Uit de Provincie Rechtszaken Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. CENTRA BONBONS Een Kerst aanbieding voor Centra-lezers Uw winkelier heeft voorraad. VERBINDINGSWEG BRABANT- ZEELAND. Opening van den betonweg in den Caterepolder. De K.N.A.C. meldt: Het ligt in de be doeling den nieuwen betonweg in den Caterspolder nog deze maand voor het verkeer open te stellen. Zulks zal ver moedelijk plaats hebben op 21 Decem ber a.s. Daardoor zal een aanzienlijke verbete ring worden verkregen in de verbinding tusschen Noord-Brabant (Bergen op Zoom) en Zeeland (GoesMiddelburg Vlissingen), omdat het kronkelende, uitermate slechte en gevaarlijke wegge deelte nabij het station Woensdrecht zal worden uitgeschakeld voor het door gaand verkeer. Dit oude wegvak door den Caterspolder was sinds lange jaren be rucht en had niet ten onrechte den naam het slechtste te zijn van alle primaire wegen in ons land. Het Zwin natuurmonument! Naar aanleiding van de weer opdui kende plannen tot inpoldering van het Zwin is in Westelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren een comité samengesteld, dat zich ten doel stelt het propageeren van het behoud van het Zwin als natuurmonu ment. In het comité hebben zitting ge nomen de volgende heeren: J. Mijs, no taris te Oostburg, voorzitter; H. Bakker, candidaat-notaris te Sluis, Kaai 42c, se cretaris; M. A. Aalbregtse, gemeente secretaris te Oostburg, penningmeestei (giro 152138); A. Gevaert te Sluis; J. P. van der Leeuw te Sluis; A. Hoolhorst te Waterlandkerkje; P. C. Stamperius, P. H. Krauwel, E. P. van der Werff en A. W. Jansen, allen te Oostburg. Adhaesiebetuigingen en vrijwillige bij dragen ter bereiking van het doel zullen door het comité op hoogen prijs worden gesteld. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 6 December 1935. J. P. v. H., 31 jaar, kantoorbediende te Sas van Gent was in hooger be roep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij: hij wegens overtreding van de Landbouw- Crisiswet, vervoer van margarine zonder vergunning, werd veroordeeld tot een geldboete van f 50 of 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag genomen margarine. Eisoh: bevestiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. J. B., 38 jaar, koopman te 's-H e e - r e n (h o e k, verdacht van verduistering van de opbrengst van een paard, toebe- hoorende aan A. A. Horrevoets te Hilva- renbeek, welk paard hij ontvangen had om te verkoopen en waarvan hij de op brengst, zijnde ongeveer f 132, moest ver antwoorden aan genoemde H., hetwelk de verdachte niet heeft gedaan. Verdachte erkende de feiten. De Officier van Justitie eischte 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr Zaayer, be pleitte clementie. Qm een varken te mogen slachten, dat men zelf gemest heeft, moet men van de Landbouw-Crisisorganisatie een ver gunning hebben. De koopman A. O. te Meliskerke 'had aan bedoelde Orga nisatie een aanvraag ingezonden, waarin hij o.a. verklaarde, dat hij het varken ten minste 4 maanden als eigenaar zelf had gemest ten behoeve van zich en zijn gezin. Achteraf bleek, dat hij het dier eerst de zelfde maand dat hij zijn invrage inzond had gekocht. O. had zich deswege te ver antwoorden wegens valschheid in ge schrifte. Verdachte verklaarde ter zitting dat hij bij de invulling van het formulier de daarin gestelde vragen