De Dochter van den Opperrechter DIEP-ZWART REUZEN TUBE VOOR 10 CTS. Da Koning van Griekenland zoekt een woning Binnenland Staten-Generaal. 1001 Wenken St. Nicolaasgeschenken WITKAM'S GESCHENKENHUIS. Uit de Provincie De terugkeer van Koning George II vein Griekenland stelt het koninklijk huis voor een niet zoo eenvoudig op te los sen vraagstuk, n.l. waar de vorst zijn residentie zal hebben. Het koninklijk pa leis werd tijdens de Republiek als parle mentsgebouw ingericht. De zittingen van bet Grieksche parlement vonden in de groote balzaal plaats. De appartementen zijn voor het grootste deel omgebouwd en als bureaux en fractiekamers gebruikt. De koninklijke stallen werden verhuurd. Men heeft ze alsbioscooptheater in gericht. Het z.g. Kleine Paleis, waarin Prins Nicolaaa, de vader van de Herto gin van Kent, heeft geresideerd, was een tijd lang hotel en is thans door de Ita- liaansöhe regeering aangekocht. In de Zomerresidentie van den koning werden kleine model-farmen ingericht, doch pa- leis en tuinen zijn in hun vroegeren staat gebleven. Wellicht zal Koning George hier zijn intrek nemen, totdat het vroegere paleis weer „bewoonbaar" is. Korte Berichten. De regeering van Ghili zal bij den Volkenbond protesteeren, indien wordt besloten binnen het kader der sanctie maatregelen, den uitvoer van koper naar Italië te verbieden. De staking bij de steenbakkers in de streek van de Rupel (België) heeft zich uitgebreid. Er zijn thans 2300 stakers in de mechanische steenbakkerijen. Men verwacht, dat ook de arbeiders van de fabrieken, waar nog met de hand wordt gewerkt, Maandag het werk zullen neer leggen. Bij Kaapstad heeft de zee een drie honderdtal groote walvisschen tegen de klippen te pletter geslagen. MELK TE GOEDKOOP VERKOCHT. Proefproces over vaststelling van prijs. Te Roermond werd gisteren een der melkwagentjes van de Goöp. Melkinrich ting „St. Ghristoffel' in beslag genomen in verband met het feit, dat de venter de melk verkocht beneden den door de Ned. Zuivelcentrale vastgestelden prijs. De venter verkocht deze melk voor 9 cent per liter; de door de Zuivelcentrale be paalde minimumprijs bedraagt 10 ets. Vermoedelijk is deze inbeslagneming geschied om een uitspraak uit te lokken in hoeverre de prijsstelling dwingend van kracht is De loonsverlaging in de sigaren-industrie DOor het besluit van den r.-k. Tabakst- bewerkershond op zijn congres te Nijme gen tot aanvaarding van de voorgestelde loonsverlaging, is de tot nog toe bestaan de samenwerking tussohen deze organi satie en den modernen Nederlandsohen Sigarenmakersbond en de Federatie van Tabaksbewerkers, die deze loonsverla ging reeds eerder hadden afgewezen, vem broken. Het staat nog niet vast, welke houding de beide laatstgenoemde organisaties na het besluit van den R.-K. Bond, die de grootste in ledental is, thans zullen aan nemen. Naar het A.N.P. van de zijde van den modernen bond verneemt, zal het hoofdbestuur van deze organisatie deze vraag pas onder het oog zien, nadat zij officieel van den buidigen stand van za ken op de hoogte is gesteld of nadat eventueel de werkgevers-organisaties zich opnieuw tot den bond zullen hebben gewend. TWEEDE KAMER. BEGROOTING SOCIALE ZAKEN. Volksgezondheid en Werkloosheids verzekering. De Tweede Kamer heeft gisteren de be handeling van de begrooting voor Sociale Zaken voortgezet. Bij de afd. Volksgezondheid betoogde Minister Slingen- b e r g in antwoord op gemaakte opmer kingen, dat de gezondheidstoestand in ons land zeer goed is. Van 1930>1935 is de algemeens sterfte per 10.000 gedaald van 90.9 tot 84. De zuigelingensterfte en de FE U I L L E T O N 5) -—o—' Ook was hij verstoord over de uit barsting van den jongen Benedictus Tre- lawney. Hoe durfde deze 't wagen iets te zeggen over 't geen hij sprak of deed? Hij zou