De vertooning van het tooneelstuk „De Beul". Kerknieuws Gemengd Nieuws Telegrammen. Afloop Verkopingen en Aanbestedingen Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten volgende twee voorstellen gedaan, om deze op de a.s. algemeene vergadering ter sprake te brengen: 1. bet .hoofdbestuur in overweging te ■geven, de gelegenheid open te stellen tot het sluiten van een verzekering alleen voor de operatiekosten teg en een tarief van 5 en 2 cent per week met een max. uitkee- ring van f 100; 2. voor operatie, inclusief hulp van specialisten voor een max. uitkeering van f 50, f 75 of f 100 naar keuze tegen tarie- ven resp. van 4, 6 en 8 cent per week. Met groote meerderheid van stemmen werd besloten het eerste voorstel zoo mo gelijk in verbinding met het tweede op de a.s. alg. vergadering ter sprake te bren gen. Bruinisse. Dinsdagavond kwam de afd. van den Chr. Landarbeidersbond in pro- pagandavergadering bijeen. Als spreker trad op dhr G. Seuninga van Coevorden, hoofdbestuurder, met het onderwerp: „Juist nu Christelijke vakorganisatie". De spr. zette in een vurig betoog uit een de noodzakelijkheid van vakorgani satie van landarbeiders, daarbij tevens aantoonende, dat de Chr. landarbeiders zich moeten organiseeren in den N.C.L.B. Het beginsel moet steeds op den voor grond staan. Ook het N.V.V., dat onder één hoedje speelt met de S.D.A.P., heeft een beginsel, hoewel het zich neutraal noemt. Het beginsel van den klassenstrijd. De N.S.B. wil alle vakorganisaties op ruimen, daar ze niet passen in het kader van hun beginsel. Spr. schetste deze twee stroomingen als ondermijnend de geeste lijke en zedelijke vrijheid. Daar tegenover staat de N.C.L.B., die zijn beginsel ontleent aan Gods Woord. Renesse. Vanwege de afd. Scho-uwen- Duiveland van den C.B.T.B. werd hier een vergadering gehouden, hoofdzakelijk voor leden en geestverwanten. Also eerste spreker trad op dhr J. A. Dominicus van Wemeldinge, secretaris van het Provin ciaal Bestuur. Spreker schetste doel en werkwijze van den C. B. T. B. Spr. wekte allen op zich te geven aan het werk van den C. B. T. B. In de tweede plaats gaf de voorz. der Gew. afd. Schouwen-Duiveland, dhr A. M. den Boer, een overzicht van het werk dezer afd. Ten slotte zette hij twee zaken uiteen, welke thans hoofdzakelijk in het middelpunt der belangstelling staan, n.l. de coöperatie tegenover den handel en de beteekenis van het collectief arbeids contract in verband met de arbitrale uit spraak betreffende loonen en arbeids voorwaarden. Gisteren heeft de heer Boissevain in den Amsterdamschen Raad geïnterpel leerd over de vertooning van het tooneel stuk „'De Beul" en de in verband daar mee ontstane relletjes. Aan het antwoord van den burgemees ter, den heer De Vlugt, ontleenen wij het volgende: Na de première kreeg ik uitvoerig rap port van de politie, gelijk gebruikelijk is over den inhoud van het stuk. De con clusie van dit rapport was: de tendenz ervan i®, dat geweld slecht is. Van gods lastering ia geen sprake. Hierdoor was ik nog niet volkomen overtuigd. Ik heb toen aan een inspecteur van politie op dracht gegeven om aan twee Raadsleden, leden der commissie van bijstand voor de kunstzaken, de vraag namens mij voor te leggen wat hun oordeel over het stuk was. Die twee raadsleden waren Mej. Fri da Katz en de heer Steinmetz, die beiden het stuk hadden gezien, in wie de raad vertrouwen