Rechtszaken Land- en Tuinbouw Leerzame cijfers. Leestafel De nieuwe regeling van de pacht. Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand. S^r. kwam dan tot de wethouders-ver kiezing. Het heeft spr, wel verwonderd dat er speciaal van de rechterzijde toen zoo weinig is gezegd en niet is aangege ven waarom men geen rechtsche wethou der koos. Als men spreekt van volksbedriegers, dan begrijpt spr. niet dat men aan een SJD.A.P.-er de verantwoordelijke functie van wethouder durft te geven. Spr. heeft woorden van waardeering voor het college van B. en W. nu het en kele jaren in zijn huidige samenstelling werkt. Be begrooting zelve besprekende, wees Spr. er op, dat deze geheel overheerscht wordt door de posten voor bestrijding der kosten van werkloosheidszorg. Be verschillende aangegeven remedies voor de oplossing van de crisis, hebben gefaald. Voor zoover het nationaal moge lijk is moet men de crisis bestrijden, maar dan op den goeden weg. Bat is volgens Spr. niet de weg van de versobering. Het hangt af van den economischen wandel van de regeering, en ook iemand als de heer Steinmetz en de Kamer van Koophandel te Tilburg meenden, dat de regeering op den verkeerden weg is. Alleen wat economisch kan en goed is, moet gebeuren. Be S. B. A. P. heeft nu een uitgebreid voorstel in het „Plan van den Arbeid", wat Spr. ter lezing aanbeveelt. Men wil uitvoering van openbare werken, vermin dering van vele vaste lasten, 40-urige ar beidsweek; langeren leertijd en vroegere pensionneering. Be jongeren worden zoo langzamer hand wanhopig en daarop wijst de voor uitgang der N.S.B. Een der middelen zou ook te Middel burg bestaan in aanbouw van goede wo ningen, die behoorlijk door gezinnen met kinderen van verschillend geslacht be woond kunnen worden. Bit o.a. zal werk kunnen geven. Het „Plan van den Arbeid" wordt niet zoo slecht besproken, totdat men aan de financiering komt. Prof. van Geldenen kwam tot de conclusie, dat er geld ligt te wachten op afname. Er zijn o.a. tijdens de mobilisatie heel wat grootere kapitalen bijeengebracht voor heel wat minder belangrijke zaken. Spr. meende, dat het toezicht van het Rijk en Ged. Staten toch wel heel scherp is, het gaat z.i. de perken te buiten. Men moet allerlei kleine posten verminderen of schrappen. Het is wellicht niet mogelijk de belas ting zonder meer te verlagen, maar in zake de personeele belasting is toch bijv. een herclassificatie wel mogelijk. Spr. vroeg B. en W. dit eens ernstig onder het oog te zien. Spr. besprak ook de wachtgeldkwestie en heeft niets tegen een herziening der regeling. Een gemeentelijke werkloosheidsverze kering. genoemd bij het sectie-onderzoek ontraadt Spr. ten sterkste. Het zal geld kosten voor werk, dat nu de vakorgani saties gratis doen. Het lijkt wel een aan val op de vakorganisaties. Een liberaal-werknemer wordt zoo zachtjes aan een rariteit. Spr. meende, dat er voor bepaalde soort woningen geen voldoende bouwgrond aanwezig is; met als gevolg de bebouwing in de omliggende gemeenten. Men moet trachten bouwgrond te vinden. Spr. be pleitte een nader onderzoek naar onbe woonbaar te verklaren woningen. Spr. gaf toe, dat het niet gemakkelijk is werkobjecten voor de werkloozen te vin den. Spr. herhaalde de vraag van verle den jaar inzake onderhandelingen met de P.Z.E.M. over prijsverlaging van den in te koopen stroom. Spr. meende, dat de raad een goeden zet heeft gedaan met de veilaging van den gasprijs, waardoor de gemeente een goed