Hoe ontstaan verkeers ongevallen Gemengd Nieuws. wekker ven een ambtenaar van de Ned, Spoorwegen, die boven het station woont en ?ioh naar de Kerst-Mis wilde begeven. Behoudens enkele guldens en vracht briefzegels wordt er niets vermist. Laatste Berichten. lichting, welke de laatste weken gepleegd gijn, o.'ft. te Hul«t en Oostburg, Bij zijn aanhouding werden verschil lende artikelen in beslag genomen, Telegrammen. ctatruimen, He oorzaak ligt waarschijnlijk in het verlangen om grens-inoidenten met de Italiaansche troepen te vermijden. Ingezonden Stukken. Afloop Verkopingen en Aanbestedingen Marktberichten 1 Op de aardappelveiling deden: Late Blauwe I 60—73, Poter» 20—27 ot, ser 25 Kg, Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten Adyertentiën. Meest door fouten van bestuurders van vervoermiddelen. Sedert het jaar 1932 wordt door ihet centraal bureau voor de statistiek een statistiek samengesteld van de Verkeers ongevallen, voorzoover die ter kennis van de politie gekomen zijn. De publicatie ge schiedde tot nog toe eenmaal per week in het „Statistisch Overzicht der Ver keersongevallen". Als gevolg van de toene mende belangstelling, die het vraagstuk der verkeersongevallen en daarmede de statistiek ervan, ondervindt, heeft hel centraal bureau besloten, naast de jaar- lijksche publicatie een beknopt driemaan- delijksch overzicht in het maandschrift op te nemen. In de elfde aflevering van dit maandschrift worden voor de eerste maal in een tweetal tabellen kwartaalcij fers gegeven en wel van de verkeersonge vallen, gedurende het 3e kwartaal 1935 in de 7 groote gemeenten des lands gecon stateerd. Het ligt in het voornemen deze publicatie periodiek voort te zetten. De navolgende cijfers zijn aan het thans verschenen maandschrift ontleend. Ge constateerd werden 6158 verkeersonge vallen, waarvan veroorzaakt werden door: fouten van bestuurders van ver voermiddelen 4706 (76,4 pet.), fouten van voetgangers 470 (7,6 pet.), gebreken aan of gebeurtenissen met betrekking tot ver voermiddelen 84 (1,4 pet.), den toestand van den weg, incl. slippen en doorglijden 429 (7,0 pet.), andere oorzaken 354 (5,8 pet.) en onbekende oorzaken 113 (1,8 pet.) blik echter op de kaart van de Isthmus van Panama en men ziet, dat dit wer kelijk zoo is. De boot, die vaart van Oost naar West vaart in 't kanaal inder daad in Oostelijke richting. Het bedrag van de weddingschap wordt dan gewoon lijk door de gelukkige winnaars omge zet in „drinks" in de bar van het groote hotel in Balboa. De kanaalzone staat on der Amerikaansehe controle en bars zijn er ten eenenmale verboden. In Balboa is een groot hotel, net op de grens van de Kanaalzone 1 een paar meters verder aan den overkant is de bar op Pana- meesc'h gebied, waar deze ververschings- gelegenheden wèl zijn veroorloofd. De geheele zone staat onder streng Amerikaansch hygiënisch toezicht, zoo dat de gele koorts, die hier woedde, vrij wel geheel overmeesterd is. Het idee van het Panama-kanaal is niet nieuw. Reeds Columbus zocht een waterweg door de landengte, daar de Indianen beweerden, dat deze er wel was. Hij meende door dezen waterweg te lan den bij den troon van den almachtigen Khan van China. Acht jaar later ont dekte Balboa de Zuidzee en daarmede ook de landengte. In 1523 werd het graven van een ka naal door Hernando Cortez aan Karei V van Spanje voorgelegd. Dit was 250 jaar voor het ontstaan van de natie (Amerika) die bestemd zou zijn om dit plan ten uit voer te brengen. De Dominicanen maakten echter onder het bewind van Philips II een eind aan deze plannen met het Bijbelwoord: „Wa't God vereent, mag de mensch niet schei den." Zij beweerden dat deze woorden speciaal sloegen op de Isthmus van Pa nama. In 1850 werd de