Kerknieuws Onderwijs De wijziging der Warenwet. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen. Hun bevreemding is echter in de hoog ste mate gewekt door het feit, dat de re geering thans wel heffing van een retri butie van het bedrijfsleven voorstelt, doch tevens het voorstel doet, het element van bescherming van de eerlijkheid in den handel geheel uit de Warenwet en de daarop gebaseerde Koninklijke besluiten te doen vervallen. Geen teeltvergunning. Eeni- de voorgeschreven verlichting: W. B. te 1 De heer Art ia wil betere arbeids voorwaarden voor het P. T. T.-personeel. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Benschop, G. van Dop te Hierden. Te Zuidzande, A. Th. Stegenga, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Tjerkgaast, J. de Vos, cand. te Sneek. Bedankt voor Weert W. de Peer te Stevensweert. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Edam S. v. d. Wou den, prop. te Harlingen. D s J. H. C. I s r a 1. t Zondag over leed in het Diaconessenhuis te Utrecht Ds J. H. C. Israël, em. Ned. Herv. pred. wonende te Driebergen. Ds Israël was achtereenvolgens pred. te Maria Horebeeke en Sas van Gent in België, werd in 1887 benoemd tot pred. in N.O.I. Teruggekeerd diende hij de ge meente Hindeloopen, daarna weer Soe- rakarta en Semarang en tenslotte in Europa Leeuwen, Cleve (D.), Vaals, As ten en Hoogland-Eersel, waar hij in 1927 zijn emeritaat verkreeg. De heer P. G. T ij s s e n, voorganger van de Herv. Evangelisatie te Deventer, voorheen evangelist te Hansweert, hoopt 1 December a.s. te herdenken dat hij 40 jaar als zoodanig werkzaam is ge weest. Afscheid en intrede. Dr A. van S e 1 m s hoopt 8 Dec. a.s. afsoheid te nemen van de Ned. Herv. Kerk te H a n s w e e r,t en 15 Dec. zijn intrede te doen te Gulemborg. Zijn bevestiger is Prof. Dr A. M. Brouwer van Utrecht. «W jBÊtjL Verwijdering van leerlingen uit de eerste klasse Rijks H. B. S. In Juni 1935 heeft de minister van onderwijs te kennen gegeven, dat hij, ten einde tot vermindering van de kos ten der Rijks hoogere burgerscholen te komen, overwoog te bevorderen een aan vulling van het reglement dier scholen in dien zin, dat leerlingen der eerste klasse, die, na een jaar die klasse te hebben gevolgd, voor het onderwijs aan de school ongeschikt zijn gebleken en die, indien zij voor de tweede maal die klasse zouden doorloopen, vorming van een extra-parallelafdeeling noodig zou den maken, bij het einde van den cursus van de school moeten worden verwijderd. Aan de gemeente- en schoolbesturen is toen gevraagd ten aanzien van de leer lingen der eerste klasse hunner scholen voor gymnasiaal en middelbaar onder wijs, dezelfde gedragslijn te volgen ter besparing van kosten. Thans deelt de minister in de mede- deelingen van zijn departement mede, dat bedoelde maatregel voorshands niet zal worden toegepast, opdat deze materie in breeder verband moet worden bezien. BEZWAREN VAN DE MIDDEN STANDSBONDEN. De drie Nederlandsche Middenstands bonden hebben in een adres aan de Twee de Kamer en aan den Minister van Sociale Zaken medegedeeld, dat zij met bevreem ding en ernstige bezorgdheid kennis heb ben genomen, van het bij de Memorie van Antwoord op "Wetsontwerp 88 ingediende gewijzigde ontwerp van een Warenwet. Ziji achten zich verplicht aan die be zorgdheid uiting te geven, -opdat worde voorkomen, dat de keuring van waren ge regeld wordt onder voorwaarden, welke voor het bedrijfsleven ten eenenmale on aanvaardbaar moeten worden genoemd. Gaarne zijtn de Middenstandsbonden ten aanzien van het Wetsontwerp 88 in over leg getreden met de Commissie ex art. 17 der Warenwet, teneinde te onderzoe ken op welke wijze aan het vraagstuk der noodzakelijke bezuiniging op de keurings diensten een oplossing zou kunnen worden gegeven, waarbij de belangen van de volksgezondheid en van de eerlijkheid in den handel zoo goed zouden worden ge diend als in de huidige omstandigheden mogelijk is. Biji het gepleegde overleg is komen vast te staan, dat deze belangen beschouwd in verband met de onafwijsbare noodza