GEMIUS Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs lang werkzaam ia het personeel is van 52.000 man teruggebracht op 34,000 zal d® l: krimping op deze mania: wel woïdsa voertgez&i, DE NEDERLANDSCHE MISSIE BIJ DE BEGRAFENIS VAN KONING GEORGE. Waarom niet de Prinses of de Qezant? De samenstelling van de bijzondere missie, welke H. M. de Koningin ver tegenwoordigt bij de begrafenis van ko ning George, heeft velen zich doen af vragen, waarom bijv. H. K. H. de Prinses de begrafenis niet bijwoont en waarom onze gezant in Engeland, jhr De Marees van Swinderen, geen deel uitmaakt van de bijzondere missie. In verband hiermee merkt de T e 1 e g r. op, dat de samenstelling van de missie geschiedt geheel volgens protocolaire voorschriften. Dat Prinses Juliana niet naar Lon den ging voor de bijlwoning is geheel volgens het protocol. Bijl vorstelijke be grafenissen geldt als regel, dat daaraan alleen door mannelijke vorstelijke perso nen wordt deelgenomen en slechts in ge val van bloedverwantschap wordt hier van afgeweken. Dat onze gezant geen lid van de missie is, komt door het speciale karakter dezer missie, welke dan ook een bijzondere mis sie is genoemd. Immers het hoofd der missie, gep. vice-admiraal, adjudant i. b. d. van H. M. de Koningin, jhr. G. L. Scborer, krijgt den titel voor deze ge legd id van buitengewoon ambassadeur en ..al dus in rang boven onzen gezant in L imden, die geen ambassadeurswaar- digneid bezit. De buitengewone ambassa deur, die H. M. de Koningin vertegen woordigt bijl de begrafenis, krijgt daarbij alle rechten, verbonden aan het ambassa deurschap. "Wat de samenstelling der bijzondere missie betreft, heeft H. M. zoowel een vertegenwoordiger van onze marine als van het bl ederlandsche leger daarin op genomen. Dat een admiraal het hoofd der bijzondere missie vormt, is weer in over eenstemming met de beteekenis van Gr.- Brittannië als maritieme mogendheid van wereldbeteekenis en van de positie van wijlen koning George als groot-admiraal van de Britsche vloot. ONDERHANDELINGEN MET POLEN. De Poolsche delegatie. Gisteravond zijn eenige leden van de Poolsche delegatie, die in ons land komt onderhandelen over economische aan gelegenheden, in Den Haag aangekomen. Deze onderhandelingen vormen een voortzetting van die, welke reeds in De cember 1.1. zij'n begonnen en toen met het oog op de feestdagen werden afge broken. Geen opvouwbare rijwielen in het leger. De toepassing van opvouwbare rijlwie- len moet in bepaalde gevechtsomstandig heden leiden tot het gevolg, dat óf 's mans bepakking van 2025 kg geheel ontoe laatbaar nog eens met 10 kg zou worden verzwaard, dan wel eerstbedoelde bepak king zon moeten worden achtergelaten, zijnde evenzeer een maatregel, welke over wegend bezwaarlijk kan blijken, aldus zegt de Regeering in de M. v. A. aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot instelling van een weerfonds. Bovendien zijn de in den wereldoorlog 1914 tot 1918 met het opvouwbare rijwiel in verschillende legers verkregen ervarin gen geenszins gunstig. Het een en het ander vormt voldoende reden om af te zien van het nemen van proeven met een dergelijk rijwiel te meer nu zooveel meer urgente aangelegenhe den de materieel-uitrusting van het leger betreffende de aandacht vragen. Een vliegveld te Delft? Naar verluidt hebben thans niet alleen de gemeenten Rotterdam en 's Graven- hage overeenstemming bereikt