nog dezen dag 't geval aan Koning Jacobus mededeelen en van hem toe stemming zien te verwerven om een ver schrikkelijke straf toe te passen. En toch gevoelde hij zich niet heelemaal gerust. Ofschoon opperrechter, een gewillig werk tuig van den Koning en met bijna onbe perkte macht bekleed, was er iets in de houding van den jongen man, dat hem vrees aanjoeg. Die fonkelende, donkere oogen, die verachtelijke glimlach, die vaste, heldere stem en die jeugdige kracht van den jongen man maakten hem hui verig om door te zetten. Hij wist, dat het geslacht der Trelaw- neys tot de edelste van Engeland behoor de. De Trelawneys hadden voor den va der des Konings gestreden, terwijl hij, Jeffreys, zich bij de Roundheads had sterfte aan tuberculose zijn verminderd. Wel is er een stijging van open tuber culose. Wij moeten dan ook waakzaam blijven. De zaak der tandteohniciis, wat de regeering betreft, afgedaan. Als er personen werk verrichten, waarvoor zij niet 'bevoogd zijn, moet de justitie optre den. Wat de regeling van het zieken fondswezen betreft, de bedoeling is veeleer het wetsontwerp te maken tot een wetsontwerp van ordening. Er moet ko men een samenwerking, vrijwillig of wet telijk, van ziekenfondsen, geneeskundigen apothekers, vroedvrouwen en tandartsen. Spr. hoopt deze geheele materie te 'kun nen regelen in een wet. Of er vrijwillige samenwerking mogelijk is, zal worden na gegaan. Spr.'s bedoeling is, naar ordening te streven ook op het gebied van het zie kenhuiswezen. Ook de regeering meent, dat h u u r- verlaginginde komende jaren op den voorgrond moet staan. De huurbijslag aan werkloozen heeft een volstrekt remmende kracht op de huurverlaging. Men gaat niet verhuizen naar een woning met lage huurwaarde omdat men dan zijn huurbijslag verliest. Spr. verlangt niet verhuizing naar een krot, maar vele leegstaande woningen zijn volkomen geschikt. Spr. heeft opgedragen,, een onderzoek in te stellen naar de feitelijke toestanden. Kent hij die, dan zal hij er een conclusie uit trekken. Ook de regeering acht krot opruiming noodzakelijk. Er is ruim drie ton voor uitgetrokken. Daarvoor kan men heel wat doen. Bij de afd. Werkloosheids verzekering vroeg de heer Loer akker (R. K.) het subsidie voor de werkloozenkassen niet te verlagen, dan in overleg met de organisaties. In elk geval worde het subsidie voor delandar - beiderskassenop 200 pet. ge handhaafd. De heer L o u w e s (Lib.) merkt op, dat men bij de bepaling van de loonen in de collectieve contracten het algemeen belang wel eens uit het oog heeft verloren. De boekdrukkers klagen, dat pensioen regelingen en andere mooie dingen moe ten verdwijnen, omdat het 't bedrijf niet goed gaat, daar er te veel onder kruipers komeu. Maar is men er zelf niet de schuld van? De heer A m e li n k (A. R.) acht het verkeerd, dat de arbeider twee weken werkloos moet zijn geweest alvorens uit- keering te ontvangen. Dit gaat te ver. Men moet dan in de tweede week schulden maken. Uiterst voorzichtig 'zij de minister met verlaging van het subsidiepercentage. Daardoor zullen de kassen aan haar reglementaire verplichtingen niet kunnen voldoen of geen reserves kunnen vormen. De heer Vos (Lib.) zegt, dat de uit voering der werkloosheidsverzekering in handen is van politiek gekleur de vak-or ganisaties. Het is een groot gevaar, dat elementen zidh meester maken van werklooze arbei ders om hen te gebruiken voor verkeerde politieke doeleinden. Beter is oprichting van niet-politiek gekleurde werkloosheids- kassen. Daarom berade de regeering zich over bevordering van stichting van neu trale werkloozenkassen, los van de vak organisaties en uitsluitend ten behoeve van de werkloosheidsverzekering. Dfe heer Bakker (G. H.) wijst er op, dat mien in ons land vrij is om een neu trale vakorganisatie en