Uit de Provincie Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Beloonlnfl voor kwekelingen mei acie. men de regeling met de buitengemeenten inzake het U.L.O, De heer de Bruin vroeg of hij1 juist heeft gezien, dat voor het personeel van den Keuringsdienst thans kinderbijslag wordt ingevoerd. De v o o r z. zeide, dat dit thans is in- gelascht, maar hij meende, dat waar Goes het vaststelde men dit voor kennisgeving moet aannemen. Het is eenzelfde geval als of Middelburg aan de buitengemeen ten rapporteert over iets, dat den keu ringsdienst van Vee en Vleesch betreft. De heer de Bruin wilde ook geen critiek. Hij verheugt zioh juist er over. In handen van B. en W. om advies werd gesteld een verzoek van de Con tactcommissie uit de organisaties van be langhebbenden om te komen tot verlaging van de lasten, die op bebouwde eigen dommen drukken. Nog was ingekomen de mededeeling dat het aantal vergunningen te Middel burg beginnende 1936 in maximum is be paald op 50. Jaarweddenregeling hoogere ambtenaren. De betrokken Raadscommissie had voorgesteld gunstig te adviseeren nopens wijziging van de jaarwedde voor Burge meester, Wethouders, Secretaris, Ontvan ger en Ambt. van den Burgerlijken Stand, wat neerkomt op 2 Ya pot. salarisverla ging. De heer Paul kon geen steun toezeg gen aan dit voorstel. Hij. keurde het sterk af zoo den weg van het funest aanpas sen op te gaan. De heer Heemskerk zou met het voorstel medegaan, doch erkende de be zwaren daaraan verbonden nu vlak voor het in behandeling nemen der gemeente- begrooting. De verlaging zal wel noodza kelijk blijken te zijn, maar pas bij! de be handeling der begrooting kan men als raadslid de verantwoording er voor ten volle dragen. De heer J eronimus meende, dat helaas niet tijdig rekening is gehouden met de noodzakelijkheid de loonen te ver anderen naar aanleiding van de waarde van het geld. Nu worden de salarissen een sluitpost voor de begroeting en dit acht spr. ten eenenmale verkeerd. De heer Wondergem wees op de wenschelijkheid, dat een rechtspositie voor de wethouders wordt geschapen. De voor z. zeide, dat er tegen de voor gestelde verlagingen, behalve die voor de wethouders niet veel in te brengen is. De salarissen zijn gedaald met 12 tot 13,5 pet, terwijl het indexcijfer op 82 is geko men,dus 18 pet. minder. Inzake de wethouders is Spr. wel voor een wachtgeld of pensioen, maar dan op zichzelf te bezien, niet in verband met het huidige voorstel. Nu is er niet de minste kans van slagen, omdat men on derworpen is aan andere bestuursin- stanties. Men moet zich daarom nu bepa len tot dit advies aan Gedep. Staten en kan hen dan verzoeken de uitzondering te maken voor de beide wethouders. De heer Paul zeide, dat men volgens de theorie van den heer Jeronimus niet mag vergeten, dat ook al betaalde men geheel geen salaris, men niet tot een sluitende begrooting kan komen. Wat be treft de wethouders wees spr. er op, dat ook de regeering blijkens het behandelde in de Tweede Kamer niet afkeerig is van pensioen of wachtgeld voor wethouders. Mevrouw W e ij 1 wees er op, dat ook voor de wethouders het levensonderhoud toch is gedaald. Als alle anderen moeten verlagen, zullen zdji het zelf niet prettig vinden, als zijl worden uitgezonderd. Ze ker zal het goed zijn zoo mogelijk een wachtgeld of pensioenregeling voor hen in te voeren. De heer Mondeel stelde bij1 amen dement voor op het voorstel der commis sie (waarvan hijl zich als lid wil los ma ken), om de wethouders uit te scha kelen. De heer Den Hollander was he' oneens met zijn partijlgenoot Heemskerk, waar deze de salarissen wilde laten af hangen van de begrooting. Het is goed, dat de ambtenaren mede betalen in de algemeene lasten, zij zijn trouwens niet zooveel gekort in hun inkomsten als ver schillende anderen en groote groepen der samenleving. De wethouders verkeeren te Middelburg in een ongunstige positie, omdat zij;, als zijl moeten aftreden, geen inkomen