Liberaal Vrijheids-sentiment Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Aardappelen naar Engeland. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Marktberichten Posterijen en Telegrafie Finantiëele Berichten Land- en Tuinbouw Telegrammen. Een kijkje in de rechtszaal. Burgerlijke Stand. Over de maand Deo. VEERE. Bevallen: J. C. de Nood geb, Kassa, d. Overleden: Ch. Gastel, 79 j., wed. van K, Kesteloo, (M. G.) AXEL. Gehuwd: 5, Alphonsus Maria de Nijs, van Koewacht, 27 j. jm. en Eli sabeth de Witte, 20 j. jd.12, Jan Aidri- aan Quaak, van IJzendijke, 25 j. jm. en Johanna Levina den Hamer, 25 j. jd. Geboren: 6, Johannes Herman us, z.v. Gornelis Franciscue Petrus Maria de Rooij en Catharina Maria Lamberdina Lucas; 8, Leunt je. d. v. Aarnout Bakker en Janneke van Dixhoorn; 9, Heelt je Suzanna, d. v. Cornelia Geelhoedt en Francina den Exter; Elisabeth Efebora, d. v. Cornelia van Bendegem en Suzanna Cornelia Hamelink; 12, Erna Gerarda Maria, d. v. Aloise Joseph van Overloop en Maria Louisa Martens; 21. Janna Ma^ ria, d. v. Jacobus Jan van Langevelde en Wilhelmina Bakker; 22, Christians Irma Roberte, d. v. Paul Henri Marvin en An- gèle Victoire Marie Verstraeten; 26, Cor nelia Anthonie, z. v. Cornelis Antonie Hoogstrate en Clara de Visser. Overleden: 4, Geertruida de Vos. 28 j., ongeh. d.; 6, Daniël Hamelink, 21 j., ongeh. d.; 21, Abraham 3 m. z. v. Adri- aan Nijssen en Jacomina de Mul; 27, Diengetje de Regt, 61 j., echtg. van Pie- tei D'ingeman Marijs. (T. G.) Naar aanleiding van een uitlating van Prof. G. de Vries, schrijft de „Avond post" o.m.: Maatschappelijk en sociaal drijft de liberale politiek het vrijheidsbeginsel weer ten onrechte op de spits. Als, in de diepe bewogenheden dezer dagen, hart en geest roepen, dat de ge huwde vrouw geen betrekkingen moet vervullen, maar terug moet naar het ge zin, omdat een volk staat en valt met het goede gezin, zegt het liberale intellec tualisme: vrijheid. Als er aangedrongen wordt op krach tiger sociaal ingrijpen, ten bate van velen (bedrijfsraden; winkelsluiting; ordening, enz.) zegt bet liberale intellectualisme vrijheid. Zoo is er meer. Dan beheerschen dog matici, economen en sociologen met grauwe theorieën, zonder diepe innerlijke gerichtheid, de politiek. Goes, 14 Jan. 1936. Graanmarkt. Schokkers 1011,50, nieuwe rogge 6,80, goudgerst 4,755,15, haver 66,50, kookerwten 89.35, kroonerwten 89, bruine boonen 11 12,25, Karwijzaad 21,75 gulden. Aanvoer vrij ruim. Eieren p. 100- stuks 3.50, middenpr. p. 25 87,5 ct., winkelprijjs 4,50 gld. p. 100. Eendeieren 3.50, poeleieren 2.50 gld. p. 100 stuks. Boter p. kilo 1.65, middenjpr. p. pond 82,5 ct., winkelpr. 92,5 ct., fabrieksbo- ter 92,5 ct., afwijkende boter 60 ct„ 2e soort boerenboter 70 ct. Noteering van de handelaren: Eieren f 3.50, kleine eieren f 2.50, boter 70 ct. V.P.Z, Aanvoer 5004 eieren. Prijs: f 3.70 p. 100 stuks. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende bet kantoor der posterijen te Goes. In den loop der maand December 1935 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f 90.168,44, en terugbetaald f 71.210,21. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 18.958,23. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 50. Opgave betreffende bet kantoor der posterijen te Middelburg. In den loop der maand December 1935 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f 80.158,16 en terugbetaald f 79.702,87. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 455,29. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 49. gen de am.