een neutrale weik- loozenkas op te richten. De heer Westerman (N. H.) zegt, dat er van de werkloosheids verzeke ring uit een technisch oogpunt van verzekering beschouwd, niets meer over is. De verzekering is tegen langdurige werkloosheid niet bestand. De premie is de naald geworden in den hooiberg der uit'keeringen. De heer Van den T e m p e 1 (S D.) zegt, dat de liberalen en nationaal her stel op de vakorganisaties aanvallen heb ben gedaan, die elkaar volkomen dekken. De aandrang naar verlaging van uit- keeringen is aandrang naar verlaging van loonen. De heer S m e e n k (A. R.) wijst er de 'heeren Vos en. Westerman op, dat de ver- zekeringsudtkeering niet zooveel meer be draagt dan de steunuitkeering, dat des wege de werkloosheidsverzekering bijzon der in bescherming genomen zou moeten worden. Maar de moreele be- aangesloten. Ook wist hij maar al te goed dat Richard Baxter niet de man was, zooals hij hem beschreven had en dat zijn verlangen om hem te laten geeselen alleen voortsproot uit zijn zucht naar wraak. Zijn bitterheid tegen de Presby terianen kwam hoofdzakelijk voort uit de begeerte om den Koning aangenaam te zijn; terwijl de aard van zijn vonnissen grootendeels voortkwam uit zijn verlan gen, om de menschen te zien krimpen van pijn en het hem een genot was als het volk hem met schrik en ontzetting aanzag. Gelukkig zat de jonge opstandeling veilig in de gevangenis; en hij zou er wel voor zorgen, dat Trelawney voor zijn brutaliteit streng gestraft werd, zelfs al stonden al de Trelawneys uit hun gra ven op, om hem te dwarsboomen. Toen Jeffreys tot den Koning werd toe gelaten, verdween al zijn ruwheid en trot- sche onbeschaamdheid als bij tooverslag. Jacobus lette weinig op die kruiperige onderdanigheid. De vorst scheen ont stemd te zijn. „Mylord Jeffreys", zei hij, „hebt gij iets van die drukte gehoord?" „Ik schenk aan zulke praatjes geen aan- 4 dacht, uw Majesteit", zei Jeffreys, „be halve wanneer zij, die ze hebben rond te eikenis ervan is ontzag- lijk groot. Een 'bijdrage van gemeente en Rijk van 100 pet. is het beste, maar dat zij in dezen tijd van 100—180 pot. moet variëeren komt omdat wij sedert 1917 van de eene ern stige werkloosheid in de andere zijn ver vallen. Wij geven nu de verzekering niet prijs, maar streven er juist naar om ze in normalen tijd weer zoo te laten werken, dat een bijdrage van 100 pet. voldoende zal zijn ook voor reservevorming. DeMinister van Sociale Z a k e n, de heer Slingenberg, zegt het zeer te waardeeren» dat de arbei ders in ons land nog acht milloen op brengen voor de werkloosheidsverzeke ring. Hij is dan ook niet van plan aan het stelsel een eind te maken. De arbeider, die zich niet bij een bestaande kas wil aansluiten, heeft alle vrijheid om met an deren een kas te stichten. Spr. zal den geest der werkloosheids verzekering handhaven en geen 'belang rijke wijzigingen aanbrengen. Daarna komt aan de orde de afd. Werk verschaffing en Steunverleening. voor aardige, voordeelige in de etalagehal van Lange Kerkstraat, Goes. (Adv.) Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen werden voor de afd. grootbedrijf herkozen de heeren J. A. van Rompu, Terneuzen, I. v. Melle, Breskens, G. F. P. v. d. Peyl, Terneuzen en gekozen de heer R. V. H. Verschaf fel, Sas van Gent; voor de afd. kleinbedrijf herkozen de heeren A. de Vrieze, Ter neuzen, J. M. Oggel, Axel, A. J. Wijffels, Aardenburg en gekozen de heer E. P. Fassaert, Hulst. De heer Wind van Merkesteyn is niet herkozen. Ged. Staten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Woensdag bracht het college van Gedep. Staten van Zeeland, vergezeld van den Raad van Beheer der P.Z.E.M. een be zoek aan verschillende industrieën in Zeeuwsch-Vlaanderen. Des morgens omstreeks tien uur kwam het gezelschap te Sas van