DE ZEEUW Problemen van den Middenstand Oe Dochtervan den Opperrechter TWEEDE BLAD Onze ambulance heeft Addis Abeba nog niet verlaten. Vreemde arbeiders in Nederland. riaten ioek ijsten oek LOOP DER BEVOLKING. X Uit de Provincie RUS- (teef), asdier. Lange TTE bij J. iiddel- lieuwe •olslee, ïangel- let as, IILLE- j Mid- R BE- electr., week. 3LLE- Sint- voor mid- e tre- an al- lii „De recht door I onder leeuw" [26. piSJE, af als ■ieven eeuw" VAN DINSDAG 7 JANUARI 1936, Nr 82. UIT DEN MIDDENSTANDSRAAD. In de laatste vergadering van den Mid denstandsraad zijn o.m. de navolgende onderwerpen behandeld: De Wet op de Personeele Belasting. Do wet op de personeele belasting ver plicht den inspecteur der Directe Belas tingen den aanslag in de personeele be lasting te baseeren op den overeengeko men huurprijs, tenzij deze prijs nist on der normale omstandigheden is bedon gen, Indien derhalve op langen termijn gesloten huurcontracten onder normale omstandigheden zijn tot stand gekomen, is de inspecteur verplicht bij den aanslag uit te gaan van den indertijd bedongen huurprijs, al is deze onder de tegenwoor dige omstandigheden veel te hoog. In verband met een en ander heeft de Middenstandsraad verzocht deze bepaling niet toe te passen indien de huurprijs niet onder normale omstandigheden is bedon gen of later omstandigheden zijn ingetre den, op grond waarvan de huurprijs ge acht mag worden niet meer met de huur waarde overeen te stemmen. De minister van financiën heeft op dit verzoek o.m. geantwoord, dat tegen inwil liging daarvan bij hem aanvankelijk ern- tige bezwaren bestaan. Ret tegenwoordi ge systeem vindt zijn grond o.m. in het karakter van genoemde belasting als ver teringsbelasting; in een verteringsbelas ting immers is het logisch, tot grondslag van de heffing te nemen de werkelijke vertering (uitgave) van den belasting- schuldenaar. In de tweede plaats biedt de gelijkstel ling van de huurwaarde met den huur prijs aanmerkelijk practische voordeelen in zooverre zij 'n eenvoudige en tot weinig geschillen aanleiding gevende wijze van vaststelling van de huurwaarde beteekent. Wordt een reductie gegeven in den geest van het ontwerp van den Midden standsraad, dan is als gevolg daarvan een toeneming van het aantal bezwaar- en beroepschriften te vreezen. Een en ander zou leiden tot een niet onbelangrijke uit breiding van het aantal schattingen, als mede van andere administratieve werk zaamheden en dientengevolge tot meer dere uitgaven voor den belastingdienst, waartoe de minister in de huidige om standigheden zeer ongaarne zou overgaan Margarine voor werkloozen. De uitschakeling van den middenstand bij de distributie voor werkloozen is in dertijd gemotiveerd met drieërlei argu ment: a.geringe hoeveelheid, die beschikbaar kon worden gesteld; b. het ontbreken van een vaste kern van werkloozen; c. de te geringe winstmarge, die gege ven zou kunnen worden. Naar de meening van den Midden standsraad hebben deze argumenten thans alle bestaansrechten verloren, De hoeveelheid werkloozen-margarine is al lengs vergroot van 2 millioen kg. tot 6 millioen kg. per jaar; de meeste werk loozen komen permanent voor de verkrij ging van margarine in aanmerking; door het daden der inkoopprijzen en het gelijts blijven van den verkoopprijs maakt de Zuivel-Centrale naar schatting thans een winst van f 500.000 tot f 750.000 per jaar. Daarbij komt, dat de verkoop van ge mengde margarine is afgenomen, als ge volg van verhooging der prijzen tot min stens f 1.08 per kg. en de daling van de koopkracht der bevolking, alsmede van de vergrooting van de hoeveelheid marga rine voor werkloozen. Een en ander heeft den middenstandsraad aanleiding gege ven den minister te verzoeken bij de dis tributie der bedoelde margarine den mid denstand in te schakelen en dezer, een redelijke vergoeding voor zijn bemoeiin gen toe te kennen. FEUILLETON. 