Uit de Provincie Een Cassette Zilmeta f 10.90 WITKAM'S Ceschenkeehuis Zoeklichtjes. pefodzclandsclw Jandfiasta Kerknieuws. held onder de jeugd, Het ls niet buitenge sloten, dat alleen het rijk in het jaar 1935 voor dit doei ongeveer 1 millioen gulden zal hebben besteed, waarboven dan nog komen de belangrijke bedragen, door de gemeentebesturen uitgetrokken en de eveneens groote geldsommen, welke de verschillende richtingen voor dit doel ter beschikking hebben gesteld. Samenvattende zeide spr., dat men niet moet denken, dat ondanks den geweldigen omvang van de werkloozenzorg in ons land, er reden is om te wanhopen over den arbeidslust van de werkloozen zelf. Het overgroote deel van de werkloozen ls werkelijk bezield met de gedachte om te willen werken. Men zij dan ook wel zeer voorzichtig met het uitspreken van woorden als ar- beidsschuwheid en meer dergelijke gezeg den. Als men zelf dag in dag uit het voor recht geniet van te mogen arbeiden, dan beseft men soms niet voldoende, wat het zeggen wil iederen dag weer te moeten opstaan met als eenige taak den gang naar het stempellokaal. Bewondering moet men in feite hebben voor de vele duizenden, die ondanks het naar beneden drukkende van hun leven blijk geven toch nog de kracht hebben om er boven uit te komen. Om aan de moeilijkheden, die ons in de komende jaren nog wel deelachtig zul len worden bij de zorg voor de werkloo zen, het hoofd te kunnen bieden, zal het noodig zijn, dat ons geheele volk samen- w.t' vadat het voor een groot deel al- 1" '-.ardoor .mogelijk zal zijn betere tijden te doen aanbraken. Bauw van tricotagefabriek. (Het aantal industrieën, dat in Z. Vlaanderen gevestigd wordt, neemt nog regelmatig toe; de contingenteeringsmaat- regelen geven daartoe in de eerste plaats aanleiding, doch daarnaast de zeer gun stige ligging van fabrieksterreinen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Onder de gemeente Sint Jansteen is thans een terrein van ongeveer 5000 M2. aangekocht, voor den houw van een trico- tagefabriek. Bij het gehucht Het Zwaan tje, onder de gemeente Terneuzen komt binnenkort een nieuwe tricotagefahriek in bedrijf. Een en ander geeft ter plaatse eenige werkverruiming, al wordt in deze fabrieken hoofdzakelijk met vrouwelijke krachten gewerkt. Naar verluidt, worden door enkele ondernemingen nog onder handelingen voor aankoop van fabrieks terreinen gevoerd. Het Middelburgsche Gasthuis. Wij meldden reeds, dat de interdepar tementale commissie, die mogelijke be zuinigingen op ziekenhuisgebied heeft na te gaan, heeft geadviseerd de exploitatie van het Middelburgsche 'Gasthuis dat elk jaar rond f 50.000 aan de gemeente kost, te verbeteren door tot nieuwbouw over te gaan. Het on-economische gebouw schijnt de exploitatie duur te maken. Naar de Midd. Crt. meldt, zijn met het Werkfonds-1934 te dien opzichte be sprekingen gevoerd, die er toe hebben geleid, dat in beginsel een bedrag is toe gestaan voor verbouwing van het Gast huis. Het Bestuur der Godshuizen zal nu verdere voorbereiding van een verbou wingsplan in overleg met betrokken auto riteiten treffen. Aan de verbouwing, waarbij het nieu we gedeelte van het Gasthuis, voorzoover met economische exploitatie vereenigbaar, in stand blijft, is tevens reorganisatie verbonden. De medische leiding van het Gasthuis zal worden opgedragen aan een geneesheer-directeur, 'die zoowel internist als röntgenoloog zal zijn. 