De Dochter van den Opperrechter Binnenland Koop en verkoop op afbetaling. Uit de Provincie Hoofdpijn, Kiespijn. Voor goede TANDPASTA'S en TANDB0RSTELS A. C. VAN DER REST De havens van New-York, Boston, Bal- timore, Philadelphia en andere steden aan de Atlantische kust zijn myt dikke ijslt^sn bedekt, tengevolge waarvan de scheepvaart ten zeerste wordt belemmerd. De a.s. verkiezingen In België. Dezer dagen hoeft de Belgische regee ring als haar meening ten aanzien van den datum der wetgevende verkiezingen te kennen gegeven, dat het te vroeg is, deze in de maand Mei te doen houden en dat zij tot October zullen moeten wor den verdaagd. Thans heeft de algemeene raad van de socialistische partij zich in een motie te gen deze opschorting der verkiezingen uitgesproken. Korte Berichten. i De Belgische regeering heeft beslo ten de verdediging van de Maas-over gangen tusschen Luik en de Fransche grens tegen plotselinge invallen te orga- niseeren. Er zal een verdedigingsstelsel worden ingevoerd, dat in staat zou zijn, weerstand te bieden aan bommen van zwaar kaliber. HEFFING VAN REISBELASTING. Tarief van 50 ct. tot f 1.per dag. Dé „Telegraaf" meldt, dat het ontwerp tot heffing van een reisbelasting voor stelt tarief te heffen van 50 cent per c g voor de eerste vijf dagen, 75 cent per da voor de volgende vier dagen en f 1 per lag voor alle volgende dagen' van een vei jlijf in het buitenland, tot een maxi mum van f25. Men kan zich voor f 25 een „abonnement" voor het geheele jaar nemen, zoodat zakemnenschen er betrek kelijk weinig last van zullen ondervinden. Wie voornemens is naar het buiten land te gaan moet daarvan den dag te voren modedeeling doen aan het plaatse lijk belastingkantoor in zijn gemeente. Het wordt dan aangeteekend in zijn pas. Zoodra hij terug is en de grens passeert, zullen de controleerende ambtenaren door een stempel aantoonen, dat hij in het land is teruggekeerd. Het verschuldigde be drag kan hij dan voldoen aan het plaat selijk belastingkantoor en daarvan wordt aanteekening gehouden in den pas. Antirevolutionaire Jongeren-actie. De A.R.J.A. (Antirevolutionaire Jon geren-Actie) deelt ons officieel het vol gende mede: „Ter voorziening in de va cature, welke per 1 Oct. a.s. zal ontstaan in het hoofdbestuur der A.R. Jongeren- Actie door periodiek aftreden van den heer E. van Ruller te Aalten, zijln door dit bestuur de volgende candidaten (in al- phabetische volgorde) gesteld: T. de Boer, secretaris van de gouw „De Graafschap" te Aalten, G. A. van den Brink, 2e voorz. van „de Saksische gouw" te Goevorden, H. J. Tiemens, secretaris van de gouw „Veluwezoom" te Arnhem. Voorts besloot het bestuur aan de clubs voor te stellen het aantal leden uit te breiden met een bestuurslid uit het Zuiden, waartoe de volgende alphabetische voordracht werd opgemaakt: W. Bogaards, seer, van, de gouw „Zeeland" te Kapelle, ds A. M. Franssen, voorz. van het streekverband „Zuid-Beveland" te Biezelinge, ds J. v. d. Guohte, voorz. van het streekverband i,„Walcheren" te Veere.! Overeenkomstig de bepalingen der statuten hebben de clubs bet recht voor 15 Febr. a.s. deze voordrachten aan te vullen waarna voor 1 April de verkiezing per referendum moet plaats vinden." De voorgestelde wettelijke regeling. Aan het Voorloopig Verslag der Eer ste Kamer inzake de wetsontwerpen be treffende koop en verkoop op afbetaling wordt het volgende ontleend: Naar het oordeel van enkele leden be- teekenen deze wetsontwerpen niets an ders dan het legaliseeren van een kwade praktijk; een praktijk, welke gegroeid is uit de geslepen speculatie van geldschie- tersverkoopers of het tekort aan of wel het volkomen gemis aan inzicht en besef van