lampo Gemengd Nieuws. Rechtszaken Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. gemeente sluitend te maken, werd voor het eerst voor de begroeting voor 1935 geraamd, en wel tot een bedrag van f 17408.54, Op de begrooting voor 1930 werd deze post oorspronkelijk geraamd op f30703,86. B. en W. schreven toen in hun toelichting tot de begrooting, dat de gemeente „nog een eind van het stadium van noodlijdendheid verwijderd was". In een nota van wijziging moeten B. en W. thans echter meedeelen, dat de opbrengst van de hoofdsom der perso- neele belasting naar de eerste drie grond slagen voor het belastingjaar 1936 ver moedelijk 15 pet. lager zal zijn. Dien tengevolge zal om deze tegenvaller op te vangen de Rijksbelastingbijdrage met f 17013.75 moeten worden verhoogd en op f 47717.61 moeten worden gebracht. Scheepvaartbeweging ba- ven van Goes in 1935. Ingekomen 1632 vaartuigen met een inhoud van 168591 ton. Uitgevaren 1624 vaartuigen met een inhoud van 167967 ton. Deze cijfers bedroegen het vorige jaar resp. 1759 met 193475 ton en 1758 met 194725 ton. Gaarne verstigen wij' de aandacht op een in dit nummer voorkomende ad vertentie van het Geref. Jeugdverband ebtreffende een vergadering op a.s. Dins dag. De heer Joh. G. Franken van Utrecht, bij1 zeer veleen mede bekend van wege het vragenuurtje der Ned. Ghr. Ra- diovereeniging, hoopt dan te spreken over het onderwerp: „En hij prijst haar". Kloetinge. Donderdag vergaderde de Werkmansver. Samen Sterk onder lei ding van den heer G. Korstanje. Uit het jaarverslag bleek, dat de toestand over het algemeen goed was. De inkomsten bedroegen f263 en uitgaven f285. Gisteren werd alhier de jaarverga dering gehouden der Landibouwvereeni- ging „Landbouwbelang". De voorzitter releveert dat de oogst 1935, ofschoon minder dan 1934, goed is te noemen. Evenwel is van normale omstandigheden geen sprake en moet de regeering nog steeds maatregelen nemen om het land bouwbedrijf op de been te houden. Spr. hoopt, dat het jaar 1936 voor den land bouw in het algemeen en voor Landbouw belang in het bijzonder gunstig mag zijn. De secretaris brengt een uitvoerig verslag uit over het jaar 1935, waaruit blijkt, dat het ledental op peil bleef. De reke ning wordt goedgekeurd en vastgesteld. Het saldo over 1935 bedroeg f 106.89. Bijdragen aan de Ver. tot verbetering van het Geitenras, voor eventueel te hou den keuring, alsmede in de oprichtings kosten der plaatselijke Geitenfokvereeni- ging resp f5, f 10 en f5 worden toege staan. Antwoorden op de ingekomen vraag punten werden gegeven inzake het ge bruik van luchtbanden bij boerenwagens en den invloed van de landbouwcrisis op het aantal arbeiders op de landbouw bedrijven. De secr.-penningm., J. Oele Azn„ wordt herkozen. Daarna wordt het woord verleend aan Ir. Ovinge, die op zeer duidelijke wijze uiteenzet het doel en werkwijze van den Economischen Landbouwvoorlichtings- dienst. Nadat enkele vragen duidelijk waren beantwoord, werd de vergadering gesloten. Kruiningen. Bij het aanzetten van den motor van een auto bezeerde de auto verhuurder Joh. B. zich zoodanig aan een zijner lippen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. De gescheurde lip moest gehecht worden. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Een merkwaardige over val. Toen de dienstdoende conducteur van den trein, die Woensdagavond om half negen van Groningen te Nieuwe- schans aankwam, den trein controleerde, vond hijl in een tweede klas-coupé een heer liggen, die bewusteloos bleek te zijn. Op de bank lagen een kunstgebid, een bril en een leege portefeuille, terwijl een sterke lucht als van peper de coupé vulde. Onmiddellijk werden dokter en politie gewaarschuwd. Nadat de man tot het bewustzijn was teruggebracht, legde hij de volgende verklaring af. In Groningen was even voor het vertrek van den trein iemand bij hem in de coupé gestapt, die hem onderweg gevraagd had naar de aankomst van den trein in Nw. Schans. Toen hij het spoorwegboekje wilde raad plegen, had de onbekende hem plots iets in 't gezicht gegooid en iets in den mond geduwd. Hiji had nog bemerkt, dat de aanrander zijln portefeuille roofde, waarna hiji bewusteloos geraakte. Zooals later bleek, werden eenige belangrijke pa pieren vermist. De aangevallene is een zekere Ten H. uit Wedde. De politie heeft de zaak in onderzoek. Uitgebreide oplichtings affaire ontdekt. Men is te Brussel op het spoor gekomen van een reusach tige zwendel-affaire, met vertakkingen in Brussel en Parijs. Twee makelaars van de Brusselsche beurs en twee te Parijs woonachtige ban kiers zijn gearresteerd. Het bedrag, dat bij deze zaak betrokken is, bedraagt meer dan vier millioen francs. Het Brusselsche parket heeft onmiddel lijk een einde gemaakt aan de activiteit van een financiëel blaadje, dat in deze zaak de hand heeft gehad. Inbraak in een kerk. Dieven hebben te Sittard een bezoek ge bracht aan de kerk der Ned. Herv. ge meente. De offerblokken zij'n geforceerd en van hun inhoud beroofd, Een 20-j arige met 50 in braken op zijn kerfstok. De Arnhemsche recherche heeft gearresteerd den 20-jarigen Arnhemmer R. J. die zich schuldig had gemaakt aan niet minder dan ongeveer 50 inbraken, hoofdzakelijk in de buitenwijken van Arnhem en ook in Oosterbeek en Wageningen. Overdag drong hij aan de achterzijde de huizen binnen en nam uit de keuken groote en kleine geldsbedragen weg. De werkgever terecht ge straft. De werkgever van een vracht autochauffeur die te Berlijn een ongeluk had veroorzaakt, is tot zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Uit het onder zoek bleek, dat de chauffeur 22 uur per dag moest werken en dat het ongeluk te wijten was aan oververmoeidheid. Verkoudheid 1 van Neus, Hoofd, 1 Keel en Borst Doos 30 cent „WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED" Rechtbank te Middelburg. Overtreding van de Vleeschkeuringswet. Een principieeie kwestie! Vrijdag j.l. diende voor de Rechtbank alhier in hooger beroep de zaak tegen den slager A. de R. te Axel, die door een crisis-ambtenaar werd verbaliseerd we gens het in zijn slagerij voorhanden heb ben van ongestempeld varkensvleesch tot een gewicht van circa 13.5 K.G. Daar dit een overtreding van de Vleesch keuringswet 1919 was, gelijk de crisis ambtenaren meenden, maakte één hun ner proces-verbaal op, daar in zijn oogen, genoemde stukken vleesch, niet van het voorgeschreven goedkeuringsmerk voor zien zijnde, in de slagerij van verdachte niet ter aflevering voorhanden mochten zijn. De Kantonrechter te Terneuzan ontsloeg den slager van alle rechtsvervolging op grond, dat het ten laste gelegde feit wel was bewezen, doch verdachte deswege niet strafbaar. De ambtenaar van het O. M., die voor het kantongerecht veroordeeling had