Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken Rechtszaken V DE OMZETBELASTING OP FRUIT. En hoe zij ontdoken wordt. Het Centraal Bureau der vellingen in Nederland heeft aan den minister van financiën een adres doen toekomen, waarin gewezen wordt op de ministerieele beschikking, dat de verschuldigde omzet belasting op het fruit aan de veilingen kan worden voldaan. Deze maatregel zou volgens het adres alleszins voldoen, ware het niet, dat er op het verplicht veilen een aantal uitzon deringsgevallen zijn toegestaan. Deze uit zonderingsgevallen omvatten b.v. markt- tuinders, venters enz. Nu is weliswaar 'n vergunning noodig of een erkenning als zoodanig, doch de praktijk heeft uitge wezen, dat deze al te gemakkelijk te ver krijgen zijn. Op den handel van de genoemde cate gorieën is als regel weinig controle mo gelijk, doordat deze handelaren-tuinders weinig of geen administratie voeren. Ook is wettelijk toegestaan het z.g.n. admini stratief veilen, op welke wijze van veilen eveneens weinig controle mogelijk is. Al deze gevallen zijn gereede aanlei dingen, om de omzetbelasting te ontdui ken, en nu doet zicih 'het verschijnsel voor, dat steeds meer tuinders een van deze methodes gaan volgen, om hun fruit in den handel te brengen zonder de daar voor verschuldigde omzetbelasting naar behooren te voldoen. Dit onttrekken van goederen aan de veilingen is zulk een omvang aan gaan nemen, dat het centraal bureau zich ge- roopt ziet, den minister te verzoeken maatregelen te willen nemen, die kunnen leiden tot het beperken van afwijkingen van de gewone methode van veilen i.e. via de veilingen. Een afschrift van het adres is gezonden aan den minister van landbouw en visscherij. Wemeldinge. Met ingang van 1 Febr. 1936 is het echtpaar J. A. de Blaaij en P. G. de Blaaijden Hamer, Vader en Moeder in het Tehuis van Ouden van Dagen „Vrede-Best" alhier, in gelijke be trekking benoemd te Velp (Gld.) Ter gelegenheid van het zestigjarig huwelijksfeest van het echtpaar P. Lindenbergh en P.. LindenberghDekker, waren in de buurt vele vlaggen uitge stoken en versieringen aan en nabij de woning aangebracht. Het was den ge- heelen dag een komen en gaan van vele vrienden en bestuursleden van verschil lende vereenigingen, corporaties en den Gemeenteraad, waarin de jubilaris zitting heeft gehad, die het jubileerend echtpaar kwamen feliciteeren. Des avonds maakte het muziekgezelschap „O.K.K." een muzi kale wandeling door het dorp en hield bij de woning halt, waarna een marsch werd gespeeld. Een en ander bracht veel publiek op de been. Wolphaartsdijk. Donderdag hield de Kolenvereen. „Eendracht maakt Macht" haar jaarlijksche algemeene vergadering. Uit het verslag van den secretaris, den heer Joh. Lindenbergh, bleek, dat er in het afgeloopen jaar voor de leden waren aangekocht: 6945 ILL. eierkolen f 1,01 per H.L.; 215 H.L. nootjes fl per H.L.; 531 H.L. anthraciet h f 1,55; 836V2 H.L. kachelkolen a f 0,94, alles vrij aan huis bij de leden. Als bestuursleden werden herbenoemd de heeren J. van de Linde en A. den Her der. De verecniging telt momenteel 365 leden. Op den len Kerstdag gaf de Chr. Zangvereen. „Psalm en Lied", alhier een uitvoering in de Geref. Kerk, waarvoor een vrij talrijk publiek was opgekomen. Met veel belangstelling werden een 17-tal lie deren aangehoord, terwijl in de pauzes een klein orkest op verdienstelijke wijze enkele nummers uitvoerde. De heer Re- mijnse, organist, verleende zijn welwil lende medewerking. Het samenzijn stond onder leiding van den eerevoorz. Ds van Heiningen. Koudekerke. D r v. d. H a r s t. De me- dedeeling dat Dr J. J. van der Harst, die op 1 Januari 1936 zijn 45-jarig ambts jubileum hoopt te herdenken, met in gang van denzelfden datum zijn practijk zal neerleggen, is door alle ingezetenen, niemand uitgezonderd, met meerdere of mindere ontroering ontvangen. Slechts zij, die reeds in de herfst van het leven zijn, kunnen zich den voor ganger van den vertrekkenden arts her inneren. Het overgroote deel der inge zetenen kan