verantwoordelijkheid bij, in den re- F EU IL LET O N 45.) o— „Ik ben het geheel met uwe Majesteit eens", viel Ferguson in. „vertrouw op den Almachtige beproef het onmogelijke en alles zal mogelijk zijn." „Mijn besluit staat vast", antwoordde Monmouth, „morgen trekken wij tegen Bristol op. Nauwelijks had hij deze woorden ge sproken of een bode bracht een brief. De Hertog opende dien ongeduldig, doch een oogenblik later uitte hij een kreet van wanhoep. „Verlorenl verlorenl alles is verloren!" „Wat is het, Sire?" riep lord Grey angstig. „Arme Argylel" jammerde Monmouth en lei zijn hoofd op de tafel en snikte luid. „Laat ons terugkeeren. Laat ons de arme soldaten aansporen naar hun haardsteden terug te keeren en dan dit land verlaten." „Maar waarom?" „De arme Argyle is gevangen geno men en ter dood gebracht", riep hij uit. „Gij weet, dat wij er op rekenden, dat hij een groot deel van Jaoohua' atrijdkrach- gel weinig betaalkrachtige, koopers ten aanzien van door hen op zich genomen financieele verplichtingen. De koop en verkoop op afbetaling be derft het volkskarakter en verzwaart voor velen den druk des tijds. In stede van deze praktijk te legaliseeren, moest de Overheid, naar de meening der le den, hier aan het woord, maatregelen treffen om haar met wortel en tak uit te roeien. Zeer vele leden daarentegen ofschoon overtuigd, dat het afbetalingsstelsel tot uiterst kwade praktijken aanleiding kan geven, konden toch met deze wetsontwer pen zich zeer wel vereenigen. Algemeen onderschreven deze leden n.l. de conclu sie der Regeering, dat, na afweging van het voor- en nadeel van de afbetalingsr- overeenkomst, deze niet behoeft te wor den verworpen om het misbruik, dat daarvan te maken valt. Eenige dezer leden uitten evenwel de vrees, dat wie tot dusver met de uit het afbetalingsstelsel voortgekomen onoir- bare handelwijzen winsten vermochten te maken, ook na de in werking treding der voorgestelde regeling wel een methode zullen weten te vinden om, zij het dan langs den weg van andere privaatrech telijke verhoudingen, hun snoode bedoe lingen na te styeven. Mede met het oog hierop spraken deze leden als hun mee ning uit, dat overwogen behoorde te wor den, een ïegeling te treffen, teneinde voor fatsoenlijke eenvoudige lieden de gelegen heid te openen bescheiden credieten met kleine afbetaling te verkrijgen. Verschillende leden konden zich niet vereenigen met de bepaling dat alle rechtsvorderingen, betrekkelijk tot een huurkoop, van welk beloop die ook zou den zijn, zullen staan ter berechting van den kantonrechter. Zij achtten het onge- wescht, dat de competentie van den kan tonrechter al weder wordt uitgebreid, ter wijl het gevaar bestaat, dat de huurkoop zaken, omdat in deze gedingen partijen zelve bij verzoekschrift kunnen procedee- ren, bij hem onrijp zullen worden aange bracht. Gaat de heer Hanken heen Enkele maanden geleden meldden wij de benoeming van den heer A. Minder- houd, thans verbonden aan den Wierin- germeerpolder, tot tweede directeur van den Wilhelminapolder. Wij hoorden toen reeds verluiden, dat het in de bedoe ling lag, dat deze den 'heer Hanken als directeur zou opvolgen. Bij een ingewon nen informatie ter bevoegder plaatse, deelde men ons echter mede, dat van een ontslagaanvrage van den heer Hanken geen sprake was, waarom wij daarvan ook geen melding maakten. Thans meldt de Middelb. Crt., dat de heer Hanken met 1 September a.s. zijn betrekking van directeur van den Wil helminapolder zal neerleggen en zich metterwoon te Goes zal vestigen. Wij konden echter van dit bericht geen officieele bevestiging verkrijgen. Zeeuwsche garnalenvisschers te Hoek van Holland. Er heerschte gisterenmiddag