'Het verplegend en huishoudelijk per soneel zal na de verbouwing aanmerke lijk kunnen worden ingekrompen. De duikbooten voor Polen. Hoewel de contracten voor den bouw van twee duikbooten voor de Poolsche marine nog niet zijn geteekend, is toch wel zoo goed als zeker, zoo meldt de Tel., dat de Scheepsbouw Mij. „De Schel de" een duikboot zal bouwen en de Rot- terdamsche Droogdok Mij. de tweede. Het is in dit verband te verwachten, dat „De Schelde" ook de machine-instal laties zal bouwen, zoodat deze beide boo ten met Sulzermotoren zullen worden uit gerust. De Rotterdamsche Droogdok Mij. zal dan de biji „De Schelde" gebouwde machine op haar werf inbouwen in de duikboot, die op baar helling gebouwd zal worden. Goes. Effatha. Het is zeker een goede gedachte geweest van het Bestuur van Effathat om, nu de financieele moei lijkheden steeds grooter worden, aan de onderwijzers, verbonden aan deze eenige Chr. onderwijsinrichting voor doofstom men, te verzoeken er op uit te gaan en ons Christelijk publiek te vertellen van bun arbeid. Dit deed ook gisteravond, na ingeleid te zijn door Ds v. d. Vis, in de Vrije Evang, kerk een der onderwijzers. Eerst schetste spr. op aangrijpende wijze bet lot en de geïsoleerde positie van een doof stomme, Hoe beklagenswaardig is zijn lot, indien hem niet door goed onderwijs, door middel van de taal weer contact met de buitenwereld wordt verschaft. Maar welk oen zegen hebben we dan ook in Effatha, waar de doofstomme kinderen uit geheel Nederland komen, om Chris telijk onderwijs te ontvangen, waar ze dus ook met God en Zijn Woord bekend worden gemaakt. Van dat onderwijs ver telde spr. uit zijn ervaring vele treffen de dingen, later na de pauze toege licht door lichtbeelden, zoodat de hoor ders zich een idee konden vormen van bet doofstommen-onderwijs, dat zoo bui tengewoon moeilijk is. Waar onderwijs aan kapitaalkrachtige openbare inrichtingen zooveel goedkooper ifc, en 've|e gemeente- en armbesturen niet meer willen vergoeden dan dit open baar onderwijs kost zoodat hier nog een stukje schooltijd wordt gestreden deed spr. een beroep op alle Christenen, om Effatha met een jaarlijksche bijdrage te steunen. i Het jaarfeest van de Chr. Jonge- vrouwen en Meisj esvereenigingen ring Zuid-Beveland werd op 23 en 24 Jan. j.l. gevierd in het Schuttershof alhier. Op beide avonden, waarvan de eerste geleid werd door Ds v. Dijk en de tweede door Dis Steenbergen, was een goede stemming. Na de opening met liturgie en inleidend woord brachten de secretaresse Mevr. Meeuwse en de penningmeesteresse Mevr. Elenbaas haar jaarverslagen uit. Ver schillende afdeelingen gaven ernstige en ook meer vToolijke samenspraken en ta bleaux. Beide avonden werden besloten met de Oranjefilm. 's-H. Hendrikskinderen. Voor een aan dachtig publiek hield Ds Beukema van Nieuwdorp de 3e winterlezing met als onderwerp: „Het Christelijk leven". Spr. stond stil bij een drietal gedachten: le. Bij de teederheid van het Chr. leven. Het Chr. leven moet zich openbaren in een biddend leven. 2e. Het Chr. leven is ook een kracht en daarbij zal de mensch zich openbaren als een kind des verderfs of als een kind van God. 3e. Het Ghr. leven is ook een gelukkig leven. De wereld van dezen tijd tracht zich uit te leven, doch Gods Woord zegt ons „De wereld gaat voorbij". Het Chr. leven is de verborgen omgang met God en kan nooit worden afgenomen. Hierop eindigde 'Ds Beukema met dankzegging. De opkomst was tamelijk goed. Kapelle. Vrijdagavond werd aan den heer W, K. G. Schrier, kassier van de coöp. Boerenleenbank, door het fanfare korps „Ons Genoegen" een