HONIG S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. De Keuringsdienst van Waren MÜft te Goes. Uit de Provincie. Kerknieuws ZONDER PRIJSVERHOOGING Belangrijke verbetering in den scheepsbouw. cf gamtwnt®) in Oóll O 1 andere inrichting worden verpleegd en die bij hun opneming nog lid 'BTtren vet. een begrafenisfonds of begrafeniaVereeniging, of polish ouder wa ren van een verzekering, gesloten met het oog op bun begrafenis na de opne ming wordt opgehouden, premie te be talen, zoo dat hun rechten op uitkeering vervallen. In die gevallen komen de onkosten die de begrafenis vordert voor rekening van het desbetreffende overheidslichaam. Het wordt daarom van belang geacht, bij een zoodanige opneming een en ander te on derzoeken en te dien aanzien met het Departement overleg te plegen. Minister van Binnenlandsche Zaken. Dö Minister van Binnenlandsche Za ke is heden met verlof naar het buiten land vertrokken. Hij zal tot 25 dezer af wezig zijn. De nieuwe Commissaris van Politie te Middelburg. Zaterdag heeft de heer J. F o n t ij n e wegens zijn benoeming tot commissaris van politie te Middelburg, afscheid geno men van het politiecorps te Dordrecht, waar hij inspecteur eerste klas was. De commissaris, de heer A. J. Heuff, schonk hem als aandenken aan de pret tige samenwerking een fraaie electrische kaarsen-kroonlamp, en toen hij 's mid- da;. thuis kwam, wachtte hem daar een ve.': lüg van zijn collega's inspecteurs, in deu vorm van een prachtige salonstoel. Lc afdeeling recherche bood hem een fraai schilderij van den Dordtschen dom en «en foto van het recherchejpersoneel. aan. Namens de agenten werd een mooie rooktafel geoffreerd. Ook namens den Bond van Chr. Poli tieambtenaren en den Alg. Ned. Politie bond werd het woord gevoerd. Ten slotte heeft de heer Fontijne offi cieel afscheid genomen van commissaris en inspecteurs. Alle sprekers gewaagden van de hoog staande kwaliteiten van en de aangename samenwerking met den vertrekkende. De heer Fontijne was door al deze hulde zeer getroffen. Met een hartelijk woord bracht hij dank voor de goede woorden en de geschenken. De heer Fontijne nam daarna met een handdruk van allen afscheid. Hedenmiddag waren op het bureau van van politie te Middelburg allen bij dien tak van gemeentedienst betrokken perso nen aanwezig, toen de burgemeester, de heer M. Fernhout, als hoofd der politie, den nieuw benoemden commissaris van politie, den heer J. Fontijne, installeer de en deze met bet korps kennis maakte. Een pleidooi voor gratis veerdiensten in Zeeland en de Zuid-Holl. eilanden. De A.N.W.B. heeft er in een adres aan den. Minister van Waterstaat op gewezen, dat vele eeuwen lang Noord- en Zuid- Nederland werden gescheiden door onze groote binnenwateren, welke oorzaak wa ren, dat niet alleen: le bet verkeer daar over een groot oponthoud ondervond, maar bovendien: 2e het verkeer een dik wijls niet onbelangrijk bedrag voor den overtocht daarvan bad te betalen. Als gevolg van den deels voltooiden, deels onderhanden bouw van de bruggen over de groote rivieren mag spoedig wor den verwacht, dat aan dezen toestand volledig een eind zal komen. Immers kan niet alleen de voltooiing van den bruggenbouw binnen zeer afzien- baren tijd worden tegemoet gezien, waardoor het hierboven in de eerste plaats genoemde bezwaar (bet opont houd automatisch komt te vervallen, maar tevens is door de aanvaarding van bet beginsel, dat het gebeele verkeer ge lijkelijk; moet betalen voor alle werken welke voor dat verkeer noodig zdj'n, afge zien van de vervanging der bestaande veergelden door tolheffing op te bouwen bruggen, waardoor ook het in de tweede plaats genoemde (bet fmancieelebe zwaar tegen den bestaanden toestand zal worden weggenomen. Er is echter een deel van ons land, en wel met name Zeeland en een deel van de Zuid-Hollandsche eilanden, hetwelk èn onderling èn van het overig deel van ons land is gescheiden door