DE ZEEDW De Dochtervan den Opperrechter INT Ierend TWEEDE BLAD tbonbons ld THIEME Voorzieningen omtrent weercorpsen. Uit d6 Provincie. i kalf tot diner ter an sc'ho- iets hoo- )r aange- randerde r export gallier 5- den 7.50- en 10.50- lijuzaad ,uw bloei d 16—17 52, 12500 ron. 50 cent. Ie vraag, door de te onver- eigenhei- 1,70—2, bonte en h. 1,25— ve 2,20 3,5—4 ct. ±1* ;nd enezend toudhe'd cent werken Boom's La- xeer (Slijm, Gal en Maag) pillen. Deze pillen zijn zuiver plantaardig en verdrijven overtollig gal en slijm. Ze werken I goeden stoel- Irijs per doosje let 60 pillen 57 pgistwinkels op 3 een monster- n, Arnhem. 60. VAN MAANDAG 27 JANUARI 1036, Nr 98. VOORLOOPIG VERSLAG TWEEDE KAMER. Vrijwel algemeene instemming met het wetsontwerp. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake het ontwerp van wet, houdende voorzieningen omtrent weercorpsen, verklaarde men bij het af- deelingsonderzoek vrijwel algemeen, de indiening van dit wetsontwerp toe te juichen en zich met de strekking daarvan te kunnen vereenigen, ook al had men te gen de uitwerking bezwaren. Men was, vooral met het oog op de ervaring in het buitenland, van oordeel, dat weercorpsen een groot gevaar voor de openbare orde kunnen opleveren en dat maatregelen daartegen niet achterwege kunnen blijven. De. regeering, zoo werd betoogd, moet het gezag in eigen hand houden; de nei ging tot het vormen van particuliere or ganisaties, welke zich te eeniger tijd te genover de regeering zouden kunnen stel len, behoort daarom onderdrukt te wor den. Men was het met de regeering eens, dat de ontwikkeling van de toestanden in ons land maatregelen om deze neigingen te onderdrukken noodig gemaakt hebben. Naar buitenlandsch voorbeeld toch schijnen ook hier te lande enkele groepen zich te willen voorbereiden om, wanneer het hun niet of naar hun zin niet snel genoeg lukt, langs legalen weg de macht te veroveren, geweld te gebruiken ter be reiking van hun staatkundige doelein den. Vele leden dachten hierbij in het bijzonder aan de Natio naal Socialistische Bewe ging. Weliswaar schijnt deze de z.g. W.A. (weerafdeelingen) officieel te zullen ontbinden nog vóórdat dit ontwerp wet kan worden, doch men vroeg zich af, of deze opheffing niet slechts formeel zal zijn, terwijl de oefeningen zullen worden voortgezet en er in wezen dus vrijwel niets verandert. Op verschillende wijzen is, zoo meenden sommige leden, uitgelekt, dat de functionarissen van de weer-af dee- lingen, de motor-afdeeling en de overige soortgelijke organisaties der N.S.B. welke met ingang van 31 December 1935 zouden worden ontbonden, hun functies blijven behouden. Daarenboven schijnt een nieuwe W.A.-organisatie in voorberei ding te zijn. Een opdracht tot het drukken van de daarvoor bestemde nieuwe contri butieboekjes moet reeds op of omstreeks 14 December j.l. aan een drukkerij te Utrecht verstrekt zijn. Men vroeg of de regeering hiernaar een onderzoek heeft ingesteld, en zoo ja met welk resultaat. Een lid wees er voorts op, dat ook de „Arbeiders-Vredeswacht" en de Liga, waaraan de S. D. A. P. heeft deelgeno men, onder 'het ontwerp vielen. Van andere zijde werd opgemerkt, dat wat aangaat de betrekking van de S. D. A. P. tot de voormalige „Vredeswacht" en tot de daaruit voortgekomen Liga, dat herhaaldelijk en afdoende is bewezen, dat die partij met die organisaties geen en kele betrekking heeft willen onderhouden, zoolang