t© beslechten, die scheen uitgegroeid, is Zware brand teAmatsr-; Land- en Tuinbouw tie dient te komen, die de bevoegdheid heeft, het genoemde nadeel tegen te gaan. Het bestuur van de provinciale commis sie uit de veilingen in Noord-Holland heeft zich hiermee accoord verklaard. Telegrammen. Poging tot doodslag op s|)n broer, Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Finantiëele Berichten lTh Marktberichten Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. te Staphorst ■wederom „in eere hersteld door twee jongelieden, de 23-jarige C. en de 18-jarige V. De laatste heeft den oud sten zoodanig in het hoofd gestoken, dat hijl levensgevaarlijk werd gewond. Dit alles speelde zich af in een schuur., waar in de vechtersbazen zich hadden terug getrokken, terwijl de vrienden van beide partijen op den weg op den afloop stan den te wachten. Smokkelen van gloei lampen. Een drietal Tilburgers had in België een partij gloeilampen gekocht en trachtte die over de grens te brengen. In België werden zij echter reeds aange houden, doch twee dagen later werden de lampen vrij gegeven en zoo kwamen de smokkelaars met hun vracht over den rijksweg Goirle-grens binnen. Daar stie ten ze op een koimmiezenpost, en hier wa ren geen uitvluchten te vinden. De lam pen waren niet aangegeven en niet ver gezeld van de noodige papieren. De ambtenaren maakten derhalve pro ces-verbaal op en namen de lampen in beslag. Bij controle bleken de pakken niet minder dan 6000 lampen te bevatten. Auto gep Lu n d e r d. Een automobilist uit Winkel, kwam onder de gemeente Woubrugge te slippen, met het gevolg, dat de auto tegen een boom reed. Daar een der wielen was gebroken, zag de eigenaar zich genoodzaakt de auto achter te laten. Eerst den volgenden dag had hij gelegenheid zich om het voertuig te bekommeren^ maar toen bleek, dat anderen hem voor waren geweest. De auto was n.l. totaal „uitgekleed". Bij na alle onderdeelen waren er afge schroefd, de gereedschapskist was van den inhoud ontdaan en zelfs de kussens waren verdwenen. De politie is er nog denzelfden dag in geslaagd drie verdachten te arresteeren. Hjet waren drie personen uit Rijhzater- woude. Zijt werden naar Woubrugge over gebracht, waar zij bekenden den dief stal in vereeniging te hebben gepleegd. Een veerpont in beslag genomen. Rijksambtenaren hebben de veerpont over de Maas tusschen Bunte en het Belgische plaatsje Herberich in be slag genomen. Bij1 de laatste verpachting van dit veer werd bepaald, dat de pachter de boot in welken vorm ook, niet in dienst van smokkelaars mocht stellen. Ook na herhaalde waarschuwingen heeft hij zich niet aan deze bepaling gehouden met het gevolg dat de rijksambtenaren dezer dagen tot inbeslagneming zijn over gegaan. De boot is op Nederlandsch ge bied op het droge gebracht. Eerst na be taling van de boete zal de boot worden vrijgegeven. De bewoners van de streek hopen dat dit spoedig zal gebeuren, daar zij van de stopzetting veel last ondervinden. Een verkeerd serum ge bruikt? Reuter meldt uit Warschau; In een plaatsje in het district Lorna zijn 18 kinderen na inenting tegen rood vonk zwaar ziek geworden. Dri0 hunner zijn reeds in het ziekenhuis gestorven. De autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld teneinde na te gaan of het juiste serum bij' de inenting, die door een schoolarts geschiedde, is gebruikt. Kippen kennen geen g re n z e n. Dezer dagen hadden zich te Roerthembach, niet ver van de Neder landsche grens, acht kippenboeren te ver antwoorden, die hun hoenderparken aan weerszijden van de grens hebben. Zij voer den de kippen goedkoop in Nederland in, doch lieten deze op Buitsch grondgebied dure eieren leggen. De Duitsche douane neemt aan, dat op deze manier 2 mdllioen eieren gelegd zijn. De verdachten kregen elk vijf maanden gevangenisstraf. 