Begrooting Buitenlandsche Zaken. Gemengd Nieuws Rechtszaken gesloten einde naar elkaar toe. De voor eenige jaren ontdekte heeft zijn ingang naar het Zuiden, deze naar het Noorden. De afmetingen zijn 2.80 m. lang, bij 2.20 m. breed en 8.50 m. diep met een rond ge welf. De kelder heeft blijkbaar nog niet ter begraving gediend en is volkomen leeg. De vloer is in 4 banen verdeeld. In den Zuidelijken wand zitten drie metselstee- nen in den overigens gepleisterden wand imet de volgende opschriften: IK 18 7/30 36 A V W M S. Ben onderzoek wordt ingesteld om te weten te kamen, wie de eigenaar is, of voor wie of wie(n) deze kelder is ge maakt. Westkapelle. Gemeenteraad. Maandag vergaderde de Raad. De voor zitter memoreerde in zijn Nieuwjaarsrede den ongunstigen financieelen toestand, waarin de gemeente in het afgeloopen jaar verkeerde. Voor 1936 zijn wel eenige lichtpunten. Spr. wees o.a. op de opleving in de fabriek „De Schelde", zoodat veel werklieden en vooral jeugdige personen weer in Vlissingen werk zullen vinden. Ook de aanleg van den weg Westkapelle Domburg zal gedurende enkele maan den aan vele werklieden werk verschaf fen. De heer Louwerse beantwoordde deze rede. Onder de ingekomen stukken behoorden o.a. de goedkeuring van de schoolgeld- verordening; een schrijven van het Burg. Armbestuur, dat tot voorzitter van dat bestuur is gekozen de heer B. Louwerse. In een schrijven van P. de Kam, wees deze den Raad op de ondeugdelijke af scheiding tusschen het Vroon en diens weiland. Requestrant vroeg f5 per jaar vergoeding, of zoo noodig een betere af rastering. Besloten werd tot een nader onderzoek. De voorzitter deelde daarop mede, dat de subsidie voor de t.b.c.-bestrijding ver hoogd kon worden van f 75 op f 100. Ook zal het Noordkerkepad verhard worden. Daarop werd do gemeentehegrooting 1936 nader vastgesteld. Enkele posten werden op voorstel van Ged. Staten verlaagd. In verband met een voorloopigo be spreking in een vorige vergadering om in de gemeente over te gaan tot een alge heels rioleering, werd medegedeeld, dat na onderzoek van het groote plan afge zien moot worden. Slechts op enkele plaatsen zal hierin voorzien worden. De vergoeding aan de bijzondere school over 1934 werd vastgesteld op f7.27 per leerling, waaronder begrepen f0.50 voor administratiekosten. Voor 1936 werd aan deze school een voorschot verleend van f 50O. De voorzitter deelde daarop mede, dat het aantal cursisten tot het vol gen van een landhouwhuishoudcursus is gestegen tot 17, zoodat deze waar schijnlijk gegeven zal worden. De kosten bedragen f 22 per leerling. Besloten werd, dat de gemeente daarin f 60 zal bijdra gen, terwijl het overige betaald wordt in lokaalhuur. Alsnu kwam in behandeling een ver zoek van G. Kleinepier e.a. uit Zoutelan- de om medewerking tot verharding van Thijsweg, ïïoutenburgsche weg en Groene weg no. 6, voor zoover deze gelegen zijn in de gemeente Westkapelle. Gevraagd werd de steun in een heffing van baat belasting over 20 jaar, en het werk uit te voeren in werkverschaffing. B. en W. zijn in principe bereid tot medewerking. De heer Polderman zou, indien tot mede werking besloten werd, liever een baat belasting heffen over 10 jaar, zooals dit ook in Westkapelle geschiedt, waarmede de Raad accoord ging. Na de rondvraag deelde de heer K. Cijsouw mede, dat hij zijn ontslag zal nemen als Raadslid. De voorzitter speet het, dat de heer