Panama-spoorweg aangelegd, en na vijf jaar voltooid, een ware goudmijn voor de aandeelhouders. De Amerikanen namen later deze maat schappij over. De Fransche pifing tot het graven van een kanaal werd een enorme mislukking en kostte aan ruim 15.000 menschen het leven. Daarna namen de Amerikanen het werk over en met het bekende succes. Weliswaar zijn er nog wel eens verzak kingen en aardschuivingen, maar toch gaat de scheepvaart en zelfs de aller grootste schepen geregeld door dit moderne kanaal, dat wel een van de wereldwonderen genoemd mag worden. Brand. Vanmorgen om half vijf is brand ontdekt in een pand aan de Ver- laatstraat te Rotterdam, dat door diverse firma's in gebruik is. Het zoldergedeelte waar de brand woedde, was in gebruik bij de Silvikrin Mij. Met zeven stralen wist de brandwaar het vuur. dat eenigea tijd fel boven het dak oplaaide, te blus- schen. De zolderverdieping is geheel uit gebrand. Te D'runen bij Waalwijk ontstond hedenmorgen brand in de slagerij van oen heer van der Ven. In een oogenblik stond het geheele pand, winkel met woon huis in lichte laaie. Alles brandde ge heel af. In den afgeloopen nacht is een zware bi and uitgebroken in de boerderij van den landbouwer J. Meyer te Bleierheide, gemeente Kerkrade. Dte stallen en schuur zijn tot den grond toe afgebrand. Een groote hoeveelheid landbouwwerktuigen, 12,000 Kg. stroo en haver werden een prooi der vlammen. Een paard, 6. koeien en 50 kippen kwamen in de vlammen om. Het woonhuis kon behouden blijven, De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Inbraak in het station te Blerick. In den nacht van Dins dag op Woensdag tusschen één en drie uur hebben indringers getracht, de brandkast te forceeren van het station Blerick, hetgeen echter niet is gelukt. De inbrekers zijin vermoedelijk in hun werk gestoord door het afloopen van een De dief is op buitengewoon brutale wijze te werk gegaan. Hij' beeft zich ge tooid met een pet van een der employé's en heeft zoo het gebouw betreden. Eenige spoorweg-employé's hebben hem nog ge zien; hij wenschte hen vriendelijk „goe den morgen" zoodat zij niet anders dach ten dan met een collega te doen te hebben. Weer een schip op de kust. Wederom is binnen een betrek kelijk kort tijdsverloop de Noordzeekust getuige geweest van een scheepsstran- ding. Ditmaal was het tusschen Gallants- oog en Petten, waar in den vroegen mor gen van den Eersten Kerstdag bij paal 18 het Nederlandsche schip „Constant" uit Dordrecht, vastliep. De kapitein moet door den zeer dichten nevel de kust niet gezien hebben. Het scheepje, dat bruto 199 ton meet, was ge laden met hout, bestemd voor Groningen. Nadat de deklast over boord geworpen was, is het scheepje er 's middags in ge slaagd op eigen kracht vlot te komen, 't Heeft zijn reis daarna voortgezet. (Tel.) 'Frauduleuze invoer van fototoestellen. Het is gebleken, dat vele personen getracht hebben in Duitschland tegen goedkoope marken du re fototoestellen naar Nederland te bren gen en deze zonder betaling van invoer rechten over de grens te voeren. Geduren de den laatsten tijd wordt aan de grens een strengere controle uitgeoefend en tal van toestellen, welke frauduleus werden ingevoerd, zijn reeds in beslag genomen en de bezitters ervan werden beboet. Naar aan het A.N.P. thans van bevoeg de zijde wordt medegedeeld, is het koo- pen van goederen in Duitschland en het betalen daarvan in Duitschland tevens in strijd met de clearing-overeenkomst tus schen Nederland en Duitschland. Op een desbetreffende vraag heeft het Neder landsche Clearinginstituut te Den Haag medegedeeld, dat hij', die tijdens een ver blijf in Duitschland aldaar een camera koopt en contant betaalt, met de bedoe ling deze hier te lande in te voeren, zich