4' Uit de Provincie Eindelijk vereenigd. xxvni. Zoeklichtjes. Terwille van de commerciëele relaties kan over die bezwaren niet worden heen gestapt. Die relaties hebben bovendien allerminst geleden, doch zijn aanzienlijk toegenomen. Omtrent den Volkenbond zal spr. niet in herhalingen vervallen. De Vol kenbondsgedachte beantwoordt aan de hoogste religieuse gevoelens. Het antwoord op de protestnota van Italië is nog niet opgesteld. Voor het afbreken van de diplomatieke betrek kingen met Italië gevoelt men te Ge- nève niet veel. Het wetsontwerp komt vanmiddag 1 uur in stemming. Arbitrage landbouwbedrijf In Zeeland. Prof. mr G. W. de Vries, door den minister van landbouw en visscherij be noemd tot arbiter in het arbeidsgeschil in het landbouwbedrijf te Nieuw- en St. Joosland, heeft voor het tijdvak 4 November 1935 tot 1 Mei 1936 het dag loon der volwaardige losvaste landarbei ders voor gewone werkzaamheden vast gesteld op f 1.80 en voor zwaar werk (hooien, kantensnijden en dorsohen) op f 2.25, met handhaving van de tot nu toe gebruikelijke werktijdenregeling. Provinciaal Wegenonderhoudsfonds. De aan de Prov. Staten ter vaststelling aangeboden begrooting 1936 van het Wegenonderhoudsfonds geeft voor den gewonen dienst in ontvang en uitgaaf een eindcijfer van f77.947. Op den kapi- taaldienst komt o.a. een batig slot, over te brengen naar den volgenden dienst, voor van f37.972,31. Middelburg. De Langeviellevesl weer ij s b a a n. B. en W. stellen den Raad voor om voor het winterseizoen 1935/1936 de vest tusschen de Seisbrug en de Langeviele-buitenbrug wederom te verhuren aan de Middelburgsche IJsclub en wel voor f75. Verbetering waterleiding buizennet Als onderdeelen eener al- geheele vernieuwing van de transport-lei ding voor duinwater van Oranjezon naar Middelburg werden in 1933, 1934 en 1935, resp. 4200 M., 1000 M. en 3640 M. ver nieuwd en gelijktijdig van 200 tot 250 M. verzwaard. B. en W. zouden in 1936 het laatste gedeelte der bedoelde leiding, lang 1650 M., willen doen vernieuwen en verzwa ren, waarvoor f 15000 noodig zal zijn. B. en W. stellen voor deze f 15000 beschik baar te stellen en daarvoor een leening ten laste van het Waterleidingbedrijf aan te gaan. Het ligt in de bedoeling om, met het oog op de belangen van het verkeer, met de uitvoering der werken reeds in het voorjaar van 1936 een begin te doen maken. i Gevonden voorwerpen. Ceintuur, Verdonk, Heerenstraat H 147; Rijwielpomp, Jansen van Rozendaal, N. Oosterschestr. N 103; Boekje, Consistorie Lutherschekerk, Bree; Overall, Polder man, N.-Vliss. weg E 203; Belastingmerk, B. v. P.; Hangslot, Visser, Heerenstraat H 145; Poesje, W. Maas, Hendrikstraat W 16; Kinderport., J. Verduin, Veersche- singel S 127; Zilv. Dameshorloge, L. Min derhout, Zuidstr. Westkapelle A 33; Man chetknoop Louwerse, Schroeweg V 35; Bezem, J. Geldof, Beenh. singel K 72; Stempelmerk, A. Kraak, Volderijlaagte M 128; Pijp, J. Jansen, Heerengracht M 38; Gehaakte muts, Fondse, Korte Geere K 363; Kindermuts, Bouwens, L. Gort straat I 325; Haarkam, Freekenhout, Been houwerssingel K 69a; Vulpen, Van Varik, St.-Janstraat H 195; Heerenhandschoen, Melse, Rouaanschekaai G 159; Zwarte muts, Klerk, Beddewijkstr.; Alpenmuts, K. A. v. d. Moore, Oude Vliss. weg E 236; Jongensjas, J. de Visser, 't Zand Bree- weg B 198; Rijwieltaschje, Piet Feij, K. Geere K 367; 2 teeken driehoekjes, J. Snijders, Smidsbolwerk; Autoped, Wed. Kat, Wal, B 44; Stuk bont, W. Cornelisse, K. Delft F 20; Snoer Koralen, W. Haai man, Heerenstraat H 172; Dameshand schoen, Wissekerke, St. Sebastiaanstraat L 177; Psalmboekje, F. A. Coninck, Wijn gaardstraat L 160; Zilv. Rozenkrans, J. Gillissen, Baation N 58; Vulpotlood, B. v. P.; Wollen deken, Gem. veldwachter, 't Zand, N. Vliss. weg; Damestasch met inh., L. Schroevers, Arn. Voetpad T 90; FEU I LLET^OTL Een verhaal uit het vroegere Rusland. 