Gent aan. Al daar weiden bezocht de N.V. Textielin dustrie Ganisvliet, de N.V. Textielfabriek De Schelde, alsook de magazijnen van de Coöperatieve Handelsvereeniging van den N.G.B. In het mossel-restaurant van den heer Wissekerke te Philippine werd vervol gens een mosselmaaltijd genoten om daarna te vertrekken naar St. Jansteen. Hier werden bezichtigd de Nederland- sche kousenfabriek van Mallens en van Moll, de vlasfabriek van den heer G. van Helsland, de tricotage-fabriek „St. Jan steen" van den heer heer Ch. van Hove, alsook de tapijtenfahriek van den heer van Eerdenburgh. Te Clinge werd een bezoek gebracht aan de nieuwe klompenfabriek der firma Laureijns en aan de textielfabriek der firma Tiberghien. Schippersknecht aangehouden. Dezer dagen begaf de te Terneuzen liggende schipper J. zich naar een fami lielid teneinde aldaar een bezoek te bren gen. Toen hij eenigen tijd later aan boord van 'zijn schip Iterug kwam, bemerkte hij dat onbevoegden een bezoek aan zijn schip hadden gebracht en uit de roef een gabardine regenjars benevens een cos- tuum hadden meegenomen. Bij de politie werd aangifte gedaan. Een onderzoek werd ingesteld met gevolg, dat een even eens te Terneuzen verblijvende schippers knecht, zekere J. v. H., werd aangehou den in wiens bezit de ontvreemde goederen werden aangetroffen. De man is ter beschikking van de Justitie te Mid delburg gesteld. Middelburg. Woensdagavond had op den Nieuwen Vlissingschen weg een automobilist, afkomstig uit Ierseke, toen hij verblind werd door het licht van een tegenligger, het ongeluk tegen een paal gestrooid, vóór mij gebracht worden, en dan snoer ik hun wèl den mond". „Ja, maar die ik gehoord heb, kunnen niet zoo gemakkelijk gestuit worden. Die Schotten schijnen nóg hun les niet ge leerd te hebben. Maar toch móét het. Hoe durven zij 't wagen met klachten te ko men, nadat ik mijn wensch heb te ken nen gegeven?" „De Schotten zijn altijd oproerig ge weest", zei Jeffreys. ,,'tZijn Presbyteria nen en een Presbyteriaan is altijd een verrader." „Ik geloof, dat gij de waarheid spreekt. Onze broeder Lodewijk aan de overzijde van het Kanaal heeft dezelfde moeite met de Protestanten daar. En toch, heb ik niet mijn eigen overtuiging opgeofferd? Ik, een trouw lid van de ééne, ware Kerk, heb er in toegestemd alleen leden van de Anglicaansche Kerk een zetel te geven in, of te laten stemmen voor het Schot- sche Parlement. Zij schijnen niet te be seffen, dat dit ingaat tegen mijn over tuiging zoowel als de hunne." „Natuurlijk, Schotland zit vol Presby terianen, Majesteit", antwoordde Jeffreys. „Ja, anderen schijnen er niet te zijn. Met hulp der Anglicaansche bisschoppen heb ik getracht hen te vernietigen, maar van de electrische leiding voor de tram te rijden. De auto was vrij ernstig be schadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Storing in de electrici- teitsvoorziening. Gisterenavond beeft een overbelasting van 'het electrisoh net plaats gehad in de omgeving van den boek Noordstraat-Hofplein die een storing in de voorziening van electrisChen stroom tengevolge had. Door de verdeeling van het net in sectoren, beeft de storing zich sterk gelocaliseerd en was zij na onge veer 20 minuten geheel opgeheven. Blijkens een advertentie in dit num- meivhoopt mej. Dr G. Dreckmeyer, direc trice van bet Zendingshospitaal te Ma- gelang in de Hofpleinkerk een vertel avond met lichtbeelden te houden. Ver wacht mag worden, dat er voor deze bijeenkomst veel belangstelling zal zijn. Wij wekken gaarne tot een druk be zoek op. Feestavond G. J. M. V. Gister avond hield de C. J. M. V. Rom. 116a haar jaarlijksche feestavond in de goed bezette groote Schuttershofzaal. De voor zitter vau de commissie van bijstand, de heer G. Berghuis, opende de bijeenkomst en heette allen