Gemengd Nieuws Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Finantiëele Berichten ie tijdelijk terug te nemen en na overleg met de Centrale Commissie, de Land- bouw-organisaties en de Volksvertegen woordiging opnieuw zijn standpunt te be palen? Gemeente-ambtenaar ge arresteerd. De centrale recherche te Amsterdam heeft een gemeente-ambte naar gearresteerd die in den loop van ja ren de stad voor eenige duizenden gul dens benadeeld heeft. Deze gemeente-ambtenaar, een man van middelharen leeftijd, was als com mies werkzaam op de afdeeling Finan ciën ten stadhuize. Een groot aantal be- talingsstaten, welke bij moest bijhouden, heeft hij valschelijk ingevuld en zich op die manier in den loop van eenige jaren, duizenden guldens weten toe te eigenen, die hij op eigen rekening liet overboeken. Hij deed dit steeds met 'Heine bedragen tegelijk, zoodat het lang kon duren, voor de controleerende instanties de fraude ontdekten. De commies heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. Boerderij1 verbrand. Gister avond is door onbekende oorzaak, de boerderij van den heer P. van der 'Zwaag te Vriescheloo, gemeente Bel- lingwolde tot den grond toe afgebrand. Het koren en de landbouwwerktuigen ver brandden mede. De schade wordt door verzekering gedekt. Gevaarlijk speelgoed. Toen de kinderen van den 'heer J. Gloudeman te Rosmalen gistermiddag hij familie te Oirtben vertoefden kregen ziii tijdens hun spel een fleschje inhoudende slaghoedjes in handen. Doordat de kinderen met vuur hij het fleschje kwamen sprong dit uit elkaar met het gevolg dat de 12-jarige Frans Gloudeman ernstig aan een der oogen werd getroffen. De jongen is naar het ziekenhuis te D'en Bosch vervoerd, waar het oog moest worden weggenomen. -Geheime distilleerde- rij ontdekt. Belastingambtenaren uit Arnhem en Opheusden hebben in sa menwerking met de politie een geheime distilleerderij ontdekt ten huize van v. d. W. te Hien (gean. Doodewaard)Een kleine distilleerketel, welken men vermoe delijk zelf had vervaardigd, werd op een der slaapkamers in 'bedrijf aangetroffen. Proces-verbaal werd opgemaakt en een en ander in beslag genomen. Verdronken. De 27-jarige ven ter J. H. te Groningen, die aan toevallen leed, is gisteren met zijn rijwiel in het Damsterdiep gestort. Hij werd spoedig opgehaald en tot bewustzijn gebracht. Hij kreeg daarna een bloedspuwing en is tijdens zijn overbrenging naar het aca demische ziekenhuis overleden. Bij het roeien verdronken. Gistermiddag waren twee jongens gaan roeien o. d. Vlaardingsche Vaart te Vlaar- dingen-Ambacht. Een der jongens, de der tienjarige D. uit Vlaardingen, verloor daarbij het evenwicht en viel uit de boot. Tevergeefs trachtte zijn kameraadje hem door het toewerpen van een roeispaan te redden. De jongen verdween in de diepte. Autobus van den dijk gere den. Zes inzittenden gewond. Een autobus uit Rotterdam, komende uit Dusseldorp, bezet met ongeveer 20 Duit- schers, die Kerstfeest in hun vaderland hadden gevierd, is gisteravond in een scherpe bocht tusschen Haastrecht en Gouda van den dijk gereden en over den kop geslagen. Van de inzittenden, waar onder eenige kinderen, werden er twee zwaar gewond. Zij werden per ziekenauto naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Een viertal lichtgewonden is naar D'r Hakkenberg te Haastrecht vervoerd en te zijnen huize verbonden. Felle brand te Hilversum. Gisteravond bemerkte een bewoner van de Kerkstraat te Hilversum in een aan den overkant gevestigden kunsthandel een vuurgloed. Hij waarschuwde onmiddellijk de brandweer. Het vuur moet zijn ont staan doordat kolen uit de kachel op het vloerkleed zijn gevallen. De brandweer was na ongeveer vijf kwartier den brand meester. De winkel en de pakhuisruimte zijn geheel uitgebrand. Zeer vele kunst voorwerpen zijn vernield of ernstig be schadigd. De schade is dan ook zeer aan zienlijk, doch wordt door verzekering ge dekt. Een zich op de tweede verdieping