voor haar niet vast stond, dat die organisaties elke gedachte aan een ar- beidersweercorps hadden laten varen. Dat tengevolge van het stelsel van het wetsontwerp ook organisaties als de bur gerwachten en de bijzondere vrijwillige landstorm aan wettelijk toezicht zullen worden onderworpen, hadden verscheide ne leden met ingenomenheid geconsta teerd. Er werd op gewezen, dat de regeering de keuze had tusschen twee stelsels, n.l.: 1. het kiezen van een zoodanige om schrijving, dat met voldoende zekerheid zou blijken, welke organisaties wèl en wel ke niet zouden zijn toegelaten, of F EU! L L ET O |M 43.) _o^ Toen Stewart en hij dien nacht weer samen waren, dacht hij over dit alles na, maar sprak er niet over met zijn vriend. D'e gebeurtenissen der laatste dagen wa ren zoo verwarrend, dat het hem moeite kostte om zich alles nauwkeurig te herin neren, wat er voorgevallen was. Hij kon niet slapen: in zijn gemoed stormde het Voor de eerste maal in zijn leven wist hij niet, hoe te handelen. Als Kelt, opge groeid temidden van de woeste heidevel den van zijn geboortegrond, had hij zich steeds laten leiden door wat hij dacht eer lijk en ïecht te zijn. D'aarom had hij Jef freys in Guildhall openlijk tegengespro ken; daarom had hij zóó gesproken, dat hu des Konings toorn had opgewekt- daarom had hij gezworen niet te zullen rusten, vóór hij Jeffreys had ten val ge bracht, en daarom had hij er in toege stemd naar Amsterdam te gaan. Maar hier scheen alles anders. Zijn onderhoud met Monmouth had hem ontnuchterd en hij wist niet wat te doen. 2. het stellen van een zeer ruim alge- t meen verbod, met uitzonderingen voor die organisaties, welke de regeering, hoewel zij onder de omschrijving vallen, niette min wensoht toe te laten. De regeering heeft aan het tweede stel sel de voorkeur gegeven. Verscheidene le der verklaarden deze keuze te betreuren. Verscheidene leden wezen er op, dat 'het wetsontwerp de beslissing over de vraag wat onder weercorps moet worden ver staan, in de eerste plaats aan den rech ter opdraagt. Deze leden waren van meening, dat de ervaring, opgedaan met de rechterlijke, beslissingen naar aanleiding van het z.g. uniformverbod, niet geheel bevredigend is. D'e toepassing van dit verbod door den rechter heeft geleid tot een aantal be slissingen, die naar hun oordeel het doel voorbijschieten en zelfs als min of meer vexatoir kunnen worden beschouwd. Toch heeft de regeering ook ditmaal niet kun nen besluiten tot een systeem, waarbij de objectieve kenmerken van de verboden organisatie in de wet worden neergelegd. Nog werd gevraagd, of het geen aanbe veling verdient, het geven van gelegenheid tot het tot stand brengen van weercorp sen eveneens uitdrukkelijk strafbaar te stellen. Er werd op aangedrongen de wet zoo spoedig mogelijk in werking te doen tre den. TEGENGAAN VAN OVERVERMOEIDHEID BIJ MOTORRIJTUIGBESTUURDERS. Aleemeene Instemming met het ingediende wetsontwerp. Aan het Voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp, houdende bepalingen 'betreffende het tegengaan van oververmoeidheid van bestuurders van motorrijtuigen, wordt het volgende ont leend; De indiening van dit wetsontwerp vond 'bij het afdeelingaonderzoek a 1 g e m e e- ne instemming. Men erkende, dat de voorgestelde maatregelen de ver keersveiligheid kunnen bevorderen en be stuurders van motorrijtuigen tegen over matige arbeidstijden kunnen beschermen.