4 A Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Dr. Kortenhorst uit Duitschland verbannen. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Telegrammen. Marktberichten Burgerlijke Stand Len van het over- Batjes, oud-hoofd oornspijk, bracht politieke vergade- jeleden meemaak- Statenverkiezin- ter zou het woord zóó groot, dat >rpsherberg, daar ergaderd werd. ■ed te doen met bruikelijk was z.g. „lintjeskwes- de heer Batjes „Wilt u nog eens u daar gezegd verder ging dan vergadering kon van zich zelf en dat hij te ver ge- ,kkelen. Hij kreeg vraag herhaalde, kt de vergaderden nming 'bracht, dat teur aan gaf van den heer B. had en lange redevoe- OPMERKER. t e r a a d. Gister- aad voor de derde eling van de be lt gevoerd over het igingsbesluit voor n Keuringsdienst, de consequentie's nog niet te over- Ged. Staten uit- ders daarvoor na uw te vergaderen. met de stemmen rs tegen. ping van den berm et steun van het in de vorige ver- itaalcten, wordt nu temmen. (Vóór de ibloed, Leenhouts, s afgeschaft, en W. tot afschaf- arover in de vorige en staakten, komt een ingekomen so'' andermaal in mt, dat dit schrij- Deschouwing in de mtrent het belang mrgeworpen wordt, eveel menschen er ■dienen. Het blijkt, menschen in „Ne wel niet bestreden dus ook een ver en hun vértegen- met dit adres en aan te nemen, steunt dit voorstel, dat dit adres niet „Nemidso" en dat „Nemidso" geen Dor middel van een it is gevallen. Had in was op die be- uitslag wellicht an- schouwt het meer bestuur. ndt het de moeite aak te debatteeren vijzen, dat spr. op g uit principe de eld heeft tegenover laals zijn bezwaren 3 zegt: om de ge- lartij program tegen stemmen. jrijpt niet waarom Inks inderdaad, dat gestemd hebben? wat u niet wilt, dat ook een ander ft, dat dhr de Pries- van principe's niet •,ht wordt het voor afschaffing van de 6 voor, 5 tegen, reking over de be- le Priester of B. en n te doen tot con- Marnixschool c h oo 1 ien post vergoeding loeisel aan school- f 100 verhoogen. cht de concentratie n een moeilijkheid ïiging, die hierdoor eigenlijk tegen het ipen op de scholen. b1 handhaven, doch ;en. t ook met de con- uste scholen weinig >ehalen. it goed recht dezer ekenis uit evangeli- acht een school met g voldoende bevolkt jst op het voordeel nen worden met de ening voor de scho- 3t overbrengen van bijzondere Bcbolen naar de openbare waardoor het leerlingen aantal der laatste hooger wordt en de kosten goedkooper. Weth. Suurmond wil het standpunt van de vrijheid der bijzondere scholen hand haven. Het bijzonder onderwijs is altijd nog goedkooper geweest. Het voorstel-Goedbloed, om den post voeding en kleeding aan schoolgaande kinderen te verhoogen, wordt verworpen met 74 stemmen. (Vóór de heeren Goed- bloed, Leenhouts, Jansen en de Priester.) (Slot volgt.) Vrijdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereen. onder voorzitterschap van dhr J. Suurmond. In zijn openingswoord wees de voorz. er op dat de Statenver kiezing ons eenige teleurstelling bezorg de, wat wel geweten mag warden aan de Verwisseling van den lijstaanvoerder. Het thans verworven stemmencijfer mag als een min iotf meer stabiel beschouwd wor den. Daarna laat spr. de gemeenteraadsver kiezing de revue passeeren. Te betreuren was daarbij dat de S. D. A. P. met een aantal van 208 st. vooruit ging. Spr. meent dat wij in den uitslag Gods leiding hebben te zien, die ons met 5 stemmen nog een zetel gaf. Spr. zet daarna de wethouders/verkiezing uiteen. Dhr Besuijen hield daarna een inlei ding over „devaluatie". Devaluatie zooi de minstdraagkrachti- gen het meest dupeeren. Onder de hui dige regeering hebben wiji niet te vreezen voor vrijwillige devaluatie. Het zal echter noodig zijn wil men devaluatie voorko men, dat de hooge levensstandaard worde losgelaten. Afschrijving op de rentelooze voorschotten der Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg-Mij. Het voorstel, dat Ged. Staten aan de Provinciale Staten hebben gedaan om op de ren'telooze voorschotten van de Pro vincie aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Mij. te Neuzen 85 pet. af te schrijven, is in de afdeeling der Provin ciale Staten met weinig instemming ont vangen. In alle afdeelingen is de indruk gevestigd, dat de Maatschappij op te grooten voet heeft geleefd en een be- drijfspolitiek heeft gevoerd, die als ver keerd moet worden bestempeld, o.a. door het hebben van een directeur van f lOjOOO en nog 5 chefs. Wensc'helijk werd ge noemd een zoo ruim mogelijk ingesteld accountantsonderzoek, dat ook preven tieve beteekenis kan hebben voor andere maatschappijen en dat ook tot grondslag zal kunnen dienen voor het stellen van voorwaarden bij een eventueels mede- werking bij reorganisatie. Men meende ook, dat er om eenige honderden guldens voor gezondheidszorg moest worden ge vochten en nu stelt men zoo maar voor 6 ton af te schrijven. Eerst zou afgelost worden als 4 pet. dividend kon worden uitgekeerd en toen dit het geval was, werd er 5 pc't. van gemaakt. Men meende, dat evengoed ge zegd kan worden, dat 100 pet. in plaats van 85 pet. verloren kan worden ge acht. Ongelijkheid zag men in de bepa ling, dat aan Rijk en Provincie een ge lijk percentage wordt terugbetaald, en niet een gelijk bedrag. Gevraagd werd hoeveel de Provincie nog moet aflossen van de leening, aan gegaan om deze voorschotten te kunnen financieren en ook is de meening uitge sproken, dat bij eventueels liquidatie de Provincie sterker staat met een voor schot van f 941.183 inplaats van f 141.177. Sommige leden kwamen tot de con clusie, dat het beste is het voorstel te verwerpen als daardoor de tram wordt opgeheven, want anders komt er nog meer narigheid. Kans om er hoven op te komen is er toch niet, terwijl bij ophef fing het autobusverkeer zich beter zal kunnen ontwikkelen. Men meende, dat de tram niet onmis baar is. Doch er waren ook leden, die het groo- telijks zouden betreuren, indien de tram zou worden opgeheven. Men dacht aan het bedingen van het inleggen van een expressedienst NeuzeniBreskens. Men vroeg nog of geen bepaling in het voor stel kan worden opgenomen, om te voor komen, dat de Z. V. T. M. niet meer te royaal met de nog resteerende voorschot ten zou kunnen omgaan. Door leden van Ged. Staten werd o.m. opgemerkt, dat een accountantsonderzoek geen wijziging in den toestand kan bren gen, noch nieuwe gezichtspunten kan openen. Betwijfeld werd of zulk een on derzoek naar de interne financieele aan gelegenheden van een maatschappij wel geoorloofd is. Een ander lid van het col lege vindt het jammer, dat de Provin cie niet meer zeggenschap bezit over de verstrekte voorschotten, het Rijk heeft de grootste macht aan zich getrokken. Een ander lid erkende, dat bijna elk tram bedrijf ten doode is opgeschreven, doch toch moet het voorstel geaccepteerd wor den, want anders helpt het Rijk even min. Juist voor het vrachtvervoer zou opheffing heel erg zijn. Er is reeds zoo veel afgeschreven, dat op de lijnen en het rollend materiaal slechts f 5000 per km. meer drukt. De saneeringscommissie