Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Land- en Tuinbouw Finantiëele Berichten Ingezonden Stukken. Marktberichten Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Ailoop Verkoopingen en Aanbestedingen De bestrijders van de Os- sche misdaad onderscheiden. De procureur-generaal mr E. L. M. H. baron Speyart van Woerden heeft giste ren in de zittingszaal van de strafkamer van het Gerechtshof te Den Bosch namens H. M. de Koningin aan leden van de rijks- en gemeentepolitie uit Oss een aan tal onderscheidingen uitgereikt. Inspecteur P. H. van Kempen werd begiftigd met de eere-medaille verbonden aan de Orde van Qranje-Nassau in goud; wachtmeester A. v. d. Weerd bij het wa pen van de Koninklijke Marechaussee te Oss met de eere-medaille in goud met de zwaarden; de agent van politie J. Leem huis met de eere-medaille in zilver. Deze werd tevens verleend aan den agent van politie H. A. J. ten Westenend en in brons met de zwaarden aan den mare chaussee J. W. v. d. Berg. Verschillende redevoeringen werden gehouden. Vrij van school wegens in braak. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben indringers zich toegang versohaft tot de St. Jozefschool te Tege- len. Op een wijze, die aan vandalisme grenst, hebben de indringers in de school huisgehouden. Alle lessenaars, kastjes enz. werden onderste boven gehaald en de inhoud door de klaslokalen verspreid. Voor zoover men kon nagaan, is een twin tigtal missiebusjes alsmede eenig geld uit de lessenaars der onderwijzers ontvreemd. Wegens de geweldige wanorde, die in de verschillende klaslokalen veroorzaakt was, kregen de kinderen vrij van school. Zoldering ingestort. Ar beider gedood. Gistermiddag is in het perceel Waterlooplein 53, te Amster dam, een ernstig ongeluk gebeurd, dat het leven kostte aan den 50-jarigen gehuw den arbeider L. Waterman. Hij werd be dolven onder een instortende hulpzolde ring, waarop tijdelijk een groot aantal marktstallen was opgeslagen. Waterman bleek een balk op het hoofd te hebben gekregen en moet op slag dood zijn geweest. i Auto in het Koord hol land sch Kanaal gereden. Gis terochtend is een. vischauto, afkomstig uit Monnikendam, onder de gemeente Landsmeer het Noordhollandsch Kanaal ingereden. De bestuurder van den auto, die met groote snelheid in de richting Purme- rend reed, geraakte in een bocht de macht over het stuur kwijt, waarna het voertuig door het hek, dat ter beveiliging in de bocht is aangebracht, het water in reed. Inzittenden van den volgenden vracht auto snelden onmiddellijk toe en trokken den bestuurder, die zich alleen in de ca bine bevond, uit den wagen. De man, die met zijn hoofd door de voorruit was ge slagen, is met een auto naar een genees heer gebracht. Hij bleek een ernstige hoofdwond te hebben opgeloopen, doch kon later naar zijn woning te Monniken dam worden vervoerd. Een nieuwe vorm van op lichting. D'e arbeidersbuurten te Am sterdam worden in de laatste dagen on veilig gemaakt door een man met een bolhoed op en een gele regenjas aan. Hij heeft het voorzien op die woningen, waar de bewoners uit zijn. Treft hij zulk een woning aan, dan begeeft hij zich naar de beneden- of bovenburen en deelt daar mee, dat de juffrouw boven of beneden koffie bij hem heeft besteld, maar dat de juffrouw niet thuis is, of men zoo goed wil zijn de bestelling aan te nemen en te betalen. Hij woont ver weg en geeft de verzekering, dat de bestelling in orde is, bovendien is het bedrag niet groot, het is maar tachtig cent. In vele gevallen wordt het pakje koffie aangenomen en betaald. Het blijkt dan later dat de buurvrouw in het geheel geen koffie heeft besteld en dat de waarde van den inhoud van het pakje met een veel te hoog bedrag is betaald. D'e gevolgen zijn dikwijls