Verkoudheid fè go-Dam po Kerknieuws Predikbeurten. Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen. Ingezonden Stukken Marktberchten Stukken voor de Piovinciale Staten van Zeeland. Ingezonden Mededeellng. verdrijft men door In- wrijving en Inademing ven Wat Mijnhardt maakt is goed HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. Dr Euwe over het incident. Dr Max Euwe .schrijft het volgende aan het A. N. P.: De voorstelling, welke de pers geeft van het incident bij de 29ste partij noopt mij tot het geven van een nadere uiteenzeting. Hoewel ik ten zeerste waardeer, dat men mijn houding sportief noemt, zoo kan ik toch niet zonder meer toelaten, dat men mijn tegenstander in een zóó ongunstig daglicht plaatst. Tenslotte is n.l. alles te rug te brengen tot een misverstand. Be sprekingen na één der eerste partijen heb ben tot het gebruik geleid, dat de wit- speler steeds zijn 41sten zet afgaf. D'e wed strijdleider en de leden van het comité be schouwden dit afgeven als een plicht van den witspeler, Aljechin daarentegen als een r e c h t. In deze 29ste partij wensehte de wereldkampioen van dit recht geen gebruik te maken en daarom liet hij het afgeven aan mij over, voila tout. Welke van de twee opvattingen juist is doet niets terzake. Beide partijen waren stellig te goeder trouw, ze hebben alleen de zaak verschillend begrepen. (In een deel van onze oplage van gis teren is gemeld, dat de stand was Alje chin 15, Euwe 14. Dit moet zijn: Euwe 15, Aljechin 14.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vlissingen, J. A. Raams te Kloetinge. Te D'oeveren, J. P. Hage te Baarn. Te Molenaarsgraaf, R. W. Steur, cand. te Burgh. Bedankt voor Westbroek, J. van Am- stel te Voorthuizen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sassenheim, W. Heerma te Aalsmeer. Rilland-Bath. Door het college van no tabelen der Ned. Herv. Kerk alhier werd gisterenavond herkozen als kerkvoogd de heer N. Nieuwdorp, terwijl in de plaats van dhr G. Nagelkerke, die bedankt had, werd gekozen dhr Jac. v. d. Sande, thans notabel. Zondag 15 Dec. 1935. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. ds Homburg. Hansweert, 2.30 u. ds v. Steenbergen. Geersdijk, vm. ds Bons, nm. dhr Over- gaauw. Geref. Kerken. Geersdijk, vm., nm. en av. cand. Bos te Mijdrecht. DE BEZUINIGING BIJ ONDERWIJS. Geheele rechterzijde tegen de concentratie? De parlementaire redacteur van „De Maasbode" meldt: Met betrekking tot het bezuinigingsont- werp voor het onderwijs staat het thans vast, d'at de geheele rechterzijde in de Tweede Kamer zich ten aanzien van de concentratie-paragraaf zal verzetten te gen het ontwerp in den voorgestelden vorm. Als zeker verluidt evenwel ook, dat de minister zal pogen aan de bezwaren te gemoet te komen. Hevige twist op Duitsch grondgebied. Een schoenmaker uit Dinxperlo, die een uitstapje op Duitsch grondgebied maakte, kreeg twist met een koopman uit Suderwick. Deze liep zoo hoog, dat de Duitscher een revolver trok en vijf schoten loste, waarvan twee hem in het lichaam troffen, een in den schou der en een in de heup. Zwaar gewond werd de schoenmaker naar het zieken huis te Arnhem overgebracht. Noodlottig schot. Bij oefenin gen van de militaire politie te Loenen (Gld.) is gistermorgen een ernstig onge luk gebeurd. Een sergeant-majoor van de militaire politie-troepen werd bout portant door een schot in de borst getroffen. Nadat door een geneesheer de eerste hulp was verleend, is het slachtoffer in hoogst zorgwekkenden toestand overgebracht naar een ziekenhuis te Arnhem. Volgens ooggetuigen zou het schot door een noodlottig toeval zijn afgegaan. Ernstig ongeluk. Gisteravond heeft te Hoorn op het stationsemplace ment een ernstig ongeluk plaats gehad. De 27-jarige ongehuwde P. de Best en de ladingmeester Blokdijk