- Intusschen waren sommige leden van oordeel, dat de nadruk vooral gelegd moet worden op het bevorderen van de veilig heid van het verkeer. Zij meenden, dat het wetsontwerp ten gevolge van zijn tweeledig doel een min of meer tweeslach tig karakter draagt. Verscheidene andere leden waren van oordeel, dat 'n zekere tweeslach tig h e i d bij dit ontwerp moeilijk is te vermijden. Het gaat er immers niet alleen om, de veiligheid van het verkeer te ver zekeren of de arbeiders te beschermen, doch het een zoowel als het ander is noo dig. Eenige leden hadden geen zeer hooge verwachtingen van de resultaten van het ontwerp, omdat men wel bepaalde rust tijden kan voorschrijven, doch men niet kan waarborgen, dat die rusttijden inder daad voor het nemen van rust gebezigd worden. Enkele leden stelden de vraag, of het geen aanbeveling zou verdienen, het be sturen van een motorrijtuig door perso nen, die in een toestand van vermoeidheid verkeeren, strafbaar te stellen. Vele leden betwijfelden of een effectieve controle op de naleving van deze wet mo gelijk zal zijn. Gevraagd werd hoe de Regeering zich de controle op de naleving van de voor schriften voor de zelfstandige chauffeurs voorstelt. Zullen deze eveneens een administratie omtrent hun werktijden moeten bijhouden? Eenige leden zouden gaarne vernemen, of ook voor geneesheeren, die zelf chauffeeren, een regeling zal worden vastgesteld. D'it achten zij niet wel moge lijk. Sommige leden vestigden er de aan dacht op, dat vooral in 't taxibedrijf hij de chauffeurs een sterke neiging be staat om den werktijd zoo lang mogelijk te maken. Slechts het invoeren van een mini mum garantieloon kan naar die meening van deze leden aan de neiging om te lang dienst te doen een einde ma ken. Eenige leden betoogden, dat het wen- schelijk is, naast den werkgever ook den arbeid er bij overtreding uit- „"VVel. zijt ge voldaan?" vroeg Stewart „Ik kan nog niet zeggen, hoe ik er over denk", antwoordde Trelawney. De Schot grimlachte. „Ferguson zal morgen bewijzen hebben!" „Welke bewijzen?'' „Bewijzen, dat het document, 't welk wij zagen, 't werkelijk huwelijkscontract van den overleden Koning is." „Hoe kan hij ze krijgen?" „O, hij zal bewijzen vinden in een dioom", zei de Schot lachend. „Gij gelooft dus, dat hij zijn godsdienst zal misbruiken, om te bewijzen, wat hij niet gelooft?" zei de jonge man. „Ferguson heeft bijzondere gaven", antwoordde Stewart. „Dit contract had hij juist noodig. Morgen zal alles duide lijk zijn en de geestdrift zal opvlammen. Vannacht zal hij een gezicht hebben en morgen zal hij een rede uitspreken, die de hardste harten zal doen smelten." „Maar kunnen we verwachten Enge land door een leugen te veroveren?" „Neen, maar wel in den Naam des Heeren. Wat mij aangaat, ik geef daar weinig om. Als het Engelsche Parlement besluit om Monmouth Koning te maken, dan is dat mij goed. Maar wij hebben een i man als Mac Galium More." „Ja, maar uw volk vertrouwt hem drukkelijk strafbaar te stellen, ten einde hem daardoor een prikkel te verschaffen om zelf aan de 'handhaving der wet mede te werken. Onderzeeboot 0 18. Heden (Maandag)middag is van de werf der Kon. Maatschappij de Schelde te Vlissingen te water gelaten de onder zeeboot O 16 voor de Kon. Ned. Marine. De laatste beletselen werden weggenomen door mevrouw 't Hooft, echtgenoote van Ir G. 