serenade ge bracht. Dhr Schrier bereikte den leeftijd van 80 jaar. Hi| is een populaire figuur in Kapelle. Van Ierseke kwam hiji 55 jaar geleden (1 Dec. 1888) naar Kapelle om bij' bet openbaar onderwij's werkzaam te zijn tot Mei 1921. De voorzitter van het korps, dhr H. Blok Sr. gaf in warme bewoordingen te kennen, dat de-ze dag ook voor het korps een blijde dag is, omdat „Ons Ge noegen" hem kent als een meewerkend bestuurslid. Wanneer we u hooren bepleiten de be langen van de leden op den Kolenbond „Ons Voordeel", waarvan giji op enkele maanden na altijd de secr.-penningm. zijd geweest, of we krijgen te hooren op de jaarvergadering het verslag van de Coöp. Boerenleenbank met al zijn getallen, waaraan ge verbonden zijt ook al vanaf de oprichting in 1913, dan zouden we niet meenen met een 80-jarige te doen te hebben. Spr. wensoht hem verder een genotvol len levensavond. D'hr Schrier dankte voor deze woor den. Het ontbrak den jarige niet aan be langstelling. Den geheelen dag was bet een komen en gaan. Wolphaartsdijk. In een Vrijdagavond alhier onder leiding van Ds G. van Hei ningen gehouden vergadering werd be sloten tot de oprichting van een Geref. Mannenvereeniging. Een voorloopig be stuur van vijf personen werd aangewe zen. Aanvankelijk traden 20 leden toe. Souburg. Donderdagavond vergaderde de vereeniging „Bethesda" alhier, onder voorzitterschap van Ds Bavinck, die uit eenzette het doel van deze vereeniging. De penningm. deelde mede, dat in '35 van 44 leden was ontvangen f 11,25, de uitgaven bedroegen f 3,34, zoodat er een batig saldoi is van f 7,91. Het ledental be draagt thans 46. Hierna werd een definitief bestuur ge kozen, zijinde dhrn Ds Bavinck, W. v. Soelen en J. J. Buij'sman, die resp. als voorz., secr. en penningm zrullen optre den. Vervolgens werd met algemeene st. aangenomen, dat getracht zal worden de Bethesda-film, die inmiddels uitgebreider en dus interessanter is geworden, nog maals te vertoonen, zoo mogelijk in het najaar. St. Laurens. Donderdagavond vergader de de Burgerwacht onder voorzitterschap van den Commandant P. Boon. Uit de verslagen van den secretaris-penning- meester bleek, dat 'het aantal leden tot 46 is gestegen en dat op 31 Deo. j.l. een saldo van f 15 aanwezig was. Tot lid van bet bestuur werd -herkozen de heer P. Boon. De begrooting voor 1936 werd vast gesteld op een bedrag van f 101.84 in ontvang en uitgaaf. De wisselbeker werd op grond van het in 1935 behaald hoogst aantal punten voor 1930 gewonnen door K. Wouterse. Oosikapelle. Donderdagavond herdacht de Geitenfokvereeniging „Ons Belang" haar 10-jarig bestaan. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, dhr F. Boone Pz. Aanwezig waren 25 leden. Uit het jaarverslag van den secretaris, dhr A. Louwerse, bleek, dat de vereeni ging 75 leden telt. De penningmeester, dhr B. Corbijn, sloot zijn boekjaar met een klein batig saldo af. Als bestuurslid werd herkozen dhr F. Boone. Tot beheer der van den bokkenstal werd herbenoemd dhr J. Melse Gz. en als bode dhr W. Vos. Als vilder der jonge geiten werd weder om aangewezen dhr J. Wattel voor 5 cent per stuk. Door dhr J. Versluis van Serooskerke werd een lezing gehouden, getiteld: „Voorheen en thans", welke met groote aandacht werd aangehoord. Woensdagavond hield de afd. voor Ziekenhuisverpleging op Walcheren een openbare vergadering in de Bewaar school. Tegenwoordig waren 36 leden. Uit het uitgebrachte jaarverslag bleek, dat de afdeeling 638 leden telt. Als voorzit ter werd herkozen