welkom. Spr. zeide o.a. de plaats van Mr R. M. van Dusseldorp te hebben ingenomen, omdat hij zich zoo menigmaal heeft kunnen overtuigen van het uitstekend werk van het C. J. M. V. „Musica", het Middelburgsoh Kamer orkest onder leiding van den heer A. Calatz onthaalde de aanwezigen op en kele goed gespeelde bekende nummers. De dames en daarna de heeren van Wilhelmina gaven gymnastische oefenin gen, die terecht bewondering afdwongen, Het pijpercorps „Juliana" deed onder leiding van den heer Iz. de Lange een viertal nummers hooren. Na de pauze werd de 3-acter „Bij '1 wassen van den vloed" opgevoerd. Voor de wijze waarop alle medespelenden en medewerkenden zich van hun taak kwe ten, past een woord van zeer groote waardeering. Het was reeds na middernacht toen de samenkomst met het zingen van den Avondzang werd gesloten. Slagerij geopend. Hedenmid dag heeft de heer J. de Klerk de rund-, kalfs-, lams- en varkensslagerij v.h. A. Verimlst in de Lange Viele 'heropend. Dat de heer de Klerk tegen concurreeren- de prijzen levert, is wel gebleken uit de advertentie van 'Dinsdag j.l. in ons blad. Vlissingen. De gemeenteraad vergader de Dinsdagavond van 8 uur tot midder nacht ter vóórbehandeling van de ge meentebegroting 1936, welke vergade ring niet publiek was. Het ligt in het voornemen de openbare behandeling te doen plaats vinden in de gemeenteraadszitting van 20 Dec. a.s. Goes. Dinsdagavond hield de afd. Goes vande Nederl. Ghr. Vrouwenbond een druk bezochte vergadering. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren afgedaan, kreeg Ds A. H. Oussoren van Mid delburg het woord om te spreken over „Evolutie en Revelatie". In het begin van de vorige eeuw is de wijsbegeerte tot een zekere afsluiting ge komen. Na Schopenhauer is er geen filo soof meer opgestaan van zijn intellectu eels denkkracht en mystieke werking. Hjoiewel Badensche en Marburgerschool het ineenstorten van de groote denksyste men trachtten te voorkomen, hebben ze geen voldoening gegeven aan den den kenden mensch. Zoo dient zich een vak der wetenschap aan als DE wetenschap bij uitstek, als DE philisophie, als DE wereldbeschou wing. Alle andere denksystemen moeten voor haar opzij gaan. De evolutietheorie is een kosmische re constructie van vroegere systemen (He- raclitus, Hegel). De laatste grond dei dingen is niet geest en kracht maar sub stantie die eeuwig is: Een andere god is er niet. De basis van het begrijpen van de evo lutietheorie is het aanvaarden van het axioma, is het geloof in de oercel, vanzelf ontstaan; wie dit „geloof" mist, wie dit ap- iori niet aanvaardt, verstaat ook de diepere geheimen dezer theorie niet. Zoo we dit axioma wél aanvaarden, dan kunnen we voortgaan en „begrijpen" dat in die vanzelf ontstane stof ook van zelf het leven is gekomen (generatio aequivdca): protozoën, holledieren, week dieren, gelededieren, de mensch. De evo lutie is duidelijk aan te wijzen bij' een giraffe. Godsdienst is niets, dan een uitdenksel van den mensch. Niet God heeft den mensch, maar de mensch heeft G o d ge schapen (voorouders, halfgoden, goden, henotheïsme, ethisch monotheïsme). De Christen aanvaardt echter het axio ma en de conclusies niet. Definitie van substantie is onmogelijk. Nergens is aan getoond de mogelijkheid van het ontstaan van het leven uit het levenlooze. Op onge- loovig standpunt is zelfs gemakkelij ker te aanvaarden het: Ik geloof in God den Vader, den Almachtigen Schepper, dan: ik geloof in de oercel, vanzelf ont staan, waarin het leven vanzelf kwam. Hoewel de evolutie-theorie nog in vele wetenschappen doorwerkt, zoo wankelt ze toch. De critici der Heilige Schrift moeten erkennen dat men te ver gegaan is. Sir Ambrose Fleming spreekt duide lijk uit dat de moderne anthropo'logie niet te houden is tegenover het getuigenis van