breede rivierar men, waardoor zoowel aan de onderlinge verbinding als aan die met bet vaste land van Nederland dezelfde bezwaren verbanden zijn als tot dusverre aan de verbinding tusschen Noord en Zuid-Ne derland, met bet gevolg, dat de ontwikke ling van deze streken in hooge mate wordt belemmerd. Als gevolg van de geografische gesteld heid kan er niet aan worden gedacht, de bestaande veren te vervangen door vaste bruggen, zoodat, wat bet bezwaar van het oponthoud betreft, bet de Landsregee- ring practisch niet mogelijk zal zijn, de bewoners dezer streken op gelijke lijk te brengen met de overige bewoners van ons land, maar naar de meening van den A. N.W.B. mag dit voor de Regeering geen reden zijn om, nu die verbinding gebrek kig moet blijven, no'g bovendien de ver goeding voor het gebruik van die verbin ding te bestendigen en dus ook het bo venstaande finuncieele bezwaar niet weg te nemen. Integendeel, er bestaat nu des te meer reden om het toch reeds achter gestelde deel van ons volk althans in dit opzicht tegemoet te komen. Men blijft ook volkomen in de lijk van de thans gevolgde verkoerspolitiek, welke, naar de meening van den adressant vol komen terecht de meening huldigt van „allen betalen voor allen", wanneer de kosten ©ajdoite/Ue der bier bedotóde veerdiensten, welke vergeleken kunnen worden met de rente van de (niet) ge bouwde bruggen, worden gebracht ten laste van het Verkeersfonds (afdeeling Landwegen) en voor den overtocht per veer geen kosten in rekening worden ge bracht. Adressant wijst er ten slotte op, dat er te meer aanleiding zal zijn om zulks te doen, wanneer bet wetsontwerp wordt aangenomen tot verbooging van de ben zinebelasting met Vv cent per liter, omdat de te verwachten opbrengst van deze hef fing grooter zal zijn dan voor den ver snelden bruggenbouw noodig is en deze opbrengst voldoende zal zijn om daaruit tevens de exploitatie van de hierbedoelde veren althans ten deele te financieren. Op grond van vorenstaande overwegin gen acht de A-N.W.B. het een etsch van billijkheid tegenover de bewoners der Zeeuiwsche en Z.-Hollandsche eilanden, de belangrijke veerverbindingen tusschen deze eilanden onderling en met het vasteland kosteloos te malcen en de ex ploitatiekcsten dezer veerdiensten te brengen ten laste van het Verkeersfonds (afdeeling Landweegen). Got si. Jeugdverband. Gis teravond sprak in de Geref. Kerk op uit nood? ging van het Geref. Jeugdverband de heer .Joh. G, F r ancken uit Utrecht over het onderwerp: „En hij prijst haar". Daar de heer Francken in de aankondigingen zoo ongeveer was aangeduid als „de man van het vragen uurtje der N. G. R. V.", was wellicht mede hierdoor de vergadering zeer druk bezocht. Na ingeleid te zijn door ds ~W. H. v. d. Vegt als voorzitter van het Jeugdverband, zeide de heer Francken zijn onderwerp ontleend te hebben aan de teekening in Spreuken 31 van de deugdelijke buis vrouw gegeven. Niet de „deugdzame" huisvrouw is bier bedoeld, niet het moderne, brave, gezellige type maar de „deugdelijke" huisvrouw die deugden heeft als buisvrouw en zóó ook den Heere vreest. Haar man prijst haar om die deugdelijkheid. Door alle eeuwen heen is er dat prij zen geweest maar toch bij Israël stond de vrouw in hoogere eere dan bij andere volken. Daarin werkte de scheppings ordinantie na. Ingezonden Mededeeling. iets minder is geweest dan vorige jaren, hetgeen hij, naast de gunstige weersom standigheden voor den landbouw ook toe schrijft aai? een verbeterde samenwer king tusschen werkgevers en werknemers. De heer van Strien zegt, dat de ver minderde werkloosheid voor een deel ook te danken is aan de goede jaren voor den landbouw. Met het oog op de thans door de Regeering voorgestelde landbouw- maatregelen waarschuwt hij evenwel voor optimisme voor de toekomst. De heer Verlare, sluit zich bij deze woorden aan. Vervolgens is aan de orde de benoeming van een wethouder in de vacature-M. J. de