niet had be grepen en hem een en ander niet was uitgelegd. Een en ander werd bevestigd door den controleur, waarop de OfficieT vrijspraak vorderde. J. de M., 24 jaar, werkman te W e- meldinge, thans in voorloopige hech tenis, had zich te verantwoorden wegens diefstal van een geldsbedrag van f 125 ten nadeele van M. Traas op 13 Sept. 1.1. Verdachte, door den President onder vraagd, ontkent zich aan diefstal met in braak te hebben schuldig gemaaikt. In deze zaak werden een 14-tal getui gen gehoord, die verklaringen aflegden omtrent het ontmoeten van verdachte op den bewusten avond en vervolgens een 3-tal getuigen, die hadden gezien, dat ver dachte een bankbiljet van f 20 zou heb ben gewisseld. De Officier van Justitie gaat de gedra gingen van verdachte nog eens na en de wijze waarop hij verschillende verteringen taartjes enz. heeft betaald. Verdachte zegt nu wel, dat hij het geld met smokkelen heeft verdiend, doch dat komt den Offi cier niet aannemelijk voor. In verband met de verschillende aanwijzingen acht de Officier het 'bewijs geleverd, en vordert 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr Zaay er, vraagt den Officier of deze nu heusch verwacht dak verdachte, die den gehee- len avond van het eene café in het andere is geweest, zou kunnen zeggen waar hij op dien avond tusschen 8 en half 10 is geweest. Verdachte heeft tegenover verde diger altijd gezwegen betreffende de her komst van het geld dat hij bij zich had, doch thans heeft verdachte gezegd, dat hij het met smokkelen had verdiend. Hij durf de dat destijds niet tegenover de politie verklaren. Volgens verdediger zijn er slechts zeer zwakke aanwijzingen tegen verdachte. Pleiter acht het wettig en over tuigend bewijs niet geleverd, verzoekt vrij spraak, dooh refereert zich overigens aan het oordeel van de Rechtbank. P. D., 33 jaar, voorman te Schoon- d ij k e, was door den Kantonrechter te Oostburg veroordeeld wegens het als be stuurder van een motorrijtuig over den weg rijden met een lading, die meer dan twee meter 'buiten de achterzijde van het motorrijtuig uitsteekt, tot een geldboete van f 3 of 3 dagen hechtenis. Hij was van dat vonnis in hooger beroep gekomen. Eisch: vrijspraak met vernietiging van het vonnis waartegen beroep. —i K. de E., 39 jaar, winkelier te Z a a m s I a g, heeft zijn kind, dat den leerplichtigen leeftijd had, niet geregeld naar school gestuurd. De Kantonrechter te Terneuzen heeft hem daarom veroor deeld tot f 15 of 15 dagen hechtenis, van welk vonnis E. hooger beroep aanteeken- de. Eisch: bevestiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. L. V., 26 jaar, chauffeur te M i d- d e 1 b u r g, is in hooger beroep gekomen van een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het niet behoorlijk verlicht hebben van het num- merletterteeken van de auto, waarmede hij op den openbaren weg reed, werd veroor deeld tot een geldboete van f 1 of 1 dag hechtenis. D'e Officier van Justitie eisch te bevestiging van het vonnis, waartegen hooger beroep. J. B. te H e i n k e n s z a n d, heeft met een fiets over den openbaren weg ge reden, terwijl hij door bet gebruik van al- coholhoudenden drank niet in staat kon worden geacht dat rijwiel naar behooren te besturen. De Kantonrechter te Middel burg veroordeelde hem deswege tot een geldboete van f 15 of 10 dagen hechtenis. Veroordeelde kwam