ge vraagd tot een geldboete van f 2,50, tee- kende echter hooger beroep aan. Thans werden, behalve de reeds in eer sten aanleg gehoorde getuigen, dhr Brons, dierenarts te Terneuzen en De Putter, dierenarts te Axel, benevens dhr H. J. Colsen, slager te Sluiskil en voorzitter van den Z. VI. Slagershond, nog gehoord een drietal crisis-ambtenaren en dhr W. J. L. de Groof, keuringsveearts te Krui ningen. Uit de diverse verklaringen kwam aan het licht, dat, zoodra een slachtdier in kleinere gedeelten wordt gescheiden, het goed denkbaar is dat op bepaalde stukken vleesch geen afdruk van het stempel voor komt. Vooral wanneer, zooals hier, in een slagerij stukken vleesch aanwezig wa ren voor den verkoop, kan vaak een stem pel ontbreken. Daar hier dierenartsen, tevens keu ringsveeartsen uit verschillende streken in Zeeland als getuigen waren opgeroe pen, kwam wel vast te staan, dat het aan tal stempels op een slachtdier verschil lend kan zijn. Behalve de door de wet voorgeschreven stempels werden ten allen overvloede om moeilijkheden te voorko men, soms nog meerdere goedkeurings- merken aangebracht. De plaatsing van die extra-merken 'hing echter af van de opvatting der keuringsveeartsen persoon lijk of van de keurmeesters. De Officier van Justitie meende, dat de crisis-ambtenaren hun terrein, te weten het controleeren of de bepalingen der Landbouw-Crisiswet behoorlijk worden nageleefd, te ver uitbreiden door zich te gaan bemoeien met overtredingen van de Vleeschkeuringswet. Dit behoort niet tof hun competentie. Dit dienen zij rustig over te laten aan de politie, die daar be kwaam genoeg voor is. Wat de zaak zelf betreft meent hij vernietiging te moeten vragen van het door den Kantonrechter gewezen vonnis, waarbij verdachte is ont slagen van rechtsvervolging en diens ver oordeeling te moeten vragen tot een geld boete van f 5, daar hij van oordeel is, dat verdachte, al vindt hij het gepleegde feit dan niet zoo ernstig, strafbaar is. De verdediger van verdachte, Mr P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg, wees op het groote belang, dat de slagers bij den afloop van deze zaak hadden. Tm me ra indien zijn cliënt veroordeeld wordt, hoe zullen dan de slagers voor het vervolg dienen te handelen in hun bedrijf? Elke slager toch heeft op bepaalde oogenblik- ken in zijn slagerij wel stukjes vleeisch in voorraad, waarop geen stempels te zien zijn. Uit de verklaringen van de gehoor de dierenartsen volgt z.i. ten duidelijkste, dat, als in de practijk wordt opgetreden als thans de betrokken crisis-ambtenaren hebben gedaan, steeds proces-verbaal is op te maken ook bij de meest reëele sla gers. Hij is van oordeel, dat verdachte bij ge breke van alle schuld behoort te worden vrijgesproken, of, gelijk de Kantonrechter in zijn vonnis heeft gedaan, te worden ontslagen van alle rechtsvervolging. De Rechtbank bepaalde vervolgens de uitspraak op Vrijdag 24 Januari a.s. Hyacinthen op glazen. Wie hyacinthen op glazen mooi in bloei wil krijgen, moet om te beginnen uitslui tend gezonde, sterke, vaste bollen nemen, zonder zijspruiten. Ter voorbereiding wor den ze op een of ander hoog meubel in keuken of huiskamer gelegd. Men moet na melijk wachten, totdat zich aan den onder kant van de bollen een krans van wortel puntjes heeft gevormd. Dan eerst mogen ze op de glazen worden gezet. Tusschen den onderkant van de