kelijkheid eener zoover mogelijk gaande bezuiniging op het keuringsapparaat drieërlei vereischen, n,l.: a. Behoud van de Rijksbemoeiing met de warenkeuring en van de verplichte verdeeling van het geheele land in keu ringsrayons. b. Uiterste bezuiniging op het keurings apparaat door inperking van het aantal diensten, inkrimping van de werkzaam heid der diensten voor zoover mogelijk, aanpassing van de salarissen aan rijks- peil, enz. c. Waar door de Warenwet behalve de volksgezondheid ook de eerlijkheid in den handel wordt gediend, is voor de in standhouding van de warenkeuring in ge val van uiterste noodzaak een gedeelte lijke bijdrage van het bedrijfsleven in de kasten ter bescherming van de eerlijk heid in den handel te verdedigen, welke bijdrage zoo laag mogelijk gedifferentieerd naar het belang, dat de diverse bedrijven bij1 de warenkeuring hebben. Met voldoening hebben de Midden standsbonden geconstateerd, dat het ge stelde sub a. in het gewijizigde wetsont werp is verwezenlijkt. Zij vertrouwen, dat in de richting van het sub b. gestelde zoo krachtig mogelijk zal worden gewerkt. De drie Nederlandsche Middenstands bonden zijn van oordeel, dat een en an der voor het bedrijfsleven niet is te aan vaarden. Tegen de verwijdering uit de Warenwet van de bescherming der handelseerlijk- heid op zich zelf meenen zij zoo krachtig mogelijk bewaar te moeten maken. Zij achten geen motief aanwezig om re gelingen ongedaan te maken op het punt van normaliseering van kwaliteiten en van bestrijding van oneerlijkheid in den handel, welker totstandkoming jaren en jaren heeft gekost en welke door het bona-fide deel van het bedrijfsleven op den hoogsten prijs worden gesteld en on misbaar worden geacht. En in ieder geval achten de Midden standsbonden het onjuist aan het bedrijfs leven een retributie op te leggen waar in als gedeeltelijke bijdrage in de kosten der bescherming van de eerlijkheid in den handel in het uiterste geval zou zijn te bewilligen terwijl tegelijkertijd dit element uit de Warenwet geheel zou wor den verwijderd. Met aandrang verzoeken zij dan ook tot dit laatste niet over te gaan. Vreeselijk verkeersongeval. Twee dooden. Hedennacht te ongeveer 1 uur is op den Rijksweg tusschen Den Bosch en Grave een personenauto op een vrachtauto gebotst met buitengewoon ernstige gevolgen. In de personenauto, die in de richting Grave reed, bevonden zich Mr van Scher- penberg, advocaat en procureur, de heer Seeuwen, candidaat-notaris, de leerares Mej. Pfaff en de tandarts de heer J. Her- weijer, allen uit Nijmegen. De auto is opgevlogen tegen een stil staande vrachtauto, die rechts van den weg stond. De bestuurder heeft ge tracht de auto, die was verlicht, rechts te passeeren en kwam daardoor met het rechterachterstuk van den wagen in bot sing. Mogelijk heeft hij de vrachtauto voor een tegenligger aangezien. De gevolgen waren ontzettend. Beide wagens werden zeer ernstig be schadigd. De heeren Scherpenberg en Seeuwen waren op slag dood. De chauffeur van de vrachtauto, de heer Rosa uit Gouda, werd ernstig gewond evenals de inzit tenden van de personenauto Mej. Pfaff en de heer Herweijer. Medische hulp en de marechaussee wa ren spoedig ter plaatse om een onder zoek in te stellen. De gewonden zijn naar een ziekenhuis overgebracht. De toestand van den chauffeur Rosa is niet levensgevaarlijk. Voor het leven der beide anderen bestaat ernstig gevaar. Doordat de auto geheel in elkaar was gedrukt weet men niet wie de bestuur der was. Ambtenaar op heeterdaad betrapt. De ambtenaar ter gemeente secretarie te' Vierlingsbeek, J. van R., is wegens verduistering ten nadeele van de gemeentekas gearresteerd en naar Den Bosch overgebracht. Reeds geruimen tijd vermiste, naar de „Tel." meldt, de gemeente-secretaris, te vens gemeente-ontvanger, kleine bedra gen uit de kas. Zoo was er de vorige week een bedrag van f 130 te weinig. Daar het vermoeden bestond, dat v. R. zich hieraan had schuldig gemaakt, werd een list bedacht om hem te betrappen. Bur gemeester en secretaris deelden den amb