Instelling van een weerfonds. De stichting van een Christelijk-Monale party. Gemengd Nieuws Leestafel. Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw tober om bestaande uitvoerverboden naai Ethiopië onmiddellijk op te heffen, be hoeft de Nederlandsche Regeering dan ook geen maatregelen te nemen, daar hiei te lande tot zoodanig uitvoerverbod niet wordt overgegaan. Verbetering der materieele uitrusting van de landmacht en van de zeemacht in zoo verre het de kustdefensie van Nederland betreft. Thans is ingediend het reeds aange kondigde wetsontwerp tot instelling van een Weerfonds: het Fonds tot verbetering van de materieele uitrusting van de land macht en van de zeemacht, in zooverre het de kustdefensie van Nederland betreft. De Regeering heeft zich de financiering van het fonds als volgt gedacht: Aanvangende met het jaar 1936 wordt tenzij bijzondere omstandigheden tot groo teren spoed mochten nopen gedurende vier jaren uit het fonds een bedrag van totaal f 53.400.000 verwerkt. Dit bedrag wordt verkregen door voorschotten uit 's Rijks schatkist, die tegen 4 aan het fonds worden geleend. Aanvangende met het jaar 1936 wordt ter aflossing in ongeveer 20 jaren van deze schuld een jaarlijksch bedrag als annuïteit, op de Defensie-begrooting ge bracht. De regeering acht urgent: 1. Aanschaffing van luchtdoelbestrij dingsmiddelen. 2. Aanschaffing van vliegtuigen. 3. Aanschaffing van infanterie-geschut. 4. Aanschaffing van munitie en ver dere uitrusting. 5. Versterking van het artilleristisch vermogen. 6. Inrichting van kleine versterkingen bij de overwegen der groote rivieren en op enkele andere voor de verdediging van ons land van bijzonder belang zijnde pun ten (kazematten). Naast deze voorzieningen voor de land macht zijn soortgelijke maatregelen noo- dig voor de Zeemacht. Onvermijdelijk worden geacht gelden voor mijnen, mijnenleggers, mijnenvegers, alsmede de bouw van een algemeen oefen schip, de bouw van twee onderzeebooten, benevens het afbouwen van den flottielje leider 1931. EEN GROEP HERV. ANTIREVOLUTIO NAIREN BESLUIT TOT DE STICHTING VAN EEN NIEUWE PARTIJ. PROF. HUGO VISSCHER HEEFT DE LEIDING Zaterdag heeft in 't Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Utrecht een door ongeveer 150 personen uit alle dee- len des lands bijgewoonde bijeenkomst van Hervormde antirevolutionairen plaats ge had. D'eze bijeenkomst was samengeroepen door een comité, bestaande uit de heeren M. Noteboom te Hilversum, A. van Eek te Stellendam, J. Aalbers, burgemeester te Krimpen a. d. IJssel, Ds B. N. B. Bout hoorn en Th. K elf kens. Voorzitter van de vergadering was, voor wat betreft het eerste gedeelte daarvan, de heer Note boom, die releveerde dat in Mei 1934 aan honderden anti-revolutionairen in den lande een circulaire gezonden was met een drietal vragen, t.w.: lo. of men tevreden was met den huidigen stand in de A. R. Partij en de uitleving van de A. R. be ginselen; 2o. wat men dacht van een po litieke organisatie met art. 36 van de Ned. Geloofsbelijdenis als basis; 3o. wat men dacht van een zelfstandige organisatie. Uit de ingekomen antwoorden was ge bleken, dat bijna niemand tevreden was en dat er animo bestond voor een zelfstan dige politieke organisatie binnen 't raam der A. R. partij, alhoewel men ook niet blind was voor den ongewensohten toe stand, door splitsing weer een nieuwe partij toe te voegen aan de reeds bestaan de. Spr. zeide dan, dat de rechten van de Herv. Gereformeerden niet gewaar borgd zijn en memoreerde de jongste ge schiedenis van het streven tot politieke organisatie te komen. Hierbij gevoelde men, dat de steun van Prof. Mr Hugo Viasoher onontbeerlijk zou zijn. Van dien steun vooral hing het welslagen der beweging af. Nadat vervolgens de heer Aalbers de vergadering had toegesproken, was hel woord aan Prof. Visscher. Deze zeide o.m., dat reeds 20 jaar