heftige oneenigheid over wie de schade moet lijden. Hout als bestrating bevalt niet. Te Parijs heeft de houtbestrating op den duur niet voldaan. Men verwijt haar hooge kosten mee te brengen en te glad te zijn, waarom ze in de Champs Elysées al bedekt werd met een stof, die het slippen tegengaat. Sinds 1921 is de aanwending van de houtblokken blijven afnemen. ("Wardenier op 't verkeerde pad. Te Zwolle is gisteren een gestolen auto aangetroffen. Dit voertuig bleek eeni- gen tijd geleden ontvreemd te zijn door den bekenden Wardenier, afkomstig uit Wolvega, thans bij zijn ouders te Steen- wijkerwold woonachtig. Bij een onder zoek daar ter plaatse is een tweede auto ontdekt, die eveneens te Zwolle was ge stolen en toebehoorde aan ds Valeton. W. is, zooals men zich zal herinneren, de jonge man, die eenigen tijd geleden te Wolvega groot opzien verwekte met de „uitvinding" van een zgn. brandstofloo- zen motor. De uitvinder is nu echter in gerekend. Onrechtmatig steun trek ken. Te Delft is proces-verbaal opge maakt tegen een 30 steuntrekkende werk lieden, wegens valschheid in geschrifte. Zij zouden gedurende den afgeloopen zo mer gewerkt hebben aan de Delftsche Groentenveiling en de daar genoten in komsten hebben verzwegen. 'Trouwen op proef. In Abessynië bestaan talrijke voor ons, blanken, zonderlinge gewoonten. Onder meer vindt men hier het proef-huwelijk, hetwelk echter slechts aan mannen is toegestaan. Bij het sluiten van het wettig huwelijk wordt een proeftijd vastgesteld. Is deze proeftijd voorbij, dan is het aan den man te beslissen, of hij zijn vrouw wil houden of haar aan een ander wil „overdoen". De vrouw heeft in dezen niets te zeggen. Wanneer een vrouw drie of viermaal van haar „proef-echtgenoot" is weggejaagd, dan is dit een waarschu wing voor de andere mannen, voorzichtig te zijn. Zulk een vrouw wordt in haar dorp meestal gaarne nagewezen. Aan de gevolgen over leden. Het 5-jarig jongetje M. dat gis teren te Nijmegen, toen het paard van St. Nicolaas steigerde, wegliep en daarbij onder een autobus geraakte, is heden aan de daarbij bekomen verwondingen over leden. 'Kerkdieven gearres teerd. De gemeentepolitie te Kerkrade heeft gistermiddag gearresteerd zekere J. F. en W. G. uit Kerkrade, die zich aan een 20-tal diefstallen in kerken in Z. Limburg hebben schuldig gemaakt. Zij hebben! bekend offerblokken te hebben opengebroken en gelicht, verder hebben de diefjes, jongelui van 16 jaar oud, uit auto's groote hoeveelheden goederen van allerlei aard gestolen; tot hun buit be hoorden verder een 10-tal rijwielplaatjes welke zij' zeer goedkoop hebben verkocht. Eenige personen die deze rijwielbelas- tingmerken heben gekocht zijn ook aan gehouden. De jongens maakten deel uit ivan een dievenbende, hiervan konden eenige leden reeds eerder worden ge arresteerd. i Schoensmeer tegen beta ling van eieren. In het tijdschrift „Krokodil", schrijft een arbeider uit ihet district Gorki (Nisjni Nowgorod): „Ik hen een werkman en bezit geen eierleg- gende kippen. Ik heb geen geld en geen interesse voor pluimee. Ik ging onlangs naar een onzer staatswinkels en vroeg, tegen betaling in geld, een doosje schoen smeer. Doch ik moest onverrichterzake huiswaarts keeren en mijn schoenen on gepoetst laten, want de verkoopster be weerde: „Wij verkoopen schoensmeer slechts tegen betaling van versche kip peneieren!" Wat moet ik nu doen? Mijn schoenen ongepoetst laten, of kippen gaan houden?" EERSTE KAMER. Het Bezuinigingsontwerp. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering was het bezuinigingsontwerp aan de orde. De heer Van Lanschot wees er op, dat dit ontwerp niet gebracht heeft de dekking van het tekort.. Hij vroeg, wat eigenlijk de toekomstplannen der regeering zijn. Het Plan van den Arbeid besprekend meent Spr.,dat de samenstellers daarvan blijk gaven van bedenkelijken overmoed, omdat de lee- ningscapaciteit van den Staat daartoe on toereikend is. Spr. drong er op aan de fondsen-politiek in studie te nemen. De heer de la Bella kwam op tegen het aantasten der positie van de fondsen. De politiek ten aanzien van ouderdoms- en invaliditeitsfonds achtte hij gevaar lijk. Hij beschouwt het Plan van den Ar- heid als een ernstige poging om tot groo- ter welvaart te komen. De heer Drooglever Fortuyn vroeg een duidelijke uitspraak der regee ring ten aanzien van de vaste lasten. Hij sloot zich aan bij de vraag van den heer Van Lanschot naar de verdere plan nen der regeering. De heer P o 11 e m a sprak als zijn mee ning uit, dat men over bezuiniging zoo weinig mogelijk moet spreken. Men heeft ze als noodzakelijk te aan vaarden. De doelstelling van dit Kabinet behoort geen andere te zijn dan: credietbewaring. De heer Serrarens betoogde, dat de positie der goudlanden nog steeds on gunstiger is dan der niet-goudlanden. De tot heden gevoerde politiek km, naar hij meent, niet leiden tot het gelijk maken van onze concurrentie-positie met die van het buitenland. TWEEDE KAMER. Bagrooting van Financiën aangenomen. DEN HAAG. Gestemd werd over de motie-De Visser om de verbruiks-coöpe- raties vrij! te stellen van dividend- en tantièmebelasting. Ze wordt verworpen met 50 tegen 18 stemmen. Voor stemden de Soc.-dem., communisten, de heeren Artz en v. Hou ten. De begrooting voor het departement van Financiën voor 1936 wordt z.h. st. aangenomen. Tegen de communisten. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting voor het departement van Sociale Zaken voor 1936. ZIJN DE ITALIANEN VAN MAKALLE OP ADIGRAT TERUGGETROKKEN? LONDEN. Uit Addis Abeba wordt ver namen, dat officieel wordt medegedeeld, dat het Italiaansohe garnizoen Makalle heeft verlaten en zich op Adrigrat terug trekt. DE TOEPASSING DER SANCTIES. GENEVE!. D'e deskundigen-commissie welke is benoemd door de Commissie van 18 is vandaag bijeengekomen om on danks het uitstel van de conferentie der coördinatie-commissie de documenten te bestudeeren welke dagelijks van vele zij den op het Volkenbonds-secretariaat wor den ontvangen over de toepassing van de sancties. Italië zelf heeft de landen ge groepeerd in sanctiestoepassende landen, landen die de sancties ten deele toepas sen en landen die tegen de sancties zijn; 38 staten zijn voor volledige toepassing der sancties, 13 maken min of meer ern stige voorbehouden; voorts zijn Oosten rijk, Hongarije, Albanië en Paraguay te gen de toepassing van sancties. De des kundigen in sanctieaangelegenheden zul len vaststellen of de toepassing der sanc ties in overeensteming is met de beslis singen der coördinatiecomissie. Zij zullen eveneens adviezen geven over kwesties welke zich zouden kunnen voordoen met betrekking tot het leveren van petroleum en benzine aan Italië. D'e kwestie der benzine schijnt in laatster instantie eer der van politieken dan van technischen aard te zijn. TREKKEN DE ITALIANEN TERUG? ADDIS ABEBA. De krachtige actie van de luchtstrijdkrachten aan het zuide lijke front wordt beschouwd als een dek king van den terugtocht van de Italiaan sche troepen. Men verklaart dat iq Ghe- ralta en Tendien de Italiaansche troepen onder den krachtigen Abessynschen druk zijn teruggetrokken. Ook de 1200 man, welke het garnizoen van Makalle vormen zouden op Adigrat zijn teruggetrokken in voortdurende gevechten met de Abessy- nen. Ook andere Italiaansche posten, welke verre naar voren waren geschoven, zouden terugtrekken. Naar hier wordt vernomen achtervol gen de Abessynen de Italiaansche troe- penj Zij' zouden Makalle weer hebben bezet. De opstand in