'Vrachtauto op den over weg. Zondagmiddag is te Apeldoorn een oplegger met truck bij het oversteken van een onbewaakten spoorwegovergang ten zuiden van het spoorwegstation te Beek bergen in den modder, welke aan weers kanten van den overweg stond als gevolg van den dooi na den sneeuwval in de vo rige week, blijven steken. De truck met oplegger, die beladen was met zakken meel, besloeg den geheelen overweg. De chauffeur kon de auto met geen mogelijk heid van zijn plaats bewegen. Bij het na deren van een lokaaltrein van den dienst Apeldoorn-Dieren heeft de bestuurder den auto verlaten. De trein reed de truck met oplegger middendoor en werd zelf daar bij licht beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De spoordienst ondervond weinig vertraging. 'Zonder licht. De gemeenten Schoonhoven, Ammerstol en gedeeltelijk Bergambacht, hebben een donkeren Za terdag en Zondag gehad tengevolge van een ernstige storing in de electriciteits- voorziening. Juist toen Zaterdagmiddag de duister nis begon te vallen, ontstond in den kabel welke van Gouda stroom toevoert, een storing. Schoonhoven en Ammerstol ge raakten daardoor zonder electriciteit en ook Bergambacht ondervond hinder van het euvel. Een gedeelte van dit dorp zat eveneens in het donker. In gebouwen, zaken en huizen moest men zich met ouderwetsche middelen zoo goed en zoo kwaad als het ging behelpen. De stagnatie heeft den geheelen Zon dag geduurd. Het bleek, dat tusschen Stol wijk en Bergambacht in den kabel een defect was ontstaan ten gevolge van een verzakking van een zinker van de pas- gelegde waterleiding. Zoodra men de plaats van de storing had vastgesteld, is men met man en maoht begonnen een noodkabel te leggen. Met dit werk is men vannacht gereed gekomen, dam. Aan den Ooster-Ringdijk te Am sterdam brak Zaterdagmiddag een zware brand uit in een zomer- en winterberg- plaats van motorjachten, zeiljachten- en scheepjes, alsmede kano's. De roode gloed van het vuur was in de geheele stad zicht baar. De brandweer bestreed bet vuur met zes stralen, gevoed door twee motor spuiten. Tientallen torandwaChts waren eenige uren doende om de vlammen te dooven. Zij wisten te beletten dat een tweede loods werd aangetast. De brandende loods met inhoud ver teerde volkomen. Ruim 30 motor- en zeil- vaartuigen en 125 kano's werden vernield. iTwee auto's met gesto len goed. De politie te Loenen (gem. Apeldoorn) heeft Zondagmiddag een el- leenwonenden 50-jarigen man, zekere B. uit Loenen, aangehouden als verdacht van diefstal van rijwielen, waschgoed en de kens, timmermansgereedschap en andere goederen. De diefstallen waren reeds vanaf het begin van het vorig jaar gaande en had den de bewoners van Loenen en omgeving zeer verontrust. Behalve te Loenen heeft B. ook te Apel doorn, Beekbergen, Eerbeek en Brammen zijn slag geslagen. De politie nam in de woning van B. vijf gestolen rijwielen en een groot aantal van diefstal afkomstige voorwerpen in beslag. Deze vulden tezamen twee politie-auto's. B. beeft bekend de diefstallen gepleegd te hebben. 'Zwaar beproefd gezin. Een ziware slag heeft de familie H. te Gouda getroffen. Het 1 -jarig zoontje had een noot in zijn luchtpijp gekregen en was in verband daarmee in bet ziekenhuis te Leiden opgenomen. Tijdens een bezoek aan zijn kind is de vader tengevolge van een hartaandoening plotseling overleden. Thans is ook het jongetje gestorven. Ernstig ongeluk. Zondagmor gen is onder de gemeente Someren de ge huwde 30-jarige Arens, kellner te Den Bosch, toen hij achter een autobus om plotseling den weg overstak, gegrepen door een autobus, die van Asten naar Helmond loopt, en op slag gedood. Het voorloopig onderzoek heeft uitge wezen, dat den chauffeur geen