4 i De nieuwe premlfin voor de Ongevallenwet 1921. 4 D' Colijn als Minister. Binnenland Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws Smokkelarij. Telegrammen. De teeltregeling van late Aardappelen. betreft, r%ft» m' heef twa Italiaan» ««lui onderneming twn out\ Amerikaaimoh tankaohie gekoohh Kr wordt nog ontlor- hamMd jvor dun verkoop van vtw an- dort» mulo aohoptm. Het ligt tn de bedoe ling deze foewaardig te maken, waarna Bij met ladingen petroleum naar Italië «uilen vertrokkun, Na aankomst daar Bul len »ij worden gesloopt, De Iniontstische kiesvereenlging in het district Ross en Gromorta heeft be sloten Randolph Ohurcbill uit te noodigen zich onafhankelijk oonservatief tegencan- didaat te stellen van Malcolm Mao Donald Te Sofia treden de autoriteiten sitreng op tegen het gooien met sneeuw ballen. In bet vervolg zal de beoefening van deze sport worden gestraft met een boete van ten hoogste veertig gulden. Koning Leopold van België wordt vandaag uit Engeland in de Belgische hoofdstad terugverwacht. i Dtoordat het de beide laatste dagen niet heeft geregend, is het water in het grootste gedeelte van het overstroomde ge bied in Engeland gezakt. Vooral het peil van de Theems is buitengewoon snel ge daald. Tengevolge van den overvloedigen regenval der laatste dagen, zijn de Maas, de Samhre en de Lesse op verschillende plaatsen in België buiten haar oevers getreden. In verband met het feit, dat Dr Colijn nu -5 jaar geleden voor het eerst een ministerspor tefeuille aanvaardde, schrijft de R.-medewerker van het Hbld. o.m.: Het eerste Ministerschap van 1911 1913 L ontegenzeggelijk een succes ge weest. Groote arbeidskracht, vaardigheid om klaar en helder zijn plannen te ver dedigen, en doortastendheid kenmerkten ook toen al dezen bewindsman. Met de Kamer wist hij het, o.m. dank zij zijn bij^ zondere gaven des woords, zeer goed te vinden, al ging het soms, zooals b.v. bij de behandeling der Militiewet, hard tegen hard. Maar Colijn bleek ook in die dagen niet voor een kleintje vervaard. In het algemeen wist hij zijn kalmte tijdens de veelal vrij1 scherpe debatten te bewaren. Eens werd het hem echter te machtig. Toen een der afgevaardigden naar aanlei ding van zijn voorstel om de herhalings oefeningen op 15 dagen te stellen, de vraag had geopperd of de duur niet op 13 dagen gebracht kon worden, viel Mi nister Colijin als volgt uit: „Mijnheer de Voorzitter: Frankrijk brengt den dienst tijd op 3 jaar, Duitschland breidt zijn leger uit tot 12.000.000 man, Engeland werkt aan zijn vloot zoo hard het maar kan, en hier, mijnheer de Voorzitter," en daarbij! sloeg de Minister zóó krachtig met de vuist op de tafel, dat de inkt uit den inktkoker vóór hem, hoog opspatte, „bier zit men te sabbelen op 2 dagen herhalingsoefeningen." De Militiewet kwam er, en in aanslui ting daaraan tevens de door Colijn met zeer veel talent ondernomen reorganisa tie van onze defensie. Daaraan moet het, gelijk bekend, in belangrijke mate mede te danken geweest zijtn, dat de Duitsche generale staf ertoe overging om, nu Ne- derland's weermacht meer ging beteeke- nen dan tevoren, de veldtochtsplannen voor het geval eener botsing met Frank rijk, te wijzigen. Niet langer bleef een doortocht door ons land de meest aange wezen weg. In 1914 hebben wijl er de vruchten van geplukt. Colijn weet de vraagstukken breed te zien. In het algemeen een voordeel, al kan bet gebeuren, dat hij dientengevolge