ge leden politieke vrienden bij hem aandron gen op zelfstandige organisatie van Herv. anti-revolutionairen, gezien het feit, dal weliswaar enkele Hervormden eere-amb- ten waardig gekeurd werden, maar toch het gros der Hervormden slechts werd beschouwd als goed voor de leverantie van stemmen. Met de Roomsch-Katholie- ken en Christelijtk-Historischen wordt er meer rekening gehouden dan met de Her vormd-Gereformeerden. Laatstgenoemden worden stelselmatig achteruit gezet. Op de anti-revolutionaire politiek wordt het stempel gedrukt van de speciale in zichten der gesoheidenen. Zij hebben Art. 36 van de Confessie geamputeerd en het gevolg van dit afsnijden is geweest, dat men in een liberalistisch vaarwater ver zeild is. Reed® op de Deputatenvergade- ring in 1922 klonk de roep om zuivere be- ginselpolitiek. Maar sedert dien is nog geen enkel A. R. ideaal bereikt. Noch Zon dagswet, noch doodstraf, noch het kerke lijk vraagstuk zijn ter hand genomen. Vau beginselvragen hoort men niets. Het strafwetje op de Godslastering is daarvan een sprekend bewijs. Vandaar dat velen nu willen samenspreken over do weder handhaving van het beginsel, alvo rens nog meerderen afvloeien naar de St. Geref. partij. Als men vraagt of men in dezen gewel digen tijd wel uiteen mag gaan en een nieuwe partij stichten, antwoordt spr. dat het er slechts om gaat, of die scheiding een eisch van beginsel, ja een eisoh Gods is. Daarbij moet men zelfs aanvaarden, dat het aantal partijen weer met eentje vermeerderd wordt. De scheiding van 1886 bracht het nieu we begrip der vrije kerk, hetgeen echter volstrekt geen calvinistisch beginsel is. Ja, Calvijn zou er van gegruwd hebben als van een libertinistische conceptie. Voor ons hangt het politieke probleem samen met art. 36, want wij stammen niet uit de Vrije kerk, maar uit de aloude Geref. be ginselen. In de A. R. partij is allengs een strooming ontstaan, die de beginselen los liet onder het motto: dat Art. 36 niet let terlijk te handhaven was. Al geeft men dit toe aldus spr. dan moet men nog het beginsel vasthouden en den Staat oproe pen tot het doen van Gods wil. Moeten wij dan niet eerst de A. R. par tij terug roepen tot het aloude beginsel, alvorens uiteen te gaan? Hier mogen ook weer de feiten spreken. Het conflict tus- schen spr. en ae A. R. fractie, destijds ontstaan over het Ned. Belgisch verdrag, werd, bij de nadering van den stembus strijd bijgelegd met de toen royaal gege ven belofte, dat een commissie de prin cipieels kwestie, ook die van Art. 36 zou onderzoeken. Die belofte heeft men nooit nagekomen! Welk Geref. principe is er trouwens nog over in de A. R. partij, die in dit Kabinet meewerkt? zoo vraagt spr. Daarom is het noodig de Hervormd ge zinden weer 'bijeen te brengen op de basis van Groen van Prinsterer. Gezamenlijk moet worden gestreefd naar herstel der nationale kerk en de eisch gesteld, dat de staat het onrecht, dat zij in 1816 de Her vormde gezindheid heeft aangedaan, her- steile. Daarom geen partijtje met één Ka merzetel, maar een eenheidsfront van alle principieel Gereformeerden, opdat de oude nationale Confessie weer haar invloed krijg©. Vandaar ook, dat de Herv. Geref. elkaar eerst in kerkelijke eenheid moe ten vinden. Wie zullen tot deze nieuwe organisatie behaoren? Spr. zeide een eenheidsformatie van de Hervormde gezindheid te zien als de beste oplossing. Het gaat niet aan om in de kerkelijk zeer verdeelde gereformeerde be volkingsgroep al te zeer selectief te zijn. Allen, die staan op den bodem van de onverkorte confessie (met art. 36) tot weL ke kerkformatie ook behoorend, dienen zich aaneen te sluiten, en hierbij1 moet als hoofddoel voorop staan het herstel van de nationale gereformeerde kerk. De staat herstel'le het in 1816 aan de kerk aange dane onrecht. Als naam van de nieuwe politieke par tij, die de Hervormde gezindheid naar