Uit de Provincie JL «3» WINTERSTEUN AAM WERKLOOZEN. Verhooging van den bijzonderen B-steun. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van het tiende hoofdstuk A der Rijksbegrooting voor 1934, waarbij het eindcijfer wordt verminderd met f 1.755.487. Dit is hoofdzakelijk een gevolg van het feit, dat op den post „Extra-subsidie aan het Nationaal Crisis Comité voor bijzon- deren B-steun voor éénmaal aan werk loozen, gedurende den winter 1934-'35 zoomede verhooging van den gebruikelij- ken Kersttoasla.g" een bedrag van f 1780.492, ongebruikt bleef, voornamelijk doordat met de beschikbaarstelling van den verhoogden B-steun eerst in het voorjaar van 1935 kon worden begonnen. Het ligt in de bedoeling de overgeble ven gelden te bestemmen voor verhooging van bijzonderen B-steun voor éénmaal toe te kennen aan werkloozen gedurende den winter 1935-'36, waarvoor een sup pletoirs verhooging van hoofdstuk XA der Rijksbegrooting voor 1935 binnenkort zal worden ingediend. DE BEGROOTING VAN KOLONIëN. Memorie van Antwoord. Versohenen ia de Memorie van Ant woord op 't voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van het depar tement van Kolomen. De minister verzekert daarin, dat 'hem ook onder de huidige tijdsomstandighe den voldoende gelegenheid overblijft voor de leiding inzake de koloniale aangelegen heden. De verdeeling der vloot- kosten zal definitief worden geregeld, zoodra omtrent de' materieels- en de per soneelsorganisatie van de vloot een be slissing zal zijn genomen. Het hij art. 35 uitgetrokken bedrag van 12 millioen gulden is bedoeld als een bij drage aan de aigemeene geldmiddelen van Ned. Indië; er bestaat geen verband tus- sohen de grootte van het bedrag en be paalde vlootuitgaven. Daarlatende of het juist is, dat van de Nederlundsch-Indische jongelieden, die aan de Universiteit te Leiden studeeren, ten minste 80 pet. de com munistische beginselen is toegedaan, moge de minister mede- deelen, dat op de gedragingen van deze studenten wordt acht geslagen. De aanschaffing van drie zware mi trailleurs voor Suriname heeft geen andere strekking dan om de be zetting uit te rusten voor haar normale taak. Verdere wijziging in de uitrusting ligt niet in de bedoeling. Met betrekking tot 't bedrag van 330000 gulden, waarop de kosten van de afbake ning zoowel van de grens tusschen Bra zilië en Suriname als tusschen dit gewest en Britsch Guyana geraamd zijn, zij er op gewezen, dat daarbij op een duur van de werkzaamheden van ten minste 3 jaar ia gerekend. De meening, dat bij de handhaving van het Koloniaal Instituut impe riale belangen op den voorgrond staan en dat Nederland uit die instelling meer voordeelen trekt dan Indië, kan de minis ter niet deelen. Ofschoon het ondoenlijk is de bij het Instituut betrokken belangen nauwkeurig tegen elkander ai te wegen, vestigt kennisneming van de werkzaam heden der instelling toch wel zeer sterk den indruk, dat Ned. Indië en zijn bevol king daarvan groote directe en indirecte voordeelen genieten. Een slag van een paard. Te Absdale werd de ongeveer 20-jarige smidsknecht L. Vonck uit Terhole in de smederij van den heer Serrarens Maan dagmorgen zoodanig in het gezicht ge- tioffen door een slag van een paard, dat hij onmiddellijk naar het ziekenhuis te Hulst moest worden overgebracht. Te Hulst werd V. onmiddellijk door een chi rurg behandeld. Zijn toestand is wel zeer ernstig ,doch niet levensgevaarlijk. Wielrijder overreden en gedood. Gisteravond is de heer A. Nevejan, bierbrouwer