bevindend persoon heeft zich via de dak goot in veiligheid moeten stellen. Een brandkast op straat. Oudej aars-nacht hebben dieven zich toegang weten te verschaffen tot de kan toren der Texaco-benzine Maatschappij te Venlo. Door het indrukken van een ruit zijn zij binnengekomen. In een muurkast van bet kantoor be vond zich de brandkast, die nagenoeg 100 kg zwaar is. Deze brandkast hebben zij uit de muurkast verwijderd en door een geopend raam naar buiten op straat ge worpen, vermoedelijk in de hoop, dat het slot aldus zou openspringen. Dit is echter niet gebeurd. Een postbode, die Woens dagmorgen bet kantoor passeerde, vond op straat de brandkast liggen en waar schuwde onmiddellijk de politie en den beheerder van het kantoor. Bij opening bleek, dat van de aanzienlijke hoeveelheid geld, welke in de brandkast was opgebor gen, niets was ontvreemd. Twee boerenknechts dodr auto overreden. Dins dagavond te middernacht zijn te Heer- lerbaan op den grooten weg Heerlen— Aken twee personen door een auto, waar van de bestuurder verblind was, overre den en zwaar gewond, meldt de „Tel.". Zij zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Do auto kwam uit de richting Heerlen en dempte het licht voor een onbekend gebleven auto, welke uit de andere rich ting kwam. Deze laatste naderde echter met verblindend licht, waardoor de be stuurder van den eersten wagen, K., twee personen, die voor hem op den weg liepen niet heeft opgemerkt. Beiden zijn door de auto gegrepen. De behandelende genees heer constateerde bij den 33-jarigen K. een schedelbasisfractuur en een gebroken been en bij den 16-jarigen B. zware in wendige kneuzingen en inwendige bloe dingen. De beide gewonden zijn boerenknechts en ongehuwd. Zij' wonen te Valkenbuizen. De politie leidt het verdere onderzoek, doch heeft de onbekende auto nog niet kunnen opsporen. Vechtpartij met doode- lijken afloop. Te Bergeijk heeft Nieuwjaarsdag een vechtpartij plaats ge had tusschen den 54-jarigen P. v. d. B. en den even ouden H. de W. Nadat zij el kaar te lijf waren gegaan werd de B. zwaar gewond bij de achterdeur van bet huis van d. W. gevonden. Hij werd naar zijn buis gebracht, waar hij 's avonds overleed. Door de marechaussee is de dader ge arresteerd. Bij het plaats gehad hebben de verhoor heeft bij bekend. Slachtoffer en dader staan niet ongun stig bekend. De dader is vader van vier kinderen. Het slachtoffer is eveneens ge huwd. Na de bruiloft. In den nacht van nieuwjaar geraakte de 25-jarige landbouwerszoon Jac. v. d. B. uit Neder - weert, die met enkele kameraden van een bruiloft huiswaarts keerde, in de Zuid- Willemsvaart te water. Zijn kameraden trachtten hem te red den, doch door de duisternis was dit niet mogelijk. Door de marechaussee uit Weert werd denzelfden nacht het lijk nog opgehaald. Blaldadige aanslag op D-t rein. Woensdagmiddag werd op den D-trein SalzburgAgram tusschen St. Johann en Schwarzbach met een geweer geschoten. De kogel trof den kok van de restauratiewagen, die voor een raampje stond, doodelijk in bet hart. Het gelukte dë gendarmerie zeer spoedig de daders, twee jongens van 15 jaar, aan te houden. Speelhuis naast een politiebureau» Op- enkele meters afstand van het politiebureau aan de Lin- naeusstraat te Amsterdam is een inval gedaan in een speelhuis. De politie trof hier negen personen aan, die van 4 tot 6 rustig roulette hadden zitten spelen en juist naar huis wilden gaan. De roulette, de fiches en het geld zijn in beslag geno men. De beide houders van de bank zijn in arrest gesteld. A.s. Woensdag des voormiddags 10 uur vergadert de gemeenteraad, eerst ter be handeling van een elftal voorsteden en daarna van de gemeente-begrooting voor 1936. Vestiging erfdienstbaar heid. Door een drietal koopers van bouwterrein aan den Patijnweg is ver zocht om medewerking tot vestiging der erfdienstbaarheid, dat vóór de te bouwen woningen geen beplantingen mogen wor den aangebracht van