soms misschien wat al te veel heenloopt over belangrijke detail-quaesties, zooals trou wens ook een der „défauts de ses quali- tés" is, dat hijl zoo nu en dan te weinig oog beeft voor zekere fijne kantjes van ons staatsrecht, betgeen hem dan soms de z.g. „Schönheitsfehler" doet begaan. Maar, bet zien der dingen in groot ver band maakt bet hem mogelijk om kort en krachtig, op dikwijls zeer ingewikkel de problemen een klaar licht te werpen. In dien zin ook is bijl ongetwijfeld een uitnemend docent, die dan ook altijd een aandachtig gehoor vindt, ook bij zijn to- genstanders. MINISTER DECKERS IN KOPENHAGEN. Onderzoek naar de landbouwtoestanden. Maandagmorgen beeft de Minister van Landbouw, Mr. (Dr. Deckers, in gezel schap van zijn secretaris, Ir. Peters, een bezoek gebracht aan zijn collega te Ko penhagen. (Minister Deckers vertoeft sinds Zon dag in Denemarken met het doel een onderzoek in te stellen naar de Deensche landbouwtoestanden en crisismaatregelen. Hij denkt daar nog eenige dagen te blijven. GUNSTIGE VOORUITZICHTEN IN DE VENEN. Haoge prijzen bij de verpachtingen. De verpachtingen van veenputten, waar bij voor een jaar word!t verpacht bet recht om op een veenplaats een bepaalde hoe veelheid turf te maken, hebben, naar de „N. R. Crt." meldt, het bewijs geleverd, dat de vooruitzichten voor de aanstaande veencampagne zeer gunstig zijn. Er zijn ongedacht hooge prijzen besteed, tot 700 gld. per plaats meer dan verleden jaar. Dë opbrengsten gaan aanmerkelijk uit boven de verwachtingen, die reeds vrij hoog gespannen weren. De orst&k van desen foaftiffea (os- Mand lift ton dooie tn do uitwerking vttn den regeringssteun voor ftvbriokatuvf, die beeft geloerd, wat mot een doelmatige re geling van do productie en verkoop ia te bereiken. De produeonten van haardbrand turf komen met dit voorbeeld voor oogon ook nader tot elkaar en stjn meer bereid soortgelijke maatregelen voor dit onder deel van het bedrijf, dat geen regeerings- steun geniet, te treffen, Nu do voorbereiding van do noodige maatregelen bij onderling vergelijk door het benoemen van een nationale regelings- oommissie vastere vormen beeft gekregen en een staking mede daardoor, niet is te verwachten, durven de verveners, die zelf geen veen in eigendom hebben, weer be hoorlijke prijzen te bieden, hetgeen een onmiskenbaar teeken van goede verwach tingen is. DE K.P.M. ZAL EEN SCHIP LATEN BOUWEN. Drie schroefmotorschip van 12.000 ton. De Koninklijke Paketvaartmaatschap- pij zal, naar gemeld wordt, binnenkort opdracht geven voor den bouw van een drieschroefmotorschip, ter grootte van 12.000 ton, bestemd voor den dienst van Oost-Indië op Zuid-Afrika. Het schip wordt voorzien van drie motoren, elk met een capaciteit van 4000 P.K. De bouw zal zeer waarschijnlijk geschie den op de werf van de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij, terwijl vooi de levering van de motoren „Werkspoor'' zou zorgdragen. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 4 Januari is aan E. Vernède, op zijn verzoek, met ingang van 1 Maart, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Voorschoten, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem in die betrekking be wezen. Ontslag als regeeringscommissaris. In de Staatscourant van gisteren wordt vermeld een Kon. besluit van 17 Decem ber'j.l., waarbij met ingang van 1 Decem ber 1935, aan den heer L. Bückmann. op zijn verzoek, eervol ontslag is verleend als Regeeringscommissaris voor de hulp verleening aan de Melkveehouderij, met gelijktijdige benoeming tot raad-adviseur bij het Departement van Landbouw en Visseherij. D'at dit ontslag zou komen, was reeds lang bekend. De gezondheidstoestand van den heer Bückmann liet hem niet langer toe de veelomvattende taak van regee ringscommissaris te blijven vervullen. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" vertrokken. Gistermiddag is Hr. Ms. „Hertog Hen drik" onder commando van kapt. lui tenant ter zee A. G. Wakerlin, voor een oefenreis naar de Ganariscbe eilanden uit de haven van Nieuwediep vertrokken. Dteze reis zal circa zeven weken duren en is precies dezelfde tocht welken Hr. Ms. „Gelderland" kortelings gemaakt heeft. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Kinderhandschoen, K. Marijs; Paraplui, J. Peek, L. Burg G 90; Handschoen, J. Visser, Heerenstraat H 145; Port. met inh., J. de Rijke, Veerschesingel D 80; p. glacé handschoenen. Kaats, Noordsdn- gel S 180; D'ameshandschoen, Roskam, Brigdamme B 138; Port. met inh., Klap- meijer, Rozenstraat W 217; 2 fleschjes, G. Pattenier, L. St. Pieterstr. F 50; Lips- sieutel. Brouwer, L. Viele K 199; Haar kam, M. Leijnse, L. Giststr. F 175; Zwarte band, J. Krijger, Noordsingel R 64; Bril in doos. de Jonge, Wal B 47; Hand schoen, Akkenaar, Eigenhaardstr. F 204; D'ameshandschoen, Groenewegen, Seis- plein O 287; D'ameshandschoen, A. Heij- stek, B. v. P.; Portemonnaie. B. v. P.; Kinderport. met inh., Wielemaker D'am Nz. F 98; Ringetje met steentje, G. Sin- ke, Wagenplein F 9; Poesje, Heiliger, Bree E 133; p. zeemlederen Handschoe nen, Best, Beenh.singel K 67; Hand schoen, L. Boel, Bierkade G 202; Port. met inh., Jansen, Segeersingel V 49; Glacé Kinderhandschoen, J. de Dreu, Noordweg R 1; Kwitantie. Postkantoor, Middelburg; Kinderport., Koster, Con certzaal, L. Singelstr.; Lipssleutel, de Klerk, Zanddijk, Veere; Huissleutel. J. Sehrier, K. Singelstr. O 288; Engelsche sleutel, De Wijze, 't Zand Breeweg D 212; Rozenkrans, Poppe, Kapoenstr. A 16; Muts, Jonkheer, Noordweg S 202; Kin derhandschoen, Koene, L. Viele K 234; Kompas, Wassink. Pijpsfraat; Kinder- taschje, Vreeken, 'tZ-and D 223. Dames- port., Wi Ddjke, Gravenstr. S 206; Hee- renport. met inh.. Concierge Kantonge recht Balans; Gouden broche, M. Sturm, Serooskerke (W.); Armbandje, Biondina, Fdgenhaardstr. P 232; Heerenhoed. Leen- dertsen, Oude Vliss.weg V 17. Middelburg. Nog niet begrepen? Niettegenstaande de vele waarschuwin gen en de volledige gelegenheid inlichtin gen te verkrijgen, hebben een 8-tal win keliers bun opruimingen toch nog aan gekondigd op een wijze, die niet in over eenstemming wordt geacht met de bepa lingen van art. 2 der wet op de uitver- koopen en opruimingen en heeft de poli tie deswege proces-verbaal tegen hen op gemaakt. Aangehouden. De politie hield alhier aan B., die betrokken is geweest bij een schietpartij te Arnemuiden en die deswege tot 14 dagen gevangenis straf is veroordeeld. De man is naar het huis van bewaring overgebracht. Mishandeling. Proces-verbaal is opgemaakt tegen zekeren B. wegens vrij ernstige mishandeling yen S. Eaa gr At if ritje, Een autobe zitter dood by do politie aangifte, dat oen ander mot «ijn auto Bonder toestem ming een ritje in gaan maken en wel van ongeveer 100 km, Goes, Met ingang van 4 Januari j.l. is in werklug getreden het verbod cm bin nen de bebouwde kam der gemeente met meer dan twee