ingeschre ven, moet de arbeidsbemiddeling arbei ders betrekken uit gelijksoortige ge meenten. Goes. Zaterdagmiddag vergaderden in de melksalon-Bustraan onder voorzitter schap van den heer P. Luikenaar uit Wolf aartsdijk de afgevaardigden van alle 23 afdeelingen van den Ned. Chr. Land- arbe'dersbond op Zuid-Beveland. Mede waren aanwezig de heeren Vingerling (hoofdbestuurder) en De Lange (voorzit ter Chr. Besturenbond). De secretaris, de heer J. v. d. W e e I e te Nieuwdorp releveerde in zijn jaarver slag, dat hier en daar met hulp der re geering bijna op elke plaats een contract is tot stand gekomen. Ook wees spr. op de maatregelen, door verschillende ge meentebesturen genomen inzake de werk- loozenzorg. Het ledental der 23 afdeelin gen bedroeg op 1 Januari 1935 1115 en op 31 Dec. j.l. 1087. De penningmeester, de heer J. de Groot te Hoedekenskerke, kon een batig saldo boeken. De aftredende bestuursleden P. Luikenaar en C. Maas werden herkozen. De heer Vingerling deelde mede, dat met 1 Januari geen contracten op Zuid- Beveland zijn opgezegd. Hoe dit per 1 Febr. en 1 Maart zal zijn, kan spr. nog niet zeggen. Door de arbeidersorganisa ties zullen geen contracten worden opge zegd. Enkele contracten loopen echter automatisch af. Daar zal dus onder handeld moeten worden. We kunnen echter aldus spr. aan verlaging der landarbeidersloonen niet denken. Van die loonen kan niets meer af. Ook wij betreuren de verlaging van den tarweprijs en gezamenlijk met de land bouworganisaties hebben we daartegen geprotesteerd, maar ze kan en mag in geen geval tot gevolg hebben, dat de lage loonen der landarbeiders zouden verlaagd worden. In een conferentie is den Minister ge wezen op het feit, dat men dit toch hier en daar wil doen. De Minister kon dit niet gelooven, maar mocht het blijken waar te zijn, dan zou men wel merken, dat er in Den •Haag iemand is die voor de be langen der arbeiders zal wa ken. «(Applaus.) Hierna hield de voorzitter een inlei ding over: „Het recht van meespreken over onze loonen en arbeidsvoorwaarden". Spr. toonde aan, dat dit recht ons van Godswege is gegeven. We zijn verant woordelijk voor onze personen en onze gezinnen, 'hoe we daarvan gebruik zullen maken. Individueel kunnen we dit niet doen. Daarom moet 'het langs den weg der organisatie. Van het ons gegeven recht moeten we zoo goed en zoo trouw mogelijk gebruik maken. Anders schieten we te kort tegenover God, onszelf en onze gezinnen. Op allerlei wijzen wordt ons dit recht betwist, zoowel door andersdenkenden als door mede-Christenen. Ook zijn er ar beiders, die dat recht ongebruikt laten liggen, anderen die wel meesloffen, maar niet mééwerken. Spr. wekt ten slotte op tot een trouw en een actief meeleven in het organisatieleven. Nadat hierop nog een mooie bespre king was gevolgd, volgde sluiting. Kloetinge. Ter aanvulling van ons ven slag van de vergadering der Ghr. Kleine Meisjesvereeniging zij nog gemeld, dat de avond door de presidente Mevr. Oostingh op liturgische wijze is geopend. Wolphaartsdijk. Vrijdagavond hield de Chr. schoolvereen. op Geref. grondslag, Papeweg, alhier, haar jaarvergadering, onder leiding van haar voorzitter, dhr D. P. Goetheer. De secretaris, dhr J. L. Goetheer bracht een optimistisch jaar verslag uit Het ledental bedraagt 100. De penningmeester( dhr J. Remijnse, gat een gunstig jaarverslag. De aftredende be stuursleden, de heeren J. F. van Wel en J. Remijnse, werden herkozen. Na de pauze leverde de heer J. van Wijk een inleiding over: „Rationalisme in de op voeding" en stelde op duidelijke wijze in het licht de hooge taak van de Chr. school, in tegenstelling met hen, die slechts in hoofdzaak letten op de ver standelijke ontwikkeling der leerlingen. De vergadering was, niettegenstaande het ruwe weer, goed bezocht Donderdags en Vrijdagavond gaf het muziekgezelschap „Advendo" zijn Jaar- lijksche uitvoering. Een 11-tal muziek nummers werd onder leiding van dhr M. Haarsten (dir.), zeer goed uitgevoerd. Er zijn 26 werkende leden en 173 be gunstigers. Er is een batig saldo van 186^1 Als beaiimrslM werd gétesïi in plaats van A. den Herder welke bedankt had, de heer Heijboer. Oudelande. Vrijdagavond werd alhier de jaarvergadering gehouden van de Varkensvereeniging Draagt elkanders lasten". De vergadering werd door 21 van de 33 leden bijgewoond. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het boekjaar sloot met een saldo van f 873,13. De aftredende bestuursleden A. J. Mol en A. de Leeuw werden herkozen. Ook de bode op een vergoeding van f 15,per jaar. De vergoeding voor den penning meester werd van f 3 op f 5 gebracht Be sloten werd om bij ongevallen weer 90 pCt der waarde van de afgemaakte var kens te vergoeden. De varkens der leden zullen weer op kosten der vereeniging worden ingeënt tegen vlekziekte. Het in- leggeld voor nieuwe leden werd op f3 gesteld. Schore. Gemeenteraad. Debat over de arbeidsbemiddeling. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeente raad voltallig. De voorzitter hield een korte nieuwjaarstoespraak, waarvoor wetrh. Karelse namens den raad dank be tuigde. Ten aanzien van het oude school hek stelt de heer Mieras voor om dit te gebruiken voor afscheiding tusschen den tuin van de onderwijzerswoning en het naastliggende perceel. B. en W. zullen deze aangelegenheid nader onder het oog zien. Aan dokter J. Nieuwenhuijse te Kruiningen wordt op diens verzoek eer vol ontslag verleend als gemeente-genees heer, terwijl in diens plaats met alg. st. wordt benoemd dokter G. E. Lindenbergh te Hansweert, een en ander met ingang van 1 Jan. 1936. Aan den minister van Sociale Zaken zal worden gevraagd om de steunregeling eveneens van toepassing te verklaren voor werkloozen van 60 tot 65 jaar; in afwachting van de beslissing zal aan bedoelde categorie werkloozen- steun worden verleend, desnoods zonder subsidie. Met alg. stemmen wordt beslo ten met de gemeente Goes een gemeen schappelijke regeling aan te gaan inzake toelating van leerlingen uit Schore op de openbare school voor u.l.o. te Goes. Aan den heer A. Stevense Mzn. wordt op 'diens verzoek eervol ontslag verleend als gemeente-ontvanger met ingang van 1 Maart 1936. Voor de vacante betrekking zullen sollicitanten worden opgeroepen, terwijl de te stellen zekerheid wordt be paald op f3000. De verordening op de Hondenbelasting wordt gewijzigd in dien zin, dat voortaan voor een waakhond een belasting van f3 zal zijn verschuldigd. Naar aanleiding van een schrijven van ■Ged. 'Staten betreffende de gemeente-be grooting voor 1936 wordt deze begrooting gewijzigd; de post „subsidie aan het bur gerlijk armbestuur" wordt verhoogd van f 1000 tot f 1675. Ged. Staten wenschen n.l. niet, dat het burgerlijk armbestuur f 675 voor zijn gewonen dienst gebruikt van zijn kapitaal. Zonder Belastingver- hooging kan de begrooting toch nog klop pend worden gemaakt. Bij de rondvraag informeert de heer Mieras of voor tewerkstelling bij de spoorwerken door den agent der arbeids bemiddeling enkele arbeiders zijn aan gewezen en of die agent daartoe het recht heeft. De voorzitter zegt, dat inder daad enkele personen op verzoek van den werkgever zijn opgegeven en dat de agent daartoe gerechtigd is. De heer Mie ras meent, dat toch in de allereerste plaats in aanmerking komen zij, die het langst staan ingeschreven, waarop de voorzitter mededeelt, dat de agent abso luut onpartijdig te werk moet gaan zon der rekening te honden met plaatsing bij steun of werkverschaffing of al dan niet georganiseerd zijn, terwijl ook niet kan worden uitgegaan van den inschrijvings duur. Als een smidsknecht gevraagd wordt geeft men geen landarbeider om dat deze reeds zoo lang staat ingeschre ven. De heer Mieras vindt dit laatste vanzelfsprekend. De voorzitter zegt, dat van het principe: de juiste man op de juiste plaats, altijd moet