De Match Vos-Raichenbach om 't Wereldkampioenschap Dammen Kerknieuws. Onderwijs Ingezonden Stukken Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Finantiëele Berichten Gemengd Nieuws De uitslag ran de derde en de vierde partij was, dat remise werd gespe'eld. De stand is nu: Vos 3, Raiohenbach 5. Een uitvoerig overzicht van deze par tijen volgt in een volgend nummer. Fraanje en echtg., van Biezelinge naar Goes, Oosthavendijk 9. Kruiningen. In de laatste Raadsverga dering heeft dhr v. Hootegem niet gezegd, dat de burgemeester geen koop-acte mocht maken, maar dat hij alleen voor stelde om Ged. Staten van het feit in ken nis te stellen, vanwege de bijzondere om standigheden, waaronder de transactie geschiedde. Dhr v. Hootegem maakte rijE opmerking over het onderhandsohe koo- pen door weth. Francois van een perceel gemeentegrond, omdat niet van de Kroon ontheffing verkregen was van art. 150 b. B. W. Waarde. In de algemeene vergadering der Landbouwvereen. „Helpt Elkander", afd. der Z. L. M., waren tegenwoordig 32 leden. Uit het jaarverslag bleek, dat is aangekocht in 1935: 249.400 K.G. kunst mest, 125 K.G. klaverzaad en 950 K.G kopervitriool voor een geldswaarde van f 9523,48. De afd. telt 52 leden. De reke ning van den penningmeester gaf aan in komsten f 9926,60 uitgaven f 9832, goed slot f 104,60x/2. Het aftredend be stuurslid, dhr A. Dees, werd herkozen Besloten werd om in Januari een aanbe steding te houden van kunstmest, klaver zaad en kopervitriool. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand December 1935. Ingekomen: J. Hoogstrate van Kloetin- ge, Groe 43, naar Kleine Stelle, A 6; G. J. Lavèn, van Goes, Klokstraat 3, naar Wilhelminastraat B 108; B. G. van den Mabele, van Roosendaal, Molenstraat 36, naar Westelijken Kanaaldijk G 2; L. van der Linde, van Kampen, Broedersweg .15, naar Oosthoek 'G 1 o; G. Mange, van Rot terdam, Westersingel 111, naar Noorde lijke Achterweg B 244; G. J. van Malde- gem, van Schore A 116, naar Noordelijke Achterweg B 244 h. Vertrokken: P. Felius, van Wilhelmi nastraat B 140, naar Wilhelminadorp (Kattendijke) B 39; G. M. Leendertse, van Landzicht A 12, naar Goes, Opril No. 11; G. S. van Baal, van Dorpsstraat B 218, naar Rotterdam, van der Sluijsstraat 44; D. van der Linde en gezin, van Noorde lijke Achterweg B 272, naar Ned. Oost- Indië; I. K. Vermast, van aan boord naar Gent (B.), Waterstraat No. 73. Heinkenszand. Bij de halte aan den Oudelandsehen weg alhier waren Donder dagavond op de rails een paar blokken steen neergelegd. De machinist van den goederentrein ontdekte gelukkig de bruta liteit en wist daardoor erger te voorkom men. De politie, die onmiddellijk een on derzoek heeft ingesteld, schijnt de schul digen reeds op het spoor te zijn. Het zou den een paar jongens van een jaar of twaalf zijn. Wulf aartsdijk. Vorige week hebben in een nacht ongewenscbte bezoekers zich toegang verschaft tot de landbouwschuur van Daan van Damme te Oud-Sabbinge alhier. Van D'a.mme, die verdachte gelui den meende te hooren, schoof een raam open, waarop hij ijlings een persoon van het erf zag verdwijnen. Bij onderzoek werden een zak met haver en twee eieren die waren ontvreemd, buiten de schuur aangetroffen. Van de(n) dief(ven) tot nog toe geen spoor. Ellewoutsdijk. Loop der bevolking over de maand December 1935. Ingekomen: Hendrik Jacobus Weeze- poel, schoenmaker, uit Middelburg. Koudekerke. Loop dor bevolking over de maand December 1935. Gevestigd: P. Alewijnse, E 98, van Den Helder; M. P. van Boven, A 155, van Den Helder; Mej. W. Boone, D 20, van Sint Laurens; Mej. W. P. Boone, D 209, van St Laurens; W. J. Andriessen, E 20, van Middelburg; Mej. J. D'ekker, A 61, van Zoutelande; Mej. wed. W. Minderhoud, geb. Verbuist, D 49, van Middelburg; A. W. Vreeken, D 223, van Sassenheim; D. H. Gompelman, E 246b, van O. -en W.