64.) (Slot.) Twee maanden zijn voorbijgegaan. Do zomer ie heen en de zachte Augustus^ koeltjea zweven over de verdroogde vel den. De oude woning van den heer van Go- rochino is vernieuwd, en door den ad miraal aan zijn zoon gegeven. Serge en Mila bewonen het voorvaderlijk kasteel. De admiraal herstelde niet, maar moest zijn ontslag vragen. Hij bracht den zo mer bij het jonge paar door, en Serge heeft door trouwe zorg zijn hart gewon nen. Toch vond hij slechts een betrekkelijke rust, want de strijd tusschen Carl Gar- litch en de boeren duurde voort, en het was moeilijk beide partijen het hoofd te bieden. Reeds veel göeds is door Serge en Mila gedaan op het dorp, en groote plannen bestaan er voor de toekomst. Pavloucha, Mandje, Arnoldus, Gravenstraat I 291; Kindertaschje, Dirven, Oud. Arn. pad T 135; Boodschaptasch, Schotel, Molenberg G 86; Regenjas (grijs), C. Marijs, Wil- helminastraat W 84; Rijwielsleutel, C. de Valk, Damp. straat Q 205; Paar Dames handschoenen, B. v. P.; Huissleutel, B. v. P.; Pakje aluminimum plaatjes, B. v. P.; Schooltasch, Rechtsteiner, L. Giststr. (Winkel); Damestasch met inh., Conse- mulder, Seisplein Q 291; Ceintuur, Graaf- huis, Bogardstr. D 34; Bruine muts, Boel, Bellinkstr. (boven ijkkantoor). 10-jarigbestaanChris- .telijke Middenstandsver. Dinsdagavond werd in St Joris het 10- jarig bestaan der Ghr. Middenstandsver. herdacht. De voorzitter, notaris J. Terp stra, opende de vergadering en las uit Exodus het bevel Gods aan de Israëlieten: Zeg dat zij voorttrekken. Dit woord bracht hij over op den arbeid der nu jubileerende vereeniging. Vervolgens heette hij de le den met hun dames, den spreker burge meester D. Huinink te Veere, de afgevaar digden van Vlissingen en dhr Ghr. de Bruin, die eenige voordrachten ten beste zou geven, welkom. Door dhr G. J. Booster, secretaris, werd gememoreerd wat in de afgeloopen tien jaar de vereeniging passeerde; hij wees op het nut en de beteekenis van een Ghr. Mid'denstandsvereeniging en de taak die voor den Ghristelijken Middenstander is weggelegd. Alleen door aaneensluitend samenwerken is hier wat te bereiken. Dhr P. I. Hamming, feliciteerde na mens de Vlissingsche vereeniging. Burgemeester D. Huinink te Veere sprak daarna over: „Beter zes dan tien". Hij hoopte met zijn opwekking vele Christen- middenstanders te bereiken. Het is niet zijn 'bedoeling een raadseltje op te geven. Hij wijst op de beteekenis1 van het vierde gebod uit de Wet der Tien Geboden en gaat de sabbathviering van de oude cul tuurvolken na en wijst op de aanvaarding van de zevendaagsche week op bijna de geheele wereld vanaf het begin onzer Chr. jaartelling. Voorts gaat hij de verschillen de opvattingen omtrent de viering van den rustdag na, zooals ook de Roomsche en het standpunt van den tegenwoordigen Paus. Gods scheppingsordinantie van zes dagen werken, wordt gevolgd door de eveneens Goddelijke ordinantie om den zevenden te rusten. Een regeling om den tienden dag te rusten gaat in tegen Gods gelbod. Wat heeft dit den Christen-midden stander te zeggen? Dat hij in al zijn ge dragingen zich laat gezeggen door het Ge bod Gods. En niet alleen ten opzichte van den rustdag. In heel zijn levensopenbaring zij hij een Christen. Ook in zijn organisa- tie. Door dhr de Bruin werden eenige hu moristische stukjes voorgedragen. D'e voorzitter kon wijzen in zijn slot woord op een geslaagden avond. Hij wek te de leden op zich voor den vereenigings- ar'beid te geven. Over vier weken zal er een praatavond wórden gehouden en dhr J. Baan refereeren. Bijbeltent