zoodanige hoogte, dat daardoor het uitzicht, wordt belem merd. B. en W. hebben daartegen geen bezwaar. Zijl meenen dat het verbod mede dient te worden uitgestrekt tot muren en schuttingen. Oprichting industrie-la- boiratorium. De „Gasstichting", waarbij! ook het gasbedrijf dezer gemeente is aangesloten, heeft het plan opgevat Om te komen tot de oprichting van een in dustrie-laboratorium hier te lande. Doel van de oprichting van een dergelijke in richting is, de middelen te verkrijgen, om te beoordeelen, in hoeverre in allerlei ge vallen gas met voordeel in de industrie kan worden toegepast zoomede aanwij zingen, boe men zulks op de meest voor- deelige wijze moet doen. De kosten voor deze gemeente bedragen f 222 per jaar. B. en W. steEen voor hieraan mede te werken. Gemeent e-a rchivaris. Door het overlijden van den heer J. de Kruyter is er een vacature voor archiva ris dezer gemeente. Krachtens de Ar chiefwet van 1918 dient tot archivaris te worden aangesteld een persoon, die krachtens de Wet wordt aangemerkt als wetenschappelijk archiefambtenaar der tweede klasse. Wordt het beheer van het oud-archief niet meer aan een wetenschappelijk amb tenaar opgedragen, dan is dat beheer krachtens de Wet opgedragen aan den gemeente-secretaris, maar zulks heeft tengevolge, dat het belangrijkste en mooi ste deel van het archief moet worden overgebracht naar een Rijksarchiefbe waarplaats om aldaar op ko<sten der ge meente te worden bewaard en beheerd. Een dergelijke toestand zoafgezien van bewaring elders, een gemeente als Goes, Oudtijds een der vijf stemhebbende steden in de Staten van Zeeland, draag ster van oude tradities en in het bezit van een belangrijke, tot in zeer oude tij den teruggaande geschiedenis, onwaardig zijn. De heer de Kruijtter genoot een ver goeding van niet meer dan f 120 per jaar. HÖjlzelf heeft nimmer om verhooging ge vraagd. Nu een wetenschappelijk ambte naar dient te worden aangesteld, moet het een onmogelijkheid worden geacht om voor de thans geldende jaarwedde een dergelijk persoon te bekomen. Een be langrijke salarisverhooging, tot zoodanig bedrag, dat de aan te stellen titularis daarin een levenspositie kan vinden, moet echter evenzeer buitengesloten wor den geacht. De gemeente Hulst verkeert momenteel in betzelfde geval als Goes. B. en W. stel len voor met deze gemeente samen te werken en le de jaarwedde van den ar chivaris dezer gemeente te verhoogen tot f450; 2e in beginsel te besluiten om tot archivaris te benoemen de(n)zelfde(n) persoon, die door de gemeente Hulst in deze functie zal worden aangewezen. Verhoog ingHondenbelas- ting. Een der wenschen der regeering, waaraan nog niet is voldaan, is die tot verhooging der hondenbelasting tot resp. f 7,50 voor luxe-honden en f 5 voor z.g. landbouwbonden. B. en W. doen daartoe een voorstel. Een verhoogde opbrengst van eenige beteekenis meenen B. en W. niet te mo gen verwachteq, daar ongetwijfeld de zwaardere heffing velen ertoe zal bren gen, hun honden af te schaffen. Aanleg havenarm en zwaaibaven. Tot hun genoegen kun nen B. en W. mededeelen, dat de pogin gen om met behulp van „Werkfonds 1934" een belangrijk werk, n.l. dat van uitbreiding van de haven en de daarbij behoorende opslagterreinen te doen uit voeren en wel in den vorm van werkver schaffing, mede dank zij de medewerking van Z. Exc. den Minister van Sociale Za ken 0i}n geslaagd. De totale kosten van het werk zijn ge raamd op f 149.960, terwijl het Rijk voor den aankoop van gronden en bet doen verrichten der noodige kunstwerken een op gemakkelijke voorwaarden af te lossen voorschot geeft, groot f 103,320. Het ver schil bestaat uit arbeidsloonen, die dus in de plaats komen der kosten van steun- verleening, waarvoor op de gemeente- begrooting vöor 1936 reeds posten zijn uitgetrokken. De Raad moet nu nog en kele formeele beslissingen nemen. le tot het doen uitvoeren van dit werk overeenkomstig het door den Directeur van