in verhand met artikel 20 der Wet Inter nationaal Betalingsverkeer 1934, welke hem, die in strijd met de verdragsvoor schriften opzettelijk een betaling verricht met straf bedreigt, aan strafvervolging bloot stelt.' Brand te Amsterdam. Eén kleine brand, die in den avond van den eersten Kerstdag is uitgebroken in een kantoor aan de Prinsengracht 1037, te Amsterdam, heeft ernstige gevolgen gehad. Met groote moeite heeft de brandweer een dame die in levensgevaar verkeerde uit de eerste verdieping van het huis kunnen redden terwijl voorts twee brand- wachts bij' het blusschingswerk bedwelmd geraakten en naar het Gasthuis moesten worden overgebracht. Locaaltrein en auto bus. Het locaaltreintje Bovenkarspel Hoorn dat met ingang van 1 Jan. opge heven zal worden, heeft gisteren, naar de Grt. meldt, nog een ongeluk veroorzaakt. Een bus van den dienst Enkhuizen Hoorn is namelijk op een onbewaakten Overweg in de buurt van Venhuizen door het locaaltreintje gegrepen en ernstig ge havend. Gelukkig bevonden zich slechts een paar reizigers in den wagen, van wie er een bij' het ongeluk licht gewond werd. H!et ongeval is hoofdzakelijk te wijten aan de gladheid van den weg, waardoor de bus ondanks het remmen van den be stuurder doorgleed en precies midden op de spoorbaan kwam te staan. Diefstal en inbraken te Noordwijk. Noordwijk is deze week opgeschrikt door een reeks arres taties. Gedurende het laatste halfjaar werden in Noordwijk-Binnen en Noord wijk aan Zee geregeld diefstallen en in braken gepleegd. Het waren veelal inbraken in leeg staande villa's, waar dekens en dergelijke werden buitgemaakt. D'ezer dagen meldde zich hij de politie de ongeveer 19-jarige J. G. De jongen, rijder bij een melkboer, had herhaaldelijk gelden van zijn baas ten eigen bate aan gewend. Deze kreeg argwaan en dreigde den jongen zijn ouders te zullen waar schuwen. C., die langen tijd deel had uit gemaakt van den bende, die het dorp on veilig maakte, werd toen zenuwachtig, daar hij voorzag, dat ook de rest van zijn misdaden aan den dag zou komen. Hij ging uit eigen beweging naar het politiebureau en legde een bekentenis af. Op >zijn aanwijzing werd huiszoeking gedaan bij dep 35-jarigen caféhouder G. A.; onder een der vloeren van diena wo ning trof de politie een grooten voorraad van de vermiste voorwerpen aan. Tevens werd nog een zekere W., onge veer 25 jaar oud gearresteerd. Gedrieën zijn zij op transport gesteld naar Dien Haag. Het aantal inbraken, dat de bende op haar kerfstok heeft, schijnt 40 a 50 te beioopen. Het zonderlinge in de kwestie is, dat van nagenoeg geen dezer mis drijven iets is gepubliceerd. Twee van de hoofdschuldigen bij deze inbraken zijn lid van de N.S.B. Oplichter aangehouden. Te Terneuzen werd aangehouden de 30-jarige J. de L., aldaar, die verdacht wordt van verscheidene gevallen van op Ook te Goes heeft hij enkele maanden geleden zijn slag geslagen. Iemand, die zich de Bruin noemde en voorgaf te wo nen aan den Kloetingscheweg, heeft de fa. W. opgelicht voor een partij manufac turen en den sigarenwinkelier S. voor twee kistjes sigaren. D'e man is ook naar Goes overgebracht en ontkende eerst alles. Na goed recherchewerk en scherpe ver hoeren is hij echter door de mand geval len. Vandaag zal hij naar Middelburg worden overgebracht. Middelburg. Kleine diefstallen. De politie kreeg weder aangiften van verschillende diefstallen. Zoo is een rij wiel, dat bij het station stond verdwe nen, en zijn 'bij een persoon twee konijnen en bij een ander 2 duiven spoorloos uit 'het hok verdwenen. De winkelsluiting. Voor zoo ver nog noodig herinneren wij er aan, dat bloemenwinkels op 30 December tot 10 uur geopend mogen zijn, op 31 Dec. geldt dit voor alle winkels en de Nieuw