inzake een gemeenschappelijk vliegveld onder Delft, maar de samenwerkende Gemeenten heb ben ook de toezegging van het Werkfonds gekregen, dat het in den aanleg van het veld zal deelnemen. Deze toezegging be hoeft allëen nog de goedkeuring van de ministerieele commissie en dan kan men aan het werk gaan. Hfet gevolg zal zijn dat Rotterdam dan zijn vliegveld, hetwelk trouwens weinig gunstig was gelegen, zal verliezen. De nationale jeugdstorm ontbonden. De propaganda-leider van de nationale jeugdstorm deelt het volgende mede: In verband met het arrest van den Hoogen Raad d.d. 27 Januari 1936 is de Vereeniging „De Nationale Jeugd storm" met ingang van 28 Januari 1936 ontbonden. Het voorstaan van een bepaald staat kundig streven heeft nooit in de bedoe ling van de Nat. Jeugdstorm gelegen. Het bestuür heeft met leedwezen kennis geno men dat een dergelijk streven uit de for muleering van haar beginsel is afgeleid. Verkeersbevelllgiende maatregelen op provinciale planwegen In Zeeland. In antwoord op een betreffend ver zoek deelden Gedep. Staten van Zeeland aan de K.N.A.G. mede, dat de Hoofdin genieur van den Provincialen Waterstaat werd gemachtigd tot het laten aanbrengen van asverkeorsstrepen in alle bochten met 300 en minder meters straal en bij aan sluiting van onverharde wegen, voor zoo veel betreft de reeds verbeterde wegen van het Proriasiaai W^genplan. Opnieuw geweren van Belgische Jagers op de Westerschelde in beslag genomen. Door de marechaussee uit Hontenisse en Hansweert zijn Zondag in samenwer king met de belastingambtenaren uit laatstgenoemde gemeente op de Wester- Schelde niet minder dan 13 jachtgeweren en een zwaar kanongeweer met bijbehoo- rende munitie in beslag genomen op een tweetal Belgische vaartuigen. Een jacht aktehouder was zelfs niet aanwezig. In enkele weken zijn 27 geweren en 4 kanon geweren in beslag genomen. Wel een be wijs, dat de jacht op de Wester-Schelde op groote schaal en op ongeoorloofde wijze wordt beoefend. Vrachtauto met gepantserde cabine in beslag genomen. Door de marechaussee en de belasting ambtenaren te Hansweert is aldaar be slag gelegd op een vrachtauto, welke bij nader onderzoek bleek voorzien te zijn van een gepantserde cabine. inloophaven provinciale booten in Zeeland. Het Comité tot Behoud van de aanleg plaatsen der provinciale booten te Hans- weert en Walsoorden, vergaderde gis teren. De burgemeesters uit Oostelijk Z. Vlaanderen, enkele leden van Prov. Sta ten van Zeeland, de voorzitter en secreta ris van de Kamer van Koophandel te Terneuzen, de directie van de Z.-Vlaam- sche Tramweg Mij., vertegenwoordigers van gewestelijke vereenigingen en andere genowdigden waren aanwezig. Nadat bet woord was gevoerd door burgemees ter mr R. J. J. Lambooy uit Hontenisse en bet Tweede Kamerlid Lockefeer uit Hulst, werd besloten aan den minister van Waterstaat een adres te richten en aan de Gedep. Staten van Zeeland, met het verzoek af te zien van het plan tot aanleg van inloophavens aan den Perk- polder en nabij' Kruiningen om daarvoor in de plaats te stellen een inloophaven ten Westen van den Noorddijkpolder en ten Westen van Hansweert. Aan de gemeen tebesturen werd verzacht aan dit adres adhaesie te betuigen. De aankoop van de bosschen van „Hoogduin'* gaat niet door. De Midd. Grt. verneemt van betrouw bare zijde, dat de eigenaar van de bos schen van „Hoogduin", de (Amerikaan- scbe) beer