heeft, en die ik ook 'beschouw als betrouwbare gidsen. Zij rap porteerden als volgt: de heer Steinmetz, dat hij het niet eens was met de „Maas bode", dat het stuk godslasterlijk is. Ook Mej. Katz zag in het stuk geen godslastering. Zij vond er een goeden ten denz in: dat geweld slecht is, maar daar de god van de nieuwe richting, tegen wei- kien het stuk zich keert, niet de ware God is, luidde haar conclusie, niet godslaster lijk, niet verbieden. Tegen het tableau vi- vant van het laatste avondmaal had Mej. Katz geen bezwaar, tenzij hiertegen, dat daarin voorkomt de handeling van .het breken des broods. Hiermede, aldus de burgemeester, was ik het eens, en dit is dan ook op mijn verzoek uit het tableau vivant weggenomen. De hoofdzaak was hiermede voor mij eruit, er bestond voor mij geen reden om art. 321 van de Ge meentewet toe te passen. Dit artikel schenkt den burgemeester eèn zeer groote bevoegdheid, welke hij niet dan met groote voorzichtigheid moet toe passen, d.w.z. zij vereischt, dat een ver bod zeer goed gegrond moet zijn, zoo niet, dan ben ik niet bereid, aldus de burge meester, om van deze bevoegdheid ge bruik te maken. Als mijn overtuiging was geweest dat het stuk moest worden ver boden, dan had men het hier zeker niet gekregen. Hierin ligt natuurlijk geen aan beveling van mijn kant om de opvoering bij te wonen, een aanbeveling, welke trou wens niet op den weg van den 'burgemees ter zal liggen. Voor een rel als Zondag middag door leden van de N. S. B. op touw gezet is ik zeg dit met grooten nadruk ga ik niet uit den weg. Als ik geen aanleiding zie om een stuk te ver bieden, ga ik niet uit den weg voor welke terreur ook, niet voor fascistische en niet voor anti-fascistische, maar dan gaat de vertooning door. (Applaus.) Ik richt een ernstige waarschuwing tot degenen die van plan mochten zijn om hun ontoelaat baar 'Optreden van Zondag te herhalen, dit na te laten. Verleden Zondag is de po litie met zeer zachte hand te werk ge gaan, bij een herhaling wordt dat heel anders, en dan komt er gevaar te ont staan voor anderen, die onschuldig zijn. Ik wil nog iets zeggen over de motie, vanmorgen aangenomen door den kerke- raad van de Ned. Herv. gemeente, over welker vergadering wij iets gelezen heb ben in de courant. Ik heb mij verbaasd dat deze motie is aangenomen in een ver gadering onder leiding van iemand als Ds Ekering, die de voorstelling van De Beul niet beeft bijgewoond en die zich eerst tot mij had moeten wenden. Deze dienaar des Woords volgde een anderen weg en be vorderde de aanneming van die motie door een college, van hetwelk niemand de vertooning bad bijgewoond en naar aan leiding van een tekst, waarvan niemand weet of hij bij de vertooning is gebezigd. Naar mijn inlichtingen is er een be langrijk verschil tussohen wat op het too- neel gezegd is en den gedrukten tekst die in de zaal verkocht is. De Kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente was niet in het bezit van den gespeelden tekst. D'e aan neming van deze motie is te betreuren, omdat ernst en waardigheid 'behoort het kenmerk te zijn van een vergadering van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente en die zijn biji deze gelegenheid ernstig in het gedrang gekomen. In hoeverre motieven van fascistische sympathie hier een rol hebben gespeeld, laat ik in het midden, is het zoo, dan be treur ik