jaarsdag is voor de winkelsluitingswet gelijk aan de weekdagen. Een slachting. Bij- C. F. aan den Ouden Veerschen weg is een hond, die al meer in die omgeving zijn moord lust botvierde, op bezoek geweest en heeft niet minder dan 22 konijnen dood gemaakt en ten deele opgegeten. Vlissingen. Het stoomschip Nieuw Zee land, dat aan de Schelde te Vlissingen van nieuwe machines is voorzien, is 'heden naar buiten gebracht en zal op de rede gaan proefstoomen, om dan in de buitenhaven te Vlissingen terug te kee- ren en op 2 Januari naar Rotterdam te vertrekken. Goes. De ge meent e-a rchivaris. Burgemeester en Wethouders zijn, naar het „Dagblad van Zeeland" verneemt, voornemens, indien de raad zich daar mee kan vereenigen, een oproep te plaat sen voor de hier vaceerende betrekking van gemeente-archivaris. Daar het Rijk tegenwoordig den eisoh stelt, dat alleen gediplomeerden aangesteld mogen wor den en dit nogal zware offers van de ge meentekas vergt, zijn B. en W. van plan om met Hulst, dat zijn archivaris onlangs ook door den dood verloor, samen te doen. Daar 'Goes van plan is het grootste deel van het salaris voor zijn rekening te ne men, zal de archivaris hier komen wonen. COMMISSARIS VAN POLITIE TE MIDDELBURG. DEN HAAG. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot commissaris van politie te Middelburg de heer J. Fonteyne, thans inspecteur van politie le klas te Dordrecht. Dr Delmonte heeft zijn enkel gebroken. D'E'N HAAG. Naar wij vernemen heeft Dtr Delmonte, één der artsen van de Ne derlandsche ambulance in Ahessynië tij dens de reis van Port Said naar Djibouti zijn enkel gebroken. De toestand is echter niet ernstig en Dr Delmonte kon de reis naar Addis Abeba voortzetten. Waar schijnlijk zal hij eenige weken in de Abes- synische 'hoofdstad blijven. Hij zal dan later de ambulance volgen. DEN HAAG. De contingenteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op f 0,59 per K.G. D'e heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de volgende week vastgesteld op f 0.95 per K.G. (ongewijzigd). HET SCHAPENPOTJE. DEN HAAG. De Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart verzoekt den genen, die meenen alsnog aanspraak te kunnen maken op een uitkeering uit de gelden, welke uit de opbrengst der extra heffingen op den uitvoer van levende schapen en versch schapenvleesch over 1933 en 1934 beschikbaar zijn gesteld, zich vóór 15 Januari 1936 te wenden tot het vleeschexportbureau te Nijmegen. De ze uitkeering bedraagt f 1 voor elk lam, dat blijkens 'de in 1933 gehouden inven tarisatie in het bezit werd gevonden van degenen, die toen het 'houden van scha pen 'als hoofd- of nevenverblijf uitoefen den. De gelegenheid tot 'het indienen van bovenbedoelde aanvragen zal op 15 Jan. 1936 worden gesloten. Minister Colijn bezoekt het garnizoen te Den Bosch. DEN HAAG. De Minister van Defensie a.i. Dr Galijn, heeft heden een bezoek gebracht aan het garnizoen te 's-Her- togenbosch. Bomaanslagen verijdeld. RIO DE JANEIRO. De politie heeft een huiszoeking verricht waarbij de 'hoe veelheid ontplofbare stoffen en bommen zijn gevonden. Een bewoner van het huis heeft toegegeven alles te bewaren in op dracht der communistische partij. Het plan bestond tegelijkertijd bom aanslagen te plegen op alle 'kazernes van Rio de Janeiro. Veerdienst stopgezet. Met ingang van 1 Januari 1936 wordt de nachtdienst van het veer Tiel-Wamel stopgezet. LONDEN. D'e Britsehe en Egyptische militaire autoriteiten 'hebben besloten den pas Solloum aan de grens van Libië te HET 61e ITALIAANSCHE LEGER- BERICHÏ. ROME. Gistermiddag heeft een van on ze verkenningsafdeelingen in den sector van de Takazze een groep gewapende Abessyniërs bij den bergpas van de Af- gaga teruggeslagen. Aan