ECHT ZILVER voor f 0.95 Witkam's Geschenkenhuis Binnenland Zoeklichtjes. KLEINE ADVERTENTIËN De achterstelling van Nederland in België. Uit de Provincie Mm 3E?A*<"SC.'JÏ ALEXAMDRI8. Engelend op allee voorbereid. Onze V. F. B.-correspondent seint uit Cairo: Dat het gevaar in de Middelland- flche Zee nog steeds niet geweken is, blijkt wel uit de militaire maatregelen, die En geland nog steeds in Egypte neemt. Wanneer men de Egyptische kranten leest, krijgt men geenszins den indruk, dat het land zich in het centrum van groote gevaren bevindt. De censuur waakt over de rust der bevolkingWerkelijk? Het lijk er niet veel op, want wanneer men zijn oor in de Egyptische hoofdstad te luisteren legt, hoort men geruchten die misschien heel wat meer onrust opwekken dan de waarheid zou kunnen doen. Om de geruchten in de Egyptische hoofdstad te ontgaan, vliegt men naar Alexandrië, het tooneel van het eigen lijke gebeuren. Terwijl het vliegtuig zijn weg langs de woestijn volgt de scherpe scheiding met het vruchtbare land van de delta is van het vliegtuig uit duidelijk te zien i komt men voor het eerst in aan raking met de groote Engelsche mobili satie in Egypte. Onder de passagiers do- mineeren de Engelsche officieren, die van een kort verlof naar hun posten terug keeren.... en het gesprek gaat natuur lijk over den dreigenden oorlog. Na vijftig minuten vliegen zweeft de machine met een grooten boog over de haven van Alexandrië en nu krijgt men een schitterend uitzicht. Aan den rand van de blauwe zee strekt zich het witte strand uit, dat zoover het oog reikt be del' met een u'tgestrekt tentenkamp. Aiexandrië zelf ligt op een uitlooper va: Ie kust. die bij Aboukir scherp naar het Zuiden afbuigt. Hier ligt op 't oogen- bli het grootste gedeelte van de Engel sche vloot voor anker. De schepen, die tot de Middellandsche Zeevloot behooren, zijn aan hun lichtere kleur gemakkelijk te herkennen, terwijl de schepen van de homefleet van een meer donkere verf zijn voorzien. Op zee manoeuvreeren een krui ser, een onderzeeboot en een paar torpe do-jagers. Zoodra men heeft plaats genomen in de autobus, die de passagiers van het vliegveld naar de eigenlijke city brengt, bemerkt men, dat Alexandrië tot een ves ting geworden is. Egyptische troepen, die westwaarts in de woestijn hun stel lingen moeten betrekken, marcheeren nu voorbij, militaire vrachtauto's rijden in een onafgebroken rij over de hobbelige straten, kleine, snelle wagens met ordon- nances suizen voorbij.Gedurende bet voorbij rijden kan men een blik o-p de nieuwe kustartillerie werpen: kanonnen steken hun lange loopen de lucht in en overal ziet men vliegtuig-afweergeschut. Bovendien is Alexandrië tot een leger kamp geworden. In alle stilte heeft En geland hier uit de ge-heele wereld troe pen geconcentreerd. Daar de troepen juist een vrijen dag hebben, is de stad als over stroomd door militairen. In alle deelen van de stad vindt men clubs voor de soldaten en de zeelieden. Heele hotels heeft men gehuurd om aan de militairen ontspanningslo-kalen te ver schaffen. AI deze soldaten komen uit het tenten kamp, dat over een lengte van dertig ki lometer ten Oosten van Alexandrië uit den grond is gestampt. Sidi Gaber, Ram- leh en Sidi Bichr, stuk voor stuk gaarne bezochte badplaatsen, zijn thans veran derd in legerkampen. Daar heeft men uit duizenden en nog eens duizenden tenten rechte straten en symmetrische steden ge bouwd, die door duizenden soldaten be volkt worden. Deskundige taxateurs schat ten het aantal dezer inwoners van deze tentensteden op ongeveer 40.000 man. Het uiterste punt van dit legerkamp langs de kust in het Oosten wordt ge vormd door het historische plaatsje Abou kir, waar Nelson overwinnaar bleef over -de Fransche vloot en daarmede de 'basis legde voor de Engelsche heerschappij aan den Nijl. Hier heeft de Britsche lucht macht een onderkomen gevonden. Op een onafzienbaar groot terrein, dat geheel is