uit die functie meer hebben. Het is billijk om te komen tot eenige rechtsze kerheid voor de wethouders. Men kan daarover nu echter niet beslissen. Er is 'n gemeente, die wethouderspensioen on langs invoerde, Ged. Staten der betrokken provincie keurden het niet goed, doch de Kroon stelde de gemeente in het gelijk. Op een vraag van den voorzitter, kon spr. niet zeggen, of dit ook een afhanke lijke gemeente was. De v o o r z. meende, dat men daarmee bij1 de beoordeeling wel degelijk rekening moet houden. De heer Heemskerk zeide, dat hij niet gesproken heeft van salarissen als sluitpost der begrooting. Dat kan men dan wel zeggen van iederen post. Als men verlaging moet toepassen, dan is het bil lijk dit ook van deze salarissen te doen. Spr. kan dan ook niet medegaan met een afwijking van het advies der commissie. Het amendement-Mandeel wordt ver worpen met 8 tegen 7 stemmen. Voor de heeren Wondergem, Jeronimus, Bank, Portheine, Mondeel, Paul en Lamber- mont. Het voorstel der commissie werd aan genomen, waarbijl de heeren Bank, Paul en Wondergem werden geacht te hebben tegengestemd.) (De wethouders bleven buiten stemming.) In de vorige raadsvergadering had de heer den Hollander een amende ment ingediend om een kweekeling met acte geen f25 maar f40 per maand te betalen, Hierover staakten toen de stem men en nu kwam 't voorstel weer in stem ming. Na een mededeeling van mevr. W e ij 1, dat zij1 ook nu tegen zal stem men, werd het amendement aangenomen met 9 tegen 8 st. Tegen stemden mevr. Weijl en de heeren Jeronimus, Porthei ne, v. d. Feltz, Boasson, Harthoorn, Heemskerk en Helder. De overige voorstellen werden z.h.st. aangenomen. Over een hondje. Bij de behandeling van een bezwaar schrift tegen 'n aanslag in de hondenbe lasting werd de gewichtige vraag bespra ken of een juffrouw haar hondje al dan niet aan een touwtje had laten knopen!! De heer J eronimus wist te vertel len dat de juffrouw verklaarde 't hondje altijd aan een touw te houden. Een der betrokken ambtenaren heeft het hondje toch los zien loopen. het gaat nu over de vraag of het dier opzettelijk los was maakt 11 Pand hoek Nieuwstraat. De heer Onderdijk zeide, dat B. en W. sedert Maandagmorgen zekerheid hebben het benedendeel van het pand hoek NieuwstraatKortedelft te kunnen verhuren voor f 750 (vroeger f 1000) en zulks voor den tijd van 3 jaar. De huur der zal er verschillende veranderingen in laten aanbrengen en daarvoor is f 3000 geraamd. Natuurlijk moesten de Raadsleden hierover meer weten. De heer Lambermont vroeg wat voor soort winkel er in komt, waarop het antwoord van den heer Onder dijk luidde, dat het |een sigarenwinkel zal zijn. De heer Jeronimus wees op het gevaar, dat na het verstrijken van den huurtijd de winkel voor andere doelein den minder geschikt zal zijn. De v o o r z. zeide, dat men een goede huur heeft en dan moet men niet voor iedere kleinigheid terugdeinzen. Besloten werd B. en W. te machtigen tot verhuur van het benedenhuis op deze wijze over te gaan. De heer Boasson lichtte nog een voorstel toe om perceel M 254 aan het Molenwater en behoorende aan de bedrij ven, te verhuren aan de N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek voor f 300 per jaar. Zij zal het als woonhuis gebruiken. Aange nomen. Rondvraag. De heer Paul wees op de gelegenheid weder een kerstgave te verstrekken en vroeg of B. en W. daar toe ook stappen willen doen. De v o o r z. zegde overweging toe. De heer D e Bruin vroeg naar de rioleering van den Veerschen weg. De heer O n d e r d ij k zeide, dat is ge bleken, dat het niet uit het Werkfonds kan worden gegeven. Nu wacht men be richt van den Minister van Sociale Za ken of het in werkverschaffing kan war den uitgevoerd. De heer Jeronimus wees er op, dat puin gestort wordt bij' de Veersche Brug en concludeerde daaruit, dat men niet voldoende bagger had om het geheele vestgedeelte ten noorden van de Brug te dempen. De heer 0' n d e r d iji