figuur maakt tegen over andere gemeenten. Hierna werd de vergadering te kwart voor één geschorst tot twee uur. Hooger beroepen: Boor G. B., 62 j., koopman te Vlissingen is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij' wegens overtr. van het Tram wegreglement is veroordeeld tot f 10 of 10 d. h. Idem door M. C., 40 j., logementhouder te Middelburg tegen een vonnis van den Kantonrechter, waarbij hij wegens in dronkenschap de orde verstoren, is ver oordeeld tot 3 d. h. Idem door verdachte en den ambt. van het O. M. in de zaak tegen J. O., zonder beroep, wonende te Middelburg, door den Kantonrechter veroordeeld tot f 15 of 10 d. h. met verbeurdverklaring van het ge weer. Hengstenkeuring in Zeeland De verplichte hengstenkeuringen zullen in Zeeland worden gehouden op 29 Jan. te Kattendijke, 30 Januari te Hulst en te Axel en 31 Januari te Oostburg. De centrale hengstenkeuring zal wor den gehouden te 'Goes op 13 Februari. Welke pootaardappelen thans op de Duitsche markt gevraagd worden. Een landbouwmedewerker schrijft aan de N. R. Crt.: Eenigen tijd geleden wezen wij er op, dat op de Rijkssoortenlijst 1935 in Duitsehland slechts enkele soorten voorkomen, die in ons land worden verbouwd, terwijl ook het aantal hier verbouwde soorten, dat ginds in. 1936 nog verbouwd mag wor den, zeer klein is. Wellicht is het mede aan deze omstan digheden toe te schrijven, dat onze uit voer van poters naar Duitsehland waar toch de vraag zeer groot was in de maand November naar verhouding klein was, n.l. 2005 ton, tegen 16.061 ton naar Frankrijk en 15.522 ton naar België. Vooral de volgende soorten worden, volgens de Deutsche marktwirtschaftliche Zeitung van 14 dezer, thans nog geregeld gevraagd, waarvan wij alleen kunnen leverenJuli, Eersteling, Allerfrüheste, Gelbe, Frühgold, Zwickauer Frühe, Erd- gold, Flava, Goldw&hrung, Voran, Par- nassia, Jubel, Wolltmann. VLIEGTUIGBOTSING BIJ SCHIPHOL Omtrent het tragische ongeluk, dat gis teren bij Schiphol plaats vond, wordt nog het volgende gemeld; De toestellen zijn te ongeveer kwart over drie in de lucht gebotst boven de Ringvaart. Waarschijnlijk heeft de Kool hoven „Het Juffertje", bestuurd door den leerling-vlieger Metz uit Haarlem, het mi litaire toestel aan den staart geraakt. Het militaire toestel, afkomstig van Soesterberg, dat bij Schiphol oefenvluoh- ten uitvoerde, stortte onmiddellijk neer en kwam terecht ten -deele in de Ring vaart, ten deele op den daarlangs loopen den dijk. De sergeant-vlieger Hinrichs wist zich uit het toestel te bevrijden en waadde naar den kant. Hij had lichte schaaf wonden gekregen. Het toestel steekt met den neus in het water en ligt met het achterstuk op den dijk. Direct na de botsing moet het Kool- hoventoestel nog even in Zuidelijke rich ting hebben gezweefd. Toen stortte ook dit omlaag. Het vloog, toen het den grond raakte, onmiddellijk in brand. De bestuurder, de leerling-vlieger Metz, heeft zich niet meer uit het toestel weten te bevrijden. In slechts weinige minuten was het toestel geheel verbrand. Toen men te hulp was gesneld, vond men tusschen de resten het verkoolde lijk van den be stuurder. Omtrent het neerstorten van het Kool- hoventoestel „Het Juffertje" kan nader gemeld worden, dat dit toestel bij de bot sing op ongeveer 100 M. hoogte was. Na dat het over het water was gezweefd, brak een gedeelte van den vleugel af en viel op den weg langs de vaart. De machine stortte toen onmiddellijk neer en boorde zich met een zwaren