van dat vonnis in hooger beroep. Eisch: bevestiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. i P. J. G., bakker, 40 jaar, te R i t- t hem, was door dien Kantonrechter te Middelburg vrijgesproken van het in zijn bakkerij voorhanden hebben van niet be hoorlijk geijkte gewichten. Het O. M. was tegen dit vrijsprekend vonnis in hooger beroep gekomen. Eisch: vernietiging van bet vonnis waartegen hooger beroep en veroordeeling tot 5 maar f 1 boete of vijf maal 1 dag hechtenis, met vernietiging van de in beslag genomen gewichten. D. de K., 51 jaar, klompenfabrikant te N.- en St Joosland, heeft tusschen 1 April en 1 October 1935 iepenbout opge stapeld gehouden, hetgeen in de Bosohwet verboden is. D'e Kantonrechter te Middel burg legde hem daarvoor een geldboete van f 5 of 5 dagen hechtenis op, tegen welke Kantonrechterljjke beslissing K. in hooger beroep kwam. Eisch: bevestiging van 'het vonnis, waartegen hooger beroep. Verkoop van zelf-inge- maakte zuurkool. Voor het kan tongerecht te Winschoten heeft de groen- tenhandelaar H. N. terecht gestaan, die zich te verantwoorden had ter zake van het verkoopen van zelf-ingemaakte zuur kool, zonder aangesloten te zijn bij de Nederlandsche Groenten- en Fruitcen- trale. De groentenhandelaar had zich la ten verbaliseeren, om een rechterlijke uit spraak te krijgen over 't al of niet straf baar zijn van dit feit. In tuinbouwkringen heerscht de opvatting, dat dit feit niet strafbaar is. De ambtenaar van het O. M. was echter een andere meening toegedaan en eischte tegen verdachte f 0.50 boete of 1 d. h. De kantonrechter heeft onmiddellijk vonnis gewezen en verdachte veroordeeld, zonder oplegging van straf. Rundveetelling. Het ligt in het voornemen van 921 December a.s. een rundveetelling te hou den. De bedoeling van den Minister zal zijn hierdoor een overzicht te verkrijgen van de grootte van den tegenwoordigen rund veestapel om aldus te kunnen nagaan of maatregelen voor een verdere beperking van den melksteun of afslachting van vee, noodzakelijk moeten worden geacht. „Zes maal zes". De Vereeniging Nederlandsche Aard- appelmeelindustrie te Veendam heeft on der den titel „Zes maal Zes" een aar dig brochuretje uitgegeven over het ge bruik van aardappelmeel in de keuken. Om dit met succes aan te wenden moet men op het volgende letten: 1. Meng het aardappelmeel steeds met een koude vloeistof aan; 2. Gebruik zooveel vloeistof voor het aanmengen, dat het mengsel gemakkelijk vloeibaar is; 3. Blijf onder het ingieten van het aan gemengde aardappelmeel tijdens het doorkoken van het mengsel steeds even doorroeren; 4. Laat het aardappelmeel niet langer koken dan strikt noodzakelijk ia (hoog stens vijf minuten). Langer doorkoken kan tot gevolg hebben, dat de gebonden massa, vooral bij vruchten en vruchten sappen, weer slapper wordt; 5. Roer steeds het aangemengde aard appelmeel, wanneer dit even tevoren is vermengd op het laatste oogenblik nog even door, zoodat het naar den bodem gezakte zetmeel weer door de vloeistof wordt verdeeld. Enkele recepten. Gebraden haas. 1 haas, 2 ons boter, ongeveer 10 gram zout, 2 d.L. bouillon (b.v. van een bouillonblokje en 2 theeekopjes heet water), een scheutje melk of room, IV2 ons lardeerspek. Begin met den haas te lardeeren, d.w.z. rijg er met behulp van een larneernaald in lange rijen dunne reepjes gesneden spek