te Sas van Gent, toen hij zich per rijwiel van de wijk Stuiver naar huis wilde begeven, door een auto die uit de richting Selzate kwam en bestuurd werd door een garagehouder uit Sas van Gent, overreden en gedood. Motorschip te Colijnsplaat gestrand. Voor de haven te Colijnsplaat is het motorschip „Pieternella", schipper Van der Aadel te Dordrecht, gestrand. Het schip is geladen met grint. Een motor bootje is ter assistentie uitgevaren, maar het werd op den wal geslagen, zoodat op dat oogenblik verder niets ter redding kon worden gedaan. Er bevinden zich twee opvarenden aan boord. Later wordt ons gemeld: De opvarenden van bet schip wisten zwemmende den wal te bëreiken en zijn opgenomen in hotel „Zeelandia". Het schip van schipper Klein, dat was uitgevaren om hulp te bieden en tegen den dijk was geslagen, is met vereende krach ten vlotgesleept en wist op eigen kracht de haven te bereiken. De „Pieternella" is gezonken en zdt mo menteel geheel onder water. De bovenlast is er afgeslagen. Het ligt hinderlijk voor de scheepvaart. Zeeuwsche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer. Het Bestuur van de Zeeuwsche Ver. voor Vreemdelingenverkeer vergaderde Zaterdag in St. Joris te Middelburg, on der voorzitterschap van mr J. Moolen- burgh. De secretaris, de heer G. Houtekamer, gaf een kort overzicht der verrichte werkzaamheden. Als candidaat voor lid eener contact commissie, eventueel samen te stellen door het hoofdbestuur van de A.N.V.V. om meer contact te verkrijgen tussohen verschillende V.V.V.'s in ons land, werd genoemd mr Moolenburgh. Middelburg. Ziekenhuisverple- g i n g. In St. Joris vergaderde gister avond de afd. Middelburg van de Ver eeniging voor Zdekenhuisverpleging op Walcheren onder voorzitterschap van den heer J. J. v Aartsen. Er was een vrij groote opkomst. De vergadering was speciaal belegd voor be handeling der agenda van de Buitenge wone aigemeene vergadering op Donder dag a.s. welke agenda als eenig punt be vat het bestuursvoorstel om aan de le den gelegenheid te bieden tot een aanvul lende verzekering tegen de kosten van klinische hulp hij opname in een zieken huis. De heer Onderdijk heeft een uitvoe rige uiteenzetting gegeven van het doel van dit voorstel, waarvan in het bijzonder zij kunnen profiteeren, die geen lid van een ziekenfonds kunnen zijn. Als Westka- pelle meende dat men zich moet beperken tot operaties en dan tegen een lagere pre mie, dan zegt spr., dat dit wellicht ook is uit te voeren, maar dat moet het eerste niet in den weg staan. Het niet aanwezig zijn van een bijverzekering is oorzaak geweest, dat verschillende leden bedank ten en zich aansloten bij particuliere maatschappijen, meermalen tot hun groote schade, wat spr. met voorbeelden aantoonde. Een der grootste struikel blokken is wel, dat men bij een particulie re maatschapij moet verklaren van een 30-tal ziekten, dat men daaraan niet ge leden heeft, terwijl het gemakkelijk kan blijken, dat dit b.v. in de prille jeugd wel eens het geval is geweest. In geheel Walcheren zijh nu ongeveer 25000 personen ingeschreven, van wie er wellicht 10.000 de extra-verzekering niet van noode hebben, omdat hun zieken fonds voldoende voorziet in wat nu wordt voorgesteld, maar dan resten er nog 15.000. Uitbreiding van het aantal ligdagen zou wel kunnen, b.v. van 30 op 52, maar dan moet de premie 1 cent per week verhoogd en dat is in deze tijden niet aanbevelenswaardig. Ook uitbreiding tot sanatoriumverpleging zal meer bijdrage