Groen's definitie in zoo breed mogelijken zin zal omvatten, stelde spreker voor: Ghristelij k-N ationale Partij Zij zal moeten opkomen voor de gerech tigheid, die een volk verhoogt en ook onze groote nationale waarden hebben te ver dedigen. Spr. adviseerde de instelling van een commissie, die het vraagstuk van de om lijning der eigen beginselen en de verhou ding tot de andere partijen zal bestudee- ren en van voorlichting dienen. Het groote doel zal zijn, de samenbin ding van allen, die de Hervormde gezind heid zijn toegedaan, d.w.z. een Christe lijke Nationale Partij, op den grondslag van de in de Ned. Geloofsbelijdenis bele den beginselen. Onze kracht is aldus besloot Prof. Visscher dat de Heere niet zal toe laten, dat Zijn volk de verderving zal zien! (Applaus) Na de pauze beantwoordde Prof. Vis scher een serie vragen, die door diverse afgevaardigden werden gesteld, waarna 't woord nog werd gevoerd door den heer F. H. G. Jansen van Zeist, die uiteenzette op welke wijze de groepen Hilversum en Zeist elkander hadden gevonden en in welken geest de actie zal moeten voort gezet worden. Al naar de historische ont wikkeling der streekbevolkingen zal men zuiver kerkelijk, interkerkelijk of alge meen Ghristelijk-nationaal te werk moe ten gaan. Tenslotte werd een commissie benoemd, die tot taak heeft voor 15 Januari een program van beginselen op te stellen en de verhouding tot andere politieke orga nisaties te onderzoeken. Tot voorzitter van deze commissie werd gekozen Prof. Dr Hugo Visscher en tot leden de heeren: Noteboom, Aalbers, Ds R. Bartlema van Zeist, D's K. J. v. d. Berg van Amersfoort, Ds I. Kievit van Baarn en D. Schouten van Harderwijk. i Het ongeluk te Pijnacker. De bestuurster van den auto, die bij' Pijn acker door den electrischen trein is ge grepen was zoo ernstig gewond, dat zij tijdens het vervoer naar het Gasthuis te D'elft is overleden. Het was de 22-jarige handelsxeizigster E. uit Amsterdam. Kolendampvergiftiging. In de Ottenstraat te Utrecht is gistermid dag een ernstig geval van kolendampver giftiging ontdekt. De bejaarde V. werd dood op het bed gevonden Zijn 55-jarige echtgenoote werd in ernstigen toestand naar de Rijksklinieken overgebracht. Door auto tegen den weg gesmakt. Zondagavond heeft op den Rijksweg van Roosendaal naar Wouw een ernstig ongeluk plaats gehad. De 55-jarige sigarenmaker K., daar ter plaatse woonachtig, is bij het overste ken van den weg door een auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. De automo bilist, die aan het ongeluk geen schuld heeft, ging terstond hulp inroepen. K. werd in zorgwekkenden toestand naar het gasthuis Charitas te Roosendaal ver voerd waar hij is overleden. De aangere- dene is vader van zeven kinderen. Niet de goede voorbe reiding. Zaterdagavond heeft de heer O., wanende in de Paul Krugerstraat te Rotterdam bij1 zijn thuiskomst een man in zijn woning aangetroffen, die er met val- sche sleutels was binnengekomen. Tot stelen was de man, toen hij1 betrapt werd, nog niet gekomen. De politie werd ge waarschuwd, die den man aanhield. Het bleek te zijn de 28-jarige H. Bij het on derzoek bleek, dat de man eenigen tijd geleden zijn politie-diploma had behaald en reeds eenige keeren naar een betrek king als politie-agent had gesolliciteerd, tot nu toe zonder succes! Een gemeene streek. Za terdag kreeg de vrachtrijder H. uit Tege- len opdracht van zekeren B. uit Bergen (L.), om een pak geperst stroo naar Duitschland te vervoeren. De vrachtrij der, die geen argwaan koesterde, nam de opdracht aan en bracht het stroo naar de plaats van bestemming, te Meurs, over. Daar werd hij' aangehouden door de po litie. Deze onderzocht de lading en bij onderzoek bleek deze smokkelwaar te be vatten, namelijk spek en tabak. De vrachtrijder is aangehouden en in de strafgevangenis opgesloten. De vracht auto met lading is in beslag