dhr P. Cornelisse. Als secretaris werd gekozen in de plaats van dhr J. Geldof Lz., die bedankte, dhr J. C B. de Bruyne. Als spreker trad op dhr L. Onderdijk secretaris der vereeniging, welke zeer uitvoerig besprak de nieuwe in te voeren verzekering van operatie en andere kos ten naast de gewone verzekering. Een uitvoerig© bespreking volgde. Meliskerke. Woensdag 22 Jan. verga derde de Kolenvereeniging. Voorzitter dhr A. Komejan. Uit het verslag van den 'penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van f299.46. Aangekocht werden 3425 H.L. kolen en 3400 stuks turf. De aftredende bestuursleden Kome jan en 'C. Davidse werden herkozen en in de vacature van wijlen den heer H. Schoe werd gekozen de heer P. Sinke. t j Soep-, Saus-, Aardappel-, Groente- n ou lepel, 6 Tafellepels, 6 Tafelvorken Vlekvrlj door en door. 50 jaar volledige garantie. Lange Kerkstraat - Telefoon 515 - Goes (Adv.) Biggekerke. Donderdagavond hield de kolenvereeniging „Helpt Elkander" haar goed bezochte 14e jaarvergadering. De voorzitter, dhr P. Janse, wees in zijn openingswoord er op dat het werk van het bestuur al moeilijker wordt, daar conventie, prijzencommissie, enz., steeds meer het werk der vereeniging trachten to beknotten. Uit de verslagen van den secretaris en den penningmeester, de hee- ren P. Wijkhuijs en J. Dekker, bleek, dat het ledental met 6 vermeerderde en thans 141 bedraagt. Aangekocht was over 1935 7200 kg. notenkolen, 74480 kg. stukko len, 135300 kg. eierkolen, 14400 kg. an- thraciet, 6930 kg. bruinkool, 2650 stuks turf. Uit de opslag was verkocht 62 H.L. kolen, 95 kg. bruinkool, 350 stuks turf. De ontvangsten 'bedroegen f 1169.89, de uitgaven waren f 981.25, goed slot f 188.64. Herkozen werden de aftredende bestuursleden de heeren A. de Witte en J, Jobse, terwijl de bode de heer A. de Witte wederom, voor een jaar werd her benoemd. Hierop deed de voorzitter breedvoerige mededeelingen hoe verschil lende lichamen de kolenvereenigingen trachten onmogelijk te maken. Het zal misschien noodig blijken te zijn, de ver eeniging om te zetten in een coöperatie. N. en St. Joosland. Woensdagmiddag hield de Lanb. Vereeniging alhier baar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr M. I. Verhulst. Bij de ingeko men stukken was een schrijven van de Landbouwvereeniging „Reigersberg" te Rilland, waarin werd gevraagd om mede te protesteeren tegen het verlagen van den richtprijs der tarwe en de vermin derde bietengarantie. Dhr Polderdijk zegt, dat men wel eens te veel kan protesteeren. Spreker meent, dat men dan op den duur geen nota meer zal nemen van onze eischen. De vergade ring besloot dan ook dit niet te doen, doch wel te trachten het personeel der Z. L. M., dat tevens in dienst is bij: de C. L. O., hiervan los te krijgen, zoodat ze hun krachten alleen zullen geven aan de Z. L. !M. Hierdoor zal de Z. L. M. zui verder staan tegenover de crisismaatrege len. Voor den ploegwedstrijd werd weer f 10 uitgetrokken, evenals voor de te houden veekeuring. Er werd ook besloten om dit jaar eens te probeeren om duiven in te leveren, omdat sommige landbouwers hiervan veel last ondervinden. Nadat de voorzitter deze vergadering had gesloten kwam dhr v. d. Pol binnen, die aan de hand van een lezing met film het natuur product Chili en de resultaten hiervan bij de bemesting behandelde. Grijpskerke. Donderdagavond vergader de de A.R. propaganda-club. Dhr W. de Buck leidde in art. 11 en 12 van het 'beginselprogrambudgetrecht en finan ciën. Tal van vragen werden gesteld, die door inleider uitvoerig en met kennis van zaken werden beantwoord. Het was een leerzame vergadering. Donderdagavond hield het Varkens- fonds „Helpt elkander" zijn jaarlijksche algemeene ledenvergadering onder voor zitterschap van dhr A. Clarisse. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat het boekjaar 1935 sloot met een tekort van f26.44, waardoor de reserve daalde tot f732.83. Voor gestorven varkens werd uitge keerd aan vergoeding f 100.58. Als be stuursleden werden 'herkozen de heeren A. Clarisse en J. Dekker en gekozen in de vacature J. Vlieger, welke zich niet meer beschikbaar stelde, dhr Joh. Boo gaard. Als bode werd herbenoemd dhr A. Koets. Domburg. Gemeenteraad. In de Donderdagavond gehouden Raadsver gadering werd door den Burgemeester de gebruikelijke Nieuwjaarsrede gehouden. Hij gal een «verzicht van hot geen in 1935 had plaats gehad, hoopte voor 1936 op een even goede samenwerking als in het afgeloopen jaar en sprak zijn beste wenschen uit voor de leden en hun ge zinnen. Dhr De Visser dankte den Voorzitter namens den Raad voor zijn goede wen schen en bood wederkeerig die van den Raad aan. Hij zeide, dat, zoolang Dom burg zich niet meer aanpast aan de om standigheden, hij nog niet veel rooskleu rigs in den toestand ziet. Achtereenvolgens werden daarna be noemd tot üd van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs, dhr J. P. Almekinders; tot lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim dhr L. Bas- tiaanse (vacature Jac. Bimmel), en tot lid van het Burg. Armbestuur dhr J. Kesteloo Wz. Besloten werd tot het aan gaan met Middelburg van een gemeen schappelijke regeling tot toelating van leerlingen op de U. L. O.-scholen aldaar. Een verzoek van W. Schrier tot bet. rooi en van boomen in de Heerenstraat werd afgewezen. Besloten werd tot het onttrek ken aan den openbaren dienst van eenige perceelen grond aan den Westkapelsohen weg en tot overdracht van die perceelen aan de Provincie. Op voorstel van B. en W. werd besloten P. van der Meule af te voeren van de lijst van hen, die 'bij toer beurt voor de gemeente vrachtrijders'werk doen, omdat bij daarvoor niet meer is in gericht. Tegen dhr Geldof, die meende, dat dit laatste door belanghebbende zelf z.i. moet worden beoordeeld. Met algemeene stemmen werd daarna besloten het bedrag, waarboven aanbeste ding moet plaats hebben van werken van f 300 terug te 'brengen op f 100. Van verschillende pachters was een verzoek ingekomen om vermindering van landpacht. Een commissie, bestaande uit dhrn De Visser, De Pagter en Janse, had daarover rapport uitgebracht en voor gesteld een korting te geven aan hen die dat verzochten en wier pachten booger waren dan f 70 per gemet van 25 pet., aan pachten van f 6070 van 15 pet., en aan de overigen geen korting. Dhr Brand wil geen 'korting geven aan hen, die geen inlichtingen aan de Commissie willen ge ven. Dhr Elout zou liever bij de volgende verpachting voor korter tijd verpachten en dan uitdrukkelijk bepalen, dat onder geen beding paohtverlaging meer plaats zal hebben. Besloten werd om paohtver laging als door de Commissie voorgesteld te geven voor de pacht van f 72 van 25 pet voor de pachten tus-sohen f 60 en f 70 van 15 pet. D'e adressanten, die in gebreke zijn gebleven inlichtingen aan de Com missie te verstrekken zijn van die verla- ging uitgesloten. Hoogduin. Aan de orde was nu de aankoop van de bosschen van de bui tenplaats Hoogduin, gelegen tusschen de kom van het dorp en het