een bui tengewone drukte aan de 'haven te Hoek van Holland, doordat een vijf- en twin tigtal visscbersvaartuigen uit Arnemui- den, Veere en Ouddorp daar 'hun voor Scheveningen gevangen garnalen kwamen lossen. De vangsten worden per spoor naar de pellerijen verzonden. De eerste Nederlaridsche hoogedruk scheepsketei. Een 65-tal deskundigen en belangstellen den uit Nederland en een 10-tal uit Frankrijk, Duitschland en Zwitserland, alsmede de directie van Gebr. Sulzer te Winterthur waren naar Vlissingen geko men om bij de Kon. Mij. de Schelde een demonstratie bij te wonen met een nieu wen hoogedruk scheepsketei volgens het systeem Sulzer en bestemd voor het s.s. Kertosono van de Rotterdamsche Lloyd. Aan een gemeenschappelijken koffie maaltijd heeft een der directeuren van de Schelde, Ir H. G. Wesseling, een ope ningswoord gesproken en hulde gebracht aan het pionierswerk van de Lloyd op verschillend gebied, waaraan de Schelde heeft mogen medewerken. ten naar het Noorden zou trekken, terwijl hij nu al zijn macht tegen ons kan aan wenden." Een oogenblik had het treurige nieuws hen allen ontzet, vooral toen de Hertog vervolgde: „In Schotland ia alles verloren, alles! En zoo zal het ook in Engeland gaan! O, wee mij!" „Maar nog is alles niet verloren!" riep Ferguson uit. „Ik zeg u, dat de Heere der Heirscharen het leger van den val- schen Koning zal verstrooien, als het kaf op den dorsohvloer." „Ja, maar niet alleen, dat Argyle is ter dood gebracht, maar ook Rumbolt en Ayloffej O;, wee mijl" jammerde Mon- mototh. „Is de arm des Heeren verkort?" riep Ferguson uit. „Ofschoon Elia in den he mel werd opgenomen, bleef er iemand achter, die twee deelen van zijh geest ont ving. Ja, indien alleen ik en Uwe Majes teit overbleef, zou ik nog voorwaarts gaan in den naam des Heeren." „Het is alles nutteloos," klaagde Mon mouth. „Maar wat is dat? Nog meer slecht nieuws?" Terwijl hij nog sprak, kwam één der officieren naar voren en berichtte, dat er een oud man was, die den Koning Wenschte te spreken, daar hij dezen ge wichtig nieuws had mede te daelen. Een der ingenieurs van de fabriek heeft na afloop van den maaltijd een korte inleiding gehouden tot de demon stratie. Hierna begaf men zich naar het ter rein van de Schelde, waar de ketel in vol bedrijf werkte. Zijde-cultuur te Breskens? Door eenige personen te Bieskena zijn plannen gemaakt tot oprichting eener vereeniging voor de zijde-cultuur. In de voorloopige commissie heeft mede zitting genomen de heer J. Lutijn-van Houte. Het is de bedoeling een stuk grond te beplanten met moerbeistruiken, waarvan de bladeren dienen als voedsel voor de zijderups. Burgemeester J. Hulzinga te Terneuzen vraagt ontslag. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad te Terneuzen, deelde de burgemeester, de heer J. Hui- zinga, mede, dat hij tegen 1 April ont slag heeft gevraagd. De heer Huizinga werd met ingang van 12 Augustus 1912 tot burgemeester van Neuzen benoemd, met gelijktijdig ontslag als burgemeester van Axel. Het hooge water in Zeeuwsch-Vlaanderen In verband met den overlast welke men in het Oostelijk gedeelte van Z.-Vlaande ren beoosten den Braakman van het wa ter ondervindt, is een commissie benoemd die de kwestie van de afwatering in stu die zal nemen. Voor den Melopolder, den Willem Hendrik- en den Kieldrechtpol- der zijn leden voor deze commissie aan gewezen; ir. J. F. L. Grugers, landbouw- oonsulent te Tilburg, zal binnenkort ad vies uitbrengen. Men overweegt de moge lijkheid eener afwatering via het water schap Hulster en Axeler Ambacht; idem langs het waterschap Stoppeldijk c.a., en voorts om waterafvoer te verkrijgen door middel van een gemaal bijl de Paalhaven