Cijsouw zich genoodzaakt zag ontslag als Raadslid te nemen, vooral dat droeve omstandigheden hem tot dit besluit leid den. Spr. bracht dhr Cijsouw dank voor de prettige samenwerking. De heer Cij souw dankte den voorzitter voor deze woorden. N. en St. Joosland. Dinsdagavond had in de openb. lagere school alhier de jaar vergadering plaats van het plaatselijk Ziekenfonds. De penningmeester, de heer L. Sluimer, biacht o.a. verslag uit over de financiën der vereeniging over 1935. De uitgaven bedroegen f 988,50, de inkomsten f 840,31, zoodat er een nadeelig slot was van f 148,19. Het ledental bedraagt thans 127. De voorz. L. Wattel deelde mede, dat hij, gezien de slechte uitkomst van het vorige boekjaar getracht had nieuwe be gunstigers te werven. Als resultaat kan hij1 40 nieuwe begunstigers opgeven, waardoor dit aantal steeg tot 86. Hier voor werd hem hartelijk dank gebracht. Ook werd aangenomen, dat de doktersbe- wijzen in het vervolg niet meer bij den geneesheer, maar bij; den penningmeester moeten worden aangevraagd, evenals het bewijs, dat men hersteld is. De Chr. Landarbeidersbond kwam in de Chr. school alhier bijeen. Als spre ker trad op het hoofdbestuurslid de heer Van Mastrigt. De besprekingen liepen over de mogelijkheid tot het verkrijgen van een contract. Dit moet niet in de eer ste plaats zijn om hooger loon te bedin gen, maar om een sociale vrede te sluiten, welke in het contract wordt vastgelegd. Er volgde een zeer breedvoerige bespre king. Gapinge. Maandagavond hield het var kensfonds „Onderlinge Hulp" haar jaar vergadering. De voorz. de heer W. Keste- loo, bracht in herinnering, dat het fonds zijn dertigste vereenigingsjaar vierde. De 1 tijden in aanmerking nemende, zal men hiervan geen feest maken. Alleen heeft het bestuur gemeend den leden een ver snapering te moeten aanbieden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het fonds 62 leden telt, waarvan er 35 ter vergadering aanwezig waren, en dat twee maal aanspraak op vergoeding werd ge maakt. De rekening over 1935 geeft een klein batig slot aan, terwijl de vergoedin gen voor noodslachting en ongelukken geen verandering hebben ondergaan. In de plaats van den heer W. Kesteloo, die niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, werd tot voorzitter gekozen de heer C. Langebeeke Czn. Jr. tot bestuurslid werd herkozen de heer L. A. Luteijn, terwijl in de vaca ture ontstaan door het vertrek van den heer Houterman werd gekozen de heer H. Luitwieler. Voor het jaar 1936 werden j benoemd tot boekhouder de heer L. A. Luteijn en tot bode de heer J. Goedbloed Jz. De contributie werd voor 1936 vast gesteld op f 0.60, terwijl besloten werd de ingestelde verplichte inënting der var kens te handhaven. De scheidende voor zitter, die van af de oprichting van het fonds die functie heeft bekleed, werd aan het einde der vergadering door den heer (Langebeeke hartelijk toegesproken, ter wijl beslaten werd den heer Kesteloo tot eere-voorzitter van het fonds te benoe men. Ritthem. De geitenfokvereeniging „Sa menwerking" hield Maandagavond de al- gemeene jaarvergadering, die door 23 van de 44 leden werd bezocht. Bij de ope ning herdacht de voorz., dhr A. W. Osté, het feit, dat de vereeniging 25 jaar gele den werd opgericht. De inkomsten over 1935 bedroegen f 67,76 en de uitgaven f 63,07, alzoo een goed slot van f 4,69. De aftredende bestuursleden J. A. Osté en