Wthee JAVA heel f;jn KARAVANEN qoed en toch D goedkoop DIEP-ZWART REUZEN TUBE VOOR 10 CTS. Uit de Provincie „Wie ï'n .toed Is dat?" De telling der extra-frankeering op de oplossingen der N. G. G. radioprijsvraag d.d. 1 October j.l. „Wie z'n hoed is dat?" heeft plaats gevonden. De uitkomst hier van is, dat een bedrag van f 35.643,88 ten goede van het comité is gekomen. Het N. G. C. is uiterst dankbaar voor dit fraaie resultaat en mankt van deze gelegenheid gebruik nogmaals een ieder, die heeft medegewerkt aan het welslagen van deze prijsvraag, zijn oprechte erken telijkheid te betuigen. Notaris E. E. Croln. Te Delft is in den ouderdom van 69 jaar overleden Notaris E. E. Groïn, die vanaf 1909 aldaar als zoodanig in func tie is geweest. Voor dien tijd heeft hij als candidaat-notaris te Goes gewerkt op de registratie. OPNIEUW AFSLACHTING VAN EEN DEEL VAN DEN VEESTAPEL? Maatregelen in overweging. Het „Vaderland" deelt mede, dat maat regelen in voorbereiding zijn voor het op nieuw afslachten van een deel van den veestapel. Naar de N. R. Crt. vernam, worden dergelijke maatregelen nog slechts over wegen. De minister heeft, zooals men weet, medegedeeld, dat het huidige sy steem van beperking van de melkproduc tie wordt teruggenomen; niettemin is men van oordeel, dat de melkproductie nog steeds te groot is. Kan men niet tot een beperking van het product zelf komen, dan schiet er dus al weinig anders over dan beperking van het productieapparaat, de koe. Het zou in dit geval om 100.000 koeien gaan. Het is evenwel de vraag, of het Landbouwcrisis fonds rijk genoeg is om een dergelijken maatregel te financieren. Men vreest, dat vrijwillige beperking niet tot het ge- wenschte resultaat zou leiden en men dus den boeren een leveringsplicht zou moe ten voorschrijven. Inmiddels is last gegeven met de voor bereiding van de melkbeperking voort te gaan, in dier voege, dat men voor elk bedrijf het percentage berekent van de beperking op de melkproductie, die zou moeten worden opgelegd. Heeft men een maal de berekening gemaakt, dan zou men uit dit percentage besluiten tot het aantal koeien, dat elk bedrijf in het be lang der beperking heeft af te staan. Ingezonden Mededeeling. Naasf de alom bekende z.&Genevei^ thans een nieuw type_ (extra droog) Mosselen. De Minister van Landbouw en Vissche- rij heeft bepaald, dat het bepaalde onder a en b van artikel 7, lid 1, der Crisis- Mosselbeschikking 1934 wordt gelezen als volgt: „a. voor 1ste en voor 2de soort mosse len: f 1,75 per 100 K.G.; b. voor pokmos selen, afkomstig van een kweekerijf 0,75 per 100 K.G.; en dat aan het bepaalde in artikel 7, lid 3, der Crisis-Mossel-beschik- king 1934 I het volgende wordt toege voegd: „c. Onder een partij pokmosselen, als bedoeld in het eerste lid van dit artikel, wordt verstaan een partij mosselen, wel ke voldoet aan den in dit lid voor 1ste of 2de soort mosselen gestelden eisch, doch welke meer dan 20 pet. pokmosselen bevat." Bet-overgrootvader van vijf kinderen. Man met 249 afstammelingen. Op Tholen overleed op ruim 95-jarigen leeftijd de oudste inwoner. Deze heeft het zeldzame voorrecht gehad, dat hij 249 af stammelingen gehad heeft. Uit zijn huwelijk werden 13 kinderen geboren, waarvan er thans nog 9 leven. Dezen kregen 90 kinderen, waarvan er thans nog 69 in leven zijn. Hieruit wer den 138 kinderen geboren, waarvan thans nog 124 leven. Van dit laatste geslacht bereikten eenige den huwbaren leeftijd en uit die huwelijken zijn vijf kinderen ge boren, die alle in leven zijn. De thans overledene was dus bet-overgrootvader van vijf kinderen, iets dat wel niet dik wijls zal voorkomen. De tol van de brug te Tholen. Op initiatief van den Bond van Be drijfsautohouders in Nederland werd gis terenmiddag ten stadhuize te Bergen op Zoom een bijeenkomst belegd, ter bespre king van de mogelijkheden om tot op heffing