rijwielen naast elkander te rijden, Dit verbod zal streng worden nageleefd, Er wordt niet meer gewaar schuwd. De Goesche Wijkverpleging ontving in het 4e kwartaal 1935 de volgende giften: 1 van f25, 1 van f 10, 4 van f 5, 2 van f 3, 5 van f 2,50, 1 van f 2, 2 van f 1 en 1 van f 0,50. Arnemuiden. Verleden week zijn enkele visschersvaartuigen vertrokken naar IJmuiden ter visch- of garnalenvangst voor levering aan een grooten handelaar alhier. Vermoedelijk zullen er nog meer dere volgen daar de vangst in dit jaar getijde voor de kustvisscherij zeer gering' is, waar nog bij komt, dat de garnalen- prijs meestal ver van loonend is, zoodat hetgeen nog verdiend wordt meestal aan onkosten weg gaat. Wekelijks moet dan ook aan de matrozen steun worden uitge keerd als aanvulling wegens onvoldoende verdiensten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oud-Gastel, Mr E. D. G. v. d. Horst te Heinenoord. Aangenomen naar Amsterdam, H. Dekker te Apeldoorn. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Alphen a. d. Rijn, J. A. Rie- kel te Delft en N. de Jong te 's Graven- hage (West). Hulpprediker. Tot opvolger van den heer H. J. Plaggemars is be noemd tot hulpprediker der Ned. Herv. Kerk te Sluiskil, de heer W. J. Fournier Jr., theologisch candidaat te IJmuiden- Oost, die de benoeming heeft aangeno men en op 1 Februari e.k. in functie tre den zal. DsW. Bronger. t In den ouder dom van 65 jaar is te Bentheim overleden Ds W. Bronger, emeritus-predikant van de Geref. Kerk aldaar. Kerkelijke hoofd, omslag. Kerkvoogden van de Herv. Gem. te Rotterdam-Delfshaven hebben besloten, gezien de tekorten der laatste jaren en gelet op het bedroevende resultaat van de actie tot verhooging van de vrijwillige bijdragen, over te gaan tot het stelsel van den hoofdelijken omslag. Zouteiande. Herkozen werd bij de Ned. Herv. Gem. als ouderling: A. Maljaars. In plaats van ,K. de Witte, die zich niet herkiesbaar stelde werd gekozen tot dia ken H. G. Heusinkveld. Herkozen werden als notabelen: C. v. Sluijs Pz. en J. Melis Hz. In plaats van C. Janse werd tot kerkvoogd gekozen KL Verhage. Dhr C. Janse heeft bijna gedu rende 52 jaren de gemeente gediend, als diaken, ouderling, kerkvoogd en president kerkvoogd. Examens boekhouden. De uitslag der examens in boekhouden voor de praktijk vanwege de Ver. van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam op 9 en 10 December te Amsterdam, Arnhem, s-Gravenhage, Roosendaal, 's-Hertogen- bosch, Maastricht, Groningen, Leeuwar den, Meppel en Utrecht, is aldus: totaal 560 candidaten, geslaagd 188. Vereeniging van Chr. on der w ij z e r s. Tot lid van het hoofd bestuur van deze organisatie is gekozen de heer P. van Aalten. Geslaagd voor diploma boekhouden van de Vereeniging van leeraren in de Handelswetenschappen dhr B. Zuidema te Goes. Textielgoederen frauduleus ingevoerd. Ambtenaren der in- en uitvoerrechten en accijnzen te Amsterdam hebben groote partijen Japansche textielgoederen in be slag genomen, welke 'hier te lande frau duleus zijn ingevoerd, zooals so'kken, ki mono's, kleedjes, e.d., alle „geïmporteerd" door een in perceel Singel No. 60 te Am sterdam gevestigde firma. De firmant blijkt de wijk naar België te 'hebben ge nomen. Alle goederen zijn in beslag genomen en gedeeltelijk naar het O. I. Huis over gebracht. De rest is in kelders van het perceel op bet Singel gelaten. De kelders zijn verzegeld. De geheele administratie is in beslag