afgesloten door prikkeldraad, vindt men hier talrijke hangars, werkplaatsen, voor raadschuren, oliepompen en woonbarak ken. De inwoners van Alexandrië, die hun stad in korten tijd in een legerplaats1 heb ben zien veranderen, die dag en nacht ge tuigen zijn van luchtmanoeuvres en voort durend het gedonder van het scheepsge schut hooren, kennen slechts één vraag, slechts één gesprek: Komt er oorlog? En deze vraag brengt een steeds grootere on rust onder de inwoners. Men is in Alexan drië hang voor de toekomst. (Nadruk verboden). DE CRISIS TER VLOOT. CONFERENTIE. Na de gisteren gehouden besprekingen tusschen de Britsche en Japansche dele gaties ter vlootconferentie, was besloten een niet-formeel contact te herstellen tus schen de verschillende delegaties met het doel een overeenstemming tot stand te brengen over een wijziging van de proce dure, zooals die door de Japanners ver langd werd. Algemeen verwacht men thans, dat als resultaat van dit contact Maandagavond bij het bijeenkomen van de eerste commissie de bespreking van het Japansche voorstel betrefende een ge meenschappelijk maximum hervat zal worden. Men houdt het voor zeker, dat de Ja pansche delegatie een aanvullende ver klaring zal afleggen, die de strekking zal hebben eenige aanpassingen aan het ge meenschappelijke maximum mogelijk te maken. Reuter meent evenwel te weten dat deze toelichting niet in staat zal zijh het Ja pansche voorstel betreffende het gemeen schappelijks maximum aanvaardbaar te r maken. Hieruit trekt men de conclusie, dat de Japanners de conferentie binnen enkele dagen zullen verlaten. In de kringen van de conferentie wijst men er, naar Reuter meldt, op dat de te rugtrekking van Japan ten gevolge kan hebben: le een her-oriënteering van de Brit sche politiek in het Verre Oosten; 2e. een toenadering tusschen de Engel sche en de Amerikaansche politiek met betrekking tot den Pacific; 3e. het vervallen van de clausules van het verdrag van Washington, met betrek king tot de verstrekking van belangrijke punten, wat een belangrijke uitwerking zou hebben op de Engelsche en de Ame rikaansche vlootpolitiek. Dit zou immers Engeland toestaan Hongkong te versterken, en de Vereenig- de Staten zouden de vrijheid herkrijgen een vlootbasis aan te leggen op de Phi- lippijnen. HET STORMWEER VAN GISTEREN. Orkaan teistert het Rijnland. Vele dooden en gewonden. Een hevig noodweer heeft gistermid dag boven Dusseldorf gewoed. Het ging gepaard met een zwaren hagel en een geweldigen storm. Volgens de laatste be richten zijn tweepersonen gedood, terwijl vijftien an dere zware en -talrijke per sonen lichtere verwondin gen opliepen. De storm was eigenlijk een windhoos, die met ontzaglijke kracht over eenige stadsgedeelten heen raasde. In de deelen der stad, waar de wind hoos heeft huis gehouden, zijn tal van hoornen ontworteld. Overal vlogen de dakpannen door de lucht en sloegen te pletter tegen den grond. Van verschei dene winkels werden groote ruiten inge drukt. Een lange fabriekshal van de Chamet- tafabriek Koppers in Oberkassei is om gewaaid. De groote schoorsteenen vielen om op de naburige woonhuizen, waar door zes personen zwaar en zes licht ge wond werden. In den Hoerdterhafen is een locomo- tiefloods ingestort, waarbij! een persoon werd gedood en twee personen gewond werden. Bijl de Bocholter-strasse is even eens een fabriekshal ingestort. Hier werd 1, persoon gedood, terwijl vijf anderen zwaar gewond werden en talrijke perso nen lichte kwetsuren bekwamen. Hoe groot de kracht van de windhoos was, blijkt wel uit het feit, dat muren van een dikte van vijftig centimeter omver gedrukt werden. Een tweede windhoos heeft gewoed bo ven het plaatsje Hamm an der Sieg. De 45 meter hooge gothische toren van de oude evangelische kerk werd door de hoos gegrepen en op een hoogte van 30 meter volkomen stuk gewrongen. Alle daken van de stad zijn beschadigd, een groot aantal daken werd geheel van de huizen