worden uitge gaan, aangezien ook de menschen van een bepaalde vakgroep niet allen even geschikt zijn. Alleen dan kan de arbeids bemiddeling aan haar doel beantwoorden en 'zullen ook de werkgevers daarin ver trouwen stellen. Er kunnen natuurlijk gevallen zijn, waarin met inschrijvings duur rekening wordt gehouden, b.v. bij gelijke geschiktheid. Het is echter altijd een moeilijk en ondankbaar werk om en kele personen aan te wijzen, indien er Zooveel gegadigden zijn. De heer Mieras is van meening, dat de agent niet in staat is om de arbeiders naar geschikt heid te beoordeelen en dat dan ook niet altijd juist wordt gehandeld. Hij zal een en ander nog eens nader onderzoeken. Rltthem. Het fanfarecorps „Oefening na den Arbeid" gaf Vrijdagavond zijn jaarlijksche goed bezochte uitvoering. De voorzitter, de heer H. Barentsen, me moreerde in zijn openingswoord, dat het verloopen jaar voor het corps een be langrijk jaar is geweest. In Februari be ll haalden verscheidene muzikanten op het solistenconcours te Goes veel succes. De gehouden Bazaar op Paschen slaagde uit stekend. Op het concours te Wemeldinge werd in de eere-afdeeling het hoogste aantal punten behaald, waardoor het corps den zilveren beker won. In Augus tus herdacht de vereeniging haar 30- jarig bestaan. De uitvoering van een acht tal muzieknummers was als gewoonlijk bijzonder goed. Voor het grootste deel komt hiervan de eer toe aan den direc teur den heer P. Meijers, die het corps tot zulk een hoogte heeft weten op te voeren. Opgave loop der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: G. JVerbeek, dienstbode, B 80, uit Middelburg. Vertrokken: S. van Dam, reiziger van B 18 naar Gorinchem; M. G. de Fcyter, z. b. van B 83 naar Driel; G. Sinke en gezin, leurder van B 63 naar Middel burg; I. C. Flipse, schilder, van B 66 naar Wissenkerke; A. de Feyter en ge zin, vertegenwoordiger van B 83 naar Goes; J. M. Kaland, z. b. van B 155 naar Hillegersberg. Vrijdagavond hield de afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuindersbond een openbare vergadering, onder voorzitter schap van dhr J. Koole Mzwaarin de heer M. A. v. Varik, direct, van de Goöp. Stoomzuivelfabriek en Melkinrichting „Walcheren" te Middelburg een rede hield over den toestand in de Melkvee houderij. Nadat inleider de melkproductie der vijf werelddeelen heeft besproken, zegt spr., dat hier in ons land 1.400.000 melk koeien worden gehouden, welke per jaar 4,5 milliard liter melk produceeren. Daarvan wordt 20 pet. als consumptie- melk genuttigd, 50 pet. dient voor de ba terbereiding, 20 pet. voor de kaasberei ding, terwijl het overige dienst doet voor de opfok van kalveren, enz. op de boer derij. Van de geproduceerde boter werd 46 millioen kg geëxporteerd. Wanneer men in aanmerking neemt dat Duitschland in 1927 nog 31 millioen kg boter en 43 millioen kg kaas van ons afnam, dan behoeft men niet te vragen hoezeer de zuivelmarkt voor ons verlegd is geworden. Onze zuivelmarkt werd voor een groot deel verplaatst naar Engeland. Engeland contingenteerde niet, maar was ter wille van zijin dominions gedwongen een in voerrecht te heffen van 10 pet., terwijl 't er door zijh gedeprecieerde munt voor ons ook niet beter op werd. België con tingenteerde evenzoo, terwijl zijn munt devalueerde. Onze gemiddelde export waarde van boter en volvette kaas gaf in de jaren 1934 en 1935 een daling te zien van resp. 60 tot 56 van 53 Va en 46Va cent per KG. De condenswaar- de werd bijkans gehalveerd. De groote beteekenis van de Zuivelbe reiding voor Nederland moge nog blijken uit het volgende. De exportwaarde van de boter, kaas en melkproducten was in 1935 resp. 26,2, 23,5, en 21,3 millioen gulden, samen 71 millioen gulden. Een schril beeld is het als we daarnaast plaatsen de totale uitvoer van 6 millioen kg. mar garine ter waarde van 1,4 millioen gul den. De zuivel werkt nagenoeg alleen met Hbllandsch kapitaal, terwijl