A. Goedhart werden als zoodanig her kozen. In de plaats van den heer M. Hoo- gesteger, die voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen en de functie van secretaris vervulde, werd gekozen de heer P. Schout. Voor 1936 werd de heer J. A. de Vis ser als bokhouder herbenoemd. Hem werd een gratificatie geschonken van f 5. Koudekerke. Bij Kon. Besluit van 31 December 1935, No. 140, is 'het maximum aantal drankwetvergunningen vastgesteld op acht, zulks overeenkomstig het voor stel van den Gemeenteraad.' Vlissingen. De bewoners van de huizen in de Lampsinsstraat, tusschen Aagje Dekenstraat en Ruiterstraat, welke huizen eigendom zijn van „De Schelde", hebben aanzegging gekregen deze huizen spoe dig te verlaten. Het zou namelijk de be doeling zijn de daaraan grenzende tim merfabriek uit te breiden. Verder moeten er onderhandelingen worden gevoerd over den aankoop van eenige huizen in de Ruiterstraat en Ko ningsweg. Mochten deze onderhandelin gen succes hebben, dan bestaat de mo gelijkheid, dat de timmerfabriek wordt doorgetrokken naar de andere zijde van de Lampsinsstraat, zoodat alsdan deze straat voor het verkeer zal worden ge sloten. Terneuzen. De afd. Terneuzen van den Ned. Chr. Landarbeidersbond 'hield Dins dag haar jaarvergadering in de Christel, school te Driewegen. Door Ds Cazemier werd een openings woord gesproken naar aanleiding van Rom. 10. Uit het jaarverslag van den secretaris, dat stond in het teeken van dank, bleek dat de afdeeling 83 leden telt. Het financieel verslag gewaagde van een batig saldo over 1935. Ruim f 7000 was gedurende het vijfjarig bestaan aan het hoofdbestuur opgezonden en ruim f 11.000 aan werkloozensteun uitgekeerd. Voor het hoofdbestuur was aanwezig dhr de Groot, die de feestrede uitsprak. Tijdens de pauze werden verversohin- gen rondgediend. Door burgemeester Huizinga werd een rede gehouden over: „Het maatschappe lijk vraagstuk". Het slotwoord werd gespoken door den heer M. J. Eelderink, hoofd der Christel, school, waarna de voorzitter deze goed geslaagde vergadering sloot. Een en ander was afgewisseld door voordrachten. Schoondijke. Maandag j.l. vonden in de landbouwschool alhier de eindlessen van de landhouwhuishoudcursus plaats. Vooraf werd in oogenschouw genomen hetgeen door de leerlingen voor deze ge legenheid was vervaardigd. Na een welkomstwoord van Mej. van Ooteghem namens de plaatselijke commis sie van toezicht, werd met 'het ondervra gen begonnen door Mej. Kome en dhr Van Dijk. Het uitreiken der diploma's geschiedde met een toepasselijk woord door Mr P. Dieleman, als voorzitter der commissie van het Landbouwhuishoudonderwijs in Zeeland. Het getuigschrift werd uitgereikt aan M. de Bruyne, L. Tikse en K. van Iwaar- den, Cadzand; M. de Beer en M. Quaak te IJzendijke; C. Dieleman en S. van Hoe ve te Biervliet; L. Dhout, L. van Dijke, L. Risseeuw, C. van Strien, A. Venstra en P. Dee® te Groede; A. Luteijn en M. Ris seeuw te Zuidzande; S. Luteijn te Schoon dijke; F. de Visser en C. de Feijter te "Waterlandkerkje. De leerlinge M. de Bruyne dankte lee- rares en leeraar voor het genoten onder wijs. Mej. Kome en dhr Van Dijk spraken een toepasselijk slotwoord, waarna thee en door de leerlingen vervaardigd gebak werd aangeboden. SI. Maartensdijk. Oud-leerlingen landbouwcursusson. Maandag avond hield de Bond van Oud-leerl. van L.W.C, op het eiland Tholen een alge- meene vergadering, onder