k gaf toe, dat men niet precies wist hoeveel kub. M. bagger er uit de vest zou komen. Bijl de brug was het slijk, dat een paar jaar noodig heeft om droog te worden, niet te gebrui ken. De voorzitter sloot hierna de vergade ring. Over deze korte agenda was toch 1 Vi uur vergaderd. Weekend Prov. Commissie Ned. Jongel. Verbond Zeeland. Door de Prov. Commissie van het Ned. Jongel. Verbond in Zeeland werd te Goes een weekend georganiseerd op 30 Nov. en 1 Dec., voor bestuurders en Jon gensleiders. De ontvangst der deelnemers had plaats Zaterdag in „De Prins van Oran je" waarna men zich begaf naar het ge bouw van de C. J. V. Hier was de brood maaltijd aangericht. Aan deze maaltijd zijn vele goede woor den gesproken tot dhr C. Tabak, alg. secr. van het N.J.V., welke op 1 Nov. zij'n 25- jarig jubileum herdacht als secretaris. Als gedachtenis werden hem aangeboden, de boekwerken „Crisis" en „In de scha duw van morgen". Uit het woord van dank van Dhr Ta bak bleek duidelijk, dat hij zeer gevoelig was voor de gesproken woorden en voor het geschenk. In Zeeland is hij zijn werk begonnen. Om 7.30 uur werd het weekend ge opend in „De Prins van Oranje" door den voorzitter van de Plaatselijke Comm., Ds J. J. Homburg. Door den heer C. Tabak werd gesproken over „De tucht in onze vereeniging". Na een geanimeerde bespreking werd door den heer H. C. Musch de dagslui ting gehouden, waarna de 65 deelnemers naar hun gastheeren werden gebracht. Zondagmiddag werd gesproken door dhr J. L. Hamelink van Terneuzen over „De kunst van het voordragen". Met het gedicht „Blijidschap" van Guido Gezelle besloot hij zij'n boeiende voordracht. Een vragenuur volgde, waarbij ver schillende vragen, alle verband houdende met den arbeid in de afdeelingen, werden besproken. In de avondsamenkomst sprak de heer Tabak over j,Teleurstellingen ten zege ningen in ons werk". Spr. besloot met den kraohtigen oproep om trouw te blij ven en mede te werken opdat de arbeid voortgang zou hebben. Door den voorzitter werden allen, die medegewerkt hadden het weekend te doen slagen, dank gebracht, waarna met dank zegging werd geëindigd en gezongen Ge zang 96. Het ligt in het voornemen van de Prov. Gamm. in de eerste helft van Maart 1936 wederom zulk een weekend te hou den. (Te laat ontvangen voor ons nr van gisteren. Red.) Souburg. Maandagavond sprak in de Geref. Kerk alhier Ir Lehman over de geloofsvervolging in Rusland. De samenkomst werd door Ds G. B. Bavinck geopend. Ir Lehman sprak in het D'uitsch, waar bij Ds L. G. Spijkerboer als vertaler op trad. Spr. wees op verschillende gebeur tenissen waaruit overduidelijk bleek, dat hetgeen in de Russische wet staat ook over geloofsvrijheid volkomen met de wer kelijkheid in strijd is. Spr. die vanaf 1910 tot 1934 in Rusland geweest is, 'heeft het gezien, dat voor een kerk waarin een godsdienstoefening gehouden werd, solda ten stonden te wachten tot deze uitging om allen gevangen te nemen, wat ook ge schied is, waarna allen gedood zijn. Spr. schetste hoe door kunstmatige hongers- nooden velen zijn omgekomen en hoe de Sovjetregeering, na ingezien te hebben, dat op deze wijze vele goede' arbeidskrach ten verloren gingen is 'begonnen om velen van wie men vermoedde dat zij geloovig waren naar Siberië te verbannen, alwaar ze dwangarbeid moeten verrichten op on- menschelijke wijze. Deze aldus goedkoop verkregen producten worden meestal naar het buitenland verkocht. Met nog vele andere beelden toonde spr. aan de ellende die in Rusland om des geloofs wil geleden wordt en wekte op om deze mensc'hen in hun strijd te steunen met ons gebed en onze gaven. Ds De Ru van Rittbem sprak een slot woord, waarin hij opwekte om in de col lecte in Januari a.s, mild te geven. Arnemuiden. Dezer dagen kwam bij een landbouwer een koopman die paarden haar wilde koopen. D'aar de landbouwer niet op de hofstede was en tevens niet wilde verkoopen, moest de koopman on- verrichterzake weggaan. Toen