IBIS SHAG Dobbclmann lekker... man! Binnenland Uit de Provincie De Grond De spanning In Mongolië. De bladen melden uit Hsingking, dat de regiering vac Mandsjoekoeo voorne mens is, ook aan de Sovjet-unie een nota te zenden, waarin geëischt zal worden, dat ook de Russische troepen, die aan de gTens tusschen Mandsjoekoeo en Buiten- Mongolië zijn geconcentreerd, volkomen worden teruggetrokken. Indien dit niet geschiedt, zal de regee ring van Mandsjoekoeo zich op het standpunt stellen, dat de Sovjet-unie iedere verantwoordelijkheid moet dragen voor gebeurtenissen, die zouden kunnen voortvloeien uit het feit van de aanwe zigheid dezer troepen. Nieuwe Grondwet in Amerika? Als uitvloeisel van de aan het einde van dit jaar te houden verkiezingen voor het presidentschap der Vereenigde Staten zal wellicht een nieuwe grondwet tot stand komen. Indien deze grondwet een feit wordt, zouden de regeeringsautoriteiten een duidelijke controle hebben over het eco nomische leven des lands en zou aan het hooggerechtshof de macht worden ontno men, om regeeringsinstellingen als b.v. de „New Deal" onwettig te verklaren. Het noodweer in Argentinië. In verschillende deelen van het land heeft Zaterdag en Zondag een hevig noodweer gewoed. Storm en regen veroor zaakten talrijke overstroomingen en ver woestingen. Ook de oogst heeft veel scfeSvds ereleden. Verscheidene steden en dorp» «taan geheel onder w&ter. Huizen zijn ingestort. Telefoon- en telegraafver- kesr zijn evenals het treinverkeer verbro ken, zoodat het nog niet bekend is of er maiitjohenlevens te betreuren zijn, Stern aan de kust van Marokko. Een orkaan heeft de kust van Marokko geteisterd en groote schade aangericht. Uit vele deelen, ook uit Spaansch Ma rokko worden hevige overstroomingen ge meld. 10 inboorlingen zijn verdronken. Aan de Fransche kust van de Middel- landsche zee moest het scheepvaartver keer worden gestaakt. VERKIEZINGEN IN GRIEKENLAND. Gisteren werden in Griekenland de al- gemeene verkiezingen gehouden. Driehon derd afgevaardigden moesten gekozen worden. Het ging in hoofdzaak tusschen de partijen van Venizelos (de liberale par tij) en van Tsaldaris (de volkspartij). Het resultaat, dat van deze verkiezin gen "vrij algemeen wordt verwacht, is dat er een kamer zal ontstaan, die moeilijk een 'homogeen levensvatbaar ministerie zal opleveren. Men is dan ook van oordeel, dat de nieuwe kamer slechts een kort leven zal zajn beschoren. Zaterdag is plotseling de ministerraad 'bijeen geroepen, wat zijn oorzaak schijnt te vinden in een onthulling van den kant der communistische partij, volgens welke generaal Kondylis, steunende op zekere elementen van het leger, een staatsgreep zou voorbereiden. Er is echter niets van dien aard ge beurd. Te oordeelen naar de verkiezingsresul taten, die te 3 uur in den afgeloopen nacht te Athene bekend werden, is het waar schijnlijk, dat de zetels in 'het parlement ongeveer als volgt verdeeld zullen worden: Venizelisten 125130 zetels. Volkspartij Tsaldaris 60—65 zetels. Aanhangers van Kondylis 70-80 zetels. Communisten 1012 zetels. Aanhangers van gen. Metapas 10 zetels. Andere partijen 15 zetels. De verwachting is, dat Venizelisten en anti-Venizelisten elkander ongeveer in overwicht zullen houden. Korte Berichten. i Uit het instituut voor experimenteel bacteriologisch onderzoek te Boedapest zijn dertig kippen gestolen, die waren in geënt met cholera-bacillen. Deze diefstal heeft groote onrust veroorzaakt, aange zien men vreest, dat de dieven de kippen zullen verkoopen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Maart