't Hooft, chef van het bureau scheepsbouw van het departement van defensie. De boot heeft een lengte van 70.5 M., een breedte van 6.5 en een diepgang van 30 d.M. Het schip ia bewapend met een kanon van 8.8 c.M. no. 3 en een mitrailleur 40 m.M. no. 2. Aangehouden. Door de politie te Nieuwerkerk is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middel burg gesteld zekere L. v. B., 56 jaar, com missionair, wonende te Nieuwerkerk, die er van verdacht wordt in den nacht van 4 op 5 Sept. 1.1. brand te hebben gesticht in een boerenschuur onder de gemeente E11 e m e e t. v. B. is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Oplichting. Dezer dagen ver scheen in een schoenenwinkel te Sas van Gent een meisje dat voor haar Me vrouw (de naam werd opgegeven van een ingezetene die te goeder naam en faam bekend staat) eenige paren schoenen „op zich" kwam vragen. Aangezien Me vrouw uit moest wilde zij' de schoenen maar medenemen, waarop de winkelier haar drie paar schoenen meegaf van de beste soort. Toen men den anderen dag om antwoord kwam vragen aan het be wuste adres, bleek van een en ander niets waar te zijn, zoodat de winkelier werd op gelicht voor drie paar damesschoenen Diefstal met Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag 1.1. is te T e r n e u z e n ingebroken in een bazar. De dieven zijn waarschijnlijk de achterpoort overgeklommen, hebben al daar een deur van het pakhuis geforceerd en zijh vervolgens naar de bazar gegaan alwaar zijl diverse voorwerpen, o.m. bor stels, galanteriën enz. tezamen genomen voor een belangrijk bedrag, hebben mede genomen. Een onderzoek wordt ingesteld. Goes. Uitslag danswedstrijd voor den Z.D.B. gehouden te Goes 24 Jan. 1.1. tus schen Goes I en Kruiningeu I: M. J. JeremiasseJ. Pasman 11; F. den HertogE. Westveer 11, J. v. GalmthoutS. Krombeen 11, A. J. HenderikseA. Dek afgebroken; Jac. SnoodijkM. v. d. Parel 11, H. Slab- bekoornM. J. Le Clercq 11, J. Crucq J. Krombeen 1—1, M. de JongeJ. Krijger 2—0, G. HoogestegerPh. Mek aard 11, K. L. KramerA. v. d. Sande 11. Voorloopige uitslag Goes 10, Krui- ningen 8. Zaterdag vergaderde de Statenkring vereen. Goes der Ghr. Historische Unie te Goes in „de Prins van Oranje" onder lei ding van Ds Steinz. De secr., M. de Leoze, gaf een opgewekt jaarverslag en de pen ningmeester, G. Philipse, sloot zijn reke ning met een batig saldo. De periodiek aftredende bestuursleden Ds Steinz, G. Philipse en J. Vermeule werden herkozen, terwijl in de vacature G. Kousemaker werd gekozen J. J. Franqoys. Een aanbeveling voor een lid van het Kamerkringbestuur werd als volgt opge maakt: 1. M. de Looze (aftr.), 2. H. G. J. Gunning. Ds Raams eindigde met dangzegging. Kapelle. D'e vereeniging ter bevordering van de Glascultuur kwam onder voor zitterschap van den heer J. Hermus in vergadering bijeen. 1935, aldus de voorzitter, was niet mee gevallen; voor de kascultuur was het wel bijzonder slecht. De prijzen van de drui ven waren zeer laag. De secretaris, dhr Johs. Schipper, merkte in zijn jaarverslag op, dat de kas- Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. niet. Zij trachten hem zooveel mogelijk in zijn macht te beperken." „Wat zou dat?" riep Stewart uit. „Als hij maar eerst onder zijn eigen volk is, zal alles wel veranderen." „Gij zijt dus van plan voort te gaan?" „Voortgaan! Wel, man, ik zou 'tdoen, al versperde de duivel mij den weg. Mijn vaderland zal verlost worden van Jacobus Stuart en van allen, die zijn booze plan