-super en het Thomaameel voor f 2,69 en 9,5 ot, per pro., alles fran co bij de leden aan huis te leveren, BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 244 248 Ned. Ind. Hdhk. 60 90 Philips 222 225 Unilever 106 106 Amsterd. Rubber 1131/» 116 Koninkl. Petroleum 223 226 Deli Mij. 202 204 Ned. Scheepv. Unie 55 54 V* 4 pet. Nederland 99%« 99-Va 4 pet. Nederl. Indië 98"/« 93% U. S. Steel 29V" 297/ie Anaconda 177/i» 17s/i» U. S. Leather 57/is 5a/e Bethlehem Steel 307/s 80»/» Adj. Chic. Milwaukee 4"/m öVs Cities Service 2% 2»/i. Intern. Nickel 27s/b 27Vs Shell Union 9'/ii 10 Knnecott Copper 17% 176/a Radio Corp. 7Ve 77/b Gar Foundry 20 19Vt Tidewater 9% 10 Midcont. Petrol 127/b 13 Gen. Motors 33% 33 Va American Enka 14K 145/a Am. Waterworks 14 13% United Corporation 47/e 5 Bij' een hooge inzet liep de lokale markt onder beurstijd, vooral voor de Suiker- aandeelen, een paar procent terug, waar bij ruiling in Amerikaansche olieaandee- len te constateeren viel. De beleggingsmarkt was iets lager. Naar verluidt zal morgen de uitgifte van een nieuwe 4 pet. Staatsleening, groot 80 millicnen 99 pet. worden bekend ge maakt. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Jan., 2.30 u. Londen 7,277,28 Berlijn 59,20—59,20 Parijs 9,69—9,74 Brussel 24,80—24,89 New York 1,46l,47ys Jan. 14 Oostkapelle, Houtveiling „Overduin", Blaupot ten Gate. 15 Goes (bij Krijger), Vendutie, de Kok. 15 's Gravenpolder (bij Verdonk), Hui zen. Dorpstraat A 37 en Molendijk G 9 en inboedel aan pand A 37, Oele. 15 Ierseke (bij Nolet), Verp. 26 perc. Bouw- en Weiland, Jonkers. 15 Krabbendijke (bij Otte), Verp. 14 perc. Bouwland, Jonkers. 18 Arnemuiden (Consistorie Herv. Kerk), 3 huisjes^ Lionstraat 43-44-45, v. d. Harst. 20 Kloetinge (bij Meulpolder), Woon huis a. d. Lewestraat A 209, v. Dis sel 22 Oostkapelle. Houtveiling te beginnen op „Eikenoord", Blaupot ten Cate. 22 Nisse (bij Jeronimus), 26 perc. Bouw- en Weiland, Jonkers. 22 Goes (Zaagmolenstraat), Afbraak veiling. de Wilde. 24 Goes (Pr. v. Oranje). Hofstede te 'sH. Hendrikskinderen, Jonkers. 24 Ierseke (bij Nolet), Hofstede a. d. Lange Viele, v. Dissel. 24 Middelburg (Slot „Ter Hooge'') Houtveiling, Blaupot ten Gate. 29 Grijpskerke (bij Bimmel), Hüis en erf, A 5, en Bouwland. Terpstra. 29 Aagtekerke (bij Dekker), Bouwland, Terpstra. Febr. 20 'a Gravenpolder, Inspan, „PlantLust, v. Dissel. 26 Kattendijke, Inspan, Smit, Jonkers. 27 Kloetinge. Inspan Sinke, de Wilde. 28 Wissenkerke, Inspan Zuijdweg. Beij- boer. Maart. 5 Baarland, Inspan Huissen, v. Dissel. gunstige stemming in het land de ware reden is, dat de vaste belofte van Adolf Hitler niet vervuld is, dat elk jaar en dus ook in het afgeloopen jaar 1935 een volksstemming zou gehouden worden, waarin het Duitsche volk zich vrij zou kunnen uitspreken. Het is in partijkringen algemeen be kend, dat de Gestapo, de Geheime Staats politie, ernstig gewaarschuwd heeft, bet Duitsche volk thans naar de stembus te roepen. De Gestapo is te goed bekend met betgeen er gist in de breede lagen van de bevolking. Het percentage van de neenstemmers zou zeer waarschijnlijk onheilspellend ge stegen zijn. Men heeft, zeer verstandig, in Berlijn het zekere voor bet onzekere ge nomen, en den goeden Duitschen Michel den last van een referendum gespaard. Niets mag natuurlijk den schijn van een tevreden, eensgezind volk verstoren. De feestdagen zijn hier weer voorbij. De algemeene klacht onder de winkeliers was, dat er veel minder gekocht werd dan. verleden jaar en de omzetten belang rijk minder waren. Zoo langzaam worden wij er ook door de partijpers op voorbe reid, dat de goede dagen van het Derde Rijk, ten