van den tol op de brug te Tho len te komen, een aangelegenheid, waar op ook de A.N.W.B. reeds bij de Regee ring aandrong. Op deze bijeenkomst, die geleid werd door den heer A. J. ten Hope, algemeen voorzitter van den B.B.N., waren aan wezig de vertegenwoordigers van alle ge meentebesturen van het eiland Tholen, van Bergen op Zoom en aangrenzende gemeenten, alsmede vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel te Breda. Na uitvoerige besprekingen verklaarden alle aanwezigen zich in principe bereid aan deze tolopheffing mede te werken. Op een binnenkort te beleggen tweede vergadering zullen meer definitieve voor stellen gedaan kunnen worden omtrent overneming der brug en afkoop van het veerrecht, die beide eigendom der ge meente Tholen zijn. De Ingebruikneming van de ontsmettings oven te Vlissingen. Donderdagmiddag hadden zich op ver zoek van de Commissie van Beheer voor den Prov. Zeeuwschen Groene Kruis Ont- smettingsdienst bijl de nieuwe ontsmet tingsinrichting aan de Paardenstraat te Vlissingen verschillende besturen en per sonen vereenigd. De voorzitter van de Vlissingsche Groe ne Kruis-vereeniging burgemeester G. A. van Woelderen, die op verzoek van den voorzitter der Prov. Vereen, de leiding van de bijeenkomst op zich had genomen, verzocht allen mede te gaan naar de groote garage van den reinigings dienst, waar de verschillende redevoerin gen zouden worden gehouden. Hier heeft de heer van Woelderen allen welkom geheeten in het bijizonder den inspecteur van de Volksgezondheid, dr Bantjes, den algemeenen secretaris der Nederlandsche Groene Kruisvereen., ds Beijerman, de leden van het gemeente bestuur, de vertegenwoordigers der Prov. en plaatselijke Groene Kruisverenigin gen, den Kolonel van het Nederl. Loods wezen, den onder-commandant der Ma rine en andere autoriteiten. Reeds tal van jaren, aldus Spr., be moeit zich het Zeeuwsche Groene Kruis met ontsmettingen. Toen de oude rijks- ontsmettingsoven uit de Vlissingsche ha ven verdween, was de Directie van het Nederl. Loodswezen te Vlissingen zoo welwillend den Marineoven nabij, de Ma rinehaven te Vlissingen vrijwel kosteloos ter beschikking te stellen. Sinds 1909 is de samenwerking tus- schen de besturen van het Prov. Groene Kruis, het Plaatselijk Vlissingsche Groene Kruis en het Vlissingsche Gemeentebe stuur zoo nauw en goed als maar moge lijk is. In 1927 is dan ook in verband hier mede besloten het toezicht op de uitoefe ning van den Prov. Ontsmettingsoven op te dragen aan de afd. Vlissingen van het Groene Kruis. Sedert dien -tijd is de dienst steeds naar behooren uitgevoerd. Het) bestaande ontsmettingsgebouwtje te Vlissingen geraakte echter hoe langer hoe meer in verval; reparatie was niet meer mogelijk. Het scheen echter aan vankelijk, dat de financieele bezwaren tegen nieuwbouw niet te overwin nen waren. In 1934 bracht de stichting „Vlissingsch Ziekenhuisfonds" uitkomst: deze stichting stelde een belangrijk deel harer gelden ter beschik king van het Groene Kruis voor den bouw van een geheel moderne ontsmettingsin richting te Vlissingen. Het Vlissingsche Groene Kruis voegde een bedrag uit eigen middelen hieraan toe, terwijl bij besluit van 28 Juni 1934 het Prov. Groene Kruis het nog ontbrekende bedrag van f 1500 als renteloos voorschot verstrekte. Zoo is zonder eenige subsidie van Rijk, Provincie of Gemeente deze modelont- smettingsinrichting kostende ruim f 10.000 tot stand gekomen. Het gebouw is 23 Sept. j.l. geheel ge reed opgeleverd en 3 Oct. 1935 is de ont smettingsinstallatie door het Rijksinsti tuut voor de Volksgezondheid goedge keurd. De 'onderlinge verhoudingen zijn con tractueel vastgelegd door een overeen komst tusschen de Provinciale en de Plaatselijke Groene Kruisen, waarbij' o.a. bepaald is, dat de afdeeling Vlissingen haar nieuwe ontsmettingsinrichting be schikbaar zal stellen