nen helpen uitvoeren. Ik heb niet vooi niets geleden; 't geschrei mijner broede ren is niet voor niets tot God opgeklom men. Het is de wil Gods. dat wij gaan. Gij zult zien, dat er twee expedities ko men. Mac Galium More gaat naar Schot land en ik ga met hem. En een week na onze landing zal Schotland onder de wa pens zijn, en Jacobus' soldaten zullen vluchten als een kudde schapen." „Goed en wat dan?" „Dan? Zijt gij een Kelt en hebt gij1 geen verbeeldingskracht? Wel, dan zal Jaco bus zijtn soldaten van, Engeland naar Schotland zenden. In dien tusschentijd landt Monmouth in Engeland, ergens in Somerset, waar hij, naar mij is verteld, zeer bemind wordt." „Maar kan hij slagen?" „Wat hebben vrij daarnaar te vragen? Het is de wil van God. Het bloed des senbouwers tot op heden, vooral met de teelt van druiven, niet zoo gelukkig zijn geweest. Was er hoop om door koelen van de druiven betere prijzen te maken, ook hier was teleurstelling. Een deel is te wij ten aan de minder goede kwaliteit. Was er met het kweeken van vroege groenten nog iets te verdienen, ook nu wordt dit steeds moeilijker door de teelt beperking. Tot gezamenlijken aankoop van tuin zaden, olie, menie en zwavel werd ook nu besloten. De penningm. deed rekening en verant woording. Het saldo bedraagt f 25,99. Het ledental bleef stationnair. Herkozen werd het bestuurslid J. Her mus en gekozen in de plaats van dhr K. J. Dominicus, welke niet meer in aan merking wilde komen, dhr A. de Jonge Johz. Hoedekenskerke. Vrijdag vergaderde de Gemeenteraad. De voorzitter houdt de gebruikelijke Nieuwjaarsrede, die wordt beantwoord door weth. M. Steijn. De voorzitter doet mededeeling van de goedkeuring der gemeenterekening 1934 door Gedep. Staten, van de koninklijke goedkeuring op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting en de ver daging der goedkeuring der Gemeentebe- grooting 1036. Nog deelt de voorzitter mede, dat eindelijk de Gemeentebegroo- ting 1935 is goedgekeurd, naar aanleiding waarvan hij er op wijst, dat momenteel de gemeente niet geheel aan haar finan- tiëele verplichtingen kan voldoen, in af wachting, dat de in de begrooting 1935 opgenomen subsidie uit het Werkloos- heidssubsidiefonds zal zijn vastgesteld en ontvangen. Vastgesteld wordt daarna het primitief kohier Hondenbelasting 1936 met 59 honden op f327. Hierbij wordt opge merkt, dat volkomen de verwachting is verwezenlijkt, dat de door de Regeering geëischte verdubbeling der belasting het aantal honden beduidend zou doen ver minderen. Vastgesteld wordt verder een aanvul ling van het ambtenarenreglement, waar bij wordt bepaald, dat de gemeente-amb tenaren eervol ontslag zal worden ver leend met het einde des jaars, waarin zij 65 jaar zullen worden, met overgangs bepaling, dat dit 70 jaar is voor de mo menteel in functie zijnde ambtenaren, alles, met de bepaling, tenzij het dienst belang zich niet daartegen verzet. De be trokken bonden daarover gehoord, hebben geen bezwaren. Ged. Staten vinden de verlaging der jaarwedde van den havenmeester van f600 op f500, zulks als gevolg van den finantiëelen toestand der gemeente en de zeer beduidende mindere opbrengst der havenrechten in de laatste jaren, te hoog. Na eenige discussie wordt tenslotte zonder hoofd, stemming aangenomen het voorstel van B. en W. om evenals bij andere ambtenaren is gebeurd, 10 ver laging toe te passen. De jaarwedde wordt dus f540. Daarna besloten zitting. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat als de weersomstandigheden dienen de zijn, het voornemen bestaat =t 1 Febr. weer met werkverschaffing in den vorm van slootdelven te beginnen. Na rond vraag volgt sluiting. Oudelande. Donderdagavond werd al hier jaarvergadering gehouden van den Ned. Chr. Landarb. Bond, onder voorzit terschap van dhr P. v. d. Velde. De ver slagen vap secretaris en penningmeester werden voorgelezen, waaruit bleek, dat ontvangen was f 653,82 en uitgegeven f640,29, zoodat het goed slot bedroeg f 13,53. De aftredende bestuursleden wer den herkozen. Na de pauze, waarin getrac- teerd werd op thee met toebehooren, werd door Ds Matzer van Blois het onderwerp behandeld: „Ons Goddelijk beroep". Dhr de Groot gaf inlichtingen over de ont spanning der werkloozen te Hoedekens kerke, waarna Ds Matzer van Blois mee deelde, dat ook hier getracht zal worden een commissie in het leven- te roepen om zoo mogelijk te komen tot het openen van een ontspanningslokaal. lerseke. Een 9-tal oesterkweekers moe ten 40 pacht betalen. Tegen deze be slissing zijn zij in hooger beroep gegaan bij den minister. Zaterdag hebben ze even wel bericht ontvangen, dat de minister geen vermindering kan toestaan. Woensdag a.s. zal de raad onzer gemeente vergaderen tot behandeling van volks wordt vergoten en het Woord des Heeren bespot. Neen, ik heb geen ver trouwen in Monmouth, maar wel in Ar- gyle en in de zaak des Heeren." ,,En Ferguson?" „Ferguson beeft zeldzame gaven. Hij is ook een eenig man om feiten te verzame len en als er geen zijn, maakt hiji ze. Maar wat er van te zeggen? De Heere gebruikt soms vreemde werktuigen." „Maar niet zulke als Ferguson." „Wel, gij zijt een dappere, stoutmoedige kerel, maar ik twijfel aan. u." Voordat er drie dagen voorbij waren, had Trelawney zijn besluit genomen. Weer was er een vergadering gehouden en een krijgsplan ontworpen gelijk aan dat, 't welk Donald Stewart reeds ge noemd had en op den dag van de eind beslissing bad ook de jonge Cornishman een besluit genomen, welks gevolgen voor hem van vèrstrekkenden aard zouden zijtn. HOOFDSTUK XV. D'e standvastigheid van den Hertog. Benedictus Trelawney nam eerst na ernstige overweging een beslissing. Drif- DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA NAAR TIROL Het ligt in het voornemen van de Ko ningin en Prinses Juliana om op 31 Ja nuari voor eenigen tijd naar het buiten land te gaan. Voorloopig zal H. M. zich begeven naar Tirol alwaar de Prinses hoopt de wintersport te kunnen beoefe nen. De duur van bet verblijf in het bui tenland zal afhankelijk zijn van de werk zaamheden van H. M. het nieuwe reglement van orde. Dit reg lement stelt o.a. voor de oude methode van rondvraag af te schaffen. Eventueele vragen zullen aan B. en W. schriftelijk moten worden ingediend. Krulnlngen. Vrijdagavond vergaderde de vereen. Een school mot den Bijbel, on der leiding van haar voorz. dhr G. Min naar. De verschillende jaarverslagen en rekeningen werden goedgekeurd, De bei de aftredende bestuursleden Chr. D. Ho- vestadt en C. van Iwaarden werden herkozen. Vrijdagavond gaf de Ghr. Besturen bond Oost Zuid-Beveland een filmavond. Voorz. dhr Meeuwse. De algem. propa gandist van het Chr. Nat. Vakverbond, dhr Kok, sprak een bezielend woord bij de vertooning van de film („Opgang", voorafgegaan door de jubileumfilm van het 25-jarig bestaan van bet