slag diep in den modderigen grond van het weiland aan den voet van den dijk. Di rect vloog toen het toestel in brand. Er schoten eenige personen, die op het land aan het werk waren, toe, doch deze konden geen hulp meer bieden. De ma chine stond van het voorgedeelte tot den staart in lichtelaaie. Er werd getracht door aarde op het toestel te werpen den brand te blusschen, doch hiervoor was het vuur te fel. Zoo moesten de omstan ders aanzien, dat de man, die zich nog in de machine bevond, de piloot Metz, levend verbrandde. Ook van Schiphol kwamen dadelijk em ployé's toesnellen, doch om de plaats to bereiken moet men eerst met een bootje overvaren. Voordat zij er waren had hel ongeluk zich reeds geruimen tijd afge speeld. De benzinetank, die gebarsten was, was oorzaak, dat binnen tien minuten alleen nog het geraamte van het toestel over was gebleven. Het eenige gedeelte, dat niet verbrand is, is een wiel, met gummi band. Het droevig ongeval bracht op Schip hol diepe ontroering teweeg, temeer daar verscheidenen de ramp hadden zien ge beuren. De omgekomen leerling-vlieger, de heer Metz uit Haarlem, is 21 jaar, de serge ant-vlieger Hinrichs, die het Militaire toestel bestuurde, is 23 jaar. Naar wij vernemen is de heer Van der Heide van den luchtvaartdienst van het ministerie van Waterstaat bezig met het onderzoek, wien van deze beide vliegers in dit geval de schuld treft en hoe het ongeluk werd veroorzaakt. Een wonder dat we nog op zoo'n hoog peil staan. Dezer dagen heeft de heer Smeenk in verband met gemaakte opmerkingen over het regeeringsbeleid eenige actueele cijfers betreffende de economische positie van ons land ten beste gegeven, teneinde te doen zien, dat de Regeering vaak ten onrechte voor allerlei misstanden aan sprakelijk wordt gesteld. Het zijn leerzame cijfers. Waard om uitgeknipt te worden en ze vrijmoedige criticasters, waaraan we zoo rijk zijn, voor te houden. Onze agrarische uitvoer, voor wat de voornaamste producten betreft, die in 1928 een bedrag van 660 millioen gulden beliep, bedroeg in 1934 nog slechts 230 millioen gulden. De waarde van onzen industrie e- len export voor on- en halfbewerkte stoffen verminderde in dezelfde jaren van 324 millioen gulden tot 163 millioen gul den, en die van de fabrikaten (afgewerk te producten) van 802 millioen gulden tot 276 millioen gulden. De netto-opbrengst van de groo- te scheepvaart ging in dezelfde jaren achteruit van 200 millioen tot 60 millioen gulden. Van 1930 tot 1934 liep het transito-verkeer, voor wat de hoeveelheid betreft, terug van 61 tot 47 milliard. Uit winsten van Indische Ven nootschappen, die in 1920 nog 500 millioen bedroegen, kwam vorig jaar nog slechts 40 millioen ons volksleven ten goede. Het is zonder meer duidelijk, dat deze achteruitgang, waarvoor de Regeering niet verantwoordelijk is, over de geheele linie, niet zonder gevolg kon blijven voor de uitgaven. Spr. wees op hetgeen door de Regeering gedaan wordt om den ex port te bevorderen en de vele moeilijk heden die daarbij te overwinnen zijn. Als we dit alles in aanmerking nemen, is er reden versteld te staan, dat we des ondanks nog op zoo'n vergelijkenderwijs hoog levenspeil staan. Wolken, wind en water. (De No- belreeks). Uitgave G. F. Callenbach, Nijkerk. De Nobel-reeks, waarvan het vorig jaar de eerste jaargang begon, beeft in korten tijd groote bekendheid gekregen, 't Is niet gemakkelijk een goeden naam te krij gen, maar het is evenmin gemakkelijk een goeden