waren bezig met het laden van een partij haring in een goederenwagon, waartoe zij zich met een beladen kar naar het derde perron begaven. Tusschen het tweede en derde perron zijn beide mannen door een ran- geerende locomotief, waarvan de machi nist duidelijk signaal had gegeven, gegre pen. De Best werd op slag gedood, D'e la dingmeester Blokdijk is met zware hoofd wonden naar het ziekenhuis vervoerd. Dó wagen met haring werd totaal versplin terd. Malversaties te Gro ningen. Bij de controle van de boeken van den penningmeester van de Gronin ger Orkestvereeniging kwamen eenige malversaties aan het licht, ook ten aan zien van 'het pensioenfonds der orkest leden, die aanleiding zijn geweest om de zaak in onderzoek te geven aan de Justi tie. Tot dusver is verduistering gebleken van een bedrag van f 10.00012.000. Voor ieder, die den man in zijn vele functies op maatschappelijk terrein heeft leeren kennen, is het gebeurde onbegrijpe lijk. Been door trein verbrij- zeld. De 28-jarige spoorwegarbeider R. te Hilversum is gistermorgen op het sta- tionsempiacement aldaar, het slachtoffer geworden van een ernstig ongeval. Toen de trein van half zeven uit Bussum aan kwam bevond de man zich op de spoor baan. Door onbekende oorzaak, vermoedelijk is hij uitgegleden, is hij gevallen en met zijn linkerbeen onder een der achterste spoorwagens gekomen. Het been werd ge heel verbrijzeld. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. DE BEGROOTING 1936. De financieele toestand der provincie. ^an bet algemeen verslag nopens het onderzoek der provinciale begroeting voor 1936 in de afdeelingen van de Prov. Staten, ontleenen wij1 het volgende: In alle afdeelingen werd met voldoe ning geconstateerd, dat de financieele toestand der x rovincie gunstig is en ver heugde men zich over den blijden toon, dien Gedep. Staten bij de toelichting de zer begrooting aanslaan. Intusschen ver maande in een paar afdeelingen een lid Gedep. Staten om niet te optimistisch te zijn. Er kunnen nog tegenvallers komen: men zij1 voorzichtig. De vermelding van de vorming van een reservefonds uit de voorschotten deed in een paar afdeelin gen leden opmerken, dat uit dat fonds te zijner tijd ook gelden moeten worden besteed voor werken van sociale voorzie ning, die tijdens een minder rooskleu.i- gen financieelen toestand der Provincie niet konden worden aangevat. Men dient dat fonds niet enkel te vormen met het uitzicht op een belastingverlaging. Een lid in een der afdeelingen is zelfs gekant tegen het oppotten der overschotten; hij zag liever aanstonds die gelden besteed voor werken als zoo juist genoemd. In een andere afdeeling prees een lid daarentegen Gedep. Staten om de vor ming van een reserve zoowel als over de andere maatregelen die zij' namen om de provinciale financiën veilig te stellen. Een ander lid bracht Gedep. Staten onder het oog, dat ook de Zeeuwsche middenstand in groote moeilijkheden ver keert. Een paar leden gaven met klem huD verlangen te kennen naar nivelleering der provinciale belastingen door het Rijk. In alle afdeelingen werd er door en kele leden tegen opgekomen, dat hun fractie huiten de besprekingen is gehou den, welke geleid hebben tot de samen stelling van het tegenwoordige college van Gedep. Staten. Een lid meende zelfs te kunnen con- stateeren, dat, naarmate de geest van het liberalisme in den lande en ook in de Sta ten is gedaald, die in het College van Gedep. Staten is gestegen. Hierop werd door een ander lid in een der afdeelingen geantwoord, dat de afzijdige houding van een zekere partij' bij' de verkiezing van Gedep. Staten zij' placht veelal blanco te stemmen nu juist niet wijst op een sterk verlangen om in dat college te wor den opgenomen. In twee der drie afdeelingen bepleitte een lid bij Gedep. Staten de