tenaar mee, dat zij Vrijdag op reis gin gen en de zaken aan hem toevertrouw den. Er was een gaatje in 't plafond vlak boven de brandkast gemaakt, waarbij de politie post vatte. Toen v. R. nu Zater dag probeerde de brandkast te openen en zich geld wilde toeëigenen, kon de politie hem op heeterdaad betrappen. Gecompliceerde aanrij- ding. Drie gewonden. Gistermid dag is te Groningen een gecompliceerd ongeval gebeurd. Een bestelauto, bestuurd door den 21-jarigen v. W., botste met een vrij groote snelheid tegen een handkar aan, waarachter monteurs van het Elec- triciteitsbedrijf liepen. Het waren "de 46- jarige de J. en zekere T. De handkar schoof na de aanrijding ongeveer 20 M. vooruit en botste tegen den 37-jarigen wielrijder M. aan. Deze, alsmede de twee monteurs, wer den door de kar geraakt en min of meer ernstig gewond. De beide monteurs zijn in het Diaconessenhuis te Groningen op genomen; hier bleek, dat De J. er het ergst aan toe was, hij had o.a een her senschudding opgeloopen. Oplichter aangehouden. De Haagsche politie heeft aangehouden zeke ren G. G. E. J., oud 49 jaar, zich noe mende leeraar in de Fransche taal, waan voor hij echter de bevoegdheid mist. De man heeft getracht bij tal van notabelen in Den Haag en in Wassenaar gelden los te krijgen, naar hij zeide met het plan hiervoor een ambulance-auto voor Ab- sinië te koopen, welke hij dan aan het Roode Kruis zou willen afstaan. Bij het onderzoek is echter gebleken, dat er van een relatie met het Roode Kruis geen sprake was, zoodat men ver moedt hier met een poging tot oplichting te maken te hebben. De man was reeds eerder terzake van oplichting geverbali seerd, hoewel hij toen niet veroordeeld is. gen tijd geleden heeft te Oud-Beijerland een controleur van den crisis-opsporings dienst in samenwerking met de gemeen- te-politie proces-verbaal opgemaakt tegen den 50-jarigen D. V., wegens verkoop en in voorraad hebben van fruit zonder in het bezit te zijn van de vereischte teelt- vergunning. Ruim 45 ton fruit is toen in beslag genomen en overgebracht naar het gebouw van de Coop. Groenten- en Fruitveiling te Oud-Beijerland. Dit fruit is naderhand echter vanwege het betrok ken overheidsorgaan vrijwillig bij den heer V. teruggebracht. De rechtszaak moet nog in hooger beroep dienen. Jongen reed los op de fiets. Gistermiddag is de 14-jarige B. uit Laren (N.H.) te Hilversum het slachtoffer ge worden van een ongeluk. De jongen, die los op zijn fiets reed, verloor op een gegeven moment de macht over het stuur, juist toen van den ande ren kant een personenauto naderde. De fiets zwenkte naar links en reed tegen de auto aan, waarbij de jongen tegen den grond sloeg. Hij werd bewusteloos opgenomen en naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar de dokter een ernstige schedelbreuk con stateerde. Enkele uren later is de jongen overleden. Het verraderlijk littee- k e n. De politie te Enschedé zocht reeds langen tijd naar den mededader van een inbraak, welke een tijd geleden aldaar werd gepleegd en waarvan één verdach te, zekere Van der L., indertijd te Gronin gen is aangehouden. De naam van den tweeden verdachte was niet bekend, doch de politie beschikte over een duidelijk signalement, waarvan een litteeken over den neus en een zeer slecht gebit de voornaamste bijzonderheden waren. Gis teren nu bekeurde een agent van politie te Groningen een man, omdat deze zon der vergunning langs de straat liep te bedelen en liedjes te zingen. De man werd naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar bleek, dat hij onder een valschen naam in een logement daar ter plaatse vertoefde. Bovendien ontdekte de politie dat de man een sprekende gelijke nis moest vertoonen met den gezochten inbreker, wiens signalement men bezat. Hoewel de man ontkende iets met de inbraak te maken te hebben, zocht men verder en daarbij kwam aan het licht, dat hij wel omgang had met den anderen verdachte Van der L. De man is daarom op transport gesteld naar Enschedé, waar de politie de zaak nu verder zal uit pluizen. Goede vangst. Het blijkt, dat de politie te Lage Zlwaluwe met de arres tatie van den persoon, die alhier in de R.