a.s. be noemd tot agent van den Provincialen Stoombootdienst op de Westerschelde te Neuzen den heer J. L. de Waal te Vlissin- gen, thans goederenklerk bij dien dienst aldaar. i Uit Goerleff aan de Kaspisce zee wordt gemeld, dat de 1800 visschers, die met 1400 paarden op een ijsschots waren afgedreven, zijn ontdekt op ongeveer 250 kilometer van de kust. Dë ongewone koude in de Vereen. Staten duurt voort. Gedurende de laatste dagen zijn 164 personen tengevolge van de koude om het leven gekomen. BIJZONDERE VRIJW. LANDSTORM. Belangrijke vooruitgang In het afgeloopen jaar. Hert aantal vrijwilligers bij den Bijzon- deren Vrijwilligen Landstorm nam naar wij in het landstormblad lezen, in 1035 toe met 1120, waardoor de B. V. L. (de korpsen motordienst, vaartuigendienst en spoorwegdienst inbegrepen) thans 84.206 vrijwilligers teit. Het aantal aangesloten reserve-officie ren breidde zich uit met 121; in totaal hebben zich 2479 reserve-offioieren bij den B. V. L. verbonden. Er konden 21 nieuwe plaatselijke af- deelingen worden opgericht. De B. V. L. was op 31 December als volgt samengesteld: Inspectie van den vrijwilligen land- fitoras;; 19 landstormkorpsen, omvattende: 1310 plaatselijke afdeelingen van bij zondere vrijwilligers met len ban 61.215 vr.; 2en ban 13.219 vr.; de vrijwillige landstormkorpsen Motor- dienst, Vaartuigendienst en Spoorweg dienst 9862 vr. Totale sterkte der vrijwilligers 84.296 man, waartoe behooren 2473 reserve offi cieren en 1217 plaatselijke leiders. Dë sterkte der landstormkorpsen be droeg bijZeeuwsch Verband 2801, motordienst 7815, spoorwegdienst 1414, vaartuigendienst 633. HET LANDBOUWCRISISFONDS. Naar het „Hbld." verneemt is binnen kort de benoeming te verwachten van mr L. A. Ries, thesaurier-generaal van het Departement van Financiën tot lid van het College van Regeeringscommissaris- sen voor de uitvoering van de Landbouw- crisiswet. Deze benoeming zal geschieden tenein de inzake de financiën van het Rijk en die van het Landbouwcrisisfonds op een voudige wijze een samenwerking ter be vordering van de eenheid in behandeling te verkrijgen. FEDERATIE VAN COMITE'S INZAKE K0LENPRIJZEN IN ZEELAND. Onderhandelingen met den handel. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde federatie onder voorzitterschap van den heer J. Jobse teAagtekerke in de Prins van Oranje te Goes een druk be zochte vergadering. De voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat de federatie een blijvend karakter heeft gekregen. Men roept om ordening en regeling Maar de gebruikers hebben ook hun rechten en belangen. Zij wenschen daarvoor op te komen. Het is nu zoover gekomen, dat de ko- lenconventie, na de federatie eerst lan gen tijd genegeerd te hebben, nu met haar wil praten. Toch is het gevaar niet geweken. Hoe wel door de conventie was toegezegd, dat hangende de onderhandelingen de status quo zou worden bestendigd, is dit woord niet gehouden. De vereeniging Draagt Elkanders Lasten te Vlissingen werd ge dwongen haar prijzen gelijk te stellen met die der handelaren. Spr. laakt dit ja- en neen-spel ten zeerste. Verder deelt Spr. nog mede, dat het aantal aangesloten vereenigingen gelijk is gebleven. Vlissingen (Draagt Elkanders Lasten) heeft zich weer aangesloten. Spr. hoopt, dat we straks over geheel Nederland zullen kunnen zingen: „We le ven vrij, we leven bliji" en dat daaraan kan worden toegevoegd: „Van Zeeland begon de victorie". Aan het jaarverslag van den secreta ris, den heer L. P v. Oorschot te Vlissingen, is het volgende ontleend. De