eischen en hierin wordt toch op andere wij'ze wel tegemoet gekomen. De in te stellen controle zal voorloopig gelden voor hen, die voor beide risico's zijn verzekerd, maar zich dan langzamer hand uitbreiden tot alle verzekerden. Lid bestuur Godshui zen. Ter voorziening in de vacature van lid van het bestuur der Godshuizen we gens periodieke aftreding van den arts L. Weijil, luidt de aanbeveling: L. Weijl en E. Scheps, beiden arts. Burgerlijk Armbestuur. Voor de benoeming van een voorzitter en twee leden van het Burgerlijk Armbe stuur werden aanbevolen de aftredenden n.l. mr F. B. Evers, voorzitter en de heeren G. Verwaal en W. P. Gornelisse, leden. Geheimzinnige school gelden. De commissie van Financiën deelt mede, dat zij het voorstel inzake een crediet van f 150 voor het doen instellen op verzoek van Gedep. Staten van een onderzoek naar de herkomst van de be dragen ad f 1978,81, f748,07 en f303,45 voor schoolgelden in de rekening 1932, zeer ongelegen acht, wat het ter beschik king stellen van dit bedrag betreft. Het komt de commissie twijfelachtig voor, dat waar de ontvanger deze posten niet kan definieeren uit hem ter beschikking staande gegevens, een buitenstaander dit wel zal kunnen doen. B. en W. deelen mede, dat de bedragen van f 1978,81, 748,07 en f303,45 te voorschijn, kwamen, doordat als gevolg van de per 1 Jan. 1932 nieuw vastge stelde nieuwe schoolgeld-verordening, ko hieren werden opgemaakt over 4 maan den (Sept. tot en met Dec. 1931). Formeel haden Gedep. Staten kunnen besluiten de rekening 1932 niet vast te stellen. Zij hebben blijkbaar alleen aan een admini- stratiefout gedacht. Na deze toelichting zou de meerderheid der Commissie het op prijis stellen, indien voor het nieuwe onderzoek nog een of twee maanden ter beschikking van den ontvanger werden gesteld. B. en W. meenen hun voorstel te moe ten handhaven, nu reeds door den ge meente-ontvanger te dezer zake een uit voerig onderzoek werd ingesteld, hetwelk niet de gewenschte klaarheid beeft ge bracht. Waterleidingtarieven. B, en W. stellen den raad voor in de ver ordening voor de tarieven der Duinwa terleiding op te nemen dat niet alleen bij het hebben van een afzonderlijke kraan, doch look bij gebruik van een slang bevestigd aan een kraan binnens huis, voor gevel en straatbesproeiing of wel voor tuinbesproeiing afzonderlijk moet worden betaald. Voor gevel- en straatbesproeiing zijn de kosten f7.50, en voor tuinbesproeiing tot 1 are f5; tot 2 aren f 9, tot 4 aren f 10 en verder voor iedere are f 0.50. - Maandagavond reed een wielrijdster met groote vaart op den hoek Kromme- Weele en Penninghoeksingel een juffrouw tegen den grond. Zij reed door en bekom merde zich niet ooi de aangeredene Deze had zich vrij ernstig bezeerd. i Dhr Mr J. van der Poel, vroeger al hier wonende, thans inspecteur van de be lastingen te Rotterdam, is benoemd tot officier in de Kroonorde van België. Vlissingen. Het aantal werkloozen al hier vermindert nog geleidelijk en be draagt thans 805, tegen verleden week 823. Het vorig jaar om dezen tijd was het aantal geregeld boven de 1000. Goes. Blijkens een advertentie in dit nummer zuilen ook dit jaar weer bijdra gen gevraagd worden voor de viering van het Kerstfeest op de Stiohting „Vrede rust" te Bergen op Zoom. Wij vestigen gaarne op deze aankondiging de aandacht. Regeling taxi- en ver huurbedrijf. Ook hier stelt men pogingen in het werk om te komen tot een regeling in het taxi- en autoverhuur bedrijf. Gisteravond is daarvoor