schuld treft. D'e ongelukkige laat een vrouw en twee kinderen achter. Men rijdt nog schaatsen. Naar men meldt, heeft een schaatsenfa- brikant in Friesland in de jongste korte ijsperiode van een paar dagen meer dan 25.000 paar schaatsen afgeleverd. i Brand te Jutph&as. Eën felle brand beeft Zondagmorgen te Jutphaas, toen de bewoners afwezig waren, een si garenwinkel annex woonhuis, bewoond door de fam. N. v. d. Sprong, in de ascb gelegd. Omtrent de oorzaak is nog niets met zekerheid te zeggen. Toe st and van Dr Brou wer. De toestand van den Zendings- director, Dr K. J. Brouwer uit Oegstgeest ■die zwaar gewond werd bij het auto-on geluk op den Amsterdamschen straatweg bij Arnhem, is wat vooruitgaande. Het levensgevaar is echter nog niet geheel geweken. De overige gewonden maken bet goed. Zij zullen evenwel nog langen tijd in bet ziekenhuis verpleegd moeten wor den. Geen der slachtoffers herinnert zich iets van het ongeluk. (Tel.) VERLAGING RICHTPRIJS TARWE EN INKRIMPING SUIKERBIETENVER BOUW. Telegram van de Z. L M. De Zeeuwsche Landbouw Maatschappij bericht ons, dat met groote ontsteltenis uit Den Haag bet bericht werd ontvan gen, dat de richtprijs van de tarwe van f 10 op f 9 is gebracht en voorts dat de op pervlakte suikerbieten, die in 1936 in Zeeland kan worden beteeld, sterk wordt ingekrompen, aangezien besloten is de ge legenheid open te stellen in de Veenkolo niën en in de Wieringermeer suikerbieten te telen. Dat dit zware slagen voor den Zeeuwscben landbouw beteekenen behoeft geen betoog. Door de Z. L. M. is, zoodra dit veront rustende bericht haar bekend was, bet volgende telegram tot den Minister van Landbouw en Vissöherij gericht; „Zeeuwsche Landbouwmaatschappij te Goes acht bet opnieuw veriagen tarwe- prijs noodlottig. Negen, gulden geheel on voldoende voor dekken productiekosten. Landbouwers zaaiden in goed vertrouwen dat prijzen zeker niet verlaagd zouden worden de tarwe uit. Verzoekt Uwe Ex cellentie dringend op deze beslissing te rug te komen. Bovendien zeer verontrust over berichten verplaatsing van suiker bieten vanuit Zeeland naar elders. Bie tenareaal reeds sterk beperkt tot groote schade van landbouwers, arbeiders, schip pers en vervoerders. Verzoekt met aan drang verbouw suikerbieten waar deze nimmer zijn geteeld niet te doen gaan ten koste Zeeuwsch areaal. Zeeuwsche bedrij ven op veeteeltgebied groote offers ge bracht, thans in voortbestaan getroffen". De verleening van teeltvergunningen. De veilingsvereen. en tuindersbond, De Noordermarktbond, heeft beslaten te trachten verandering te verkrijgen in de manier waarop teeltvergunningen wor den verleend. Deze zijh n.l. in den regel persoonlijk. Het gevolg van dit stelsel is reeds geweest, dat sommige landerijen niet konden worden verpacht. De Noor dermarktbond is van oordeel dat het principe juist is, doch dat er een instan NIEUWE VLIEGTUIGEN VOOR DE K. L. M. AMSTERDAM. De gunstige resultaten welke de K. L. M. tot dusver met de Dou glas D.G. II heeft opgedaan heeft haar doen besluiten bij de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek een order te plaatsen, van 'drie nieuwe machines van hetzelfde type. Deze toestellen zullen geheel gelijk zijn aan de reeds in gebruik zijnde, behoudens een aantal kleine wijzigingen en verbete ringen welke in de practijk wenschelijk zijn gebleken. De levering der nieuwe vliegtuigen zal in Mei 1936 geschieden. L00NBIJSLAGREGELING IN LAND- EN TUINBOUW VOOR 1936. DEN BLAAG. De Minister van Sociale Zaken heeft besloten, dat de loonbijslag- regeling voor land- en, tuinbouw ook in 1936 zal gelden, met dien verstande, dat de eerste vier maanden van 1936 de rege ling voor den landbouw wordt onderbro ken, om op 1 Mei 1936 voor een geheel landbouwjaar dus tot 30 April 1937 