genomen. Reeds geruimen tijd bereikten den veri ficateur van den dienst der in- en uit voerrechten te dezer stede, klachten, dat er aanzienlijke partijen Japansche textiel goederen op de markt werden geworpen, die onmogelijk deel konden uitmaken van de geoorloofde contingenten invoer van 'deze artikelen. Het onderzoek wees uit, dat men met een der ernstigste fraudes te doen had, die op dit gebied nog ooit zijn voorge komen en vermoedelijk zijn de staat aan invoerrechten en de bonafide importeurs door deze smokkel-concurrentie, voor tienduizenden guldens benadeeld. De thans voortvluchtige handelaar heeft feas psiea yeJ.s duizendoii kilogrammen Wanen te krijgen Bonder oonsent en Bon- der inveerreobten te botaleal Eet staat vast, dat bedoelde goederen bij aankomst hlor te lande, meestal via Zweden voor doorvoer werden opgegeven, doch vóór dat de goederen het land weor verlieten, wist de man ze aan den uitvoer te ont trokken en zelf iu ontvangst te nemen, Zoo werd de douane o,a, om den tutu ge leld, door kisten met waardeloozen rom mel uit te voeren in plaats van kisten met textielgoederen. Tegen den voortvluohtigen „importeur" zal een gerechtelijke vervolging ingesteld worden op grond van de desbetreffende bepalingen der Grisis-Invoerwetten. Inval bij een Belgisch loterijkantoor. De politie te Den Haag heeft een inval gedaan in de kantoren van het Centraal Administratiekantoor voor Hypotheken, gevestigd aan de Regentesselaan 60 te Den Haag, waarvan de heer H. B. di recteur is, op vermoeden van overtreding van de Loterijwet. 42000 premie-obliga ties 1 benevens de administratieve 'be scheiden van de te Antwerpen geves tigde bank „Banc Felicitas" zijn in beslag genomen. Bij onderzoek bleek, dat de Bank slechts een kapitaal van f 175 had. De obligaties waren verkapte loterij briefjes en dus in strijd met de loterijiwet. Een vrouw, die sedert haar elfde jaar geen onderwijs meer had genoten, was als beheerend vennootte aangesteld. In wer kelijkheid was zij de schoonmaakster van het kantoor. Een smokkelauto be schoten. Gistermorgen is te Wouw- sche Plantage, gemeente Wouw, door de kommiezen een smokkelauto onder vuur genomen, toen deze aan het stopsein geen gevolg gaf. In de bosschen van de Plantage gelukte het de ambtenaren een der banden stuk te schieten. Het voer tuig reed echter door, zoodat de ambtena ren, die in het dorp stonden opgesteld, op hun beurt den auto beschoten toen deze passeerde. Een tweede band begaf het, waardoor de auto in een droge sloot reed, omdat de Chauffeur de macht over het stuur ver loor. De drie inzittenden konden worden gearresteerd. Auto en smokkelwaar, be staande uit 100 kg. suiker, zijn in beslag genomen en naar Roosendaal vervoerd. 'Doodelijk ongeval. Gister middag is de heer A. Otten bij het over steken met zijn fiets van den weg te Bo- vensmilde aangereden door een auto uit Assen. De heer 0., die met ernstige ver wondingen naar het ziekenhuis te Assen moest worden vervoerd, is daar in den afgeloopen nacht overleden. Ds Postma van Oudehbosch schrijft in de „N. R. Ct." van 28 December, dat er in den strijd tegen den smokkel prac- tisch niets bereikt wordt. Maar wat het stakkerige is: de eigen lijke menschen worden nooit gepakt. Dat zijn namelijk de winkeliers, de menschen met geld, enfin, een bepaalde categorie, die twintig, dertig en meer menschen laten „dragen" en die het gesmokkelde doorgeven, zoodat de heele streek tóch goedkoope