NML Hoofdpijn, Kiespijn.; Binnenland Zoeklichtjes. Uit de Provincie aan Italië voorbëiuauiin economische Ex- panaiezone in Zuid-Abessynië. Binnen deze zone zal Italië economische alleen-rechten genieten. De Abeaaynische regeering heeft een sdhrijven tot den Volkenbond gericht, Waarin zij verzoekt een onmiddellijke bij eenroeping van de Volkenbondsvergade- ring, opdat alle staten zich dan vrij zullen kunnen uitspreken over de werkelijk prac- tiache beteekenis van het vredesplan. Het aan de Abessynische regeering voorgelegde vredesplan bestaat naar haar opvatting uit de volgende regeling: Abessrynië wordt uitgenoodigd: a. Aan den Italiaanschen aanvaller in een min of meer vermomden vorm en onder het voorwendsel van een bedriege- lijken ruil van grondgebied, ongeveer de helft van zijn nationaal grondgebied af te staan, ten einde zijn aanvaller in staat te stellen er een gedeelte van zijn bevolking te huisvesten. b. Goed te vinden, dat de Volkenbond aan zijn aanvaller, onder een mom het toezicht over de andere helft van het grondgebied op te dragen, in afwachting van een toekomstige annexatie. De Volkenbondsraad zal eerst "Woens dag a.s. bijeen komen. De commissie van 18 is verdaagd en zal niet weer worden bijeengeroepen, voor de Volkenbondsraad zich over het Parij- sche vredesplan zal hebben uitgesproken. In Italië staat men nóg gereserveerd tegenover het plan. Vooral ten opzichte van het voorstel om Ethiopië, de haven van Assab in volko men bezit af te staan. De openbare mee ning in Italië was op een dergelijken ge- biedsafstand heelemaal niet voorbereid. In de wandelgangen van het Engelsche Lagerhuis heeft de reactie van Abessynië op de vredesvoorstellen nieuw voedsel ge geven aan de groeiende ontevredenheid van de lagerhuisleden ten aanzien van de gebeurtenissen van de afgeloopen week. De oppositie-partijen verzetten zich he vig tegen het feit, dat de regeering zich heeft vereenigd met deze vredesvoorstel len, welke in de pers zijn verschenen. Korte Berichten. - Dë president van Tsjecho-Slovakije Masaryk treedt af. Woensdag a.s. is het waarschijnlijk verkiezing voor een nieu wen president. Al wat U noodig heeft om deze pijnen te verdrijven is een Mijn- hardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Adv.) VRAGEN OVER INCIDENT- KORTENHORST. Mr Goseling wendt zich tot den minister. Hoewel de Ned. Duitsche handelsbe sprekingen te Berlijn reeds hervat zijn is het incident-Kortenhorst nog steeds niet opgelost, en dr Kortenhorst, die gelijk ge meld de beslissing of hij al dan niet naar Berlijn zou terugkeeren, in handen der Ned. Regeering had gelegd, bevindt zich nog steeds te 's Gravenhage. Het Tweede- Kamerlid mr Goseling, voorzitter van de R.K. Staatspartij, heeft nu over deze aan gelegenheid vragen gesteld aan den mi nister van Buitenlandsche Zaken. De heer Goseling vraagt o.m., op welke zinsned(en) de bedenkingen van Duitsche zijde betrekking hebben, en of de regee ring, zoo zij dit niet weet, bereid is zich daarover de noodige inlichtingen te doen verschaffen. Wat heeft de regeering gedaan, aldus de heer Goseling, of wat denkt zij alsnog te doen om, mede door de wijze, waarop zij in dit concrete geval haar houding be paalt, te verzekeren, dat de persoonlijke positie van door haar afgevaardigde on derhandelaars niet wordt bemoeilijkt door toepassing van eenig sociaal-uitzon deringsregiem van buitenlandsche