- Souburg; P. Leegwater, B 296, van Mep- pel. Vertrokken: Mej. J. Kaljouw, B 21, n. Middelburg; Mej. G. G. J. Klap, E 128, n. Utrecht; Mej. W. Alewijnse, D 133, naar Middelburg; J. W. Helder, E 244, naar Middelburg. (V. 'G.) Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand Oecember 1935. Vertrokken: Cornelia Wilhelmina Bas- tiaanse naar Vlissingen; Francina Boo gaard naar Oostkapelle. Meliskerke. Ingekomen: Catharina Din- g'emanse uit Biggekerke. Zaterdag vervoegde zich de gemeen teraad ten huize van weth. J. Jakohsen om dezen te complimenteeren met zijn 80sten geboortedag. De burgemeester bracht hem dank voor zijn arbeid in het belang der gemeente en wenschte hem verder Gods zegen toe. Een prachtige bloemenmand werd door den Raad aangeboden. Velen maakten van de gelegenheid gebruik den jarige te feliciteeren. Domburg. Sinds een jaar is hier onder ling van den heer J. van Rotten de werkverschaffing voor jonge werkloozen stevig aangepakt. In de kom van de ge meente is een mooi park aangelegd, dat een sieraad is voor de gemeente. De oude boomen op de begraafplaats zijn gerooid en door dennen vervangen. De nieuwe be graafplaats is van een nieuwe beplanting van ligusters voorzien. Thans zijn de jonge mensohen bezig met het aanleggen van een parkeerter rein van pl.m. 300 M2. Is dat werk gereed, dan kan begon nen worden aan een 200 treden hooge bou ten trap naar de zoogenaamde hooge hil. De Regeering heeft hiervoor reeds een subsidie van f 1000 toegezegd. Zaamslag. Vrijdag hield de afd. Zaam- slag van den Ned. Ghr. Landarbeiders- bond baar 5de jaarvergadering. De zaal der Cbr. Bewaarschool was tot in alle hoeken bezet. Na bet openingswoord van den voorzitter, dhr K. Hamelink, sprak Da Kok naar aanleiding van Job. 6 :27; „Werk niet om de spijze die vergaat". Uit het jaarverslag van den secretaris Meek, dat de afd. per 1 Jan. 195 leden telde, waarbij 8 adsp. leden. Er is een groei van 4 leden. Deelnemer van bet tuberculosefonds zijn 119 leden. Hij wek te op tot beter meeleven. De penningmeester deelde mede, dat de afd. aan contributie en tuberculosefonds opbracht f 4796,44. Na aftrek van alle onkosten was er een saldo van f 11,59. Uit de werkloozenkas is over 1935 uit gekeerd f 6116,40, vorig jaar f 5529,20. In de vorige perioden bedroeg het totaal aantal uitgetrokkenen resp. 32, 55, 71. Dus in twee jaar is dit cijfer meer dan verdubbeld. Dhr G. Seuninga van Coevorden (hoofd bestuurder), sprak de vergadering ver volgens toe. Hij wees er op, dat we leven in een bewogen tijd, maar ook in een zeer grooten tijd. Wij hebben de vakbeweging niet te zien als een noodzakelijk kwaad, maar om heel de schepping dienstbaar te maken aan de openbaring van Gods eer. Tabna's werk moet worden voortgezet. Er is geen land' als Nederland, waar zooveel wordt gedaan voor het sociale leven. Hij wekt op tot nauwe aaneensluiting en pal staan op de bres, vooral tegen diegenen, die on ze Chr. vakbeweging miskennen. Hierna voerden nog het woord de bur gemeester en afgevaardigden van het district N. C. L. B. en dien Ghr. Besturen bond. Verder werden inleiding en voor drachten gehouden, samenspraken uitge voerd enz. Axel. Voor de A. R. Kiesvereen. „Ne derland en Oranje" trad als spreker op dhr G. Smeenk, lid der Tweede Kamer te Arnhem, met een rede over „Het beleid der Regeering". In een breedvoerige uit eenzetting werden uiteengezet de groote moeilijkheden, waarvoor onze Regeering zich geplaatst ziet. Enkele vragen werden nog gesteld en door spreker beantwoord. De opkomst op deze vergadering, ge houden in de Geref. Kerk, was zeer goed. Zierikzee. Gemeenteraad. In zijn Nieuwjaarsrede in de Vrijdag gehou den raadsvergadering, heeft