sprak dan ook niet van slordig beheer, maar wel van een zwaren druk van con currentie e.d. Voor de aandeelhouders wordt de po- t sitie ook met 85 pet. verzwakt en ver minderd en voor de obligatidhouders de aflossingsmogelijkheid zeer beperkt en de rente teruggebracht van 5 op 21/* pet. Intusschen zijn aandeelen en obligaties meer verstrekt in den vorm van geld belegging, terwijl voorschotten meer wor den verstrekt uit een oogpunt van alge meen belang. Als aandeelhouders en obliga'tiehouders niet met het voorstel tot reorganisatie accoord gaan, dan komt 't geheele plan te vervallen en komt alsook de provincie opnieuw vrij te staan. Ook als het reorganisatieplan tot stand is ge komen, is een fusie met „Breskens-Mal- deghem" nog zeer goed mogelijk. In hun antwoord op het algemeen ver slag deelen Ged. Staten nog mede, als voorwaarde te willen opnemen, dat in de 'toekomst een vertegenwoordiger der Pro vincie zitting heeft in den Raad van Com missarissen. Wegenfonds en Wegenonder- houdsfonds. Da voorstellen tot wijziging van de be groetingen 1934 en vaststelling der reke ningen over dat jaar van het wegen fonds en het wegenonderhoudsfonds ga ven in de afdeelingen der Prov. Staten aanleiding tot verschillende opmerkingen. Deze opmerkingen en de antwoorden daarop zijn grootendeels van boefchoud- kundigen aard, doch het volgende ant woord is van eenigszins andere beteeke nis. Voor de bepaling van het aandeel der Provincie in de opbrengst der motorrij tuigen- en rijwielbelastingen is van veel beteekenis de stand van de uitvoering van het Provinciaal wegenplan. Terwijl bij de oorspronkelijke raming van den 'desbetreffenden begrootingspost een zelf de accres als in vorige jaren was aan genomen, is in 1934 het tempo van uit voering der planwegenveiheteringen in dezee Provincie dusdanig versneld, niet alleen absoluut, maar vooral in vergelij king met andere provinciën, dat Zeeland daaraan recht op een hoogere uitkeering kon ontleenen, waarvan de voorgestelde verhooging van bedoelden post het ge volg is. Tuinbouwcursussen. Bij1 het voorstel inzake de toekenning van een subsidie tot wederopzeggens ten behoeve van de land- en 'tuinbouwwin- tercursussen in Zeeland, is de vraag ge steld of naast het rijkssubsidie van f 2 per lesuur het provinciaal subsidie van f 0.45 per lesuur nog noodig is. Hulde is gebracht aan Ged. Staten voor dit voor stel, doch een lid vond het vreemd, dat in dit geval geen verband gelegd wordt tusschen wat Rijk en gemeente en wat de Provincie doet. Van de zijde van Ged. Staten werd er op gewezen, da't ook dit subsidie met 10 pet. is verlaagd, doch dat verdere ver laging met het oog op de kleine bijdrage van het Rijk' en het groote belang, dat de Provincie bij dit onderwijs heeft, niet wénschelijk is. Belasting van het gebouwd. Het voorstel van Ged. Staten tot afwij zing van het verzoek van een commissie van belanghebbenden te Krabbendijke, om wijziging van het algemeen regle ment voor de polders of waterschappen, terzake van het heffen van een dijkge- schot van de gebouwde eigendommen, heeft in de afdeelingen der Provinciale Staten tot verschillende opmerkingen aanleiding gegeven. Dit gaf aan leden van Ged. Staten aanleiding op te mer ken, dat wij nog maar pas aan het begin zijn van de toepassing van deze bepaling, er nog niet zoo veel waterschappen zijn, welke een aanslag van het gebouwd hef fen en er dus nog weinig praktijk is. Daarom zijn Ged. Staten nog erg voor zichtig en hebben zij geschroomd om voor langen tijd een