boter kan. koopen, suiker in slaan. De kleine smokkelaar is natuurlijk de ergste niet. De groote smokkelaar, die per auto werkt in een bepaald grensdorp kunt u om het andere huis een autostalling aantreffen; een leverancier hier verkocht in een winter naar een dorp van 3000 zie len ruim 50 vrachtauto's groeit lang zamerhand op tot iemand, die in het Os- sche milieu volkomen op zijn plaats zou zijn. En de allergrootste smokkelaars zitten nog verder het land in en spannen een net van wetteloosheid van het centrum uit tot hier aan de grenzen. Om meer dan één reden, zegt de M a a s- b o d e, is dit stuk belangrijk. Of de strijd tegen den smokkel zoo wanhopig is als Ds Postma voorstelt, weten wij niet. Maar dat de zaak meer en meer de aandacht verdient met het oog op bepaalde prijs verschillen van enkele algemeene ver- bruiksartikelen, staat vast. Waar wij echter op willen wijzen, is speciaal het crimineele karakter van de smokkelarij. Wat blijkt uit Ds Postma's stuk? De groote smokkelaars zijn niet arm en evenmin talrijk en komen weinig achter de tralies. De allergrootste zitten zelfs niet eens in de grensprovincies. Dit is van belang voor de crimineele statistiek. DEN HAAG. Yan officieele zijde wordt meegedeeld, dat over eenigen tijd de af kondiging van de teeltregeling van late aardappelen oogst 1936 kan worden te gemoet gezien. De regeling wijkt op enkele punten af van 'die welke voor het oogstjaar 1935 heeft gegolden. Zoo is een onderscheid gemaakt tus- schen aardappelen op klei en andere dan kleigronden, in dier voege dat bijl een uitpoot van niet meer dan 50 Are, over 10 Are aardappelen geen teeltheffing be hoeft te worden betaald, als het den verbouw op klei, en over 20 Are als het den verbouw op andere dan kleigronden De vele inliohtingen, welke nog steeds aan het Verbond van Nedurlandscho Werkgevers worden gevraagd betreffeudo de berolassifioutie der ondernemingen, in verband «taande met de uitvoering der industrluole Ongevallenwet, hoewel reeds met ingang van 1 Juli 1035 in werking getreden, waxen aanleiding dat het Ver bond zich tot den Minister van Sooalo Zaken heeft gericht met het verzoek al gemeene bekendheid te geven aan: a. de gronden, waarop de indeeling in hoogerbedoeld K.B. vervat, berust, c-pdat ten aanzien van elk bedrijf bet verband blijke tusschen de indeeling en de stal is- tiek betreffende de financieele uitkomsten der ongevallenverzekering; b. de regelen, welke de Kroon m acht neemt bij het verleenen der machrigixg, bedoeld in artikel 35 (3) der Ongevallen wet 1921; o. da gedragslijn, welke het bestuur der Rijksverzekeringsbank volgt bij het toe kennen van gevarencijfers, welke afwij ken van het middencijfer der betreffende gevarenklasse." In verband daarmee behoeven telers die niet meer dan 10 Are aardappelen verbouwen, niet in bet bezit te zijn van een teeltvergunning, terwijl telers van aardappelen op andere dan kleigronden, wanneer zijl meer dan 10 Are doch min der dan 20 Are verbouwen, een kostelooze teeltvergunning zullen ontvangen. Telers, wier bedrijven zich gedeeltelijk op klei, en gedeeltelijk op andere dan kleigrond bevinden, zullen worden aange merkt als behoorende tot de groep van kleigrondtelers, tenzijl zijl kunnen aan- toonen dat alleen op andere dan kleigron den aardappelen worden geteeld. Rij' een uitpoot van meer dan 50 Are aardappelen wordt, op welke grondsoort de verbauw ook geschied, niet meer eenig oppervlak