de burge meester o.m. in herinnering gebracht de moeilijkheden in de laatste dagen van het afgeloopen jaar, wat de werkloozen be treft. Ten opzichte van een groot aantal werkloozen stond men plotseling voor een vrij gecompliceerd geheel. Er zijn men- scben geweest, voor wie de steunuitkee- ring een begrijpelijke teleurstelling is ge weest. Dit neemt niet weg, dat er krach ten onder geweest zijn, die deze gelegen heid niet ongebruikt hebben gelaten om de moeilijkheden te vergrooten. Spr. wil dit voor de afgeloopen dagen, met den mantel der liefde bedekken, maar wel verzekert bij, dat hij zijn voorschriften zal naleven De raad heeft besloten niet in te gaan op de schikking door den oud-gemeente- ontvanger voorgesteld, om .hem f 2600 te rug te betalen, die hij uit eigen middelen in de kas van een onderwijsinrichting heeft moeten storten. De door B. en W. vastgestelde steun regeling is ongewijzigd vastgesteld. Een voorstel van Duin inzake overneming door de gemeente van het radio-distribu tiebedrijf is na besloten zitting verwer pen met 83 stemmen. Een voorstel Ger ritsen om voor de overliggende schepen krachtens de beurtregeling bet haven geld te verlagen is met 74 stemmen aangenomen. Kortgene. Loop der bevolking over de maand December 1935. Ingekomen: Adriaan Leendert Schrier van Zonnemaire. Vertrokken: Jan Karei Cornelia Mat- tbijs, naar Katwijk. Anna Paulina Schip pers naar Amsterdam. Marcus de Vos n. Colijnsplaat. Adriaan Gornelis Jacob Schippers naar Wissenkerke. St Maartensdijk. De landbouwvereen. „Eendracht Bindt" hield Vrijdagavond jl.' haar jaarvergadering. Aanwezig 65 leden De ontvangsten hadden f 12.388,27 be dragen en de uitgaven f 12.199,23; alzoo een goed slot van f 198,04. De rekening werd goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden dhrn A. W. Geluk en, J. L. Mol werden herkozen. Hierna werd door dhr Ir Royackers uit Breda een lezing gehouden over de kali. De film, die daarna afgedraaid werd, demonstreerde op een duidelijke wijze het winnen der ruwe kalizouten, het zuive- rings- en drogingsproees, het verpakken, het transport en de verschillende manie ren waarop de kali wordt uitgestrooid. Voetbal. Ritfhem. Zaterdagmiddag speelde R. V. G. I tegen Pelikaan een competitie wedstrijd voor den Walcherschen voetbal bond en won deze met 8—2. Vlissingen. Zaterdagmiddag werd al hier een competitiewedstrijd gespeeld voor den Walcherschen Voetbalbond door P.Z.E.M. en S.V.S, I met als uitslag 2—4. AMBULANCE-BOMBARDEMENTEN' ALS REPRESAILLE! Het bombardement van de Zweedsche ambulance zegt de „Ma a a b o d e" heeft een rilling gejaagd door geheel de be schaafde wereld. Toch weten wij waarlijk niet, wat het ergste is: het bombardement zelf of de houding, door de Italiaansche pers aan genomen. Deze verdedigt de daad als maatregel van represaille en roept om het meest meedoogenlooze optreden. 'tie op het verbijsterende af. Wij hopen één ding: dat op de meest afdoende en duidelijke wijze zal blijken, dat geheel de beschaafde wereld het bom bardeeren van ambulances bij wijze van represaille fel en verbeten afwijst. In naam van de beschaving, in naam van de humaniteit of liever: in naam van het meest elementaire begrip van christe lijke liefde. Db houding van de Italiaansche pers slaat de vrienden van Italië met ontzet ting en drukt aan zijn vijanden het scherpste wapen in handen, dat zij slechts wenschen kunnen. Bezinning is dringend noodig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Katwijk aan Zee, J. P. E. G. Eerhard te Hillegcm. Bedankt voor Numansdorp, G. J. G. de Bel te Warmond. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Ierseke, H. Ligtenberg te Lisse. Mej. J. Vroon te Middelburg is be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. school tc Vrouwepolder. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, In de a.s. Woensdag te houden raads vergadering komt aan de orde verhoo ging hondenbelasting, m.i. een wel wat klein gedoe; moet bet nu daar vandaan komen? Hoevelen zijn er niet, die een bond houden uit liefde tot het dier en om dat men er zooveel vriendschap van heeft en 'die meestal met veel moeite de belas ting bijeen sparen; hoevelen zullen er niet genoodzaakt worden als die belasting te zwaar wordt, hun geliefd huisdier weg te doen, het dier, waaraan men zoo ge hecht is, zoodat te verwachten is, dat die belasting door verhooging eer minder dan meer opbrengen zal. Men beweert dat het wordt gelast van „hoogerhand"; laat dan die „hoogerhand" naar andere middelen grijpen, 'die er nog wel zijn. Een dierenvriend. Goes, 4 Januari 1936. Personeelsverhouding Regeeringsbureau en Landbouwcrisisbureau. DEN HAAG. Naar aanleiding van het conflict dat zich einde September van het vorig jaar voordeed tusschen een vier tal juridische ambtenaren van het Re geeringsbureau en een ambtenaar van het Landbouwcrisisbureau, heeft de Mi nister van Landbouw en Visscherij een beslissing genomen. De Minister is tot de conclusie geko men dat een dringende reden om een dienstbetrekking zonder inachtneming van den opzeggingstermijn te beëindigen voor de 4 juridische ambtenaren van het Regeeringsbureau niet aanwezig was. Ten aanzien van den ambtenaar van het Landbouwcrisisbureau heeft de Minister uitvoering gegeven aan het voornemen, dat hij reeds voor het uitbreken van het conflict had om dezen ambtenaar op een andere plaats in den crisisdienst werk zaam te doen zijn. Hei mosselbedrijf. DEN HAAG. Van bevoegde zijde wordt ons gemeld: Nn door de werkzaamheden van het Centraal Verkoopkantoor voor mosselen de toestand van het mosselbedrijf is ver beterd, bestaat er een mogelijkheid, dat men zich in grooten getale thans op dit bedrijf zal willen gaan toeleggen. Aan gezien tengevolge van een te groote uit breiding de bereikte resultaten te niet zullen worden gedaan, worden maatrege len overwogen, waardoor ongewenschte uitbreiding kan worden voorkomen. Personen, die zich op het mosselbedrijf willen gaan toeleggen, wordt ter voor koming van teleurstelling geadviseerd hiermede te wachten en geen onkosten te maken, vóór deze maatregelen, welke zich in een vergevorderd stadium van voorbereiding bevinden, zijn bekend ge maakt. Inlichtingen worden desgewenscht ver strekt door de Nederlandsche visscherij- centrale te 's-Gravenhage. Brutale roofoverval. ROOZENDAAL. Een buitengewoon drieste roofoverval heeft hedenmorgen plaats gehad in de hoeve van het echt paar H. Mies, welke hoeve is gelegen aan de Tilburgschestraat onder Roozendaal. Toen de vrouw zich naar buiten wilde begeven om de koffiekan schoon te ma ken, zag zij plotseling 4 mannen voor zich staan. Deze deden het voorkomen of zij een onderzoek naar smokkelwaar wilden instellen, doch toen de vrouw, wie dit verdacht voorkwam, de deur wil de sluiten, drongen zij haar terug en wier pen haar op den grond. Op haar hulp geroep sprong de boer uit bed en wilde zijn jachtgeweer grijpen .Hij werd hierin echter verhinderd door 3 van de 4 man nen, die binnendrongen en met hem een worsteling begonnen. De vrouw werd door den vierden man bij de keel gegrepen en met een revolver bedreigd. Spoedig ver loor de boer het bewustzijn, onder de stompen en slagen, die hem werden toe gediend, waarna hij door de onverlaten op het bed werd geworpen met de dekens over zich heen. Uit een kast werd het geldkistje gehaald, waarna de roovers ijlings de vlucht namen. De buit is niet groot Doodelijk ongeval. ENSCHEDÉ. Zaterdag j.l. is alhier op de Edo Bergsmabrug de 75-jarige motor rijder S. met zijn motorfiets