Gemeentewerken samengestelde plan en het beschikbaar stellen van de daartoe benoodigde gelden; 2e tot het doen uitvoeren van het werk in werkverschaffing en het daartoe aan vaarden van de door Z.E. den Minister van Sociale Zaken te dier zake gestelde eischen; 3e. tot het aanköopen van de voor dit werk benoodigde gronden; 4e tot bet aanvaarden van het door bet Rijk te verleenen voorschot. Het werk moet worden uitgevoerd in z.g. „rouleeringssysteem" d.w.z. dat de te werkgestelden beurtelings 4 weken zul len werken en 4 weken steun zullen ont vangen; Omtrent één perceeltje grond is met den eigenaar nog geen overeenstemming verkregen. Blijkens mondeling verstrekte inlich tingen is het de bedoeling dat de aflos singen zoodanig worden geregeld, dat zoolang de gemeente aangewezen is op extra-bijdragen uit bet werkloosheids- subsidiefonds, de aflossingen op het voor schot beperkt zullen blijven tot de vöor- deelen, welke deze havenuitbreiding zal opleveren. Hierdoor wordt de gemeente- begrooting dus den eersten tijd niet be zwaard/! De betaling van rente wordt verschoven totdat op financieel gebied betere tijiden voor de gemeente zullen zijn aangebroken. Verder komen nog de volgende voor stellen aan de orde: Voorstel tot het aangaan eener geld- leening voor diverse uitgevoerde werken, groot f30.000, met het Burgerlijk Arm bestuur tegen een 'koers van 97 pet. en een rente van 4 pet. per jaar, af te los sen in 10 jaar. Voorstel tot vaststelling van nieuwe verordeningen op de heffing en invorde ring van leges. Verzoek van het Bestuur der Vereeni- ging voor Ghr. U.L.O. om medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen wegens stijging van het getal leerlingen. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing eener straatbelasting. Voorstel tot het aangaan van een cre- dietovereeniomst met de Bank voor Ne- öerlandsche Gemeenten voor het finan cieren van kapitaalsuitgaven in het jaar 1936. De Gemeentebegrooting voor 1936. OB. en W. merken hieromtrent op: Bij de raming der verschillende posten, voorzooveel die niet onder de vas'te zijn te rangschikken, is de meest mogelijke zuinigheid betracht en hebben wij ons beperkt tot het allernoodzakelijkste. De jaarwedden en loonen, zooals deze zijn uitgetrokken zijn gebaseerd op de jongste regelingen dienaangaande; even zoo de uitgetrokken subsidies voor de bij zondere bewaarscholen. Of een en ander tenslotte de goedkeuring van hoogere autoriteiten zal wegdragen, dient te wor den afgewacht. Het is niet mogelijk geweest, zooals zulks de laatste jaren het geval was, de begrooting voor gemeentewerken weder om te drukken en tot een lager totaal cijfer te komen, dan een vorig jaar. In tegendeel bedoeld totaalcijfer is eenigs- zins omhoog gegaan; dit kon echter, wil verwaarloozing worden ontweken, onmo gelijk anders. Deze verhooging zit voornamelijk in de onderhoudspost voor „bestratingen". Het is niet mogelijk onze 'bestratingen eenigs- zins „op peil" te houden, indien geen bescheiden 'bedrag (f2000.-—) voor aan schaffing van nieuw materiaal wordt toe gestaan. Speciaal meenen wij er op te mogen wijzen, dat de Zaagmolenstraat nood zakelijk geheel herstraat moet worden en dat daarbij nog al eenig nieuw materiaal noodig is; dat de bestrating van de 's- Heer Hendrikskinderenstraat slecht is; dat langs de Vest (Voorstad vanaf Ganze- poortbrug tot Oostsingel) verbetering hard noodig is, enz. Voorts zal uwe vergadering op deze begrooting onder volgno. 