kasteel West- hove. De voorzitter gaf eerst een uitvoe rige uiteenzetting van de voorgeschiede nis van dit voorstel en de wijze waarop B. en W. getracht hebben het behoud van deze bossoh-en, die van zulk een groote waarde voor Domburg zijn, te verzekeren. Na de vorige vergadering van den Raad hebben zij met den eigenaar een confe rentie gehad, waarbij niet tot eenige over eenstemming werd gekomen en geen en kele waarborg bleek te bestaan tot behoud van de bosschen. In een conferentie met 'het Polderbestuur van Walcheren bleek dit bestuur bereid tot medewerking. Een audiëntie die de Voorzitter bij den Minis>- ter van Binnenlandsche Zaken werd ver leend, gaf eenige 'hoop, dat dit complex als natuurreservaat zou worden aange wezen, waartegen echter, zooals uit een later bericht van den Minister van Land bouw bleek, bezwaren bestonden. Ook de Commissaris der Koningin had zijn me dewerking toegezegd, maar, wat op het oogenblik het meest noodig is, dat is te trachten het bosch in handen te krijgen. Spreker zette uitvoerig uiteen wat de kosten en de baten zouden zijn, ten slotte zal de gemeente een 'bedrag van f 30.000 als haar aandeel in de kosten moeten be talen. Dhr Geldof was van meening, dat de Raad niet genoegzaam in deze kwestie was gekend. Hoewel hij van oordeel was, dat de raming van B. en W. van de kos ten te laag was, zou hij, om het zeer groo te belang voor Domburg, toch zijn stem aan bet voorstel geven. D'hr Brand zei, dat deze kwestie voor de gemeente van het hoogste belang was maar ook zeer moeilijk. Hij meent echter, dat men het ijzer moet smeden als het heet is. D'hr Elout wijst ook op het groote voor deel van behoud van de bosschen voor Domburg al acht hij de lasten, die daar door voor rekening van Domburg komen zeer hoog. Hij bad deze bosschen liever in handen van een particulier gezien, die bereid was den tegenwoordigen toestand te handhaven. Dhr D'e Visser zegt niet bereid te zijn zijn stem te geven aan 'n booger bod door de gemeente te bieden dan f 25000. Dhr D'e Pagter vraagt wat bekend is omtrent de verplichting tot behoud van de bosschen en tot het verleenen van toe gang daartoe, bij de overdracht van die gronden aan den tegenwoordigen eigenaar waarop dhr Westenburger antwoordt, dat de bepalingen in het koopcontract deswe ge zeer vaag zijn en geen houvast bieden. D'hr D'e Pagter zou er veel meer voor voelen dat een particulier kocht en de ge meente dan een bijdrage gaf, waarop d'hr Elout antwoordde, dat thans beslist moet worden en met onderhandelen over een dergelijken koop te veel tijd zou heengaan terwijl het zeer de vraag zou zijn of op zulk een wijze succes zou worden ver kregen. Dhr Westenburger dringt nog met klem a&n op het fcoopen dei bosschen. Indien er ooit een tijd geweest is waar in het noodig was de dingen principieel te zien, dan is dit rn reker wel het geval. Wie in dezen tijd afgaat op den schijn, raakt onherroepelijk de kluts kwijt. Partijen en bewegingen die principieel partij kiezen tegen de Christelijke begin selen tooien zich bij voorkeur met bet eti ket christelijk. Partijen en bewegingen die niets natio naals hebben, zetten met groote letters het woord nationaal in hun vaandel. Het nieuwste op dit gebied is, dat in het blad „De Sociaal Democraat" een ar tikel voorkomt waarin de lof gezangen wordt van onze nationale vlag. De Nederlandsche vlag, zoo heet het daar is van ons, zooals wij1 het langst en het laatst om haar zullen staan om haar te verdedigen. Verder: De S.D.A.P. is