ontwikkeling der toestanden op het terrein der kolendistributie, de toenemen de versterking der Kolenconventie, de herhaalde pogingen onze organisaties te binden aan bepalingen die een bedreiging beteekenen voor ons bestaan, zonder ons hierin te kennen, maken het voortbestaan der federatie noodzakelijk. Met vreugde kunnen wij constateeren, dat in de Zeeuwsohe Federatie een opge wekte geest heerscht en een intens meele ven van vrijwel de meeste Kolenbonden. De opdracht, welke het bestuur kreeg om een onderzoek in te stellen naar ge concentreerde levering van brandstoffen, heeft geen resultaat opgeleverd. Nauwer contact is gezocht met de hier te lande bestaande Goöp. landelijke organisaties, t.w. „De Handelskamer", en het „Cen traal Bureau uit het Ned. Landhoiuwco- mité". Van beide organisaties is de meest mogelijke medewerking ontvangen. Het bestuur kwam 5 maal in vergade ring bijleen. In de alg. vergadering van 11 Mei '35 is geadviseerd dat alle Kolenbonden zich zullen omzetten in Coöp. Vereenigingen, daar deze organisatievorm rechtsper soonlijkheid heeft. Pogingen om voor groepen van vereenigingen deze omzet ting collectief te doen plaats vinden, had den geen resultaat. Intusschen hebben enkele vereenigin gen op eigen initiatief reeds de Goöp. vorm aangenomen. Half September ontving het bestuur een uitnoodiging van de Conventie om den toestand in Zeeland te bespreken. Het bestuur meende dat deze uitnoodiging niet mocht worden afgewezen. Uit deze uitnoodiging is wel dit gebleken, dat de coöperaties en kolenbonden een belang rijke positie innemen, en dat men ons niet zoo maar kan uitschakelen. Deze conferentie werd te Den Haag ge houden en werd bijgewoond door voorzit ter, secretaris en dhr Philips®. Het be stuur heeft zich tot niets gebonden. Deze algemeene Vergadering zal de beslissing moeten nemen. Vast staat echter dat een overeenkomst met den handel nimmer als gevolg mag hebben: „Een achteruitzetting of aantas ting van historische rechten onzer orga nisaties". Dhr F. de Rijke te Koudekerke vraagt, waarom de naam der vereeniging is veranderd. Verder wil Spr., dat de fe deratie zich zal schrap zetten om de rechten en vrijheden der kolenvereenigin- gen te verdedigen. Spr. zou tegenover de Kolenconventie zeer voorzichtig willen zijn. Het zou kunnen zijln, dat men poogde te ontdekken, of men ons met zwaar of licht geschut moet bewerken. De secretaris betwijfelt of het wel mogelijk zal zijn wr de iokaftèt&mdgin* gen alles te laten, zooals het 40, 50 jaar lang is geweest. We leven nu eenmaal in een tijd van ordening. We moeten met de omstandigheden rekening houden. Als het getij- verloopt, moeten we de bakens verzetten. Als we mee kunnen praten, doen we dit. S®r. is dankbaar voor de hulp en den seun aan de beide groote coöp. liohamen: de Handelskamer en het Centraal Bureau uit het Ned. Landbouw-Comité. Ook wij zijn in aard en wezen een coöperatieve organisatie. Als juridisch adviseur is geraadpleegd Mr Brouwer van het Centraal Bureau uit het Landbouw Comité, een hulp, die de federatie geen cent kostte. Spr. verdedigt tenslotte den naam der vereeniging. Dhr de Rijke ziet het gevaar nade ren, dat we onze vrijheden verliezen en dat we straks als federatie zullen moeten meewerken om de prijzen hooger te stel len dan noodig is. De secretaris zegt, dat als we halsstarrig blijven, de deur op het slot gaat en we buiten blijven staan. In Vlis singen stond men voor de keuze: de priji- zen van de conventie nakomen of geen kool. Dhr de Rijke merkt op, dat er te Vlissingen toch twee inschrijvers