weer een vergadering gehouden. De betrokkenen achtten den tegenwoordigen toestand on houdbaar. Maatregelen tot verbetering werden dringend noodig geacht. Vanmorgen heeft een deputatie uit het Goesche taxi- en verhuurbedrijf een on derhoud met den burgemeester hierover gehad en 'hem de moeilijkheden in het be drijf uiteengezet. De Bond van Bedrijfsautohouders (B. B. N.), waarvoor dhr Rietveld als verte genwoordiger daarbij aanwezig was, beeft toegezegd de belanghebbenden nogmaals bijeen te roepen en daarna de voorgestelde regeling aan B. en W. toe te zenden. Op Vrijdag 13 December; zijn de be langhebbenden weer in vergadering bijeen geroepen. Kapelle. Onder leiding van den vice- voorzitter dhr A. Slabbekoorn kwam de A.R. Kiesvereen. Kapelle-Biezelinge in vergadering bijeen. Als spreker 'trad voor haar op dhr R. Zuidema te 'Goes, om te spreken over de huidige regeeringspo- litiek. Spr. gaf een duidelijk overzicht van wat door het Kabinet Golijn gedaan wordt voor het herstel van de financiën, de bevordering van den opbloei van het economischee leven, de bestrijding van de werkloosheid, en de handhaving van het gezag, terwijl voorts aandacht wordt ge schonken aan de politieke verhoudin gen. In het licht werd gesteld, 'hoe de Regeering in menig opzicht staat voor schier onoverkomelijke moeilijkheden, maar ook welk een rijken zegen God ons in dit Kabinet heeft geschonken. Tenslotte werd stilgestaan bij de vraag wat in dezen onze taak is. Opgewekt werd het Kabinet te steunen en voorts onze positie te sterken door studie van de beginselen met name ook door onze jeugd-organisaties. Bij de daarna gevolgde bespreking wer den verschillende punten nog nader toe gelicht, terwijl omtrent de mede ter sprake gebrachte band tusschen pers en „Aria" een bevredigende regeling in uit zicht kon worden gesteld. Ds Fransen eindigde dezen leerrijken avond met dank aan God. lerseke. Wegens bezuiniging op den dienst der Visscherijpolitie op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen is door den Mi nister van Financiën ook aan den con troleur den heer W. Catshoek en aan den schipper van de motorboot „De Gier", dhr L. Stoel met ingang van 1 Febr. 1936 eervol ontslag verleend^ onder toeken ning van wachtgeld. Aan de haven werden dit seizoen aangevoerd ongeveer 3.400.000 kg sui kerbieten en 2.000.000 kg pulp. Schore. Loop der bevolking over de maand Nov. Vertrokken: 22, Maria Ber- bara Wisse zonder beroep, naar Kapelle; 23, Catharina Smallegange, zonder be roep, naar Zaamslag; 28, Norb. Rijk en gezin, koopman, naar lerseke. Hoedekenskerke. De Raad vergaderde Maandagnamiddag voltallig. Tegen het door Gedep. Staten ingezonden besluit van den Raad van Goes tot wijziging van de verordening op de salarissen der amb tenaren van den Keuringsdienst van Wa ren, blijkt geen bezwaar te bestaan. De jaarwedden worden, ingaande 1 Nov. j.l. met 10 pet. verlaagd. Als voorzitter van het Burg. Armbe stuur wordt benoemd de heer Mart. Steijn. Het aftredend lid der comm. van Toezicht op het L.O. J. Boone, wordt her benoemd. Na toelichting van den voorzitter wordt aangenomen de overeenkomst met de ge meente Goes met betrekking tot uit deze gemeente schoolgaande leerlingen op de 'openb. ULO'-school te Goes. Dit gaat in met 1 Jan. 1936. De afd. van den R.K. en den Chr, Landarbeidersbond vragen de in de vo rige vergadering genomen beslissing tot het toekennen van kolentoeslag aan de groote gezinnen (5 en meer personen) in te trekken en deze aan alle