Sommerhoff, het gemeentebe stuur van Domburg heeft geschreven, dat hij! bijl nader inzien op het bod van 135.000 (f30.000 van de gemeente en f 5000 van den Polder Walcheren) niet kan ingaan. De aankoop dezer bosschen door Domburg, waartoe de Raad verle den week besloot, gaat dus niet door. B. en W. van Domburg hadden de overtuiging gekregen, dat de heer Som merhoff voor f 35.000 (aanvankelijk vroeg hij' f 50.000) verkoopen wou. Het hoeft geen betoog, dat het afspringen van den aankoop te betreuren is. Men moet nu vreezen, dat een deel der bosschen voor bouwterrein zal worden gebezigd, zoodat weer een stuk natuurschoon zal verdwijlnen. De Scheldemusch vliegt weer. Gisteren maakte „De Scheldemusch", het vliegtuig dat bij! de Kon. Mij. „De Schelde gemaakt is en onlangs een onge lukkige landinlg! maakte, wederom een rondvlucht boven het eiland Walche ren. Burgemeester-secretaris. Bij Kon. besluit van 18 Jan. is bepaald, dat aan de gemeenten, ten aanzien van welke is bepaald, dat de bediening van secretaris door den burgemeester wordt bekleed, wordt toegevoegd de gemeente Oudelande. Hoog water in Zeeuwsch-Vaanderen. Nog steeds blijft bet water stijgen in de Zeeuwsch-Vlaamsche kreeken en pol derleidingen, tengevolge van den hevigen regenval der laatste dagen en den sterken Westenwind, die een behoorlijke loozing tegenhoudt. Bovendien vermeerdert ook de aanvoer uit België nog steeds, van waar ook nog was gemeld wordtj De afvoerleidingen kunnen het water dan ook niet verwerken voor loozing naar de Schelde en steeds meer loopen weilanden en stukken laaggelegen bouwland onder. Op de Groote Plaat nabijl Axel staat het water thans reeds biji den in aanbouw zijinden watertoren. Stukken weiland, waar vlas gespreid lag, beeft men moe ten ontruimen, daar het vlas anders weg zou spoelen of onbruikbaar worden. (N. R. Gt.) Middelburg. Restauratie van denLangenJan. Reeds in Juni 1934 deelden B. en W. den Raad mede. dat zij zich, onder overlegging van een desbetref fende teekening en begrooting tot een eindbedrag van f37.000 tot den Minister van O., K. en W. en Gedep. Staten hadden gewend, met verzoek de verleening van een bijdrage van bet Rijk, resp. van de Pro vincie, in de kosten van herstel en res tauratie van den Abdijforen te willen be vorderen. Naar aanleiding daarvan besloten de Staten op 2 Aug. 1.1, een subsidie be schikbaar te stellen van maximum f 3350. Op de begrooting 1930, hoofdstuk Dep. van O., K. en W. is voor het herstel van den toren f 8325 uitgetrokken, zijnde de helft van het door bet Rijk bijl te dragen subsidie ad f 16.650. De tweede helft zal ten laste van 1937 worden gebracht. Ten aanzien van het voorgenomen her stel en de restauratie zelve, deelen B. en W. mede, dat uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het bovengedeelte van den toren in zoodamgen slechten toestand verkeert,dat een algeheele restauratie onvermijdelijk zal zijn. Dese restauratie c.a. aal tafeaa Ja feet weder recht plaatsen van het bovenge deelte van den toren en het vernieuwen van wat noodig is. De kosten van al deze voorzieningen zullen, zooals gemeld, f 37.000 bedragen. Het ligt in de bedoeling de werkzaamhe den zooveel mogelijk in de zomermaanden te doen uitvoeren en in den winter stop te zetten, met dien verstande, dat dan de coustructie-onderdeelen op de werkplaats gereed zullen kunnen worden gemaakt. Van deze gelegenheid maken B. en