desbetreffend besluit goed te keuren. Het beginsel, dat het ge bouwd meebetaalt is op zichzelf niet verwerpelijk, daar het gebouwd even zeer belang heeft bij goede wegen en goede afwatering. Ged. Staten hebben wel bezwaar tegen een bij reglement vast te leggen limiet, omdat de toestanden in verschillende polders zeer uiteenloopen. Het gaat om de vraag of het kort ge leden in het algem. reglement opgeno men beginsel om gesohot van het ge bouwd te kunnen heffen weer moet wor den verlaten. Ged. Staten meenen van niet. Van afschuiving van lasten van het ongebouwd op het gebouwd is h.i. geen sprake. Ged. Staten hebben tot hun genoegen geconstateerd aldus hun antwoord op 'het algem. verslag dat vrijwel een stemmigheid bestaat ten aanzien van het eigenlijke voorstel zelf. Inzake het hooger beroep melden Ged. Staten, dat dit mogelijk is van onthou ding van goedkeuring aan besluiten tot bet heffen van -aanslag van het gebouwd, doch niet van besluiten van Ged. Staten tot goedkeuring. Doch wel kan vernieti ging worden gevraagd op grond van strijd met de wet of het algemeen be lang van alle besluiten van Ged.Staten, onverschillig op welk onderwerp zij be trekking hebben en van welke strekking zij zijn. ToCh zullen Ged. Staten dit punt nog aan een bijzonder nader onderzoek onderwerpen. Vrijstelling van aanslag voor kleinere huiseigenaren en bijgevolg ook grond eigenaren zou volgens Ged. Staten in strijd zijn met het standpunt, dat iedere belanghebbende iets moet betalen.. Ged. Staten waken voot de juiste ver houdingen op het stuk der twee heffin gen en zij herhalen met zekeren nadruk, dat zulks ook in de toekomst zal ge schieden. Hei Landbouwfonds. De mededeeling van Ged. Staten inzake het kapitaal ad f 25.500, bestemd ten dienste van den landbouw en waarvan de rente jaarlijks in ontvang en uitgaaf op de Prov. begrooting wordt uitgetrokken, zijn in de afdeelingen der Prov. Staten stemmen opgegaan, die meenen, dat ook andere organisaties dan de Z. L. M. rechten kunnen doen gelden en andere, die juist meenen, dat de bestaande toe stand bestendigd moet blijven. Een lid, dat niets voor splitsing voelt, wil toch het stuk terugzenden voot een nader ad vies. Een lid bracht dank aan Ged. Stap ten, voor het uitgebreid venslag en het historisch overzicht en meende, dat er eene commissie benoemd zou kunnen worden. Spr. zou het voorstel willen doen, dat andere organisaties ponds-ponds-gewijze van de inkomsten van het fonds zouden kunnen profiteeren. Ook de mogelijkheid van opheffing van het fonds en het stichten van een nieuw fonds kwam ter sprake, alsook de mo gelijkheid, dat de Staten het fonds aan zich nemen. Men noemde de katholieke en protestant-christelijke organisaties, terwijl een ander lid, alleen de organi saties zou willen doen profiteeren, die de algemeene belangen van den land bouw voorstaan. Nog een lid zou de rente niet meer willen uitkeeren, doch de subsi dies voor landbouw, paardenfokkerij, rundvee, enz. willen verhoogen met 't al dus vrij gekomen bedrag. Andere leden wezen er op, dat men behalve met den G. B. T. B., ook met den R.K. Boerenbond, den Ned. Chr. Boerenbond e.a. rekening moet houden. De gelden worden ook nu in het algemeen belang van den land bouw in Zeeland "besteed en iedereen kan er van profiteeren, of 'hij lid is van de Z. L. M. of niet. Een lid van Ged. Staten zeide, dat de Z. L. M. zeer nuttig werk heeft verricht, maar dat men, gezien den veranderden tijd, ook anders over de zaak kan oor- deelen en zoo tot een andere beslissing