o onstelling. Een buitengewoon belangwekkende ten toonstelling zal morgen hier ter stede geopend worden, waarvoor, naar wijl ho pen op de belangstelling van het publiek niet te vergeefs een beroep zal worden gedaan. Het betreft hier een expositie van de meest uiteenloopende soorten Bij bels, in het bezit van of uitgegeven door het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Er is wel heel wat interessants te zien. Behalve de „gewone" uitgaven vindt men er diverse Indische editie's in niet minder dan 31 verschillende talen. Verder merken we nog op een geheel geschreven Bijbel, een Bijbel niet grooter dan 1 kub. cM, het Nieuwe Testament met de brief aan de Laodicensen (een apocrief geschrift, naar aanleiding van een plaats in Golosse (4 16) onstaan), onder scheidene jeugduitgaven enz. De Provinciale Bibliotheek was verder zoo welwillend baar collectie zeldzame Bijbelexemplaren voor deze tentoonstel ling af te staan. De tentoonstelling, die Donderdag door Burgemeester Fernhout zal worden ge opend, is voor1 iedereen gratis toegan kelijk. Vlissingen. Geen 5, doch 21/* pet. B. en W. stellen den raad nog voor, nu de Minister van Binnenlandsche Zaken die nu nog in Petersburg studeert, hoopt eerlang in dezelfde school onderwijzer te zijn, waar hij leerling is geweest. Met weemoed heeft zijn moeder de inrichting van mevrouw Krestof verlaten, om in haar dorp terug te keeren, waar zij op verlangen van Serge bdjbelvrouw is ge worden. Soms gaat de kleine Machenka mede en past op paaxd en wagen, terwijl zij het Evangelie in de huizen aanbiedt. Tatiana is hier goed op haar plaats. Daar Mila niets van de huishouding weet, verzocht zij haar daarvoor te zor gen. „Ludmila Andrevna is waardig onze meesteres te vervangen", zeide zij tel kens, „en ofschoon haar haar zoo blond is als dat van de oude dame donker was, toch zijn de harten dezelfde. Mijn jongo meester weet wel wat hij doet." Mila en haar echtgenoot denken den winter in Petersburg door te brengen, en Serge zal weer dienst doen. Nu is de wensch van Serge vervuld. Hij staat typ den heuvel, Mila naast hem en samen staren zij op het schoone schouwspel, dat zich aan hen voordoet. D'e ondergaande zon, de goed gevulde wa gens, die met hun vracht levensmiddelen terugkeeren, de zingende landlieden, die thuis komen, alles heeft beteekenis, in alles is schoonheid. vla Gedep. Staten gemeld heeft, dat hij 'n korting van 2pet. op de salarissen van burgemeesters, secretarissen, ontvan gers, wethouders en ambtenaren van den burgerlijken stand, gewenscht acht, ter wijl Gedep. Staten aanvankelijk 5 pet. hadden aangeraden, met 2*/s pet. accoord te gaan. Goes. Door het bestuur der Ghr.-Hist. Statenkringvereeniging „Goes" is kort ge leden besloten een cursusvergadering te organiseeren, teneinde den leden meer kennis bij te brengen omtrent de geschie denis der TJnie en haar beginselen. De eerste vergadering, welke stond on der leiding van Ds Steinz en welke ge houden werd op 16 November j.l. was be zocht door een twintigtal dames en bee- ren uit diverse kiesvereenigingen. Ais spreker trad op de heer van der Wart, lid van Ged. Staten te Goes, die een in leidende beschouwing hield over het ont staan der Ghr. partijen in het algemeen en de G.H. Unie in het bijzonder. Na deze inleiding werden eenige vra gen gesteld en beantwoord. D'e e.v. bijeenkomst werd bepaald op 7 December a.s., waar alsdan de heer de Looze hoopt te spreken over art. 1 en 2 van het program. Hansweert. Op de Westerschelde had een aanvaring plaats tusschen het sleep- schip Wilad, schipper Kielen, en een le dige van Londen komende zeelichter. De Wilad werd zoodanig beschadigd, dat het schip is gezonken. De bemanning kon ge red