Gemengd Nieuws. Koning George V ten grave gedragen. Laatste Berichten. Telegrammen. Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Briefwisseling. Het diploma G stenografie Pitman, 165 lettergr, p. minuut, kon worden uitgereikt aan dhr A. J. Nieuwenhuize, Ierseke. Vier candidates werden afgewezen, welke in de gelegenheid zuilen worden gesteld herexamen te doen op nader aan te geven datum. Allen zijh leerlingen van de Pitman- school te Goes, directie N. Grucq en G. J. Bliek. Voor nieuwe cursussen wordt verwe zen naar de advertentie in dit blad. i Geslaagd voor de examens stenogra fie en maehinesch rijven, systeem Groote, afgenomen vanwege de Nationale Veree- niging van Leeraren te Amsterdam, voor steno-typist(e)de dames: L. Hornick (met lof) te Hoofdplaat; A. H. Step te Kiddelhnrg; J. W. Minderhoud te Vli&- singen; G. Dekker (met lof) te Vlissingen; A. M. G. Brakman t,e Middelburg; I. Koens te Oost-Souburg; J. M. van den Boudt (met lof) te Middelburg; M. van Loo (met lof) te Middelburg; C. S. Har- ting te Vlissingen; dhr J. Heijstek te Mid delburg; voor typist(e): de dames: J. J. Maris te St Laurens en H. A. Duns te Vlissingen; dhrn: J. A. Ingelse en J. D. Berghuij's, beide te Middelburg; voor kantoor-stenograaf (Neet. taal): de dar mes: M. van Verre te Middelburg en L. G. Hesselius te Vlissingen; dhr G. de Voogd te Vlissingen; voor kantoor-stenografe (Engelsche taal) de dames: L. G. Hesse lius en J. Huser, beiden te Vlissingen. i De toestand van prof. Veraart. Ofschoon prof. Veraart ten aanzien van het gebruik van zijn handen nog geheel invalide is, beeft hij het zie kenhuis mogen verlaten en zal hij verder in zijn woning worden verpleegd. D'e chirurg dr Hermans, onder wiens be handeling de hoog'leeraar blijft, geeft alle hoop, dat de gevolgen van bet ernstig let sel binnen niet te, langen tijd zullen wor den overwonnen. Geslaagd voor stenograaf van de Ned. Vereeniging van leeraren mej. L. Hornick te Hoofdplaat en voor kantoor- stenograaf de heer H. Daalhuizen te Vlis singen. Twee vluchtelingen. Zon dagmorgen vroeg zijn te Amersfoort twee verpleegden uit het Rijksopvoedingsge sticht weggeloop en. Ze hebben echter niet lang van hun vrijheid genoten. Spoe dig werden de vluchtelingen op den Soes- terweg gesnapt en overgebracht naar het gesticht. Gemeen. Onder kerktijd is Zon dagavond te Delft ingebroken in een wo ning van een werkloozen sohildersknecht. De laatste spaarduitjes van den man, ruim honderd gulden, zijn gestolen. 1 Malversaties te Buinen. Naar men verneemt zou te Buinen (gem. Borger) de penningmeester van de coóp. landbouwvereeniging, de 70-jarige Z., malversaties hebben gepeegd. Er gingen geruchten over een tekort van ongeveer f 19.000. De heer Z. is een algemeen ge acht ingezetene. Vermoedelijk hebben te genslagen in bet boerenbedrijf van zijn familieleden tot de onregelmatigheden aanleiding gegeven. Het vorig jaar bad de heer Z. afscheid genomen als kassier van de plaatselijke boerenleenbank. Ver moedelijk zal bet tekort alsnog worden aangezuiverd. Paard op hol geslagen. Gis>- termiddag is te Borne een paard, gespan nen voor een wagen op hol geslagen. D'e 41-jarige heer L., 'die in zijn auto zat, stopte, stapte uit en trachtte het paard te grijpen. Hij greep echter mis, kreeg een slag van den dissel tegen het hoofd, viel en geraakte met de borst onder den wagen. In zorgwekkenden toestand is de gewonde opgenomen en naar bet zieken huis te Almelo vervoerd. 