te worden voortgezet. De volledige regeling zal spoedig wor den bekend gemaakt. EXPORT VLEESCH EN VLEESCHPRODUCTEN. DEIN HAAG. Naar wij vernemen ligt 't in de bedoeling van de bedrijven, welke zijn aangesloten bij de „Groep Bacon" van de Nederlandsche vereeniging van expor teurs van vleescb en vleeschproducten, zich tot de Nederlandsche Veehouderij- oentrale te wenden met verzoek wijziging te brengen in de vergoeding welke vanaf 1 Januari a.s. betaald zal worden voor de bereiding van de voor uitvoer naar En geland bestemde bacon. De in uitzicht ge stelde vergoeding bedraagt f 3.80 per 100 K.G. geslacht gewicht, hetgeen neerkomt op ongeveer f 2.50 per varken, zoo deelt de groep mede. Deze vergoeding is zóó laag, dat slechts enkele bedrijven daarvan bun werkelijke uitgaven rallen kunnen dekken. Daarte genover zal het de bedrijven in bet vervolg vrij staan om door het verrichten van andere werkzaamheden te trachten het tekort te dekken. Het is echter hoogst twijfelachtig of men daarin slagen zal. Een voor de Nederlandsche Veehouderij Gentrale belangrijke factor is, het komen vervallen van de garantie dat minimaal vergoed zal worden 85 pet der kosten in het laatste kwartaal van 1933. Het behoeft voorts geen betoog, dat de fabrieken door de annuleering dezer be paling in beduidend ongunstiger positie zijn gekomen. Om stopzetting der bedrij ven te voorkomen, rallen de baconfabri- kanten trachten onderling een schaal van verdeeling op te maken, waarbij de klei nere fabrieken 6070 cent per K.G. meer ontvangen dan de grootere bedrijven, om dat zulks voor de Nederlandsche Veehou- houderijcentrale hoogere lasten meebrengt CRISIS-PLUIMVEEH0UDERIJBESLU1T 1936 I. DEN HAAG. Naar wij venemen is dezer dagen de afkondiging te verwachten van bet crisis-pluimveebouderijbesluit 1936 I. Dit besluit houdt in een bestendiging van de geldende teeltregeling van de pluimveehouderij. Wat de beperking aan gaat kan worden medegedeeld, dat aan de kuikenbroeders zal worden toegestaan evenveel broedeieren in bun broedmachi nes in te leggen als zij in 1935 hebben ingelegd. Om deze beperking mede dienst baar te maken aan het tweede doel der teeltregeling en verbetering van de kwa liteit van de pluimveestapel, zal aan de gewone broederijen worden toegestaan in hun broedmachines te leggen 55 pet. van het totaal aantal pluimvee-eieren, vastge steld in de hen voor 1935 uitgereikte broedvergunning. Daarenboven zullen zij echter nog 25 pet. van het hiervoor ge noemde aantal broedeieren mogen inleg gen, indien zij zich verbinden deze broed eieren rechtstreeks te betrekken van fok kers in of houders van vermeerderings- bedrijven. Het vorig jaar bedroeg 'dit percentage 15 pet. Men meent door verbooging van •dit percentage tot 25 langzamerhand te kunnen geraken tot een meer volledige doorvoering der teeltregeling. Het ligt in de bedoeling de tot stand kerning van een .regeling te bevorderen, waardoor de broedeieren van fokkers en houders van vermeerderingsbedrijven te gen! matigen prijs ter beschikking van de gewone kuikenbroeders zullen kunnen ge steld worden. Op deze wijze zal aan het fokkerijwezen een steun worden verleend, welke tegelijkertijd ten goedle zal komen aan de gewone kuikenbroeders en derhal ve ten bate zal zijn van de geheele pluim veehouderij. Directeur-generaal Volksgezondheid. DEN HAAG. In een bijeenkomst ten departemente van Sociale Zaken, welke werd1 bijgewoond door Minister Slingen- berg, oud-Minister Aalberse en verschil lende hoofdambtenaren der aid. Volksge zondheid is hedenochtend plechtig ai- scheid genomen van MrL. Lietaert Peerbolte, die met 1 Januari a.s. 