werkloozen te willen geven. Na eenige discussie wordt hiertoe met alg. st. besloten. Bij' de rondvraag zegt dhr Boone, dat het lid Beulens in de vorige vergadering bijl de kwestie van de verlaging van de jaarwedde van den havenmeester voor '36 had moeten meestemmen en zich niet van stemming had mogen onthouden. De voorzitter is van oordeel, dat de zaak correct is behandeld. De heer Hoek van Dijke wijst op een paar vuile slooten. Uit de discussie daarover blijkt, dat door een misverstand in de vergadering van B. en W. dit nog niet is geschied. De voorz. zegt toe, dat dit nu ten spoe digste zal geschieden. Souburg. Pluimvee - en Konij- nententoonstelling „Nut en Genoegen". Zaterdagmiddag vond de opening plaats der Pluimvee- en Ko nijnententoonstelling van „Nut en Genoe gen". De voori., de heer M. Pierens, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. herdacht vervolgens den secretaris, de heer J. van Nobelen, die dit jaar op zoo tragische wijze om het leven is gekomen. het voordeel der gemeente. Verder zeide hij, dat de tentoonstelling in zijn geheel zeer geslaagd mag heeten, zoowel kwalitatief als kwantitatief. Mede in verband met de zeer slechte tijdsom standigheden mag het Bestuur zeer te vreden zijn. Daar het niet mogelijk is alle prijswin naars te vermelden, volstaan wij met het alleen vermelden der bekerwinnaars. Afd. Konijnen: J. Vos, Souburg, Wit Vlaamsche reus, ram, jong; L. Staers, Hoofdplaat, Wit Vlaamsche reus, voed ster, jong; W. Bosschaart, Souburg, Wee- ner, ram, oud; P. J. Roth, Breskens, Bel gian Hares, voedster, jong; J. de Voogd, Oostburg, Blauwe Zilver, ram, jong; J. de Voogd, Oostburg, Geel Zilver, voed ster, jong; J. J. v. Eenennaam, Souburg, Pool-konijn, ram, oud. Afd. Hoenders: A. Corstanje, Goes, Pa trijs Leghorn, haan, jong, J. J. Valkier, Middelburg, Buf Leghorn, hen, jong; H. G. P. de Ridder, Dordrecht, Goud Wyan dotte, haan, oud; Priester Meliefste, Goes, Goud Wyandotte, hen, jong; idem idem, Zilver Wyandotte, trio! 12, jong; J. Vos, Souburg, Wit Java kriel, Haan, jong; J. Walters, Souburg, Goud Se bright kriel, hen, oud; G. Joosse, Sou burg, Porcelein Sabelpoot kriel, trio 12 oud. Grijpskerke. Maandagavond werd in de Geref. Kerk een vergadering gehouden van de A.R. Kiesvereeniging met genoo- digden en verdere belangstellenden waar in sprak dhr A. Janse te Biggekerke met het onderwerp: „Rechten en vrijheden van Nederlanders". Niet door het propageeren van holle leuzen, aldus Spr., worden rechten en viijheden verkregen maar door strijd en offers en door den drang van het heilige moeten in het voetspoor van Prins Wil lem, de Vader des Vaderlands. De ideeën der absolute Staatsalmaeht g'elijk de N.S.B. die ons voortoovert, brengen deze rechten en vrijheden groo- telijks in gevaar. Alleen als onze beschreven en in de historie gewortelde rechten en vrijheden onverzwakt worden gehandhaafd door de overheid zullen wij ze kunnen behouden, gelijk wij ze tot nu toe nog mogen bezit ten op kerkelijk, politiek, maatschappelijk en sociaal gebied. Daarom is het onze plicht de Overheid te steunen in 'haar zoo moeilijke en ver antwoordelijke taak om deze rechten en vrijheden te bewaren, te eerbiedigen en te verstevigen opdat de rechtstaat niet te eeniger tijd zou moeten wijken voor den machtsstaat welke met deze rechten en vrijheden geen rekening houdt. Door de Ohr. Zangvereen. „Halleluja" werden ter afwisseling eenige liederen ten gehoore gebracht. Koudekerke. Gemeenteraad. Vrij dag a.s. des