voor den Prov. IZieeuwschen Ontsmettingsdienst, die wordt uitgeoefend door de Prov. Zeeuw sche Vereen., waartoe aangesteld is een Commissie van Beheer, bestaande uit le den van het Hoofdbestuur bijgestaan door leden van het bestuur der afd. Vlis singen. Na deze uiteenzetting van de totstand koming der inrichting, heeft Spr. dank gebracht aan allen, die medegewerkt heb ben aan de groote verbetering. De inspecteur der Volksgezondheid voor Noord-Brabant en Zeeland, dr J. G. Bantjes uit Nijmegen, wees op de groote verbetering, die is verkregen en hoopte, dat de inrichting werkzaam zal zijn ten algemeene nutte. De alg. secretaris der Nederlandsche Vereen. „Het Groene Kruis", ds B e ij e r- m a n uit Utrecht, merkt op, dat de afd. Vlissingen een der eerste afdeelingen is geweest en reeds in 1902 is opgericht. Reeds na een jaar kon men een wijkzuster aanstellen en ging men ook spoedig tot ontsmetten 'over, al was het nog maar op primitieve wijze. Zoowel als burge meester als in zijn kwaliteit van voorzit ter der Vlissingsche Vereen, wenschte Spr. den heer Van Woelderen geluk met deze nieuwe inrichting. De voorzitter der Prov. Vereen. Het Groene Kruis, dr C. O r b a a n uit Middel burg, zeide dat het groote werk voor deze nieuwe inrichting is gedaan door zijn voorganger. Wat zou dr Plugge hebben genoten als hij deze ingebruikneming had kunnen medemaken, maar het heeft niet zoo mogen zijn. De heer Van Woelderen bracht de verschillende sprekers dank, waarna men zich naar de ontsmettingsinrichting begaf, waar de heer v. d. Bos, vertegen woordiger der firma Reinveld, een uit eenzetting gaf van de werking der nieuwe inrichting. In 2 uur kan met behulp van een gas- stoominstallatie en met formaline een ontsmetting worden verricht, die 'op zicht zelf betrekkelijk heel weinig zal kosten. Middelburg. De Bijbeltentoon- stelling. Bij de opening van de Bijbel tentoonstelling in de Consistorie van de Nieuwe Kerk heeft de voorzitter van de afdeeling Middelburg van bet Neder landsche Bijbelgenootschap, ds C. F. Nolte, alle belangstellenden welkom ge heeten en in de eerste plaats den burge meester, den heer H. Fernhout, die zich bereid had verklaard de tentoonstelling te openen. Men heeft dit jaar veel expo sities gehad, doch alle waren wel van een geheel anderen aard dan de bijbelten toonstelling, waaraan de Curiosa van de Provinciale Bibliotheek wel een bijzonder karakter geven. Spr. verzocht den burge meester de tentoonstelling te openen. De burgemeester begon met er op te wijzen, dat men hier bijeen is op uitnoo- diging van de afdeeling Middelburg van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, door welks arbeid ons land een zoo groot aan deel heeft mogen verkrijgen in hetgeen er over de geheele wereld verricht wordt, ter verspreiding van de H. Schrift. En dat is niet weinig. Naast de genootschappen in vele an dere landen, arbeidt het Nederlandsch Bijbelgenootschap, 8 November 1815 ont staan uit de vereeniging van 37 kort te voren opgerichte kleinere genootschap pen en zich ten doel stellend de versprei ding van den Bijbel in zijn geheel en in gedeelten zonder aanteekening of uit legging, binnen en buiten het Vaderland, in zonderheid in zijn overzeesche bezit tingen. Deze krachtige organisatie, tellende 269 afdeelingen en 24.692 contribuanten, ver wierf zich een groote plaats. Het Genoot schap verschaft den Bijbel en gedeelten daarvan in tal van formaten, lettersoor ten en banden, ook voor blinden en half- blinden, voor geringe prijzen. Aan be hoeftige personen, kerken, Zondagsscho len en vereenigingen, zoo noodig gratis. Het verspreidt per week ongeveer 1000 volledige Bijbels en 2000 bijbelgedeelten, grootendeels in Nederland. In Indië ge schiedt de verspreiding in 33 talen. Het Genootschap voorziet in de behoefte van de Nederlands sprekenden in