worden. Het schip is geladen met kolen van D'uitschland naar Antwerpen. Rilland-Bath. Smokkelaars. Dat ook hier de smokkelhandel nog welig tiert, bleek gisteren opnieuw. In den naoht van Vrijdag op Zaterdag j.l. werd door de ambtenaren van Woensdrecht een partij margarine en suiker in beslag genomen in den Anna-Mariapolder, wel ke werd vervoerd door een inwoner uit Santvliet (B.). In den nacht van Maan dag op Dinsdag had een treffen plaats tusschen smokkelaars en de rijks- en ge meentepolitie alhier en rijksambtenaren te Bath en Krabbendijke, in den Kreek- rakpolder alhier. Twee smokkelaars, een zekere P., wonende in den Verduinpolder in de gemeente Woensdrecht en G. Z., wonende in den Anna-Mariapolder al hier, werden door de politie gegrepen, Z. niet eerder dan nadat verschillende waar schuwingsschoten waren gelost, waarop hij zich in de schorren had verborgen, waar hij later werd gevonden. Een partij sigarettenpapier welke in de omgeving in een schuurtje op het erf vau Z. werd gevonden - werd in beslag genomen. Pro ces-verbaal kon tegen Z. worden opgemaakt wegens verboden nederlage en weigering om gehoor te geven aan de sommatie om te blijven staan voor visi tatie. Kapelle. Onder voorzitterschap van den beer A. de Schipper kwam de Land- bouwvereeniging in openbare vergadering bijeen. De voorz. heet de opgekomen leden wel kom; bij' had gaarne van de 153 leden er meer gezien, vooral in verband met be spreking aankoop van kunstmeststoffen. Toch constateert spr. hieruit het vertrou wen dat er in bet bestuursbeleid is. Een drukke bespreking werd gevoerd over den aankoop van kunstmeststoffen campagne 1936. Besloten werd het bestuur vrij man daat te geven om tot aankoop over te gaan. De voordeeligste manier zal gevolgd worden. De aankoop zal plaats hebben in de eerste helft van Januari, levering de tweede week in Februari. Kaarten wor den ingewacht voor bestellingen eind De cember. Aangenomen werd het bestuursvoorstel aankoop superphosfaat om alleen die te nemen van 17 pet. en die van 14 pet. en 20 niet, in verband met het kwantum dat dan kan aanbesteed worden. De voorzitter deelt mede, dat het los sen is opgedragen aan de ploeg van Jan Veerhoek Jacz., als zijnde de laagste in schrijver voor 4 ct. per baal. De analyse, aldus de voorzitter, van het laatste geleverde Kalizout, voldeed aan den eisch. De super was 15,94 inplaats van 17 pet., waarvoor is terugbetaald. Herkozen werden de aftredende be stuursleden A. Nieuwdorp en C. Zegers. De seer. D. Ganseman deed verslag van het aardappelproefveld aangelegd door het bestuurslid G. Ossewaarde, waaruit „Mila! hoe goed is God voor ons ge weest I Ik vrees dat wij niet dankbaar ge noeg zijn!" „De Heer beware ons voor zelfzucht", was haar antwoord. „Dat doet Hij! Maar, zie eens naar die twee zwarte punten - zijn het niet twee rijtuigen?" „Ja, zij zijn het!" De Istinefs, ook Dimi- tiy Bronitzki en Bibleisky werden ver wacht. Hlet zou een feestelijke dag zijn. Om zijn vestiging te Gorochino te vieren, had Serge het geheele dorp ter maaltijd genoodigd, en daarbij eenige vrienden uit Petersburg, opdat zij zich met hem zouden verheugen. Dten volgenden morgen vertoonden zich vele kopjes voor de ramen, om de ver moedelijke weersgesteldheid te onderzoe ken. Tot algemeene blijdschap scheen de zon. Te twee uur kwamen de meeste feestvrienden aan. D'e mannen in het zondagskleed, de vrouwen in de nationale kleederdracht, de kinderen in roode hemdjes met net gekamde en helder ge oliede haren, namen plaats aan de lange tafels, die voor hen op het gras waren aangericht. Onder aan de breede stoep was een soort koepel, waarin Mila onophoudelijk thee schonk. Serge zag toe of allen goed bediend werden, en had een woord voor bleek, dat de A.S.F.