Finantiëele Berichten 44V2 l13/18 I6V2 Burgerlijke Stand Marktberichten Ingezonden Stukken. Afloop Verkopingen en Aanbestedingen Uit de Provincie. Kerknieuws Gemengd Nieuws Telegrammen. kluisdeur opengebroken, doch de in den kluis aanwezige brandkast heeft men niet kunnen openkrijgen, zoodat er niets is ontvreemd. Vergadering van den Fascisiischen Raad. ROME. D'e groote fascistische Raad is bijeen geweest en heeft onder voorzitter schap van den Duce de nieuwe politieke situatie bestudeerd, welke is geschapen door de Fransch-Engelsche voorstellen. Morgen zal de raad zijn besprekingen voortzetten. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers hedeD H. V. A. 222 228% Ne-d. Ind. Hdbk. 82 V2 82% Philips 231 231 Unilever 99 Y, 99 Amsterd. Rubber 104% 104% Koninkl. Petroleum 208% 206% Deli Mij. 184 185 Ned. Scheepv. Unie 43% 4 pet. Nederland 97% 97"/XB 4 pet. Nederl. Indië 967/s 97Vs U. S. Steel 271/ib 26% Anaconda 16% 15% U. S. Leather 5 5% Bethlehem Steel 2616/m 267/8 Adj. Chic. Milwaukee 37/io 3% Cities Service 1% Intern. Nickel 263/s 25% Shell Union 9% 87/s Kennecott Copper 167/s Radio Corp. 8Vie 7 -7/s Car J Foundry 17 17 Tidewater 83/s 86/18 Midcont. Petro 10% 107/e Gen. Motors 33% 33 American Enka 13V2 13;% D'e politieke berichten gaven geen aan leiding om de kooplust te stimuleeren. Bovendien was Parijs flauw. Ook bier waren de koersen wat lager behoudens een gunstige uitzondering voor Scheep vaart Unie. Het was vast, doch de Fransche franc vrij gevoelig lager. De beleggingsmarkt was wat beter en bet geld is 3% pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Dec., 2.30 u. Londen 7.27Vï—7.28%. Berlijn 59.3559.40. Parijs 9.72—9.77. Brussel 24.8324.93. N ew-York 1.47d .48 GOES. Gehuwd: Pietro de Marco, 27 j. jm. en Cornelia Johanna Bruel, 21 j. jd.; Marinus Co-melis Wisse, 31 j. te Kapelle en Janna van No-orden, 22 j. jd. Van 613 Dec. OOSTKAPELLE. Getrouwd: P. Min- derhoud, 22 j. jm. en P. Gideonse, 18 j. jd. OUD-VO'SSEMEER. -Geboren: Sophia Dora, d. van J. D. Dro-o-gers en J. van Poortvliet; Arend, <z. van H. Aarnoudse en M. E. 't Gilde; Adriana Johanna, d. van J. J. Franken en P. Veraart; Thona J-acoba, d. van J. P. van der Welle en J. Hage; Adriaan, z. van J. Pipping en C. van Daalen; Gabriël Petrus, z. van W. Doogaart en J. Havermans; Johannes A-drianus, z. van C. A. Boogaart en J. Theuns; Francisa Petrus Cornelia, d. van G. -S. J. de Koning en J. -de Leeuw. Overlieden:' P. O. Rampaart, echtge- noote van E. H. Verhees, 62 j. en Hen drik Pieter Duine, z. van A. A. Duine en J Bout. (Th. Grt.) Middelburg, 19 Dec. 1935. Aangevoerd door boerinnen: boter 83,5 ct., kipeieren f 4,75, poelje-eieren f 3,50, eendeieren f 4. Aangevoerd door bandelaren: boter 81 ct., kipeieren f 4,75, poelje-eieren f 3,50, eendeieren f 3,75. Particuliere prij's van den marktzetter: boter 91 ct., kipeieren f 5,75, poelje-eieren f 4,50, eendeieren f 5. Particuliere prij's van den handel; bo ter 90 ct., kipeieren f 5,10, poelje-eieren f 4,25, eendeieren f 4,60. Veilingsvereen. Walcheren. Aanvoer 10.000 stuks. Prijzen; kipeieren: 4-850 kg 3,20, 5052 kg 3,64, 52—54 kg 3,84, 54—56 kg 4,06—4,12, 56—58 kg 4,20— 4,24, 58—60 kg 4,20—4,39, 60—62 kg 4,45—4,53, 62—64 kg 4,71—4,74, 64—66 kg 4,81; Bruine kip-eieren; 5052 kg 3,78, 56—58 kg 4,29, 58—60 kg 4,30, 60— 62 kg 4,304,72; eendeieren 3,85 gld. p. 100 stuks. 18, Court Pendu 2—8, Hondsmuil 2—6, Roode Wagenaar 6, Remb. Mortier 15, Tante Dora 36, Canadarein. 67, Pom- me d'Orange 2—12, Bijenkorf 2—7, Holl. zoet 38, Camp. zoet 28, Ermgaard 3 13 ct., alies per K.G. Peren: Comtesse de Paris 619, Nouv. Poiteau 410, Jodenperen 24, Winter- suikerij 46, Br. Alex. Lucas 1018, Br. Clairgeau 49, Winterbergamotten 26, Kleiperen 313, Gieser Wildeman 415, Pondsperen 811, St.