het. Merkwaardig is, dat de mo tie eerst na de fascistische relletjes van Zondag in den kerkeraad gekomen is. Het verband ligt er dik op. Ik zwijg over de menigte anonieme scheldpartijen, waaraan ik weder van de zijde van den N. S. B. heb blootgestaan, daar durft men den burgemeester uit te schelden, maar heeft men niet den moed zijn naam er bij te zetten. Dat is kwajon- gensgedoe, hetwelk ik van den N. S. B. gewoon ben. Na de inlichtingen, aldus de burgemees- der verder, welke ik van de politie ont vangen bad, ben ik blij; dat ik ze getoetst ■heb aan het oordeel van twee achtens waardige leden van den Raad. Ik wist nu, dat het stuk, zooals het gespeeld is, niet godslasterlijk is, en dat ik dus geen aanleiding bad voor verbod. Voor terreur zal ik niet wijken, met terreur reiken ik alleen af. (Krachtige en langdurige teekenen van instemming in den Raad). Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Herwen en Aerdt, F. G. Kleinman, oand. te Amsterdam. Aangenomen naar Zuidzande, A. T. Stegenga, cand. te Amsterdam. Naar Hui zen, Jac. Vermaas te Hoogeveen. Geref. Kerken. Beroepen te Heeg (als miss. pred. voor Keboemen), J. Verkuyl te Laren. Te Leer dam, G. P. Boodt te Molenaarsgraaf. Bedankt voor Groningen (vac. D's Mie- dema), W. H. v. d. Vegt te Goes. Begrafenis Ds L. Bouma. Zaterdagmiddag is te Nes bij Akkrum in allen dénvoud teraardebesteld bet stoffe lijk overschot van wijlen ds L. Bouma, em. pred. der Geref. Kerk van Middel burg. Aan het graf werd op verzoek der familie alleen gesproken door ds W. H. den Houting, Geref. pred. te Huizum. Krabbendijke. Bij de gehouden stem ming in de Ned. Herv. Kerk voor Nota bel is gekozen dhr Cor. Griep Jz. in de plaats van G. Kok, die bedankt beeft. St Laurens. Tot ouderling der Nederl. Herv. kerk alhier werd herkozen dhr J. Vader, terwijl dhr J. W. Ddvidse als vier de onderling werd gekozen. Tot diaken in de vacature J. W. Davidse werd gekozen dhr H. van Langevelde. Groote brand in Den Helder. De marinewerf ernstig bedreigd. Gistermiddag is te Den Helder brand uitgebroken in het groote warenhuis der firma Van Willigen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat levensgevaar ont stond voor eenige leden van het perso neel, die echter tenslotte konden worden gered. Door den geweldigen omvang van den brand vreesde men, dat ook de Ma rinewerf zou gevaar loopen. Men wist echter het vuur meester te worden. Het drie verdiepingen tellende gebouw is evenwel geheel uitgebrand. Het kapitale gebouw van de firma van, Willigen, een der grootste zaken van Den Helder en waarin een warenhuis geves tigd is, is door een zes a zeven meter breede straat en de Werfgracht van de Marine-werf gescheiden. Gistermiddag nu omstreeks half drie, terwijl in de St.-Nicolaasdrukte de niets vermoedende verkoopsters de talrijke zich in verschillende deelen van het gebouw bevindende klanten bedienden, klonk plotseling brand-alarm door het waren huis. Onmiddellijk vluchtten personeel en het publiek uit het gebouw; het ging in volkomen orde, een paniek ontstond er gelukkig niet. De brand was, door tot nu toe onbe kende oorzaak, ontstaan in de meubel- afdeeling. Personen, die het eerst onraad merkten, stelden den brandmelder in wer king, welke onmiddellijk door bet ge- heele gebouw alarm maakte. Het vuur greep onmiddellijk snel om zich heen en in een minimum van tijd stond de geheele