zijde; en dat met name leden der Staten-Gene- raal, die door haar als afgevaardigden bij onderhandelingen met het buitenland zijn aangewezen, gevrijwaard zijn tegen een behandeling, welke de onafhankelijke po sitie doorkruist, die een lid der volksver tegenwoordiging naar Nederlandsche op vatting behoort in te nemen. DE HEER DE MARCHANT ET d'ANSEMBOURG TOEGELATEN. De Eerste Kamer heeft gistermiddag na een uitvoerige discussie met 2912 stemmen besloten tot toelating van den heer de Marchant et d'Ansenbourg. Tegen stemden de heeren Mendels (s.d.), de Bruyn (r.k.), Blomjous (r.k.), van Gitters (a.r.), Hermans (s.d.,, van Sasse van Ysselt (r.k.), de la Bella (s.d.), Ser- rarens (r.k.). Polak (s.d.), Moltmaker (s.d.), Ossendorp (s.d.) en de voorzitter mr de Vos van Steenwijk. Russische belangstelling voor droogdokken. Naar het A.N.P. verneemt wordt in verband met het feit, dat Sowjet-Rusland thans een groote handelsvloot bezit en daardoor de beschikking moet hebben over voldoende gelegenheid tot dokken, van Russische zijde de mogelijkheid na gegaan om in Nederland eenige droog dokken te koopen, Een Russisch inge nieur heeft reeds enkele dokken, waar van de verkoop in verband met het ge brek aan emplooi gewettigd is, geïn specteerd. Wegens de prijzen,welke ge vraagd werden, is tot dusverre echter nog geen oontract afgesloten. De reisbelastlng en het vreemdelingen verkeer. In ©en te Utrecht gehouden vergade ring van de Vereeniging van ..Kamers van Koophandel is ter sprake gebracht de vraag, of de K. v. K.' het hotel- en restaurantbedrijf kunnen steunen in zijn pogingen, om te bereiken, dat een deel van de te heffen reisbelasting zal worden afgestaan aan de „Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer". Deze kwes tie is ter sprake gebracht door de Haag- sche Kamer van Koophandel. DE EERSTE TELEVISIE-UITZENDING IN NEDERLAND. Philipszender een groot succes. Dezer dagen vonden in tegen woordigheid van de technische vakpers de eerste uitzendingen plaats met den zoo juist gereed gekomen televisie-zender van Philips te Eindhoven. Voor de eerste maal op het continent werden daarbij buitenopnamen zonder eenig tusschenstadium overgebracht. Nederland heeft zicli daardoor een der allereerste plaatsen op televisie-gebied ver zekerd. In Duitschland vinden reeds sinds Mei van dit jaar geregelde uitzendingen plaats en in Parijs werd deze week onder groote belangstelling de eerste zender (op den Riffeltoren) in werking gesteld. Zoowel te Berlijn als Parijs heeft men het echter tot nu toe niet verder kunnen brengen, dan tot indirecte uitzendingen (overbrenging van film) of hoogstens tot studio-uitzen dingen, zooals in Parijs, waar zwaar ge schminkte personen onder zeer sterke booglampen voor noodig waren. Het ver kregen beeld is hierbij echter nog verre van duidelijk. Anders is dit evenwel bij Philips. Men heeft hier dermate geperfectioneerde ap paraten weten te bouwen, dat men er Donderdag in geslaagd is zonder eenige moeite buitenopnamen (in gewoon dag licht) over te brengen. Het is de eerste maai, dat dit in Europa 'heeft plaats ge vonden en als zoodanig is het stellig te beschouwen ais een mijlpaal in de ont wikkeling der televisie, terwijl het een verheugend feit is, dat Nederland thans ook op televisie-gebied in de voorste rijen staat. De experimenteele televisiezender, die thans te Eindhoven in bedrijf is gesteld, dient