-korrels het grootste winstcijfer behaalden. De secr. hoopt dat in het vervolg dit nog eens zal gedaan worden door Ossewaarde, maar dan on der toezicht van het bestuur. Hierna sluiting. lerseke. Utslag competitiewedstrijd van den Zeeuwschen Dambond, Goes II lerseke I: L. DekkerG. O. Veenendaal 11, G. SchrijverA. Goeman 02, P. v. d. LooP. Flikweert 20, G. Karelse D. v. Boven 02, A. H. Hoogesteger J. de Putter 02, J. de JongeA. Oom 20, H. SteinmeyerM. Verweys 02, P. KaufmanP. v. Anrooy afgebr.; A. RemeijnseG. v. d. Endt 02, P. W. BliekM. Huis soon 20. Borssele. Dinsdagmiddag had het zoontje van dhr L. N. het ongeluk van een ongeveer 3 M. hoog afdak te vallen. Bloedend en met veel schrammen en ge scheurde lip werd de knaap binnen ge. dragen. Na door den geneesheer behan deld te zijn mocht de knaap naar huis worden gebracht. Ooudelande. De oudste ingezetene on zer gemeente, de 89-jarige Mej. J. Tol manRoozendaal, werd hedenmorgen dood in haar bed gevonden. De overle dene was ver buiten onze gemeente be kend als „Kobatje". Koudekerke. Dinsdagavond hield de afd. van den G.B.T.B. alhier haar eerste wintervergadering, waarin als spreker optrad de heer A. Hofstra, leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Goes. Spr. begon met de „voetziekte dei granen" en wees er op, hoe men daarbij te maken heeft met een tweetal zwam men, n.l. Ophiohulus graminis, de tar- wehalmdooder en Gercosporella herpotri- choides, de veroorzaker van de oogvlek- kenziekte. De laatste jaren is aller belangstelling op de voetziekten gericht, omdat zij een zeer groote invloed hebben op de op brengst, en de uitbreiding dezer ziekten werkelijk niet gering is. Ziet men de tarwehalmdooder niet eer der dan Juli, de oogvlekkenziekte ziet men van November af. De eerste ver spreidt zich van Augustus tot September, de laatste verspreidt zich altijd. Als bestrijdingsmiddelen event, voor behoedmiddelen tegen deze ziekten noem de spreker: laat zaaien; geen granen en grasland als voorvrucht; een pH van omstreeks 5,2 of een kalktoestand van 15 in het bodemvacht; een goede struc tuur van den bodem. De brandziekten der granen, veroorza ken ook nog belangrijke schade aan den oogst zijl het dan ook niet in die mate als de voetziekten. Het voorkomen in het bij zonder van stuifbrand in een bepaald tar- weras was bet vorig jaar zoo erg, dat er nagenoeg niet één perceel van kon worden goedgekeurd voor zaaizaad. Tegen steen zoowel als stuifbrand zijn afdoende mid delen bekend. Spr. behandelde de om- schepmethode met verschillende chemi sche middelen en bet ontsmetten met warm water tegen stuifbrand. Vooral bierbijl wees hij er nadrukkelijk op, dat men terdege moest toezien, dat bet water, waarmee men tarwe tegen stuifbrand ont smet, een temperatuur moet hebben van 53 gr. C., niet hooger doch ook niet lager. In bet eerste geval wordt met de zwam ook de kiemkracht gedood, in het twee de geval helpt bet niets en kan men de moeite veel beter sparen. De strepenziekte van de gerst is ook nog een te vaak voorkomende ziekte, die op afdoende wijze met germisan of ceresan is te bestrijden. De omschepmethode, wel ke ook wordt toegepast voor de bestrijding van steenbrand in tarwe. Vervolgens werden nog eenige aardap pelziekten behandeld waarvan in de eer ste plaats de Alternaria. D'e laatste tijd komen in sommige partijen aardappelen knollen voor, in 't bijzonder in Bintjes en Eigenheimers, waarop donkere inge zonken vlekken voorkomen. De vlekken zijn onregelmatig rond van vorm, scherp begrensd, donker, en niet diep in het vleesch ingezonken. Tijdens den groeitijd vinden we op de bladeren scherp be grensde zwarte vlekken met hierin con centrische