meubelafdeeling in lich te laaie. De vlammen tastten daarop i spoedig andere afdeelingen aan. Een meisje, dat zich op de tweede ver dieping bevond, had geen kans meer om langs de trap naar beneden te komen en zag geen anderen uitweg meer, dan zich in veiligheid te brengen door uit het ven ster te springen. Zij kwam er met lichte kwetsuren af. Plotseling, terwijl de vlammen reeds langs alle kanten naar buiten sloegen, hoorde men luid hulpgeroep en met ont zetting zag men op het dak van het vier verdiepingen hooge gebouw, een jongen en een man staan, die nergens heen kon den. Goede raad was duur. De eenig kans op redding was, dat zij zich langs tou wen van de katrollen, die aan het dak bevestigd zijn, naar beneden lieten. Hier bij dreigde echter het gevaar, dat het vuur de touwen zou aantasten voor zij beneden waren. Het stoute stuk werd niettemin gewaagd en inderdaad mocht 't beiden gelukken veilig den grond te bereiken. Het waren de stoffeerder en zijn helper, die aldus het veege lijf wisten te redden. Het blusschingswerk ondervond veel moeilijkheden doordat de vlammen uit de benedenverdieping over de betrekkelijk smalle straat sloegen, waardoor het niet mogelijk was het vuur aan de voor zijde op afdoende wijze te bestrijden. Trouwens er was ook weinig gelegenheid voor, want binnen een half uur na ont dekking van den brand, sloegen overal de vlammen uit het gebouw. De Westenwind dreef ontzaglijke vlam men naar de Marinewerf, zoodat de ge bouwen aldaar in gevaar kwamen. Zelfs het asphalt van de Weststraat brandde. Het personeel van de Marinewerf be streed het dreigend gevaar door de ge bouwen voortdurend met massa's water nat te nouden. Plotseling klonk toen de alarmkreet: De „Hertog Hendrik" staat in brand! Er wa ren vonken op het in de nabijheid in dok liggend pantserschip gewaaid. Hierdoor vatte het tentdek vlam, doch het perso neel van de werf wist het begin van dezen brand in de kiem te smoren. Te midden van het tumult stortte met donderend geweld de voorgevel van het warenhuis over een breedte van 40 M. in. Er kon letterlijk niets gered worden Zelfs het personeel had geen gelegenheid om zijn eigendommen: jassen, mantels, enz. te redden. Het geheele gebouw brandde tot den grond toe af. De naastgelegen perceelen bekwamen veel brand- en waterschade. Eerst laat in den avond kon een ge deelte van de brandweer inrukken, maar den ganschen nacht bleef men bezig met nablusschen. Tractor in huiskamer gereden. Gistermiddag is op den rijks straatweg onder de gemeente Zwammer- dam een vrachtauto afkomstig uit Culem- borg, in botsing gekomen met een groo ten tractor met vo-lgwagen, waarop 10.000 K.G. kalk in zakken werd ver voerd. De wagens raakten elkaar zoo danig, dat de vrachtauto een geheelen slag om maakte, waarna beide wagens te gen de woning van den timmerman De Bruin terecht kwamen. De voorgevel van dit huis werd totaal ingedrukt. De trac tor kwam in de voorkamer van den tim merman terecht. De vrouw des huizes kwam er zander letsel af. In de kamer heerschte echter een onbeschrijfelijke chaos. De 'beide chauffeurs zijn er merk waardigerwijze eveneens' zonder noe menswaardige wonden afgekomen. Het drukke verkeer langs den rijksweg LeidenUtrecht was totaal gestremd. - Hevige brand te Raven- s t e i n. Dbor tot nu toe onbekende oor zaak is gisterenavond brand uitgebroken i nde groote landbouwschuur, behooren- de