minste in economisch opzicht voorbij zijn en men zich in den loop van dit nieuwe jaar op een belangrijke stijl- ging van bet aantal werkloozen moet voorbereiden. Nu hebben, behalve de engere partijl- vrienden, nog zeer weinige Duitschers iets van een werkelijke, blijvende verbe tering gemerkt. De scbaarschte, bet ge brek aan noodzakelijke voedingsmiddelen, de lage loonen en de algemeene onvriji- heid, maken de stemming steeds gedruk- ter; daaraan verandert bet officieele op timisme nu eenmaal niets. Met des te meer hartstocht werpt zich dan ook het nationaal-socialisme op de jeugd, om de zen onrijpen menschen haar dogma's en levensbeschouwing in te hameren." Vereeniging van oud-leerlingen der Rijks Landbouw Winterscliool te Goes. Onder voorzitterschap van den heer A. C. Zandee te Woensdreoht vergaderde he denmorgen in de Prins van Oranje te Goes' bovengenoemde vereeniging. In zijn openingswoord wijst de voor zitter op het groote belang der jaarverga deringen, waarvoor echter te weinig be langstelling bestaat. Spr. beeft reeds meermalen de idealen en de taak van den jongen boerenstand uiteengezet, maar hoewel men Spr. gelijk gaf er veranderde weinig. Verbe tering is gezocht in decentralisatie (krin gen), maar niet met het gewenschte resul taat. We staan dus nu voor dezelfde vraag: hoe de vereeniging het best aan haar dool te beantwoorden? De boer moet intens het volle leven meeleven en zich niet beperken tot eigen gezin en bedrijf. Hij moet zioh zijn taak voor land en volk ten volle bewust zijn. Het platteland moet eendrachtig zijn en heeft aanspraak op erkenning door de natie. Spr. verwelkomt den heer Droogendijk, directeur der R. L. W. S., van wien hij hoopt, daj hij het verlies, door het vertrek van den .heer Stevens geleden, zal goed maken. Spr. hoopt, dat onder zijn leiding de school zal blijven bloeien. Verder verwelkomt Spr. de vertegen woordigers van bevriende organisaties en betreurt de verlaging van den tarwericht- prijs, alsmede de wijze, waarop die is tot stand gekomen. De penningmeester, de heer W. A. Sneep, meldde een ontvangst van f 456,78 gld., een uitgaaf van f 219,69, alzoo een batig saldo van f 287,09 (vorig jaar 165,53 gld.). Aan het jaarverslag van dien secretaris, den beer C. O. J. Hendrikse, is ontleend, dat het ledental op 1 Jan. 1936 190 be droeg (op 1 Jan. 1935 180), het aantal eereleden 4 en het aantal donateurs 5. Verschillende lezingen en cursusvergade ringen werden gehouden. Gememoreerd werd het vertrek van de heeren Ir Stevens en Ir v. d. Plassche en de gehouden land- bcvuw-ontwikkelingsdag. De excursie naar Schouwen-Duiveland kon wegens te wei nig belangstelling niet doorgaan. Tenslot te deelde Spr. een en ander mode over de lotgevallen der school. Devoorzitter betreurt de geringe animo voor de excursie, waardoor veel arbeid zonder resultaat is verricht. (Inmiddels waren ook de heeren Ovin- ge, Mesu, Hofstra, Phaff en de leerlingen der school ter vergadering gekomen.) In plaats van de heeren W. A. Sneep, F. de Groene en P. D. Lindenbergh, die niet herkiesbaar zijn of zich niet 'herkies baar stelden, worden tot bestuursleden gekozen de heeren: D. Lindenbergh te Wolf aartsdijk, C. Burger te Wilhelmina- dorp (penningmeester) en J. Beeu Jr. te Groede. De voorzitter dankt de afgetredenen, speciaal den penningmeester, voor hun arbeid. Dhr A. Sinke dringt aan op1 nauwere samenwerking met den G. v. G. De voorzitter zegt bespreking door het Bestuur toe. Betreffende de bibliotheek wordt in principe besloten de boeben over te doen aan de Z. L. M. (Hennequinfonds). Dë le den der vereeniging kunnen dan gratis de boeken uit de Z. L. M.