31.) 0^- „Komt dan hier en ziet!" zei de oude man. „Ziet en overtuigt ul" Hij haalde een perkament van onder zijn mantel te voorschijn en legde het op den opengeslagen Bijbel. „Laten zij, die Fransch en Latijn verstaan, naderbij ko men. Laat hen, die de handteekening van Karei Stuart kennen, hier komen!" Velen drongen zich om de tafel en on derzochten het perkament nauwkeurig. „Waarlijk, hier heeft de wereld twintig jaar naar gezocht", sprak de man, die van den hertog van Monmouth gesproken had als een kind der schande; „maar wie staat voor de waarheid ervan in?" Weer stapte Roland Rashcliffe naar voren en deelde mede, hoe hij, vele jaren geleden, dit perkament had trachten te vinden en het weldra opgespoord had, begraven in de aarde op vijf mijlen af- stahds van Folkestone. Verder sprak hij als zijn meening uit, dat het document waarschijnlijk echt was. 1 Januari 1935 Geboren Gevestigd "3 Overleden Vertrokken 1 Januari 1936 GEMEENTE M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Wolfaartsdijk 1254 1295 2549 21 22 43 17 37 54 18 7 12 19 21 38 59 1264 1304 2568 Colijnspiaat 960 921 188) 13 11 24 22 26 48 16 7 9 16 21 26 47 967 923 1890 Nisse 341 314 655 8 9 17 13 17 30 6 4 3 7 17 31 48 341 306 647 Duivendijke 267 254 521 4 3 7 17 18 35 4 3 3 6 3 12 15 282 262 544 St.-Annaland 1377 1297 2674 28 25 53 11 24 35 23 10 7 17 18 37 55 1388 1302 2690 Zonnematre 448 422 870 5 1 6 20 17 37 2 4 4 8 12 20 32 457 416 873 Nieuwerkeik 988 932 1920 11 17 28 20 39 59 11 16 6 22 32 34 66 971 948 1919 Scherpenisse 644 655 1299 10 7 17 12 21 33 11 11 6 17 12 24 36 643 653 1296 Wet op de uitverkuopen. Uit de door den vertegenwoordiger van den minister gedane mededeelingen is ge bleken, dat de Kamers van Koophandel en f abrieken met betrekking tot de uit voering van de wet inzake uitverkoopen en opruiming in het winkelbedrijf aan vankelijk den juisten toon schijnen te treffen; op 9 December j.l. waren nog slechts drie bezwaarschriften Ibij den mi mister ingekomen van personen, aan wie een vergunning tot uitverkoop of oprui ming geweigerd is. Economisch Instituut voor den Middenstand. Het onderzoek ter plaatse naar de 'kos ten en winsten in het bakkersbedrijf werd beëindigd; de uitwerking van het verkre gen materiaal is zoo goed als geheel ge schied. In den laatsten tijd werd contact ver kregen met verschillende vereenigingen van accountants, wier medewerking het samenstellen der bedrijfsstatistieken (van kruideniers, slagers, wassoherij-bedrijven, handel in textiel-artikelen) veelszins kan vereenvoudigen. Credietverleening aan den kleinen middenstand. Met groote erkentelijkheid heeft de Raad kennis genomen van de inmiddels door ie Tweede Kamer aangenomen voorstellen inzake credietverleening aan den midden stand. Het stemde tot voldoening, dat in deze aangelegenheid de minister geheel het advies van den Raad had gevolgd. Coniact tusschen middenstand en landbouw. Met het contact tusschen middenstand en landbouw blijkt het nog niet erg te vlotten. De Centrale landbouworganisaties en de Middenstandsraad hebben indertijd gezamenlijk een Commissie benoemd, die bedoeld contact beoogt te bevorderen. De Commissie heeft herhaaldelijk vergaderd en was tot een compromis gekomen waar mede de vertegenwoordigers van de zes samenstellende organisaties zich konden vereenigen. Dit compromis is aan de hoofdbesturen der organisaties voorge legd doch er is reden voor de vrees; dat 'n der landbouworganisaties dit compromis zal afwijzen. 