voorzitterschap van dhr E. N.oom. De uitslag van het aardappelproefveld was als volgt: Anna P. 270 kg groote en 7,5 pet. ziek; blauwe eigenh. Gebr. Van Schouwen 250 kg gr. en 10 pet. ziek; witte eigenh, van id. 236 kg gr. en 7,5 pet. ziek; stam Kooi 233 kg gr. en 10 pet. ziek. Bij voldoende deelname zal een cursus in aardappelziekten gegeven worden door ir. Versteeg. Staande de vergadering ga ven zich reeds 16 deelnemers op. Als candidaten voor het hoofdbestuur zullen door de afd. voorgedragen worden E. Noom en C. Nelisse Pz. Hierna gaf dhr Elenbaas een nadere uiteenzetting van zijn op de eerste win tervergadering gehouden lezing omtrent 't proefveldwezen. Er zullen door de leden o.m. de navol gende proeven worden genomen: op brengst-proeven, proeven vergelijking ziektegetal, verschillende maten pootgoed, afstandsproeven, bemestingsproef op sui kerbieten, proef met mergkool enz. Een twaalftal deelnemers gaf zich reeds op, zoodat de hoop gewettigd is, dat de ideeën van dhr Elenbaas a.s. zomer in ruime mate aan de praktijk getoetst zullen kun nen worden. Axel. D'e Anti-Rev. Kievereen. hield haar jaarvergadering. Aanwezig 76 le den. In zijn openingswoord spoort de voorz. aan om ook in 1936 trouw te blij ven aan het Anti-Rev. beginsel. Het jaarverslag van den secr. sprak van een opgewekt vereenigingsleven. De vereen, nam toe met 9 leden. Speciaal de gehouden praatavond met den heer J. J. G. van Dijk werd dankbaar herdacht, temeer omdat later gebleken is, dat aan gerechtvaardigde klachten gehoor is ge geven. Bestuursverkiezing: de aftr. heeren W. A. den Boggende en A. P. de Ruyter wer den herkozen. In de vacature A. de Vis ser, die 25 jaar lid van het bestuur was, en die zich nu niet meer herkiesbaar stel de, werd gekozen do heer L. P. Bakker, in de vacature J. C. van Driel werd geko zen dhr L. van Bioeve. Het referaat van dhr Fanoy, raadslid, over „Eigendom gezien in het licht der Heilige Schrift" werd in verband met het late uur aangehouden tot Maandag 10 Febr. a.s. VOORL. VERSLAG EERSTE KAMER. Nederland en de sancties. Be trekkingen met Rusland. Aan het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer wordt het volgende ontleend: Verscheidene leden verklaarden, met ongerustheid te hebben waargenomen, dat de buitenlandsche politiek zich onder lei ding van dezen Minister belangrijk heeft gewijzigd. Ziji brachten in herinnering, de op 12 Sept. 1.1. in de Volkenbondsver gadering gehouden rede welke, zoo ver klaarden zij, ook in het buitenland den indruk heeft gewekt, dat Nederland door de teekening van het Volkenbondsverdrag van zijn traditioneele neutraliteit afstand heeft gedaau. Deze leden bleven van het grootste be lang achten dat onze buitenlandsche po litiek haar zelfstandigheidskarakter handhaaft en zich zoo weinig mogelijk mengt in de politiek der Groote Mogend heden, te meer daar sterke buitenland sche invloeden in Nederland werken. Verscheidene leden, die verklaarden, den Volkenbond te beschouwen als de aangewezen instelling tot het bevorderen van normale internationale verhoudingen en met name van den wereldvrede, brach ten den Minister en der Nederlandsche delegatie te Genève hulde voor hun kloek optreden in verband met het tusschen Ethiopië en Italië gerezen conflict. Deze leden waren van oordeel, dat de kleine mogendheden terecht bij dergelijke gele genheden krachtig opkomen voor het be houd van den vrede en