-bibliotheek lezen. Inzake de dubbel-boeken (die in beide bibliotheken aanwezig zijn), zal bet Be stuur een beslissing nemen. Hierna houdt Dr Oort uit Wageningen een lezing met lichtbeelden over: „Voet- ziekten". STEUN AAN DE KOOLZAADTEELT. In de Staatscouiant van gisteravond is opgenomen de crisissteunbeschikking 1936 fijne zaden I (koolzaad, oogst 1930). Blij kens deze beschikking wordt aan de er kende telers van koolzaad over den oogst 1936 steun verleend uit het landbouwcri- sisfonds. Deze steun zal uitgebreid wor den in den vorm van een teeltpremie, en wel over een opbrengst van ten hoogste 3200 H.A. met koolzaad beteelde opper vlakte. In totaal zal geen hooger bedrag aan steun worden uitgekeerd dan over eenkomt met een bedrag van f 125 per H.A. berekend over de totale met kool zaad beteelde oppervlakte. De invoer van kasdruiven in Engeland. Reuter meldt uit Londen: De aanvraag van den Nat. Landbouwersbond om bij regeeringsverordening verplicht te doen stellen dat ingevoerde kasdruiven worden voorzien van een aanduiding van bet land van herkomst, is gisteren besproken in de voor dit doel ingestelde regeeringscom- missie. De commissie stelde vast dat deze aanvraag niet gemotiveerd is geworden. In dien zin zal nu een advies worden uit gebracht. Bijenteelt. Zaterdag kwam de afd. Schouwen-Dui veland der Vereen, tot bevordering der Bijenteelt in Nederland in jaarvergade ring bijeen, onder leiding van dhr G. A. Hartog, hoofd der Tuinbouwschool te Haamstede. Na afdoening van verschillende huis houdelijke zaken hield de heer Provoost van Wilhelminadorp een lezing over de bijenteelt. Spr. ging na den levensloop van een bijenvolk over 't geheele jaar en stond voornamelijk stil bij den tijd van het zwermen. In de vacature van wijlen dhr D. Koop man werd gekozen tot bestuurslid dhr W. P. L. Bakker, land- en tuinbouwonderwiji- zer te Zierikzee. Besloten werd dezen zomer weer een excursie te organiseeren en indien moge lijk dan de bijenstanden der leden te be zoeken. Biedt Engelsche markt mogelijkheden? Aan het Hbld. wordt gemeid: Onder exporteurs loopen allerlei ge ruchten omtrent mogelijkheden voor den aardappeluitvoer naar Engeland, waar heen inderdaad de laatste lagen zendin gen verscheept zijn. Volgens inlichtingen, die wiji bekwamen, is groot optimisme niet gewettigd. De inlandsche oogst in Engeland was tamelijk klein in 1935. Door de overstroo mingen der laatste weken werd het ver voer' bemoeilijkt en werden de prijzen opgedreven. De invoer in Engeland is aan ver gunningen gebonden. De opvatting is, dat de invoer tijdelijk verruimd wordt om den binnenlandschen prijs te regulee- ren. Nederlandsche aardappelen, die voor f2.90 per 100 kg naar Engeland gele verd worden,, concurreeren met groote moeite tegen de witvleezige Deensche aardappelen, die in Engeland geliefd zijn, omdat zij overeenkomen met de Engel sche soorten. In den regel voert ook Polen in Febru ari en Maart naar Engeland uit. De aan voeren op de Engelsche markten waren in de nu afgeloopen week zeer ruim en bedroegen meer dan het dubbele der vo rige week. Mogen wij dus met voldoening constateeren, dat Engeland wat- Neder landsche aardappelen betrekt op het oogenblik, voor de toekomst is eenige re serve ten aanzien van verwachtingen op haar plaats. VAN HET HOF. DEN HAAG. De Koningin en Prinses worden morgenmiddag omstreeks 5 uur van Het Loo in de Residentie terugver wacht. TWEEDE KAMER. D'EN HAAG. De voorzitter van het Cen traal Stembureau heeft in verband met de ontslagname als lid der Tweede Ka mer van Prof. H. Vissc'her, den