België, Frankrijk, Argentinië, Zuid-Afrika, Rijn land en Westfalen. Het bereikt Leger en Vloot, ziekenhuizen en gevangenissen. De tentoonstelling zal nader bekend maken met het voortreffelijke werk. Van de waarde daarvan zijn alle aan wezigen ten zeerste doordrongen. Hoe groote beteekenis heeft de kennis van den Bijbel reeds uit algemeen cultureel oog punt. Wat een rijk bezit is de Bijbel, en kel al, als Boek van Wijsheid en van Schoonheid. En hoe gelukkig en verblijdend, dat er hier en daar erkenning komt van de ver arming in verstands- en gemoedsleven, veroorzaakt door het ontbreken van Bijbelkennis. Stel tegenover die te bejam meren armoede, de treffende waarde van Bijbelbezit en Bijbelkennis, voor taal en volksleven. Het Bijbelgenootschap doelt hooiger, dan al dit op zichzelf voortreffelijke. Het wil brengen en verspreiden, den Bijbel als boek van veel grootere, hoogere, die pere schoonheid. Als Heilige Schrift I Als het Woord van Godl Als openbaring van Wet en Recht, van Evangelie en Genade. Als openbaring van den weg van verlos sing, vrede en zaligheid. Dit Boek van troost, goudmijn van geestelijke, eeuwige, Goddelijke schatten, kome 'hier en elders door toedoen van het Ned. Bijbelgenootschap in veler han den. Het zal onder Gods zegen zijn loop hebben en doen 'hetgeen Hem behaagt. Moge deze tentoonstelling bevorderlijk zijn aan de opleving van veler 'belang stelling, ook in Middelburg e.o., voor den arbeid van het Genootschap, arbeid, die om het zoo eens te zeggen, inter-kerkelijk, in cordiale samenwerking wordt verricht en mede daarom een oase is te ac'hten op het terrein van de wel eens al te zeer versplinterde en verdeelde Christelijke actie. Met dezen wensch was het spr. een genoegen, deze tentoonstelling geopend te verklaren. Ds. Nolte 'bracht den burgemeester dank voor zijn 'hartelijke woorden en hoopte, dat God het werk zal blijven zegenen van het genootschap, dat nu 121 jaar zijn arbeid verricht. Hierna heeft ds J. E. Visser uit Dom burg toelichtingen gegeven over de inzen dingen van 'het Bijbelgenootschap en de heer H. Pieters over die van de Provin ciale Bibliotheek. In het bericht van gisteren staat een Amerikaansche legertaal. Dit is een type fout, het moet zijn negertaal. Salarisverlaging voor ambtenaren. Donderdag vergaderde de afdeeling Middelburg van den Algem. Ned. C'hr. Ambtenaarsbond, onder lei ding van. den voorzitter, dhr D. H. Loo- dewij'k. De heer L. Vermeulen, hoofdbestuurslid van den Bond, sprak over de komende salarisverlaging. Hij betreurt dat de re geering de aangekondigde verlaging niet eerst in de Centrale Commissie van Over leg heeft gebracht, doch direct in het po litiek overleg. Uit de door de regeering verstrekte cijfers blijkt, dat sommige groe pen ambtenaren relatief thans lager ge salarieerd zijn dan in 1914. Het aange kondigd voornemen der regeering is on- dertussc'hen besluit geworden en 1 Jan, 1936 zal 5 pet. salariskorting ingaan, wat circa f ll'/s millioen besparing geeft. Het voornemen om de eenjaarlijksChe pe riodieke verhoogingen 2-jaarl. te doen worden is intusschen opgeschort. Spr. behandelt verder de voorstellen over de z.g. jeugdsalarissen en de voorgeschreven korting toe te passen door gemeenten en provinciën. In sommige gemeenten be draagt de totaal toegepaste korting reeds 30 pet. en zoo onderhandelt men thans te Amsterdam over de 6e korting in drie jaren. Dit is geen aanpassing meer. Trou wens de regeering heeft niet toegestaan, dat er aan de aangekondigde salarisver laging werd getornd, terwijl dit stand punt niet is ingenomen bij de aangekon digde belastingverhooging en hier een gat in de begrooting ontstond, waar niets te genover staat. Er is niet te ontkomen aan salarisverlagingen als 's lands finan ciën dit eischen, en de kosten van levens onderhoud inderdaad naar beneden gaan. Als het maar niet omgekeerd gaat. Dat bij