1 Door electrischen stroom gedood. Iu een woning te Amsterdam is gisteravond een jonge man door electri schen stroom op slag gedood. Hij had zelf een leiding aangelegd en bij het inschat kelen daarvan werd hij gedood. i Advocaat 'aangehouden. Op last van den Officier van Justitie te Haarlem is Donderdag j.l. door de Am- sterdamsehe politie gearresteerd de 60- jarige mr van S., 'die ervan wordt ver dacht zich door middel van valschheid in geschrifte een bedrag van f 300 te hebben toegeëigend ten nadeele van een zwak zinnige, over wiens vermogen hij tot be heerder zou worden benoemd. Mr van S. is sinds eenigen tijd niet meer als ad vocaat ingeschreven en stond niet gunstig bekend. 1 Vierduizend boekjes si garettenpapier in beslag ge nomen. Ambtenaren der in- en uitvoer rechten en accijnzen hebben in een wo ning in West te Amsterdam, huiszoeking gedaan en daar ongeveer vijf duizend boekjes cigarettenpapier in beslag geno men. Dit sigarettenpapier is ongezegeld aan getroffen en derhalve frauduleus hier te lande ingevoerd, vermoedelijk van België ons land binnengesmokkeld. 1 Jongelui van goeden huize, die in villa's inbraken. Door de politie te Ubber gen-B eek is een groep jongelui, van wie de meesten van goeden 'huize zijn, aangehouden, die er 's avonds of 's nachts op uittrokken, om binnen te dringen in onbewoonde villa's in de om- guving van. Beek-Ubbergen en Berg en Dal. 'Als de jongelui erop uittrokken ver momden ze zich met een zwart masker. In de villa's richtten ze niet alleen aan deuren en ramen, maar ook aan de meu bels groote schade aan. Ze werden meer gsdreven door zucht tot avontuur dan tot diefstal. De geheele wereld deelt in den rouw. Engeland heeft heden zijn Koning ten grave gedragen en twee minuten lang heeft 'het leven in de jachtige hoofdstad van het Britsche Rijk stil gestaan. Maar niet alleen in de hoofdstad, in het geheele Rijk, dajt zich uitstrekt over alle vijf de werelddeelen en over de beide halfronden heeft twee minuten de stilte geheersüht op het moment, dat het stoffelijk over schot van wijlen George V de kapel met de koninklijke grafkelders te Windsor na derde. In de straten waardoor de rouwstoet trekken zou, zag men vanmorgen vroeg reeds wonderlijke tooneeltjes. De dag was reeds aangebroken toen er nog honderden mannen, vrouwen en kin deren lagen te slapen op de trottoirs; in de portieken van winkels of op de gras- velden van het Hyde park. Uren lang hadden zij geiwacht op het voorbijtrekken van den stoet. Ondanks het feit, dat het later begon te regenen slie pen velen onbekommerd door. Op een plaats zag men vrouwen, die er niet voor teruggedeinsd waren matrassen mee te brengen. Zij hadden zich in slaap zakken gehuld en sliepen rustig. Verscheidene oudere vrouwen die uren hadden gewacht, werden bewusteloos naar ziekenhuizen overgebracht. Op de tribunes werd 35 pond sterling voor een plaats geboden; alles was uit verkocht. Vele werklieden uit Wales waren on danks het koude weer te voet naar Lon den gekomen. Bij de Marble Arch deed zich een inci dent voor, dat nieuw genoemd moet wor den in de geschiedenis van Londen. D'e dicht opeengedrongen menschenme- nigte wist door de politieafzetting 'heen te breken, waardoor gedurende 'drie kwar tier groote wanorde heerschte. Verscheidene vrouwen, die in zwijm waren gevallen weeden over de hoofden van de toeschouwers heen aan de leden van de