vrije prijzen handhaafden. Dhr Blanker te Vlissingen zet de zaken van Draagt Elkanders Lasten te Vlissingen uiteen. Spr. deelt mede, dat alle inschrijvers den eisch stelden: de prijzen van de conventie handhaven. De heeren zitten bij' het vat en draaien de kraan naar believen open of dicht. Nu moeten wij' zorgen door een krachtige ac tie hen van die kraan weg te krijgen. Het verslag wordt hierna goedgekeurd. Eveneens het financieel verslag, dat sluit met een eindcijfer van f 309,14 (ba tig saldo f 71,44). De voorzitter deelt vervolgens me de, dat elke plaatselijke vereeniging zich in een coöperatie dient om te zetten. Een groep van vereenigingen kan dit niet doen. Besloten wordt het boekjaar in over eenstemming te brengen met het kalen derjaar. Het Bestuur stelt voor de afdracht aan de federatie te brengen van 1 op 2 cent per lid en die aan de districtscomité's van 2 op 1 cent. Aangenomen. Nu komt in bespreking de vraag, of de federatie met den Zeeuwschen kolenhan del een overeenkomst zal aangaan. De secretaris geeft hierover een uitvoerige toelichting. Spr. herinnert er aan, dat het de machtige kolenconventie nog niet is ge lukt aan de Zeeuwsche bevolking haar prijzen en voorwaarden op te leggen, dank zijl de eendracht, die onder de ko- lenvereenigingen wordt gevonden, on danks het verschil in politiek en gods dienst. Ook in de toekomst moeten wij1 onze historische rechten en vrijheden zoeken te handhaven, ook al zullen we hier en daar enkele concessies moeten doen. Herhaaldelijk is geprotesteerd en ge adresseerd bij kolenconventie en bij het departement van economische zaken. Maar nimmer kwam er antwoord, tot vo rig jaar de nu aan het bewind zijnde Minister een antwoord gaf. De Ned. Cööp. Raad heeft met Minister Gelissen over de kolenkwestie gesproken. Z.Exc. heeft toegezegd met de belangen der verbrui kers rekening te zullen houden. Aan de Zeeuwsche federatie schreef Z.Exc. dat hij zijn standpunt in de brandstoffen-sa neering nog niet heeft bepaald. Vorig jaar kwam er tot onze verwon dering een uitnoodiging van de kolencon ventie om eens te komen praten. Dit was zeker een gevolg van de sterke positie der kolenvereenigingen. Aan het verzoek is gevolg gegeven, maar de noodige voor zichtigheid werd betracht. Het bestuur meende geen starre, stroeve houding te moeten aannemen, maar wil de de belangen der verbruikers op den voorgrond stellen. Op 24 Sept. is een be- stuursdeputatie naar Den Haag geweest. Daar is gezegd, dat de kolenconventie in Zeeland geen scherpe maatregelen heeft genomen vanwege de vele plaatse lijke vereenigingen, maar wel werd er op aangedrongen, dat de federatie met de Zeeuwsche handelaren overleg zou ple- I gen over de voorwaarden van kolenleve- ring. Dit was voor het Bestuur een moei lijke zaak. Spr. bepleit echter tot die on derhandelingen over te gaan. De orde ning in het kolenbedrijf gaat nu eenmaal door. Spr. merkt evenwel op, dat de chaos niet is veroorzaakt door de kolenvereeni gingen, maar door de handelaren. Het aantal handelaren is enorm toegenomen, zooals Spr. met de officieele cijfers aan toont. Bijl de kolenconventie is niet geluisterd naar de belangen der verbruikers. Ook de coöperaties en kolenbonden moesten be vroren worden. Nieuwe vereenigingen kregen geen brandstof en de bestaande kregen niet meer dan het kwantum van 1932'33. Dit is een aanranding van de vrijheid. Hiertegen zullen we schouder aan schouder moeten staan. Doordat er te veel kolenhandelaren zijn, zijn de prijzen hooger dan noodig is. Dit is in strijd met het consumentenbe