476 aantreffen een post ad f4400 voor bestrating der Groote Markt. Dit bedrag is bestemd voor de aanschaffing van materialen; de ove rige f1600 is bestemd voor loon voor werkverschaffing. Deze post houdt ver hand met de uitspraak van de Kroon. De genomen Koninklijke beslissing is te beschouwen als te zijn van principiee- len aard. De Kroon is van meening, dat de gemeente tegenover degenen, die se dert enkele jaren een hooger marktgeld hebben te betalen dan voorheen, mo reel verplicht is om te zorgen voor een behoorlijke bestrating. Aan de hand der cijfers over het loo- pende, thans verstreken dienstjaar, meen den B en W. voor steun aan werkloozen te moeten uittrekken f 56000, tegen oor spronkelijk f 48500 voor 1935, terwijl voor subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur werd geraamd f48000 tegen f50000 voor 1935. In de 'begrooting is nog geen rekening gehouden met de kosten van uitvoering der nieuwe havenplannen. Later kan bij wijzigingsbesluit een de finitieve uittrekking der verschillende posten plaats vinden. Daarbij zal dan natuurlijk een 'belangrijk deel van de som, die voor steun is uitgetrokken naar den post „werkverschaffing" dienen te worden overgebracht. Niet onmogelijk achten wij het voorts, dat ook de post „subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur" hierdoor verandering zal ondergaan. Wegens subsidie aan het Gasthuis is, overeenkomstig de door het bestuur dier ingediende begroeting, uitgetrokken f5500. B. en W. meenen, dat de voor zichtigheid gebiedt aldus te handelen, on danks het feit, dat de rekening van het Gasthuis over 1934 slechts sloot met een nadeelig verschil van in feite f246.48. B. en W. hebben evenwel grond om te verwachten, dat de rekening van het Gasthuis over 1935 zal sluiten zonder of met een zeer gering tekort. Wat de raming der belastingopbrengst betreft, zij medegedeeld, dat deze berust op cijfers, verstrekt door den Inspecteur der Directe Belastingen. Het wil B. en W. voorkomen, dat deze, evenals de laatste jaren steeds het geval was, eenigs- zins aan den pessimistischen kant zijn. De rijksbijdrage, die voor het sluitend maken der beg'rooting noodig is, bedraagt f30703.86. De gemeente is nog een eind van het stadium van noodlijdendheid ver wijderd. Vergelijkt men deze cijfers met die der 'begrooting voor 1935, dan blijkt, dat de belastingbijdrage voor dat jaar was ge raamd op f 17408.54, dus f 13295.32 minder. iB. en W. geven hiervan een nadere verklaring. Van het Hof. DEN HAAG. Na afloop van de audi ëntie welke H. M. de Koningin gister morgen heeft verleend aan het corps diplomatique ter aanbieding van hunne Nieuwjaarswenschen, heeft H. K. H. de Prinses de gezanten en hun dames, voor zoover deze nog niet aan haar waren voorgesteld, in particuliere audiëntie ont vangen. Gift van Prinses Juliana. RANSDORP. Naar wij vernemen heeft H.K.H. Prinses Juniana een gift ge schonken aan het kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente te Ransdorp, bedoeld als bijdrage in de restauratiekosten van het kerkgebouw. DEN HAAG. H. M. de Koningin heeft hedenmiddag ten Paleize Noordeinde aan de Nederlandsche autoriteiten en hun dames particuliere audiëntie verleend. Voorts 'heeft H. M. het voornemen om binnenkort verscheidene 'heeren, zoowel civiele als militaire, alsmede enikele dam mes te ontvangen. DEN HAAG. H. M. de Koningin zal op Dinsdag 7 Januari in den namiddag het voorgenomen bezoek brengen aan de ten toonstelling, uitgaande van het Amster- damsch Centraal Comité voor Jongere Werkloozen te Amsterdam. DEN HAAG. De heffing op boter en de vervoervergunning voor 'buitenlandsohe boter is voor de volgende week weder op f 0,95 per K.G. vastgesteld. De bedrijfsresultaten der K. L. M. DEN BLAAG. Aangaande de bedrijfs resultaten der K. L. M. over 1935 wordt medegedeeld, dat deze Mij in het afgeloo- pen jaar verscheidene nieuwe luchtver- bindingen tot stand gebracht heeft en voor het eerst meer dan 100.000 passagiers heeft vervoerd. Op de Europeesche en binnenlandsche lijnen werden naar schatting 95.907, op de Amsterdam-B atavialijn 1540, in West- Indië 2659 passagiers vervoerd, te zamen 100.196 tegen 82.969 in 1934. Het vrachtvervoer ontwikkelde zich bo ven verwachting gunstig. De handelsbe lemmeringen namen toe, niettemin ffteeg de hoeveelheid vervoerde goederen. Het postvervoer op de Europeesche lij nen is met ruim 65 pet. gestegen. Hoewel de