voor ons steeds de uitdrukking geweest van dat bepaalde staatkundige streven, dat in den hoogsten zin nationaal is en „van dit streven is de nationale vlag, onze vlag bij uitnemendheid, de zuivere en symbolische uitdrukking". Er is een tijd geweest dat een S.D. A.P.'er het niet over zich kon krijgen op hoogtij-dagen de nationale vlag uit te sto ken. Een tijd dat roode gemeentebestuur ders weigerden de nationale vlag van openbare gebouwen te doen wapperen en dat alleen de roode vlag als echt erkend werd. Het ging er toen feller toe dan nu in vele opzichten. Toch was die tijd mij' liever. Men wist toen tenminste wat men aan elkaar had. De misleiding was minder groot. Laten we oppassen. En ons door den schijn niet laten mis leiden! OPMERKER. IVOROL I DOOS 20 CT.—TUBE AP EN 60 CT. I Ook dhr Brand wijst op hetgeen ver lies van het bosch zou beteekenen, terwijl ook 'de Voorzitter nog er op wijst, dat, wanneer men thans niet tot een besluit komt, de kans misschien voor altijd ver loren is. Hierna werd het voorstel om, behou dens goedkeuring van Ged. Staten, over te gaan tot aankoop van de bosschen van Hoogduin in stemming gebracht en met 6 tegen 1 stem, die van dhr D'e Viss'er, aangenomen. Dit besluit werd door het talrijke publiek, dat tot de laatste plaats de publieke tribune vulde, met applaus begroet. Hoek. Donderdag vierde de afdeeling Hoek van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond haar 5-jarig bestaan. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek, dat het ledental stabiel gebleven was op 124. Ds Vink, Geref. predikant, sprak een kort openingswoord, terwijl door een tweetal leden een inleiding werd gehou den, resp. over: „De Landarbeiderswet" en „'Onze strijd". Ook de 'burgemeester was tegenwoor dig en vergastte de vergadering op een voordracht. 'Samenspraken, muziek en zang ver hoogden de gezelligheid. Ds Raams sprak het slotwoord. Van den heer A. Vingerling uit Goes, die de feestrede zou uitspreken, was be richt van verhindering gekomen, wegens ongesteldheid. Ned. Herv. Kerk. D'rietal te Feijenoord-Rotterdam (alfab.), E. H. Blaauwendraad te Baarn, Dl L. J. Gazemier te Terneuzen en J. A. Raams te Kloetinge. Beroepen te Wilnis, G. Brouwer cand. te Vlaardingen. Aangenomen naar Hoogmade, J. H. Vi'ielink cand. te Dalen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Middelharnis, W. C. La- main te Rotterdam. Begrafenis Prof. Hoekstra. Onder groote belangstelling uit alle deelen van het land heeft gisteren de be grafenis plaats gehad van Prof. T. Hoek stra te Kampen. 's Daags tevoren werd in de Burg. Wal- kerk een herdenkingssamenkomst gehou den, waar behalve de familie en studen ten, alleen genoodigden toegang hadden. In deze bijeenkomst werd het woord ge voerd door den Rector der Theol. School, Prof. K. Schilder, en namens curatoren door Ds F. 'C. Meijster. Door Ds C. Linde boom van Amsterdam werden namens de familie dankwoorden gesproken. Gistermiddag werd in de Aula door Dr Impeta, als waarn. wijkpredikant, een korte rouwdienst geleid, gevolgd door een samenkomst met de gemeente in de Burg- walkerk. Van hieruit had de teraarde bestelling plaats, waarbij studenten der Theol. School als dragers en een tiental predikanten als slippendragers fungeer den. Het studentencorps stelde zich met om floerst vaandel onmiddellijk achter den lijkwagen op. In den stoet reden meer dan 30 rijtuigen en auto's mede. Op cte begraafpiaate is ingevolg'"-' «ten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2