doorheen. Wasch den baas, over giet hem met kokend water, wrijf hem in met het zout en leg hem dan in licht bruin gebraden boter in de braadslee. Voeg er de eventueele spekresten bij. Zet de braadslee in een heeten oven en braad den haas, zooals bij groot vleesch gebruikelijk is, gaar. Bedruip dikwijls den bovenkant met de jus om te voorkomen, dat bet vleesch uitdroogt. Re ken als braadtijd ongeveer 1 uur, na melijk zoo lang tot het vleesch van den rug loslaat. Maak de jus af door er eerst een scheutje melk of room bij te voegen en er daarna den bouillon doorheen te roeren. De haas kan natuurlijk ook in een braadpan op het vuur gebraden worden. Misschien moet dan echter het vleesch in stukken gesneden worden. Hutspot (4 personen). lVs Kg. winterwortelen, Kg. uien, 2 Kg. aard appelen, 1 L. melk, 2 eetlepels zout, 3 eetlepels boter of vet. Zet de geschilde, gesnipperde wortelen op met een bodempje water, leg er de in stukken gesneden uien op en de geschil de aardappelen; strooi er het zout over en laat op een zacht vur alles saam gaar worden (ongeveer Y< uur), nu en dan misschien een scheutje water toevoegende als de bodem der pan droog dreigt te worden. Giet, als de groenten en de aardappe len gaar en doeg zijn gekookt, de melk er bij, laat die aan de kook komen en stamp dan alles door elkaar onder toe voeging van de boter of het vet. Appelflappen. 1 ons bloem, 1 ons boter, wat zout en Va d.L. water zijn noo dig om het bladendeeg te maken voor ap pelflappen. Snijd met 2 mesjes boter en bloem in kleine deelen. Voeg er het zout bij en zooveel water dat een samenhan gend deeg gevormd kan worden. Rol dit luchtig uit, draai telkens den lap deeg om en leg hem op een ander plaatsje. Vouw het deeg dubbel, rol bet uit, vouw bet wéér dubbel en rol het nóg eens uit. Sla het dubbel en laat het een poosje rusten, opdat het afkoelt en bij verdere bewerking niet aan elkaar gaat plakken. Herhaal het drie keer uitrollen en opvou wen, laat het deeg wéér rusten, rol het nogmaals drie keer uit. Steek er nu ronde schijfjes uit. Schil drie mooie zure appe len en snijd ze in heele kleine stukjes. Vermeng deze met 25 gr. suiker, wat ka neel en 10 gr. krenten. Leg in het mid den van ieder deeglapje een beetje van 'dit appelenmengsel, maak den rand nat met water en plak een tweede schijfje op het eerste vast.Bestrijk het bovenste schijfje deeg met ei en bak de flappen in een heeten oven in pl.m. 25 minuten bruin en gaar. Men kan de flappen ook bakken in goed heet frituurvet. De cyclamen. Tegenwoordig is het weer de tijd, dat de fraaie kamerbloem, de cyclamen de triestheid van buiten doet vergeten. Hoe elegant, hoe zeldzaam mooi zijn niet de bloemen, die als waren het groote kleurige vlinders zich bevallig neerzet ten boven de geaderde niervormige don kere bladen, daar scherp tegen afste kend. Niet ieder zal weten, dat deze cyclamen verwant is aan de Primula's. De cyclamen is een dankbare kamer- bloeier. Maar er moeten eenige voor zorgsmaatregelen genomen worden. Zoo moet men zorgen, dat de aarde matig vochtig blijft, doch angstvallig moet er voor gewaakt worden, dat geen water op de knol komt. De bloemstelen en -knop pen vallen dan na korter of langer tijd weg. Geef dus het liefst water op het schoteltje en wees niet bang dit tamelijk warm te geven. Wel zoo heet dat bet nauwelijks met de hand te lijden