bol en het water moet een klein beetje ruimte zijn. Aan het water voegen we een weinig keukenzout en houtskool toe, om te maken dat het goed blijft. Zoodra de bollen op de glazen staan, worden deze op een koele, don kere plaats gezet. Ze mogen eerst voor een licht venster in een verwarmd ver trek komen, als de wortels den bodem der glazen bijna hebben bereikt en er reeds een dikke punt van bladeren, waarin zich de bloemknop bevindt, is gevormd. Voor het raam laten we ze nog eenigen tijd on der een beschermend papieren mutsje staan. Zooals wel vanzelf spreekt, moet het water van tijd tot tijd worden aange vuld. Enkele recepten. (Adv.) Vijsohresten en koude aardappelen. Ongeveer 2 ons visch- resten (hetzij' gebakken of gekookt). Evenveel aardappelen, 1 eetlepel boter, 2 eetlepels melk, 1 eiwit, peper en nootmus kaat, 1 eetlepel fijngehakte peterselie, paneermeel. Wrijf de aardappelen fijn, hak de ont- grate vischresten en maak er met de ge smolten boter en de melk een goed sa menhangend, maar vooral niet te vochtig deeg van. Maak dit op smaak af met pe per en nootmuskaat, roer er het eiwit door en vorm er dan balletjes van. Sla die een weinig plat en bak ze óf in frituurvet óf in boter in de koekenpan. Schik ze op een schotel en strooi er,, als de peterselie niet door het deeg is ge roerd, dit groensel fijntjes overheen. (Adv.) R ijl s t o m e 1 e t Vt pond stijf ge kookte rijst, 25 gram bloem, K ons sui ker, 2 eieren, rasp van de schil van 1 ci troen, 20 gram boter (gesmolten). Boter om te bakken, wat jam of marmelade. Roer de eieren zéér luchtig met de sui ker en de citroenrasp. Voeg er de rijst, gesmolten boter en de bloem hiji, eventueel een klein scheutje water of melk (het mengsel moet brijach tig zijn). Bak in de koekepan twee mooi goud bruin gekleurde koeken, strijk er jam of marmelade over, leg de koeken op elkaar, en bestrooi het geheel met poe dersuiker. Rijstpudding met rozij!- n e n (4 pers.) Kook stijve rijstebrij van een halve Liter melk, theelepel zout, 1 ons gewasschen rij'st en 1 ons rozijlnen. Doe er een half ons basterdsuiker door en doe ze in een met water omgespoelde puddingvorm. Pikante varkensoote1et j e s (4 pers.) Wasch 4 varkenscoteletjes en wrijf ze in met zout. Hak 1 eetlepel peter selie en ingemaakte uitjes fijn, en fruit ze ca. 5 min. in een paar eetlepels boter, verwijder de kruiden, haal de coteletjes even door het braadvocht en daarna door paneermeel en hak ze op de gewone wijze verder bruin en gaar. Konijnenvellen bereiden. Yoor het bereiden van een konijnenvel neemt men zooveel water als noodig is om het geheele konijnenvel ruim te doen onderstaan. Per 5 L. water moet pond witte aluin en 1 pond keukenzout er in opgelost worden (liefst regenwater ge bruiken). De massa zoo lang laten koken (b.v. in kookpot) totdat zout en aluin vol komen zijn opgelost. Daarna koud laten worden, het vel erin stoppen en geduren de minstens 48 uur (wat langer doet geen kwaad) erin laten staan. Vervolgens het vel uitwringen en beginnen met het af- vliezen van de binnenzijde van de huid. Men moet oppassen de huid niet te be schadigen, alleen het vliesje dat er op ligt moet weggepeld worden. Met kleine rukjes gaat dit best. Wil bet echter niet lukken, of blijven er resten zitten, dan afschrapen met een lepel of een bot mes. Hierna wordt de huid opnieuw in het bovenomschreven