-Remey 11, Winter- louwtjes 612 ct., alles per K.G. Diversen: Blauwe Druiven 1217, Spruiten 8, Witlof 615 Breekpeen 12 ct., alles per K.G. Savoye kool 49 ct. per stuk. Andijvie 60 ct. per 100 krop. Prei f5.40—f7.30 per 100 bos. THOLEN, 18 Dec. 1935. Gewone Rijns burger uien f 2,62, Zeeuwsche bruine f 2,57, Drielingen f 1,23, Picklers f 3,75, al les per 100 K.G. Geveild 12500 K.G. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie VAN EEN ZEEUW IN CHINA. Peiping December 1935. Presbyterian Mission. Geachte vrienden. Een reciterende monnik in China moge U een lang leven, rijkdom, gezondheid en deugd toewensen met daarbij schalen vol vlees, borden met vis, kommen met rijst en bladen met gebak. Wij echter wensen U in het 'komende jaar een rijk gezegend leven toe. Moge Christus in Uw hart le ven en de vreugde van Zijn dienst Uw om geving zegenen. Mijn zuster, Mej. M. F. Leynse, hoopt begin Januari van ons Zendingsterrein in Holland aan te komen en daar enige maanden te verblijven. Zij heeft vele ar tistiek gekleurde lantaarnplaatjes bij zich en is gaarne bereid om m-et of zonde-r lichtbeelden over het zendingswerk in China te spreken. Mej. J. Oreille, Baronie laan 268, Breda, zal gaarne aanvragen voor spreekbeurten naar de eventuele adressen van mijn zuster doorzenden. Wij maken het allen go-ed en zenden U onze hartelijke kerstgroeten. Mede namens mijn vro-uw, Humphrey en Waldo. In Christus Uwe, J. P. LEYNSE, Het bestuur der woningstichting Volksbelang te Middelburg heeft aanbe steed het schilderen van 41 achtergevels en enkele andere schilderswerkzaamheden Inschrijvers waren; A. J. van Miert f 1399; J. A. van Puffelen -en C. A. Mantz f 1375; J. Passenier, Seroo-skerke f 1369; Firma P. J. Barto f 1369; W. A. de Jonge, Axel f 1365; J. M. Huijhrechs'en M. Kleijnenberg, Middelburg f 1360; H. van Pagée f 1355; Firma Cappon Clement Koudekerk© f 1351; G. T. van den Ho-ven f 1347; A. Heij-boer f 1345; E. van Wijk, Vlaardingen f 1275; Firma Gebr. Gelein f 1273; M. J. Roeting, Veere f 1107; M. W. Verplakke, Go-e-s f 1015; C. A. v. d. Koorde f 997; G. Jacobs Go, D'en Haag f 878,25; L. Hijiweg-e, Dubbeldam f 850; C. Westveer 790 en D. J. Linthorst, Oud- Voss-emeer f 533. Het werk is gegund aan den heer v. d. Koorde, -die evenals de andere-, bij wier naam geen woonplaats is vermeld, te Middelburg woonachtig is. Goes. Uitslag van de aanbesteding vo-o-r een nieuw te, bouwen kantoor met bij- behoorende werken namens het bestuur der Z.L.M. Architekten F. G. C. Rothui zen en Ir A. Rothuizen, Goes—Middel burg. Inschrijvers: Fa. W. J. v. d. Weert Zn, Goes f 12296; M. F. Goedemondt, Goes f 12519; J. de Jonge, Biezelinge f 12788; J. Priem, Ovezande f 12830; H. van Sab- ben, Goes f 13163; P. Voet en de Waal, Kloosterzande f 13200; Gebrs Janse, Nisse f 13275; J. Poley, Kruiningen f 13280; A. de Bruijne en van Riet, Goes f13361; Frenks en Barentse, Goes f13390; A. J. Smits, Kattendijke f 13400; H. van Koe- veringe, Schore f13490; B. Engelse, Hein- kenszand f 13800; J. Wisse, Axel f 13858; Bayens, Kapelle f 14700. Gegund aan de Fa W. J. v. d. Weert Zn te Goes, voor f 12296. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Dec.: Zwakke tot matige Z. tot O. wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen neer slag, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Stand van hedenmiddag 3 u. mis af, dan zal ze in een andere vorm toch blijven, zie o.a. naar Rotterdam. Hoeveel zal het de gemeente kosten? De beer Helder is principieel tegen de kermis, maar hij1 ziet er geen groot kwaad gebeuren. Spr. acht bet voordeel voor de winkeliers negatief. Er is voor en na de - kermis een inzinking. De-' heer Onderdijk wilde een an ders principe eerbiedigen, maar het is nu wel de slechtste tijd om met dit plan te komen. Die niet op de kermis zijn geld uitgeeft, gaat op reis, of besteedt bet geld op minder nuttige wijze. Ook velen van buiten komen juist met de kermis naar Middelburg. De beer Heemskerk verdedigde het principe nader, 't Ergste vindt Spr. het dat de overheid op-roept op de open bare straat feest te vieren, waarbij! men weet dat vele excessen voorkomen. De post kermis wordt gehandhaafd met 9 tegen 7 stemmen; tegen stemmen de A.R. en C.H. Vóór; links en de heer Lambermont. De geheele begro-oting werd z.h.st. vast gesteld. De v o o r z. dankte den raad voor -de vlugge afwerking van bet belangrijke programma van dezen dag. Te half elf ging de vergadering over in een met gesloten deuren. Te elf uur wordt de openbare zitting gesloten. Burgemeester Van Teijlingen gaat heen. De heer Jhr W. Z. van Teijlingen, die, zooals in het Raadsverslag wordt gemeld, tegen 1 Maart ontslag heeft aangevraagd als burgemeester van Oostkapelle, heeft deze functie reeds bekleed sedert 30 Sep tember 1896 en zou dus op 30 September 1936 zijn 40-jarig jubileum kunnen her denken. Van 1906 tot 1930 was hij ook burgemeester van Serooskerke. Met het aftreden van Jhr van Teijlingen zal een magistraat uit een oud Zeeuwsch geslacht uit de rij der Zeeuwsche burge meesters verdwijnen. Middelburg. Tram en wagen. Gis teren werd een voor een groentewagen gespannen spaard schichtig en kwam daardoor de wagen bij de Langeviele binnenbrug in botsing met een tram. De ruit van het voorbalcon van de tram moest het daarbij ontgelden. Oplichting? Begin December kreeg een inwoner dezer stad bezoek van iemand uit Rotterdam, die aanbood hem voor f2,50 een doos postpapier met eeii afbeelding van zijn woning er op te leve- ren. De rijksdaalder werd bij vooruitbe taling voldaan en de doos zou 5 December in het bezit zijn van den stadgenoot, maar er is nog niets ontvangen. De Bollendag. De dames en meisjes, die haar diensten aanboden voor den tweeden Middelburgschen Bollendag, hebben zich van den vroegen morgen af weer aan den arbeid gezet om een en ander te doen slagen. Alom is gebakken en talrijke verkoopstertjes gingen op straat of aan de deur verkoopen. Goes. Vanmorgen is de groote ijzeren telefoonpaal op het Rimmelandplein, die als steunpunt diende voor de telefoon draden in den omtrek, naar beneden ge haald. Met een steekvlam werd het boven gedeelte losgemaakt en vervolgens het geheele gevaarte omvergetrokken. Wij brengen in herinnering, dat de vergadering van de A.R. Kiesvereeniging die eerst op j.l. Maandag was bepaald, nu vanavond wordt gehouden. Als spre ker zal optreden Prof. Rutgers te Am sterdam. Gistermorgen kregen eenige werk- loozen op de Markt oneenigheid, die ech ter niets met steunregeling etc. te maken had. Zekere C. moest van zekeren v. S. een paar klappen incasseeren, die echter niet van ernstigen aard waren. Wolphaartsdijk. Woensdagavond werd alhier een openbare vergadering gehou den van de A.R. Kiesvereeniging, onder leiding van den heer Van Wijk. Als spre ker trad op de heer R. Zuidema te Goes, met een rede over den politieken toestand en de politieke verhoudingen. In een degelijke, goed gedocumenteerde rede schetste hij den toestand van ons land van de laatste tien jaren, inzonderheid ook den arbeid van Minister Colijn. Daar na stond hij in den breede stil bij de financiën, den economischen toestand, de vraagstukken der devaluatie, consequen te deflatie en de werkloosheid. Ten slotte werd nog gewezen op onze taak als A.R. Er volgde een drukke bespreking, waar op de spreker nog enkele punten nader toelichtte, 't Was een leerzame, vrucht bare vergadering. Oostkapelle. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de Gemeente-raad voltallig. Dhr Zwemer merkt naar aan leiding van de notulen op, dat bij tegen de gratis verstrekking van graszoden voor bet voetbalterrein is geweest. Als antwoord op 'het gerichte schrijven is van bet bestuur van den Polder Walche ren bericht ontvangen, dat -de bestrating van -den Duinweg met klinkers in een vlugger tempo zal plaats hebben. Van den heer L. Jo'bse is een verzoek ingekomen om in -aanmerking te komen voor schil derwerk voor de gemeente. B. en W. stellen voor om -dit op zijn 'beurt te geven voor het eerst in 1937. Z.h.st. wordt dit toegestaan. Ingekomen is een verzoek van de be woners van den Brouwerweg om de zij kanten van dien weg te bestraten. Op voorstel van B en W. wordt z. 'h. st. besloten aan dit verzoek te voldoen. Eveneens wordt besloten om de toelage aar. het hoofd van den Vleeschkeurin-gs- dienst a f200 te geven. Aan den hulp'keurmeester zal f 50 ge geven worden omdat hij dit jaar geen vacantie genomen heeft, hetwelk -de dienst f80 zou hebben gekost. Dhr Brand gaat met dit accoord mede, doch meent, dat 'vacantie -gegeven werd, opdat de ambtenaar op krachten zou kunnen komen. 'Op voorstel van B. en W. wordt be sloten toe te treden tot de gemeenschap pelijke regeling met de gemeente Mid delburg inzake 'het 'bezoeken door leerlin gen uit de-ze gemeente, van de U.L.O.- scbool in Middelburg. De kosten zullen bedragen, f'25 a f 30 per leerling 'per jaar ingaande 1 Januari. Over den Keuringsdienst van Waren te Goes ontspon zich eenige discussie. Besloten wordt om te antwoorden, -dat men in dezen tijd, waarin alles tot be zuiniging leidt, niet kan meegaan met een salarisverhooging. Bij -de rondvraag -besprak dhr van Adrichem Bo-ogaart 'bet ven-ten in de ge meente. Spr. stelt voor om de politie verordening zoodanig te wijzigen, -dat bet vrije venten wordt verboden. Na uitvoe rige bespreking wordt dit voorstel ver worpen met 5 te-gen 2 stemmen. Voor de heeren van Adrichem Boogaart en Zwe mer. Eveneens werd door den heer van Adrichem Boogaart voorgesteld om in de politieverordening een bepaling op te nemen, waarbij bet slachten van varkens- op den openbaren weg wordt verboden. Spr. was er onlangs -getuige van, -dat zooiets -plaats had waar veel kinderen -bij tegenwoordig waren, wat niet moest plaats -hebben. Dit voorstel wordt aange houden tot een volgende vergadering. Aan het eind der vergade ring -deelt de voorzitter mee, da-t hij als Burgemeester tegen 1 iMaart a.s. als zooda nig ontslag aanvraagt. H ij zal ook als -gemeentesecretaris te-gen dien tijd zijn ontslag aanvragen. Bigqekerke. Woensdagavond vergader de o-nder leiding van haar voorzitter d'hr M. Houterman -de afd. van den Ghr. Boe ren- -en Tuindersbond. Na afdoening van de gewone zaken werd -doo-r dhr P. Pol derman een inleiding geleverd o-ver het onderwerp: „D'e roeping van den Ghr'is- tenboer". Een leerzame bespreking volg de. Bij -de rondvraag werden o.m. inlich tingen gevraagd o-ver doel en werkwijze van „Landbouw en Maatschappij". Beslo ten werd op de volgende vergadering een practisch o-nderwerp te behandelen. Arnemuiden. Dinsdagavond vierde de Herv. Meisjesvereen. „Ken den Heere in al uw wegen" haar 18de jaarvergadering in de Consistoriekamer der Herv. Kerk, onder leiding van den consulent Ds J. W. Dippel van Middelburg. Uitgedeeld werden aan behoeftigen 114 kleedingstukken. Na het voorlezen der jaarverslagen van secretaresse en pen- ningmeesteresse en het zingen van eenige liederen, volgde sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wouterswoude, cand. I. Schipper te Oud-Beijerland. Te Cothen, cand. A. Peters te Tiel. Geref. Kerken. Beroepen te St.