naam te handhaven. Vandaar waarschijnlijk dat de tweede jaargang zoo mogelijk nog voornamer en royaler inzet dan de eerste. Als een bewijs dat de uitgever moeite noch kosten beeft ge spaard, kan dienen dat de cineast Willem van Malsen voor Wolken, Wind en Wa ter niet minder dan 1600 proeffoto's ver vaardigde, waaruit tenslotte 49 voor op name in aanmerking kwamen. Dit wat betreft de technische kant van de zaak. Voor den inhoud werd de medewerking verkregen van Hilbrandt Boschma, J. K. van Eerbeek, E. van Everdingen, J. Fort- gens, K. Norel, Mary Pos, H. M. vaD Randwijk, Rie van Rossum, Prof. Dr A. van Veldhuizen, Anne de Vries en Wilma. Hun bijdragen, hoe verschillend overi gens ook, hebben deze overeenkomst, dat ze spreken, zingen ook, van wolken, wind en water. De uitvoering is een zeer bijzon dere. Daartoe draagt in niet geringe mate bij de boekverluchting van Jules Terlin- gen. Een kostelijk boek. Maar vreemd ge noeg, niet kostbaar, althans niet in de zen zin dat het veel geld kost. Wie het als geschenk ontvangt zal het daarente gen als een zeer kostbaar bezit waardee- ren. Evangelisatie-Bibliotheek, Uitg. J. N. Voorhoeve, Den Haag. Wiji ontvingen de derde zending van den 20sten jaargang van deze bibliotheek. Zij bestaat uit een achttal tractaten, een weekkalendertje voor 1936 een pakkend geschrift „Laat uw licht schijnen", naar G. H. Spurgeon door Dr A. J. Barkey Wolf, en een boekje „Landwegbaronnen" door W. Laatsman. Uitnemende evangeli- satielectuur. Stemmen des Tijds. Het December-num- mer van dit tijdschrift vormt een uitne mend slot van den 24sten verjaardag. Dit nummer bevat de volgende bijdragen: Geestelijk leven omstreeks den tijd van Jezus' geboorte, door Dr H. Wagenvoort. De vruchtelooze strijd (vervolg), door Wouter van Riesen. Buitenlandsche hulp biji eigen tekort, door L. Aalders. De Bal- tische staten en hunne vraagstukken, door H. Ch. G. J. van der Mandere. Ge dicht, door E. Wapenaar. Kroniek der Engelsche letteren, door Dr J. Veldkamp. Proza-kroniek, door Dr G. Tazelaar. Eco nomische kroniek, door Dr P. A. Diepen horst. Uitgeefster is G. J. A. Ruys' Uitg.- Mij., Zutphen. Van blijde werkelijkheid, A. H. van HoogstratenSchoch. Uitgave H. A. van Bottenburg, Amsterdam. Alweer een nieuw dagboek, dat ech ter dit bijzondere heeft, dat het uitslui tend door vrouwen is samengesteld. Deze „woorden voor eiken dag" zijn geschre ven door een groot aantal vrouwen, die daarin elk op haar wijze spreken van de blijde werkelijkheid door het geloof in Jezus Christus. Van de vele medewerk sters noemen wij: M. G. van Bakhoven— Michels, J. M. WesterbrinkWirtz, H. RauwsDewald, W. MalanSchoch, A. Th. Knuttel, A. W. Koole1Dekker, A. L. RingelingVerhoefDe diverse bij dragen werden bijeenverzameld door A. van HoogstratenSchoch, die zich ook zelf niet onbetuigd liet. Het boek is uit gevoerd in een groen slap linnen bandje. Bezwaren ven de Vereeniging van Direc teuren van Hypotheekbanken. De Vereeniging van Directeuren van Hypotheekbanken, heeft naar aanleiding van het bij de Tweede Kamer ingediende ontwerp tot nieuwe regeling van de pacht en van het voorloopig verslag daarover een adres gericht aan de leden der Twee de Kamer, waarin o.a. gezegd wordt, dat het niet duidelijk is, hoe men, na de ver werping der vroeger voorgestelde rege ling van de pacht in 1932. gemeend heeft de thans aanhangig gemaakte ontwerpen aam het oordeel der Staten-Generaal le moeten onderwerpen. De trouvaille van het