zich niet realiseeren wat het beteekent het te moeten doen zonder de zoo zeer gewaardeerde geneeskundige hulp van Dr van der Harst. Deze arts, die zich geheel aan zijn patiënten geeft, wien nooit iets te veel is, neemt een groote plaats in bij de burgers van Kou dekerke en ook bij velen daarbuiten, want zijn practijk strekte zich ook uit tot velen, die in andere gemeenten woon achtig zijn. Gewerkt heeft hij dag en nacht en ge woekerd met zijn rijke talenten als geen ander. Daarbij kon hij nog tijd vinden zich ook aan anderen arbeid te geven. Op een en ander lettende, mag den heengaanden arts zijn welverdiende rust niet worden misgund en dient zijn be sluit te worden gerespecteerd. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling dit afscheid niet stil te laten plaats hebben. Een lange, welverdiende rust zij hem toegewenscht. Ritthem. Gemeenteraad. Maan dagavond vergaderde de Raad. Vrijstelling verlichting van stilstaande motorrijtuigen, rijwielen en rij- of voer tuigen. Ingevolge de bepalingen van de motor- en rijwielwet is de houder van een voertuig als hierboven bedoeld ver plicht dit voertuig, ook wanneer het stil staat, des avonds gedurende de duisternis te verliohten, Een en ander brengt aan merkelijke kosten mede voor de houders van vracht- en luxe-auto's indien zij ge heel den avond drie lichten moeten laten branden. Dit kan worden voorkomen door een plaatselijke verordening in 't leven te roepen, welke bepaalt dat auto's, bakfiet sen, rij- en viertuigen binnen een afstand van 25 M. van een brandenden straat lantaarn niet behoeven verlicht te zijn. Besloten werd een dergelijke verordening voor de bebouwde kom van de gemeente vast te stellen. Van de afd. Ritthem der vereen. Rij wielpad Walcheren is een verzoek inge komen om van de gemeente een bijdrage groot f 200 te mogen ontvangen teneinde den aanleg van een rijwielpad tusschen de gemeenten Vlissingen en Ritthem mo gelijk te maken. Met alg. st. werd beslo ten de gevraagde subsidie groot f200 te verleenen. Een belangrijk punt vormde het al of niet toepassen van kindertoeslag voor de bij' de gemeente te werk gestelde werk- loozen. B. en W. hadden voorgesteld niet over te gaan tot invoering van kindertoe slag, maar de groote gezinnen een toe slag te verschaffen in natura in dien zin dat het loon per week, alles inbegrepen niet meer mag bedragen dan f 11. Dhr Osté had liever gezien dat voor ieder kind een zeker bedrag werd toegezegd. Ook vond S-pr. het veel beter dat alles gere geld was tegen dat de werkloozen uitge trokken zijn dan dat men later weer op nieuw moet gaan regelen. Vorig jaar, al dus dhr O'sté, bij! het bezanden van een weg, kwam plotseling alles tegelijk en werden zij, die het niet in de eerste plaats noodig hadden een aantal dagen in de werkverschaffing geplaatst. De voorz. zegt, dat het bezanden van bedoelden weg een algemeen belang was en zoo spoedig mogelijk moest gereed ko men. Hierop antwoordde de heer Osté, dat men dan wel eerder had kunnen be ginnen. De voorz. antwoordt hierop dat niet eerder kon worden begonnen, aange zien gewacht moest worden op de toe stemming van Jhr. van Vredenburg. Vervolgens vraagt dhr Osté hoe het kwam dat er eerst maatregelen genomen werden wanneer plm. 12 personen uitge trokken zijn, zooals vorige keer het geval geweest was. Hierop antwoordde de voor zitten, dat zooveel tijd benoodigd was voor het zoeken naar een geschikt werk- object. Besloten werd daarna overeen komstig het voorstel van B. en W. te handelen en de door B. en W. ontworpen regeling vast te stellen. Meliskerke. Alhier vergaderde onder leiding van den heer J. Geschiere de landbouwvereen. (afd. Z.L.M.). Als bestuurslid werd herkozen de heer W. de Buck. Als spreker trad op ir. Bouwman, hoofdambtenaar bij de L.G.O. in Zeeland, met het onderwerp: De steun maatregelen voor het agrarische bedrijf. De heer B. Franse, voorz. "van de Coöp. Eiland Walcheren, bepleitte de belangen van die Vereen. D'e vergadering besloot om aan het be stuur van den Polder Walcheren te ver zoeken, het polderwater dieper weg te maken dan tot heden gebeurt. De lande rijen hebben daar groote behoefte aan, vooral bij regenval is het polderpeil bui tensporig hoog. Bruinisse. Schadepost. Een der matrozen van het stoomschip Zijpe der R.T.M. nam Zaterdag, zooals gebruikelijk is, het weekloon van de employé's der R.T.M. te A.J.