voorloopig voor onderzoekingsdoel einden. Deze gecombineerde beeld- en ge luidszender werkt zoowel voor beeld als geluid op een golflengte van plm. 7 M. en zendt een signaal uit dat overeenkomt met een beeld van 180 lijnen. De geheele zend- installatie is echter ontworpen voor een rasterfijnheid van 400 lijnen en binnen zeer korten tijd zullen dan ook demon straties gegeven worden met dit nog veel fijnere raster. Intusschen zijn de resultaten, die met 180 lijnen met het Philips zend- en ont- vangsysteam bereikt worden, verrassend goed. Met deze zend- en ontvanginstallatie zal een groot aantal experimenteele uit zendingen plaats vinden. De demonstraties te Eindhoven toonen overtuigend aan, dat televisie tot de tech nische mogelijkheden behoort en dat nog slechts overwegingen van financieelen aard de oorzaak ervan zijn, dat het nog wel eenigen tijd kan duren, vóór er een praotisohen uitzenddienst voor het geheele land ingevoerd zal kunnen worden. (Nadruk verboden.) Werkloosheid In Zeeland. De Directeur der Districts-Arbeids- beurs in Zeeland verstrekt ons onder staand overzicht van den stand der werkloosheid in dat district per 30 Nov. Middelburg 1027, Vlissingen 823, Aag- tekerke 9, Arnemuiden 213, Baarland 37, Biggekerke 18, Borssele 26, Colijnsplaat 28, Domburg 65, Driewegen 8, Ellewouts- dijk 10, Goes 229, 's-Gravenpolder 39, Grijpskerke 2, 's-H. Abtskerke 3, 's-H. Arendskerke 100, 's-H eer en'hoek 60, Heinkenszand 39, Hoedekenskerke 62, lerseke 202, Kapelle 68, Kats 10, Kat- 'tendijke 2, Kloetinge 26, Kortgene 18, Koudekerke 55, Krabbendijke 69, Krui- ningen 99, Meliskerke 9, Nieuwland 32, Nisse 7, Oostkapelle 18, Oudelande 40, Ovezande 49, Rilland-Bat'h 23, Ritthem 5, Schore 15, Serooskerke 25, St. Lau rens 12, Souburg 246, Veere 13, Vrou wenpolder 9, Waarde 16, Wemeldinge 67, West'kapelle 241, Wissenkerke 58, Wol- phaartsdijk 25, Zoutelande 24. In totaal stonden per 30 November j.l. als werkzoekenden ingeschreven 4281 personen. Besmettelijke ziekten. In de week van 1 tot en met 7 Decem ber kwamen in onze provincie voor 7 gevallen van roodvonk, n.l. 2 te Goes, 2 te lerseke en 1 in ieder der gemeenten Kruiningen, Middelburg en Oost- en West-Souburg en 1 geval van diphtheric te Graauw en Langendam. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Januari 193d benoemd tot referendaris ter Provinciale Griffie, den 'heer J. F. Magendans, thans hoofdcommies, chef der 2e afdeeling, en tot commies: de heêren Mr. J. K. Mun ters en Mr J. M. Pilaar, beiden thans adjunct-commies ter Griffie. Middelburg. Gemeente-begroo ting 1936. Antwoord van B. en W. B. en W. verklaren zich bereid 'tijdig vóór 1 Sept. a.s. bet denkbeeld van 'her- classificatie der gemeente voor de Per- soneele belasting in nadere overweging te nemen, omdat het nu voor 1936 toch te laat is. Voor zoover B. en W. 'hebben kunnen nagaan, is voor hoofdbetrekkingen de Rilkswac'htgeldregeling voordeeli-ger voor betrokkenen dan de gemeentelijke, voor neven-betrekkingen is het omgekeerde het geval. Zij zijn intusschen bereid wijziging van de regeling voor neven-functies na der te overwegen. De behandeling van 'het voorstel tot rioleering van het Zuidwestelijk stadsge deelte, met hulp van het werkfonds, zal ter eerstvolgende Raadsvergadering aan de orde worden gesteld. Het plan tot ver betering der Dokhaven, met hulp van datzelfde fonds, is in ver gevorderden staat van voorbereiding. B. en W. zijn volkomen bereid om mede te werken aan verdere maatregelen in het belang der jeugdige werkloozen, als 'Ged. 