kan komen. Een ander lid zeide, dat Ged. Staten zich over een eventueel andere besteding der gelden nog geen oordeel hebben ge vormd. Dit lid meende, dat het histo risch gewordene, zoolang niet blijkt van de noodzakelijkheid om het roer om te gooien, behoort te worden bestendigd. Een derde lid van Ged. Staten wijst op de moeilijke vraag of alleeen de al gemeene, dan wel ook speciale organi saties aanspraken op een deel van het geld kunnen doen gelden. Nog een lid van het college bepleitte behoud van den bestaanden toestand, om dat de Z. L. M. etwds de belangen van landbouw en veeteelt heeft gediend op een wijze, dat ieder er van profiteert en zij o.m. jaarlijks f400 voor de paarden fokkerij bestemt, wat ongetwijfeld zou op houden, als zij de inkomsten uit het fonds zou missen. Verdgeling zou de spoeling erg dun maken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kockengen, I. Schipper cand. te Oud-Beijerland. Te Aalburg en Heesbeen, F. van de Hee te Polsbroek Beroepbaar. Door de classis Utrecht der Geref. Kerken is beroepbaar verklaard de heer J. van Hoegee, Nieuwe Koekoekstraat 82 te Utrecht. D s F. Drost. Gisteren is te Utrecht op 80-jarigen leeftijd overleden Dis F. Btost, em.-pred. van de Geref. Kerk te Moordrecht. De overledene diende de ker ken te Vlaardingen, De Bilt en Moor drecht, waar hij in 1925 eervol emeritaat verkreeg. Westkapelle. Herkozen tot notabel in de Ned. Herv. Kerk de heeren A. Ka- land Lz. en K. Minderhoud Kz. Gekozen de heeren A. Louwerse Az. en H. "Wouter- se, in de plaats van de heeren L. Min derhoud Jz., die gekozen is tot kerkvoogd en K. Louwerse Az., die voor een herver kiezing niet meer in aanmerking wensch- te te komen. Zondag 8 Dec. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, av. ds v. d. Vlugt van Vrederust. Hansweert 9.30 en 6.30 u. dr v. Selms ('s av. afscheid). Geref. Kerken. Wemeldinge vm. en nm. leesdienst. Wissenkerke vm. en nm. leesdienst. Geslaagd aan de Vrije Universi teit te Amsterdam voor het candidaats- examen theologie A. W. Schaafsma te Bussum en H. de Wit te Zandvoort. HIJ MAG GEEN ONDERHANDELAAR ZIJN. Naar de „Msb." verneemt, heeft men van Duitsche zijde doen weten, dat de aanwezigheid van Mr Dr L. G. Korten horst, Nederlandsch gedelegeerde bij de besprekingen over handels-aangelegenhe den te Berlijn, ongewenscht werd geacht en heeft deze het Duitsche grondgebied onmiddellijk moeten verlaten. Het motief voor deze verkapte uitzet ting schijnt het feit te zijn, dat Dr Kor tenhorst, bij de behandeling van de be grooting van Justitie, als lid der Tweede Kamer op 21 November j.l., zijn bezwaren heeft uiteengezet tegen de, naar zijn mee ning, ongewenschte politieke werkzaam heid van Duitsohe onderdanen op Neder landsch grondgebied. Wij weten niet, zegt het blad, of de Ne- derlandsohe Regeering in dit optreden van Duitsche zijde aanleiding zal vinden tot protest te Berlijn. Het zou er nog maar aan ontbreken, dat de Duitsche regeering via haar Gezant te 's-Gravenhage aan on ze Regeering kwam vertellen, wat Neder- landsche afgevaardigden in de Nederland- sche Volksvertegenwoordiging al of niet mogen zeggen. Deze keer neemt men van Duitsohe zijde de vrijheid aan onze Regeering een der krachtigste verdedigers van de Nederland- sohe belangen te ontnemen, door hem het verblijf in Duitschland te ontzeggen, op grond van hetgeen deze zich verplicht achtte als Nederlandsch volksvertegen woordiger in het Nederlandsche parle ment in het midden te brengen over het geen in Nederland gewenscht