rimpelingen. Aan deze ziekte is tot nu toe weinig aandacht geschonken, vermoedelijk omdat deze ziekte verward werd met Phythophthora. Het is vorig jaar wel uitgekomen dat van een partij aardappelen, die voor pootgoed waren ieder. De dienstboden gingen af en aan, en droegen de spijzen, die de Russische boeren het best smaakten. „Wij danken u, moedertje, wij danken u, vadertje", klonk het naar Russisch gebruik. Eén ding was uitgesloten: de sterke drank. In plaats daarvan had men ander dranken, fijner, smakelijker, maar on schadelijk. Toen allen verzadigd waren ging Serge op een hoogte staan, en sprak hen toe; hij dankte voor de ontvangst hem en zijn jeugdige vrouw bereid, en verzekerde hun, dat zij de beste gevoelens van wederkeerige belangstelling tusschen het kasteel en de hutten wenschten te zien. Hjj predikte opnieuw het oude doch nooit verouderde Evangelie; het was geen redevoering, het waren enkele goed ge kozen woorden uit het hart, die den weg naar het hunne vonden, en menigeen troffen, die den voet had gezet op den kwaden weg. Na Serge sprak de heer Istinef, naar wien geluisterd werd met die belangstel ling, welke al wat nieuw is inboezemt. Zij waren verwonderd, dat een ander dan hun eigen ambachtsheer de blijde boodschap des Evangelies bracht. De zon daalde ter kimme. Trophimitch Ik had gisteren toch wel even mede lijden met de N.S.B.-leden in de Staten toen ze op bevel van hoogerhand hun confectieverklaring inzake een punt waarover de Staten niets te zeggen heb ben, moesten afleggen. De heeren hebben natuurlijk het dwaze en belachelijke van hun optreden best gevoeld. Ze hebben heel goed begrepen, dat het Zeeuwsche publiek van de Staten leden verwacht, dat ze de belangen van de Provincie zullen behartigen inplaats van zich aan dergelijke operette-voorstel lingen te buiten te gaan. Maar ze hadden geen keus. Als Mussert beveelt, dan hebben de „kameraden" te zwijgen of te spreken of weg te loopen, en zich voor 'toog van heel de provincie belachelijk te maken, al naar het gevalt. Ik sympathiseer niet met het optreden van onze N.S.B.-ers. Maar ik had toch even met ze te doen, toen ze op hoog bevel in 't publiek zoo'n dwaas figuur moesten slaan. Gelukkig maar, dat de zaken evengoed behandeld worden of de heeren meedoen of niet. OPMERKER. verkocht, slechts één vijfde deel kon wor den geplombeerd), omdat de rest door deze ziekte was aangetast. Nadat nog een en ander over de Rhi- zoctonia was behandeld, waarbij de spre ker er weer met nadruk op wees boe deze ziekte te bestrijden is, en enkele gestelde vragen waren beantwoord, dankte de voorzitter, de heer Simonse, den spreker voor de leerzame en onderhoudende wijlze waarop hij een en ander had naar voren gebracht. Domburg. De laatste dag van de alhier in de Ned. Herv. Kerk gehouden Bijbel- tentoonstelling is voor het comité een groot succes geworden. Vooral des avonds was bet kerkgebouw flink gevuld. Na een uiteenzetting van het tentoongestelde door Ds Visser, zong de gemengde zangvereen. „Volharding leidt tot het doel" enkele lie deren, waarna gelegenheid was om de vele Bijbels te bezichtigen. Hierna sprak Ds van Dijken uit Oostkapelle een toepasse lijk woord, waarna men wederom kon ge nieten van een viertal op voortreffelijke wijze ten gehoore gebrachte liederen door de zangvereeniging. Het slotwoord en het dankgebed werd uitgesproken door Ds Queré. Hoek. Vanwege de N. S. B. werd al hier een vergadering belegd in de boven zaal van het café van den heer Nieuwe- link. Spreker was de heer van der Stedt uit IJmuiden. Het regeeringsbeleid werd op minach tende wijze aan de kaak gesteld. Vooral de ministers Colijn en Deckers moesten het ontgelden. Er kon nog al wat op door. Men