'Staten ben daartoe hebben uit genoodigd. De uitkomsten der laatste jaren 'hebben ■doen zien, dat de inkomsten van de Sportterreinen steeds de uitgaven iets overtreffen, waarbij' de wedstrijden nog rond f 1800 aan vermakelijkheidsbelas- ting opbrengen, die niet op de exploita tierekening der commissie wordt verant woord. Inmiddels is een onderzoek gaan de naar de mogelijkheid van besparing op de uitgaven. Buiten de gemeente kan van de zijde van Middelburg het zwemmen in het ka- strating te voorzien en, zoo mogelijk, ook den Molenberg. B. en W. zijn niet voor nemens het centrum der stad van klin kerbestrating te doen voorzien; wèl is dat echter de bedoeling ten aanzien van de Langeviele. B. en W. zullen verbetering van den weg van het Station naar den spoorweg overgang bij den Ouden VJissingschen weg nader overwegen. De meerderheid van B. en W. is van oordeel, dat 'het subsidie aan Kindervoe ding noodzakelijk is en geen nadere ver dediging behoeft. De minderheid meent, dat de voeding der kinderen tot de taak der ouders behoort. Met Curatoren zijn B. en W. van oor deel, dat verlaging der kosten van het Gymnasium niet mogelijk is. Bij den tegenwoordigen stand der fi nanciën van de gemeente achten B. en W. een subsidie-uitgaaf voor het mu ziekcorps niet verantwoord. Op dit oogenblik 'kunnen B. en W. ais objecten voor werkverschaffing noemen: verbetering der rioleering van den Veer- schen weg, verbetering van een deel der Dokhaven, uitbreiding der Algemeene Begraafplaats, helmbeplanting enz. in de duinterreinen en verschillende kleinere wenkjes. B. en W. zien geen mogelijkheid om, tenzij door omvorming tot een gemeen telijken dienst waartoe thans van B. en W. geene voorstellen te verwachten zijn inzake het Burgerlijk Armbestuur de bevoegdheden van den Raad te ver- grooten. De Gemeenteraad is in vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag te 10 u. vin., 2 p. n.m. en 8 u. av. Vlissingen. Geen opheffen tap- verb o d. Daar B. en W. van de zegen rijke werking van het tapverbod geduren de de kermisweek, op den verjaardag van de Koningin en op den Nieuwjaarsdag zijn overtuigd, stellen zij den Raad voor het verzoek van „Nienebokos" om het tapverbod in te trekken, al te wijzen. Kloetinge. Woensdagavond werd aan de muziekvereeniging „Excelsior" met een hartelijke toespraak van den burge meester het nieuwe vaandel, een ge schenk van de burgerij, overhandigd. D'e voorz., de heer S. Kole, bedankte de burgerij voor baar geschenk. Met mu ziek en tooneel werd verder de avond ge vuld. Ovezande. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Raad. Besloten werd een overeenkomst aan te gaan met de ge meente Goes, betreffende het toelaten van leerlingen uit de gemeente Ovezande tot de Openbare U.L.O.