is. Dit optreden schijnt ons de grens van vrijmoedigheid te overschrijden. Wij wenschen, dat de Nederlandsche regeering vrij zal zijn delegaties samen te stellen zooals zij wil. Vandaag wordt Dr Kortenhorst geweerd, omdat hij spreekt over de actie van Duitschers op Neder landsch gebied, morgen kan Minister van Staat D'e Geer worden geweerd, omdat hij in onze Kamer zeide, dat wij Duitschland niet meer als een gewonen rechtsstaat kunnen erkennen, overmorgen is mis schien Minister Van Schaic'k aan de beurt die de Duitsche huwelijkswetgeving op ju ridische gronden in Nederland onverbin dend acht. Dat de Duitsche regeering Nederlan ders, die in Nederland bezwaren opperen tegen haar optreden, zoo mogelijk in Duitschland grijpt en straft, is al sterk. Maar dat men van Duitsohe zijde zich het recht aanmatigt, censuur te oefenen op 't geen Nederlandsche volksvertegenwoor digers in het Nederlandsche Parlement meenen te moeten zeggen over het optre den van vreemdelingen in Nederland, is een onduldbare aanmatiging. Smokkelaar aangescho ten. In den nacht van Woensdag op Donderdag is wederom een slachtoffer gevallen van het gevaarlijke smokkelbe drijf. De 37-jarige H. uit Maastricht bevond zich onder Wol der nabij de grens met verboden waar. Doordat hij" blijkbaar niet voldeed aan het haltgeroep der ambtena ren vielen schoten, waarvan een H. in de borst trof. Zijn toestand is bedenkelijk. Inval 'bij een bank te Am sterdam. Gisterenmorgen hebben de justitie en politie te Amsterdam een in val gedaan bij de Hollandsche Escomp- tobank, die gevestigd is in het kantoor gebouw aan den N.Z. Voorburgwal 120126. De 'directeur, die te Amsterdam woon achtig is, doch tijdelijk verblijf houdt te Blaricum, is des morgens vroeg van zijn bed gelicht, en gearresteerd. Alle boeken en bescheiden van de bank, de inhoud van de brandkast en de kluis, zijn in beslag genomen en per politie auto naar 'het hoofdbureau vervoerd. De bank, die zich hoofdzakelijk bezig houdt met premie-affaires in België en Frankrijk en die ook als animeerbank be kend sltaat, wordt sedert 2Vs jaar te Am sterdam gedreven. Haar werkwijze is als volgt: in België en Frankrijk reizen zoogenaamde remis eiers de steden en dorpen af, na vooraf hun aanstaande slachtoffers wekelijks of maandelijks „beursberichten" te hebben gezonden. Het behoeft geen beltoog, dat deze „beursberichten" verre van betrouw baar zijn. De slachtoffers werden bewo gen zich te wagen in fondsen, die verre van safe zijn. De klanten werden, na al dus met „tips" te zijn bewerkt, rijp voor een nadere bespreking, waarin zij ten slotte den remissier opdracht geven en een premie betalen. Deze premies ver dwijnen in de zakken van de remisseurs een hunner is de broer van den „directeur" en ook de „directie" krijgt een deel van den buit. De posten worden schriftelijk of tele fonisch opgegeven aan het „hoofdkantoor" te Amsterdam, doch van uitvoering der opdrachten komt in het algemeen niets. Ook moesten vele klanten stukken in onderpand afstaan... Het globale onderzoek heeft reeds uit gewezen, dat tientallen personen in Bel gië stukk enin onderpand hebben gegeven en die fondsen thans kwijt zijn. Verschil lende personen zijn voor groote bedragen gedupeerd, variëerend tusschen vijftien en twintig duizend gulden. De justitie vermoedt, dat de directeur van deze N.V. een strooman is en dat de werkelijke eigenaar een buitenlander is, die zich vermoedelijk te Weenen ophoudt. De directeur, die gisteren gearresteerd is, is een Nederlander. Waarschijnlijk