heer Dr H. Colijn te 's-Gravenihage, benoemd ver klaard! tot lid dier Kamer. ERNSTIG ONGEVAL VAN PROF. DR J. A. VERAART IN DE COLLEGEZAAL. Zeven vingers gebroken. DEN HAAG. Terwijl Prof. Dr J. A. Ver aart uit Ten Haag hedenmorgen te Delft zijn college-arbeid verrichtte, is een der gioote wandborden waarop hij schreef, door bet breken van de touwen op zijn beide banden neergekomen. Hij brak ze ven vingers. De ontstelde studenten bo den den boogleeraar die hevig bloedde de eerste hulp. Prof. Veraart werd aanstonds ter ver pleging opgenomen in het ziekenhuis te Delft. Nederlandsch de iaal voor de diploma tieke correspondentie. D(EN HAAG. In parlement en pers is meermalen gebleken van belangstelling voor de vraag in boeverre Fransch dan wel Nederlandsch de taal is in de diplo matieke correspondentie met België. Terzake kan worden meegedeeld, dat terwijl in latere jaren reeds vrij veel Ne derlandsch in die correspondentie werd gebezigd, thans het Nederlandsch door onze Regeerings-organen als algemeen gebruikte taal is aangenomen. Ernstig ongeluk. MARIëNBERG. Toen gisteravond een autobus met bij de werkverschaffing te werfc gestelden den spoorwegoverweg pas seerde, dachten de inzittenden, dat er iets aan de stuurinrichting mankeerde. Twee hunner sprongen uit de bus en werden ernstig gewond. Vannacht is één hunner in het ziekenhuis overleden. De ander kreeg een hersenschudding. ASMARA. Na een bombardement van enkele dagen op Amba-Araaden, bereikten Italiaansche vliegtuigen de basis Avaci, waar zij werden ontvangen met geweer vuur en vuur uit luchtdoelgeschut. Het toestel van Vittorio Mussolini, een zoon van den Duce, werd door een granaat in de cabine getroffen; een deel van de mi trailleurs werd weggeschoten en verschil lende andere instrumenten werden even eens beschadigd. Als door een wonder bleef Vittorio zelf evenwel ongedeerd. Hij wist bet toestel in zijn macht te houden en naar 'het vliegveld terug te brengen. Ook zijn broer Bruno nam deel aan deze luebtraid en gaf bewijzen van grooten moed. DE JAPANSCHE DELEGATIE VERLAAT DE VLOOTCONFERENTIE. LONDEN. Van bevoegde zijde verluidt, dat de Japansche vloot-delegatie defini tief beeft besloten de vlootconferentie te verlaten. Het is nog niet zeker of één of meer waarnemers te Londen zullen blij ven. De Japanners hebben reeds gisteren de leden der andere delegaties van hun voornemen in kennis gesteld. Het aantal strafzaken in 1934 wederom toegenomen. Blijkens de door het Centraal Bureau voor de statistiek bewerkte en gepubli ceerde justitioneele statistiek over 1934 werden bijl den Hoogen Raad, de ge rechtshoven, de arrondissements-recht- banken en de kantongerechten in dat jaar meer strafzaken aangebracht en afgedaan dan in 1933. De laatste jaren nam het aantal straf zaken bij1 den Hoogen Raad aanhangig gemaakt sterk toe. Ook voor 1934 was het aantal wederom hooger; de stijging (van 1.082 tot 1..112) was echter minder groot dan in het voorafgaande jaar. Bij arrest werden 1.096 zaken afgedaan tegen 1.076 in 1933. Het aantal gevallen, waarin een vonnis of arrest vernietigd werd, was nog geringer dan in vorige jaren, n.l. 80 of 7,3 pet. van het totaal afgedane cassatiebe roepen in strafzaken. Bij de gerechtsho ven werden 2.970 strafzaken in hooger beroep aangebracht (1933 2.656); het aantal arresten in hooger beroep (2.809) was 263 hooger dan in 1933. Zeer belangrijk steeg het aantal straf zaken in eersten aanleg aangebracht hij de arrondissements-rechtbanken, n.l. van 34.145 in 1933 tot 38.495 in 1934. Verge leken met 1932 nam het aantal te behan delen zaken met 