-school, overeenkom stig de toegezonden concept-regeling. Tof lid der Commissie van Toezicht op het I Jager onderwijs wordt 'herbenoemd de 'heer A. Wijk. Op een verzoek van het Christelijk Schoolbestuur van Ovezande om vermindering van huur voor de on- I derwijzerswonin-g wordt afwijzend be schikt. Besloten wordt, dat stilstaande motor- rijtuigen op meer dan twee wielen niet j verlicht behoeven te zijn, wanneer deze zijn geplaatst binnen 25 Meter van een brandende straatlantaarn op de straten binnen de bebouwde kom der gemeente. Het verzoek van de Vrijwillige Brand weer te 's-Heerenboek om een subsidie wordt afgewezen. Aan de werkloozen zal, evenals vorige jaren wederom 'een Kerstgave worden verstrekt. Het Kabinet-Colijn worstelt nog altijd met het probleem van de bezuiniging. Terwijl de Rijksinkomsten voortdurend dalen, hebben de uitgaven nog altijd, mede in verband met de eischen, die de crisis stelt, de neiging zich uit te zetten. En zoo kost het de grootste moeite de touwtjes aan elkaar te knoopen en al- geheele ontreddering te voorkomen. Wie even nadenkt gevoelt wel voor welk een moeilijk vraagstuk de Regee ring hier staat. Daarom temeer wekt verwondering het optreden van z.g. democraten als de hee ren v. Houten en K. ter Laan. Eerstgenoemde kwam bij de begrooting van Sociale Zaken met een verlanglijstje, welks uitvoering een uitgaaf van 15 h 16 millioen gulden met zich zou brengen. En de heer ter Laan, die ook als bur gemeester van een vrij groote stad toch wel eenigszins met financiëele kwesties bekend moet zijn, kwam bij de begroo ting van Onderwijs, met een betoog, dat juist in dezen tijd het onderwijs verbeterd moet worden door invoering van een verplicht achtste leerjaar, beter vakonder wijs, betere opleiding van onderwijzers, hoogere salarissen enz. Over de vraag wie dat alles zal betalen maken deze heeren zich niet druk. Hoofd zaak schijnt voor hen te zijn, dat ze bij hun kiezers een goeden indruk maken. Veel beloven en weinig geven, het doet wel niet de kiezers in vreugde leven, maar misschien toch wel sommige af gevaardigden. Een andere, meer aannemelijke verkla ring van een dergelijke bankroetiers- politiek kan ik althans niet vinden. OPMERKER. ls cue rueuute HONIG'S KALFSSOEP De N.V. Zeeuwsch-Viaamsche Tram weg Maatschappij. De Bond van Bedrijfsautohouders (B. B. N.) zond aan Gedep. Staten een adres inzake de voorstellen, welke door de N.V. Zeeuwsch-Viaamsche Tramweg Maat schappij bij G. S. zijn ingediend naar aan leiding van den desolaten toestand, waar in haar bedrijf tengevolge van verschil lende omstandigheden is komen te ver- keeren. Het bestuur acht het niet juist, dat de Z.-V. T. M. als een der doelstellingen bij deze saneeringspogingen, waarvoor een offer van niet minder dan f 800.005.55 uit de middelen der gemeenschap wordt ge vraagd, daarin bestaat, dat de aandeel houders weder eenig dividend zullen ont vangen. Ook particuliere bedrijven zijn door de crisis-omstandigheden getroffen en zijn daarin ondergegaan of werken se dert lang zonder winst. Onder die bedrijven zijn er tallooze, die uitgemunt hebben en nog uitmunten door een doeltreffende en oeconomische ex ploitatie, waaromtrent ten aanzien van de Z.-V. T. M. onzekerheid bestaat. Den, particulieren vervoerders in het ge bied, waar de Z.-V. T. M. haar bedrijf heeft, wordt loonend transport onmoge lijk gemaakt door de tarieven, die de Z.-V. T. M. voor haar vervoer berekent en welke ver onder den kostprijs liggen. Deze maatschappij wordt daartoe in staat gesteld, doordat haar financieele positie versterkt wordt door gelden uit de open bare kassen, maar het gevolg is, dat zij niet alleen haar eigen positie verzwakt, maar het particuliere bedrijf onmogelijk maakt. De bedrijfspolitiek van de Z.-V. T. M,, die geleidelijk van het railvervoer naar de autotractie overgaat, bewijst dan ook on- wederlegbaar, dat de stelling, als zoude de Z.