W. gebruik den Raad te wijzen op de zeer verouderde wijze van klokopwinden, den slechten toestand van de klepeldraden en het slecht te bespelen klavier in de klok- kenkamer. Het opwinden van het uur werk geschiedt nog altijd door hand kracht en vergt twee maal per dag een uur zwaar draaien van den torenwachter. Afdoend kan hierin worden voorzien door het geheele uur- en speelwerk vol-auto- matisch electrisch te drijven, waardoor de torenwachter overbodig wordt, terwijl het controleeren van deze inrichting en het schoonhouden van den toren door werklieden van Gemeentewerken kan worden gedaan. De kosten van vol-auto- matische electrische drijving bedragen f 1600. Wanneer er rekening mede wordt ge houden, dat bij uitvoering de betrekking van torenwachter kan vervallen, en dat de dan nog noodige werkzaamheden f 2i00 zullen kosten, dan achten B. en W. een uitgaaf van f 1600 voor dit doel zeker ver antwoord. Het vernieuwen van de klepeldraden wordt op f 2000 geraamd. Bij' uitvoering dezer werken zullen de onderhoudskosten met f 100 kunnen worden verlaagd. Tenslotte hebben B. en W. een onder zoek ingesteld naar de brandveiligheid van den toren. Zou men deze beveiliging volledig wenschen te maken, dan behoort er een stijgbuis nanr boven in den toren te worden aangebracht met sprinklers en koppelinrichting beneden voor aanslui ting aan de autobrandspuit. De hieraan verbonden kosten bedragen f5000. Hoewel naar de meening van B. en W. een zoodanige brandbeveiliging wel ge- wenscht moet worden geacht, doch ander zijds de toestand van de gemeente-finan- ciën zeer ongunstig is, meenen B. en W. den Raad toch in de gelegenheid te moe ten stellen daarover zich uit te spreken. Ten slotte stellen B. en W. voor hun een totaal crediet te verleenen van f 40.600, waarvan, na aftrek van de subsidiën van Rij'k en Provincie ad f 20.000, ten laste van de gemeente blijft f20.600, welke som eventueel nog zal moeten worden vermeerderd met f 5000 voor het aan brengen van een brandbeveiliging. Verbetering riojeerüng. B. en W. berichten den Raad, dat met bet Departement van Sociale Zaken overeen stemming is bereikt nopens den, in werk verschaffing uit te voeren aanleg van een rioleering in den Veerschen weg. Volgens de begrooting zullen de totaal- kosten f 9000 bedragen, waarvan f 4040 arbeidsloonen enz., waarin het Rij'k op de gebruikelijke wijze zal bijdragen. Voor de jeugdige werk- 1 o o z e n. In verband met den nog steeds grooten omvang der werkloosheid, waar onder ook nog talrijke jeugdige personen gebukt gaan, hebben B. en W. opnieuw gezocht naar een object dat door laatstge noemden bij wijze van werkverschaffing zou kunnen worden uitgevoerd. Zij1 heb ben dit gevonden in den vorm van het bouwen van een centrale werkplaats voor de jeugdige werkloozen zelve, op een ter rein achter de voormalige Rijschool aan den Zuidsingel. De kosten daarvan zul len f 2500 bedragen Het ligt in de bedoe ling het werk te doen uitvoeren onder lei ding van een voorman, onder toezicht van Gemeentewerken, terwijl de vergoeding voor de jeugdige werkloozen wederom werd bepaald op f 2,50 per week. De Minister van Sociale Zaken heeft 79,4 pet. toegezegd. Er blijft dus voor re kening der gemeente 20,6 pet. van f 2500 of f 515. Na het opmaken van dit voorstel kwam bericht, dat in het vervolg uitsluitend de volgende vergoedingen aan jeugdige werkloozen zullen mogen worden uitge keerd: leeftijd 14 tot en met 19 jaar bij 3540 uur per week f 1,75, 2024 uur f 1,25; 20 tot en met 24 jaar resp. f3,25 en f2. Vlissingen. De O 16 te water. Het te water laten van de onderzeeboot O 16 van de Kon. Mij. „de Schelde" ging niet zoo erg vlot. Toen het gezelschap dames en 'heeren onder wie verschillende marine- en bur gerautoriteiten en commissarissen en di recteuren van de Schelde per autobus op het terrein waren aangekomen begaf men zich naar het podium, opgerioht aan de achterzijde van de O 16. Precies te half vier kapte mevrouw 't Hooft het laatste beletsel door, doch de boot verroerde nagenoeg niet. Eerst na dat een kabel was stuk gesprongen, waar mede de Willy zou slepen, kwam er schot in en doopte mevrouw 't Hooft op de ge wone wijze het schip, dat onder driemaal hoerah van de aanwezigen in het water gleed. Goes, Uitslag verkoop Welda digheidszegels en -brief kaarten. Met voldoening kan het Goesche Comité terugzien op de door haar gevoerde actie. Door aller medewerking is een goed resultaat bereikt. E'r werd aan postzegels verkocht voor een waarde van f 1437.84 (v. j. f 1444.64) en aan briefkaarten voor een waarde van f 139.70 (v, j. f 114.68), en wel 275 series Voer man, 520 enkele kaarten en 47 dubbele Luttel. Nu. afinek van «enige kleine on kosten is het totaal resultaat f 1574.98 (v. j. f 1559.52). De havenwerken. Oe voor bereidende maatregelen voor de haven werken zijn zoover gevorderd, dat als de vorst niet invalt omstreeks half Fe bruari met het grondwerk kan worden begonnen. Om de vier weken zullen dan ploegen van ongeveer 50 werkloozen el kander aflossen. Begonnen wordt bij bet voormalige woonwagenkamp. Uit het feit, dat reeds zoo spoedig met bet grondwerk een aanvang zal worden gemaakt, zou men kunnen afleiden, dat er geen aanbesteding zal plaats hebben. Het schijnt, dat de Raadsleden hierover nog een schrijven van B. en W. zullen ontvangen. Heinkenszand. De penningmeesteres der diaconessenvereeniging ontving in dank voor bet laatste kwartaal 1935 als blijk. van waardeering voor verleende diensten door 'de diacones, giften, resp. van f 2,50, f 10, f 2,50, f 5 en f 12,50. (Belangloos bericht). lerseke, Gigarettenpapier ge smokkeld. Ambtenaren hebben onder Woensdreoht een paar inwoners van ler seke aangehouden met ongeveer 650 stuks cigarettenpapier, die zij vervoerden per auto. De auto is vrijgelaten, daar ge bleken is dat de chauffeur onschuldig was. Tegen de daders is proces-verbaal opgemaakt. De diverse exporteurs van mosselen op België en Frankrijk zullen zich gaan organiseeren in een aparte vereeniging. Driewegen. Maandagavond hield de ijsclub „Spoorzicht" haar jaarvergade ring. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de vereeniging bloeit. Zij telt 91 leden. De ontvangsten waren f91.58V2 en de uitgaven f 44.89'K, dus een batig saldo van f 46.69. Tot be stuursleden werden gekozen P. Ringel- berg, Jac. Steketee en J. v. Oosten Gz. Gekozen tot bode W. J. Goetheer. Oudelande. Belasting op het ge bouw 'd. Gisteren kwamen de ingelan den van bet Waterschap Baarland e.a. alhier in buitengewone vergadering bij een, om te besluiten al of niet de ge bouwde eigendommen in bet dijkgeschot te betrekken. Met 22 tegen 20 stemmen werd daartoe besloten en de beffing op 4 pet. gesteld. Souburg. Maandagmorgen had het cir ca 4-jarig zoontje van den heer W. het ongeluk tegen een ketel met kokend water te stoeten waardoor het ventje een gedeelte van den inhoud over de borst kreeg en ernstige brandwonden opliep, die door een dokter behandeld moesten worden. Serooskerke W.). Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde de Raad. Wegens ziekte afwezig weth. Allaart en dhr W. Jobse. De voorzitter zegt, dat het afgeloopen jaar voor deze gemeente in velerlei op zicht een gunstig jaar is geweest. Slechts de werkeloosheid was ongunstiger dan voorheen, zoodat daarvoor ongeveer 1000 gulden meer moest worden uitgegeven. Dhr A. Melis, als oudste raadslid, dankt den voorzitter voor zijn Nieuwjaarsrede. De begrooting 1936 is door Gedep. Sta ten goedgekeurd. B. en W. stellen voor om de Kroon te verzoeken afwijking te verleenen van den eisch, gesteld in het le lid van art. 19 der L.O.-wet 1920, het stichten en in standhouden van openbare lagere scho len. Z.h.st. goedgekeurd. Naar aanleiding van een door het Ge meentebestuur gezonden schrijven aan het Dag. Bestuur van den Polder Walcheren, bericht 'dit college, dat er voor den Pol der geen termen bestaan om de verbete ring tot stand te brengen van de aan sluiting van den Langeweg aan den Oosfckappelscheh straatweg, omdat het Polderbelang daarbij niet is betrokken. B. en W. stellen nu voor de klinkerver harding aldaar wat te verbroeden, maar verder geen uitgaven te doen voor een verbetering, die naar 'hun meening niet urgent moet worden geacht. De voorzit ter zegt voorts, dat, wanneer uitvoering werd gegeven aan het voorstel van den heer Goedbloed, dit de gemeente ongeveer f 100 zou kosten. B. en W. achten deze uitgaaf niet gewettigd. De heer Goedbloed betwijfelt ten sterk ste of zijn voorstel uitgevoerd door werk loozen, het genoemde bedrag zal kosten. Dhr A. Melis en de andere heeren mee nen, dat het voorstel van B. en W. met bet oog op de kosten en bet te weinige belang, ver genoeg gaat. Het voorstel van B. en W., in stem ming gebracht, wordt met 4 tegen 1 st. (dhr Goedbloed) aangenomen. B. en W. stellen voor bet verleenen van een voorschot op de gemeentelijke vergoeding voor 1936 aan de school der Ver. voor Chr. Volksonderwijs van f480 en de school voor Geref. Lager onderwijs f1200. Z.h.st. goedgekeurd. Rondvraag. Dhr Goedbloed vestigt de aandacht van B. en W. er op, dat een voetpad parallel loopend met een onver- harden weg en laatst door de werkloo zen keurig in orde gemaakt, zonder eeni ge noodzaak door een der aangelanden is verknoeid. De voorzitter zegt toe den betrokkene hierover te zullen onderhou den. De heer Cornelisse vraagt verbetering van een straatgoot aan den Vrouwen- polderschen straatweg. B. en W. zullen de zaak onderzoeken. Aagtekerke. Dammen. De Maandag avond gespeelde competitiewedstrijd voor den Zeeuwschen Dambond tusschen Aag tekerke 2 en Vlissingen 3 gaf den vol genden uitslag EEN ZEESCHIP UIT ELKAAR GETROKKEN. Een belangrijke kunstbewerking bij de Ned. Dok-Mij. Het s.s. Jaarstroom van de Holl. Stoomboot Mij., die in 1922 gebouwd is, was in dezen tijd met zijn 16.800 voet laad ruimte te groot voor een economische vrachtvaart op de Engelsche lijnen, en daarom bestemd voor de HollandWest- Afrika lijn, waarvoor het echter weer te klein was. Thans is het in de soheeps-polikliniek van de Nederl. Droogdokmaatschappij opgenomen, om een wel reeds meer toe gepaste maar toch niet alledaagsche ope ratie te ondergaan, die het zal helpen aan de voor de nieuwe bestemming