-Polder mee om het hun te overhandigen. Behulpzaam zijnde bij het aan boord nemen van een auto moest de matroos zich bukken om een balkje weg te nemen en daarbij gleed het week loon zijner kameraden, hetwelk hij in de borstzak van zijn werkjas had gestoken, tusschen ponton en boot de haven in. Po gingen om het geld, pl.m. f 40 op te bag geren, slaagden niet. (M. G.) Tholen. Gemeenteraad. Dinsdag vergadeide de raad. Afwezig met kennis geving wethouder Deurloo. Op een ver zoek van den heer van Liere, alsnog in 1936 tot schilderen zijner gemeentewo<- ning over te gaan, wordt afwijzend be schikt. Hij' zal op andere wijze worden geholpen. Een verzoek van het bestuur der Boerenleenbank om over te gaan tot bestrating der Voorstad, wordt gerenvoy- eerd naar B. en W. De driejaarlijksche afrekening der bijzondere scholen wordt vastgesteld Besloten wordt toe te treden tot het registratie-bureau der vereen, van Ned. gemeenten. Een langdurige bespreking vindt plaats over het voorstel van B. en W. tot restauratie van den toren, hetgeen de ge meente zon kosten de som van f 12.500. De totaalkosten bedragen f 81000. De heer Mo-elker meent, dat nu men deze kans krijigt, men die ook moet aan grijpen. De heer Overbeeke zegt, dat het hem niets kan schelen, of de toren er blijlft of niet, althans indien het zooveel zal moeten kosten. Na de toren volgt straks de kerk en ook daaraan zijn wij dan moreel verplicht mede te helpen be talen. Alles komt op de schouders van de belastingbetalers, terwijl Spr. niet be grijpt, hoe het werkfonds hieraan zoo'n groot bedrag kan geven, daar het toch weinig werkverruiming zal brengen, al thans voor Tholen zeker niet. Als men de toren sloopte, weet Spr. zeker, dat men voor dit bedrag een nieuwe zou heb ben. Zonde van het geld, roept Spr. Wij kunnen dien toren best missen en hebben genoeg aan dien op het stadhuis. De voorz. is het met Spr. niet eens, wat betreft de gelden van het Werkfonds. Deze toch dienen ook voor aansohaffing materiaal, wat tooh ook weer gemaakt moet worden, De heer Moelker meent, dat de toren zoo'n mooi effect meake tegen de monumentale kerk. De voorz. zegt, dat men kans heeft, dat bij niet nazien, de toren in elkaar valt. Voor f 12.500 zal men geen nieuwe toren krijgen, terwijl men bij restauratie be reikt, dat de toren één geheel blijft met de mooie kerk. De heer Overbeeke zou het wel jammer vinden dat de toren in elkaar zakte, doch een ramp acht hij het niet. Met de stem van den heer Overbeeke tegen werd het voorstel tot restauratie aangenomen. Aan den heer G. Hollestelle wordt met ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag verleend als archivaris, terwijl men hem toch het archief zal laten verzorgen op andere voorwaarden. Aan den heer G. J. Schot wordt een vaste aanstelling gegeven als gemeente werkman tegen een salaris van f 884. De heer Overbeeke doet het voorstel Schot f 25 meer te geven; dit wordt niet gesteund. Een langdurig debat ontstaat over het voorstel van B. en W. tot ont slaan van den grafdelver Tichem. Na een langdurige discussie tusschen den voorz. en weth. van den Berge, als voorstanders, tegen de heeren Moelker en Overbeeke als tegenstanders van ontslag, wordt met 4 tegen 2 st., die der heeren Bogert en v. d. Berge, besloten de functie van grafdelver te handhaven en Tichem alsnog geen ontslag te geven. Kastekort ontdekt op een Hulppostkantoor. Bij. een kas controle in het hulppostkantoor te Nieuw-Borgvliet is Dinsdag een kaste kort ontdekt. Men koesterde reeds eenig vermoeden, dat dit het geval was en ging daardoor onverwacht tot controle over. De postmeester J. V., die met de leiding van dit hulpkantoor was belast, heeft bekend, het