-V. T. M. in Zeeuwsch-Vlaanderen niet kunnen worden gemist, niet houd baar is. naai niet voorkomen worden, doch wa.t de gemeente zelve betreft zal de aandacht der politie op de niet-naleving van het verbod terzake gevestigd worden. Het is een vrijwel algemeene praktijk, dat voor bef opmaken van rioleerings- plannen gebruik wordt gemaakt van ad viezen door speciaal daarvoor bevoegde deskundigen. Afgezien van het verschil in prin- cipieele opvatting bij de leden van hun college zoowel als bij de leden van den Raad, meenen B. en W„ dat 'hun college geen taai heeft wat betreft bevordering der levendigheid op Zondag. In 'de binnenstad is nagenoeg geen bouwterrein voor zeer bescheiden mid denstandswoningen meer aanwezig. Bui- ten de Singels zijn nog wel daarvoor ge schikte terreinen, doc'h zij bevinden zich in particuliere handen. Het stationnair blijven van het inwonertal maant tot voorzichtigheid. Instelling van een af zonderlijke raadscommissie voor de her ziening van verouderde verordeningen en instructies, achten B. en W. niet noodig, zij zullen zelf de hand daaraan leggen. Het terug brengen van den prijs van 'het water per kub. M. van 20 tot 15 cent, zou een mindere opbrengst van f 5000 en onbillijkheden met zich brengen ten aan zien van de andere abonné's. Nu 'Ged. Staten op een nader schrijven van B. en W. om het subsidie voor uit zending naar Gezond'heidskolonies te mo gen bepalen op f0.50 per dag per kind, zoowel in den zomer als in den winter, 'hebben medegedeeld, dat daarin niet 'kan worden bewilligd, meenen B. en W. een hernieuwd verzoek te moeten ontraden. Aan de instelling van een officieuze „'gezondheidscommissie" bestaat naar de meening van B. en W. geen behoefte. Het ligt in het voornemen van B. en W. in 1936 een onderzoek naar de nood zakelijkheid van onbewoonbaar-verkla ringen te doen instellen. Het ligt in de bedoeling om in 1936 o.m, de Langeviele van een nieuwe be- Rilland-Bath. De Gemeenteraad besloot het besluit tot opheffing der neutrale bij zondere school in den Volckerpolder in te trekken en deze school voor gemeente-re kening te nemen. Koudekerke. De Gemeenteraad besloot met Middelburg een overeenkomst aan te gaan inzake leerlingen, die de openbare U. L. 0.-school aldaar 'bezoeken. Bereken de Middelburg eerst f 80 per leerling, dit veel te hooge bedrag is na onderhande ling terug gebracht tot f 25 ad f 30. 0.- en W.-Souburg. De uitslag van de vanwege de Middenstandsvereen. „Nemid- so" alhier van 27 Nov. tot en met 5 Dec. gehouden winkel-etalage-wedstrijd is als volgt: le Groep: le prijs L de Kam, 51 punten; 2e M. J. Deurwaarder 50 p.; 3e L. Hermes 46 p.; 4e J. J. Houtekamer 45 p. 2e Groep: le Gebr. Minderhoud 56 p.; 2e J. Willemse 47 p.; 3e A. G. Kruithof 46 p.; 4e A. Lijnse 45 p. 3e Groep: le J. la Soe 35 p.; 2e Gebr. Bal jeu 34 p. De jury bestond uit de heeren Mazure, H. van Leeuwen en Julianus te Middel burg. St Maartensdijk. Ghr. Landar beidersbon d. Donderdagavond werd hier een vergadering gehouden, waarop alle besturen van den Ned. Chr. Landarbeidersbond op Thoien en St Phi- lipsland tegenwoordig waren. De verga dering werd gepresideerd door dhr Vinger ling, 'hoofdbestuurslid van genoemden Bond. Hierna werd een bespreking gehouden met bet doel om te geraken tot het for- meeren van een districtsbestuur. Dit be stuur zal de schakel moeten vormen tus- schen de afdeelingen en het Hoofdbestuur. Er