de landbouwer eenigen tijd daar na thuis kwam, deelde de boerin mede, dat zij geld ontvangen bad. van een koop man die paardenhaar van hem gekocht had. Dit haar bad 'hij toen reeds in 'bezit en 'hij was er natuurlijk reeds mee van door. De landbouwer deed hiervan aangifte bij de politie, die het na onderzoek mocht geluikken den dader, zekere A. te Middel burg te pakken te krijgen en hem wegens oplichting te verbaliseeren. Het paarden haar, dat reeds verkocht was, werd tevens opgespoord en in beslag genomen. HET UITTREDEN VAN PROF. VISSCHER. D!e „Nederlander" wijzend op de bedoe ling van prof. Visscber, om „gelijkelijk met de Kerstinianen, Lingbeekianen, Anti revolutionairen en Christelijk Histori- sohen in verbinding te treden" vindt, dat de zin daarvan geen andere kan zijn dan „dat hij hoopt, laten wij zeggen, tot over eenstemming te komen met de partij van ds Kersten en die van ds Lingbeek en overigens een gedeelte van den aanhang van de A.R. partij en van de C. H. Unie tot zich te trekken" en concludeert: „Wij zijn dankbaar voor deze nadere toelich ting, omdat daaruit blijkt, dat wij ten on rechte aanvankelijk meenden, dat wij niet rechtstreeks bij dit geval betrokken wa ren. Wij' weten nu, al worden wij pas in de laatste plaats genoemd, dat prof. Vis- scber en de zijnen bet ook op de Unie hebben gemunt. Wij zijn thans gewaar schuwd. Daarvoor zijn wij erkentelijk Het is altijd prettig te weten wat ons boven het hoofd hangt. Overigens geloo- ven wij niet, dat deze bedreiging in onze kringen veel onrust zal verwekken". Snoek van 2:1 pond. De heer G. A. de Vries ving op de Bergumer- meer een snoek van ruim 21 pond. Het kostte heel wat moeite het beest, dat ruim een meter lang was, binnenboord te halen. Gisteravond heeft op den straatweg tusschen Halfweg en Haarlem ter hoogte van de Vinkenbrug een'ongeluk met doo- delijiken afloop plaats gehad. Een in de richting Haarlem rijdende bakfiets werd van achteren aangereden door een personenauto, bestuurd door den heer D. uit Leiden. Tengevolge van deze aanrijding werd de bakfiets op de trambaan geslingerd, terwijl de bestuur der van dit voertuig op den weg terecht kwam) Achter laatstgenoemde auto reed een tweede personenauto, welke bestuurd werd door den heer D. uit Haarlem, wel ke met gedimde lichten reed en den op den weg liggenden man niet zag, waar door deze door den slinger van de auto wérd gegrepen en ongeveer 15 Meter werd meegesleurd. Dr Kuipers uit Half weg werd onmiddellijk gewaarschuwd, doch toen deze ter plaatse arriveerde, bleek de man reeds te zijln overleden. De gemeente-politie uit Halfweg stelde een uitgebreid onderzoek naar de oor zaak van bet ongeluk in. 0' nreobtmatig steun trekken. Het Gem. Bureau voor Werk- loozensteun en de Gem. Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon in Den Haag hebben namens de gemeente aangifte ge daan van opliohting van Bteungelden, in totaal in ongeveer 16 gevallen gepleegd, De bedragen varieerden van f 0 tot f 70, -—Drie woonhuizen afge brand. Gisternacht heeft in het ge hucht Gracht onder de gemeente Oirs- beek een felle brand gewoed. Drie woon huizen met inboedels werden een prooi der vlammen. Het vuur greep zoo Bnel om zioh heen, dat de bewoners zich nau welijks konden redden. Vrouw S., die uit een raam moest springen, brak haar been en moest naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht worden. Een paard en drie varkens kwamen in de vlammen om. Mislukte poging tot ontvluchting. De beer H. Lam- breebts, bet in Duitschland wegens de viezen-smokkelarij veroordeelde gemeen teraadslid van Ctoevordeny heeft, naar gemeld wordt, dezer dagen geprobeerd, uit de gevangenis te Lingen (Duitsch land) te ontvluchten. Hij zou met een ont slagen gevangene hebben afgesproken, dat deze Zondag op 60 meter afstand van de gevangenis zou staan met een motor rijwiel. Daarvoor zou hij' 3000 mark krij- gen. Met behulp van een ijzerzaag, die in een boek