-Pancras-Heerhugo- waard, cand. Th. H. van Andel te Laren (N.H.) Geref. Gemeenten. Beroepen te Giessendam, M. Hofman te Krabbendijke. Beroepbaar. Door de classis Hil versum der Geref. Kerken zijn beroep baar gesteld de heeren A. W. Schaafsma, Nieuwe Hilversumscheweg 7, Bussum, en N. Warner, Orchideestraat 6, Hilversum. Biezelinge. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk werd ge-kozen in de plaats van G. Lansen, Q. van de Vrie en als diaken in -de plaats van J. Beenhakker, Jacqs-, de Schipper. Oostkapelle. Gekozen tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk inplaats van den lieer A. Maljaars. die niet meer in aanmerking wenschte te komen de heer W. N. van Liere. De schat op den zolder. De heer W. A. te Nieuwebildtzijl heeft, naar de „Leeuw. Crt." meldt, bij de politie aan gifte gedaan, dat te zijnen huize een diefstal is gepleegd. Een bedrag van meer dan duizend gulden wordt vermist. De heer A. bewaarde dit geld in een kistje dat hij veiligheidshalve op den zolder had geborgen. Hij had er eenigen tijd niet naar om gezien, doch kwam thans tot de verbijs terende ontdekking, dat het verdwenen was. Zoodoende valt niet met zekerheid te zeggen, wanneer de diefstal is gepleegd. Werklooze wilde meer steun hebben. De werklooze arbei der H. S. uit Venlo, tegen wien het O.M. drie maanden gevangenisstraf eischte, wegens het doen van een valsche geboor te-aangifte, om daardoor een kleinigheid meer aan steun te krijgen, is door de Roermondsche rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van 2 maanden. -Do-or een stortzee over vallen. Aan boord van d-en stoom trawler „Dirkje" R. 0. 53, die gisteren te IJmuiden is binnen gekomen, heeft zich op zee een ernstig ongeluk voorgedaan. Drie matrozen -werden tijdens hun werk zaamheden op het dek door een stortzee overvallen. Eén van hen, de matroos J. R„ brak daarbij een been en bekwam ernstige verwondingen. Het sdbip had op ongeveer 60 gr. N.B., dus 470 mijl van IJmuiden verwijderd, wegens slecht weer de visscherij gestaakt. Evenwel anoest de op 'het dek aanwezige visch verwerkt worden. Een groote stort zee wieip zich op de „Dirkje", waarbij de matrozen allen min of meer ernstige ver wondingen opliepen. Wonder boven won der werd geen der opvarenden in zee ge worpen, wat door bet wegstroomende wa ter nogal eens voorkomt. De matroos J. R„ die er bet ergste aan toe was, is in een ziekenhuis opgenomen. Eerste Kamer. Opcenten op enkele belastingen. In de 'heden gehouden vergadering kwam aan de o-rde het wetsontwerp hef fing opcenten op enkele belastingen. De beer B1 o m j o u s acht de voor gestelde belastingverhooging hoogst be zwaarlijk en geeft verre de voorkeur aan verhooging der invoerrechten. Het wets ontwerp is voor Spr. ganscbelijk onaan vaardbaar, vo-oral wegens de verbooging der successiebelasting. Hij meent dat de geraamde opbrengst van 6,8 millio-en niet zal worden bereikt. De heer Van der Hoeven uit be denkingen tegen te veelvuldige belasting- verbooging, waardoor de menschen bet verlangen om bun bezit te vermeerderen ontnomen wordt. Een bezwaar is voorts dat in dezen tijd de prijzen zoozeer wis selen en -dat het voor een weduwe met kinderen toch al zoo moeilijk is successie belasting te betalen. De extra belasting is een loterij- en in strijd met een gelijke verdeeling van den belastingdruk. De beer de Marchant zegt, dat zijn fractie niet in de gelegenheid is ge weest aan de