genomen. Aangezien H. niet terugkeerde, en de familie van zijn aanhouding onkundig bleef, ging de knecht er gisteren op uit om een onderzoek in te stellen. Toen hij zich met een huurauto naar Meurs begaf en daar bijl de politie naar zijn baas informeerde, is ook hij1 aangehouden en opgesloten. Kind door auto gegrepen. Gistermiddag is te Blerick het 3-jarig dochtertje van de familie W.bij het over steken van den weg door een auto ge grepen. In den loop van den avond is de kleine aan de bekomen verwondingen overleden. Bij het schoonmaken van zijn geweer gedood. Te Vaals is de 57-jarige V. bij het schoonmaken van zijn geweer door een kogel in de borst getroffen en op slag gedood. Diefstal van vee. Op verzoek van de Rotterdamsche recherche is te Sittard aangehouden de 34-jarige Osse- naar W., die er van verdacht wordt in de Maasstad en in eenige omliggende gemeenten veediefstallen te hebben ge pleegd. In den nacht van 10 op 11 dezer waren uit een weide van den landbouwer B. te Charlois twee koeien verdwenen. Van den dief ontbrak elk spoor. Op aanraden van de politie heeft de benadeelde eenige malen de veemarkt bezocht, om er naar zijn koeien te speuren. Bij toeval luisterde hij er een gesprek af, dat ging over het verhandelen van twee koeien, die wel eens van diefstal afkomstig konden zijn. B. informeerde naar den kooper van deze koeien en bracht daarna de politie van zi|ii bevindingen op de hoogte. Zoodoende kon de kooper van de twee koeien wor den verhoord. Hij deelde mee, dat hij de koeien had gekocht van den Ossenaar W. Deze laatste is toen aangehouden. Hij ken over de herkomst van de koeien geen bevredigende verklaring geven. De man ontkent de koeien te hebben gesto len. Niettemin heeft de politie reden om hem in arrest te houden. Hij wordt ook verdacht van diefstallen van vee, ge pleegd te Barendrecht, Schiedam, Kethel en Spaland. GEORGANISEERD VERZET VAN HYPOTHEEKGEVING? Zooals men weet, zegt de „Nederl.", is het op het oogenblik buitengewoon moei lijk hypotheek op onroerend goed te ver krijgen. Dit is een gevolg van de onzekerheid met betrekking tot het lot van den gul den en vooral ook van de indiening van het wetsontwerp tot verlaging van som mige vaste lasten. Dezer dagen nu is een deskundige in „Ons Noorden" komen betoogen, dat de moeilijkheden een gevolg zouden zijn van georganiseerd verzet van degenen, die 'hypothecair crediet plegen te verstrek ken. Het zou hier dus gaan om een georga niseerde poging om de regeeringsmaat- regelen te dwarsfooomen. Dit is inderdaad een hoogst ernstige beschuldiging. En als zij' nu juist was, zouden wij ons niet geroepen voelen de betrokkenen in bescherming te nemen. Maar wij kunnen de juistheid van deze beschuldiging vooralsnog niet aannemen. Wij kunnen ons voorstellen, dat het mogelijk zou zijn, dat de hypotheekban ken een afspraak van die strekking zou den maken. D'aarvoor zijn zij voldoende georganiseerd. Wiji willen desnoods nog aannemen, dat instellingen als verzekeringsmaat schappijen, die op de hypotheekmarkt een belangrijke rol spelen, daarbij zou den zijn te betrekken. Maar het lijkt ons al vrijwel uitgeslo ten alle notarissen voor een dergelijke ac tie te winnen. Om nog niet te spreken van de parti- ouliere credietgevers, die niet blindelings op het kompas van hun notarissen zeilen, maar zelf zich met deze zaken bezig hou den. Wanneer dan ook de geheele hypo theekmarkt hetzelfde beeld vertoont, dan zal men dat, of men het aangenaam vindt of niet, moeten beschouwen als een na tuurlijke reactie op de aangekondigde overheidsmaatregelen. DE MOEILIJKHEDEN IN DE SIGAREN INDUSTRIE. Staking voorkomen. Gisteren is te Nijmegen een besloten vervolgcongres gehouden van den Ned. R.K. Tabakshewerkersbond, in verband met nadere voorstellen der werkgevers inzake de loonsverlaging. De voorstellen van de werkgeversorganisaties werden