lang. Spr, temt met de cijfers aan, dat de de tailhandel 64 pet. van het bedrag dat de mijn vraagt op de eierbriketten legt. Dit is zelfs voor de anthraciet 76 pet. Kunnen dus de kolenvereenigingen rechtstreeks bij de mijnen betrekken, dan zullen de ko len voor de consumenten belangrijk goed- korniw sijn. De huisbrandcommissie uit de kolen conventie heeft toegezegd met de toestan den in Zeeland rekening te zullen houden, klaar ze heeft woordbreuk gepleegd te genover de Zeeuwsche federatie van ko lenvereenigingen. De status quo zou, vóór deze alg. ver gadering werd gehouden, worden ge handhaafd. Maar nu worden voor Vlis singen wèl scherpe bepalingen toegepast. En men wil dit ook voor Goes en Middel burg doen. Dit is niet afgesproken. Dit is woordbreuk. Hiertegen moet krachtig ge protesteerd worden. (Applaus.) Wij willen op onze vereenigingen geen uitstervings- of bevriezingssysteem zien toegepast. Spr. bepleit nu om te gaan onderhan delen met de Zeeuwsche handelaren, om niet door machtsmisbruik getroffen te worden. Maar Sprekers vertrouwen is ge schokt door deze woordbreuk. De kolenconventie heeft de toezegging gedaan een aantal dorpskolenvereenigin- gen waar geen handelaren zijn, tol groep A te rekenen. Hebben deze zich nu om gezet in een coöperatie, dan mogen zij', na betaling der belasting, het overschot aan de leden doen toekomen. Maar hiertegen komt weer de organi satie van Zeeuwsche kolenhandelaren op, blijkens een schrijven, dat Spr. voorleest. Men vreest hier weer nadeel voor de han delaren. Het zal dus noodig zijn, dat we ona nauw aaneensluiten. Hoe meer tonnen we aanvragen, des te sterker staan we. Weigeren we te onderhandelen, dan zal de strijd beginnen met uitsluiting. Gaan we onderhandelen, dan zullen we trach ten de grootst mogelijke voordeelen te be reiken. De keus gaat tusschen: onderhan delen of uitsluiting. Na eenige bespreking werd zonder hoofdelijke stemming in principe tot over leg met den handel besloten. Een defini tieve overeenkomst zal echter door ten volgende algemeene vergadering behrv-li- tigd moeten worden. Enkele richtlijnen voor de bespreking met den handel werden vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer L1 n- d e n h e r g van 's Hl Arendskerke, of het niet gewenscht is, dat het bestuur zich rechtspersoonlijkheid verschaft. De secretaris antwoordde, dat zulks in dit geval niet noodig schijnt, om dat de conventie zelf de federatie reeds erkend heeft. Mocht het noodig blijken, dan zal het bestuur de in deze noodige maatregelen nemen. Hierna volgde sluiting. TEGEN VIEZIGHEDEN OPTREDEN. De Keuringsdienst van Waren te Goes in 1934. Uit het jaarverslag van den Keurings dienst van Waren te Goes over 1934 halen wij het volgende aan: Door reorganisatie van den dienst (er had een personeelsvermindering van 25 plaats) en vereenvoudiging van de administratie is er naar gestreefd een zelfde arbeidsprestatie te leveren. In het laboratorium werden 11798 monsters on derzocht, waarvan 8314 monsters melk. Door de keurmeesters werden 9112 in specties verricht, waarbij 322970 partijen ter plaatse werden gekeurd. In totaal werden 384 partijen buiten consumptie gebracht en 714 waarschuwingen gegeven, terwijl in 51 gevallen proces-verbaal moest worden opgemaakt. Door de keurmeesters moesten ruim 5000 kruideniers, bakkers- en slagerswinkels, ruim 1700 melkverkoo- pers en ruim 1000 consumptie-ijsverkoo- pers, garnalenpellers, bonbonverpakkers, enz. gecontroleerd worden. Het pellen van garnalen nam nog steeds toe. Er werden 114 nieuwe vergun ningen uitgereikt. In