nam. 2 uur vergadert de ge meenteraad. Punten van behandeling zijn o.a.: Voorstel van B. en W. tot intrekking van de verordening als bedoeld in art. 10 der Drankewet en aan H. M. de Ko ningin te verzoeken, het maximum der vergunningen vast te stellen op acht. Idem tot verhuring van een perceel ge meentegrond aan den Braamweg voor den tijd van één jaar. Idem tot vaststelling eener verorde ning op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van gemeente werken of -bezittingen en voor vanwege het gemeentebestuur verstrekte diensten. Idem om de electrificatie van de mu- ziektewet te doen uitvoeren voor een be drag van f 80. Idem om verbetering aan te brengen in de afwatering van den Tram- en Seis- singel. Idem om hen te machtigen de gesloten verklaring voor zware vrachten van den Verbranden Hofweg te bevorderen. Idem om ben te machtigen een plan van uitbreiding te doen ontwerpen. Idem om hen te machtigen tot beplan ting over te gaan van plm. 1 H.A. grond in de duinstreek gelegen. Idem tot vaststelling eener gemeen schappelijke regeling met de gemeente Middelburg, inzake de toelating van leer lingen uit de gemeente op de openbare scholen voor uitgebreid lager onderwijs aldaar. Idem om in beginsel te besluiten ten behoeve van de werkloozen, die in de steunregeling of in de werkverschaffing zijn opgenomen, en die uit hun werkloo- zenkas trekken een Kerstgave beschik baar te stellen. Afscheid gemeente-ontvanger. De 'onderhandelingen voor de beplan ting van de duinstreek zijn thans zoover gevorderd, dat bij de Sierteelt Centrale een aanvraag om kostelooze levering van houtgewas is ingezonden, voor de beplan ting van plm. 1 H.A. grond. Deze be planting zal voornamelijk bestaan uit dennen. Nu moet een aanvang worden gemaakt met het maken van sleuven op een af stand van 80 c.m. van elkaar en de daar voor uit te geven loonen zijn te ramen op 375. Voor dit werkobject is subsidie aan het rijk gevraagd. Het zal noodzakelijk zijn, de beplanting voor de konijnen te beschermen, door daaromheen een afrastering te plaatsen. Het ligt in de bedoeling de eenmaal aangevangen beplanting in een zelfde tempo voort te zetten, waardoor bereikt zal worden, dat al de eigendommen der gemeente aan de duinen binnen 56 jaar zijn beplant. Eledrtficatte muziektent. In de verga dering van 3 Sept. j.l. werd besloten een bedrag van 40 beschikbaar te stellen voor de electrificatie van de muziektent. De N.V. PZEM te Vlissingen achtte echter een meer duurzame verlichting in Opnieuw vroegen B. en W. offerte aan, waarop slechts één aanbieding inkwam, n.l. van den beer P. de Kam alhier. Hij is genegen de electrische installatie aan te brengen voor een bedrag van f 80. Seis- en Tramsmgel. De afvoer van re genwater aan den Seis- en Tramsingel laat veel te wenschen over. Ee'n behoor lijke oplossing kan worden gevonden door èenige putten aan te brenger en een goot te leggen, een en ander zooals aan den Langevielesingel bestaat, terwijl dan in den Tramsingel nog een rioleering moet worden gelegd over een lengte van plm. 100 M. Aan de uitvoering van dit werk zal een uitgaaf verbonden zijh van ƒ365. Wordt dit voorstel aangenomen, dan zal voor verbetering van den berm aan den Tramsingel door de gemeente Mid delburg worden zorg gedragen. Vaststelling uitbreidingsplan. De wo ningbouw heeft vooral gedurende het af- geloopen jaar zoo'n vlucht genomen, dat het treffen van maatregelen op het gebied der volkshuisvesting zeer urgent moet worden geacht. In het