Brazilië. RIO DE JANEIRO. In een door de politie uitgegeven communiqué wordt be vestigd, dat de opstand in den staat Rio Grande do Norte onder bevel staat van 3 onderofficieren en een musicus, die te Natal een communistische regeering heb ben gevormd en trachten door te dringen tot het overige deel van den staat, waarbij zij evenwel op sterken tegenstand stuit ten. Geen enkele officier heeft zich bij de beweging aangesloten. lerseke. Mossel handel op Parijs stopgezet. Men meldt ons: Met in gang van 1 Dec. a.s. zal 'hoogstwaar schijnlijk de 'handel in mosselen op Pa rijs door de Fransche regeering geheel verboden worden. Momenteel gaan alleen uit lerseke per week 10.000 zakjes ge knipte mosselen naar Parijs. Als motieven voor dezen ingrijpenden maatregel worden genoemd le. De slechte kwaliteit, die stelsel matig door Nederland (Centraal Ver koopkantoor) wordt geleverd. 2e. De dwangmaatregelen, die door het Centraal Verkoopkantoor genomen zijn om den 'handel op Parijs te centrali- seeren. 3e. De vrees, dat de in Frankrijk zelf gekweekte mosselen niet alle afzet zullen vinden. Voorloopi'g zal de stopzetting één maand duren, maar men vreest, dat dit veel langer zal zijn. Door dezen maatregel 'zullen alleen te lerseke 100 personen werkloos worden. Nov 28 Middelburg (Mercurius), Huis, Pak huizen en Weiland, v. d. Harst. 28 Lewedorp (v. d. Dries), inboedel, de Kok. 28 Middelburg (Mercurius), Boomen veiling, v. d. Harst. 28 Krabbendijke (bij Curiël(, Afbraak veiling, de Wilde. 29 Domburg (bij Moggré), Meubilaire goederen, Blaupot ten Gate. 29 N.- en St. Joosland (a. d. Gouden Leeuw), Afbraakveiling, de Wilde. 29' Krabbendijke, inboedel en café-in ventaris, v. D'ijke. 29 Middelburg (Loskade 10 u.) Afbraak veiling, Batten. D'ec. 3 Souburg (in „Tramhalte"), Huis en Tuinderij, Zandweg 7, Terpstra. 4 Souburg (in „Tramhalte"), Woon- en winkelhuis', Kanaalstr. 53, v. d. Harst. 4 Kloetinge (bij Meulpolder), 3 perc. Bouwland, Kram. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Nov. 28 Verg. Vereen. Alg. Wetensch. Be langen. 30 Alg. verg. district Zeeland Nut v. h. Algemeen. 30 Districtsverg. Ned. Ghr. Landarb. Bond. Deo. 3 Alg. verg. Z. L. M. 9 Verg. Vereen. Alg. Wetensch. Be langen. 9 Verg. afd. Chr. Kantoor- en Han delsbedienden. 10 Verg. Afd. Patrimonium. 11 Verg. A.R. Studieclub. 16 Mr v. Dijken spreekt voor de A.R. Kiesvereen. Jan. 611 Week der Gebeden. 14 Verg. Geref. Jeugdorganisaties. 21 Chr. Winterlezing. Febr. 7 Chr. Winterlezing. 11 Verg. Vereen. Alg. Wetensch. Be langen. Maart. lil Verg. Vereen. Alg. Wetensch. Be langen. 19 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. De doorgedraaide groenten. Ook dit jaar is het teveel aan groenten aan de diverse veilingen weer duidelijk gebleken, enorme hoeveelheden die geen afnemer konden vinden bij de kooplieden, zijn naar de mestvaalt verhuisd of kwa men in het distributie-apparaat, ter ver koop aan werkloozen en behoeftigen. Die hoeveelheden zijn dit jaar niet ge ring geweest en het mag een geluk wor den genoemd, omdat hierdoor nog veel van hetgeen anders vernietigd zou zijn, nu nog als voedsel gebezigd ward. De distributie van groenten heeft vrij beteekenende hoeveelheden producten voor de mestvaalt bewaard. Gedurende het tweede kwartaal van dit jaar b.v. werd 1.330.000 kilo groenten op deze wijze nog afgezet. Er zijn thans pl.m. 60 gemeenten bij de regeling betrokken. Vooral gedurende de zomermaanden, toen het assortiment van de groenten ruim was, zijn flinke hoeveelheden dus gebruikt. Dé producten worden tegen f2,50 door de Groenten- en Fruitcentrale aan de ge meenten geleverd, die de producten tegen f 3 per 100 kilo weer verkoopt onder werkloozen. Het verschil in dezen prijs is dan de winst voor de