bad, nadat dit eerst lauw-warm is gemaakt, gestopt. Zeven dagen moet ze daarin blijven; eens of tweemaal per dag wrijft men de huid echter goed dooreen en trekt haar flink heen en weer, zoodat de vloeistof overal goed kan indringen. Daarna haalt men ze voorgoed uit het bad en hangt haar op een luchtige doch beschaduwde plaats te drogen. Na ongeveer 5 dagen is het meeste vocht er uit. Men wrijft de vacht dan dagelijks tusschen beide vuisten en trekt het veel heen en weer over den stompen kant van de tafel of een stoel leuning, net zoolang tot het soepel is. Daarna nog eens weer afschrapen en net zoolang wrijven met puimsteen tot het vel zeer vacht en soepel geworden is. Ten slotte leer- en wolzijde duchtig inwrijven met zaagmeel, wat er weer uitgeklopt moet worden met een stok. Beste Nichtjes en Neefjesl Jullie hebt dit jaar een goed begin ge maakt met de briefjes en ik zal maar da delijk aan de beantwoording beginnen. Borsselen. „Smid en Zus" Wat een kleurige brieven, hebben jullie het alle bei zelf gudaan? Ja op die film was heel wat moois van Indië te zien. Wemeldinge. „De Blondjes". Jul lie had het goed onthouden wat de op lossing van het raadsel betreft. Be voor bereidingen van zoo'n avondje zijn vaak minstens zoo gezellig als het feest zelf. „Zwartje". Nee, ik heb er geen erg in ge had, dat het zoo gemakkelijk was, dan had ik het vast wel veranderd I De winter is nog lang niet om, er kan best nog ijs komen hoor. N i s s e. „Fietsertje". Wat heerlijk, dat Moeder zoo knap is; nu maar goed op de pop passen dat het armpje niet weer ka pot gaat. Dat was een prachtige kaart. Seroos kerke- „Dikkie". Ik ben wel erg nieuwsgierig naar wat je mij te vertellen hebt, zul je het niet vergeten als het zoover is? Fijn, dat het rapport zoo goed was, op dat eene vak nog maar eens flink je best doen. „Parker". Je briefje was toch nog goed op tijd. Het valt me mee, dat jij al een koer gereden hebt, bier heb ik nog niet veel ijs gezien. „Zonnebloem". Nu hoop ik, dat ik de naam goed heb, want jij had hem verge ten onder je brief zetten. Ja, er kwa men heel wat kaarten, en jij bent ook goed bedacht merk ik. „Tom". Dat was een fijn einde van het oude jaar en een goed begin van het nieuwe ook. Kun je nu op school nog wel stilzitten? Baarland. „Maurits". Ik heb 'het boek, wel even doorgekeken en het leek mij ook heel mooi. Fijn, dat je nog uit mocht in de vacantie. Is het weer prettig op school? Oudeland e- „Spring in 't veld". Jij hebt een mooi cadeau gehad. Hebben al de vriendinnen er al een versje in ge schreven? Ja, ik 'heb ook prettige kerst dagen gehad. „Blondkopje".En heb je al een kopje thee gedronken uit het nieuwe serviesje? Prettig, dat de handwerken mee naar huis mochten. D'e juffrouw heeft jullie danig verwend op school. „Herfst- ast'er". Een gezellig werkje, waar jullie nu aan bezig zijn, maar het lijkt me niet gemakkelijk. Jammer, dat H. niet mocht komen. Ga je nu weer naar school? N ieuwdorp. „Zonnebloempje en Herfstkind". Ik ben blij, dat het zoo'n verrassing was. Gaat het goed op school? Als het opstel mooi wordt, zal er wel een prijs op komen. „Juffertje". Jij had nu heel wat te lezen met de Kerstdagen. Ge zellig dat het nichtje kwam logeeren, wat zullen jullie een pret gemaakt hebben. „Breistertje". Wat werden jullie getrac- teerd; veel te veel voor zulke kleine meis jes. Nee, voor zoo iets