bij de kapitale boedrerij van den land bouwer M. v. d. Berg te Huiseling, ge meente Ravenstein. Daar bet vuur gre tig voedsel vond in den grooten voorraad hooi en stroo, stond de schuur spoedig in lichte laaie, terwijl ook de boerderij door den vonkenregen, welke bet rieten dak aantastte, in brand geraakte. D'e gemeentebrandweer van Ravenstein wist nog een gedeelte te behouden. Intus- schen liepen de omliggende boerderijen groot gevaar. D'oor bet natspuiten van de daken, waardoor niet geringe waterscha de werd opgeloopen, konden de omlig gende boerderijen echter gespaard blijven. Dö landbouwschuur, waarin zich 10.000 kg. hooi en stroo bevonden, alsmede land bouwmachines, gereedschappen en werk tuigen, werden een prooi der vlammen. De boerderij van den landbouwer van den B. brandde gedeeltelijk af en kreeg aan zienlijke waterschade. Zweedse he boutboot ge strand. In den afg'eloopen nacht is op de Haaksgronden de Zweedsche houtboot „Menja" gestrand. Hedenmorgen te 4 uur zijn 12 leden van de bemanning in een eigen sloep te Huisduinen aangekomen. De reddingboot van Den Helder „Neeltje Jacoba", die hierop uitvoer beeft 4 leden van de bemanning die nog aan boord waren gebleven afgehaald. Overtreding loterij-wet. De Meppeler Handelsvereeniging bad voor baar leden een reclame-campagne geor ganiseerd. Van Zaterdag 30 November tot en met Donderdag 5 December zou iedere deelnemende winkelier bij eiken aankoop, boe gering ook, een z.g. goud bon verstrekken. Op drie van die bonnen zou een gouden tientje vallen. Tot deze verrassing is bet echter niet gekomen, want 'de Justitie verklaarde alle goudbons waardeloos. De verdere uit gifte moest direct gestaakt worden. De inbraken teAlpben a. d. Rijn en Leimui den opgehel derd. Na een langdurig verhoor op hot politiebureau te Aalsmeer, beeft de 20- jarige G. Sch., een werklooze uit den Haarlemmermeer onder Aalsmeer bekend zich te hebben schuldig gemaakt aan de inbraken te Alphen a. d. Rijn en Leimui- den, gepleegd in den nacht van Donder dag ep Vrijdag j.l. Hij is ter beschikking van de Justitie te Haarlem gesteld. TWEEDE KAMER. Begrooting van het Verkeersfonds voor 1936. DEN HAAG. Voortgezet wordt de be handeling van de begrooting van het Ver keersfonds 1936. De heer E b e 1 s bespreekt den slechten toestand bij de Ned. Spoorwegen. Gezorgd moet worden, dat er bij opleving van den economischen toestand een behoorlijk ver- voerapparaat aanwezig is. Spr. wenscht meer uniformiteit in de scheepvaartrechten. De heer Jan ter Laan dringt op spoed aan ten opzichte van de kwestie van den tunnelbouw te Rotterdam. De heer van Dis wil ingrijpende maatregelen tegen het spoorwegtekort en wijst op den zwaren druk der scheep vaartrechten. Spr. wil voorts beperking van den Zon dagsdienst der spoorwegen. De heer K r ij g e r bepleit medewerking van handel en nijverheid bij de pogingen om de spoorwegtekorten tegen te gaan. De binnenscheepvaart lijdt o.m. door een teveel aan schepen. De heer van Kempen noemt als oorzaken der spoorwegtekorten in de eerste plaats de hooge kapitaallasten, de strenge exploitatie-voorschriften, de ge dwongen exploitatie van niet rendabele lijntjes, de moordende concurrentie. De spoorwegen hebben maatregelen ge nomen, doch niet voldoende en energiek genoeg. De heer Sneevliet betoogt, dat de spoorwegtekorten een afspiegeling zijn van den verkeersgaos. Spr. is