tegen dengene, die den oorlog uitlokt, alsook zich bereid too- nen tot het verleenen van volle medewer king biji het toepassen van sancties ten opzichte van den Staat, die als aanvaller moet worden beschouwd. Eenige leden zouden gaarne vernemen, welke redenen de Regeering heeft met nog steeds niet te besluiten tot het aan gaan van diplomatieke betroklangen met de Unie der Socialistische Sow jet-Repu blieken. Nederland is, zoo betoogden zij1, met Zwitserland, ongeveer de eenige Eiuropeesche mogendheid, die dit heeft nagelaten. Deze leden waren van meening, dat met een opvatting dier betrekkingen onze economische belangen zeker zouden zijn gediend. Vele andere leden waren van meening, dat ten opzichte van het aangaan van po litieke betrekkingen met de U.S.S.R. nog steeds de uiterste behoedzaamheid moet worden betracht. Nieuwe arrestaties te O s s. De Kon. Marechaussee te Oss heeft gisteren gearresteerd de ongeveer 50- jarige F. de H. en J. H. Deze laatste, bijL genaamd Jan de Soep, is de vader van den reeds gedetineerden Toon de Soep. De arrestaties staan in verband met een in November 1933 gepleegden straat roof. Thans schijnt in deze zaak door een dor roods gedetineerde Ossenaron, die in het Huis van Bewaring te Den Bosch ver toeven, nader licht te zijn gebracht. Aangereden en gedood. Onder Watergang is een 5-jarig jongetje door een auto aangereden en aan de ge volgen overleden. Het ventje speelde met zijn vriendjes aan den waterkant en stak onverwachts den rijweg over, Te Breda is de 14-jarige slagersleer ling V. uit Boek, toen hij met een vriendje per fiets huiswaarts keerde, achterop ge reden door een truck met volgwagon. Bij het passeeren der beide jongens schijnt de wagen iets naar rechts te zijn uitgewe ken, waardoor de jongeman werd gegre pen en tegen den grond geslingerd. Hij kwam hierbij" zoo ongelukkig terecht, dat eeu der achterwielen van den zwaren wa gen hem over het hoofd ging, waardoor hij op slag werd gedood. Be chauffeur is doorgereden. i De wisseltruc. Zaterdagavond is te Delft gearresteerd de 33-jarige B. uit Amsterdam wegens toepassing der z.g. wisseltruc. Een apotheker en een winkelier zijn de dupe geworden. D'e man kocht een kleinigheid, betaalde met een bankbiljet van tien gulden en streek te- gjijk met het wisselgeld het bankbiljet weer op. Br and in sanatorium. In de kinnderafdeeling van het tuberculose- sanatorium te Malvern, in Pennsylva- nië, brak brand uit, terwijl allen sliepen. Een verpleegster ontdekte van de straat af den brand en slaagde er met levensgevaar in, 17 kinderen te redden. Twee knaapjes vonden evenwel den dood, terwijl een verpleegster en ver scheidene kinderen werden gewond. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig op een kruispunt van wegen niet doorgang vrijlaten voor verkeer van rechts: S. C. te Vlissingen f 15 of 10 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: Ja. de K., te 's Heer Arendskerke f 2 of 2 d. h., R. C. te Mid delburg f 0.50 of 1 d. h.; J. v. B. te Arne- muiden; f 2 of 1 w. t.scb. Rijden met een motorrijtuig zonder nauwkeurig werkende stuurinrichting: G. H. G. te Utrecht f 10 of 10 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: G. de V. te Middelburg f 2 of 2 d. h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder voorgeschreven verlichting en (of) zonder dat behoorlijk zichtbaar en ver licht is nummer met letter: J. de W. te