oprichting van een technoligisch-economisch insti tuut alleen voor Zeeland, wijl anders al licht Zuid-Holland met de voordeelen gaat strijken. Nog werd in twee afdeelingen het zit ting nemen van een provinciaal ambte naar in het oemmissariaat van de Z.E. G.A.M. afgekeurd. In een dier beide afdeelingen kantte zich een lid tegen het feit, dat leden van Gedep. Staten zetelen in maatschappijen of vennootschappen als commissaris of anderszins, voor zoover zoo'n maat schappij met de Provincie in geldelijke relatie staat. Verder werd er geïnformeerd, hoe het staat met de werkzaamheden van de com missie voor de werkloosheid, beter ge zegd, voor de werkverschaffing. Het antwoord van Ged. Staten. O'p deze algemeen© beschouwingen ant woordde Gedep. Staten o.a. dat inderdaad de financieele toestand der Provincie ge zond is. Dit mag niet leiden tot roekeloos heid; integendeel, voorzichtig beleid is ge boden. Daarom moeten reserve's uit de batige overschotten worden gevormd, die dienen om onverwachte schokken op te vangen en te zijner tijd te komen tot be lastingverlaging. Allicht kunnen dan ook werken van sociale voorziening e.d. ter hand worden genomen, die tot nu toe tot de vrome wenschen moesten blijven be- hooren. In allen gevalle behoort gezorgd te worden, dat de wegen, zoowel te land als te water, in goeden staat worden ge houden. Een lid van Gedep. Staten was het met het gesprokene over de nivelleering der provinciale belasting geheel eens. In alle drie afdeelingen beantwoordden de leden van Gedep. Staten de vragen over een zelfstandig Zeeuwsch technolo- gisch-economisch instituut met de mede- deeling, dat het gevraagde rapport over deze kwestie, door de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Terneuzen uitge bracht en waarvan de conclusie door de Kamer van Middelburg werd onderschre ven, aan Gedep. Staten de overtuiging gaf, dat Zeeland te klein is voor een der gelijk instituut. Door de samenwerking echter van genoemde Kamers in dezen met Zuid-Holland blijlven Gedep. Staten van voorlichting niet versteken. Hoewel in het algemeen gesproken, de benoeming van ambtenaren tot commis saris van een maatschappij of vennoot schap waarmede de Provincie in finan cieele relatie staat, niet gewenscht is, zoo moet bij het in twee afdeelingen ge signaleerde geval niet over het hoofd worden gezien, dat het hier de belooning gold voor de buitengewone verdiensten, die de tot commissaris der Z.E.G.A.M. benoemde ambtenaar zich verwierf bij' de oprichting van dat lichaam. Bij de com missie voor werkverschaffing kwamen aanvankelijk veel vragen binnen van polder- en gemeentebesturen. In het laatste jaar evenwel verslapte dit. De commissie, hierover niet tevreden is op zoek naar andere wegen langs welke met meer succes kan worden opgetreden ter bemiddeling bij het zoeken naar werk- objecten. Gedep. Staten overwegen de re- organiseering der commissie naar het model van Gelderland, aoodat ook verte- genwoordigers van den Provincialen Wa terstaat, van het Werkfonds en de In specteur van de werkverschaffing in Zee land er zitting in kunnen hebben. Inpoldering van het Verdronken land van Saeftingen, aldus Gedep. Staten, hoe gewenscht ook als kostbaar object van werkverruiming, zal nog op zich moeten laten 'Wachten, daar blijkens de jongste onderzoekingen slechts 36 pet. van de op pervlakte rijp is voor inpoldering. De kosten zullen niet meevallen en geld voor dit kleine in te polderen gedeelte is er niet. Trouwens heel die geschiedenis is rijkszaak. Op een desbetreffende vraag antwoord den Gedep. Staten, dat zij' voor de ver laging van de vaste lasten der calami- teuze polders weinig kunnen doen. Op een vraag, die nog in een afdee ling was gesteld, hoe het staat met de plannen van een brug over de Zandkreek, werd van de zijde van Gedep. Staten ge antwoord, dat die plannen in bewerking zijn, doch dat nog steeds van enkele polders op Noord-Beveland de gevraagde toezegging van subsidie niet is ontvan gen. Betreffende lintbebouwing kunnen Ge dep. Staten niet dwingend, wellicht wel stdmuleerend werken in samenwerking xnet de dagelijksche besturen der ge meenten. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 13 December 1935. De volgende vonnissen werden uitge sproken: Oplichting van de ge meente. H. J. de G., 61 jaar, reizi ger te Middelburg, heeft gedurende het tijdvak van 25 Maart 1935 tot Aug. 1935 •het orgaan voor steunverleening te Mid delburg opgelicht, doordat hij tot het be komen van steun valschelijk heeft inge vuld een kaart betreffende zijn gezins-in- koinsten en daarin heeft nagelaten te ver melden, dat hij om de vier weken een geldsbedrag van 'bijna f 9 aan Invalidi- teitsrente kreeg uitgekeerd. Doordat het bureau voor steunverleening daarvan on wetend was en verdachte het daaromtrent onwetend liet, 'heeft verdachte gedurende dat tijdvak te veel aan steun getrokken. Verdachte was niet verschenen. Nadat een drietal ambtenaren van de Arbeids beurs verklaringen hadden afgelegd be treffende de betalingen, achtte de Officier van Justitie het wettig en overtuigend bewijs geleverd. Verdachte nam de hou ding aan alsof er een vergissing in het spel was. Hij benadeelde de gemeenschap voor ongeveer f 500. De Officier vindt de feiten ernstig en eiseht 1 maand gev. straf, er aan toevoegende, dat, indien de Recht bank een andere straf wensehte op te leggen dit een flinke geldboete moest zijn. G. de P., 62 jaar, zonder beroep te Oostburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens het ver voer van boter, welke niet overeenkom stig de voorschriften was voorzien van het vastgestelde merk, werd veroordeeld tot een geldboete van f 40 of 20 dagen, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen boter. De Officier van Justitie vorderde bevestiging Van het vonnis, waarvan hooger beroep. Overtreding van de geld schieter s w e t. H. M. S. wed. B., 75 jaar, te Vlissingen, heeft in den loop van de jaren 1933—'1935 te Vlissingen aan verschillende personen die daarom aan haar vroegen, verschillende geldsom men beneden de f 500 uitgeleend, zonder ■d'at zij voor dit geldsohieten de vereischte toelating ingevolge de Geldsc'hieterswet had bekomen. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr van der Sli'kke, advocaat te Vlissingen. Verdachte gaf de feiten toe, maar ont kent de menschen een te hooge rente te hebben berekend. De Officier van Justitie zegt, dat on- omstootelijk vast staat, dat verdachte het geldschieters-bedrijf uitoefende. Iemand die b.v. f 60 ontving moest voor f 80 tee kenen en zoo zijn er meer gevallen, waar door verdachte buitensporige winsten maakte. De Officier eischt een geldboete van f 500 of 50 dagen hechtenis. De raadsman van verdachte is van oor deel, dat verdachte van het geldsohieten geen beroep of bedrijf maakte. Zij deed zich niet als zoodanig aan de buitenwe reld voor. Pleiter acht daarom bet bewus te artikel der Geldschieterswet niet op deze verdachte toepasselijk. In vele geval len bracht zij geen rente in rekening. Zij heeft een sterke neiging om menschen, die in moeilijkheden zitten te helpen. Heel wat geld dat zij uitleende kw:am niet te rug. Winst maken zat bij haar niet voor. D'e door het 0. M. gevraagde boete vindt pleiter te hoog en mocht de Rechtbank hier straf opleggen, dan roept hij voor verdachte clementie in tot een belangrijk lagere boete. De Officier van Justitie repliceerde en merkt op, dat verdachte als bemiddeld he- bend staat en hij daarom de gevraagde boete niet te hoog acht. Meineed. M. R., 19 jaar, arbeider te Aardenburg, werd verdacht dat hij op 5 