aanvaard, waardoor staking voorko men is. De Buchman-beweging, door Dr E. D. Kraan. Uitgave J. H. Kok te Kampen. Op den laatsten Theodogischen School dag hield Dr Kraan een referaat over de Buchman-beweging, welk referaat later meer uitgebreid en omgewerkt in „De Re formatie" werd opgenomen. De schrijver geeft eerst een breede en objectieve uiteenzetting van deze bewe ging om haar daarna rustig en zakelijk te toetsen aan de uitspraken van Gods Woord. Zijn eindoordeel luidt volstrekt afwijzend. „Wij1 gelooven, zegt hij', niet aan de toekomst van de Buchman-bewe ging en wij' kunnen het daarom niet doen, omdat het Woord Gods ons geen enkele reden geeft, waarom de gezelligheid en de vertrouwelijkheid en de opgewektheid en het zielespel van haar house-parties door den Heiligen Geest eerder en meer als middel gebruikt zouden worden om het leven der gemeente te bouwen, dan wanneer wij; naar het Woord Gods in onze prediking en bij! onzen verderen arbeid zoeken den band des verbonds aan te halen en dieper te laten leven voor het bewustzijn van Christus Kerk." De schrijver oordeelt niet over het hart van eenig Buchmanniaan en hij wil even min de mogelijkheid buitensluiten dat er door de Buchman-beweging z.i. een voortzetting op religieus terrein van een wij'sgeerige strooming, die bekend staat als het Pragmatisme van William Ja mes maar.„Niet in een gang naar de house-party, maar in den terugkeer naar, Gods verbond ligt onze redding, onze vernieuwing, onze toekomst." Uit de aanteekeningen achter in het boekje een kleine 400 blijkt dat de schrijver het zich niet gemakkelijk heeft gemaakt. Ferme Jongens. Samengesteld door P. A. de Roover. Uitgave N.V. Drukkerij1 „Edecea", Hoorn. Een pracht jongensboek. Nu eens niet een doorloopend verhaal, maar bijdragen over diverse onderwerpen waarin ferme Hollandsche jongens belang stellen. Wij noemen er enkele: De kanosport in Hol land, door J. M. Brasser. Popduiken, door J.K. van Eerbeek, Wenken voor jonge kampeerders door Titus Leeser. Dan zijn er verschillende schetsen meer in verhalenden vorm als: Storm over To- ba-meer door M. A. M. RenesBoldingh. Prachtkerels, door P. A. de Roover. Het verlaten schip, door P. Verhoog. Dit boek is geïllustreerd met een aan tal teekeningen die dienen ter verduide lijking van de bijdragen over kampeeren en zwemmen, enz. en verder een twaalftal fraai uitgevoerde foto's. De samensteller deed een gelukkige greep. En de uitgeefster zorgde voor een passende uitvoering. Men denke eens aan dit boek bij het koopen van St. Nicolaas- geschenken voor zijn jongens. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De mosselprljzen. In uw blad van 25 Nov. las ik de vra gen van het Kamerlid Drop aan den Mi nister van Landbouw en Visscherij1, die het volgende antwoord gaf dat er wijzi ging van de loopende voorschriften in voorbereiding is voor afzet van pok-mos selen. Wij;, die daarmee bedeeld zijn, zou den daar mee verblijd wezen. Was er Za terdag j.l. niet per belleman bekend ge maakt, dat er een besluit van den Mi nister van Landbouw en Visscherij' ge komen was, dat de prijs van eerste en tweede soort is bepaald op f 1.75 per honderd kilo en voor de pokmosselen van hetzelfde vischgehalte op 75 cent, zegge vijf en zeventig cent per honderd kilo. Als men dan bedenkt, dat die mosselen meer kosten aan zaaien, verwerken en pacht, is het m.i. niet vóóruit helpen maar achteruit, zoodat er vele kweekers en hun personeel genoodzaakt zijn naar de rijkssteun of armenzorg te gaan, daar het onmogelijk is voor die paar centen te verkoopen. Van elk voornoemd bedrag moet toch voor een kweeker noig vijftien cent af voor kantooronkosten, en voor een kweeker-handelaar 25 cent, zoodat er overschiet 60 of 50 cent per 100 K.G. Met dank voor de plaatsing, EEN MOSSELKWEEKER. Ierseke, 26 Nov. 1935, Onder de schippers. Het Kerstfeest nadert weer. En