40.000 BUITENLANDSCHE DIENSTBODEN. Het Decembernummer van het Tijd schrift van den Al-gemeenen Werkloos- heidsraad bevat een artikel van den heer Th. van Lier, waarin een overzicht wordt gegeven over de toepassing van de rege lingen betreffende vreemde arbeidskrach ten in ons land. In totaal zijn thans 87 beroepsgroepen onder de wet gebracht, waardoor 't groot ste deel van het Nederlandsche bedrijfsw leven door de wet wordt bestreken. Mijn werkers, dienstboden, transportarbeiders en arbeiders aan chemische en andere fa brieken, waarin ook vrij veel buitenlan ders werken, vallen er niet onder. Even eens niet de visscherij op binnen- en bui- landsche wateren, de binnenscheepvaart, Rijnvaart en Zeescheepvaart. In de mijnen, waar het aantal buiten- landsche arbeidskrachten zeer groot is, was de toestand op 1 Juli 1931 zóó, dat op 38.467 arbeiders waren 12.173 vreem delingen. Op 1 October 1935 was het to taal aantal arbeiders 28.767, waarvan 4510 vreemdelingen. Deze groote daling van het aantal vreemde arbeidskrachten in onze mijnen, is natuurlijk niet te dan ken aan de wettelijke maatregelen, want De uitwerking was geweldig. Als Ko ning Karei met Lucy Walters gehuwd was geweest, dan was Monmouth niet al leen koning door den wil des volks, maar door geboorte. Niet alleen hun religie, maar ook hun trouw aan 't vaderland eischten, dat de overweldiger Jacobus moest worden onttroond en de ware koning in zijn plaats regeeren. „Het nieuws behoort Monmouth onver wijld medegedeeld te worden", was de kreet. „Het zal hem geruststellen en zijn volgelingen bemoedigen. Het zal een leger op de been brengen. Indien de ware koning dit slechts laat zien, als hij door Engeland trekt, zullen allen zich om zijn standaarden verzamelen." „Maar wie zal 't nieuws overbrengen?" riep de predikant. „De bode moet dap per en verstandig beide zijn. Aan alle zijden dreigt ons 't gevaar. Nog vandaag zijn er mannen gearresteerd, omdat zij den koning niet gehoorzamen en zeker zullen zij morgen opgehangen worden, want Jeffreys heeft verklaard, dat hij een voorbeeld aan hen wil stellen, opdat de anderen kunnen zien wat hun te .wach ten staat." „Niemand zal het hebben", riep de oude man uit met fonkelende oogen. „Laat de mijnen vallen er niet onder, maar aan het feit, dat bij net ontslaan van arbei ders, vreemdelingen als regel vóór gin gen. Naar do meaning van den schrijver aal het niet gemakkelijk zijn aanvragen voor vreemde dienstboden te weigeren, zoo lang het aanbod van eigen bodem niet voldoende is te achten. De opleiding van onze jonge meisjes tot dienstbode zal met kracht ter hand moeten worden genomen en de overheid zal zich met dit vraag stuk moeten bezig houden. Op 31 Decem ber 1930 werkten in ons land plm. 30.000 dienstboden. Thans wordt dit aantal ge schat op 40.000, waaronder 30.000 van Duitsehe, 5000 van Oostenrijksche en 5000 van andere, D'uitsch sprekende nationali teiten. In Den Haag is het aantal vreemde •dienstboden in de laatste vier jaren ver dubbeld, van 7000 tot 14.000. Echter schijnt er eenige kentering te zijn gekomen, in het laatste jaar was het vertrek grooter dan het binnenkomen. Wat de Rijnvaart betreft, ook daar is het vreemdelingenvraagstuk niet van be lang ontbloot. Valuta en loonen spelen daarbij een groote rol. De heer van Lier schat het aantal op meer dan 1000. De toepassing van de wet op dit internatio nale bedrijf stuit niet zoozeer af op tech nische moeilijkheden als wel op interna tionale verhoudingen, Rijnvaartactie, e.d. Echter, men mag niet uit het oog ver liezen, dat op een hoogst enkele uitzon dering na, Hollanders op Duitsehe sche pen worden geweerd. Doch wij halen de vreemdelingen binnen. Er zal in het Rjjn- vaartbedrijf ook iets moeten worden ge daan, willen onze varenslui weer allen aan den slag komen. Hoe heeft de wet tot op heden gewerkt? Volgens 'den heer van Lier is in sommige beroepen 't aantal vreemdelingen belang rijk verminderd. Met het kappersbedrijf, zegt de heer v. L., is het zoo gesteld, dat vanwege het gebrek