afgerukt. Naar uit Neuss wordt gemeld, heeft ook daar, en vooral in het noorden der stad, de storm groote verwoestingen aan gericht. De brandkastenfabriek Peltz werd zwaar geteisterd, terwijl vele huizen van hun daken werden beroofd. Vier en veertig gezinnen met tn totaal 211 kinderen werden op deze wijze dak loos. In heele straten staat geen dak meer op de huizen. In het geheel zijn hier 250 personen dakloos geworden. Zeventien dooden in Engeland. Honderden gewond. Tengevolge van den storm die over En geland heeft gewoed, hebben 17 men- schen den dood gevonden en zijn honder den gewond, zoowel ter zee als te land. Op den weg naar Lancashire zijn drie personen uit eenzelfde gezin, de vader, de moeder, en een dochter onder een neervallenden boom gedood. De ruiten van verschillende wagons van den express LondenManchester werden door den storm vernield. In het Noorden van Wales werden ver schillende plaatsen in duisternis gehuld, doordat de electrische leidingen defect raakten. Zooals gemeld, heeft ook de scheep vaart zeer veel hinder van het slechte weer ondervonden en ongelukken zijn niet uitgebleven. Bij Formly Point zijn vijf lij ken aan land gespoeld. Men gelooft, dat zij1 afkomstig zijn van het vrachtschip „Bradda", dat waarschijnlijk in den storm vergaan is. Tengevolge van de hevige regens zijn bij Lydney, in Gloucestershire, groote ge bieden overstroomd. Meer dan 150 stuks vee zijh verdronken. Zoo zijn onze manieren. Naar bet A.N.P. uit Bazel verneemt, melden de bladen, dat op 11 October van het vorige jaar de vrouw van den Zwit- sersohen arbeider Wermelinger te Bazel door middel van een gefingeerden brief der Gestapo naar Wyhlen op Duitsoben bodem gelokt werd, waar zij gearresteerd is. Vandaar werd zij naar Loerrach ge- 1 bracht; bij het eerste verhoor verweet men I haar, dat zij koeriersdiensten voor de communisten verrichte. De vrouw ver- klaarde, dat zij onschuldig was en zich j in het geheel niet met politiek bezig hield. Toen op 14 October de politie te Bazel inlichtingen omtrent de vrouw vroeg, verklaarde men van Dhitsche zijde, niets van haar te wet en. Thans is bekend geworden, dat vrouw Wemeling^ dezer dagen te Bazel is te ruggekeerd, Van Loerrach was zij naar Freiberg, vandaar naar Frankfort en ten slotte Daar Kassei gebracht, Een brief, dien zij op 21 October aan den Zwitser- schen consul te Frankfort had gezonden, is daar eerst op 19- November aangeko men. Op 3 en 4 Januari heeft voor het volks gerecht te Kassei het proces gediend te gen deze vrouw en degenen, die van me deplichtigheid beschuldigd waren. De zaak werd met gesloten deuren behan deld. Uit het onderzoek bleek, dat de vrouw volkomen onschuldig was, zij is dan ook vrijgesproken, nadat een half jaar tuchthuisstraf tegen haar was ge- eischt. De vrouw verklaart, dat haar bij haar verhoor door de Gestapo te Loerrach werd medegedeeld, dat de Gestapo haar men- schen in Bazel heeft en precies weet, wat daar gebeurt. 'n Collier 'n Haarspeld 'n Sierspeld 'n Vulpotlood 'n Lepeltje 'n Vingerhoed Alles verpakt in elegant doosje. Lange Kerkstraat - Telefoon 515 - Goes PROEFRIT MET STROOMLIJN- LOCOMOTIEF. Op het baanvak TilburgRoosendaal Gisteren heeft de eerste Nederlandsche stroomlijnlocomotief proef gereden op het baanvak TilburgRoosendal en omge keerd. Zij trok een sleep zonderlinge rij tuigen, namelijk een meetwagen, een ten deele onttakelde locomotief, welke van het spoorwegpersoneel den bijnaam van „de os" heeft gekregen en een gewoon D-rijtuig. De proefrit slaagde naar wensch. Aangezien de locomotief door den stroomlijn-vorm minder eigen weerstand heeft, kunnen meer voertuigen worden getrokken. De ervaringen in de practijk zullen moeten uitwijzen in hoeverre uit de modelproeven berekende besparingen zullen blijken met de werkelijkheid over een te komen. Op den terugweg werd 115 K.M. maxi mum gereden, wat natuurlijk niets zegt, omdat ook zonder pantser de 3804 deze