eerste hulp overgereikt. Het was vanmorgen nog volslagen don ker toen tegen vijf uur ondergrond, bus sen en trams1 'begonnen te rijden en de menschen in massa's aanvoerden. Tegen half acht was in de meeste straten langs de route al geen doorkomen meer moge lijk en boewei pas tegen acht uur het ge heele verkeer in de vier mijl lange zone langs de route officieel werd stopgezet, was het practisch al veel eerder ten ge volge van de drukte gestaakt. Ongeveer op dezen tijd arriveerden van verschillende plaatsen langs de route de troepen, die den weg zouden afzetten. In vele straten langs de route waren er masten met rouwwimpols opgericht. De tribunes, die op' tal van plaatsen waren opgesteld, waren dicht met toeschouwers bezet. Bovendien hadden tienduizenden zich een goede plaats verzekerd voor de vensters van de huizen langs de route, du de stoei zou volgen. Tegen negen uur stond het geheele ver keer absoluut stil. Tegen kwart over negen verlieten de leden der Koninklijke familie en hunne gasten het Buckingham Palace en arri veerden ook de vertegenwoordigers der vreemde staatshoofden en regeeringen en de leden van het 'diplomatiek© corps bij Westminster Hall. Koning Edward arriveerde per auto in gezelschap van Koningin Maa*y. De auto's reden af en aan. Toen de affuit, waarop de kist met 'het stoffelijk overschot zou worden vervoerd, voorreed', steeg de spanning onder de tien duizenden, die zich in de omgeving van Westminster Hall hadden opgesteld. Even voor kwart voor tien ontstaat er beweging. D'e kist met het stoffelijk over schot wordt, gedekt door de Engelsche vlag, naar buiten gedragen. Het eerste schot van de batterij, die in Hyde Park is opgesteld, kondigt aan, dat de stoet zich in beweging heeft gezet. De stoet. Elke minuut dreunt thans een kanon schot uit Hyde Park en van den T'ower. Alle deelen van het Britsche leger, alle regimenten, waarvan de koning bevelheb ber was, zijn vertegenwoordigd in dezen reusachtigen rouwstoet, die door de stra ten van Londen trekt. Er wordt gemarcheerd in een vertraagd ingehouden tempo, de geweren worden gedragen met den loop naar beneden en ook de degens van de officieren zijn naar omlaag gericht. Men ziet vele karakteristieke unifor men. Als de affuit met de daarop geplaatste lijkkist nadert, wordt de stilte langs den weg slechts verbroken door het traag stappen de troepen en de doffe tonen der treurmarschen welke door de muziek korpsen gespeeld worden. De historische affuit, waarop ook hel stoffelijk overschot van Koningin Victo ria en Edward VII is vervoerd, wordt ge trokken aan lange witte touwen door 142 matrozen van de opleidingsschool te Ohat- tarn. Acht en negentig manschappen in rijen van zes trekken de affuit voort en veertig matrozen volgen en dragen de witte touwen, waarmede de vaart van de affuit eventueel ingehouden kan worden. Op de kist, die gedekt wordt door de Britsche vlag, staan de symbolen van het koningschap, de kroon, de rijksappel en den scepter. i De koninklijke standaard wordt achter do baar gedragen en daarachter schrijdt, in admiraalsuniform, Koning Edward VIII, gevolgd door zijn 'broers, de Hertog van York, de Hertog van Gloucester, de Hertog van Kent en de schoonzoon van den overleden Koning, de Earl of Hare- wood. Allen zijn gekleed in de admiraals- uniform of in die van den rang, die zij bij de vloot bekleeden. Daarna volgen niet minder dan vier koningen, n.l. koning Haakon