aan goede opleiding, buitenland- sche krachten nog steeds noodzakelijk zijn en zoo is het ook in de sigaren-industrie. Raden van Arbeid. De heer C. van der Burg. sedert 1 Fe bruari 1921 voorzitter van den Raad van Arbeid te Rotterdam, heeft als zoodanig tegen 1 Mei a.s. ontslag gevraagd. Als zijn opvolger wordt genoemd de heer M. J. Harts te Vlissingen, thans voorzitter van den Raad van Ar beid te Middelburg. Benoeming. Bij beschikking van den minister van financiën is met ingang van 16 Januari a.s. benoemd tot surnumerair bij de re gistratie en domeinen, in tijdelijken dienst, de heer W. L. Schenk, te Mid delburg. Hoog water in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op verscheidene plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen begint men thans last te krij gen van den hoogen waterstand die ten gevolge van de aanhoudende regen steeds hooger wordt. Uitgestrekte weilanden staan overal blank langs de kreeken. D'e afvoerleidingen in de polders kunnen den groo-ten aanvoer van water uit België niet vlug genoeg verwerken voor loozing door de sluizen naar de Schelde. Bij aan houdenden regenval kan ook nog meer was verwacht worden in de eerstvolgende dagen. Mossel- en mosselzaadvisschers in Z. Vlaanderen beklagen zich. D'oor de mossel- en mosselzaadvisschers iemand het nieuws aan mijn beminden kleinzoon overbrengen en hem aldus aan moedigen om zijn groote taak te onder nemen; maar ik zelf wil dit document hem overhandigen." Eerst was daarover eenige verdeeld heid, maar weldra kwam men overeen, dat het zou geschieden, als de Oude man gezegd had. En de Raad der Puriteinen nam dien nacht het besluit, dat, als Mon mouth naar Engeland kwam, zij' voor i hem de wapenen zouden opnemen en overal recruten voor zijn leger aanwer ven. „En nu," sprak de prediker, nadat dit besluit genomen was, „wie zal onze be sluiten naar Holland overbrengen? Wie zijn daarvoor de geschiktste mannen?" Wel een dozijn boden zich aan om er heen te gaan, maar bijna allen zagen op Roland Rashcliffe. „Ik geloof, dat de weg duidelijk is," zei hiji, toen men zich tot hem wendde, „en ik zal u de redenen noemen, waarom ik de twee, die ik dadelijk zal aanwijzen, uitgekozen heb. Ik wil er u aan herin neren, dat de hertog van Monmouth, want zoo wil ik hem nog noemen, totdat hij anders beslist of het volk zeer ontmoedigd is geworden, omdat slechts wonende in Zeeuwsch-Vlaanderen is een adres gezonden aan de ministers van Waterstaat en Landbouw en Visscherij, waarin zij den nood van hun bedrijf uit eenzetten. Door indijking van de Zuiderzee is hun het recht ontnomen om aldaar gratis mosselzaad te rapen en te vangen, terwijl het zaad daar in overvloed aanwezig is. Na de afsluiting is het zaad zich gaan vastzetten op bepaalde plaatsen langs de Noordzeekust, alsmede in de Ooster- en Wester-Schelde en op dammen, pieren en kribben langs de genoemde kust waar het echter verboden is dit, zoo voor hun be drijf onmisbaar zaad te rapen of te van gen. Door deze vastzetting op verboden plaatsen kunnen de visschers geen vol doende zaad bijeen brengen. Daarbij komt nog, dat hun concurren ten in België wonende van de Belgische regeering vergunning hebben weten te verkrijgen om het zich aan de Noordzee kust van België vastgezette mosselzaad te rapen tegen betaling van een kleine vergoeding n.l. 60 franc voor ieder daar voor in de vaart te brengen zeilvaartuig en 120 francs voor ieder motorvaartuig. Door dezen maatregel worden zij zeer getroffen, daar de opbrengst van de aan kweek voor ruim 80 pet. naar België werd vervoerd om aldaar te worden verkocht. Met allen ernst dringen zij dan ook thans voor de derde maal bij de ministers aan om in de toekomst hun de gevraagds vergunningen te willen verleenen. om niet genoodzaakt te worden hun bedrijf te