kun je je niet aan den regen storen. Arnemuiden. „Bobby". Wat knap van S. dat zij dat zoo maar uit haar hoofd kan doen. Dat van jou lijkt me ook mooi, wordt het voor je zelf? Je had het prachtig uitgemikt met den brief. „Snatertje". Heb jij het hoekje, van B. ook al gelezen. Je moet me nog eens schrijven 'hoeveel honden er nu zijn. Kun nen de kleintjes al iloopen (.Dikker- tje". Ja, na een paar weken vacantie moeten we weer met nieuwen moed be ginnen. Wat fijn, dat jij ook op mocht blijven Oudejaarsavond. Dat was zeker de eerste keer. 'Goes. „Rozeknopje". Dat was G haar tweede vacantie al, was ze blij weer thuis te zijn? En jij vond het natuurlijk naar, dat ze weer weg ging. Je bent nu al gauw jarig. Komen er weer zooveel vriendinnen? „Nelleke". Heb je al veel boeken op het plankje. Je moet nu maar probeeren het gauw vol te krijgen. Gezel lig dat je zooveel kaarten kreeg. „Blon dine". De tijd ging wel erg gauw met al die Zondagen. Wordt het schortje voor jezelf? Zoo'n gebloemd randje er om zal wel mooi staan. „Schrijfstertje". Je had het op zoo'n manier wel druk in de va cantie, maar tante kreeg nu ook een prachtig cadeau, en zelf gemaakt, daar is ze vast wel dubbel zoo blij mee. Het zou gezellig zijn als je nichtje ook mee ging doen. Nieuw en St Joosland. „Moe ders Jongste". Het viel nog al mee met de raadsels nu je de zin toch nog wist. Een volgende keer alles maar gauw op schrijven. Je bent goed bedacht op het Kerstfeest. Veere. „Margriet".Prettig dat je ook r.og uit logeeren mocht in de vacantie. Op zoo'n manier gaat de tijd nog eens vlug. Per brief gaat het net zoo goed hoor. „Voetballertje". Jij hebt dus in de vacantie je geliefde sport weer eens kun nen beoefenen. Is er al een nieuwe club? Wat zal dat een feest zijn, als de mees ter weer naai school mag. „Moeders kleinste". Het is alweer een paar maan den geleden, dat ik er geweest ben. Jam mer dat het postpapier haast op is, ik vind 'het zoo mooi. St Laurens. „Kernoffel". Je bent weer gauw op je besluit terug gekomen, nu ik vind het zoo wel zoo prettig. Hoe veel boekjes zijn het al? „Ford". Zoo'n passer komt wel goed 'te pas met teeke nen, je hebt nu geen moeite meer met de cirkels. Bevalt het je goed op de K. V.? Krabbend ij k e. „Heliothrope". Ik ben blij dat het nu met het hoek in orde is. Wat een heerlijke dag was dat. Een echte verrassing als je zoo maar ineens uit mag. En toen nog die ontmoeting met H. Gap in ge. „Sneeuwklokje". Ik had het expres wat later gestuurd, dan had je er met de Kerstdagen nog wat aan. Zoo'n middagje naar de stad is altijd gezellig 'hé. Gaat het goed op school? Kapalle. „Meidoorn". Nee je kunt het niet altijd krijgen zooals je het bob ben wilt. Als je heele dagen vrij hebt, zou je wel van het ijs kunnen profitee red De oplossing is goed. Deze week geef ik een raadsel voor allemaal. Vul de volgende regels zoo in dat regel 5 dezelfde spreuk vormt als de kruisjes van boven naar beneden. 2 4 5 6 7 1 4- 8 9 1. Komt in December voor. 2. Een kraal. 3. Doen jullie iedere week. 4. Een dorp op Zuid-Beveland. 5. Een spreuk. 6. Een ander woord voor vaak. 7. Gebruikt de schoenmaker. 8. Een bepaalde oppervlakte. 