van Noor wegen, koning Ohristiaan van Denemar ken, koning Carol van Roemenië en ko ning Leopold van België, allen in uniform Ook worden opgemerkt het ongekroonde staatshoofd van Frankrijk, president Le brun, kroonprins Umberto van Italië, kroonprins Gustaaf Adolf van Zweden, Prins Axel van Denemarken, Prins Paul van Joego-Slavië, Prins Paul van Grie kenland, Prins Felix van Luxemburg en de kroonprins van Luxemburg, de Belgi sche prins Karei, Hertog van Vlaanderen en verder als vertegenwoordiger van den ex-keizer van D'uitsohland zijn kleinzoon Prins Frederik van Pruisen. Bij dezen groep bevinden zich ook de vertegenwoordigers van H. M. Koningin Wiihelmina. In deze bonte mengeling van schitte rende uniformen vallen de exotische ge waden van vertegenwoordigers van ver schillende Oost'ersche landen nog in het bijzonder op. Achter de vertegenwoordigers van de buitenlandsche staatshoofden en regee ringen volgen de staüekoetsen van de vorstelijke rouwdraagsters. In de eerste koets bevinden zich Koningin Mary en haar dochter, de Hertogin van York en de zuster van den overleden koning, Konin gin Maud van Noorwegen. In de volgende koetsen rijden de Her togin van Gloucester, de Hertogin van Kent, de oudste kleinkinderen van den Koning en de vorstelijke bezoeksters, 'die uit het buitenland zijn gekomen ter 'bij woning van deze droeve plechtigheid. Na de leden van de hofhouding, ver schillende functionarissen in velerlei uni formen volgen tenslotte als laatste groe pen in den stoeit tal van onderdeelen van Verschillende troepen en de politie. Ongeveer twee uren duurde de tocht door de straten van Londen. Overal stond dicht opeen gedrongen de duizendkoppige menigte om een eerbiedige laatste groet aan den overleden vorst te brengen. Ongeveer 20 minuten na den vastgestel- den tijd, te ruim 12 uur, naderde de rouw stoet het P'addington Station. Onbeweeglijk en" in doodsehe stilte sloeg de menigte 'het langzaam optrekken van de affuit met de daarop geplaatste lijk kist tegen de oprit, waarlangs het perron wordt bereikt, waar de koninklijke trein gereed stond, gade. Cadetten van een opleidingsschool droe gen de kist op de schouders1 van de affuit naar den trein. In hetzelfde rijtuig na- men daarna Koning Edward VHI en Ko ningin Mary plaats. De overige vorstelijke personen en of- ficieele vertegenwoordigers bezetten de overige salonrijtuigen. D'e op het perron opgestelde troepen brachten een laatste saluut en te 12,32 n. zette de trein zich in beweging. De laatste reis van Koning George V uit de hoofdstad van zijn Rijk was aangevangen. Windsor in afwachting. Oofc in Windsor hadden zich reeds zeer vroeg in den ochtend vele tienduizenden geschaard langs den weg, die van het ruime station naar Windsor Castle leidt. Tegen tien uur in den ochtend werd 't verkeer stop gezet en op dat oogenblik was de massa gegroeid tot een groote me nigte die zwijgend wachtte op het groote oogenblik, dat de trein uit Londen zou aankomen. Voordat het zoover was, arriveerden in den loop van den ochtend vele extra treinen met hooge genoodigden, die voor twaalf uur hun plaats in de St George's kapel moesten innemen. In het midden van het koor stond de katafalk opgesteld, waar de kist met het stoffelijk overschot op zou rusten. Langs den geheelen weg, dien de trein van Paddington Station in Londen naar Windsor volgde, was de belangstelling enorm. Tegen i u. 10 zagen de wachtenden in