-K. kerk een offerblok lichtte en den inhoud daaruit ontvreemdde, een goede vangst heeft gedaan. De verdachte be kende reeds niet minder dan 11 dief stallen in verschillende R.-K. kerken in Noord-Brabant en N.- en Z.-Holland. Op zijn aanwijzing zijn reeds 2 offer blokken, resp. uit een R.-K. kerk in de omgeving van Oosterhout en uit de R.-K. kerk van Klundert teruggevonden. Jongetje verbrand. Heden morgen is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een schuurtje, gelegen achter de woning van den heer Balgooij te Oss, terwijl 4 kleine kinderen in de schuur aan het spelen waren. Toen de vrouw van den heer B. toesnelde om de kinderen te red den bleek een 5-jarig zoontje zoo ernstige brandwonden te hebben bekomen, dat hij vrijwel direct overleed. De 3 andere kin deren hebben geen brandwonden opge loopen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg beeft veroordeeld wegens: Als] bestuurder van een. motorrijtuig niet uitwijken naar rechts: J. P. te Mid delburg f 25 of 15 d. h. met toewijzing van de civiele vordering van getuige J. B. tot een bedrag van f 15. Als bestuurder van een voertuig niet tijdig verandering van richting aan geven: G. J. M. te Vlissingen f 2 of 2 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig rijden zonder lantaarns en (of) rood ach terlicht en (of) zonder dat het nummer met letter behoorlijk zichtbaar en verlicht is: E. E. S. te 's Gravenhage, A. G. te 's Heerenhoek, ieder f 5 of 5 d. h.; A. G. te Vlissingen f 10 en f 5 of 10 en 5 d. h. Alsi bestuurder van een motorrijituig rijden zonder spiegel: A. M. B. te Ber gen Op Zoom f 3 of 3 d. h. Als bestuurder van een rdjlwiel daarmede rijden zonder dat het is voor zien van ten minste één rem: J. K. te Vlissingen f 3 of 3 d. h. Als bestuurder van een rijtwiel rijden zonder ten minste één bel: A. P. A. A. B. te Kortgene f 2 of 2 d. h. Als bestuurder van een rijtwiel daarmede tusschen een half uur na zons ondergang en een half uur voor zons opgang over een weg rijden zonder voor geschreven lantaarn en (of) zonder een rood achterlicht of reflector: F. V. te Ovezande f3 of 3 d. h.; A. R. te Wol- faartsdijk f 2 of 2 d. h.; G. P. te Vrouwen polder,' G. A. te Middelburg ieder f3 of 3 d. h.; E. M. te Oostkapelle f3 of 1 w. t.sch.; W. N. te Hansweert f3 of 3 d. h. Aid bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden terwijl een of meer wielen is voorzien van gladde me talen band(en) smaller dan 10 cM: W. J. R. te Schore f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een rijtwiel op meer dan twee wielen daarmede over een weg rijden zonder voorzien te zijn van 's H. Arendskerke f5 of 5 d. h. Als bestuurder van een voertuig over een weg rijden zonder dat het is voorzien van ten minste twee een helder wit licht uitstralende lantaarns: J. J. te Golijnsplaat f 5 of 5 d. h. AIsi bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden zonder rijbewijs: A. v. R. te Amsterdam f 5 of 5 d. h.; A. W. te Goes f 3 of 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden zonder behoorlijke verlichting en (of) niet op de eerste vor dering van daartoe behoegde ambtenaren het nummerbewij's vertoonen: M. v. P. te Ierseke f 3 of 3 d. h.; M. B. te Rams- capelle f 2 of 2 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig rijden op zoodanige wijze, dat de veilig heid van het verkeer wordt in gevaar ge bracht: W. J. de J. te Groningen f 5 of 5 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: F. J. P. te Middelburg f 15 of 15 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen op eenigen grond die beplant is: P. Ph. te Schore f 3 of 3 d. h., met ontzegging van de civiele vordering van M. de K.; J. B. te Krabbendijke f 5 of 5 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn rijl den. over eens anders grond waarvan de toegang op blijkbare wijze is verboden: M. P. te Middelburg: Vrijspraak Als schipper niet in acht nemen de wettelijke voorschriften tot voorkoming