het marga- rineconcern over de geheele wereld is vertakt. In de eerste tak vindt bijha een tiende deel van het Nederlandsohe volk zijh bestaan. Van de in 1935 gewonnen melk op Walcheren, zijnde 21 millioen liters, blijft 5 pet. op de boerderij voor opfok, 70 pet. gaat naar de fabrieken waarvan door de Coöp. melkinrichting 65 pet. werd ont vangen, 10 pet. gaat rechtstreeks naar de melkslijters, 'terwijl nog 15 pet. tot boe- renboter wordt verwerkt. Van de melk wordt een derde als zoodanig geconsu meerd. Tot slot beantwoordde de spreker de vraag: Wat kan de boer zelf nog doen ter verbetering van zijh bedrijfsuitkomsten? Daarbij stond hij stil bij het laten volgen van cursussen in goed melken door het personeel; de productiecontrole van het melkvee; het aansluiten bij of oprichten van stierenvereenigingen; de bestrijding van de t.b.o. onder het rundvee; het sa menstellen van voederrantsoenen en het bewaren van de vaste- en vloeibare uit werpselen van het vee alsmede een goede verzorging van het weiland. Westkapelle. De afdeeling „Westka- pelle" van den Nat. Bond „Landbouw en Maatschappij" hield, onder voorzitter schap van den heer P. Lievense, haar eerste jaarvergadering. Het jaarverslag van den secretaris meldde o.a., dat het aantal leden vanaf de oprichting der afdeeling gestegen is van 17 tot 62. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de inkom sten bedroegen f 33 en de uitgaven f 10,88, alzoo een batig saldo van f22,12. Als bestuurslid werd herkozen de heer P. Lievense. Vrijdagavond hield de dijkwerkers- vereeniging een zeer druk bezochte leden vergadering. Een 173-tal leden vulden *t lokaal van het Evangelisatiegebouw. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging uit 253 leden bestaat. De penningmeester bracht verslag uit van zijn financieel be heer; de inkomsten 'bedroegen met het goed slot van het vorige jaar f35 en de uitgaven f 11. 'Op voorstel van den voorzitter zal voorloopig dit jaar geen contributie ge vraagd worden, alleen wel, als er volop werk aan den dijk mocht komen. Herkozen weTden daarna als bestuurs leden de heeren P. Westerbeke (voorz.) en M. Heijt. Als reservedijker werd uit de aange legde candidatenlijst gekozen de heer L. Hendrikse, in de plaats van den heer K. Slabber, die uit de gemeente vertrok- i ken is. Bij de rondvraag deed een der aanwe zigen het voorstel, in het vervolg door loting onder de candidaten uit te maken wie als reservedijkwerker aangenomen zal worden, in plaats van door stemming, zooala het tot nu toe geschiedt. Een an der lid zou daaraan willen toevoegen, dat bij voorkeur hoofden van gezinnen en kostwinners in aanmerking zuilen komen. a Na breedvoerige bespreking werd®, beide VERLAGING VAN BIJ DE WET GEREGELDE SALARISSEN. Een wetsontwerp Ingediend. Het bij het begrootingedebat reeds door de regeering aangekondigde wetsontwerp tot verlaging der bezoldig'n* van de leden van den Raad van State, de Aigemeene Re kenkamer, de rechterlijke macht en de militair-rechterlijke macht met vijf pro cent, is thans bij de Tweede Kamer aan hangig gemaakt. Bovendien zal eerst nog een korting van tien procent worden toegepast op de trak- tementsverhooging van f 1500, die de le den van den Raad van State genieten, als zij deel uitmaken van de afdeeling voor de geschillen van bestuur, omdat bij de wet 31 Mei 1934 is nagelaten op deze traktementsverhooging een vermindering van tien procent aan te brengen. Voor de overige rijksambtenaren is de korting met vijf procent reeds ingevoerd bij Kon. Besluit. De salarissen van bovengenoemde amb tenaren zijn echter Jnj de wet geregeld en kunnen dus ook alleen door een wet wor den verlaagd. Het Tweede Kamerlid, de heer Gese ling, heeft vernomen, dat de salarissen van de leden der rechterlijke macht over de maand Januari 1930, zonder eenige voorafgaande kennisgeving, zijn uitbe taald met toepassing van een korting van 5 procent. Hij heeft