zelfde snelheid zou hebben gehaald, of schoon op minder economische wijze. Want dat de stroomlijnvorm besparing geeft, daarover zijn de geleerden het eens. Het ligt in de bedoeling van de Neder landsche Spoorwegen geregeld proeven met de 3804 te nemen, en de machine in dienst te stellen, vermoedelijk op het haanvak Vlissingen-Eindboven. MINISTERS DECKERS EN GELISSEN. In Warschau aangekomen. Vrijdagavond om acht uur zijn de mi nisters Deckers en Gelissen te Warschau aangekomen. Zij werden aan het station verwelkomd door den Minister van Handel, den heer Gorecki, den onderminister van dat de partement den heer Dolezal en den onder minister van landbouw den heer Raczyns- ki, terwijl verder aanwezig waren de Ne derlandsche gezant de heer Carstens, de Nederlandsche eere-consul de heer Peere boom, vertegenwoordigers van het mini sterie van buitenlandsche zaken en an dere officiëele persoonlijkheden. CONTROLEURS BIJ DE UITVOERING VAN DE STEUNREGELING. Bezwaren tegen onder-officieren. Het Nederlandsch verbond van vakver- eenigingen heeft een brief gericht tot den minister van sociale zaken naar aanlei ding van het besluit van den minister, volgens hetwelk onder-officieren, die ge- pensionneerd zijn of binnenkort voor pen sioen in aanmerking komen, zullen wor den aangesteld als gemeentelijke contro leurs bij de uitvoering van de steunrege ling. Het verbond zet uiteen, dat de bijzon dere arbeid, waar bet hier om gaat, des kundigheid en tact veröischt, weshalve de personen hiervoor met groote zorg moe ten worden gekozen. Voorts wordt er de nadruk op gelegd, dat vooral in dezen tijd iedere mogelijkheid om het aantal werkloozen, niet gepensionneerden, te verminderen, moet worden aangegrepen. Het verbond verzoekt den minister der halve geen uitvoering aan* zijn voornemen te geven, doch eventueel mensohen als controleurs aan te stellen die daarvoor in verband met de groote werkloosheid, in het algemeen eerder in aanmerking komen. DE UIVER-BEMANNING WORDT IN ONS LAND BEGRAVEN. Eind Maart naar Nederland. Dé K. L. M. heeft thans bericht ont vangen uit Bagdad, dat de regeering van Irak toestemming heeft verleend tot de overbrenging van bet stoffelijk overschot van vijf van de zeven slachtoffers van de ramp v. de „Uiver". ZooaLs men weet zijn de slachtoffers destijds te Bagdad begra ven. Het stoffelijk overschot van de vier le den der bemanning van de Uiver, de pi loten Beekman en Van Steenbergen, den mecanicien Waalewijn en den marconist Van Zadelhoff, benevens van den passa gier professor Walch uit Batavia, zal per stoomboot uit Basrah worden vervoerd naar Nederland. Dé aankomst in ons land kan tegen eind, Maart, worden, tegemoet, gezien. PALEMBANG EN HET LUCHT VERKEER. Opheffing als stopplaats voor K.L.M.- viegtuigen? In den laatsten tijd circuleerden te Pa- lembang geruchten, dat de uitgaande K.L.M.-vliegtuigen in de toekomst Pa- lembang zouden overslaan. Naar aanlei ding hiervan verzocht het „Palembangsch Nieuwsblad" nadere inlichtingen aan het hoofd van den P.T.T.-dienst te Bandoeng, waarbij bleek, dat er plannen bestaan en een onderzoek is ingesteld om Palembang geheel voor het K.L.M.-verkeer uit te schakelen, waardoor beantwoording van de luchtpost met het terugkeerend vlieg tuig niet meer mogelijk zou zijn. De burgemeester protesteerde telegra fisch krachtig bij de directie der K.L.M in Holland en riep tevens de hulp in van den directeur van Verkeer en Waterstaat. Verder hebben verschillende particulie ren uit den handel, het oliebedrijf en de cultures zich eveneens tot de K.L.M. ge wend of zullen dit alsnog doen. DE BELASTING OP PLEZIERREIZEN. In vérband met berichten in eenige bla den omtrent de 'belasting op plezierreizen kunnen wij mededeelen, dat de minister van financien in den loop van de maand December aan de Nederlandsche Spoor wegen, de A. N. W. B. en de Alg. Ned. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer ver trouwelijk het voorontwerp voor deze be lasting heeft toegezonden, met het verzoek er hem vóór 15 December nun opmerkin gen over te doen toekomen. De drie genoemde lichamen hebben het voorontwerp bestudeerd en er in een ge zamenlijke conferentie overleg over ge pleegd, waarna zij een advies aan den minister hebben ingezonden, dat vrijwel vernietigend was voor liet ontwerp. Men kan hieruit de gevolgtrekking maken dat berichten, als zou het definitieve ontwerp thans gereed en aan de Raad van State voorgelegd zijn, niet juist kunnen wezen. Onderhandelingen in hef bouwbedrijf. Gisteren is te Amsterdam opnieuw een bespreking (de derde) gehouden tusschen de drie werkgevers- en de drie werkne mersorganisaties in het bouwbedrijf over het sluiten van een collectieve arbeids overeenkomst voor 1936. De onderhande lingen hebben uitsluitend geloopen over de voorstellen van werkgeverszijde tot verlaging van het loon; zij hebben echter niet tot overeenstemming geleid. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 9 Januari is, met ingang van 1 Febr. benoemd tot burge meester van de gemeente Eethen D. A. van der Schans, thans secretaris en ont vanger van die gemeente. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. ONZE INDUSTRIE IS TE ZWAAR GETROFFEN. D'e Belgische Senaatscommissie voor economische zaken heeft met algemeene stemmen haar goedkeuring gehecht aan het verslag van senator D'emets over de begrooting van het ministerie van Econo mische Zaken voor 1936. In dit verslag heeft senator D'emets O'.m. de kwestie behandeld betreffende het we ren van buitenlandsche ondernemingen bij de aanbestedingen voor openbare dien sten. In de meeste landen werden maatrege len getroffen, aldus merkt de rapporteur op, om bij die aanbestedingen de inwoners van het eigen land te bevoordeelen. Ook België ging dien weg op, doch het desbe treffende regeeringsbesluit beoogt niet al leen de bescherming van de nationale markt tegen de oneerlijke concurrentie of de dumping uit het buitenland, maar het weren van elke buitenlandsche concur rentie, zelfs van de in België gevestigde vennootschappen, waarvan niet bewezen is, dat de Belgisch-Luxemburgsche belan gen daarin overwegend zijn. Naar het schijnt, heeft het 'betreffende besluit vooral in Nederland onrust verwekt. Een enquete van de Ne derlandsche Kamer van Koophandel in België heeft namelijk uitgewezen, dat de invoer van producten in België er door met een vierde kan afnemen, terwijl deze invoer reeds van 3516 millioen francs in 1931 is ingekrompen tot 1436 millioen frs in 1934. D'e rapporteur mérkt verder op, dat het onderzoek der Nederlandsche Kamer van Koophandel heeft uitgewezen, dat de toe passing van zulk een draconisehen en radicalen maatregel een bittere ontgooche ling in Nederlandsche economische krin gen zal verwekken na de devaluatie, wel ke op zichzelf reeds een belangrijk ge deelte van dep Nederlandschen invoer heeft uitgeschakeld. Uit sommige antwoorden blijkt, dat het nemen van repressaillemaatregelen zou moeten worden overwogen. Voorts maakt men zich ongerust over de belangTijke Belgische kapitalen, die belegd zijn in Nederlandsche en Neder- landsch-Oost-Indische ondernemingen. De rapporteur komt dan ook tot de conclusie dat het noodzakelijk is om de Koninklijke Besluiten te herzien en verbeteringen te brengen in den toestand. De berichten die dagelijks in de kran ten verschijnen spreken van de groote moeilijkheden waarmede de Belijdende Kerken in Duitschland hebben te kam pen. Ook in ons land is er een sterke groep, die het zoover wil zien te brengen dat de Staat alles te zeggen krijgt en dat de Kerk aan de Overheid zal vragen wat en hoe zij mag prediken. De predikanten zijn dan niet meer dienaren des Woords, maar dienaren van den dictator. Op de vraag: hoe aan dit gevaar te ontkomen, antwoord ik: zie naar Duitsch land. De ellende die men daar beleeft is voor een zeer groot deel een gevolg hiervan, dat de christenen