de zijde van den vijand zijn zeer ernstige verliezen geleden. Aan Italiaansche zijde zijn zes zwart- bemden en drie Erythreërs gedood en vier officieren, 9 zwarthemden en 37 Erythre- ers gewond. De luchtvaart was aan het geheele front zeer actief. Buiten verantwoordelijkheid rler Redactie De toekomst van de jeugdige Opzichters. Mijnheer de Redacteur, Het schijnt overbodig te zijn veel over deze toekomst te zeggen. Deze is zooals voor vele beroepen somber en zonder eenig vooruitzicht. Toch moet dat geen reden zijn om bij de pakken neer te gaan zitten. Daarom is in een op Zaterdag 21 Dec. gehouden vergadering van werk zoekende opzichters een voorloopig be stuur gekozen, om over te gaan tot op richting van een vereeniging van werk zoekende opzichters uit bouw- en water bouwkunde. Deze vereeniging stelt zich ten doel de vooruitzichten van den werk- loozen opzichter te behartigen en waar mogelijk te verbeteren. Zij zal trachten nader contact met de autoriteiten te ver krijgen. Bij werkverruimingsplannen van de regeering zal nader aansluiting ge zocht worden. Tevens zal door de ver eeniging een arbeidsbureau beheerd wor den. De lijsten met ingeschrevenen zullen aan verschillende instellingen geregeld ter kennismaking worden toegezonden. Allen, die het belang van aaneenslui ting inzien, kunnen zich opgeven als lid bij den voorloopig gekozen secretaris. Zie verder de in dit blad voorkomende advertentie. Met dank aan de redactie voor de plaatsing, J. v. d. BERGE. Waarde. Dinsdag werd in de Melk- salon aanbesteed het houwen van een woonhuis met schuurtje voor dhr A. Zuydweg'G. van de Sande, Krabben- dijke f2659; Joh. Benou, Krabbendijke f2491; Gebr. Karelse, Kruiningen f2350; J. Griep, Hans weert f2248; Gebr. Alle- wijn, Waarde f '2195; J. Kopmels, Waarde f 21*78; J. van Koeveringe, Schare f2075. Gegund aan den laagsten inschrijver. Goes, 24 Dec. 1935. Graanmarkt. Goudgerst 4.755, Haver 6—6.30, Kookerwten 89, Kroonerwten 9, Bruine Boonen 1111.75. Schokkers 910.75. Aanvoer klein. Eieren per 100 stuks 4.40, per 25 stuks 1.10, winkelprijs 5.40, Eendeneieren 4, Poeleieren 3. Boter per kilo 1.65, per halve kilo O.82V2, winkelprijs 0.92%, fabrieksboter 0.92%, afwijkende boter 0.60, tweede soort boerenboter 0.70 per pond. V.P.Z. Aanvoer 3055 eieren. Prijs 4.60 per 100 stuks. Prijsopgaaf van boter- en eierenihan- delaren: Eieren 4.40, kleine eieren 3. bo ter 70 cent. GOES. Veiling van 24 Dec. Druiven: Black Olicante 1215, peren: Zwijndr. wijnperen extra 14, A 11, Br. Alex. Lucas B 22, G 17, Gieser Wildeman 615, comtesse de Paris 15, kleiperen 713, St. Remy 710, pondsperen 68, winter- louwtjes 47, afval en kroetperen 13, Appels: Goudreinetten A 19, B 17, G 15, zure Bellefleur A 13, B 11, G 9, An- nanas Reinetten 8, court pendu 37, hondsmuil 36, zoete Ermgaarde 512, zoete campagne 610, zoete bellefleur 4 7, Geld. holaart 3—7, afval en kroetap- pels 0,503 gld. alles per 100 kg. Diversen: Noten 0,30, kipeieren 4 4,10, kropsla 3,70, knolselderie 2.90 gld. alles p. 100 stuks; witlof 514, spruiten 12, kroten 2,30, wortelen 0.60 gld. p. 100 kg; prei 4 gld. p. 100 bos; hazen 1,40 1J98, wilde konijnen 0,48, houtsnippen 0,18, patrijzen 0,260,34 gld. p. stuk. GOES, 27 Dec. 1935. Druiven: Black Ali cante 1417, Spruiten 16, Witlof 1015, Kroten 2, Wijnpeën 1,70—1,80, Wortelen 11,10, Uien 1,50, Selderij knollen 2,80, Aardappelen 2,903,30 gulden, alles per 100 K.G. Bloemkool II en III 5—8, Boere- kool 3,40, Roode kool 3,50—11,80, Groene Savoye kool 2,104,10, Andijvie 1,30, Knol selderij 2 gulden, alles per 100 stuks. Sel derij f2,60f3,20, Prei 38 gulden, alles per 100 bos. Hazen f 1,28f 1,74 per stuk. MIDDELBURG, 24 December. Op de veiling deden: Appels: Reine d'Or 58, Goudreinet 