tekort te hebben veroorzaakt. Hij is, hoewel hij het 'tekort heeft aan gezuiverd, op staanden voet ontslagen. De man is ruim 35 jaar in dienst van de P. T. T. geweest. Smokkel drama aan de Belgische grens. Dinsdagnacht stond een groep douane-ambtenaren op post aan de grens bij Moerbeeke-Waes, toen zij een groote gepantserde vracht auto, met vee geladen, de Nederlandsche grens hoorden naderen. Zij gaven het sein tot stoppen, waaraan de chauffeur van den wagen geen gevolg gaf. In aller ijl werden daarop versperringen over den weg geworpen, 'terwijl een ware regen van kogels uit revolvers en karabijnen op de pantserauto neerkwam, zonder dat dit echter eenig resultaat opleverde. De smok'kel-auto was spoedig uit het gezicht verdwenen. Op hetzelfde oogenhlik naderde een leege pantserauto uit de richting Moer- beeke-dorp. Ook de chauffeur van dezen wagen weigerde te stoppen en reed in volle vaart door. De brigadier der douane Alfijn, die niet tijdig opzij, kon springen, werd door de auto gegrepen en een eind- weegs meegenomen in de richting van de grens. Vóór de grens bereikt werd, wier pen 'de inzittenden van den wagen den ambtenaar in een langs den weg loopen- de sloot, waar de man ernstig gewond bleef liggen, 'tot hij door zijn kameraden gevonden werd. Auto-ongelukken. Nabij Arn hem is een personenauto geslipt. De wagen werd aan de voorzijde geheel in gedrukt. De inzittenden, de predikant Ds Brou wer uit Oegstgeest, zijn beide dochters en een dienstbode, kregen verschillende kwetsuren. Per ziekenauto zijn zij naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Ds Brouwer heeft een rechterbeenbreuk en een kaakfractuur bekomen. De beide dochters van ds B. bekwamen verschil lende snijwonden, terwijl he't dienst meisje een hersenschudding kreeg. Op den rijksweg HaarlemAm sterdam is Dinsdagavond een ernstige aanrijding ontstaan tusschen twee auto's, waarhij de 34-jarige Mr D. v. d. W. te Aerdenhout, ernstig werd gewond, zoodat hij in hewusteloozen 'toestand naar het Diaconessenhuis te Haarlem moest wor den vervoerd. Volgens de verklaringen van den heer D. uit Hoorn, den bestuurder van den anderen auto, zou het ongeluk als volgt zijn geschied D. kwam uit de richting Haarlem en remde toen hij bij den overweg van de Haarlemmermeerspoorlijn was gekomen; door de gladheid van den weg slipte hij echter. Ui't de tegenovergestelde richting naderde met vrij groote snelheid een klein model auto, bestuurd door Mr v. d. W., die vermoedelijk, omdat hij plot seling eeen wagen scheef op den weg zag staan, naar links uithaalde. De afstand om de manoeuvre met suc ces te volbrengen was evenwel te klein en een hevige botsing was het gevolg. Mr v. d. W. bleek er ernstig aan toe te zijn. Twee verkeersongelukken. Donderdag stak de ruim 40-jarige v. O., ter hoogte van het raadhuis te Beverwijk, plotseling per fiets de straat over. De man sloeg geen acht op het naderende verkeer en werd dientengevolge gegrepen door een autobus. De man was op slag dood. D'e man was gehuwd en vader van drie nog jeugdige kinderen. Korten tijd later gebeurde op dezelfde plaats opnieuw een ongeluk, Toen werd een 15-jarige jongen, die eveneens op on voorzichtige wijze den rijksweg overstak, door een auto uit Sassenheim gegrepen. Het jonge mensch liep zware verwondin gen op aan de beenen. 1 Autodieven gearresteerd, Bedurende de laatste maanden werden in Eindhoven telkens op brutale wijze auto's gestolen, welke de eigenaars onaf gesloten voor woningen hadden gepar keerd. Zoo zijn er Zaterdagmiddag nog een auto en twee jachtgeweren gestolen. Maandagmiddag is echter door een toe val deze auto opgespoord. De gendarme rie van het Belgisohe plaatsje Bourg Leo pold vond in een sloot langs den weg een auto, welke tengevolge van de gladhen1 van den weg was geslipt. Papieren in den wagen wezen uit, dat het een gestolen auto uit Eindhoven moest zijn. De be stuurder, zekere H. van L., wonende te Eindhoven werd aangehouden. Hij beken de de auto Zaterdag te Eindhoven te heb ben gestolen en is deswege