tegen den trottoirrand gereden. De man is met ernstige verwondingen naar het zieken huis overgebracht, waar hij heden aan de gevolgen is overleden. Ontslag gevraagd. Naar wij vernemen, heeft de Schout bij nacht titulair adjudant i. b. d. van H. M. de Koningin, commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, de heer C. Baron de Vos van Steenwijk, met ingang van 1 Febr. a.s. H. M. de Koningin eervol ontslag uit den zeedienst gevraagd, onder toekenning van pensioen. De oorlog in Abessynlë. Het 89ste Italiaansche legerbericht maakt melding van eenige plaatselijke gevechten en van een groote activiteit der luchtmacht. Het aantal dooden, tengevolge van het bombardement der Zweedsche ambulance is gestegen tot 50. Alle instrumenten zijn zoek of vernield, zoodat het onmogelijk is de gewonden goede hulp te bieden. De overlevende Zweden zullen zich, naar ver luidt, niet weer bij de ambulance voegen, tenzij Italië zich bereid verklaart het Roode Kruis te eerbiedigen. GOES. Geboren: Johannes Pascalis, z.v. Johannes Jacobus Smolders en Hu- berta Maria Josepbina Martens. Van 1631 December. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: A. G. Koole 29 j. en L. M. Kleinepier 28 j. Getrouwd: D. J. van de Visse, 25 jaar en W. Alewijnse, 22 jaar. Bevallen: A. J. Zolders geb. Buitendijk z.; A. M. de Lange, geb. Sinke d.; J. M. Wielemaker geb. Leendertse d. Overleden: P. Vader, 76 jaar, wedn. v. G. Jasperse. (V. G.) Van 28 Dec.i Jan. IERSEKE. Overleden: J. Verschuure, 68 j., echtgen. van L. Oele. (I.C.) Van 19 Dec.2 Jan. KRUININGEN. Bevallen: J. J. Tilro, geb. Ruissen, z. Overleden: J. J. Markusse, 77 j., echt- genoote van A. Felius. (I.C.) Van 25 Dec.—2 Jan. WEMELDINGE. Overleden: D. de Schip per, 54 j., echtgenoote van A. Vleugel. (I.C.) Over de maand December. 's-HEER ABTSKERKE. Overleden: 4, Johanna Maria Nijsse, 85 j., wed. van Adriaan van der Meulen. OVEZAND. Geboren: 5, Franciscus, Z. v. Gornelis Koole en Maria Verbart. 5, Petrus, z. v. Johannes Oostdijk en Elisa beth Verbart. 6, Cornelia, d. v. Margare- tha Maria Geertruida Moison te 's Hee- renboek. 30. Jacobus, z. v. Jacob Goense en Adriana Ars. Overleden: 14, Cornelia Remijn, 61 j., vrouw van Jan Rijk. 30, Petrus Francis cus Spelier, 56 j., ongehuwd. 31, Adriaan Remijn, 52 j., man van Martina Rijk. GOES. Veiling van 6 Jan. Druiven: Black Alicante 1315, spmiten 1118, id. 2e en 3e soort 38, schorseneeren 4, witlof 614, kroten 3, koolrapen 1,50, wijlnpeen 1L60'2l.6tl uien 0.603.10, aardappelen 1.503.60 gld. p. 100 k.g., bloemkool 1519, 2e en 3e soort 1.509, Roode kool 11.50—13,30, 2e soort 3,70— 5,50, savoie kool 5,20, prei 0,70—0,80, andijvie breedblad 0,601.80, krul 1,90 gld. p. 100 stuks; prei 28 gld. p. 100 bos, bunzings 98 ct. p. stuk. Rotterdam, 6 Januari 1936. Veemarkt. Aanvoer 608 vette run deren, 221 vette kalveren, 1120 schapen en lammeren ,11 nuchtere kalveren, 547 var kens. Prijzen per K.G.: vette koeien tot 47, tot 43, 28—34; vette ossen tot 45, tot 42, 3236: vette kalveren tot 95, tot 85, 70 75; varkens (lev. gew.) 39, 38, 37; schapen 40, 36, 29; lammeren 40, 35, 28; schapen per stuk f 18, 14, 10; lammeren per stuk f 14, 11, 6. Koeien en ossen aanvoer ruimer, han del kalm, prijzen als Dinsdag j.l. Een prima koe tot 53 cent, een prima os tot 47 ct. Vette kalveren aanvoer korten, handel willig, prijzen hooger. Een prima ex. tot f 1,10. Schapen en lammeren aanvoer aan merkelijk ruimer, handel tamelijk, de prij zen van vorige week konden zich moei lijk handhaven. Varkens ruimer aangevoerd, handel aanvankelijk stiller, later beter, prijzen als vorige week. Enkele prima ex. tot 40 cent. Eenige partijtjes schapen voor export verkocht. Graanmarkt: Gerst Chevallier 15 f5,25, Haver f6,60f7, Kleine groene erwten f 7,50f 9,30, Schokkers f 8111,25, Bruine boonen f 11f 12,30, alles per 100 Kilogram. La Plata f96 per last Zaden. Geel mosterd 1113, bruin mosterd 2123, karwijizaad 1921, lijn zaad wit bloei zaai 1011, lijinzaad blauw bloei zaai 1011, blauw maan zaad 1618 gld. Vlas. 7760 kg blauw 58—65, 500 kg wit 5865, 2400 kg Holl. geel 5865, 1600 kg dauw root 5055 ct. Er bestond beden wel meer kooplust dan vorige weken, maar door te hooge vraagprijzen was de handel traag. Ten slotte is het meeste vlas aan onverander de prijzen verkocht. Een gedeelte bleef onverkocht. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers 1.902.10, Zeeuwsche idem 1.80 2, Bevelanders 1.701.90, poters bónte en blauwe 1.201.50, poters eigenh. 1.25 1.50, Zeeuwsche bonte en blauwe 2.20 2,50 gld. alles per B.L.; zaadaardapp. 3,5—4 ct. p. kg. Aanvoer redelijk, handel kalm. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 234 237 Ned. Ind. Hdbk. 84 841/» Philips 230 232 Unilever 103 108 Amsterd. Rubber 108% 111% Koninkl. Petroleum 217 V» 220 Deli Mij. 200 206 Ned. Scheepvaart Unie 45% 481/» 4 pet Nederland 98% 987/e 4 pet. Nederl. Indië 97% 98 U. S. Steel 30 29% Anaconda 176/a 178/a U. S. Leather 58/b 5% Bethlehem Steel SI1/» 30% Adj. Chio. Milwaukee 47/8 47/a Cities Service 2Va 2lU* Intern. Nickel 27s/a 27% Shell Union 96/s 91/» Kennecott Copper 177/a 17% Radio Corp. 8% 8Va Gar Foundry 20 19% Tidewater 97/e 918/io Midcont. Petrol 127/a 12% Gen. Motors 34% 33% American E'nka 146/a 141/» De tendenz voor de lokale afdeeling was over het algemeen zeer gunstig. Voor al Amsterdam, Rubber- en Scheepvaart- aandeelen waren vast. Paketvaart liep op tot 108 op gerucht van een eerstdaags te verklaren dividend en in verband daarmede werden ook Scheepvaart Unie druk gekocht. Ook de Amerikaansche rubber-aandee- len waren goed gevraagd. De beleggingsmarkt was vast Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Jan.. 2.30 u. Londen 7.267.27. Berlijn 59.25—59.31. Parijs 9.70—9.75 Brussel 24.7624.86. New-York '1.467/a1.48. Weg werker door trein gegrepen. Hedenmorgen te om streeks acht uur werd op de spoorlijn tusschen het station Heerlen en Sohaes- berg ter hoogte van Leenhof een man stervende op de rails gevonden. Vermoed wordt dat de man, zekere K. uit Heer len, wegwerker bij de Ned. Spoorwegen, beden morgen op weg naar zijn werk door een trein ia gegrepen. De man ia in het ziekenhuis te Heerlen overleden. Autobus door trein ge grepen. Zaterdagmorgen is nabij het vliegveld Waalhaven te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Eén autobus, waarin 20 werklieden za ten, die van Gharlois naar hun werk aan de Petroleumhaven moesten worden vervoerd, werd door een locomotief van een trein met 44 tankwagens gegrepen en over een afstand van ruim 40 M. meege sleurd. De autobus werd daarna tusschen den trein en het stootblok van het spoor wegemplacement in elkaar gedrukt en vrijiwel geheel vernield. Eerst toen kon de trein tot stilstand worden gebracht. Een angstwekkend geschreeuw steeg uit de bus op en vele mannen strompelden er bloedend uit, zoodat men het ergste vreesde. Toen de Geneeskundige Dienst was verschenen bleek echter dat slechts drie arbeiders gebroken beenen en hoofd wonden hadden opgeloopen. De anderen, die lichte verwondingen hadden opgeloopen, zijn door personeel van het vliegveld, dat te hulp was geko men, verbonden. Het ongeluk is ontstaan, doordat de chauffeur meende nog juist voor den lan gen trein op den onbewaakten overweg te kunnen passeeren. Het feit, dat de trein geen grooter snel heid had dan 8 K.M. per uur, heeft een ramp voorkomen. Plotseling overleden. In de werkverschaffing te Gouda is tij'dens h®t vgrvOer vaa grond p@r kruiwagen de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3