van aanvaring of aandrijving- R. v. B. te Arnemuiden: f 5 of 5 d. h W D., ge- dom. te Travenmunde: Geen sliaf in ver band met de geringe beteekems van het feit. OVertr. Arbeidswet: A. V. te Hein- kenszand: f3 of 3 d. h.; E. A. S. te Goes f 10 of 10 d. h.; W. P. v. d. L. te Vlis singen f 10 of 10 d. h. Slager te Axel vrijgesproken. Voor het kantongerecht te Terneu- zen diende gisteren een merkwaardige zaak. Een tweetal controleurs van de Landbouwcrisiöwet waren per auto uit Den Haag gekomen om in Zeeuwsoh- Vlaanderen na te gaan of het vleeseh in den slagerswinkel van A. de R. uit A x e 1 wel van de vereischte goedkeuringsmer- ken was voorzien. Zij ontdekten verschil lende stukken varkensvleesch, die onge stempeld waren. Verschillende getuigen werden in deze zaak gehoord, o.w. twee rijksveeartsen en de heer Golsen, voorzitter van den Z.-Vl. Slagershond. In zijn requisitoir zei de ambtenaar, dat ihet geval zich hier heel anders laat aanzien, dan uit het proces-verbaal blijkt. Onwillekeurig komt de vraag op, of de heeren, die met hun auto's uit Den Haag komen, geen andere bezigheden hebben, nu zij zich ook hiermee gaan bemoeien. Vast kwam te staan, dat het vleeseh geen stempels bevatte', maar ook is gebleken, dat wat te Axel voorkwam, algemeen voor komt. Misschien hebben de crisisambte naren gedacht: Nieuwe bezems vegen schoon. Maar dn dit geval was het stof je, dat zij ontdekten toch wel wat erg klein. Spr. eischte het tiende gedeelte van de straf, die hij eerst meende te moeten toepassen, n.l. f 2.50 boete of 1 dag. hech tenis. D© verdediger, Mr P. G. Adriaanse, vroeg, waar de schuld niet is bewezen, vrijspraak. De Kantonrechter ontsloeg verdachte daarop van rechtsvervolging. De in b0r aak bijl Wilton Gisteren hebben de twee jeugdige inbre kers, die in den nacht van 21 op 22 Febr. j.l. in de in aanbouw zijinde kantoren van de N.V. Scheepswerf Wilton-Feyenoord te Schiedam uit een kluis door middel van een valschen sleutel f 38.000 hebben ontvreemd, voor derechtbank te Rotter dam terecht gestaan. Het waren een 19-jarige slagersknecht en een 18-jarige plaatwerkersmaat, welke laatste in de plaatwerkerijl van de werf de sleutel van de kluis had nageteekend. Zij bekenden beiden. Ook de vader van een hunner, een 58jarige bankwerker, die een deel van het geld had geheeld, be kende. De politie heeft f 31.000 van den buit in beslag genomen. Uit het verhoor bleek, dat de controle bij de werf bijzonder slordig was. De in brekers zijn zes uren bezig geweest. In dien tijd heeft de nachtwaker vijf kee- ren de ronde gedaan. De officier van Justitie eischte tegen de twee hoofdpersonen drie jaar gevan genisstraf en tegen den heler twee jaar. Uitspraak 3 December. TWEEDE KAMER. Begrooting Buitenlandsche Zaken. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft heden de begrooting van Buitenlandsche Zaken voor 1936 aangenomen met tegen 4 st. Tegen de Gommunisten en de heer Sneevliet. Begroeting P. T. T. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van het Staatsbedrijf der P. T. T. voor 1936. De heer de Visser critiseert de ar beidstoestanden van de arbeiders der P. T. T. Spr. dient motie's in: le Om het aantal arbeidscontractanten niet uit te breiden. 2e Om de 48-urige werkweek in te voe ren. De heer Schaapman wil meer con trole op hetgeen ter verzending door de post wordt aangeboden. De heer Sneevliet zegt, dat door de behandeling van het P.T.T.^personeel een slecht voorbeeld wordt gegeven aan de particuliere werkgevers. De heer Drop critiseert de houding van den Minister ten opzichte van uit zendingen van de V.A.R.A. op hoogtij dagen. Spr. heeft ernstige bezwaren tegen de radiö-controle. De heer Boon juicht de houding van den Minister toe waardoor een einde is gemaakt aan bevoorrechting van de V. A.R.A. De heer Teulings hoopt, dat een goede samenwerking tussohen radio en pers zal worden verkregen. De zendtijd behoort niet te worden ver vroegd. De heer L o u w e s waarschuwt er te gen plattelandskantoren te veel te sluiten wegens de belangen van het