Nov. 1935 te Middelburg ter terechtzit ting van den Politierechter zich heeft schuldig gemaakt aan meineed. Verdachte erkende hetgeen hem is ten laste gelegd. Eisch 6 mnd. gev. str. voorw. P. W. en S. W., 28 jaar, landbouwers te Meliskerke, waren in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den kanton rechter te Middelburg, waarbij zij wegens he>t noodeloos op pijnlijke en kwellende wijze vervoeren van een koe werden ver oordeeld ieder tot een geldboete van f 10 of 10 dagen. De Officier van Justitie eischte beves tiging van bet .vonnis waarvan hooger beroep. D'e verdediger van verdachten, Mr W. K. H. Dieleman, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak. Uitspraak in alle zaken 30 Dec. 1935 'Faillissementen. De Arr. Rechtbank te Midelburg heeft failliet ver klaard H. D. Sul, fruithandelaar, Lange- viele K 387 te Middelburg. Rechtercom missaris Mr A. v. d. Hoop, Curator Mej. Mr G. J. H. Verboom, advocaat en pro cureur te Middelburg. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden. Aa. Ma. S. te Vlissingen f 1 of 1 d.; G. W. te Koudekerke f 3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: L. Th. de B. te Haarlem f 1 of 1 d. h. Een motorrijtuig laten staan of daar mee rijden zonder voorgeschreven ver lichting: L. H. te Vlissingen f 1 of 1 d.; A. J. M. te Goes f 5 of 5 d., A. v. d. P. G. te Nisse f3 of 3 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht en (of) zonder reflector of rood achterlicht: P. P. te Oostkapelle f 3 of 3 d.; A. P. te Middel burg f2 of 2 w. t.sch.; H, de J., te 's H. Arendskerke, G. V. te Heinkenszand ieder f 3 of 3 d. h.; A. G. de H. te Wissenkerke, A. S. L. te Biezelinge ieder f 1 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig op zooda nige wij'ze, dat de veiligheid van het ver keer wordt in gevaar gebracht: D. de V., te Middelburg f 3 of 3 d. h.; P. S. te Middelburg f 15 of 10 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: J. L. te Vlissingen, A. C. v. O. te Vlis singen, E. F. te Middelburg f 10 of 10 d. Als vader van leerplichtig kind niet zorgen dat het de school geregeld be zoekt, bij herhaling: J. B. v. d. W. te Heinkenszand f 5 of 3 d. h. Niet-nakoming art. 15 eerste lid der Zeebrievenwet: L. B. te Groningen gedom. f 5 of 5 d. h. O'vertr. Jachtwet: A. D. te Waarde: vrijspraak. Als schipper die een Rijkskanaal be vaart niet in het bezit zijii van de voor geschreven reglementen en (of) niet den naam van den schipper op de vaste dee- len van de buitenzijde van het schip ver meld hebben: J. v. D. te Rotterdam 2 maal f0.50 of 2 maal 1 d. h.; A. B. V. gedom. te Wachtenbeke, K. M. J. v. L., gedom. te Boom (B.) ieder 3 maal f2 of 3 maal 2 d. h. Overtr. art. 9 der Landbouw-Grisiswet (Crisis->\kkerbouwbesluit): K. J. S. te hrnemuiden f 1 of 1 d. h.; E. J. J. P. te Goes, J. C. D. te Middelburg, ieder f 0.50 of 1 d. h.; M. P. S. te Middelburg f3 of 2 d. h. verbeurdverklaring van de in beslaggenomen aardappelen; J. v. d. K. te Hansweert f 0.50 of 1 d. h. met ver beurdverklaring aardappelen; N. de K., te Middelburg f 0.50 of 1 d. h.; J. N. te 'sH. Arendskerke fl of 1 d.; T. P. te Heinkenszand f 0.50 of 1 d.; I. B. de G., te Kloetinge f 1 of 1 d. b. met verb.-ver- klaring aardapp.; A. v. K. te Krabben- dij'ke f 3 of 3 d. h.; M. M. te Rilland-Bath f 1 of 1 d.; P. P. te Vrouwenpolder, A. D. te Koudekerke ieder f3 of 3 d. h.; D. G. te O'udelande f 0.50 of 1 d. h.; S. J. te Middelburg f 5 of 5 d. h.; J. A. H. te Mid delburg, M. de L. te Middelburg ieder f 0.50 of 1 d. h. Overtr. van een der krachtens de Cri- sis-Zuivelwet vastgestelde voorschriften (Nieuw-Crisis-Zuivelbesluit): J. J. de K. te 's H. Abtskerke f 5 of 5 d. h. met verb.- verklaring boter; B. M. te 'sH. Abtskerke f 20 of 10 d. h. met verb.