818. Fransche Bellefleur 25, Zure Bellefleur 512, Zoe te Bellefleur 2'6. Armgaarde 4 10, Roode Ribbing 210, Sterappel 7, Lisdener Klumphe 910. Campagner 47, Bramley Seedling 510, Honds muil 6, Roode Bakker 7, St. Remy 8-li. Grauwzoet 5, Tante Dora 5, Oldenwater 6 8, Present v. d. Dumorg 7 ct. Peren: Pondspeer 810. Beurré Clair- geau 3, Gieser Wildeman 78, Kleipeer 69, Bergamot 6, Francois Borg 711, Louwtje 7, Rietpeer 1012, Joseph d'Amanlis 47, alles per Kg. MIDDELBURG, 27 Dec. 1035. Op de graanmarkt was wegens de feestdagen geen aanvoer. Noteering werd dus niet opgemaakt. Aangevoerd door boerinnen: Boter f 0,83 kipeieren f 4,75, poelje eieren f 3,50, eendeieren f 4,50. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0,82^, kipeieren f 4,75, poelje eieren 13,50, eendeieren 13,75. Part. prijs van den marktzetter: Boter f 0,91, kipeieren f 5,75', poelje-eie ren f 4,50, eendeieren f 5,50. Part. prijs van den handel: Boter f 0,90, kipeieren f5,50, poelje-eie ren f 4,50., eendeieren f 5. Veilings vereen, Walcheren: Aanvoer 10.000 eieren. Kipeieren: 50—52 K.G. f3,58—f3,78, 52— 54 K.G. f3,82—f3,87, 54-58 K.G. f4,03— f4,08, 56—58 K.G. f4,30—f4,39, 58—60 K.G. f 4,65—f 4,73, 60-62 K.G. f 4,62—f 4,81, 62- 64 K.G. f 4,55f 4,63. Bruine: 5052 K.G. f 3,83, 5860 K.G. f4,62, 60—62 K.G. f4,65. Eendeieren f 4,13. ROTTERDAM. Op de Dinsdag in het Veilingslokaal Warmoezierstraat 37«39 gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 3.80'5.20, Eendeieren 3.153.60. Aanvoer 90.000 stuks. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. W. Reijnhoudt, 24 j. en J. G. Verstraten, 22 j. Bevallen: J. de Visser'Minderhoud. d.; M. BlankerDeïst, d. GOES. Huw.-aangifte: Johannes Pieter van Veen, 2'6 j. jm. te Middelburg en Wilhelmina Louisse, 27 j. jd. Geboren: Lijntje, d. v. Elias Harinck en Pietje Neels; Jacob, z.v. Jacob Meijer en Jannetje Hoogstrate; Adriaan z.v. Ja cobus Pieter van Hese en Pieternella Neeltje Stevense; Jan Marinus z.v. Jo- hannis Gerard Steenhard en Margaretha Meijaard; Francois z.v. Johannes Ha rinck en Hendrika Rijikse, Van 1521 Dec. VROUWENPOLDER. Bevallen: N. in 't Anker geb. Moens, d., levenloos. (M. G). Van 1623 D'ec. WESTKAPELLE, Bevallen: W. Hen- drikse geb. Lous, z. Overleden: W. Jobse, 36 j., man van Karna Verhulst, (M. G.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ous medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 229V2 229 Ned. Ind. Hdbk. 82% 82V2 Philips 230 228 Unilever 101 100% Amsterd. Rubber 105% 105V2 Koninkl. Petroleum 209 212V2 Deli Mij. 194 196% Ned. Scheepv. Unie 44V2 445/8 4 pet. Nederland 98 98Vs 4 pet. Nederl.-Indië 97Ve 973/e U. S. Steel 267/s 2'77/s Anaconda 16% 173/i8 U. S. Leather 53/ie 5% Bethlehem Steel 28V2 293/s Adj. Chic. Milwaukee 35/8 37/s Cities Service l"/l„ 21/lO Intern. Nickel 26V2 27% Shell Union 9% 93/l8 Kennecott Copper 17% 17% Radio Corp. 73/s 7% Car Foundry 17% 18% Tidewater 9Va 93/IB Midcont. Petrol UV2 ll5/e Gen. Motors 34 34V2 American Enka 13% 133/e Ondanks de feestdagen toonde de markt vrij groote levendigheid. Vooral in Ame rikanen vielen de omzetten erg mee. D'e tendenz was goed prijshoudend ook voor de beleggingsmarkt. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 D'ec., 2.30 u. Londen 7.26%—7.28 Berlijn 59.2759.33 Parijs 9.69—9.73% Brussel 24.7924.89 New York 1.47—1.48 Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CATHARINA v. d. DORPEL, Wed. van W. Mol, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Nisse: J. MOL. JAC. MOL NIEUWENHUIJZE. 's-Gravenpolder: H. MOL. JAC. MOLNIJSSE. W. MOL. JOH. MOL—HOEKMAN. B. MOL. JOH. MOL-HOOGESTEGER. CATH. MOL, Wed. van J. Braam. 's-Gravenpolder, 25 Dec. 1935.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3