onder de gemeente Graauw- en Langen- dam. Gevaarlijke manoeuvres van de burgerwacht. Toen Dinsdagavond ongeveer 9 uur het „laatste" treintje uit Hoedekenskerke naar Goes, op den Boschdijk, in de Poel tusschen 's Gravenpolder en Goes reed, werden de wagenvoerder en de eenige passagier opgeschrikt door een schot. Plotseling zagen ze drie met geweren ge wapende mannen opduiken. „Dat is om de post te doen," zei de pas sagier. De wagenvoerder dacht hetzelfde. Na eenig beraad besloten beiden tegen stand te bieden. Wagenvoerder en passa gier trokken op de „aanvallers" af. Dit bleken evenwel geen misdadigers te zijn, doch burgerwachters op manoeuvre. Zij1 hadden het in hun hoofd gehaald, dat de locaaltrein leden van de tegenpartij! ver voerde, waarom ziji het tot hun plicht re kenden, den motorwagen te doen stoppen. De treinbestuurder noteerde den naam van den patrouille-commandant, een ze kere Z. uit 's Gravenpolder. Na dit onaangename incident kon de trein zijn rit vervolgen; ongeveer een half uur over tijd arriveerde men te Goes. Wa genvoerder en passagier deelden hun be vindingen aan de rijks veld wacht mee. Deze heeft de zaak in onderzoek. Middelburg. Ontwikkelings avond van Handelsbelang. Gisteravond hield de vereeniging Han delsbelang een ontwikkelingsavond!. De voorzitter, dhr L. A. S t o f k o p e r, uitte in zijn openingswoord zijn vreugde over de groote opkomst, daar de groote Schut tershofzaal bijna geheel gevuld was en riohtte zijn woorden van welkom in het bijzonder tot den Commissaris der Ko ningin, den burgemeester van Middel burg, dien van Vlissingen, tot vertegen woordigers van de Kamer van Koophan del, van Vreemdelingenverkeer en ver schillende militaire, marine- en burger autoriteiten. Daarna heette spr. welkom de heeren A. van de Pauw, A. Viruly en Schotten van de K. L. M., de heide eerste als sprekers. b^eft om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Dlrogist. „Laat hem komen," gaf Monmouth ten antwoord, „'t is nu toch alles verloren." Een minuut later werd een oud man binnengeleid. Hij was gebogen door den last der jaren. Scherp rondziende, viel zijp blik ten laatste op Monmouth en liep toen snel op dezen toe. „Ik heb een langen weg afgelegd," zei hij, „maar ik ben gekomen. O, wat een vreugde! De zoon mijner dochter! Bloed van mijn bloed, en been van mijn ge beente!" „Wie is dit?" vroeg Monmouth uit de hoogte. „Ik ben de vader van de sohoone maagd, die uw koninklijke vader tot zijln eerste vrouw nam," riep de oude man uit. „Ik ben onder vele namen bekend, maar mijta ware naam is Robert Walters, de vader van Lucy Walters. Ik, die zorgvul dig het huwelijkscontract van mijta. doch ter heb bewaard; ik, die wel eens ge vraagd heb, waarom de Heere zulk een harden weg met mijl hield In die lange jaren, maar die nu mag zeggen: „Nu laat Gij, Heere, Uw dienstknecht gaan in vre de, naar Uw Woord, want mijlne o'ogen hebben Uwe zaligheid gezien." „Hat" riep Monmouth, terwijl zijln oogen fonkelden. „Hebt gij waarlijk het huwelijkscontract van mijn vader en mijn moeder?" „Hier xe het, hier!"' liep de oude man Eerst verzocht spr. den Commissaris der Koningin staande twee coupletten van het Wilhelmus toe te zingen, waar aan de aanwezigen voldeden. Hierna sprak de heer A. van de Paauw, chef van de afdeeling Handel en Vervoer der K.L.M., over „De K.L.M. en de Handelswereld". In 1925 waren er geregeld diensten op Parijs, Londen, Kopenhagen en Dort mund, maar met den zomerdienst, die 19 April a.s. ingaat, zullen er zijn 6 diensten heen en weer AmsterdamLon den; 1 AmsterdamLiverpool; 4 Amster damParijs; 2 op Skandinavië, waarvan zéker één zal doorvliegen naar Stokholm; 2 van Amsterdam