is. Als de planten koel staan hebben ze minder water noodig, dan die welke in een warm vertrek geplaatst zijn. De planten moeten veel licht hebben daar anders de bladeren slap gaan hangen en geel worden. Als men de plant wil bewaren voor een volgende bloei dan geve men na het bloeien weinig water en plaatst de plant in een koele kamer op een lichte plaats. Tot eind Mei. Daarna geve mon ze regel matig meer water, waarin zoo nu en dan b.v. eens per maand, wat kunstmest op gelost, Aseftabletten of Pokon. Tegen October zijn dan de planten weer gereed om te bloeien. Is verpotten noodig, omdat de pot te klein wordt voor de knol, dan doe men dit voor de hernieuwde groei intreedt, dus midden Mei. Als aarde neme men ge wone potaarde, vermengd met wat zand. Vermeng door dit aardemengsel wat oude koemest, of wat nog beter is, besmeer de pot voor dat de aarde er in komt aan de binnenzijde met koemest. Daarvoor is de plant u zeer dankbaar. Zorg er voor dat de oude kluit niet uiteenvalt, doch plaatst deze zoo in het nieuwe aardemengsel in de groolere pot. Anders lijdt de plant. (Roti.) Beste Nichtjes en Neefjes, Jullie zijn natuurlijk allemaal nieuws gierig wie je pakje ontvangen beeft. Ik zal daar dan maar mee beginnen. Sneeuwklokje, Gapinge outving 'n spel denkussen van Moeders Jongste; Moeders Jongste te N. en St. Joosland een mutsje van Sneeuwklokje; Maurits, Baarland, een Leeuw (houtsnijwerk) van Boom klimmer; Boomklimmer, Souburg, land schap (boutsnijwerk) van Smid; Smid, Borssele, wapenhordje (selotex) van Maurits; Voetballer, Veere, teekeningvan Tom; Tom, Serooskerke, teekening van Voetballer; Moeder's kleinste, Veere, naaldenboekje van Juffertje; Juffertje, N'ieuwdorp, portemonnaie van Moeders kleinste; Kernoffel, St. Laurens, leesleg- ger, van Blondine; Blondine, Goes, kleedje van Kernoffel; Ford, St. Laurens, leeslegger van Parker; Parker, Seroos kerke, teekening van Ford; Meidoorn, Kapelle, leeslegger van Rozeknopje; Ro- zeknopje, Goes, portemonnaie van Mei doorn; Spring in 'tVeld, Oudelande, han gertjes, van Zwartje; Zwartje, Wemel- dinge, zakkam-etui van Spring in 't Veld, Dikkertje, Arnemuiden, schilderijtje (bor duurwerk), van Blondkopje; Blondkopje, Oudelande, kleedje, van Bikkel je; Bobby, Arnemuiden, naaidoos je van Blondjes; Blondjes, Wemeldinge, kalendertje van Bobby; Nelleke, Goes, konijn, van Blond jes; Blondjes, speldendoos van Nelleke; Schrijfstertje, Goes, werkmandje van van Moeders Oudste; Moeders Oudste, Biggekerke, schilderijtje (geborduurd) van Schrijfstertje; Iris, Goes, portemon naie van Zus; Zus, Borssele, leeslegger van Iris; Grasklokje, Kapelle, kleedje van Fietsertje; Fietsertje, Nisse, kleed je van Grasklokje; Madeliefje, Biggeker ke, bloemenhanger van Nastertje; Nas- tertje, St. Laurens, doosje van Made liefje; Dikkie, Serooskerke, kleedje van Meibloem; Meibloem, St. Laurens, boek omslag van Dikkie; Zonnebloem, Seroos kerke, cape van Margriet; Margriet, Veere, jurkje van Zonnebloem; Roosje, Veere, taschje van Breistertje; Breister tje, Nieuwdorp, speldenkussen van Roos je; Blauwoogje, Biggekerke, portemon naie van Herfstaster; Herfstaster, Oude lande, eierwarmer van Blauwoogje; Sneeuwwitje, Biggekerke, zakdoekjes van Snatertje, Snatertje, Arnemuiden, spel denkussen van Sneeuwwitje. De volgende week boor ik dan wel of alles goed terecht is gekomen. We zijn weer aan de laatste prijsraad sels, dus ieder moet een brief schrijven en de oplossingen insturen. Als jullie op tijd zijn, worden Zaterdag de prijsjes bekend gemaakt. Hier volgen de 4e prijsraadsels. 1. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 64 letters. 25. 42. 7. 15. 57. 5. 37. 18. 20. 40. 38 beeft zijn Koning weer teruggekregen. 54. 43. 29. 18. 35. 62. 58. 5. 27 is een vliegveld. 9. 7. 39. 41. 11. 50. 23. 56. 37 is bekend om z'n vele slootjes. Verschillende landen leveren geen 17. 53. 4. 24. 50. 18. 10. 13. 28 meer aan Italië. Bij: opgravingen worden veel 47. 24. 60. 55. 16 gevonden. 22. 2. 48. 32 is gevaarlijk voor het ver- keer. Veel schepen hebben 56. 10. 33. 2. 23 aan boord. Een 21. 6. 34. 60. 3 dient voor afschei ding. Een 1. 23. 40. 14 roept de kinderen in school. 31. 6. 63. 36. 28. 17. 52. 26. 8 staan op de markt. Een 30. 61. 46. 12. 24 is een gevaarlijk beestje dat we op de Veluwe nog wel eens aantreffen. Een 45. 24. 59. 17 is geen ernst. 64. 44. 3 kun je niet zien. Bij het oplossen van een raadsel moet je goed 49. 51. 16. 31. 12. 27. 2. Voor de kleineren. Het geheel bestaat uit 37 letters. Een 33. 29. 18. 13 is geen gewone hoed. 27. 20. 15. 16. 9 is verderop. Eén 25. 34. 5. 8. 21 is een mooie bloem. De 33. 23. 11. 16. 26 is nu dor en kaal. Kippen 3. 36. 1. 12. 37. 19. 7. Baby's spelen met een 22. 17. 13. 13. 6 25 2. 36. 22. Wie bang is heeft 17. 10. 28. 32. 35. Een 35. 22. 14. 31. 24 rijdt niet over den weg. Een 1. 22. 4. 30. 35 is een gedroogde vrucht. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE. DE TWEELING VAN HET BQSCHHUIS XXXIV. Tot het kruispunt waar Dik de jon gens verlaten had reed hij nu door en hier stapte hij af. Even denken: Dit laantje bad Dik door moeten gaan, maar daar was hij nu niet, meer links had je de breede laan die ze met z'n drieën af gekomen waren, die laan liep door in de richting van bet dorp en als je een eindje verder een zijweg insloeg, kwam je bij Het Huis, dan was er nog een smal paadje, als je dat afging kwam je ook bij den tuin van Het Huis uit, maar aan den achterkant, bij het bekje, vlak naast het tuinhuis, dat waren Hen en Boude- wijn samen verder gegaan en terug had Hen de breede laan genomen. Het tuinhuis, hé, dat hij daar nu niet eerder aan gedacht had. Het kon best dat Dik daar ook naar toe gegaan was, misschien was hij wel gaan kijken of de dief er soms weer was, in ieder geval was hij niet naar buis ge gaan en hij moest toch ergens zijn. Hen kreeg weer moed en reed zoo hard hij kon het smalle paadje af; één keer meende hij Dik nog te zien, maar dichtbij gekomen bleek bet weer bedrog te zijn. Bij het hekje dat openstond stapte hij af; wat nu, zou hij naar binnen gaan? Het was wel wat vreemd, 's avonds zoo Stilletjes bij een ander in den tuin te ko men, maar er was hier toch niemand, hij zou het maar doen hoor. Daar een eind verder, half verborgen achter de boomen was Het Huis; stil en donker lag het daar. Zachtjes liep Hen door den tuin bin nen, bet was toch wel raar; zoo laat al en hij hier heelemaal alleen, dat moest Bou de wijn eens weten. Nu was hij bij het tuinhuis, maar hij kon in de duisternis niets ontdekken. Wacht, suf dat hij daar niet eerder aan gedacht had, op een holletje ging hij naar het hekje en keerde met z'n fiets weer terug. Schuin tilde hij de fiets omhoog en draai de toen