winkeliers. Voor de diverse werkzaamheden kan de ge meente bovendien gebruik maken van werkloozen, waarvoor het departement van Sociale Zaken 10 pet. boven het steunbedrag vergoed. De Nederlandsche Bank. D'e nieuwe weekstaat van De Neder landsche Bank toont aan, dat niettegen staande dezer dagen ongeveer f 4 mill, aan goud voor export naar Amerika aan de Circulatiebank moet zijn onttrokken en ondanks het afstaan van f 5 mill, goud aan de Javasche Bank toch nog een netto toevloeiing van f 5.8 mill, heeft plaats gehad. Er moet dus een vrij be langrijk bedrag aan goud zijn ingevoerd en waarschijnlijk is dit grootendeels uit Fngeland afkomstig. D'e positie van de schatkist is echter in verband met de be taling van driemaandelijksche pensioenen achteruitgegaan en uit den weekstaat valt te berekenen, dat het Rijk f 23V2 mill, bij de Bank moet hebben opgenomen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 235V2 230 Ned. Ind. Hdbk. 84 84% Philips 238 234V2 Unilever 103% 103 Amsterd. Rubber 10814 107Va Koninkl. Petroleum 217 214% D'eli Mij, 191 185 Ned. Scheepvaart Unie 47 46 V2 4 pet. Nederland 97 96% 4 pet. Indië 96 95% U. S. Steel 29 28% Anaconda 14"/l6 145/s U.S. Leather 57/ie 53/s Béthleh. Steel 29Vs 29Vi8 Adj. Chic Milwaukee 43/s 4Vs Sities Service l7/s 118/18 Intern. Nickel 23% 236/s Shell Union 816/18 8% Kennecott 17% 17 Radio Corp. 7% 67/s Gar Foundry 18% 17% Tidewater 7% 73/S Midcont. Petrol. lOVs 10% General Motors 35% 34% American Enka 13Va 13 Parijs was vandaag geen kooper van beteekenis en op winstneming liepen de leidende fondsen gedurende het beursuur geleidelijk wat terug. Ook Amerikanen la gen iets lager in de markt. De verschil len waren echter niet groot en de stem ming was niet ongunstig. Wisselkoersen, Amsterdam, 27 Nov., 2.30 u. Londen 7.28V2—7.29 Berlijn 59.3759.43. Parijs 9.709.7534. Brussel 24.9325.02. New-York 1.471.48V2. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Speldjesdag Valkenheide. Dagen van donkerheid doen de 'zwak keren lijden en de jongeren dwalen. De jeugd van ons volk doorleeft harde tijden. Een verblijdend verschijnsel valt even wel vast te stellen: het barmhartigheids- werk bloeit. Waar, vooral in onze groote steden, de verwaarloozing en verwording der jeugd beangstigend toeneemt, daar dient dankbaar toch ook vermeld, dat immer weer gelegenheden aanwezig zijn, waar de misdeelde jongeren kunnen wor den ondergebracht en opgevoed. „Valkenheide", opvoedingsgesticht voor jongens, waar 180 knapen boven den leer plichtigen leeftijd, weleer overgegeven aan verwaarloozing en ondergaande in misdadigheid, worden verpleegd en op geleid tot nuttige leden der maatschappij en goede burgers van den Staat, zet zijn deuren wijd open voor alle dolende zonen van ons volk. Ondergebracht in een tweetal pavil joens, bijt groepen van 20 naar leeftijd gevoegd, worden deze jongens van twaalf ambachten en dertien ongelukken, hier voor het overgroot» deel gevormd tot be kwame vaklieden. Na een verblijf in de inrichting, wis selend van 3 tot 5 jaar, keert de ver stoeten knaap van voorheen, of het han dige diefje van weleer, als een nuttig lid, de gewone samenleving weer binnen. Te rugziende op wat hij daar ontving, ziet 'hij de vaste leiding en het leven van stille plichtsbetrachting, waarover hij wel eens kankerend klaagde, thans in het mooie licht van warme dankbaar heid. Meer dan duizend zonen van ons volk vonden hier reeds een plaats van inkeer en opbouw, van lichamelijk herstel en geestelijken groei. Het moeilijke, maar mooie werk onder de verwaarloosde en misdadigde jeugd, vraagt overal in deze tijden onzen steun, onze gaven ons medeleven. Steunt daarom de speldjes-verkoop te Goes op Dinsdag 3 December. Het Bestuur. De hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat heeft hedenmorgen namens Gedep. Staten aanbesteed het uitvoeren eener verbetering van het bij de Provin cie in onderhoud zijnde deel -van den weg 's GravenpolderOvezand, voorkomende op het Prov. Wegenplan onder 13a. Inschrijvers: L. G. J. v. d. Ven, te Kou dekerks en M. Wandel, te Schoondijke f25.800; J. H. v. d. Ven, te Vlissingen f25.580; P. Dekker te Veere f24.987; N. V. Noord-Nederlandsche Wegenbouw te Harlingen f23.941; P. C. Koole, Hoofd plaat f 23.800; K. Lucasse, Hontenisse f 23.600; A. Warren en J. Kindt, Osse- nisse f 23.525; W. v. d. Linde, Katten- dijke f 23.100; N. v. d. Linde, Scharen- dijke f22.997; J. Verheijke, Ellewoutsdijk f 22.936, A. J. Verjaal te Dreischor f 22.900; J. den Ouden te Zierikzee en W. v. d. Berg, Bruinisse f 22.865; Iz. Lagasse en Zn., Koudekerks f 22.600, P. Broeken, Breda f 22.500; M. Hoogeste- ger te Wemeldinge f 22.400; J. Haring- man te Golijnsplaat f 22.300; J. D. Jan sen, Colij'nsplaat f22.047; C. Verwater en Co., Teteringen f21.980; L. P. Korstanje, Wemeldinge f 21.872; P. Vette en P. Raas te 'sHeerenhoek f21.545; fa. F. Duin houwer Sr. te Goes f20.945; M. W. Knuist te Goes en J. Knuist te 's H. Arendskerke f 20.563. Nog is weder aanbesteed het aan brengen van beplantingen op de wegen Zaamslagsche VeerDe Kraai en Koe wachtSt. Jansteen in 2 perceelen en in massa. Inschrijvers eerste perceel: M. Abra- hamseJansen, Neuzen f 5495; H. A. Nijssen, Kapelle f 3270; J. Smallegange te Neuzen f 3243; W. Brand, Domburg f3191; P. van 'tWestende, 's H. Abts- kerke f 3100. Tweede perceel: M. AbrahamseJan sen f 4245; P. v. 't Westende f 1785, W. Brand f 1720, J. Nijsse f 1530; J. Smal legange f 1394. Massa: C. Welt, Soest f 9790; M. Abra hamse Jansen f 7200; J. Smallegange f4400. G0EIS. Veiling van 27 Nofv. Blauwe Druiven: Black Alicante uitschot 89, spruiten 1113, roode kool 2.40, uien 2.20, aardappelen 1.30L.70, poters 0.90 gld. p. 100 K.G.; groene savoye 1.60 5, gele savoye 2e soort 1.20, boerenkool 2.603, knolselderie 1.102, breedblad andijvie 1.701.80, krul-andijvie 2.30 2.40 gld. alles per 100 stuks; prei 6 gld. p. 100 bos. MIDDELBURG, 26 Nov. Op de veiling Appels: Zure Bellefleur 69, Zoete Bel lefleur 510, Grauwzoet 5-11, Grauw- zuur 4-7, Gampanezoet 39, Ermgaar- de 1012, Reine d'Or 48, Jacq. Lebel 57, Goudreinet 714, Landsberger Reinet 911, Roode Paradijs 47Zoete Schijven 58, Sterappels iO12, Roode Ribbing 711, Hondsmuil 49, Ronde Bakker 68. Peren: Conten de Paris 1822, Jodenpeer 79, Kleipeer 57, Gieser Wildeman 610, Bergmot 57, Gontes 'de Flandra 4, Pondspeer 56, Tomaten 3, Mispels 36 ct., alles per kg. Aardappelveiling: Late Poters 3133, Witte Eigenheimers 3040 ct., beide per 25 Kg. GOES. Veiling van (26 Nov. Peren: Doyenne du Cornice extra 48, A 48, B 39, G 2038, Triumph de Vienne extra 20 22, A 20, B 16, G 912, Nouv. Podteau extra 15—16, A 15—16, B 15, G 9—11, Gomt. de Paris extra 22, A 18—21, B 16, C 811, Jodenpeer extra 14, A 13, B 9— 10, G 67, Joseph, de Malines A 20, B 15, C 811, Br. Alex. Lucas A 19—23, B 22, G 1221, Kleipeer extra 14, A 10 12, B 810, G 68, St. Remy extra 7 9, A 78, B 68, G 57, Br. Glairgeau 1215, Bergamotten 6, Winter suike- rijen 4—7, winter Louwtjes 69, Gie ser Wildeman 712, Pondspeer 57, uitschot peren 17 gld. p. 100 K.G. Appel: Cox Orange Pippin A 41, B 36, G 1926, Transp. de Cronsels A 19, B 16, G 12, Reinette van Zucabmaglio ex tra 18, A 16, B 15, G 10, Sterappel A 17 18, B 1415, C 912, Notarisappel A 14, B 12, C 8-10, Schoone van Bos koop extra 2425, A 2024, B 1822, C12—15, Goudreinette extra 1824, A 15—22, B 12—20, G 8—12, zure Belle fleur extra 1315, A 1215, B 1012, G 710, Geld. Holaart extra 10, A 8

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3