zich niet naar eigen beginsel op politiek gebied hebben geor ganiseerd. Er waren daar tal van vrome men seden, die begeerden God te dienen, maar die het politieke terrein verwaarloosden, die verzuimden te vragen welke eischen Gods Woord voor het politieke leven stelt. Zij wilden niet aan politiek doen. Maar nu zijn ze door de politiek gegre pen. Men begint dat nu wel in te zien. Er is bij' velen knagend berouw. Maar het is te laat. Bij ons is het, God zij dank, nog anders. Verstaan en beleven we dan onze roe ping. OPMERKER. Werkloosheid in Zeeland. Overzicht van den stand der werkloos heid in het district der Districtsarbeids beurs te Middelburg per 31 Dec. 1935: Middelburg 1094, Vlissingen 895, Aagtekerke 14, Arnemuiden 221, Baar land 82, Biggekerke 30, Borssele 74, Co- lijnsplaat 106, Domburg 86, Driewegen 23, Ellewoutsdijk 36, Goes 262, 's Graven polder 67, Grij'pskerke 23, 'sH. Abtskerke 7, 's H. Arendskerke 197, 's Heerenhoek 95, Heinkenszand 99, Hoedekenskerke 90, Ierseke 213, Kapelle 152, Kats 20, Kattendijke 15, Kloetinge 49, Kortgene 32, Koudekerke 82, Krabbendijke 145, Kruiningen 188, Meliskerke 17, Nieuw- land 56, Nisse 21, Oostkapelle 31, Oude- lande 57, Ovezande 84, Rilland-Bath 72, Ritthem 16, Schore 34, Serooskerke 57, St. Laurens 16, Souburg 272, Veere 32, Vrouwenpolder 21, Waarde 48, Wemel- dinge 110, Westkapelle 297, Wissenkerke 157, Wolfaartsdijk 82, Zoutelande 29. Totaal stonden per 31 December j.I. als werkzoekenden ingeschreven 5906 perso nen. Middelburg. Voor de benoeming van lid van het Burg. Armbestuur (vac. G. M. Mes) worden aanbevolen: J. M. Hertogh en S. P. Hamers. B. en W. stellen voor van 't vonnis van het Haagsche Gerechtshof inzake de bijdrage aan de R.H.B.S. in cassatie te gaan. B. en W. stellen eenige wijzigingen voor in de schoolgeldregeling voor de avondschool voor nijverheidsonderwijs. Het schoolgeld voor den typografencur- sus wordt dan f5 per leerling en per cursus. Ook worden maatregelen voorgesteld om van de meerderjarige leerlingen een schoolgeld te kunnen heffen naar eigen inkomen en niet naar dat van de ouders. Vlissingen. Staat van het aantal on de inhoud van de schepen, welke gedurende het jaar 1935 in de buitenhaven van Vlis singen hebben gemeerd: 1796 zeeschepen met 2.073.551 netto reg. ton; 563 binnenschepen met 508.008 tonnen draagvermogen; 369 schepen van de Stoomvaart Mijt. „Zeeland" met 415.353 netto reg. tem; 5415 schepen van den provincialen stoomboot-dienst op de Westerschelde 1.173.058 tonnen draag vermogen; 473 schepen van de Kon. Ned. Marine 252.778 kub. M. en 426 loodsvaar- tuigen met 136.056 kub. M. Kloetinge. In het vergaderlokaal bij Meulpolder werd hier gisteravond onder leiding van den voorzitter der A.R. Kies- vereeniging een vergadering gehouden om te komen tot de oprichting van een club van Antirevolutionaire Jongeren (A. R. J A.). Nadat door dhr W. Bogaards, leider van het streek verband, doel en werkwijze dezer clubs was toegelicht, werd na een opgewekte bespreking tot oprichting van een club besloten. Aan vankelijk traden 11 leden toe. Er bestaat gegronde verwachting, dat dit aantal in de toekomst zal worden uitgebreid. In 't voorloopig bestuur werden gekozen J. Nieuwdorp, Mej. M. Wisse, P. Meeuwse en E. Mieras. De voorzitter der Kiesver- eeniging zal voorloopig ook als voorzit ter der club optreden. 'Op de eerstvolgende vergadering, wel ke op Vrijdag 7 Februari a.s. zal wor den gehouden, zal worden ingeleid en be sproken het onderwerp: „Het ontstaan der A.R. partij en baar program van beginselen." In een kort slotwoord sprak Ds H. Franssen te Biezelinge, voorzitter van de „Gouw Zeeland", zijn blijdschap uit over de oprichting van deze club en wenschte baar, in den arbeid tot vermeerdering en verdieping van de kennis der A.R. be ginselen, Gods zegen toe, waarna de ver gadering door hem met dankzegging werd gesloten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2