algemeen belang achten B. en W. de vaststelling van een plan van uit breiding noodzakelijk. De daaraan ver bonden kosten zullen ongetwijfeld een be drag van f 500 niet overschrijden. Serooskerke (W.). Gemeente raad.. Maandagmiddag vergaderde de Raad. Afwezig wegens ziekte weth. Ai- laart. Een voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van een brandstoffenbijsiag aan werkloozen tot 28 Maart 1936, op de wijze zooais door den Minister van Sociale Za ken nader is bepaald, wordt z. b. st. aan genomen. Een voorstel van B. en W. tot het vast stellen van een verordening, waarbij is bepaald, dat: a. inachtneming van het voorschrift, vervat in het eerste lid van Art. 16 van het Motor- en Rijwielreglement, niet noo dig is ten aanzien van stilstaande motor rijtuigen op meer dan twee wielen, mits zoowel de onder a, b en c genoemde ver voermiddelen geplaatst zijn binnen een afstand van 25 M. van een brandende straatlantaarn in het licht van dien lan taarn binnen de bebouwde kom der ge meente; b. inachtneming van het voorschrift, vervat in het derde lid, aanhef, en onder a en b van Art. 62 bis van het Motor- en Rijwielreglement niet noodig is ten aan zien van stilstaande rijwielen op meer dan twee wielen, ingericht voor het ver voer van goederen, als bedoeld in het eer ste lid van genoemd artikel; o. inachtneming van het voorschrift, vervat in het derde lid van Art. 63 van het Motor- en Rijwielreglement niet noo dig is ten aanzien van stilstaande rij- of voertuigen, geen motorrijtuig of rijwiel zijnde, wordt z. h. st. aangenomen. Als lid der Commissie van toezicht op he L. O. wordt dhr S. Meijers Bz. herbe noemd. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een bijslag op de uitkeering uit de werkloozenkas aan landarbeiders opgeno men in de steunregeling, in dier voege, dat de kasuitkeering en de bijslag gelijk is aan het bedrag, dat zij aan ondersteuning zouden genieten, volgens de steunregeling inclusief de brandstoffenbijsiag, de laat ste tot 28 Maart 1936, onder voorwaarde, dat het werk op eigen land alleen geoor loofd is, als f 1.50 per dag als loon in rekening wordt gebracht, wordt aangeno men. Het voorstel beoogt met toeslagen niet 'hooger te gaan dan een uitkeering van f 9.50 pur week. Rondvraag. Dhr Goedbloed vraagt of B. en W. reeds stappen hebben gedaan om de inrit van de Langeweg aan de Oost- kapelsche straatweg naar de richting Oostkapelle te verruimen. De voorzitter antwoordt ontkennend, doch stelt voor om zich met de daarvoor in aanmerking ko mende autoriteiten in verbinding te stel len. Goedgekeurd. Eveneens vraagt dhr Goedbloed om in dezen winter de weg van de hofstede „Driewegen" naar de hofstede „Koren- zicht" eens in orde te brengen. Uit de gevoerde bespreking blijkt, dat deze weg niet zoo gemakkelijk is te ver beteren. De voorzitter zegt onderzoek toe. Ook wijst dhr Goedbloed op minder goede gedeelten aan den Vrouwepolder- schen straatweg. De voorzitter verwijst naar de wegencommissie. B. en W. willen echter wel keien ter beschikking stellen. Dhr Jobse vraagt naar verbetering van het onbestraate gedeelte Wilgenhoekweg. Dhr Cornelisse vraagt naar verbetering van een gedeelte van den Gadetweg. De voorzitter zegt, dat B. en W. hieraan de noodige aandacht zullen wijden. Veere. Maandagavond trad voor de afd. Veere van „Vrederust", in de Ned. Herv. Kerk alhier op Ds A. Scheele van Kapelle- Biezelinge. De ruime kerk was nagenoeg geheel gevuld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2