personeel. STEUN VOOR SPINAZIE EN RADIJSZAAD. DEN HAAG. Van officiëele zijde wordt medegedeeld, dat over eenigen tijd de afkondiging kan worden tegemoet ge zien van eenige ministeriëele beschikkin gen krachtens welke steun zal kunnen worden verleend voor de teelt van spi nazie- en radijszaad. Het ligt niet in 't voornemen over te gaan tot een rechtstreeksche steunverlee- ning aan de telers van bovengenoemde zaden, doch uitgaande van de omstan digheid, dat een contractsprijs van spi- naziezaad van f 16 per 100 K.G. en van radijszaad van f 26 per 100 K.G. mag wor den geacht nog juist de noodzakelijke productiekosten te dekken, zal aan de handelaren een toeslag kunnen worden gegeven wanneer uit door hen over te leggen bescheiden blijkt, dat de gemid delde verkoopprijzen voor de hoofdsoor ten van beide gewassen (de geselecteerde zaden blijven daarbij buiten bescherming) van dien aard zijn, dat zij niet in staat zijn deze prijzen aan de telers uit te be talen. Het bedrag der toeslagen hangt af van de hoogte van de als zoodanig vast te stellen gemiddelde verkoopprijzen. Ir Van der Plassche. DEN HAAG. De Minister van Sociale Zaken heeft alsnog benoemd tot lid van de „Rijkscommissie inzake het vraagstuk van de werkloosheid onder de jeugd", den heer ir. A. W. van de Plassche, inspec teur van den tuinbouw en het tuinbouw- onderwijs, bij het departement van land bouw en visscherij. N.V. Billiton Mij. DEN HAAG. Naar wij vernemen zal de N.V. Billiton Mij. op 3 Dec. a.s. een interim dividend van 3 pet. betaalbaar stellen op rekening van de winst over 1935. Op de aandeelen der eerste rubriek zal derhalve worden betaald een bedrag van f 30 f 49.60 f 79.60 en op de aandeelen der tweede rubriek een bedrag van f 30. Arbeid door vreemdelingen. Aanvragen voor verlenging van vergunning. DEN HAAG. De directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling maakt bekend, dat aanvragen om verlenging van vergunning ingevolge de wet van 16 Mei 1934 (Staatsblad 257) tot het doen verrichten van arbeid door vreemdelingen, tijdig, d.w.z. uiterlijk op 10 December a.s. zij bem moeten worden ingediend. DO ver lenging kan per brief worden aange vraagd, onder vermelding van het num mer der vergunning en den naam van den vreemdeling. Voor tijdige afdoening van aanvragen welke na 10 December worden ingezon den kan niet worden ingestaan. Auto door een tramtrein gegrepen. SOEST. Hedenmorgen passeerde alhier de 48-jarige heer H. Hofman te Soest met zijn auto den onbewaakten overweg aan den Veldweg. Hij schijnt geen aandacht te hebben geschonken aan den naderen den tramtrein, die uit de richting Utrecht aan den linkerkant van den heer H. na derde, hoewel de tramtrein doorloopend een belsignaal laat hooren. De auto werd door de locomotief gegrepen en ongeveer 50 M. meegesleurd. De heer H., die alleen in den wagen zat, werd zeer ernstig ge wond. Brandstichter aangehouden. KLUNDERT. Toen gisteravond de fami lie Voogt uit Klundert naar de kerk was, hebben ongenoode gasten zich toegang tot de woning verschaft. Nadat zij enkele kasten hadden opengebroken, staken zij de huiskamer in brand en namen de vlucht. De brand werd door voorbijgangers ont dekt en kon direct worden geblucht. Met behulp van een politiehond werd een onderzoek ingesteld, waarna zekere de V. werd gearresteerd en bekende, zich aan de brandstichting te hebben schuldig ge maakt. Vermoedelijk wordt met deze arrestatie meer licht gebracht in soortgelijke ge vallen, waarvan men de daders niet kon achterhalen. Een noodlanding. Militair vliegtuig vernield. BILTH0VEN1. Hedenmorgen te om streeks half 11 heeft een militair vlieg tuig uit Soesterberg, de 489 P.R.S., in de nabijheid van den spoordijk een noodlan ding gemaakt. Het toestel dat met den neus in een aardappelland terecht kwam, is bijna geheel vernield. De machine we^d bestuurd door den luitenant-vlieger G. v. Dijk, terwijl zich tevens in het toestel bevond de heer T. A. H. M. Jansen. De bestuurder was tengevolge van oen mo-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3