Arnemuiden kwam driemaal 'n geval van typhus voor in gezinnen van garnalenpellers, waarop de keuringsdienst de vergunningen, ook van de naaste familieleden, introk. Nog altijd worden bij inspecties in de winkels, par tijen aangetroffen, die in een ondeugde lijken toestand verkeeren. In het vervolg zal de Dienst het niet meer laten bij een vernietiging, doch ook tot een straf vervolging overgaan. Een bakker bewaarde zijn brood in een schuurtje, dat tevens als varkenshok diende. Aan dien toestand werd een ein de gemaakt. Ook werd het bereiden van brood in een schuur door een bakker tegengegaan. Een eigenaardig staaltje van bedrog werd geleverd door een fabri kant van bronwater. Onder een klinken den Duitschen naam werd het water uit zijn „Brunnen" in den handel gebracht Het etiket vertoonde een in de bergen opspuitende bron en bevatte de aandui ding: „Eisenhaltig, frisch und gesund. Kohlensaueres Wasser heilt Rheumatis- mus und Nierenkrankheid. Prima Tisch- wasser". Bij een onderzoek ter plaat se door den keuringsdienst bleek de bron te bestaan uit een regenbak! Daar wettelijke be palingen dit bedrog niet verbieden en het regenwater niet afgekeurd kon worden, stond de Dienst tegen dezen zwendel machteloos. De bereiding van het con sumptie-ijs laat nog veel te wenschen over. Ruim één derde van de onderzochte ijsmonsters vol deden niet aan de gestelde e i s c h e n. Ook de uitvoering van het Melkbesluit eischt heel wat inspanning. Dank zij medewerking van de veehouders is aan het euvel der z.g. „bietenmelk" bijna een einde gemaakt. Ruim duizend monsters melk hadden nog een onvoldoende vetgehalte; 92 mon sters bevatten vuil en in 4 gevallen was dit zoo erg, dat proces-verbaal werd op gemaakt Hei visideB van streptosoceen Ingezonden Mededeellng. VOOR DE PUP ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG in 24 melkmonsters lokte een onderzoek uit, wat tot gevolg had, dat de Dienst 13 koeien opspoorde, die in plaats van melk een etterige vloeistof gaven. Een melkveehouder, die ook na de waarschu wing voortging dit lekkers te verkoopen, maakte kennis met de politie. Op grond van overtreding van het melk besluit werden 342 waarschuwingen ver zonden en 43 processen-verbaal opge maakt De watervoorziening in Z.-Vlaanderen. De werkzaamheden bij' de Waterlei ding Mij' „Zeeuwsch-Vlaanderen" hebben een vlot verloop. Wanneer er geen stag natie komt, zullen de bewoners waar schijnlijk reeds in Jimi a.s. van het lei dingwater gebruik kunnen maken. Aangesloten worden de gemeenten Axel, Hulst, Sas van Gent, St. Jansteen en Terneuzen. Voorloopig wordt alleen voor de water voorziening in het Oostelijk gedeelte zorg gedragen; wat het Westen betreft wil men wachten tot meer gemeenten dan Aardenburg, Breskens en Oostburg zijn toegetreden of andere middelen gevonden worden, die de exploitatie daar bij dra gelijke tarieven rendabel kunnen maken. Het benoodigde water wordt betrokken uit de nabij' St. Jansteen gelegen hoogere zandgronden. Met het leggen van het bui- zennet schiet men goed op. Middelburg. Hoe werkt het Bu reau voor Arbeidsbemid deling voor S. H. samen met het Arbeidsbureau van de A. V. 0.? Dezer dagen hield dhr G. W. Pauw Jr, ambtenaar voor den Buiten dienst van A. V. O. voor de afd. Middel burg van de Vereen, tot bevordering der Belangen van Slecht-hoorenden over bo vengenoemd onderwerp een rede. Dhr Pauw zeide, dat slechthoorenden niet gaarne gerekend worden tot de on- volwaardigen en dat deze benaming ook niet geheel juist is. Beter is „Maatschap pelijk Belemmerden". Maar