pachtcontract voor onbepaalden tijd met proefjaar is psychologisch onjuist, omdat de verpachter na één jaar niet kan weten, wat hij aan den pachter heeft en omdat de practijk leert, dat de afwezigheid van een continuatierecht voor de pachters een krachtige prikkel is voor een goed beheer van ;hun hoeve. Ook landbouwkun dig is zij onjuist, omdat een pachter na een jaar tijd geen voldoende oordeel kan hebben over den grond. Bovendien worden de eerste beginseleo van ons burgerlijk wetboek door het ont werp met voeten getreden, wanneer een met vrije toestemming tot stand gekomen huurovereenkomst door den kantonrech ter kan worden gewijzigd, niet alleen wa! betreft den in art. 1584 B.W. als elemen ten van bet pachtcontract genoemden be paalden tijd en bepaalden prijs, doch ook wat de voorwaarden betreft. Dit is vooral van belang omdat de re geering heeft medegedeeld, dat dit go^n crisisregeling is, doch een blijvende rege ling. Ter rechtvaardiging van dit ingrijpen van de regeering kan dan ook geen be roep worden gedaan op den steun, dien de regeering aan den landbouw geeft. Reeds de indiening van het ontwerp heeft ten gevolge gehad, dat de beschik bare pachtgrond vermindert, daar ver schillende eigenaren hun grond niet meer wenschen te verpachten. Mochten er te bezwarende pachtcon- tracten bestaan, waarom zou men dan niet beter aan den rechter het recht kun nen geven, als noodmaatregel in bepaald omschreven gevallen die contrac ten op verzoek van een der partijen te ontbinden? Terecht wordt in het Voorloopig Ver slag van verschillende zijden betoogd, dat de bezwaren, tegen den thans bestaanden toestand deels ongegrond, deels niet te on dervangen door de thans voorgestelde re geling zijn. Het gebruiksrecht van den goeden pachter ia in de praktijk over het alge meen vast genoeg. De verpachter is veelal meer afhankelijk van den pachter dan omgekeerd. Mocht 'de wetgever echter van oordeel zijn, dat de bestaande regeling van de huur van landerijen principieele wijziging behoeft, dan geeft de vereeni ging in overweging de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek te wijzigen, daar het ontwerp een ongemotiveerde afwijking is van art. 151 der Grondwet. Hierbij zou dan een recht tot ontbinding van een te bezwarend contract, een uitbreiding van het recht van remissie, een voorkeurs recht van den zittenden pachter bij 't ein de 'der pacht en sterk beperkt continue tierecht van den pachter kunnen worden gegeven. Laschapparaat ontploft. Te Heythuizen was de 20-jarige L. Boo- nen werkzaam in de smederij' van den heer Snijders aldaar. Samen met een smid was hij bezig met het ontdooien van een laschapparaat. Toen de smid even werd weggeroepen, ging de jonge man door met het werk. Plotseling is toen het laschappartaat ontploft. B. werd ge troffen door een der wegvliegende stuk ken ijzer van het apparaat, waardoor 'hij vrij ernstige verwondingen aan het 'hoofd heeft opgeloopen. Gevoelige straffen voor roekei o oze autobestuurder. De Arr. Rechtbank te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de verschillende straf zaken tegen den automobilist P. C. K. te Velp, berucht als snelheidsmaniak. We gens gevaarlijk rijden werd bij. veroor deeld tot een maand hechtenis, met de ontzegging van het rijbewijs voor den tijd van twee jaren. Wegens 'het in gevaar brengen van het verkeer en het veroor zaken van een ongeluk op den Velperweg onder den invloed van sterkedrank werd het vonnis bevestigd (twee maanden