34 pet. toe. Vooral waren talrijker de zaken, die door de politie rechters moesten worden berecht (in 1932 21.800, in 1934 30.672, d.i. 8.872 of ruim 40 pet. meer). De kantongerechten deden in 1934 237.940 strafzaken af tegen 220.020 in 1933. De statistiek bevat tal van bijzonderhe den betreffende de strafrechtspraak. O.a. blijkt, dat de toepassing van voorwaarde lijke veroordeeling t.a.v. de geheele straf in 1934 verminderde: per 100 veroordeel den door meervoudige kamer en politie rechter liep het aantal voorwaardelijke veroordeelden, dat van 6.7 in 1930 allengs was gestegen tot 9.1 in 1933, terug tot 7.5. Het percentage van de door de kinder rechters voorwaardelijk veroordeelden en ter beschikkinggestelden tezamen was nog wel hoog (40.5), maar daalde toch een weinig vergeleken met het cijfer van 1933 (42.3). Daarentegen nam t.a.v. vol wassenen en jeugdigen wederom toe de toepassing van een deels voorwaardelijke, deels onvoorwaardelijke straf (1933 885, 1934 1.153). Het aantal verzoeken om schadever goeding voor ondergane voorloopige hechtenis, waarop definitief werd heslist, ebdroeg in 1934 22 (in 1933 29). Slechts in 2 gevallen werd schadevergoeding toe gekend. MIDDELBURG. Overleden: L. M. Hoe- beke, 79 j.. ongeh. d.; A. Flipse, 74 j., geh. met J. de Korte. Gehuwd: C. Petiet, 27 j. en M. Outer- mans, 20 j.; L. v. d. Wilt 31 j. en J. Hoek, 26 j (M. C.) Van 913 Jan. VLISSINGEN. Ondertr.: J. de Jonge 26 j., en M. A. Smaardijk 26 j.; G. J. Kloeg 32 j. en C. G. de Jonge, 32 j. Getrouwd: G. J. Janse 40 j. en E. F. A. Joukes 30 j. Bevallen: W. Lute geb. v. Marion d.; J. P. C. Zijta geb. Venema z.; P. Harinck geb. Hamelink z.; M. E. Kwist geb. Hu- bregtse z. Overleden: W Kolp 73 j., wedn. v. E. Minderhoud; W. A. P. Flipse 22 j. on geh.; A. F. J. Aspeslagh 5 j.; L. Groo- nenberg 91 j. wedn. van P. M. Adamse; H. Meuldijk 65 j., man van A. Brasser; J. J. van Aken 75 j. man van J. C. Proost. (V. Ct.) Van 310 Jan. OOSTKAPELLE. Bevallen: J. Geldof, geb. in 't Anker. d. (M. C.) Van 511 Jan. VROUWENPOLDER. Bevallen: L. Wattel geb. van Tatenhove, z. (M. G.) 's Heerenhoek. Zaterdag 1.1. had alhier een aanbesteding van kunstmeststoffen plaats ten behoeve van de Landhouwver- eeniging „Help U Zeiven". Door de leden der vereen, was aange vraagd 998 balen super 14 pet., 915 balen super 18 pet., 1942 balen am.-super, 465 balen gem. Chilisalpeter, 167 balen kalk- salpeter, 29 balen Thomasmeel, 1583 ba len zw.z. am., 167 balen kalizout 40 pet., 132 halen patent-kali, 118 balen kalkstik- stof, 189 balen kalkammonsalp. en 187 balen ammonsalp. S.M. Hiervoor was door tien handelaren in geschreven. Laagste inschrijyers, aan wie de leve ringen werden opgedragen waren: G. Timmerman, Goes voor super 14 pet., super 18 pet. en patentkali, resp. voor f 1,61, f f,87., en f 4,45, J. Martens te 's Heerenhoek voor chilisalp. en zwavelz. ammon. voor f 6,08 en f 5,20; Jobs. de Koster te 's Gravenpolder voor kalksalp. en amm.-salp. S.M. voor f 5,96 en f 5,96, J. J. de Jonge te Goes de kalkamm.-salp. voor f5,96, firmaP. J. Poley te Ierseke het kalkzout 40 pet. voor f3,55; G. v. d. Velde te Ellewoutsdijk de kalkstikstof voor f 5,69, firma J. Eostensg te Kroinin- TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 15 Jan.: Meest matige, in het Noorden tijdelijk wellicht kiachtige Westelijke tot Noorde lijke wind. gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst 's nachts, over dag lichte dooi, tot temperatuur om ihet vriespunt. Stand vau hedenmiddag 9 u. Licht op voor fietsen; Woensdag 4 n, 41 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3