's Rijksdienst verlaat als directeur-gene raal der Volksgezondheid. Hij werd benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. BODEGRAVEN. Dezer dagen werd de 10-jarige J. v. Gr. alhier, terwijl hij mot een meisje op straat wandelde, aangere den door een auto, welke bestuurd werd door zijn broer Simon, die chauffeur is in dienst der firma B. J. v. Gr. wist zich door een handige beweging voor op de motorkap te werken, zoodat hij er met enkele lichte verwondingen afkwam. De bijzondere omstandigheden, waaronder dit ongeval plaats had (de chauffeur was n.l. met de auto 't trottoir opgereden, zon der dat daarvoor eenige reden bestond) gaf de politie aanleiding tot een nader onderzoek. Gebleken is, dat de 19-jarige chauffeur opzettelijk zijn broer heeft aan gereden. Reeds vroeger heeft hij gedreigd zijn broer van bet leven te berooven, waa neer hij zijn omgang met bet meisje niet beëindigde. Tegen S. v. G. is thans pro ces-verbaal opgemaakt wegens poging tot doodslag. Doodelijk ongeval. VLIJMEN. Hedenmorgen viel de slager H. Heesbeen alhier in de kokerij, doordat hij uitgleed met zijn voorhoofd op een ke- telrand en daarna met een zijner oogen in een sleephaak, welke tot diep in het hoofd doordrong. Bewusteloos en hevig bloedend werd hij door zijn knecht ge vonden die direct medische hulp inriep. De geneesheer kon slechts den dood con stat eer en. De oorlog in Abessynië. ADDIS ABEBA. De Negus van Abes synië heeft bij den Volkenbond geprotes teerd tegen bet door de Italianen in brand steken van kerken en bet mishandelen der burgerbevolking. Eveneens tegen bet ge bruik maken van gifgassen hetgeen een schending' van het Volkenrecht wordt ge noemd. Gemeld wordt, dat de Italianen aan het Noordelijk front reserves uit Asmara laten aanrukken. Aardbeving. STRAATSBURG. De bevolking is van morgen opgeschrikt door een 2-tal schok ken te 3.11 uur en om 3.41 uur. Alle hui zen trilden op hom grondvesten, doch tot dusver werd nog niets omtrent schade gemeld. Er gaan geruchten, dat in som mige mijnen instortingen zouden hebben plaats gehad. Jan. 2 'sH. Hendrikskinderen. Woonhuis, Kas, Bouwland en Tuin, v. Dissel. 3 Oostkapelle. Houtveiling „West- hove", Blaupot ten Gate. 3 Biggekerke, Inboedel aan A 57, Terp stra. 7 Goes, (Prins van Oranje), Huizen en Garage's, Verbist. 7 Serooskerke, Kaphout op stam, Blau pot ten Gate. 7 Goes (Pr. v. Oranje). Woonhuis en 2 perc. Bouwterrein, v. Dissel. 9 Middelburg (Mercurius), Huizen, L. Delft H 11 en Segeerssingel V 64, v. d. Harst. 14 Oostkapelle, Houtveiling „Overduin", Blaupot ten Gate. 15 Ierseke (bij Nolet), Verp. 26 perc. Bouw- en Weiland, Jonkers. 15 Krabbendijke (bij Otte), Verp. 14 perc. Bouwland, Jonkers. 22 Nisse (bij Jeronimus), 26 perc. Bouw- en Weiland, Jonkers. i Kloetinge, Woonhuis en Tuin, v. Dissel. Febr. 27 Kloetinge. Inspan Sinke, de Wilde. 28 Wissenkerke. Inspan Zuijweg, Heij- boer. Maart. 5 Baarland, Inspan Huissen, v. Dissel. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers hedeD H. V. A. 229 233Vs Ned. Ind. Hdbk. 82 83)4 Philips 237Vt 239)4 Unilever 100 100% Amsterd. Rubber 1066/B 106% Koninkl. Petroleum 214 212 Deli Mij. 198 200 Ned. Scheepr. Unie 451/* 46 4 pet. Nederland 98Ve 98% 4 pet. Nederl. Indië 97Vs 9'77/« U. S. Steel 27% 28 Anaconda 17 3/e 177/« U. S. Leather 5Ve 5Vs Bethlehem Steel 29a/n 29s/b Adj. Chic. Milwaukee 37/s 4VB Cities Service 2Vb 2Vs Intern. Nickel 27Vs 27% Shell Union 9/4 9% Kennecott Copper 17)4 Radio Corp. 7*/s 7 V» Gar Foundry 18 17% Tidewater 9 9"/i« Midcont. Petrol llS/8 117/B Gen. Motors 34 33% American Eüka 14 14 Er wordt met veel meer hoop dan het vorige, het nieuwe jaar ingegaan. De markt liet in verband daarmede een gun stige tendenz zien. zonder dat het tot groote zaken kwam. H.V.A., Tabakken en vooral Redjang Libong hadden naast de Amerikaanscbe afdeeling de meeste aan dacht. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Dec., 2.30 n. Londen 7.25—7.261/». Berlijn 59.22—59.28. Parijs 9.719.76. Brussel 24.78—24.87. New-York 1.4t}V*-4.48Vs. Rotterdam, 30 Deo. 1935. Veemarkt. Aanvoer: 536 vette run deren, 324 vette kalveren, 713 schapen en lammeren, 9 nuchtere kalveren, 484 var kens. Prijzen per kg: vette koeien tot 46, tot 42, 2834, vette ossen tot 45, tot 42, 32 36, vette kalveren tot 87, tot 77, 60 65, varkens (levend gew.) 39, 38, 37, schapen 40, 36, 29, lammeren 40, 35, 28, schapen p. stuk f 18, f 14, f 10, lammeren p. stuk f 14, f 11, f 6. Aanvoer koeien korter, handel traag, prijzen onveranderd. Prima koe tot 52 ct. en een prima os tot 47 ct. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen lager. Een prima exemplaar tot f 1,Schapen en lam meren aanvoer iets korter, handel willig, prijzen voor de schapen iets hooger. Varkens aanvoer als vorige week, handel flauw, prijzen iets minder. Een prima ex. tot 40 ct. Enkele partijen scha pen voor export verkocht. Graanmarkt geen noteering. La Plata f 96 per last. Zaden geen noteering. Vlas: 5690 K.G. blauw 0.55-0.65, 2400 K.G. Holl. geel 0,58-0,65, 300 K.G. Dauw root 0,50-0,55. Handel blijft kalm. De prijzen zijn wel zwak, maar het aangevoerde vlas werd toch tegen ongeveer dezelfde prijzen ver kocht. Aardappelen: Brielsche eigenh. 1,90-2,10, Zeeuwsche id. 1.75-2, Bevelan ders 1.70-1.90, Poters: bonte en blauwe 1.20-1.50, Poters, Eigenh. 1.15-1.40, Z. bonte en blauwe 2,20-2,50 per H.L. Zand- aardappelen 3.5-4 cent. Aanvoer weinig, handel kalm. GOES, 30 Dec. 1935. Druiven, Black Alicante 12-17, Spruiten 18-19, Witlof 9- 16, Wijnpeen 1,40-1.80, alles per 100 KG. Bloemkool 12-15, id. II en III 4-11, roode kool 10,70-13,10, id. BH 4,30, Sa- vooye kool 1,80-3,50, Boerekool 2.30-3.40, Prei 1,30, alles per 100 stuks. Prei 7-8 per 100 bos. MIDDELBURG. Gehuwd: M. G. Snij ders, 20 j. en A. R. de Decker, 17 j.; A. Baak, 24 j. en J. M. Vervoorn, 16 j. Bevallen: L. Poppevan de Putte, z.; W. Dumon TakMetselaar, d., G. Joosse van Leerzem, z. Overleden: A. G. de Bruijn, 89 j., geh. met J. W. Pasveer; P. van Vlaanderen, 78 j., wedn. v. D. D&vidse; J. de Keijzer, 61 j., wedn. v, N. Bosscbaart. GOES. Geboren: Christina Jannetje, d. v. Izaak Matthijsse en Janna van Oos ten; Gornelia Jacoba, d. v. Hendrik Anton Mieras en Neeltje Roose; Dë Pieter Henri, z. v. Davied Pieter Marius Gerrit Leupen en Petronella Maria Huberta van Oekel; Willem, z. v. Lauwerens Johannes van Burgh en Jacomina Pieteraella Stoei. Van 2326 December 1935. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. M. Kerkhove, 22 j. en M. M. Vanloocke. 23 j.; H. F. van der Linden, 27 j. en W. de Raad, 26 j.; W. Bosman, 33 j. en J. H. Glerum, 25 j. Getrouwd: K. H. Stad, 28 j. en M. Cu pido. '25 j. Bevallen: P. van Rosevelt, geb. van Es, z.; A. de Vos, geb. Joustra, d. Overleden: K. J. D&nkaerts, 58 j., ongeh. (VI. C.) RFSKENS. Inzake den brand die hier heeft gewoed, vernemen wij nader, dat in de schuur van den heer Becu behalve een groote hoeveelheid gedorschte tarwe nog lagen opgeslagen groote hoeveelheden ongedorsebte tarwe, erwten, boonen, hooi, stroo, vlas en aardappelen. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den brand. Geref. Kerken. Aangenomen naar Den Oever (als hulppr.), J. v. E'erden, cand. te Gronin gen. Da A Schweitzer. Ds A. Schweitzer, predikant bij de Geref. Kerk van Buiksloot (Amsterdam-Noord) heeft emeritaat aangevraagd. TELEGRAFISCH' WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 31 Dec.: Meest krachtige Zuidelijke tot Z.-Wes- telijke of Westelijke wind, betrokken tot zwaan bewolkt, nu en dan regen. Weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 740. Licht op voor fietsen: Dboadag 4 u. 30 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3