hoe ook, het is hoofdzaak, de zaak van de S-H publiek reoht te doen verkrijgen. In de landen, die in den oorlog zijn geweest vindt men het heel gewoon, dat men onvolwaardi- gen aan den arbeid zet en zij voldoen soms heel goed. Maar hier zijn zelfs de S-H dikwijls schuw; zij denken toch geen baantje te krijgen. De werkgevers zeggen soms geen onvolwaardigen te kunnen ge bruiken. Zoo geraken ze op het tweede of derde plan. De A. V. O. nu treedt in deze ais mid delaar op en heeft ook reeds succes. Zoo zijn bij Philips, Wilton, Hembrug en ver schillende andere groote bedrijven bij wij ze van proef S-H bijv. twee op een ploeg van 6 of 8 werklieden geplaatst en meermalen zijn ze gehandhaafd ook. Dikwijls bereikt men met hen nog betere resultaten, omdat zij zich beter kunnen concentreeren en minder afgeleid worden dan G-H. Voor alles moet men zorgen het vak volkomen meester te zijn, want het is geen liefdadigheid van werkgevers zulke personen aan te nemen. Om nu de kans v. slagen voor S-H te verhoogen is noodig een intensieve samenwerking tusschen de A. V. O. en het Arbeidsbureau voor S-H dat weer moet kunnen vertrouwen op de aibeidscommissies der afdeelingen, die goed op de hoogte moeten zijn van de plaatazoekenden, opdat zij betrouwbare inlichtingen kan verstrekken. Ook de beroepskeuze voor slechthoo renden is van belang. Ook hier kunnen de afdeelingen nog veel goed werk ver richten. 'Gevallen. Op de Stationsbrug kwam een jongen door de gladheid van het brugdek met zijn rijwiel te vallen. Een juist passeerende agent van politie nam den jongen mede naar het station en verbond hem daar, omdat hij een bloe dende wonde aan het hoofd had opgeloo- pen. De jongen kon daarna huiswaarts keeren. In een sloot gevonden. De politie uit Vrouwepolder bracht een man naar hier per auto, die in een sloot bij Veere was aangetroffen. De man kreeg hier nachtverblijf. Het bleek, dat bij zich aan verschillende kleine oplichtingen heeft schuldig gew&ali De same Omtrent de commissie le perkte herzii nemen wij m ligt, dat de Kamorfractii hare leiders terwijl voort* tics op het deel van de Hiervoor J. J. v. d. H A. Anema B. G. de Sa Mr Dï G. J. Prof. Mr R Mr D'r R. B wijk, commi, Provincie Di Zooals re« van Binnenlf eerste voorzit zal als tweec Scht steld'heid va de Vos, hac van de af dei tevaer Zatei ding van dh: De voorzit lies, dat de v overlijden v zitter, Mr H De secreta verslag uit. acclamatie a Was er aa gemeene ver doen plaats J op de belanj bonden, besl len. Vervolgens de gedachtei onderwerpen Vlissinge schrik. Z< vele bewonej omgeving m tengevolge v; een ontploffi Bij onderz Leihuisje va: afgeslagen ei geslagen. Goes. Volg 1934 was d< verschillende volgt verdee toestand in R. Kathol 4892 (4882), Chr. Geref. c Doopsgezind Israëliet 13 (596), Geen De aanvof ging achteru De uitgift' de Beurs gi 6911. Het steeg van 8i Het Burg aan 276 per. totale bedre uitgegeven nog komt ee: van de gei f22.196.71. Het als gevolg v digheden m van de welvi bevolking, h en haar bui' neden het t opbrengst, f 18.000. Mede dooi vraag naar door lager De teer w aanmerking den prijs ve Door dit beneden de Behalve i kracht van gasverkoop i het veldwiu concurrentie De ontvai bruto-winst de verplicht schoot als t Heinkensz Openbare S ring geboud den Chr. er voorzitter verwelkomde was tot in a hijzonder w< Dë heer van den N.d de arbeiders] leg1, de werk Dhr Van 1 hesp rak drie jeugd en de Borssele. Kiesvereenig 'haar jaarve den voorzitt slag van de: P ©mi in gme ©5 hiel vereenij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2