-verklaring bo ter; A. C. B. te Serooskerke f 30 of 20 d. h. met verb.-verklaring spijsvetten en verpakking; C. de V., te Wemeldinge f 5 of 5 d. h. met verb.-verklaring boter; D. K. gedom. te Freistett (D.) f 5 of 5 d. h., met verbeurdverklaring reuzel; B, de J, te Goes f 10 of 10 d. h.; Ja, Ca L. huis vrouw van J. de J, te Oudelande f 5 of 5 d. h. Overtr. ventverbod te Goes: A. S. te Bergen op Zoom, Ca. B. huisvr. L. v. E. te Middelburg ieder f 2 of 2 d. h. Idem te Kruiningen: P. J. N. te Bergen op Zoom, H. J. H. te Bergen op Zoom ieder f 2 of 2 d. h. Idem te Arnemuiden: J. J. v. d. M. te Middelburg f 3 of 3 d. h. Als loods aan boord van een schip dienstdoende, niet steeds voorzien zijn van de voorgeschreven reglementen: P. O. te Terneuzen: vrijspraak. In een stukje brood gestikt. RAALTE. In de 'buurtschap Linderts is gister het, 3-jarig zoontje van 'den heer K. bij het eten in een stuk 'brood gestikt. Ernstig motorongeval. APELDOORN. Gisteravond' te om streeks kwart over elf is op den Assel- schenstraatweg een motorrijwiel, bestuurd door een 20-jarigen G. Bos, met als duo passagier B. Peters, welke laatstgenoem de door B. voor een motorritje was uit- genoodigd, doordat de bestuurder te laat bemerkte, dat de hoornen 'gesloten waren en 'hij plotseling wilde stoppen, tegen de afsluitboomen gebotst. Deze knapten als een riet af en kwamen dwars over de rails te liggen, vervolgens sloeg de ma chine tegen een paal, waarbij beiden van de motor werden geslingerd en zwaar ge wond bleven liggen. De seinwac'hter slaagde er met behulp van lichtsignalen in den aankomenden trein bijtijds tot stilstand te brengen. De heer B. is aan zijn verwondingen overleden, de toestand van P. is zorg wekkend. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Zeer geachte heer Redacteur, De Vereeniging voor Instrumentale Mu ziek te Middelburg heeft op haar a.s. concert weer een mooi en goed verzorgd programma aan te bieden; de naam der soliste, de altzangeres Hans Gruys, hier geen onbekende, heeft een goeden klank; zij zingt voor de pauze aria's van Han del en Gluck, na de pauze liederen van Henri Duparc en Gabriël Fauré, waar onder het mooie: Les Berceaux. In April geeft de vereeniging haar tweede concert, met symphonieorkest en de solist Henk van Wezel, solo-cellist van het Concertgebouworkest te Amsterdam. Dit concert zal voor een deel gewijd zijn aan werken van Saint-Saëns, wiens ge boortejaar (1835) wordt herdacht. We wilden gaarne de aandacht vestigen op deze concerten en erop wijzen, dat de abonnementskaarten (die voor de uitvoering niet persoonlijk zijn), recht geven op het bezoeken der twee concerten en twee groote repetities en slechts f2,50 f0,50 sted. bel.) kos ten. De billijkste manier om deze concerten te bezoeken is door het nemen van een abon nement. De abonnementen zijn ver krijgbaar op schriftelijke aanvraag bij de penningmeesteresse Mevrouw W. van Doornvan Lookeren Campagne, Oost- Souburg of Dinsdag en Woensdag bij aanvraag aan de cassa. Met dank voor de plaatsing, Het bestuur der Vereeniging voor Instrumentale Muziek te M'burg. MIDDELBURG. Veiling van 13 Dec. Veldsla 822; Spinazie 1119; Poste lein 510; Spruiten 916; Witlof 8— 17; tëchorseneeren 1015; Koolrapen 1 2; Wijnipeen 1.52.5; Peen 12.5; Uien 12.5; Kroten 12.5, alles per 'kg.; Peterselie 412 per chip; Peen 25; Rapen 15; Kroten 0.52.5; Prei 47; Selderie 25.5; Knolselderie 1.53; Rammenas 23, alles per bos; Savoye kool 36.5; Roode kool 18;, Boere kool 24; Witte kool 36; Bloemkool 225; Andijvie 0.52; Kropsla 0.51, alles per stuk; Cyclamen 1920 per pot; Cro- cus'bollen 1416; Irus 7; Narcis 3240; Tulpen 16; Hyacinth 3640, alles per 100 stuks. Stand van hedenmorgen 10 u.: Licht op voor fietsen; Zondag 4 u. 22 min. Maandag 4 u. 21 min. I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3