Kater. Bij de eerste vrije stemming worden uitgebracht op den heer A. J. Klompe 4 stemmen, op den heer E. Ver lare 2 stemmen en op den beer J. de Goffau 1 stem, zoodat de heer Klompe is benoemd. Deze neemt de benoeming aan. Op verzoek van Gedep. Staten moeten enkele wijzigingen aangebracht worden in de begrooting voor 1936, o.a. verzoe ken zij van de geraamde opbrengst voor havengelden f 600 te reserveeren voor la ter uit te voeren groote onderhoudswer ken aan de haven, omdat in 1935 een lee ning voor de haven is afgelost en dus het overschot op de haven grooter is gewor den. De heer Verlare verzoekt "een onderzoek in te stellen naar de havengelden in an dere gemeenten. Verder moeten nog een paar belasting- posten verlaagd worden. Met een kleine verlaging van de onvoorziene uitgaven kan de begrooting weer in evenwicht ge bracht worden door bet vervallen van de post „Verpleging van armlastigen", wegens bet overlijden van een voor reke ning der gemeente verpleegde armlas tige. De begrotingswijziging wordt daar na aangenomen. Tot leden van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs worden her benoemd de aftredende leden G. Brak man en M. van Strien. Tot leden van de werkloosheidscommissie worden herbe noemd de aftredende leden J. Joosse en J. J. Mesu. terwijl in de vacature van M. J. de Kater wordt benoemd als voor zitter de beer A. J. Klompe. D'aarna deelt de voorzitter mede, dat het ophalen van buis- en ander vuil is gegund aan L. Joosse voor f 220 per jaar, voor de jaren 1936 en 1937; dat drie fir ma's prijsopgave hebben verstrekt voor het plaatsen van een bliksemafleider op den toren, n.l. voor f210, f245 en f408. Na uitvoerige bespreking wordt besloten met 4 tegen 2 stemmen hierop niet verder in te gaan. Bij de rondvraag vraagt de heer de Kater of bet mogelijk is enkele arbeiders die bij de werkverschaffing gewerkt heb ben twee dagen vergoeding te geven, die zij hebben moeten missen, omdat zij die twee dagen bij de stopzetting van de werkverschaffing niet meer konden trek ken uit bun kas. Dte voorzitter zegt. dat dit niet meer mogelijk is, omdat dit tegen de voor schriften is. Hij merkt nog op, dat de heer de Kater te laat is met zijn verzoek. Tenslotte worden B. en W. gemachtigd het vervoer van materialen voor de we gen aan te besteden. Daarna sluiting. St. Laurens. Door den heer P. Va der Hz. is met ingang van 1 Oct. a.s. ontslag gevraagd als kassier van de Goöp. Boerenleenbank alhier. De heer Vader is sinds de oprichting der Bank in 1914 in die functie werkzaam. Naar wij vernemen zal hij niet alle contact met de bank verbreken, doch na het indiensl- treden van den nieuwen kassier als plaatsvervangend kassier optreden. Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium. Dlo jaarvergadering van de gewestelijke organisatie Zeeland van Patrimonium zal op Donderdag 26 Maart a.s. te Mid delburg worden gehouden. Na afbande ling der huishoudelijke zaken hoopt ds J. W. Tunderman te Vrouwenpolder een rede uit te spreken. Geheime stokerij nabij de grens. Nabij de grens onder de gemeente Maldeghem is een groote geheime jene verstokerij ontdekt, welke in volle wer king was en werd gedreven door vader en zoon Berle. Men vermoedt, dat de je never van daaruit over onze grens werd gesmokkeld. Volgens de Belgische doua nen zouden nog verscheidene dezer ge heime stokerijen langs de grens in wer king zijn en hun klanten voor een groot deel op Nederlandsch gebied hebben. Gunning Nederlandsche Spoorwegen. Door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen werd de uitvoering van be stek nr 1670 S.S.: het maken van kunst werken voor spoorwegverhooging te V1 a k e, opgedragen aan den laagsten in schrijver de N.V. Spoorwegbouwbedrijf te Utrecht, met de bepaling van vrije keu ze van vervoer der materialen, d.i. niet verplicht per spoor en eveneens van het naar keuze betrekken van het te verwer ken zand. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Westbroek, T. van Hee te PoWWÖtk, Naar wij vernemen, is thans van den Minister van Sociale Zaken bericht ontvangen, dat de Keuringsdienst van Waren te Goes gevestigd blijft. Zooals men weet, ging de strijd tusschen Goes en Breda. Thans is beslist, dat het gebied van den dienst voor Zeeland wordt uitgebreid met 16 Noord-Brabantsche gemeenten, n.l. Bergen op Zoom, Etten-Leur, Halste ren, Hoeven, Huibergen, Nieuw-Vosmeer, Ossendrecht, Oudenbosch, O.- en N.-Gas- tel, Putten, Roosendaal, Rucphen, Stan daardbuiten, Steenbergen, Woensdrecht en Wouw. Het personeel wordt met één man uit gebreid. Ongetwijfeld voor Goes, dat straks reeds den Raad van Arbeid moet missen, een verblijdend bericht. plaatsing van advertentlBn in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Beroepbaar verklaard. Het Provinciaal Kerkbestuur van Drente heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten den heer W. Volger, O.-I. predikant, met verlof te Hilversum, en den beer W. Wilman, candidaat te Engwierum (Fr.). 'Vrouwelijke theologen. Ons land telt, naar de Nederl. meldt, mo menteel 46 afgestudeerde vrouwelijke theologen. Van haar behooren 11 tot de Ned. Herv. kerk; drie tot de Evang.-Luth.; 18 tot de Doopsgezinde en 14 tot de Remon- strantscbe kerk. Schore. Gekozen tot notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier de beeren M. Nieuwenhuijze en B. Nieuwenhuyse. Voor de derde vacature moet een nieuwe stem ming plaats hebben. Nederland van de vierde naar de zevende plaats opgeklommen. Volgens de scheepsbouwstatistiek van Lloyd's Register of Shipping, waarin al leen zeeschepen van tenminste 100 regis- terton bruto inhoud worden opgenomen, is het aantal onderhanden nieuwe sche pen over de geheele wereld, zonder Rus land, in het laatste kwartaal van het afgeloopen jaar gestegen met niet min der dan 105 schepen en 345.184 ton, tot 393 (vorig jaar 271) schepen en 1.543.153 (1.251.722) ton. De onderhanden stoomschepen gingen vooruit met 50 schepen en 160.248 ton tot 167 (115) schepen en 639.369 (551.559) ton, de motorschepen met 52 schepen en 181.553 ton tot 215 schepen en 897.536 (698.763) ton. Het aantal groote tankschepen, van ten minste 1000 registerton bruto inhoud, over de geheele wereld in aanbouw, steeg weer verder met 15 schepen en 106.975 ton. Thans wordt gewerkt aan 59 (vorig jaar 44) tankschepen met 438.560 (338.070) ton, waarvan 10 (6) schepen met 47.835 (40.270) ton in Nederland wor den gebouwd. In Nederland is in het afgeloopen kwartaal het bij de scheepswerven onder handen werk met 7 schepen en 41.680 ton gestegen tot 36 schepen met 104.325 ton tegen slechts 11 schepen met 48.333 ton aan het einde van 1934. Hiervan zijn 3 (vorig jaar eveneens 3) stoomschepen met 39.245 (6.635) ton en 33 (8) motor schepen met 65.080 (41.698) ton. Onder de stoomschepen bevindt zich het 33.000 ton groote nieuwe passagiersschip voor de Holland-Amerikalijn. De Nederlandsche werven hebben in het afgeloopen kwartaal 16 motorschepen van 11.898 ton te water gelaten tegen 4 stoomschepen van 6338 ton en 9 motor schepen van 3.184 ton in het vorige kwartaal. In het laatste kwartaal van 1934 was de productie belangrijk grooter; toen werden 2 stoomschepen van 3.435 ton en 12 motorschepen van 18.525 ton aan hun element toevertrouwd. Op stapel gezet werden 2 stoomschepen van samen 36.145 ton, benevens 11 motor schepen van 7.288 ton, tegen 1 stoom schip van 3.100 ton, benevens 12 motor schepen van 6.357 ton in het vorige kwar taal. In het laatste kwartaal van 1934 werden slechte twee kleine motorschepen van samen 628 ton op de bouwhellingen geplaatst. Wat de onderhanden scheepsruimte betreft is Nederland in het afgeloopen jaar van de zevende naar de vierde plaats opgeklommen. Van de over de geheele wereld onderhanden nieuwe scheepsruim- te is thans 6.76 pet. in ons land in aan bouw, tegen slechts 3.86 