voorbereiding van dit ont werp deel te nemen. Om die reden kan hij er niet o-ver spreken, maar moet bij zich bepalen met de verklaring dat zijn fractie tegen zal stemmen. De heer P o 11 e m a zegt, dat dit ont werp een onderdeel vormt van de kabi- netspolitie-k. Als men het verwerpt wekt men onrust, die er al lang genoeg in bet land is. Het karakter van beschermingsbelas ting is losgelaten. Het ontwerp komt dus aan de alge meen® middelen ten goede-, maar Spr. heeft al eerder gezegd, dat hij: in verdere belastingverhooging geen middel ziet om tot een sluitend budget te komen. De heer Van Sitters zal voorstem men, maar hoopt, dat de duur van de opcentenheffing op de successiebelasting tot het uiterste zal worden beperkt. De heer Van Rappar-d sluit zich aan bij' de bezwaren van den beer Van der Ho-even. Tweede Kamer. DEN HAAG. Voortgezet wordt de be handeling van bet wetsontwerp tot verla ging van de openbare uitgaven voor bet Onderwijs. De Minister neemt art. 2 van paragraaf 2 terug. Art. 1 van paragraaf 2 (betreffende de subsidieregeling bijzondere H.B.S. en gymnasia aftrek van schenkingen) wordt verworpen met 50 tegen 36 st„ rechts te gen links (de beer Lingbeek stemde voor). De Minister trekt nu art. 5 in. Aan de o-rde is paragraaf 7 (leerlingen- schaal en wijziging wachtgeldregeling). De heer T h ijl s s e n verdedigt een drie tal amendementen om een mildere schaal dan de voorgestelde in te voeren voor plattelandsscholen. De beer v. D ij' k e n verdedigt eenige amendementen betreffende de wachtgeld regeling voor boventallige onderwijzers. De gevolgen bebo-oren de schoolbesturen te treffen, niet den wachtgelder. De heer T i 1 a n u s zegt, dat de ge dachten van den beer Tbij-ssen de bezui niging tegen gaan. De beer S u r i n g zal ter wille van de bezuiniging -over de onderwijsbezwaren betreffende paragraaf 7 heenstappen. De beer Ketelaar is voorstander van de amendementen v. Dijken, doch slechts ten deele van die van den beer Thij-ssen. De heer Coops eveneens. De beer Kersten betoogt dat de kleine scho-len in het gedrang komen. Noodlottige vechtpartij. HEERD-E. Gisteravond had bij bet uit gaan van de beschuitfabriek alhier een vechtpartij' plaats tusschen twee jeugdige arbeiders, den 15-jarigen Bertus B-lom en den 14-jarigen Eibert van bet Goor. De beide jongens hadden elkaar reeds den geheelen -dag dwars gezeten. Bij bet uit gaan der fabriek werd Blo-m opgewacht en op lafhartige wijze -door van bet Goor me-t een mes gestoken. De steek trof de longen. Het slachtoffer is in zorgwe-k- kenden toestand naar bet R.K. Gasthuis overgebracht. De politie stelt een onder zoek in. Inbraak. GOUtDA. In den afgelo-open nacht is in gebroken in het kanto-or van den Coöpe ratieven producenten 'handelsve-reeniging te Gouda. De inbrekers hebben in het kantoor de MIDDELBURG, 19 December. Op de graanmarkt was de aanvoer matig. Schokkers f 9f 10,50, Kroonerwten f 8 —f9, Kleine groene erwten f8f8,75, Witte boonen f 15f 17, Lange bruine boonen f 10,50f 11,50, Ronde bruine boo nen f 18f 20. GO'ES. Veiling van 18 Dec. Druiven: Black Alicante II f 11, spruiten 915, 3e soort 3, witlof 1418, 2e soort 79, koolrapen 117Ö, uien f\602.60, wijn- peen 1.501.70, aardappels drielingen 1,201,40 gld. alles per 100 kg; bloem kool 3e soort 4, groene savoye kool 1,60 5,40, berekool 3,60, andijvie 1,30, knlselderie 2,20—2,30 gld. p. 100 stuks, prei 8, selderie 4,20 gld. p. 100 bos. KAPELLE, 18 Dec. 1935. Appels: Goud- reinetten 6—24, Zure Bellefleur 3—12, Sterappels 3—11, Fransche Reinetten 6— Stand van gistermiddag 3 u.: 761. Licht op voor fietsen: Vyiidag 4 u. 20.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3