was maar op een afgelegen dorp in Zeeuwsch-Vlaanderen. Een der aanwezigen vroeg den spr. namen te noemen van de personen, die 30,000 pensioen hadden, waarover hij gesproken had. Het antwoord was: „Iden- burg". De vrager merkte op, dat deze overleden was het dus een blaam wer pen was op één onzer beste vaderlanders na diens dood. Spr. mompelde nog zoo- wat van: „Ook Schokking heeft wel een 25.000 gulden pensioen". Toen de vrager aandrong op het noemen van meerdere namen, daar spr. in het meervoud gespro ken had, was het antwoord: „Als ik je adres mag hebben, stuur ik ze wel over de post, want er zijn er genoeg." Ook verschillende andere vragen wer den hem gesteld waarop hij geen afdoend antwoord wist te geven. Vermoedelijk had de spreker gedacht in 't achterland van Vlaanderen met het onderwerp: „Gezouten en ongezouten waarheden over bonden en bonzen" meer propaganda te kunnen maken. Dit is hem slecht bekomen. Geen enkel nummer van „Volk en Vaderland" werd verkocht en de collecte die men wilde houden, viel in 't water doordat de aan wezigen de zaal verlieten zonder ook maar één cent te offeren voor de beweging. Alhier wordt vanwege „Het Groene Kruis" door Dr Leenhouts een cursus ge geven in „Eerste Hulp bij ongelukken (E.H.B.O.). Een vijftigtal dames en hee ren nemen hieraan deel. kwam toen vooruit, en het grijze hoofd buigende sprak hij bewogen: „Vergun mij, Uwe Edelheid, dat ik u in naam van allen dank! De Heer zegene u niet enkel om de aardscheo gaven, waarmede gij ons hebt overladen, maar vooral om het hemelsche brood, waar mede gij onze zielen hebt gevoed. Kin deren is dit ook uw overtuiging?" „Gewis!" antwoordde men eenstemmig. Toen wierp hij zijn muts in de lucht. „Lang leve Serge Batourine en zijn echtgenoote!" riep hij uit, en de menigte herhaalde die woorden. Beiden dankten met glimlach en gebaar. „Nu wensch ik", sprak Serge, „dat gij een anderen wensch uitspreekt voor den voorspoed en het geluk van ons land. Lang leve onze vader de keizer!" Met een luid hoera! werd overal dit woord vernomen. Lang leve onze vader de keizer! en de echo herhaalde bet Zoo werd voorgoed de band gelegd, die Serge met zijn echtgenoote aan de be volking van Gorochino bond. Beroepen Eüerden. Te cand. te Am Aangenom Vos, cand. Bedankt Stevensweeri Aangenom den, prop. Ds J. leed in het Ds J. H. C. wonende te Ds Israël te Maria Ho België, werd in N.O.I. Te: meente Him rakarta en Europa Leer ten en Hoog zijn emerita De heer van de Her voorheen ev hoopt 1 Dec hij 40 jaar weest. A f s c 1 van S e 1 m te nemen Hanswei doen te Cu Prof. Dr A. Verwijdering kk In Juni 1 onderwijs t< ten einde tc ten der Rijl komen, over vulling van in dien zin klasse, die, hebben gevo de school die, indien klasse zoudt een extra-p den maken, van de scho< Aan de gen toen gevraaj lingen der voor gymna wijs, dezelfc besparing vi Thans dee deelingen va bedoelde me worden toeg breeder verb IX EINDE. WIJZI BEZWAI De drie I bonden hebb de Kamer er Zaken mede ding en ern ben genomei Antwoord oj gewijzigde o Zij' achtei zorgdheid voorkomen, regel d wore voor bet be aanvaardba Gaarne zi aanzien van leg getreder 17 der Wai ken op welk noodzakelijk diensten een gegeven, w volksgezond den handel diend als mogelijk is Biji het ge te staan, da in verband kelij'kheid e bezuiniging drieërlei ver a. Behouc de warenke verdeeling rings rayons b. Uiterst< apparaat dc diensten, in beid der dit aanpassing peil, enz. c. Waar i volksgezond handel won standhoudin val van uit lij'ke bijdrag kasten ter heid m den bijdrage zoo naar bet be bij de ware: Met volt atandsbonde stelde sub werp is ve: Zij vertrc het sub b. zal warden Hun bevr

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2