naar Berlijn, 2 van Amsterdam naar Hamburg, en dit alles niet doorverbindingen, waardoor men b.v. op één dag Moskou kan bereiken. Dan komt er een dienst naar Boedapest en een naar Milaan, met vermoedelijk door naar Rome. Daar komen dan nog bij de tweemaal weeksche diensten op Indië en de binnenlandsche lijnen. Maar men zal nog verder gaan en spr. ziet binnen afzienbaren tijd een uurdienst op Londen. Het is voor zakenlieden van groot belang, dat zij in 13 dagen ant woord kunnen hebben op een sohrijven naar Indië. Hij ziet den tijd niet verre meer, dat men iederen dag naar Indië zal kunnen vertrekken. Alles wordt gedaan om den dienst zoo regelmatig mogelijk te doen functioneeren in het belang ook van den handel. Maar ook wordt alles gedaan om het reizen zoo geriefelijk mogelijk te doen zijn. De tarieven gaan in dalende lijn. Voor Indië kostte een passage in 1925 f 2500, thans f 1300. De binnenlandsche lijnen zijn pas aan een groot gevaar ont snapt. Zij zouden uitgeschakeld worden, maar men heeft dit gelukkig nog kunnen voorkomen. Spr. weet dat sommige personen zijn teruggeschrokken, toen de K. L. M. door enkele groote ongelukken getroffen werd, maar alle bij de Maatschappij werkende personen, zullen alles doen om het ver loren terrein, het verloren vertrouwen terug te winnen. Na deze lezing werd begonnen met het vertoonen van een serie lichtbeelden, ge volgd door een film in vier deelen. Door middel van deze film maakt men toch ten mede naar Parijs, Londen, Skandi navië, Indië enz., maakt kennis met de verschillende types van machines enz. Na de pauze het was reeds 11 uur geworden verkreeg de heer Viruly het woord. Doorspekt met aardige anec dotes, die de lachspieren in beweging brachten, heeft spr. geschetst welke ge waarwordingen een vliegenier onder vindt bij een reis naar Indië. Spr. ein digde met verzoek als hulde aan 'Zeeland twee coupletten van het Zeeuwsche Volks lied te zingen. Staande voldeden de aan wezigen aan dit verzoek. De heer Stofkoper heeft de spre kers dank gebracht, voor hetgeen zij allen m enkele uren hebben getoond en gezegd. Spr. hoopte dat de K.L.'M. in de toe komst zal mogen gespaard blijven voor tegenspoed. Burg. en Weth. deelen mede, dat met ingang van Maandag 3 Februari 1936, het ophalen van huisvuil en haard- aseh door den Reinigingsdienst nog slechts 2 malen per week (vroeger 3 ma len) zal geschieden. Goes. Bevolking. Ingekomen: Wed. Feenstra geb. Quist, dienstbode, van Oud- Vossemeer, Wühelminastraat 8; A. G. Pairoux en vrouw, depotbaas, van Zie- rikzee, Alb. Joachimkade 7; D. Heins- dijk, landb.ing., van Leeuwarden, Oude Singel 80; A. W. Schout, slagersknecht, van Baarland, Kreukelmarkt 8; H. L. F. Sam, idem, Aardenburg, 's-H. Hendriks- kinderenstr. 33; P. Hoogesteger, dienst bode, van Ovezand, Groote Kade 42; M. Nonnekes, boekbinder, van Nijmegen, Scheldestraat 30; H. de Lint en gezin, adj. ref. P. T. T., van Amsterdam, Zon nebloemstraat 27; A. de Feyter en gezin, vertegenw., van St. Laurens, Oostsingel 122; A. Versteeg, opzichter, van Zierik- zee, Lange Kerkstraat 40; J. CoppooLse en gezin, koopman, van Haarlem, Zonne bloemstraat 16; A. M. Kool, leerl. verpl., van 's-Hertogenbosch, Oostwal 31; Wed. van Eijsden, zonder beroep, van Gouda, Ganzepoortstraat 3; W. Pronk en vrouw, op bevenden toon. „Zie, zie zelfl" Hij haalde een perkament van onder zijn kleederen te voorschijn en overhan digde het aan den jongen Hertog, die, na het ontvouwd te hebben, met groote aan dacht begon te lezen. „Bewijisl bewijs!" riep hij opgewonden uit. „Ziet, heeren. Hier is het stuk, waar op wij! zoo lang gewacht hebben." „Heb ik het u niet gezegd?" zei Fer guson. „Dit is van den Heere; Hijl