in arrest ge steld. Zijn uitlevering zal worden ge vraagd. Bij het verdere onderzoek kwam vast te staan, dat hij deel uitmaakte van een complot autodieven, bestaande ui' nog vier andere Eindhovenaren 0. van L W. en de R. De politie heeft hen des nachts van hun bed gelicht. Bij het verhoor hebben zij bekend, dat zij nog drie gestolen auto's in België hebben verkocht. Weer een eigenaardige geschiedenis. Een zekere H. uit Glanerbrug heeft Zaterdag j.l. te Gronau een eigenaardige geschiedenis beleefd. Genoemde H'. is namelijk verloofd met een Duitsch meisje en reed met haar van Gronau naar Glanerbrug, toen zij aange houden werden. De beambte gelastte hen naar Gronau terug te gaan, waarbij hij de conversatie tusschen het verloofde paar verbood. H. hoorde, op het politiebureau aange komen dat hij verdacht werd van devie zen smokkelen. Toen een agent hem naar een cel wou brengen, zag hij kans te ont vluchten. Hiji gaf den beambte een gewel digen por in den rug, daardoor hij' voor over de trap afduikeldp. II. snelde naar buiten, greep een fiets, die daar stond en reed in wilde vaart weg. Personen, die hem wilden tegenhou den, gaf hiji rake klappen. Op een gegeven oogenblik kwam hij te vallen; bijna was hem dit noodlottig geworden, maar toch slaagde hij er in, achtervolgd door eenige douane-ambtenaren, die ook nog eenige schoten op hem losten, Glanerbrug te be reiken. H., die binnenkort in het huwe lijk zou treden, had eenige huwelijksin- koopen gedaan in Gronau, die hiji met Markenbiljetten heeft betaald. De invoer van deze biljetten is momenteel verboden, maar H. beweert, dat hij' deze reeds had ingevoerd, voor de betreffende bepalingen van kracht werden. Het meisje is later vriji gelaten, doch zij staat onder politiebewaking en haar is verboden naar Holland te gaan. Later werd H. verzocht naar Gronau te komen, om verklaringen af te leggen. Toen hij weigerde, werd hem een vrijge leide beloofd, doch ook dat weigerde hij'. Wel wilde hij op Nederlandsch grondge bied verklaringen afleggen, terwijl dan de Duitsche beambte zich op Duitsch grond gebied bevond. Bij dit verhoor zouden H. door den inspecteur beleedigende woor den zijn toegevoegd. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie S.O.S.-RQEP UIT HET VERRE OOSTEN „Vrijwillige Verhuizing". Het Neco'rus-Comité meldt ons: Met deze woorden werd in de eerste helft van 1935 de' verhuizing van een Ghriistenkolonie in Rusland bekend ge maakt. D'e ware toedracht is volgens nadere mededeelingen, waarvan we de juistheid konden constateeren, aldus: Sedert 1882 woonden 80 gezinnen van Hollandsche en Duitsche afkomst afge sloten van de wereld in een eigen kolonie en leefden daar ongestoord van landbouw en veeteelt. Maar ook over deze plaats gin'g de golf van de revolutie, waarbij- er veel bloed vloeide. Alle ambtenaren van hoog tot laag werden vermoord, handel en bedrijf werden stil gelegd, daar alles onteigend werd en ook deze streek werd „gezegend" met een bolsjewistische re geering. Voorloopig liet men de Christen- kolonie met rust, omdat de geheele sa menleving van deze'kolonie op Christe- lijk-eoramunalen grondslag opgebouwd was, wat aanvankelijk de nieuwe heer- schers zeer imponeerde. Totdat drie jaar geleden een nieuwe Sovjet-wet werd uitgevaardigd, waarvan de korte inhoud is: weg met allen gods dienst. De Kolonisten konden natuurlijk deze wet niet gehoorzamen; daarop be gon de regeering zware lasten op te leg gen, en hoe deze gemeente zich ook in spande, om het vereischte op te brengen, nooit wa-s het voldoende en elk jaar werd de last verzwaard. Den 27en April 1935 werden de 80 ge zinnen met geweld uit hun land verdre ven en naar een onherbergzaam, woest oord gezonden. De verhuizing moest zoo vlug plaats vinden, dat niets kon worden meegenomen, zelfs geen eetwaren voor on derweg. Eerst enkele dagen op een schip, daarna per trein, d.w.z. per veewagen, waarin zij zoo op elkaar gedrongen wer den, dat op deze treinreis een volwassen, overigens gezonde man en tien kleine kin dertjes