het voorwiel hard in de rondte; een breede lichtbundel bescheen precies het kapotte raampje en belichtte het tuin huisje, maar er was niets bijzonders te zien. Het licht werd al minder en Hen gaf nog eens een flinke zet aan het wiel. Zoo, nu had hij weer meer licht, ssj jj deed het wiel. Hen tuurde, tuurde, wat was dat daar? Hij kwam wat dichterbij, draai de het wiel nog eens aan en peuterde met z'n vingers in de opening waar het raam was geweest, z'n hand trilde. Oh, ont snapte het aan z'n lippen, Hen wist niet meer of hij huilen of lachen moest, in z'n hand hield hij een klein gerafeld lapje, wit met een blauw ruitje en een iets lichter blauw stipje erin. Aandachtig bekeek Hen bet, vergiste hij zich niet? Nee bet was precies dezelfde stof als van D'iks blouse. Dik moest hier dus toch geweest zijn, maar waar was hij nu? Was de inbreker toch teruggekomen en had die hem mee genomen? Uit was bet licht van de lantaarn en de donkerte viel als een zwaar zwart kleed op Hen. Het was zóó donker; hij kon de duisternis met zijn oogen niet doorboren; angstig maakte het hem. Even stond bij met z'n banden voor zijn oogen om de duisternis niet te zien; liefst was bij zoo, met z'n oogen stijf dicht, naar huis gebold; o wat was bet bier nu stil en akelig. Vlak bij hem hoorde Hen geritsel; doodstil bleef hij' staan, durfde zich niet bewegen. Wat was dat nu? Toen hij! eindelijk weer op durfde kij ken, onderscheidde bij de boomen; het leek ineens zoo donker niet meer; daar was het Huis, waarboven aan den hemel de sterren fonkelden, en daarboven was God, die hem bier nu ook zag en wist waar Dik was. „Heere," bad Hen, „wilt Gij Dik als 't u blieft veilig thuisbrengen en mij ook bewaren, om Jezus wil, amen." Even bleef Hen nog staan; bang was hij' nu niet meer. Hij keek naar boven naar den donkeren hemel, waaraan steeds meer sterren schitterden. Zijin oogen dwaalden verder, langs het Huis; kijtk daar was een raam verlicht; wacht eens, jongens, als dat Boudewijn's kamer eens was! Zachtjes sloop hij' er naar toe, z'n fiets nog aan de hand, het lapje veilig in z'n broekzak geborgen. Wie weet, misschien wist Boudewijn er wel meer van. Vlak onder het ram was hij, toen.... floep, het licht uitging; dat was jammer, maar al was Boudewijn al in bed, slapen zou hij vast nog wel niet. „Psstp'ssstheipssst Boudewijn!" hard durfde hij niet te roe pen, stel je voor dat de oude mevrouw wakker werd of tante Hermine. Zou hij steentjes gooien? De ramen stonden alle bei wijd open; nee, daar zou Boudewijn wel niets van merken. Weer was het de lantaarn die uitkomst bracht, natuurlijk 1 het wiel draaide al, sjjj ging het weer, een felle lichtbundel scheen door den tuin; even ging het zoe kend langs de muur, ja daar had hij' het raam; nog eens draaien, zoo.heel het kamertje was verlicht en kijk eens, ja, nu moest Hen toch weer lachen: als een wildeman sprong Boudewijn uit z'n bed; midden in de kamer bleef hij ver schrikt staan, niet begrijpend waar al dat licht zoo plotseling vandaan kon komen. Hen stond beneden te grinneken om het ontstelde gezicht van Boudewijn; pas op, straks begon hij nog „brand" te roe pen. Met een smak kwam het voorwiel op den grond terecht. „Boudewijn!" Hen durfde nu wel wat harder te roepen, „Boudewijn, ik ben het, Hen!" Ingezonden Mededeeling.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6