heeft groote dingen aan ons gedaan; dies zijn wij verblijd; de Heere heeft groote dingen gedaan en het is wonderlijk in Onze oogen." De volgelingen van Monmouth ver drongen zioh om hem heen en lazen 't ook. „Dit contract heeft voor ons meer waarde dan tien gewonnen veldslagen," merkte één van hen op. „Het is het doodvonnis voor Jacobus den overweldiger," riep een ander. „Morgen moet het overal bekend ge maakt worden," beval Monmouth. „De adel zal zich daardoor bijl 0ns voegen. Secretaris, zorg er voor, dat afschriften overal verspreid worden. Morgen mar- oheeren wij op Bristol aan en spoedig hopen wiji de nederlaag en den dood van Argyle te wreken." De indruk va.n het lot van Mac Callum More was uitgewischt. De jonge Hertog Ingezonden Mededeeling. Een gezond gebit Een kostbaar bezit ASS. APOTHEKER L. Kerkstraat 42 - Goes naar stuurman, van Sneek, Middelburgschestr. 39; M. J. Rijk, dienstbode, van Middel burg, Turfkade 13; L. M. Dezadaleere, huishoudster, van Brussel, Ad. v. Wes- terw.buurt 3. Vertrokken: W. van Veen geb. Louisse, zonder beroep, naar Middelburg K 35; J. J. M. de Kuijper en gezin, kleermaker, naar Kloetinge B 60; A. Visser, dienst bode, naar Arendskerke E 3; A. Zuidijk, dienstbode, naax Kloetinge D 54; M. C. A. Ros, naaister, naar Breda, Chasse- singel 2; P. J. Hamelink en gezin, stof feerder, naar Kloetinge B 61; N. Fier- loos en gezin, bakkersknecht, naar Kloe tinge B 62; M. van de Velde en vrouw, zonder beroep, naar Den Haag, Bezui- denhout 78 B; Wed. H. Lampen, zonder beroep, naar Pretoria; A. Walg en gezin, koopman, naar Kloetinge B 45; J. Min naar, zonder beroep, naar Middelburg B 30; Wed. L. Kramer, buishoudster, naar Colijnsplaat B 142; A. P. de Hullu en gezin, opzichter, naar Enschede, Goolka- tenweg 64; J. de Kubber, loopjongen, naar Middelburg W 188; D. Mulder en vrouw, handelsagent, naar Apeldoorn, Rembrandlaan 1. De collecte voor het Crisis-Comité bracht deze week f 50,95 op. Gisteravond werd in de Ghr. Be waarschool onder voorzitterschap van den heer J. Weststrate te Schore de 19e jaarvergadering gehouden van de afd. Goes e.o. van den Prot. Ghr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. In zijn openingswoord wees de voorz. op de mu taties onder de leden door de overplaat singen en op de groote waarde van de organisatie in dezen tijd. Zonder organi satie zou zeker het R.D.V. niet tot 1 Jan. 1937 ongewijzigd zijn gebleven. Hij' wekte op tot trouw meeleven. Hetzelfde deed de Bondsvoorzitter, de heer Augustijn te Utrecht. De organisatie, aldus Spr., is onmisbaar gebleken, zoowel voor de algemeene als de persoonlijke be langen der leden. Voortdurend is er con tact tusschen H.B. en directie. Dat het loon weer voor een jaar is vastgelegd, is voor een groot deel aan het werken der organisatiebesturen te danken. Dit heeft veel moeite gekost. Ook dit jaar zal weer een jaar van strijd, en zorg zijln. Spr. dringt er krachtig op aan, dat de leden trouw achter de besturen zullen staan. Spr. besloot met een hartelijk en waar- deerend woord tot den heer Weststrate, die zich als voorzitter niet meer herkies baar had gesteld. In zijn plaats is gekozen dhr J. v. Zweeden te Kapelle. Het verslag van den secretaris, den heer P. Dekker, meldde een ledental van 35 (vorig jaar 36). Het medeleven der le den kon beter zijn, al is het door het ver spreid wonen moeilijk alle vergaderingen te bezoeken. De penningmeester, dhr A. J. de Pree, meldde een batig saldo. Felicitaties werden overgebracht door de afgevaardigden van de afd. Vlissingen en den Chr. Besturenbond. De familie Hekhuizen te Vlissingen (vroeger te Hansweert) zorgde voor af wisseling door zang en muziek. In de pauze