werd gewezen op het zeer onge- wenschte verschijnsel, dat, hoewel op het geheele eiland dezelfde loonen betaald worden, de diverse gemeentelijke steun- normen zooveel verschil vertonnen. Als voorzitter werd gekozen dhr M. Stoutjesdijk te Stavenisse; als secretaris ruwe: hu/o Schra/e Lippen Gesprongen Handen dhr M. Jeroen.se te Oud-Vosmeer en als penningmeester dhr F. Lindthout alhier. Elke afdeeling zal in de kosten een halve cent per week en per lid bijdragen. Stavenisse. Door B. en W. ia na overleg met den Raad een nieuwe steunregeling voor ongeorganiseerden en uitgetrokkenen vastgesteld. De nieuwe normen zijn met één gulden per week verhoogd en bedragen nu: Voor gehuwden en kostwinners f 7 per week plus f 0.50 kindertoeslag, eventueel verhoogd met f 1 kolentoeslag met de be paling, dat het maximum uit te keeren steunbedrag de som van f 9,50 niet mag overschrijden. De nieuwe normen steken gunstig af bij de thans nog op de meeste plaatsen op dit eiland geldende steunnormen. Voorts zal op de uitkeeringen uit de werkloozenkassen een dusdanige toeslag verleend worden, tot de normen van de gemeentelijke steunregeling bereikt zijn. Terneuzen. Donderdagavond trad voor het Comité voor Chr. Winterlezingen en een zeer goed gevuld kerkgebouw op Ds M. B. van 't Veer te Zevenbergen, met het onderwerp: „Wereldbouw en Wereld ruïne". Na een korte inleiding, waarin spr. een beeld van den tijd gaf, ging hij terug naar den bouw van Babel, het werk en de gedachten van Nimrod. Daarbij was in zeer directen zin een ingang tegen de ordeningen Gods, een verbreken van datgene wat tot God duidelijk als Zijn wil was geopenbaard. Dat Babel is ver woest, maar het wordt nog altijd her bouwd, en eerst in het laatste der dagen zal het zijn grootste volkomenheid be reiken. Spr. zette nader uiteen, dat de beginselen van Wereldbouw en Wereld ruïne naast elkaar liggen, dat hier de wereldbouw op wereldruïne uitloopt. Spr. ziet in de teekenen der tijden thans niet de zekerheid, dat het einde der dagen aanstaande is; wel dat we op een punt van den weg naar het einde zijn en dat het noodig is zich dit wel voor oogen te stellen. Niet in den god-loozen staat van het Communisme ziet spr. de grond vesten voor het rijk van den anti-christ, doch veelmeer in den staat, die een staatsgodsdienst proclameert en deze met dwang ingang doet vinden. Verschillen de citaten van Duitsche schrijvers van onzen tijd werden aangevoeld ten be wijze van de verderfelijke, Gode vijan dige gezindheid in het Duitschland van heden. Inderdaad: het kan zéér wel in het Westen zijn, dat het rijk van den anti-christ komen zal. ZUIVERING VAN DE N. S. B. W.A., R.W.A. en Motorkorps worden opgeheven. In „Volk en Vaderland" van deze week schrijft ir A. A. Mussert, algemeen leider der N. S. B., dat hij het oogenblik geko men acht „om de beweging inwendig te reinigen". Hij spoort daarom aan tot groote voorzichtigheid hij de toelating van nieuwe leden en wijst er daarbij op, ■dat de tegenstanders van de N. S. B. het doen voorkomen „alsof bonzendom en corruptie in de N. S. B. zouden zijn gaan heerschen, ten einde op deze wijze de be weging van binnen uit aan te vallen". Tevens deelt de heer Mussert mede, dat in verband met de wet op de weerkorpsen met ingang van 31 Dec. a.s. de W.A. en de R.W.A. worden opgeheven, evenals het l motorkorps

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2