vereischte afmetingen. Nadat men gisteren de nagels waar mede de stalen platen geklonken waren op de aangegeven plaatsen had uitge brand, werden met twee winsen de beide deelen van het schip van elkaar getrok ken. Na eenige uren waren voorschip en achterschip geheel van elkander geschei den. Deze scheiding was tot stand gebracht langs den wand tusschen het ketelruim en een van de laadruimen, dus op oen holle plek van het scheepslichaam, waar inwendig niets te beschadigen was. Het voorschip is daarna nog verder van het achterschip weggetrokken, totdat een afstand van 14,72 M. bereikt was. Hiertusschen zal een vijfde laadruim van 40.000 voet worden gebauwd. Ingezonden Mededeeling. [WOHDBALS^ WOHDBALSEM zaif alle yeneesll BU A1LE DROGISTEN VERKRUO BAAROF FRANCO NA ONTVANGST VAN HET BEDRAG IN POST1EGELS BU DE FABRIKANTEN .GENIUS' OROENEWE&IE 97 DEN HAAG OR.DOOSSO KI.DOOS VS CL D. HugenseP. v. d. Broeke 11; G. Jongepier-^—P. Geelhoed 02; A. Bosse- laarL. de Nooijer afgebr.; L. Hugense -E. L. Verschoor 1il; M. Mathijsse G. v. Sorgen 02; F. DekkerW. Ize- boud 11; A. ProvoostJ. P. de Jonge 20; J. Dekker'C. de Wolf 20; P. BimmelJ. A. Blokpoel 1d; A. Mal- jaarsJ. Geljon 20. Uitslag Aagte- kerkelO punten, Vlissingen 8 punten. Tholen. In de gistermorgen ten stad- huize gehouden vergadering der commis sie tot leniging van armoede en wering van bedelarij, heeft de voorzitter, de heer A. de Korte, wegens zeer hoogen leeftijd ontslag genomen als voorzitter. In diens plaats is tot voorzitter der commissie ge kozen de heer de Vos'; tot lid dezer com missie is gekozen de heer J. G. Stoutjes- dijk. Herst. Evang. Luth. Gem. Beroepen te Den Helder, W. J. F. Mei- n rs, prop. te Amsterdam. Kortgiene. Benoemd tot president-kerk voogd mr J. D. Koster, burgemeester de zer gemeente. Goes. Zaterdag 25 Januari 1936 wer den vanwege den Alg. Nederl. Bond ter verspreiding van het stenografiestelsel. „I. Pitman" te Arnhem, de examens afge nomen voor het verkrijgen der diploma's stenografie Pitman en kantoortypist(e). Het examen vond plaats in Hotel „Cen traal" te Goes. In de examencommissie hadden zitting: mevr. H. G. Linssen Hooyer te Breda, mevr. T. Klaassen Vrijborg, Hilversum en mej. A. Mulder te Deventer. Aan het examen namen deel 30 candidaten, te weten: 17 voor machi- neschrijven, 12 voor stenografie A en 1 voor stenografie G Het diploma kantoortypist (e) kon wor den uitgereikt aan: De dames F. S. Adriaanse te Goes, met aanteekening voor Duitsch en Engelsch; J. Hamelink, Goes, W. M. den Herder, Goes, met aanteekening Duitsch en Eng.; W. F. Korstanje, Wemeldinge; A. P. Koeman, Wolfaartsdijk; Fr. Schrijtver, Goes, A. M. Sinke, Goes, dhrn J. W. Smit, Wemeldinge, M. C. van Strien, Goes, de dames E. A. Tavenier, Wolfaartsdijk; W. J. Torbijb, Goes, met aanteekening Fransch, Duitsch en Engelsch; dhrn P. A. Trimpe, Goes, met aant. Duitsch en Engelsch, J. P. Hoogesteger, Goes, met aant. Fransch, Duitsch en Engelsch; M. G. van Oosten, Driewegen; mej. H. Sa- lomé, Kortgene, met aant. Duitsch. Het diploma stenografie A, syst. I Pit man, kon worden uitgereikt aan; de da mes F. S. Adriaanse, Goes; W. M. den Herder, Goes; P. A. Koeman, Kortgene; W. F. Korstanje, Wemeldinge; G. Lavèn, Goes; F. Schrijver, Goes, dhrn. J. W. Smit, Wemeldinge, M. C. van Strien, Goes: mej. E. A. Tavenier. Wolfaartsdijk en dhr P. A. Trimpe, Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2