werd een koffiemaaltijd gehouden. In zajn slotwoord nam de heer West strate afscheid als voorzitter. Zeventien jaarvergaderingen heeft hij geleid. De vice-voorzitter, de heer Schaalje, dankte hem hartelijk voor den trouwen arbeid, zoovele jaren verricht. De Bondsvoorzitter sloot met dank gebed. lerseke. Woensdag heidacht het be kende echtpaar Jan Koster-Nieuwenhui- was vol moed en hoop. Hij behandelde den ouden man uiterst vriendelijk en be gon reeds te spreken over de eischen, die hij aan zijn oom zou stellen. „De wind is zeer gunstig," zei Fergu son tot Trelawney, toen de zitting was af- geloopen. „Ja, dit is de hand des Heeren. Zelfs ik begon te vreezen, toen het nieuws omtrent Argyle kwam. Waarlijk, nooit was de wind zóó ongunstig. Maar nu is 't juist het tegenovergestelde. Wij moeten er voor zorgen, dat het zoo blijft tot wij Bristol bereiken." „'t Leger is niet groot genoeg om Bris tol aan te vallen," merkte Trelawney op. „Gij vreest uw oom, den Bisschop," zei Ferguson. „Maar dit is onnoodig. Ik heb invloed bij den Koning en zal bewerken, dat hij Aartsbisschop van Canterbury wordt." Trelawney ging heen met toorn in het hart. Hij1 geloofde in de zaak, waarvoor hij streed, maar hij had een afkeer van sommige lieden, met wie hij voortdurend in aanraking kwam. Hüj1 was nog niet ver, toen hij zijn naam hoorde roepen. „Kapitein Trelawney." Hij keerde zich om en zag een van zijn eigen soldaten naast zich. (Wordt vervolgd.) zen zijn 45-ja was veel belang het fanfaregezt nade. Vanaf Zeeuwsche heel verboden Naar wij werkende postd vogels en de Februari een postduiven. i G e m e dag vergaderde Scheel o (wegen De Burgemee jaarsrede uit. De werkli over rond 25< onze burgerij, bijna f 50.000, steun on de Voor het eei kingscijfer, da tig placht te Het aantal vertr Zeer vele alleen: dienstboden en ders afkomstig verschijnsel toe uitgang van de burgerij'. Een zelfde tas het gasbedrijf, met 10 pet. teruj ters met 15 pet Nog somberde: bedrijf hooren. van suikerbieten wing, dan blijkt in de haven in 4 millioen tot teruggeloopen, worden toegesch koopkracht en ve De woningbon aantal van 33 gaf, bedroeg i: slechts 7. Al deze ram; verband met oestercultuur, reeds met 50 nog 18 millioen het afgeloopen Engelsche markt afzetgebied, ging laatste jaren daarheen, 7,5 mill., het laatste 1 onnoozele 135.00 belangrijk deel handel op Londei oorzaak hiervan banken thans mf ters Worden geza van Engelsche herstellen, terwij vloed van gaafscl geland loost. Ook onze tweei gië, voorzag zich van eigen en Fra over de laatste 3 Is de productie geloopen met 75 over dezelfde pe 90 pet. En alsof genoeg was, moe dat de voorraad de oesterbanken Met dankbaarh moreerd, dat door schaal pachtvern kend, en een ton tot verbetering wat beteekenen ledige emmer? De crisismaat: de m o s s e 1-kwee dat verliesgevend velen loonend gei ernstig door geduj is ook de mosselh reglementeeren, r twijfeld. Op bet mosselverkoop na: zal komen is her, Het verlies van vöor een honderd zou een dure prij trouwen, dat onz< oog houdt. Met een opwekl de Chr. beginselei vertrouwen eindig Waarde. Maand afdeeling van „E rekening van der met een klein bat: bestuurslid, dhr I zen. Herbenoemd T.B.C., dhr W. E afgevaardigd wer vergadering. Na nieuw aangekoch streerd. Dinsdagavi •fonds „Onderlinge jaarlijksche vergai van den penningui komsten waren f f206.20, aldus eer Het aftredend bes Blaauwkamer, we kozen. Borssele. Woei Kolenvereeniging De rekening bedr uitgaven f7211.33 van f26.80. Bij b uhr A. Walhout herbenoemd. In p] ëer Johz., die nie ui aanmerking we gekozen dhr A. C uie kolen uit de be l0u gratis zakken

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2