ge vangenisstraf). Voor een aanrijding in de Steenstraat, die K., eveneens onder den invloed van sterkedrank veroorzaakte, kreeg 'hij1 eveneens twee maanden met de ontzegging van het rijbewijs voor den tijd van twee jaar. Gifgas gestolen. Te Swinton in Lancashire zijn op tot nu toe opopge- helderde wijze drie bussen met elk 500 gram gifgas gestolen. D'e bommen vertoo- nen een doodshoofd op twee knoken en bevatten bovendien op den deksel het op schrift: Gifgas, alleen te openen door deskundigen. Desniettemin is een der bussen leeg te ruggevonden, maar de beide andere zijn nog zoek. De politie heeft per radio een waarschuwing tot de geheele bevolking gericht om de bussen bij de politie terug te brengen, want het gas dat zij bevatten is volkomen reukloos maar bezit voldoen de capaciteit om 1020 personen in de nabijheid te dooden. Fraude gepleegd bij de posterijen? De kantoorhouder van de posterijen te Mijdrecht, B., is, naar de „Tel." meldt, als zoodanig geschorst. Er zijn tegen hem ernstige vermoedens ge rezen, dat 'hij in den loop van de jaren onregelmatigheden zou hebben gepleegd. Enkele duizenden guldens schijnen door den man te zijn verduisterd. D'e justitie en de administratie der posterijen onder zoeken op bet oogenblik den juisten om vang en aard van de fraude. B. bevindt zich nog op vrije voeten. i Oude doodkisten gevon den. Bij het graafwerk ten behoeve van de rioleering in de Spinhuissteeg te Am sterdam zijn eenige nog gave eikenhouten doodkisten gevonden, afkomstig waar schijnlijk van het St Ursulaklooster, dat vier eeuwen geleden op deze plaats stond. Het gebeente is naar de Oosterbegraaf plaats overgebracht. Brutale overval op klaar licht e n t e n d a g. D'e Times meldt uit New York dat aldaar op klaarlichten dag op een van de drukste punten, op den hoek van de Fifth Avenue aan de Forty- Fourth Street, een man is ontvoerd. On der bedreiging met revolvers hebben gangsters hem gedwongen hen met zijn auto naar een afgelegen plaats te bren gen. Daar hebben zij hun slachtoffer ge bonden en beroofd van een bedrag van 3 3500. dat de man juist van de bank had gehaald. Niemand heeft op het zeer druk ke punt van de stad ook maar iets van hetgeen zich afspeelde, bemerkt. Meisje onder rijdénde trein gevallen. Gisteravond wilde de circa 19-jarige mej, B. uit Soest in den trein stappen, welke te 11.26 van Baarn naar Soest vertrekt. Door de gladheid gleed zij van de treeplank en kwam daardoor op bet spoor te vallen. De achterwielen van het rijdend spoorrijtuig gingen haar over beide beenen welke werden verbrijzeld. Het meisje werd naar bet ziekenhuis te Baarn vervoerd waar zij hedenmorgen is overleden. Kousenfabriek afgebrand. Hedenmorgen te ongeveer 6 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de kousenfabriek van de fa. Bloem en Zoon te Wijeben. D'e brandweer die spoe dig verscheen, kon niet voorkomen dat de geheele fabriek uitbrandde. 26 personen zijn werkloos geworden. De gladheid van den weg. De licht sneeuwval en de daarop gevolg de vorst hebben te Breda gisteren de wegen in en rond Breda in een spiegel gladde ijsvlakte herschapen, hetgeen aan leiding gaf tot tal van valpartijen, die vrijwel alle zonder ernstige gevolgen ver liepen. 