is door deze bank op gelijkwaardige wijze gewerkt als inder tijd door de „Inter-bank" te Den Haag, die ongeveer een jaar geleden door de justitie is gesloten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Gevaren van den weg. Mijnheer de Redacteur, In uw blad van 5 dezer wordt melding gemaakt van een auto-ongeluk. Een auto is n.l. ingereden op een span paarden op den nieuwen weg te 's H. Arendskerke. Iemand daar ter plaatse zei, dat de automobilist werd verblind door een te genligger. Nu, dat is zeer begrijpelijk. Ik zelf- had een dergelijk geval de vorige week Vrij dag op den nieuwen betonnen weg te Kruiningen. Gelukkig werd iop het laat ste moment een span paarden gezien, dat door zijn donkere kleur niet zichtbaar was. Gelukkig is met de witte spatborden der fietsen een goede verbetering aange bracht. Mogen wij als autorijders vriendelijk den landbouwersknechts verzoeken op de nieuwe wegen hun paarden zooveel mo gelijk rechts te laten loopen? Het is toch een kleine moeite om de paarden op het grasbaantje te laten loopen. Werkelijk, uw leven en dat van uw paarden hangt er van af. EEN AUTOMOBILIST. Wemeldinge, 6 Dec. 1935. Gondar wederom gebombardeerd. ADIDIS ABEBA. Hier wordt bericht ont vangen, dat de stad Gondar voor de twee de maal binnen 24 uur is gebombardeerd, door een eskader Italiaansohe bommen werpers. Nachtzitting van de Fransche Kamer. PARIJS. In een naohtzitting van de Fransche Kamer, welke tot half drie heeft geduurd, beeft de Kamer drie wetsont werpen afgehandeld, welke betrekking hebben op verscherping van het wapen verbod door ontbinding van verboden strijd-organisaties en particuliere weer- corpsen, zoomede het strafbaar stellen van aansporing tot politieken moord door de pers. De zitting werd hierna verdaagd tot a.s. Dinsdag. MIDDELBURG, 6 December 1935. Op de veiling deden: Veldsla 13-22, Spinazie 6-11, Postelein 6-8, Wagenaarsboonen 43, Spruiten 7-19, Witlof 8-16,Schorsenee- ren 8-15, Koolrapen 1.5-2.5, Wijnpeen 1-4, Bruine 'boonen 7, Peen 2-4, Uien 2-3, Kroten 1.5-3, alles per K.G. Peterselie 3-10, Peen 2.5-5, Rapen 2.5- 4.5; Kroten 2-3.5, Prei 3.5-6.5, Selderie I.5-4.5, Knolselderie 3-4, Rammenas 2-2.5 alles per bos. Savoye kool 2-8, Roode kool 3-7, Boere kool 2-5, Witte kool 3-5, Bloemkool 2-25, Andijvie 0.5-1.5, Kropsla 0.5-1, alles per stuk. Fruit: Tomaten 4-12, Blauwe druiven 21, beide per K.G. Chrysantben 2-4 per bos. GOES. Veiling van 6 Dec. Druiven: Black Alicante 1520, Emile d'Heijst stek 3, Goudreinetten stek 14, zure Bel lefleur stek 1; spruiten 614, witlof 4 II, koolrapen 1.401.60, kroten 22.10, .uien 0.60—0.801, selderieknoILen 3, to maten 1114, wijnpeen 0.601.70, aard appels 2.702.90, id. drielingen 1.20 gld. alles per 100 kg.; bloemkool 913, id. 2e en 3e soort 1.507, witte kool 1.906.10, roode kooly 1.40-5.50, savoye kool 1.70 4.301, andijvie breedblad 11.90, id. krul 1.802.10, knolselderie 2, dahla- kncllen 2 gld. alles p. 100 stuks, cactus sen 227, moederplantjes 3 gld. p. 100 pot; prei 4, rapen 3, rammenas 3 gld. p. 100 bos; bazen 0.932.05, fazanten 0.55 0.85, eenden 0.30, patrijzen 0.27 gld. p. stuk. Over de maand November. ST. LAURENS. Bevallen: A. Sinke-van de Reest z.; L. Dielemande Kam z. Getrouwd; A. van Sorge, 48 j. en M. Flipse, te Oostkapelle. Overleden: H. Broerse, 9 mnd.; E. P. Boon, 68 j„ echtgenoote van A. H. Ver beek. (M. G.) Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsen: Zondag 4 u. 24 min. Maandag 4 u. 24 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3