dienst op Indië eerst den 12den Juni 1935 verdubbeld werd, heeft de gunstige ontwikkeling van het vervoer na dien datum reeds krachtig zijn invloed op de resultaten van dit jaar doen gel den. WEER EEN VREDESPOGING? ROME. De speciale berichtgever te Rome van het Fransche blad „Le Jour" meent in staat te zijn bet verrassende 'be richt te brengen, dat men in bevoegde kringen van het Vaticaan op de mogelijk heid rekent eener regeling van het Itali- aansch-Abessynische conflict. In het Vaticaan gelooft men, dat Mus solini zich van de noodzakelijkheid heeft laten overtuigen om de regeling van het geschil in ieder geval via Genève te laten geschieden. Eveneens is men van meening, dat Eden zich niet zal verzetten tegen oen nieuw plan, dat „bescheidener" is dan dat van 8 December j.l. Volgens het blad „Oeuvre" heeft ook het Vaticaan sterk onder de sancties te lijden. Het aantal pelgrims en bezoekers van Vaticaanstad is sterk terug geloopen. In de eerste plaats echter heeft de finan- cieele positie van het Vaticaan een zware slag gekregen. Immers hoewel het Vati caan een souvereine stad is, beschikt men niet over eigen 'bankinstellingen. De gel den worden beheerd door de Italiaansehe staatsbanken, die echter geen gelden meer uit het buitenland krijgen. Het staat vast dat de catastrophale vermindering van inkomsten van het Va ticaan een reden te meer beteekent om de verzoeningspogingen voort te zetten. GOES. Overleden: Jan Vermeule, 84 j., weduwnaar van Antje de Vos; Jan van der Maden, 68 j., echtgenoot van Maria Nagelkerke. te 'sHeer Arendskerke; Wil lem de Jonge, 73 j., echtgenoot van Jo hanna Wilhelmina Braam. VLISSINGEN, Getrouwd: R. Gast, 32 j. en F. E. Alexander, 30 j.; A. Steketee, 19 j. en P. Louwerse. 18 j.; A. Jongepier, 27 j. en G. van Rijswijk, 29 j. Bevallen: C. E. G. Charas, geb. Schmidt, d.; M. C. Loekemeijier, geb. Kolk z.; J. Le Clercq, geb. de Nooijer, z.; T. Labrujère. geb. Versluijs, d.; M. G. Kats, geb. Schout, z. Overleden: A. van Gelder, 65 j., man van H. Leeuwenburg; G. M. Vergragt. 70 j., wed. van M. Plasse. (Vb G.) Van 2128 December 1935. IERSEKE. Geboren: Bartel Adriaan, zv. Adriaan Bruijnooge en Stoffelina Kriekaard. Leendert Dingenis, zv. Mari- nus Jan Sinke en Maatje van Loo. (I. Grt.) GOES. Veiling van 3 Jan. Druiven: Black Alicante 1217, spruiten 1822, idem 2e en 3e soort 313, witlof 8—17, wijinpeen 1.401.50, uien 0.602.40, kroten 3,50, poters aardapp. 1,40 gld. alles per 100 kg; bloemkool 1216, id. 2e en 3e soort 27, roode kool 8,90 12,70, bloemkool 2,10, savoye kool 1,60 3,80, andijvie 0.602,20, prei 0,50, knolselderie 2,40 gld. alles per 100 stuks; prei 37, selderie 1.902,10, generium- pluimen 2 gld. .alles per 100 bos. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes H,. V. A. Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Koninkl. Petroleum Deli Mij. Ned. Scheepv. Unie 4 pet. Nederland 4 pet. Nederl.-Indië U. S. Steel Anaconda U. S. Leather Bethlehem Steel Adj. Chic. Milwaukee Cities Service Intern. Nickel Shell Union Kennecott Copper Radio Corp. Gar Foundry Tidewater Midcont. Petrol Gen. Motors Amrican Enka vorige koers 23414 109 23lVï 10114 107% 216% 207% 46 98s/a 97% 293/s 17"/i» 53/s 30% 4% 2 Va 273/a 95/a 177/s 7Vs 19% 9'7/8 12'Vï 34Vt 14 heden 234 109 229 101 107% 2161/» 201 45 985/e 975/s 29s/s 17Vj öVï 307/a 4"/io 2Va 273/a 9'9/i« 17% 7% 19% 915/ie 12% 34 14% Ohdanks dat in sommige hoeken wat winstneming loskwam, bleef de markt toch goed prijshoudend. In de Amerikaan- sohe afdeeling werden, met het oog op de verwachte bandenprijsverhooging, en de grootere omzetten der laatste maanden U.S. Rubber en Goodyear gekocht. De be- leggingsmarkt was aan den vasten kant. Prolongatie 2% pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 3 Jan., 2.30 u. Londen 7.26Va-J7.27%. Berlijn 59.26—59.32. Parijs 9.71—9.75V2. Brussel 24.7724.87. N^w-Ycrk 1,47—1.48,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3