in de gevangenis is gesmok keld, zou hij de tralies van zijn cel door gezaagd en de zaagsporen met brood dichtgesmeerd hebben, zoodat bij controle niets van de voorbereiding der ontvluch ting bleek. Hij heeft op den bewusten Zondag de lakens of dekens van zijn bed gebruikt, om zich langs den buitenmuur naar be neden te laten glijden. Dit materiaal was echter niet lang genoeg, zoodat bij een sprong moest maken, om op den grond te komen. Twee bewakers zijn echter op het gerucht afgekomen en hebben hem gegrepen. Men moet ook den man met de motorfiets hebben gearresteerd. Geschonden2M-centstuk- k e n. Onder de circuleerende 2V2-cent- stukken komen in de laatste jaren ver scheidene exemplaren voor, waar in den rand op verschillende manieren een be schadiging is aangebracht, om als gas- penning te worden gebruikt. De muntgas- verbruikers, die zich hiermede bezig hou den, maken zich eigenlijk op wederrech telijke wijze meester van gas en maken zich schuldig aan muntschennis. De aldus mishandelde munten zij'n op zettelijk geschonden. Als zoodanig hebben zij' opgehouden wettig betaalmiddel te zijn, zoodat ze in 's Rijks Schatkist niet worden aangenomen en niemand gehou den is ze aan te nemen (Artikel 16 van de Muntwet 1901). Het behoeft geen betoog, dat het in om loop zijn van deze geschonden stukken zeer ongewenscht is en voor velen hieruit een niet onbelangrijk geldelijk nadeel het gevolg kan zijn. De directies der gasfa brieken, die bij' het ledigen der geldbak- ken van de muntgasmeters dergelijke stukken aantreffen, nemen de geschonden exemplaren in beslag en de verbruiker moet het hiermee verkregen gas voor den vollen prijs betalen. Toch blijft het euvel doorgaan. Het is daarom, dat de medewerking van het publiek wordt in geroepen in den strijd hiertegen. Laat een ieder uitdrukkelijk weigeren een geschon den munt in betaling aan te nemen en vooal laten de muntgasverbruikers bet onbehoorlijke' van bun handelwijze in zien, waardoor zij: in de eerste plaats zich zelve benadeelen. Voor zoover de gegevens thans ter be schikking staan zijn reeds meer dan 332.000 2^-centstukken, een waarde ver tegenwoordigend van rond f 8.300, als ge schonden aan de circulatie onttrokken, terwijl de nog in omloop zijnde stukken zelfs niet bij1 benadering zijn te schatten. Faillissementen. Het fail lissement van A. F. Mannaert, rijwiel- handelaar, wonende te Terneuzen, han delende onder den naam van S. C. Man- naert-Geers, curator Mr G. Tichelman, advocaat en procureur, wonende te Ter neuzen, is geëindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst met een uitkeering aan de concurrente scbuld- eischers van 7,483 pet. Het faillissement van Johannes Zandee, landbouwer te Aardenburg, cu rator Mr W. Ie Mair, adv. en procureur, wonende te Sluis, is geëindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelings lijst met een uitkeering aan de concur rente crediteuren van 6,3873 pet. Brandstichting uitge lokt? Vier jaren geleden brandde in een dorpje in Ze e u w s c b - V1 a a n d e- r e n de schuur van een landbouwer af. De verzekeringsmaatschappij dekte de schade; schuur met werktuigen en ge reedschappen enz. waren voor f 700 ver zekerd. Er zou geen haan meer naar hebben gekraaid, ware het niet, dat door een sa menloop van omstandigheden onlangs een tot financieele wanhoop gekomen boerenarbeider, die destijds als knecht bij den landbouwer in dienst was, aangifte had gedaan, dat hij (de arbeider) op aan sporing van den landbouwer de stichter van den brand was geweest. Hij zou daarvoor f 100 „belooning" toegezegd hebben gekregen (doch in den loop van geruimen tijd slechts f 65 hebben ontvan gen). De Middelburgscbe rechtbank veroor deelde 18 October j.l. den landbouwer we- gens uitlokken tot brandstichting tot ze ven maanden gevangenisstraf en den ge wezen knecht (neef en oomzegger van den landbouwer) wegens brandstichting tot eenzelfde straf. De neef berustte in die straf, dooh de oom ging in hooger be roep. Hij ontkende voor het Gerechtshof te 's Gravenhage tot brandstichting te heb ben uitgelokt. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de schuur met machines in 1919 voor f2000 verzekerd was geweest en dat in 1928 het verzekerde bedrag tot f 700 was geredu ceerd. Ook andere zolders waren verze kerd. De advocaat-generaal requiroerde be vestiging van het vonnis, dat, aldus spr., ook door de Middelburgscbe rechtbank als matig werd gemotiveerd met de op merking, dat het feit reeds vier jaren ge leden was gepleegd. Mr H. B. L. de Rechter, uit Hulst, zei de, dat de verzekeringsmaatschappij het verzekerde bedrag had uitbetaald. Indien de man zou worden veroordeeld, dan zou het niet blijven bij de zeven maanden gevangenisstraf, maar dan zou de verze keringsmaatschappij dit terugvorderen. De neef staat als onbetrouwbaar bekend. Mr W. K. H. Dieleman, uit Middel burg, tweede raadsman van verdachte, zette uiteen, dat er geen aanleiding voor financieele moeilijkheden was, die hem tot minder faire middelen zouden kun nen hebben bewogen. Pleiter eindigde met een beroep op vrijspraak. De adv.-generaal, repliceerend, achtte bet eenig motief voor brandstiobting door den neef een bem toegezegde belooning. Uitspraak 16 December. De roodevlag. De Hooge Raad behandelde een cassatieberoep van den officier van justitie te Middelburg tegen een vonnis van de rechtbank aldaar waarbij S. de W., is ontslagen van rechts vervolging terzake van de hem ten laste gelegde overtreding van art. 435d van het Wetboek van Strafrecht (uniformver bod). De W. heeft nml. in een 1 Mei op tocht met een roode vlag geloopen waar op waren te lezen de woorden: „De S.D. A.P. Uw partij". D'e rechtbank was van oordeel, dat het meevoeren van een roode vlag met een leuze in deze omstan digheid niet strafbaar is. Het cassatieberoep werd tegengespro ken door mr S. van Hoven, die o.m. zeide, dat do jurisprudentie ter dezer zake geleid beeft te concludeeren, dat wanneer de feitelijke rechter, besloten heeft dat een vlag onder bepaalde om standigheden een uitdrukking is van een bepaald staatkundig streven, de Hooge Raad kon onderzoeken hoe die feitelijke rechter tot de conclusie is kunnen komen. Pleiter meent echter, dat wanneer de fei telijke rechter anders besluit de Hooge Raad niet kan zeggen dat hier wel het unniform-verbod is overtreden. De Adv.- generaal mr Berger zal 16 December a.s, concluideeren. UITVOER VAN EIEREN. December-contingent voor Duitschland en Engeland. Het contingent eieren, dat in de maand December naar Engeland mag worden uitgevoerd is vastgesteld op de hoeveel heid van December 1934. Het Decembercontingent voor Duitsch land is voorloopig vastgesteld op hetzelf de geldcontingent als in November 1935 en voor eendeneieren op 80 pet. van No vember 1935. D'e toevoeging „voorloopig" maakt het mogelijk, dat dit uitvoercon- tingent in den loop der maand nog wordt verhoogd. Inkrimping varkensstapel in Zeeland? De Vereeniging van Handelaren in Granen, Zaden en Peulvruchten in Zee land heeft tot den Minister van Handel bet volgende telegram gezonden: Zeeuwoche Veevoedergraanhandel is ernstig verontrust door de berichten dat varkensstapel in Zeeland zeer aanmerke lijk zal worden verminderd en handel in voedergranen daardoor zeer groote scha de zal ondervinden. Verzoekt overleg op welke wijze aan de door genoemde landhouwcrisismaatregelen te veroorzaken schade voor den veevoe- derhandel zal worden tegemoet geko men." Een verzoek om adhaesie is gezonden aan de Kamers van Koophandel en Fa brieken te Middelburg, Neuzen en Breda, het Comité van Graanhandelaren en de Z. L. M. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 4 Dec.: Meest matige W. tot Z.W. wind, afwis selende bewolking met enkele regen- of hagelbuien, weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Woensdag 4 u. 27 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6