daarom thans den ministers van Financiën en Justitie ge vraagd of dit waar is, en zoo ja, hoe zich dit dan verdraagt met de in de Grondwet voorgeschreven salarisregeling uitsluitend bij de wet. voorstellen verworpen. Ook een voorstel om de 50 cent bij het aflossen van het werk te doen vervallen werd verworpen. Da Reus constateerde met genoegen, dat de vereeniging in de 7 jaar, geduren de welke zij bestaat, getoond heeft, recht van bestaan te hebben. Spr. vestigde daarop in het bijzonder de aandacht op art. 1 van 'het reglement. De vereeniging stelt zich ten doel mede te werken tot stoffelijke en zedelijke verbetering der dijkwerkers. En dan moet helaas gezegd worden, dat nog zoo weinig voor de stoffelijke verbetering der dijkwerkers ge daan kan worden, doordat deze geen ge regeld werk aan den dijk kunnen krijgen. De gedachte van spr. gaat echter in het bijzonder naar de zedelijke verbetering. Als men het pas uitgekomen werk „Wier" van Jan Campert leest, moet dat in den vreemde geen gunstigen indruk geven van de bewoners dezer streek. Spr. wilde getuigen, dat in ons dorp juist de huwelijkstrouw groot is, de be volking -zich weinig laat voorstaan op stand; de dijkwerkers altijd getoond heb ben, bereid te zijn elkaar te helpen en te steunen. Daarop verkreeg de burgemeester het woord. Spr. gaf uitvoerige inlichtingen betreffende vragen tot hem gericht over de aanstaande werkzaamheden bij de verharding van den weg Westkapelle Domburg. De aanwijzing van werklieden geschiedt niet door B. en W., maar via de arbeidsbeurs. Uit een daartoe aange legde lijst wordt in principe één persoon uit een gezin genomen, w.o. zoowel in aanmerking kunnen komen steun- als niet-steuntrekkenden. Koudekerke. Vrijdagavond hield de A.R. Kiesvereeniging „Ned. en Oranje" alhier haar 40ste jaarvergadering onder leiding van dhr J. Maas. Spr. begon met de mededeeling, dat op 21 Febr. a.s. het 40-jarig bestaan zal herdacht worden. Als feestredenaar hoopt dan op te treden de heer Fern'hout, burgemeester van Mid delburg. De secretaris deelde mede, dat de ver eeniging 90 leden telt. De penningmeester meldde een batig slot. De aftr. bestuurt leden J. Maas en E. Looise werden her kozen. In de plaats van A. Maas, die ver trokken is en J. de Kam, welke niet meer in aanmerking wensoht te komen, wer den gekozen de heeren A. Joziasse en P. Aarnoutse Jzn. Ingekomen en voorgele zen werd 'het schrijven van bet Centr. Comité inzake het uittreden van Prof. Dr H. Visscher. Voorts bracht de voorzitter breedvoerig verslag uit van de vergade ring der Staten Centrale te Vlissingen. Dhr de Rijke eindigde met dankgebed. Een aanrijding. Zaterdagmid dag is het 8-jarig zoontje van den koop man H., wonende Penninghoeksingel te Middelburg, op den Nieuwen Vlissing- schen weg aangereden door een auto van v. Gend Loos, ook uit Middelburg. De jongen werd ten spoedigste bij de familie Hoencamp binnengedragen. Het bleek, dat de jongen een bovenbeentje had gebroken en een wonde aan het hoofd had bekomen. De knaap is naar het Gast huis vervoerd. Aan de zandput, welke zich in de buurtschap Dishoeck bevindt, is gedu rende het laatste jaar, voornamelijk ten gevolge van de voortschrijding der bebou wing, in sterk versneld tempo zooveel zand onttrokken, dat het bestuur van den polder Walcheren zich niet verantwoord acht, dit nog langer ongelimiteerd toe te staan. In dit feit vond 'het gemeentebestuur aanleiding, den bouwondernemers onder de aandacht te brengen, dat in 't algemeen voor industrie doeleinden geen zand meer mag worden afgehaald. Hoewel na deze aanschrijving dit ver voer inderdaad is afgenomen, heeft de door hert gemeentebestuur opgelegde be perking niet dat effect gesorteerd, dat redelijkerwijs mocht worden verwacht. Daarom is van gemeentewege de put afgesloten. Gedurende één dag per week mag in hei vegvólg «and word® afge»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2