Goes f 5 of 5 d. h.; W. J. v d. P. te Rot terdam f 1 of 1 d. h.; N. B te Hoeven f 3 of 3 d h. Ri|den me) een motorrijtuig zonder spiegel: T. V., te Vlissingen, f 1 of 1 d. h. Fietsen zonder rem: J. v. R. te West kapelle f 3 of 3 d. h. Fietsen zonder bel: J. K. te 'sHeei Arendskerke: f3 of 3 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht en (of) zonder rood achterlicht of reflector: N. G. te Goes f 1 of 1 d. h.; H. J. W. te Goes, M. P. K. te lerseke ieder f 3 of 3 d. h.; V. J. S. te Zandvliet (B.): f 10 of 10 d. h.; C. B. te Kwadendamme, J. S. te Vlissin gen, Ja. Ma. La. v. D. te Goes ieder f 3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig terwijl hij verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van aicoholhoudenden drank, dat hijl niet in staat moet worden geacht het motorrijtuig naar behooren te bestu ren: J. M. B. te 's H. Arendskerke: Veer tien dagen hechtenis, met ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te bestu ren voor den tijd van één jaar. In staat van dronkenschap in het open baar de orde verstoren: M. v. P. te Hans- weert f 10 b. of 10 d. h.; J. M. te lerseke f 15 b. of 15 d. h.; G. P. te lerseke 6 d. h. Niet in acht nemen de wettelijke voor schriften vastgesteld tot voorkoming van aanvaring of aandrijving: J. C. B. te Rotterdam f 1 b. of 1 d. h. Handelen in strijd met een der voor waarden der Landbouw-Crisiswet 1933: J. B. v. d. Z. te Zandvliet (B.) f 15 b. 10 d. h., met verbeurdverklaring der in- beslaggenomen margarine; G. L. te Hein- kenszand f 10 of 5 d. h., met verbeurdver klaring der in beslag genomen boter; G. Z., te Baarland f 50 of 30 d. h„ met ver beurdverklaring van de in beslag geno men boter; Vleesch dat niet van het voorgeschre ven merk is voorzien, ter aflevering voor handen hebben, bij' herhaling: G. J. H., te Kruiningen f 100 of 30 d. h., met last tot openbaarmaking der uitspraak. Als schipper uiet voorzien zijn van de voorgeschreven reglementen: J. B. ge- dom. te Rotterdam 3 maal f 2 of 3 maal 2 d. h.; A. v. G., gedom. te Rotterdam 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h. Met een voertuig rijden over kanaal- gronden (geen openbare wegen zijinde); L. de R. te 0. en W. Souburg, A. W. L. te Vlissingen ieder f 3 of 3 d. h. Te Wemeldinge venten zonder vergun ning: H C. M. R. te Hulst f 3 of 3 d. h. Idem te Ellewoutsdijk f2 of 2 d. h. Te Wissenkerke waren verkoopen (af leveren), die niet voldoen aan de eischen gesteld krachtens de Warenwet: J. D. te Wissenkerke f 100 of 25 d. h. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Dinsdag 28 Jan. wer den de volgende personen gedagvaard: Sa. A., huisvrouw van J. v. P., 45 j., zonder beroep te Sas van Gent, wegens boloediging van A. de Putter. Eisch en uitspraak f20 of 12 dagen, G. K, 50 jaar, zonder beroep te Vlis singen, wegens beleediging van N. C. K. te Souburg, Eisoh: 3 maanden gev. voorw. proef tijd 3 jaar en f20 of 12 dagen hechtenis. Uitspraak f 20 of 10 dagen. A. S., 27 jaar, koopman, Middelburg, wegens diefstal van een hoeveelheid paardenhaar, toebehooiende aan Pieter Sturm, te Nieuw- en St. Joosland. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. Uit spraak 1 maand gevangenisstraf voorw. proeftijd 3 jaar. E. G. 35 jaar, vlasbewerker, Koe wacht, wegens diefstal van een hoeveel heid vlas en klodden. Eisch: 3 maanden gev. voorwaardelijk proeftijd 3 jaar en f 20 of 12 dagen. Uit spraak: 1 maand gev. straf voorw. proef tijd 3 jaar en f20 of 10 dagen. G. T., 31 jaar, chauffeur, Hoek, we gens beleediging van den wachtmeester der marechaussee L. van der Hoeven. Eisch: f 30 of 18 dagen. Uitspraak: f 20 of 10 dagen. D. H. de W., 52 j., koopman te Honte- nisse, wegens beleediging van Mathilda de Wael. Eisch en uitspr.: f20 of 12 d. G. G. de P., 28 j., arbeider te Kapelle, wegens diefstal van een rijwiel, toebe- hoorende aan G. M. Scheers te Goes. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. Uit spraak: 2 maanden gevangenisstraf. E. H. V., 35 j., metselaar te IJzendijke, wegens beleediging van P. F. de Honck. Eisch en uitspr. f 5 of 3 dagen. De Hooge Raad acht het witte achter spatbord ook overdag verplichtend. Teneinde een principieele beslis sing uit te lokken, over de vraag of een wielrijder verplicht is ook overdag met een wit achterspatbord te rijden, heeft de heer A. H. E., rijksklerk eerste klasse, in overleg en in bijzijn van den ambtenaar van het O.M. bij het kanton gerecht te Groningen, zich door de politie laten verbaliseeren, wegens overtreding van de nieuwe bepaling van het motor en rijwielreglement, ingevoerd bij K.B. van 28 Aug. j.l., waarbij het voeren van een wit achterspatbord verplicht werd. Met vernietiging van een mondeling von nis van den kantonrechter heeft de Recht bank te Groningen het ten laste gelegde bewezen verklaard en strafbaar geacht. De heer E. ging hiervan in cassatie, doch de Hooge Raad heeft dit cassatie beroep verworpen. De gruwelijke kindermis handeling te Megen. Maandag is te Den Bosch door den politierechter behandeld de gruwelijke kindermishande ling, waaraan een vrouw te Megen zich ten opzichte van voogdijkinderen heeft schuldig gemaakt. D'e verdachte is een 61-jarige vrouw, M. W. uit Megen, en haar wordt ten laste gelegd, dat zij in de eerste helft van De cember 1935 opzettelijk en herhaaldelijk Anna Hollaar en Dientje Hollaar geweld dadig met een stok en een ander hard voorwerp en met de handen heeft gesla gen en eenmaal D. H. met de handjes te gen een brandende kachel heeft gedrukt. De beide kleine meisjes waren bij de vrouw in gezinsvoogdij. Gebleken is verder, dat de kinderen ernstig waren verwaarloosd en o.m. met een gloeiende pook zijn geslagen. De gemeenteveldwachter trof de kinde ren van 5 en 8 jaar aan in een koude keuken, terwijl verdachte in een warme kamer bij de kachel zat. De 8-jarige Anny verklaart, dat „tante" haar met een matteklopper op het hoofd heeft geslagen en Dientje met de handjes tegen de kachel gehouden en deze ook met de pook heeft geslagen. Haar echter niet. De vijfjarige Dientje bevestigt, dat „tante" haar met de handjes tegen de kachel heeft gehouden. Verdachte ontkent dit. Dö Officier van Justitie eischte de ma ximumstraf 6 maanden gevangenis. De verdediger meent, dat de zaak schromelijk overdreven is. Volgens do vrouw zijn de kinderen tegen de kachel gevallen. Pleiter voerde verzachtende om standigheden aan. De politierechter veroordeelde daarop veidachte tot zes maanden gevangenis straf wegens mishandeling. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 30 Jan.; Matige tijdelijk wellicht krachtige W. tot Z. wind, zwaar bewolkt of betrokken met aanvankelijk opklaringen, waar schijnlijk regenbuien, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Donderdag 5 5 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6