'Op den Wilhelminasingel kwamen twee paarden van de bespanning van een stuk geschut der veld-artillerie te vallen, waarbij een dienstplichtige onder een der paarden terecht kwam. De man is ter observatie in het Militair Hospitaal op genomen. Van de trap gevallen. Gister morgen is de 70-jarige weduwe P. Dek kers te Kaatsheuvel in haar woning van de trap gevallen. Z werd in 'bewusteloo- zen toestand opgenomen. Een geneesheer werd ijlings ontboden doch toen deze arri veerde, bleek de vrouw, zonder tot het bewustzijn te zijn gekomen, overleden te zijn. Jongen gedood bij ontplof fing. Een 19-jarige jongeman te Naald wijk is gedood, doordat een tank van een olie-stook-installatie op de kweekerij van den heer L. van Staalduinen aan den Noorlierweg aldaar uit elkaar is gespron gen. Het slachtoffer, A. de Zeeuw, was voor den installateur De Bruin uit Naald wijk bezig met het plaatsen van een olie- stook-inrichting. De tank was gereed en de jongeman wilde eens probeeren of het toestel goed functionneerde. Hij vulde de tank met olie. Het bleek toen, dat er nog een lek in het toestel zal en ten einde deze fout te verhelpen, liet 'hij de vloei stof wegloopen. Daarbij moet nog een kleine hoeveel heid olie in de tank zijn achtergebleven en toen De Zeeuw nu het apparaat be gon te verwarmen om het lek dicht te lassc'hen, sprong de tank met een luiden knal uit elkaar. De jongeman werd ver moedelijk door de hevige luchtverplaat sing tegen den grond geworpen en was vrijwel dadelijk dood. Toen men het slachtoffer vond, bleek deze slechts een diepe wonde aan het hoofd te hebben ge kregen. Bij de ontploffing werd een aan tal ruiten vernield. De werkman D. v. d. Mout is hij het ongeluk als door een wonder aan den dood ontslapt. 'Hij stond bij de tank te kijken naar het werk van De Zeeuw, doch 'had zich juist enkele oogenblikken voor het ongeluik gebeurde van de onheilsplek verwijderd. VLISSINGEN. Getrouwd: J. H. Ver- hage, 32 j. en L. J. G. van de Walle, 30 j. Bevallen: E. Lenaerts, geb. Courtin, d.; A. M. van Bruggen geb. Slootmans, d.; J. Jansen, geb. Puijpe. levenl. Overleden: J. Labrujere. 58 j., vrouw van M. van den Bergen; A. A. Menk, 90 j., wede. van W. Dupont. (VI. Gt.) TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften: 7, Cornelia Pieter Koole, 27 j. jm. en Sara Jozina Cornelia Elve, 28 j. jd.; 12, Ghris- tiaan Bakker. 21 j. jm. en Immetje de Niet (van 's Gravenhage), 20 j. jd. Gehuwd: 12, Emiel Gleemput (van Sas van Gent), 28 j. jm. en Eugenia Maria de Nijs, 31 j. jd.; Jan de Smidt, 30 j. jm. en Jacotoa Wilhelmina van Eerdenburgh (van Rotterdam), 28 j. jd.Pieter Fran cois van D'aalen (van Sluis). 21 j. jm. en Cornelia Leunis, 20 j. jd. Geboren: 7, Cornells, z. v. Krijn Jan van Dixhoorn en Magdalena Kamerik. Anna Francina, d. v. Pieter August Van- damme en Maria Francina Elisabeth Slock; Cornelis Mattheus, z. v. Cornells Mattheus de Ruijter en Adriana Romeijn- sen. Gertruda Petronella Maria, d. v. Henri Meert en Elisabeth Leonia Meert. Overleden: 11. Lena van de Velde, 90 j., wed. van Cornells van Dijke. (T. G.) WISSENKERKE. Gehuwd: 11 Dec., Hendrik Gerard de Feijter, 25 j. jm. te St Laurens en Thona Pieternella Jeroni- mus, 26 j. jd. Overleden: 7 D'ec., Elisabeth de Nooijer 61 j., echtg. v. 'Cornelis de Visser. (N.-B.) Van 714 December 1935. IERSEKE. Gehuwd: Petrus Johannis Sc'hardus, 23 j. jm. en Adriana van Stee, 21 j. jd.; Danker Harthoorn, 20 j. jm. en Cornelia Neeltje Simonse, 20 j. jd. Geboren; Catharina, dv. Johannes Mol en Maria van den Dorpel. Overleden: Jannetje Schroevers, 84 j. wed. v. Jacobus Siereveld; Willemina, 19 j., dv. Johannes Tramper en Cornelia Ka- relse. (I. C.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 8