de cumulatie verkregen rechten een grootere plaats hebben, dan bij de sala rissen bet geval is, is velen een doorn in 'l oog. Als deze regeeringsmaatregelen het gevaar van devaluatie blijvend kun nen afwenden, is dit een offer waard en zullen de christelijke ambtenaren ook be reid zijn dit te brengen, wat niet weg neemt, dat wezenlijk overleg niet tot een paskwil dient gemaakt. Goes. Op Zaterdagmiddag a.s. zal al hier een bijeenkomst van de vereen, tot bevordering van de belangen der slecht- hoorenden worden gehouden. Tot deze bijeenkomst worden allen uit- genoodigd, die zich interesseeren voor het werk van bovengenoemde vereeni ging. Het doel van de bijeenkomst zal o.a. zijn te trachten tot de oprichting te komen van een afd. Goes en omstreken. Kapelle. In het lokaal Obadja kwamen de bewoners van de Nieuwe wijk, de Ju liana- en Wilhelminastraat gedoopt, in vergadering bijeen. De leiding van deze vergadering be rustte bij1 den heer B. de Jager, welke de vraag stelde: wat kan er gedaan worden, om de onbillijke straatbelasting te veran deren. Een voorloopig comité is gevormd dat bestaat uit de heeren J. A. Mol, C. W. Paardekoopejl, G. Veerhoek en B. de Jager. De heer De Jager wees op den zwaren druk welke er nu rust op de vele gezinnen welke aan deze straten wonen. Verschillende gezinnen voelen den geesel der werkloosheid. De Personeele Belas ting is ook voor deze woningen aanzien lijk gestegen en nu komt ook nog de straatbelasting welke in doorsnee f 8 f 10 bedraagt. De heer J. A. Mol begint bet ontstaan van het Nieuwe Bouwplan te ontvouwen. Het was in Maart 1925 dat door hem met den heer M. Staal deze grond werd aan gekocht. Het was in den tijd dat er veel gebrek was aan geschikt bouwterrein en de gemeente haast zou gedwongen worden om voor bouwterrein zorg te dra gen. Met den burgemeester is overleg gepleegd. Een straat door deze wijk aan leggen vóór er gebouwd werd, was een onmogelijkheid, omdat deze wel meer dan f 14.000 zou gekost hebben. Tenslotte werd overeengekomen met het gemeente bestuur een verharde weg aan te leggen. De heer J. E. Meeuse zegt, dat er met de eigenaars der panden geen rekening is gehouden noch overleg gepleegd om deze straat aan te besteden. Spr. advi seert te protesteeren tegen deze genomen besluiten. Ook is de belasting te hoog. De heer de Kruyter zag gaarne dat al lereerst werd behandeld: is de belasting rechtvaardig, is de heffing van de belas ting ook voor bet dienstjaar 1935 billijk te noemen, omdat er nog geen straat is, en bet wel 1936 zal worden eer het zoo ver is, en tenslotte is deze straatbelasting billijk. Is 10 pet. van de geschatte waarij de niet buitengewoon hoog? Spr. infor meerde naar Goes, dit is 3 pet. en Mid delburg varieert van 3 tot 4 pet. Dhr Meeuse kan het niet rechtvaardig noemen. Spr. wijst op de verschillende straten in Kapelle, welke vernieuwd en nieuw gelegd zijn in andere wijken. Wel ke verbeteringen werden niet aange bracht aan de Abdijstraat. Werden hier voor belastingen geëisebt? Immers neenl Verschillende personen voerden bet woord en achtten de heffing onbillijk en zeer boog. Tenslotte werd besloten om aan den raad der gemeente te verzoeken terug te willen komen op het genomen raadsbe sluit en deze heffing te verbalen op de gansche gemeente. Dan wordt dit bedrag gereduceerd tot enkele dubbeltjes. Een commissie werd gevormd; gehandhaafd werd de reeds bestaande commissie en daaraan toegevoegd de heer de Kruyter. Ingezonden Mededeeling. zen toestand in het kantoor van den sluis- meester binnengedragen. Geneeskundige hulp liet erg lang op zich wachten, aan gezien de dokter en de zuster beiden af wezig waren. Toen de dokter eindelijk arriveerde, is de man verbonden en naar zijn huis vervoerd met een ernstige hoofd en schouderwonde. De politie stelt een onderzoek in. lerseke, Smokkelen. Donderdag middag