stierven. Den 17en Mei kwamen zij op de nieuwe verblijfplaats aan, Allen waren bij aan komst ziek van den honger en de doorge stane ellende en allen zagen er uit als levende skeletten, 'Deze kolonie van meer dan 800 perso nen, die in den jare 1985 om hun geloof „verhuisd" werd, ziet geen mogelijkheid meer om te leven. Een meisje schrijft aan haar grootva der: „Grootvader, zijn er werkelijk nog plaatsen, waar men genoeg brood kan eten? Moeder heeft nu al veertien dagen niet anders dan gras voor ons kunnen koken en mijn 'buikje doet zoo'n pijn". Men noemt deze menschen „vrijwillige landverhuizers". En de wereld zwijgt Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 24 Dec. 1935. De volgende personen waren gedag vaard: K. M., 25 j., stoelenmatter te Schore, gedetineerd, wegens rondbrengen van bedelbriefjes, aldus bedelende te Wissen- kerke. Eisch en uitspraak 12 d. h. M. M. N., echtgenoote van G. L. F. G. A., 43 j., te Brugge, gedetineerd, wegens rondzwerven zonder middelen van be staan. Eisch en uitspr. 7 d. h. A. K., huisvr. van J. S., 51 j., zonder beroep te Wemeldinge, wegens beleedi- ging van Tona Zonnevijlle. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. A. G., 30 j., chauffeur te 's Heerenhoek wegens diefstal van een hoeveelheid ma cadam, toebehoorende aan de gemeente Borssele. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. A. P. S., 28 j., arbeider te Haamstede wegens mishandeling van Adriaan Land meter. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. A. G. L. N., 28 j., koopman, te Mid delburg, wegens mishandeling van J. P. Blommaert en E. A. Roeland te Graauw Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. J. L., 38 j. werkman te Goes, wegens mishandeling van A. Jacobs. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. H. A. S., 23 j., bankwerker te Goes, we gens diefstal van 'n zilveren dames-pols- horloge met zilveren armband, dat van misdrijf afkomstig was en dat hij als ge- j schenk heeft aangenomen. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h, J. L., huisvr. van L. J. P., 20 j., zonder beroep,te Go-es, wegens verduistering van een zilveren damespolshorloge, toebehoo rende aan J. J. Haasdonk, welk voorwerp zij' op de Vlasmarkt te Go-es had gevon. den. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h. A. G. van O., 52 j., arbeider te Vlissin gen, wegens wederspannighei-d tegen den agent van politie Boonman. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h. Hooger beroepen. Door den Officier van Justitie te Middelburg en J. C. C., 55 jaar, koopvrouw, wonende te Terneuzen, thans gedetineerd, is hoo ger beroep aangeteekend tegen het von nis der Rechtbank te Middelburg, waar bij laatstgenoemde wegens oplichting meermalen gepleegd, is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Door C. R., 30 jaar, koopman, wonen de te Terneuzen, gedetineerd, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank, waarbij hij wegens mishan deling is veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf, wegens bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht. Door J. van der M., 25 jaar, koop man, wonende te Middelburg, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Politieverordening te Arnemuiden is ver oordeeld tot f 3 of 3 dagen hechtenis. Idem door J. v. D., werkman, wonende te Heinkenszand, tegen een vonnis van den Kantonrechter, waarbij hij wegens overtreding van de Wapenwet is veroor deeld tot f 15 of 8 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van het geweer. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 28 Dec.: Matige tijdelijk krachtige Z.O. tot Z.W. wind. betrokken tot zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen, tijdelijk regen, aanvankelijk iets zachter. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind hedenochtend te 8.20 u. aan alle posten: Weest op uw hoedel Stand van hedenmiddag 3 u Stand van Dinsdagmorgen 10 u.: 761 Licht op voor fietsen: Vrijdag 4 u, 23 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6