pet. aan het ein de van 1934 en 5.35 pet. aan het einde van 1933. Inmiddels hebben de Nederlandsche werven nog opdrachten ontvangen voor het bouwen van een vijftal groote motor schepen, waaraan het werk aan het ein de van het afgeloopen jaar nog niet be gonnen was, terwijl gegronde hoop be staat, dat in de eerstvolgende maanden nog eenige belangrijke opdrachten zul len worden geplaatst. Ook thans nog zijn echter de prijzen, die voor het nieuwe werk bedongen kunnen worden, hoogst onbevredigend, Middelburg. Kamer van Koop handel. Vrijdagavond vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden op het Stad huis. De agenda bevat o.a. de verkiezing van een nieuwen voorzitter, van de voorzit ters der afdeelingen, de benoeming der vaste commissiën en van een adviseerend lid en een plaatsvervanger ter bijwoning van de vergaderingen van het Curatorium van de Stichting Economisch Technolo gisch Instituut in Zuid-Holland en Zee land. BuurtvereenigingMarkt. Onder voorzitterschap van den heer L. Leijdesdorff vergaderde Maandag de buurtvereeniging van de Markt. De vergadering koos in de vacature wijlen den heer Louwerse tot penning meester den heer L. Verhage en in de va cature-Mes definitief tot secretaris den heer P. Blauw. De voorzitter deelde mede, dat hij, op zijin gedaan verzoek, van B. en W. be richt heeft ontvangen, dat de uitneem- bare muziektent, die door de werkloozen is gemaakt, aan de Vereen, gratis in bruikleen zal worden afgestaan op de Woensdagen in Juli en Augustus met uitzondering van de Kermisweek. Beslo ten werd in die maanden, tijdens de stad huisbelichting, concerten te doen geven door het Middelburgsch Muziekkorps. D'at zulks een groot financieel offer zal vragen is te begrijpen, maar de voorzit ter had gegronde hoop, dat er van de Vereen, tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer ook op financieelen steun kan worden gerekend. De voorzitter zeide, vernomen te heb ben, dat het in de bedoeling ligt, in de tweede helft van Mei de tent op de Markt te doen opslaan, die dan zal worden over gedragen. aan de gemeente. De Vereen, besloot ook dan een muziekuitvoering te doen geven door het Middelburgsch Mu ziekkorps. Crediet voor inrichting luchtbeschermingsdienst. B. en W. hebben voor den Raad een aan tal bescheiden betrekking hebbende op den Luchtbeschermingsdienst ter inzage gelegd, waaruit o.a. bleek, dat de orga nisatie daarvan een feit is geworden. Voor de meest noodzakelijke benoo- digdheden zal een bedrag van rond f 3500 noodig zijn. B. en W. stellen den raad voor bedoelde som te hunner beschikking te stellen. B. en W. kunnen niet mede- deelen, welk bedrag voor volgende jaren nog noodig zal zijn. Veilig verkeer. Het ligt in de bedoeling van de vereeniging voor Vei lig Verkeer om modellen van verkeersbor den, zuilen en lichtseinen, platen en een maquette op een centraal punt te ver zamelen. Teneinde dit doel te bereiken zou' de vereeniging gaarne de beschikking willen hebben over een lokaal van de vroegere school C aan de Lange Delft. B. en W. hebben daartegen geen bezwaar. Openbare verlichting bij! de Veersche brug. Nu de verschillende werken bij1 de Veersche Brug nagenoeg gereed zijd, zal de open bare verlichting ter plaatse behooren te worden gewijlzigd. B. en W. stellen den Raad voor over te gaan tot het aldaar plaatsen van twee hooge lantaarns van een zelfde type als op den Blauwendijk aanwezig, beide als avond- en nachtbran der, waarvan 1 voor gas- en 1 voor elec trische verlichting en tot verwijdering van 3 nu aanwezige lantaarns, waarvan 2 voor gas en 1 voor electrische verlich ting. De wijiziging zal f 220 kosten en de jaarlijksche exploitatiekosten zullen met een bedrag van f 17.65 vermeerderen. Goes. De collecte voor het crisisKiomité bracht deze week f 53,16 op. Het Daghl. v. Zeel. weet mede te deelen, dat de begrooting voor 1935 nog niet is goedgekeurd, omdat men zich in Dten Haag er