verbond. De vele opgekomenen genoten van woord en beeld. Baarland. Zaterdagmiddag vergader de de raad dezer gemeente. De voorz. spreekt een Nieuwjaarsrede uit. De finan- cieele toestand der gemeente is niet roos kleurig. Van Gedep, Staten is bericht ingeko men dat de goedkeuring op de begroutln^ 1936 is verdaagd en dut aan mej. de wo l. A. Ponpoene alsnog de vergoeding voor het vervoer van haar schoolgaande doch ter naar de school te Goes is toegestaan. Medegedeeld wordt, dat twee jaar geleden voor het laatst de vergoeding is uitge keerd aan de Ned. Spoorwegen. Op verzoek wordt den heer P. Leijis, secr.-penningmeester van het B. A„ met 1 Maart a.s. eervol ontslag als zoodanig verleend. Jaarwedde en borgstelling voor den nieuwen titularis worden resp. vast gesteld op f 100 en f 550. De gemeentebegrooting 1935 wordt ge wijzigd. Aan steunverleening werd uitge keerd f 2870. De raming was f 3000. B. en W. hebben een voorstel om het gedeelte om de muziektent te beplanten; de kosten zullen bedragen f50. Na be spreking wordt deze zaak uitgesteld tot een volgende vergadering. Bet verzoek van het B. A. om een subsidie van f 1400 wordt toegestaan. Dhr A. Koole, gemeente-veldwachter, tevens controleur der steunregeling, ver zoekt verbooging van zijn belooning als controleur. De meerderheid van B. en W. stelt voor om afwijzend op het verzoek te beschikken. De minderheid wil het bedrag van f 50 met f 50 verhoogen. Dhr Traas stelt voor met f20 te verhoogen. De voorz. zegt dat de controleur tot zijn volle tevredenheid zijn werk doet. Mevr. SteketeeHoogvliet is een geheel andere meening toegedaan en zegt dat zijn han delwijze tegenover de werkloozen niet al tijd de juiste is. Bij stemming wordt het voorstel van den voorz. (minderheid) ver worpen. Ook het voorstel van dhr Traas. Ten slotte wordt aangenomen een voor stel van B. en W. tot aanvulling Motor en Rijwielverordening, waarbijl toegestaan wordt dat voertuigen binnen 15 meter van een lantaarn onverlicht mogen geplaatst worden. Na rondvraag volgt sluiting. Wemeldineie. Met ingang van 15 Febr. a.s. zijn tot vader en moeder in het tehuis voor ouden van dagen „Vrede-Best" al hier benoemd het echtpaar M. v. d. Male en J. J. Crucq te 's H. Arendskerke. Ingezonden Mededeeling. Z.Q.GgPJevER ROOD-EN ZWART MERK. tig en impulsief, was bij toch volhardend bijt ondernemingen, waaraan bij bad deel genomen. Hiji was naar Amsterdam ge komen, met de bedoeling zich geheel te geven voor de zaak van Monmouth, en hij had verwacht een verstandig en dapper man te zullen aantreffen. Inplaats daarvan vond bij een eigen zinnig en weifelend man. 't Eene uur was hij uitgelaten en vol hoop, 't volgende moedeloos en terneer geslagen. Zijn raadslieden konden niet tot overeenstem ming komen en de verwarring behield de overhand. Ook zag hiji, boe velen maar weinig gaven om de zaak, waarom bet ging, maar allen dachten aan eigen voor deel en een vroolijk leventje aan bet hof. Zijl spraken veel over een triomftocht van Somerset naar Londen en van de verwar ring en de vlucht des Koning, maar Wei nig aandacht werd geschonken aan het welzijn van het vaderland en om recht te doen aan die godsdienstige secten, die se dert Kareis komst tot den troon steeds waren onderdrukt en vervolgd. Ook be greep hij al spoedig, dat de godsdienstig gezinden onder den invloed van Ferguson stonden. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5