9. Komt in Dikkie voor. Allen hartelijk gegroet van Tante DOLLIE DE TWEELING VAN HET BOSCHHUIS XXXVIII. „Ga jij vast op de fiets vooruit" raad de Hen Dik aan, maar daar dacht hij niet over; alleen door het donkere bosch, dat durfde hij niet. Tegen de jongens zei hij alleen „welnee we zijn zóó thuis, laten we nu maar bij elkaar blijven." Al een poosje hadden Han en Jannie voor het huis heen en weer geloop en toen Jannie meende iets te hooren. Maar wat kou het zijn? Han bleef dicht bij Jannie; zij' was bang, nu zij daar alleen in het donker waren. „O, Han," lachte Jannie ineens, „het is Iki; laten we maar gauw naar boven gaan." „Iki kan niet slapen, Iki heeft het zoo warm!" Ze zat rechtop in haar bedje toen de meisjes de kamer binnenkwamen; groote tranen rolden over haar gezichtje; met haar vuistjes trachtte zij' ze weg te vegen. Het haar plakte vochtig om haar hoofdje, even voelde Jannie tusschen haar kleertjes; hè, haar rugje was ook al nat; het was ook zoo warm vanavond. „Kom er maar even uit; zoo" en ze trok Iki op schoot; „moet je nu wat wa ter hebben? Toe Han, haal jij eens wat van beneden, dat is lekker frisch." Even stond Han besluiteloos, zou ze het doen? maar ineens draaide ze zich met een ruk om en draafde de trap af. De keuken-buitendeur, die een eindje open stond, trok ze dicht, en draaide meteen den sleutel om. Een beetje schich tig keek ze nog eens naar buiten; ei liep daar toch niemand? Nu maar gauw het glas vullen; een oogenblikje later was ze weer bij' Jannie, waar ze haar bangheid vergat. Iki was ondertusschen klaar wakker geworden en babbelde er vroolijk op los. Jannie voelde wel dat ze haar eingenlijk weer naar bed moest brengen, maar dan moest ze weer met Han naar beneden, en daar was het zoo stil. Wat bleef Hen toch lang weg; zou hij Dik nu nog niet gevonden hebben? En vader en moeder kwamen ook zoo laat thuis; dat gebeurde anders toch nooit. „Ik hoor wat." Jannie sprong op om gauw uit het raam te kijken. Zoo ver ze kon hing ze er uit, met één hand Iki terug duwend, die natuurlijk ook wou weten wat er buiten te zien was. „Ssst," aandachtig luisterden ze; ja, nu hoorde Han ook wat; er werd gepraat buiten. Zou Hen Dik dan 'toch gevonden hebben. Ja, daar waren ze al, Hen met Dik. y.Hallooh" gilde Han, i,,waar komen jullie vandaan?" Jannie legde zoo vlug als ze kon Iki weer in bed en zei, dat ze zoet moest gaan slapen, en holde toen achter Han de trap af. Wat waren de meisjes blij, dat Dik er weer was en met aandacht luisterden ze naar alles wat de jongens te vertellen hadden. Jannie was haast nog meer ver ontwaardigd dan Hien, toen ze hoorde wat de veldwachter van hun verteld had. „Maar Dik, je had toch wel kunnen zeggen, dat je een vriendje van Boudewijn was en geen inbreker." „Zit nou maar niet te zeuren," bromde Dik, „iederen keer als ik wou be ginnen, zeid'ie: „houd je mond"; en dan die revolver; jij! had het net zoo min ge daan." Het was overal stil, en allen lagen al in bed, toen een auto naderde en voor het Jachthuis stilhield. Jannie, die nog niet sliep, luisterde aandachtig; toen hoorde ze bekende stemmen: het waren vader en moeder die thuisgebracht werden. Moeder liep dadelijk naar boven om te zien of met de kinderen alles wel in orde was. Ze was den heelen avond al on rustig geweest, nu zij ze alleen wist, en toen ze eindelijk in de auto zaten die hen thuis zou brengen, was er een band ge sprongen, wat heel wat oponthoud had gegeven. „Jannie, slaap- je al?" vroeg ze zacht om het hoekje van de deur. M M

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6