van de bepaling der teelthef fing vrijgesteld. Voorts zal het niet mogelijk zijn, dat voor eenzelfde bedrijf, behalve voor uit poot van aardappelen voor fabrieksaard appelen neg een teeltvergunning voor consumptieaardappelen wordt verstrekt. Teneinde de afgifte van teeltvergun ningen zoo vlot mogelijk te doen verloo- pen, is reeds een aanvang gemaakt met de toezending van aanvraagformulieren aan de bekende telers. Degenen, die nog niet bij een L.C.O. zijn aangesloten, of die op 15 Januari nog geen aanvraagformulier hebben ontvan gen, wordt in overweging gegeven zich voor een dergelijk formulier te wenden tot de L.C.O., binnen wiens werkgebied hun bedrijf is gelegen. Deze formulieren moeten uiterlijk 25 Januari zijn ingezonden aan de betref fende L.C.O. H]et totaal areaal, 'dat met aardappelen mag worden bebouwd is voor 1936 vastge steld op 100.000 H.A. Indien de totaal aan gevraagde oppervlakte dit oppervlak niet overschrijdt, dan zullen alle aanvragen voor 100 pCt. worden toegewezen. Begin Februari zullen hieromtrent na dere mededeelingen worden gedaan. Evenals het vorig jaar zal de teelthef fing worden berekend naar de toegewezen oppervlakte. Slechts wanneer minder is uitgepoot dan is aangevraagd, zal daarvan onthef fing worden verleend. Telers die de teeltheffing voor oogst 1935 nog niet hebben betaald, kunnen slechts een teeltvergunning voor 1936 ver krijgen, als ze de teeltheffing voor 1935 en die voor oogst 1936 voor 50 pet con tant hebben betaald. VAN HET HOF. H. M. de Koningin zal Vrijdag 10 dezer des n.m. half vier tegenwoordig zijn ibij de opening van het nieuwe ge bouw van het Ned. Herv. weeshuis voor meisjes te Apeldoorn. Sleepboot gezonken. Stoker verdronken. TERNEUZEN. Bij 'het binnensleepen van het Duitsche sleepschip Freelings- haus door de Belgische sleephooten Pre sident J. P. Best en Walvisch in de ha ven alhier, werd laatstgenoemde sleep boot omvergetrokken met het gevolg, dat ze vol water liep en onmiddellijk zonk. De gehuwde stoker J. Dommanschet uit Hansweert, wonende te Antwerpen, verdronk hierbij. De overige drie opva renden konden worden gered. De gezon ken sleepboot vormt geen belemmering voor de scheepvaart. Gered zijn de kapitein L. Durink, de stuurman P. Loof en de machinist G. Verrij'ke. De beide eerstgenoemden konden, toen de sleepboot begon te zinken, in den mast klimmen, zoodat ze gemakkelijk konden worden gered. De machinist geraakte te water. Men zag hem op het water drij ven. Hij was reeds bewusteloos, maar door toepassing van kunstmatige adem haling keerde het bewustzijn terug. Hij werd naar het Ziekenhuis overgebracht. Zijln toestand is gunstig. Het lijk van den stoker bevindt zich waarschijnlijk nog in de machinekamer van de gezonken sleepboot. De Koning van Griekenland en de K. L. M. AMSTERDAM. Toen de Kwak der K. L. M. den 29 December op de Atheensche luchthaven Fatoi aankwam, bevonden zich Koning George ran Griekenland en Rd erfprins op het vliegveld oïn twee passagiers van het Indiëvliegtuig, bloed verwanten van den Koning, te verwel komen. Voor de tending van hei viigg=. EPE. DEDI een ach school demsva; de 15-j; Toen ee v. d. 'G, bij hij reden. gens v( Iiaanscl veroord' waardoi krach th 0> PARI de over, Seine gevaar Ook er is w< te neme MIDI Nieuwe: z„ H. Overli E. Schc Getro ner 26 Risseeu- RITT 22 j. en VROT Breel g( Ondei met P. ZOU geb. M< pejan Overl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2