bevreesd voor het lot van 10.000-den, die nog bij de spoorwegen werken. Eerste Kamer. DEN HAAG. Op Vrijdag 13 Dec. zal de Eerste Kamer beslissen over de toe lating van graaf de Marchant et d'Ansem- bourg. Minister Deckers bezoekt het Westland. DEN HAAG. De Minister van Land bouw en Visscherij, Mr Dr L. W. Deckers, heeft hedenmorgen een bezoek aan het Westland gebracht. Geheime distilleerderij ontdekt. BAARN. Gister is een inval gedaan in huize Geindijk te Baambrugge. In het per ceel werd een compleet distilleertoestel aangetroffen. Een groote hoeveelheid ge distilleerd is in beslag genomen. Proces verbaal is opgemaakt. Directeur Luchtvaartdienst. DEN HAAG. Naar wij' vernemen zal de heer H. Gh. E. van Ede van der Pais, inspecteur bij den luchtvaartdienst, be noemd worden tot directeur van dien dienst als opvolger van den heer E. T. de Veer, die om gezondheidsredenen ont slag uit zijn functie beeft verzocht. De inbraak in het Rembrandt-theater. AMSTERDAM. De politie beeft van morgen vroeg vier personen gearresteerd w.o. een werkster van het theater, die verdacht worden de inbraak te hebben gepleegd in bet Rembrandt-bioscoop- tbeater, waar vorige week een bedrag van f 5000 werd gestolen. De verdachten ontkennen. De aanwijzingen zijn ecbtei van dien aard, dat de politie bewijs-mate- riaal genoeg beeft om ben aan de ju stitie te kunnen overleveren. f 16000 verloren. ROTTERDAM. Vanmorgen moest een 19-jarige kantoorbediende van een firma alhier 'biji een bankinstelling aan de Zuid- blaak f 12.000 ontvangen. Tevoren bad bij reeds f 4000 geïncasseerd. Met de f 16.000 moest bij naar een firma gaan aan de Ged. Binnenhaven. Toen hij! voor dit pand stond, bemerkte bij; dat bij het geld kwijlt was. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd. De bediende verklaarde niet te weten, hoe bet geld verloren is gegaan. Verdronken. ALPHEN AAN DEN RIJN. In de buurt schap Twaalfmorgen, onder de gemeen te Reeuwijk, is de 26-jarige Perdijk door verdrinking om het leven gekomen. Hij zou een schouw gaan halen, toen hij wat lang weg bleef, stelden zijn huisgenooten een onderzoek in, waarbij men al spoe dig de schouw ontdekte, die in een sloot dreef. Dichterbij vond men V., zoodat bij' waarschijnlijk van de schouw te water is gevallen. Noodlanding. BAARN. Hedenmorgen heeft het mili taire vliegtuig 529, bemand met den reser ve-luitenant C., met een waarnemer, ver moedelijk wegens een motordefect een noodlanding gemaakt op een weide tus- schen Baarn en Bunschoten. De beman ning bleef ongedeerd; bet vliegtuig is oogenschijnlijk niet beschadigd. De Hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg beeft heden aanbesteed: a. de verbreeding van'het kanaal door Zuid-Beveland over een lengte van 'bijna 4 K.M, n.l. WemeldingeSchore, met bijkomende werken. Raming f293.500. Inschrijvers waren: Firma Gebr. Dikkerboom en Sijbrandy, Oudebaske f339.000; NlV. Aannemers- Mij. v.h. F. Looyen, Gorcum f317.713, |N.V< Nijmeegsche Bagger- en Aanne mers-Mij., Nijmegen f 296.000; G. Ver wei- ter Co., Teteringen f288.694; L. P. Korstanje, Wemeldinge f 288.240; N.V. v.b. E. J. Bakker en Go. Gorcum 288.000 gld.; N.V. Aannemers-Mij. v.h. Tb. den Breejen van der Boudt, Berg en Dal f286300; N.V. Bagger-Mij. Holland, Har dingsveld f 286.000; J. Lindenberg Cz., Wemeldinge f286.000; P. Broeken Go., Breda f 282.470; G. Geluk en J. J. Geluk, Nijmegen