en nabij het station van Windsor den Koninklijken trein uit het groene heuvel land rondom Windsor uit deu grooten bocht voor het station verschijnen. D'e garde troepen werden in de houding gecommandeerd, de Mokken begonnen to luiden en op het oogenblik, dat de trein tot stilstand kwam, weerklonk het eerste schot van het salvo, dat met tussChenpoo- zen van een minuut werd gelost. Op dezelfde wijze als in de hoofdstad des Rijks trok de stoet, die echter hier veel kl'edner was dan in Londen, omdat het grootste, gedeelte van het militaire escorte daar was achtergebleven, langs een omweg naar het kasteel. De rouwdienst. D'oodsche stilte heerschte in de kapel. In het schip zaten de genoodigden, in donkere costuums of kleurige uniformen. Toen de doffe roffels der trommen de nadering van den stoet aankondigden, had de geestelijkheid zich bij 'den Weste lijken ingang van de kapel opgesteld. Het orgel begon zachtjes te spelen, toen de kist werd binnen gedragen en op dekata- falk geplaatst. Koning Edward VHI en Koningin Mary namen didht bij de kata falk op afzonderlijke stoelen plants. D'e andere vorstelijke personen en de offici'eele vertegenwoordigers bezetten de voorste banken in het schip. De oude ka pel bood' een schitterenden, aanblik. Plechtig Honk de koorzang toen het koor den 23sben Psalm: „De Hoer is mijn Herder" inzette. Met heldere stem las de bisschop van Winchester uit Openbaringen XXI vers 17 voor. Het was een oogenblik van groote ont roering, toen allen zich van hun zetels verhieven en 'het lievelingslied van den Koning: „Abide with me" (Blijf bij mij, Heer) weerklonk. Daarna daalde de aartsbisschop van Canterbury naar de katafalk af en sprak het gebed voor de dooden uit. Na deze woorden daalde langzaam de katafalk met de kist naar de zich onder het altaar bevindende grafkelder. Twee minuten stilte. Even was het doodstil. Het is precies 13 minuten over twee en op dat moment dreunde buiten een kanonschot, dat de twee minuten stilte aankondigde. De echo van dit schot werd gehoord over de geheele aarde. Overal waar de Britsche vlag waait werd het even stilte. Het duurde slechts twee minuten, want toen kondigde een nieuw kanonschot het einde van deze grootsche hulde aan den ontslapen koning aan. Koning Edward Vni schreed daarop langzaam naar de opening boven het grafgewelf en met de woorden: „Earth to earth, ashes to ashes", strooide hij uit een zilveren schaal aarde op de kist. Opnieuw zette het koor zacht een ge zang in. Het tijdelijk hoofd van de Orde van den Kouseband naderde daarop den Ko ning en herinnerde hem op plechtige wijze aan de hooge plichten, die van dit oogenblik af op hem rusten. De dienst loopt ten einde. De bisschop van Canterbury spreekt den zegen uit over allen, die in de kapel verzameld zijn en over de asch des dooden konings. Plechtig klinkt tot slot het in mineur gezongen „God save the King". Engeland en de wereld hebben den overleden Yorst ten grave gedragen. Middeburg. BlijftdeMiddelburg- sche Armenraad? In 't Tijdschrift voor Armwezen, maatschappelijke hulp en kinderbescherming komt een bericht voor, waarin herinnerd wordt aan het feit, dat de Regeering biji de wet van 29 Nov. 1935 tot verlaging van de openbare uitgaven, de bevoegdheid verkreeg Ar menraden op te heffen uit oogmerk van bezuiniging. Het blad voegt hieraan toe, dat thans een Kon. besluit van 14 Jan. is verschenen, waarbij met ingang van 1 Mei a.s. opgeheven worden de Armen raden te Breda, Dordrecht, Enschedé, Gouda, 's Hertogenbosch, Den Helder, Meppel, Zaandam en Leeuwarden. Hieruit kan worden opgemaakt, dat de Armenraad te Middelburg niet voor op heffing in aanmerking komt. Vrijdag hield de afd. Middelburg van den Ned. Chr. Landarbeidersbond haar jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental 31 bedraagt. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten zijn f 728,59, de uitgaven f 695,74, alzoo een kassaldo van f32,85. Aan werkloozen werd uitgekeerd f711,60. De voorz. hield een inleiding over: „Waarom Chr. Sociaal". Dhr v. d. Kuip bracht de felicitaties van dhr C.B.B. over. Verder de avond gevuld met voordrachten. Vlissingen. Ongeval aan boord. Van een passeerd Zweedsch stoomschip werd om medische hulp gevraagd, omdat aan boord een ongeluk was voorgekomen. Dr Detmar begaf zich aan boord en ver leende hulp, waarna het schip de reis kon voortzetten. Het aantal werkloozen gestegen. Het aantal werkloozen steeg van 881 op 885, van wie 46 bij de werk verschaffing te werk zijn gesteld. Goes. Zooals in dit nummer wordt ge annonceerd zal Vrijdagavond a.s. voor 't Alg. Ned. Verbond de in Zeeland nog wel bekende heer J. N. Pattist uit Den Haag een lezing houden. Waar het A. N. V. de vorige maal met het laten op treden van den Zuid-Afrikaanschen ge zant veel succes had, mag vertrouwd, dat er ook nu weer veel belangstelling zal zijln. Kruidingen. Uitslag der Maandag al hier gehouden Damwedstrijd tusschen Kruiningen II en Krabbendijke I. M. Nieuwenhuijze—H. Wolfert 1—1; S. PasmanC. de Hamer 11; J. van de ParelH. Nieuwenhuijze 20; F. van den BergeL. Nieuwenhuze 0—2; M. Hout manH. van Hekken 02; M. Bouwman H. Haverhoek afgebroken; J. J. Bliek— A. de Kok 20; M. de BackJoh. van Houten 2—0; J. Kuiper—Jac. Hoogerheide 0—2; J. SchrierM. Nieuwenhuijze 11. De totale uitslag is: 9—9. Maandagavond vergaderde de Vrij willige Brandweer. De Burgemeester dank te dhr Frangoys, die om te billijken rede nen bedankte als hoofdman van het vrij willige brandweerkorps, voor alles wat deze reeds vele jaren voor de Brandweer heeft gedaan. De leden kozen uit hun midden tot hoofdman dhr J. Krijger, welke deze be noeming in beraad nam. Nieuwdorp. Maandagavond vergaderde de Chr. Jongeren Boeren- en Tuinders- bond. Dhr W. A. Bierens sprak over „Tarweziekten" (stuifbrand, steenbrand en voetziekte). Dhr J. A. Geelhoed be handelde „Zwavelzure Ammoniak". Op beide inleidingen volgde een leerzame bespreking. DE NEDERLANDSCHE R0QDE KRUIS- AMBULANCE TE DESSiE. DEN HAAG. Door het Hoofdbestuur van bet Nederlandsche Roode Kruis is Diusdag een telegram uit Dessie ontvan gen, afgezonden 27 Januari, waarin door Dr Winter wordt medegedeeld, dat de muilezel-karavaan onder de doktoren van Schelven en Van der Does behouden en in goeden staat aldaar was aangekomen. De geheele Nederlandsche Roode Kruis- ambulance 'bevindt zioh dus te Dessie. De gemeentelijke loonen te Amsterdam. DEN HAAG. Bij Kon. besluit van 27 Januari zijn burgemeester en wethouders van Amsterdam uitgenoodigd om binnen drie weken regelingen vast te stellen overeenkomstig hun voordrachten betref fende de 5 pet. verlaging van de salaris sen en loonen van het gemeente-perso neel. DEN HAA'G. De prijs van het taxe- 'gedeelte van consumptiemelk, gekocht op regeeringscontract, is voor de volgende week bepaald op 6V2 cent per Liter, even tueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. DEN HAAG. Oud-Minister Verschuur, die omstreeks vier maanden in Neder- landsch-Indië heeft vertoefd, is heden in de residentie teruggekeerd. Eerste Kamerlid veroordeeld. UTRECHT. Veertien dagen geleden 'heeft zioh voor de Utrechtsche Rechtbank te verantwoorden gehad het lid der Eer ste Kamer, de heer A. G. de Bruyn, voorzitter van het R.K. Werkliedenver bond, wegens beleediging van de N.S.B. De heer de Bruyn had in het orgaan van 'het R.K. Werkliedenverbond in be- leedigende termen geschreven over de houding van de N.S.B. in het textiel- conflict te Tilburg. De officier van Justitie eischte f 200 boete, de Rechtbank deed thans uitspraak en veroordeelde verdachte tot f 100 boete, sub. 10 dagen hechtenis. Verduistering. HEERENVEEN. Gisteravond is alhier gearresteerd de ruim 50-jarige T. G. W., directeur van de onderlinge brandwaar borg Mij. en van de onderlinge brand- herverzekering 'Mij. alhier, op vermoeden van frauduleuze handelingen. Bij een on derzoek is gebleken, dat er een belang rijk tekort is. Vermoedelijk zal er een bedrag van 40 a f50.000 ontbreken. De reserve bij de Mij. Zevenwouden, de onderlinge brandwaarborg Mij; zal echter voldoende zijn het tekort te dek ken. Gestolen brandkast teruggevonden. EMMEN. Gistermiddag heeft de politie te Emm ererfscheiden veen, verborgen on der het veen, teruggevonden de brand- bast van den beer G. Bakker aldaar, uit wiens woning deze kast Vrijdag bij een inbraak was gestolen. De dieven zijn er niet in geslaagd de brandkast te openen. Het geld en tal van waardepapieren waren nog volledig aan wezig. TEWERKSTELLING JEUGDIGE WERKLOOZEN. DEN HAAG. Gelijk bekend heeft de Mi nister van Sociale Zaken 'het initiatief genomen om te pogen tot dusver onge bruikte particuliere werkgelegenheid aan te treffen voor tewerkstelling van jeug dige werMoozen tegen «enige vergoeding. De Minister heeft daarbij' een beroep ge daan op het Verbond van Nederl. Werk gevers, de Algem. R.K. Werkgeversver- eeniging en de 'Chr. Werkgeversvereen. Naar wij vernemen hebben deze werk- geverscentralen gaarne medewerking toe gezegd en haar leden verzocht, dat iedere werkgever in eigen omgeving eensi zal ragaan welk werk dat tot dusver onge daan bleef eventueel verricht zou kunnen worden door jeugdige werMoozen. Zwitserland wil neutraal blijven. BERN. De Zwitsersche federale raad beeft hedenochtend met 1273 stemmen de houding van de regeering inzake de sancties goedgekeurd, waaruit blijkt, dat het Zwitsersche volk zijn neutraliteit wensebt te handhaven. Het Italiaansche legerbericht. ROME. Het Italiaansche legerbericht luidt als volgt: Maarschalk Badoglio seint Tijdens de verkenningen aan het So- mali-front nabij Wadara werd een Zweedsch ambulance-kamp gevonden en in beslag genomen. Het kamp stond ook reeds bij Malta Dida. Het materiaal was geladen op 5 vracht auto's, waarop het embleem van het Roode Kruis was aangebracht. De auto's bevatten bovendien nog 27 kisten munitie. Een van onze colonnes zuivert het ge bied tusschen Neghelli en Dawa Parma. 's-H. Arendskerke. Heden is onder hands gegund door den Hoofd-Ingenieur van den Provincialen Waterstaat in Zee land, aan de Betonfabriek Pieters Zo nen te 's-Heer Arendskerke, het leveren van alle betonmaterialen voor het weg- vak Domburg-Westkapelle. Het Raadsversiag van Westkapelle moet tot morgen wachten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3