requireerde de marechaussee van Hansweert onder lerseke een particuliere auto, waarmede jacht werd gemaakt op een bewoner van Goes, die verdacht werd van smokkelen van sigarettenpapier. Op den Iersekschen Dam werd de verdachte aangehouden en meegenomen naar Hans- weert. De man had plm. 1000 boekjes sigarettenpapier bij zich. Proces-verbaal werd opgemaakt. Kampioen wedvlucht voor oude dui ven voor alle vluchten is geworden M. Bom; idem voor jonge duiven E. Everse. Men maakt ons opmerkzaam, dat de Woensdag verkochte oesterputten niet f 50.000 maar f 150.000 hebben gekost van aanleg. In de 70 jaren der voorgaande eeuw heeft Jhr Borel van den Haag een dijk laten leggen, die bij aanneming f 100.000 heeft gekost. Daarbij komt nog f 50.000 van aanleg binnendijks muren en vloeren en loodsen. In 1871 werden de de eerste pannen uitgelegd en om deze en zeeften met oesters in den winter te bewaren, werd deze put aangelegd. Domburg. Woensdagavond had alhier de derde lezing in dit seizoen plaats van de „Winterclub Domburg", waar als spreker optrad de heer Dr P. J. Bouman, leeraar aan de Hoogere Burgerschool te Middelburg, met als onderwerp „Wil son". Op talentvolle wijze teekende hij voor de pauze wijlen den president in zijn jeugdjaren als advocaat, leeraar, direc teur en president van een „college" en gouverneur van den Staat New Yersey. Na de pauze werd de tijd geteekend van zijn Presidentschap van de Vèreenig- de Staten tijdens den wereldoorlog, waar bij de beroemde „14 punten" duidelijk werden belicht. Ook zijn tragisch einde werd besproken en de redenen waarom hij zooveel teleurstelling moest ondervin den. De voorzitter van de Winterclub, de heer L. J. van Voorhuijsen, die den spre ker ook had ingeleid, dankte hem aan het slot van zijn zeer belangrijke voordracht, waarmee de aanwezigen met een harte lijk en langdurig applaus instemden. Donderdagavond had alhier in het lokaal „Rehoböth" een vergadering plaats van de afdeeling Domburg der Vereeni ging tot Chr. Verzorging van Krankzin nigen in Zeeland", Stichting „Vrederust". De voorzitter, de heer L. J. van Voort- huijsen, opent met gebed en het lezen van Joh. XV 115. Tot bestuursleden wor den herkozen de heeren S. de Pagter Wz., J. de Pagter Lz. en J. de Visser Sz. Na het verslag van den secr.-penningm., den heer J. de Visser Sz., die o.a. meedeelt, dat de afdeeling 100 leden telt, worden drie afgevaardigden gekozen naar de jaarvergadering op „Vrederust", n.1. de heeren B. Bakker, G. Provoost en K. Brou wer en tot hun secundi de heeren A. Francke Lz., P. van Keulen en J. van Ingezonden Mededeeling. 'n Erdal product Ovezand. Alhier is een bazarcomité op gericht onder voorzitterschap van Ds W. C. v. Burgeier, om op 1920 en 26 Dec. een bazar te houden voor het bouwen van een Chr. Vereenigingsgeboiuw. Hansweert. Ernstig ongeluk. Gistermiddag circa half twee had een ernstig ongeluk plaats op de Oostsluis wat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Werklui van den heer v. d. Straaten waren bezig met verwisselen der schui ven van de sluis, toen de bok, die daar bij gebruikt wordt, brak en alles neer viel. De arbeider C. Krombeen werd hier door ernstig getroffen en in bewusteloo- Eijzeren. Er wordt besloten ook nu weer een spreker te laten optreden om de be langen der vereeniging en Stichting te bepleiten en wel, als gewoonlijk, in de Hervormde kerk. Ditmaal is het de beurt van een predikant der Geref. kerk. Een der aanwezigen verzocht den voorzitter of hij als lid van het moderamen zou willen bevorderen, dat er bij de groote jaarvergadering op „Vrederust" luidspre kers geplaatst worden, omdat degenen, die achteraan zitten, de sprekers niet kun nen verstaan. Deze zegt dit toe. Na ver schillende mededeelingen gedaan en vra gen beantwoord te hebben, sl'.rt hij <ie

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2