de Heilige Schrift. Niet het kos misch immanent standpunt kan ons de eenheid en veelheid van de kosmische realiteit doen verstaan, slechts het transcedente standpunt en dan wel bepaald: het standpunt in de Schrift. Dat is h e t axioma van het Calvinisme. Met dit axioma, met deze lichtbron kun nen we leven en sterven: want deze ken- bron is de revelatie Gods. De overbekende, reeds meer dan een eeuw oud zijnde juwelieTSzaak van den heer T. FaJberij de Jonge in de Lange Kerkstraat, heeft een belangrijke ver andering ondergaan. In den korten tijd van vijf weken heeft de aannemer Goede- mondt onder leiding van den architect, den 'heer Rothuizen, de zaak vergroot door een woonkamer er bij te trekken en het aantal etalage-ramen op vier (drie in de Kerkstraat en één in de Witte Piaardestraat) te brengen. Alles ziet er nu keurig uit en de 'geëtalleerde artikelen komen nu uitstekend tot hun recht. Nog beter blijkt nu, welk een 'groote sortee- ring men hier vindt. Twee etalages zijn gevuld met een schitterende collectie echt gouden en zilveren voorwerpen en juwee- len, een etalage bevat alleen uurwerken (o.a. Alpina-horlo'ges) en de laatste eta lage verzilverde artikelen. Kruiningen. Woensdagavond trad in de Geref. Kerk op de heer A. Janse van Biggekerke. Na ingeleid te zijn door Ds Koolstra behandelde spreker het onder werp: De '(valsche) mystiek en de na volging van Christus. Met groote aan dacht werd deze leerrijke rede gevolgd door de vele opgekomenen. Een 7-tal vra gen werden beantwoord. Ingezonden Mededeeling. voor haarden en kachels zij zijn zoo eigenzinnig als varkens. Er gaan geruchten over een opstand in Schotland." „Dat is toch niet waar, Majesteit?" ,,'t Is maar al te waar!" riep de Koning toornig uit. „Zend er mij heen", sprak Jeffreys. „Laat mij naar Schotland gaan, door een voldoende macht ondersteund, en ik zal zoo'n opruiming onder die huichelende, schijnheilige Presbyterianen houden, dat er over een jaar niet één meer van over is." De Koning hief 't hoofd op en zag Jef freys scherp aan. Een oogenblik begon nen zijn oogen te schitteren, alsof Jef frey's voorstel hem zeer welkom was; maar even later vertoonde zich een drei gende blik op zijn gelaat. „Zoo, mylord Jeffreys", sprak hij geme lijk. „Ik weet iets van uw macht op dat terrein. De man, die de Katholieken schrik aanjoeg, door hen te dreigen, dat hij hen de ingewanden uit 'tlijf zou laten rukken en een gedeelte van hun lichaam voor hun eigen oogen zou laten verbran den, zou zich ongetwijfeld verlustigen in de martelingen der Presbyterianen." „Dat was in den tijd toen ik nog vol bittere gal was", sprak Jeffreys deemoe dig. „Ik kende Uwe Majesteit nog niet, ook waren mijn oogen nog niet geopend. Nadat Uwe Majesteit den troon beklom men had en ik uw argumenten voor de Heilige Roomsch-Katholieke Kerk gehoord had, is mijn geloof in de Protestantsche religie aan 't wankelen gebracht." Weer schitterden des Konings oogen. Niets was hem meer welkom, dan een protestant tot zijn geloof over te halen, onverschillig wat 't motief daartoe mocht zijn. Maar dra begon hij weer te twijfelen. „Dat gij nog eens tot het ware geloof zult overgaan, daaraan twijfel ik niet", zei hij. „Maar dat moet niet bekend wor den. Gij kunt als Protestant mijn werk beter doen. Ik moet er aan blijven den ken, dat ik over dit land moet regeeren als een Protestant, zelfs terwijl ik Katho liek ben; daarom is 't het beste, dat de opperrechter bekend staat als een ijverig Protestant." „Ongetwijfeld heeft uw Majesteit ge lijk", zei Jeffreys met een diepe buiging. „Ik wil u nu nog niet naar Schotland zenden", sprak de Koning, „want ik heb gehoord, dat Monmouth over een inval denkt en van plan is in Somerset te landen." (Wordt veivolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2