daar mee de verkondiging van de blijde bood schap, n.l. dat de Zaligmaker in de krib be geboren werd, Vreugde en blijdschap zal deze verkondiging ook nu weer ver spreiden in duizenden harten, vooral in onzen tijd van donkerheid en verwarring. En wij beseffen dat de kerk in deze da gen vooral in de dagen van Kerstmis een warmtehaard en een lichtbron moet zijn voor de haar omringende wereld, een wereld die in onkunde en schaduw des doods verkeert. Niet tevergeefs hebben wij vorig jaar een beroep op de inwoners van Goes ge daan. We hebben een rijke Kerstuitdee- ling kunnen houden. De nood is dit jaar wel iets minder, maar de moeilijke tijd voor de schippers komt nog als de peeën- vaart afgeloopen is. Bovendien is bij' ve len de toestand eer verergerd dan verbe terd. Wilt gij' iets van het licht van 't Kerst feest doen bomen in de gezinnen van hen die van God en Zijn dienst in vele op zichten zijn vervreemd, stuur dan uw gaven, in den vorm van kleeren, schoeisel enz., naar br. J. Hoogerheide, Bierweg, Wemeldinge. Evenals het vorig jaar is ook Mevr. Zuidema-Wolderling, Rimme- landpl. 1 te Goes, weer gaarne bereid gif ten in ontvangst te nemen. Mede uit naam van alle schippers on zen hartelijken dank. De tijd is kort, over vier weken is het al Kerstmis en van te voren moet nog veel georganiseerd. Dus als U iets stuurt, doe het dan zoo spoe dig mogelijk. Vorig jaar is er uitdeeling gehouden de Zaterdag voor Kerstmis. We willen zien dat ook thans weer ge daan te krijgen. Nogmaals, onzen hartelijken dank. Wemeldinge. VAN DIJK. UITVOER VAN BOTER NAAR ZWEDEN, D'e directie van den landbouw deelt mede, dat volgens bericht van den con sul-generaal der Nederlanden te Stock holm de Zweedsche dagbladen melding maken van een onvoldoende boterproduc-- tie in Zweden. In verband daarmede is tot ultimo December het invoerverbod voor boter in Zweden opgeheven. Inlichtingen zijn aan te vragen en of ferten kunnen ingediend worden bij Svenska Mejeriernas Riksförening u.b.a., Vasagatan 16, Stockholm. Landelijke bond van pluimveehouders. Het Landelijk Verbond van Pluimvee houders gevestigd te Apeldoorn, heeft een nieuwe actie ingezet. Door middel van een circulaire richt het zich tot alle pluimveehoudersvereenigingen en tot hen die zich nog bij' geen organisatie aanslo ten, om lid te worden van het Landelijk Verbond. De circulaire bevat o.a. het volgende: „Binnenkort zal door den minister van Landbouw een oommissie worden geïn stalleerd tot bestudeering van de land- bouwcrisispolitiek. In deze commissie zal ook zitting nemen een vertegenwoordiger van den bond „Landbouw en Maatschap pij". De benoeming van een lid van dien bond in deze commissie is een directe bedreiging voor de pluimveehouders, want in een brochure van genoemden bond wordt, in art. 4 vermeld, dat de bond desnoods de pluimveehouderij en de var kenshouderij' wil opofferen aan 't groote belang van den landbouw. Duidelijker dan hier kan het niet wor den gezegd. Dit is een formeele aanslag op ons bestaan," „De 14 millioen gulden aan graanrechten, dat is ongeveer 70 ct. per kip per jaar, die thans reeds door ons worden opgebracht ten behoeve van de beter gesitueerden, schijnt in de oogen dier heeren niet genoeg te zijn. Het Lan delijk verbond van Pluimveehouders, dat dank zijl haar actie, steeds grooteren in vloed uitoefent, zal zich ook in deze zaak niet onbetuigd laten." TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 27 Nov.: Matige tot krachtige, later afnemende Z.W. tot W. wind, tijdelijk opklarend, aanvankelijk nog kans op regen, en zach ter. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind hedenmorgen om 9.45 u. aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Hol land: Weest op uw hoede! Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Woensdag 4 u, 30 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6