staken. (Tel.) Dte Commissaris der Koningin heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Kruiningen. de heer Jac. Ver- lare, thans agent van politie te Zierik- zee. Goes. Keuringsdienst van Waren. Sedert de indiening der be grooting voor bet jaar 1936 is een nieuwe Warenwet tot stand gekomen, welke op 1 Januari j.l. in werking is getreden. De nieuwe wet wijkt in verschillende opzichten af van de bestaande. Zoo zullen de kosten der warenkeu- ringsdiensten voor het vervolg niet meer door het Rijk en de gezamenlijke, tot den kring behoorende gemeenten, elk voor de helft gedragen worden, maar wordt een nieuw stelsel ingevoerd, waarbij de ge meenten de eene helft blijven betalen, ter wijl de andere helft voor een deel komt ten laste van het Rijk en voor een ander deel van de betrokken bedrijven, in den vorm eener retributieheffing. Voorts ligt het in de bedoeling, een aantal Warenkeuringsdiensten op te hef fen. Welke dit zullen zijn, is nog niet bekend. De bestaande diensten zijn de zer dagen bij' Kon. besluit gehandhaafd tot 1 Maart 1936. De ingediende begrooting van den dienst beeft dus in niet onbelangrijke mate aan waarde verloren. Echter is het opmaken van een nieuwe vooralsnog niet mogelijk. Het is om bovenomschre ven redenen, dat de begrooting van den Keuringsdienst van Waren, zooals deze aan den Raad ter vaststelling is voorge legd, als een voorloopige dient te worden beschouwd. De Raadsvergadering van morgen zal helaas weer staan in het teeken van verzwaring van lasten. Behalve een ver hooging der hondenbelasting zal aan de orde komen een nieuwe leges-verorde ning. Bijna alle diensten, welke den bur ger bewezen worden door het gemeente bestuur, zullen voortaan duurder betaald moeten worden (ook bouw- en hinderwet vergunningen). Alleen het trouwen in de raadzaal en de uittreksels uit de kiezers weinig mannen van naam en rang gevon den worden onder hen, die hem gevraagd hebben over te steken en zijn aanspraken op den troon te doen gelden. En hij is iemand, die bijzonder veel aandacht aan deze dingen schenkt. Toevallig zijn slechts beide mannen, tegen wie een be vel van inhechtenisneming is uitgevaar digd, van adel. De een is Donald Stewart uit Schotland, die op wonderbare wijze aan de handen van Claverhouse ontsnapt is, en op wiens hoofd een prijs gezet is en de ander is Benedictus Trelawney, stammende uit één van de oudste families in Engeland, die pas gisteren den wolf in zijn hol trotseerde en die eveneens op wonderbare wijze ontsnapt is. Dezen zijn de meest geschikte afgevaardigden; bo vendien zijh zijl in groot gevaar, zoolang zij in Eügeland blijven. Is het niet dui delijk, dat zij zoo spoedig mogelijk naar Holland moeten oversteken, om den Her tog te vertellen wat zij: dezen nacht ge hoord en gezien hebben?" Niettengstaande veler teleurstelling keurde men 't voorstel goed en aller oogen wendden zich naar den Schot en den jon gen Cornishman. „Wat mij betreft, gewond en ziek als ik ban", riep de Schot uit, „ik zou wel da- lijst worden iets goedkooper, omdat na de jong3te verhooging bijna niemand er meer gebruik van maakte. Ovezand. Zaterdag had alhier de jaar- lijksche algemeene vergadering plaats van de Landbouwvereen. „Helpt U Zei ven", welke door 20 leden werd bijge woond. Door den secr.