f 278.800; A. A. de Wilde, Mid delburg f274.900; W. en G. Groeneveld, Nieuwendijk f 274.900; A. Roovers en W. de Wijs, Made f 267.600; van Hattum en Blankenvoort te Beverwijk en Haarlem f 259.900; J. Visser Bz., Sliedrecht f 256.400. b. het onderhoud van bet havenkanaal te Philippine. Inschrijvers: J. van 't Htof, Hoek f 4780; P. Hamelink, Hoek f 4750; J. J. Jansen, Middelburg f4680; L. van Boven, Ellewontsdijk f 4680; K. en J. J. Lucasse, Walsoorden f4599; P. J. v. d. Sande, Breskens f 4593; G. A. v. d. Straa- ten, Terneuzen f 4573; P. Dees en J. de Maegt, Walsoorden f4537; P. Andries- sen, Walsoorden f 4524; J. C. van Dron- gelen, Walsoorden f 4-390; Iz. Lagasse en Zn., Koudekerke f 4350; J. Verbeijke, El- lewioutsdij'k f4310; P. A. Rammeloo, Phi lippine f 4260. De hoofdingenieur van den Prov. Wlaterstaat heeft hedenmoirgen aanbe steed bet aanbrengen van beplantingen op den weg MiddelburgKoudekerke. Inschrijvers waren: M. Hoogedeure, Vee- re f 2350; J. Vergouwe, Breskens f 1925; gebr. Kuzee, Heinkenszand f 1288; P. v. 't Westeinde te 's H. Abtskerke f 1094, W. Brand, Domburg f 1063. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 225V2 228% Ned. Ind. Hdbk. 8OV2 82:% Philips 227 232/3 Unilever 100 1011/2 Amsterd. Rubber 105% IO6V2 Koninkl. Petroleum 208% 212 Deli Mij. 175 180 Ned. Soheepv. Unie 44% 44V2 4 pet. Nederland 97% 97% 4 pet. Nederl. Indië 97 97 U. S. Steel 27% 287/1» Anaconda 15Vb 16Via U. S. Leather 5% 5V2 Bethlehem Steel 28 28% Adj. Chic. Milwaukee 4 43/l8 Cities Service 1% 1% Intern. Nickel 24% 267/s Shell Union 83/b 8"/« Kennecott Copper 167/8 173/b Radio Corp. 6s/b 7% Car Foundry 17 18 Tidewater 7 7V2 Midcont. Petrol 96/s 10% Gen. Motors 32% 34 American Enka 126/b I2V2 De willige New-Yo-rksche slotkoersen hadden ook een gunstige invloed op de lokale markt die vrijwel algemeen hooger was. Van de Amerikaansche afdeeling viel de aandacht bet meest op Anaconda, waarin veel omging. Men verwacht bin nen afzienbaren tijd dividend op dit fonds Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Dec., 2.30 u. Londen 7.27%—7.29, Berlijn 59.3259.38. Parijs 9.70—9.74%. Brussel 24.9125.01. New-York 1.47—1.488/s. MIDDELBURG. Gehuwd: J. G. van Steenhuijsen, 27 j. en P. J. Marijs, 19 j.; A. A. Oranje, 21 j. en H. Polderman 21 j., Bevallen: J. den HollanderRiemen®, d.; A. BlokpoelBourlein, z. Overleden: P. J. v. d. Plank, 38 j., geh. met J. G. Merk; M. D. H. Makkers, 83 j., wede. v. G. Breeman. Van 2330 Nov. IERSEKE. Huwel.-afkon.: Cornelis de Bel, 29 j. jm. te Kruiningen en Magda- lena Cornelia de Koster, 24 j. jd. Geboren: Digna Maria, d. v. Cornelis Nijssen en Janna EVerse. (I. G.) MIDDELBURG. Veiling van 3 Dec. Veldsla 515, spinazie 516, postelein 79, spruiten 820, witlof 813, schor- seneeren 1214, koolrapen 11,5, wijn- peen 22,5, peen 12, uien 1,52,5, kroten 12 ct. alles per kg. peterselie 3 8, selderie 35 ct. p. chip; peen 25, rapen 1,54,5, kroten 23,5, prei 3— 6,5, selderie 14jJ knolselderie 12,5, rammenas 0,52,5 ct. p. bos; savoye kool 2,56,5, roode kool 27,5, boere kool 13, witte kool 34, bloemkool 2 15, andijvie 13, kropsla 11,5 ct. p. stuk. GOES. Veiling van 3 Dec. Peren: Doyen- du Cornice extra 53, A 52, B 4-3, G 39, Comtesse de Paris extra 2123, A 17 22, B 1620, G 811, Nouv. Podteau extra 11—18, A 15—16, B 13—18, G 10

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3