niet mee kan vereenigen, dat bij de onlangs plaats gehad hebbende verlaging der loonen, de salarissen van het secretarie-personeel en eenige andere ambtenaren zijn ontzien. De eisch zou worden gesteld, dat de loonsverlaging over de geheels Links vycrdi dc^rgewoord. Toch was ook bij Israël de positie der wouw nog zóó, dat ze later door Chris tus moest worden vrijgemaakt. D'e vrouw heeft dan ook aan het Christendom ont zaglijk veel te danken. Spr. schetst daarna de plaats en taak der vrouw in de huidige gemeen schap. Alleen die vrouw heeft recht ge prezen te worden, die haar plaats in het volle leven van nu weet in te nemen. Maar ook alleen die man heeft recht tot prijzen en zal op zijn beurt door de vrouw geprezen worden, die zich op z ij n plaats openbaart als de gehoorzame en trouwe belijder van Christus. Ten slotte wees Spr. op den noodzake lijken arbeid der jeugdvereenigingen. die de jonge menschen toerusten willen tot alle goed werk in de vreeze Gods. Na deze, met humor gekruide rede werden nog enkele vragen gesteld, die door den heer Francken breedvoerig werden beantwoord. Het Jeugdverband had een Welge slaagde vergadering. Kloetinge. Al spelende had het vier jarig dochtertje van J. Breeweg alhier het ongeluk te vallen en daarbij! een arm te breken. In het ziekenhuis te Goes bleek, dat de elleboog was gebroken en dat blijvende opname in het ziekenhuis noodzakelijk was. Kapelle. Voor de vereeniging van Oud leerlingen van de Tuinbouwcursussen sprak de heer A. Provoost, chef van den Proeftuin te Wilhelminadorp over: Bij'r enteelt in verband met de fruittelt. Spr. wees allereerst op de waarde van kruisbestuiving. Op onderhoudende wijze wist Spr. zij!n gehoor te boeien. Het leven en de werk wijze van de bijten werden geschetst. Vooral werd er de nadruk op gelegd, dat de bijen van onberekenbaar nut zijn voor de fruitteelt. Deze lezing werd verduidelijkt met lantaarnplaatjes. Verschillende vragen werden beant woord. De opkomst was schitterend. De voorzitter dankte den Spreker en herdacht tenslotte den onderwijzer M. N. van de Linde uit Rilland, enkele dagen geleden overleden. Jaren lang werden door hem cursussen gehouden. De oude ren vooral herinneren zich nog zoo le vendig de genoten lessen op tuinbouwge bied. Oostdijk. Maandagavond vierde de A. R. Kiesvereeiging alhier haar 20-jarig bestaan, onder leiding van haar voorzitter M. Maas. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, hetwelk ge tuigde van trouw meeleven en activiteit. Het verslag van den penningm. was som ber gestemd. Dhr M. Meeuwsen Bz. be handelde: Onze vereeniging 20 jaar. Dhr Haverhoek van Krabbendijke sprak over: Onze roeping in donkere dagen, waarop een zeer drukke bespreking volgde. Het was reeds laat toen dhr Haverhoek den avond met dankgebed sloot. Waarde. Dinsdagavond hield de kolen- vereeniging Algemeen Belang, haar jaarlijksche algemeene vergadering in de Melksalon, onder voorzitterschap van dhr Jan Bom. De vergadering werd bijge woond door 24 van de 73 leden. Uit de rekening van den Penningmeester M. de Leeuw bleek dat er waren aangevoerd 198 H.L. stukkolen en 1620 H.L. eier- formaat, dat de inkomsten zijn f2179,54, uitgaven 2127.07, alzoo een goed sloi van f51.67. De aftredende bestuursleden de heeren Jan Bom en J. J. Pieper werden herko zen. Wolphaartsdijk. De wasch te recht. Het vermiste waschgoed, hetwelk in een vorig nummer was vermeld, is thans als gevonden aangegeven bij1 de po litie alhier, door een zekeren heer Paar- dekooper te 's Heer Arendskerke. Het betrokken gezin te Kats heeft het door bemiddeling van de familie alhier reeds in zijn bezit. j N.- en St. Joosland. Gemeente- raad. Maandag vergaderde de Raad. De voorzitter gaf bij deze eerste vergade- ring in 1936 een kort overzicht van het- j geen in het vorige jaar heeft plaats ge- i had O.a. ssida by, dat da werkloosheid

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2