-penningm. D. v. d. Dries te 's Heerenhoek werd verslag uitgebracht. Het ledental is met 11 ver minderd en is thans 328, In het afgeloo- pen dienstjaar 19S5 zijn drie aankoopen van kunstmeststoffen gedaan tot een ge zamenlijke hoeveelheid van 1.476.400 kg van verschillende soorten en tot oen ge zamenlijk bedrag van f 53.345,32. Tot bestuurslid der vereeniging werd herkozen de heer Jac. Blok te Borsselo. lerseke, Door de belastingambtenaren en de marechaussee'^ uit Hanswoert en de gemeentepolitie is alhier een partijtje ongebanderolleerd sigarettenpapier in beslag genomen. Hansweort. Door de mareohaussee van hier en de marechaussee van de brigade Hontenisse is met medewerking der bo- lasting-ambtenaren aan boord van Bel gische scheepjes op de Westerschelde een 9-tal geweren in beslag genomen. Het lag in de bedoeling der opvarenden met deze wapenen op de Schelde te gaan jagen. Colljnsplaat. Loop der bevolking. Ingekomen: Marcus de Vos uit Kort- gene. Vertrokken: J. P. Schrior naar Nieu- werkerk (Zld.)Jean L, Verburg naar Poortvliet; Hendrika L. Maas naar Wis- sekerke. Tholen. Zaterdag j.l. is door een tot nog toe onbekend persoon bij den win kelier C. v. D., alhier, de lade gelicht. Vermoed wordt, dat een persoon, welke dien morgen ook in den winkel van den heer v. D. nieuwjaar is komen wenscben hieraan niet vreemd is. Door do politie wordt een onderzoek ingesteld. Een be drag van ruim f 6 is gestolen. Oudelande. Tot voorzitter van het B.A. is gekozen de heer P. van Sabben, zulks in de plaats van den heer P. Baart. Minister van Buitenlandsche Zaken in telegrafische verbinding met den Franschen gezant. In het gebeurde met de Zweedsche Roode Kruis ambulance in Abessynië beeft de minister van Buitenlandsche Za ken, jhr. mr de Graeff, aanleiding ge vonden zich, met het oog op de aanwezig heid van de Nederlandsche Roode Kruis ambulance daar te lande, telegrafisch in verbinding te stellen met den Franschen gezant te Addis Abeba, den heer Bodard, wien, naar men weet, de behartiging van de belangen van de Nederlandsche on derdanen in Abessynië zijn toevertrouwd. De Minister heeft in de gegeven om standigheden de bijzondere aandacht van den heer Bodard, den gewezen Franschen consul-generaal te Batavia, met wien Z. E. sinds vele jaren in persoonlijke relatie staat, voor de belangen van de leden der Nederlandsche Roode Kruis ambulance gevraagd. Onder dagteekening van 2 Jan. is hier op het volgende antwoord binnengeko men: „De Nederlandsche missie heeft Addis Abeba, waar zij in veiligheid verkeert, nog niet verlaten. De heer Bodard laat alle noodige voorzorgsmaatregelen ne men, welke strekken kunnen om te voor komen, dat de missie onnoodig zal wor den blootgesteld, wanneer ziji het terrein der militaire operaties zal hebben be reikt." BETEUGELING VAN MECHANISATIE IN DE SIGAREN INDUSTRIE. Gebruik van machines, weike op 15 Mei j.l. nog niet in bedrijf aanwezig waren, verboden. De moeilijkbeden in de sigarenindu- strie, ontstaan door de snel voortschrij dende mechanisatie en de daaruit voort vloeiende werkloosheid, zijn reeds gerui- men tijd het onderwerp van overleg. delijk op reis willen gaan; ik geloof, da. de Almachtige mij met dit doel op dezen Vreemden weg geleid heeft. Bovendien verlang ik geen dapperder metgezel dan dezen jongen Cornishman". Wat Benedictus betrof, zijn gedachten waren verward, terwijl hij dit alles aan boorde. De waarschuwing van de onbe kende maagd klonk nog in zijn ooren. Bovendien, ofschoon hij nog gloeide van haat tegen den Koning en Jeffreys, ge voelde hij zich toch niet op zijn gemak te midden van hen, waar 't lot hem ge plaatst had. Veel van hun godsdienstige conversatie scheen hem dwaas fanatis- tne, terwijl eenigen van hen over de kerk, waarvan zijn bloedverwant bisschop was, bijna even verbitterd spraken als over de afschuwelijke dwalingen van Rom. D'aar kwam nog bij, dat, door Londen te ver laten, hoe gevaarlijk 'tvoor hem ook was om in de stad te blijven - zou hij zich ook verwijderen van de vrouw die hij' telkens weer wenschte te zien. Zij had zijn hart veroverd op een wijze, die hij niet kon begrijpen, en voortdurend dacht hij aan haar afscheidswoorden, zelfs on der de meest opgewonden redevoeringen, welke hij dien nacht gehoord had. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5