Binnenland Uit de Provincie Wat Uw Meisje graag Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Volgens de Grieksche bladen zijn er bij Venizelos, die zioh thans te Parijs bevindt, stappen gedaan om zoo al niet een onmiddellijke instemming van de re- publikeinsche partijen met het nieuwe regime te verkrijgen dan toch een toe nadering waardoor de huidige tweespalt zou kunnen worden verzacht. i Zeven Italiaansche zeilschepen on dervonden gisteren op Malta de gevolgen van de sancties. Zij mochten hun lading wijn niet ontschepen en moesten met hun lading naar Italië terugkeeren. NATURALISATIE EN N. S. B. Genaturaliseerde in belangrijke functie. Blijkens het verslag over een naturali satie-ontwerp hebben eenige leden der Tweede Kamer opnieuw de aandacht van de regeering er op gevestigd, dat bij het verleenen van het Nederlanderschap niet voorzichtig genoeg te werk gegaan kan worden. Zoo is volgens hen twee jaren geleden een vreemdeling genaturaliseerd, die, naar zij meenden te weten, al zeer spoedig daarna een belangrijke functie in de N. S. B. bleek in te nemen. DE BOUW VAN DE VERKEERSBRUG OVER HET HOLLANDSCH DIEP. Woensdag laatste betonstortingen voor de pijlecs. De Amsterdamsohe Ballastmaatschap- pij, aan welke maatschappij het bouwen van de pijlers en de landhoofden voor de verkeersbrug over het Hollandsch Diep, nabij Moerdijk, is opgedragen, is thans zoo ver met het werk gevorderd, dat men verwacht Woensdag het laatste beton te kunnen storten. Daarmee is de onder bouw van de brug dan zoover gereed, dat alle overspanningen kunnen worden geplaatst. TEGEN PRIJSSTIJGING EERSTE LEVENSBEHOEFTEN. Broodprijs heeft de voortdurende aandacht der ministers. Op de vragen van het Tweede Kamer lid, den heer S c h a 1 k e r, betreffende den invloed der van regeeringswege ge nomen maatregelen tot verhooging van de monopolieheffingen op granen en vleesch ten aanzien van een prijsverhooging van brood en vleesch en betreffende het onge daan maken1 dier maatregelen, heeft de heer G e 1 i s s e n, minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, mede namens den heer Deckers, minister van Land bouw en Visscherij, het volgende geant woord: Het is den ministers gebleken, dat de verhooging van de monopolieheffing op granen op zioh zelf niet heeft geleid tot aanzienlijke prijsverhooging van het brood Een belangrijker factor was hier de ver hooging der tarweprijzen op de wereld markt. Deze prijzen zijn thans weder da lend. De verhooging van de monopolieheffing op vleesch is na verloop van 12 dagen on gedaan gemaakt. De ministers zijn inderdaad van mee ning, dat niet alleen tegen groote prijs stijging van eerste levensbehoeften moet worden opgetreden, doch dat tevens zoo veel mogelijk moet worden nagelaten het geen een dergelijke prijsstijging zou kun nen veroorzaken. De broodprijs heeft hun voortdurende aandacht. Uit de sigarenindustrie. In een Zaterdag te Nijmegen gehouden buitengewone vergadering van den R. K. tafoaksbewurkersbond is besproken de ar bitrale uitspraak 1935 voer de sigaren- industrie en de daarop in de conferentie van 8 dezer door de beide patroons-orga nisaties gedane concessies. Met algemeene stemmen is een motie aangenomen, strek- kiende om alvorens een besluit te nemen, het hoofdbestuur op te dragen eerst nog eens zeer ernstig te trachten op den kortst mogelijken termijn, een conferentie met de beide patroonsorganisaties te verkrijgen, ten einde de patroons van het onmogelijke van loonsverlaging te overtuigen. De vischexport naar het buitenland. Op een verzoek van het bestuur der IJmuider Vischhandelvereeniging heeft de directie der Nederlandsche Spoorwe gen zich bereid verklaard de voor de le den der vereeniging naar het buitenland verzonden zendingen visho of haring be rekende koelwagenhuur a f 20 per wagon voor de helft te restitueeren en wel tot wederopzeggens. Deze toezegging geldt voor alle landen en wordt geacht 1 No vember 1.1. te zijn ingegaan. Rijkswaterstaat. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 December de hoofdingenieur-directeur- titulair van den Rijkswaterstaat, i r P. J. van Voorst Vader Jr. te Haarlem benoemd tot hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in vasten dienst. Noodzakelijke verbetering van bruggen te Sas van Gent. Aangezien gebleken ia, dat een tweetal bruggen in de gemeente Sas van Gent, n.l. die over den westelijken kanaalarm van het kanaal Gent-Terneuzen en over het bruggetje in den weg naar Terneuzen na bij de Eerste Ned. Coöp. Beetwortelsuiker fabriek vanwege onvoldoende breedte en onvoldoende 'draagvermogen noodzakelijk verbetering behoeven heeft de K. N. A. C. zioh, evenals het betrokken gemeentebe stuur, tot den Minister van Waterstaat ge wend met een adres een afdoende verbe tering van deze bruggen zooveel mogelijk te willen bevorderen. De Wilhelminapolder. Tot onder-directeur van den Wilhel minapolder is benoemd de heer A. Min- i derhoud, inspecteur van den Wieringer- meerpolder. Burgemeesters. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Dec. benoemd tot burgemeester der ge meente Zweeloo Mr A. Kleijn. Mr Kleijn werd 29 Jan. 1907 te Goes geboren. Bij Kon. Besluit is opnieuw benoemd tot burgemeester van Westdomo dhr F. A. Hendrikse. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot dijkgraaf van den polder Westeren- ban-van Schouwen, H. van Toledo, te Haamstede; tot dijkgraaf van den Bijleveldpolder, P. Baurdoux te N.- en St Joosland; tot voorzitter van den polder Walche ren, Mr H. F. Lantsheer te Oostkapelle; tot dijkgraaf van den Altekleinpolder (Noord-Beveland), P. de Regt te Kats; tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Wilhelminapolder (Walcheren), P. Dekker te Arnemuiden; tot gezworene van het waterschap Lo- ven-en-Willemskerke, P. W. de Visser te Hoek. Het Middelburgse!) Muziekkorps. In de Maandagavond gehouden verga dering van het bestuur van de Vereeni ging tot instandhouding van het Middel- burgsch muziekkorps is besloten in den loop van den winter weer een zaalconcert voor de contribuanten te doen geven. D'aar het bekend is, dat vele personen gaarne het korps willen steunen, maar bezwaar hebben tegen een jaarlijksche contributie, werd besloten ook maande- lijksche contributie in te voeren. Binnen kort zal de propaganda daarvoor aan vangen. Aangehouden. Door de Justitie te Middelburg zijn aangehouden P. W. M., 27 jaar, chauf feur en J. de B., 24 jaar, veehandelaar, respectievelijk wonende te 's-Heerenhoek en 's-Heer Arendslterke, die op 14 Novem ber j.l. onder de gemeente Nieuw- en St.- Joosland getracht hebben een drietal per sonen, waarmede zij even te voren ruzie hadden gehad, van het leven te berooven, in ieder geval zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, door met een auto waarin zij waren gezeten, met vrij groote snel heid op die personen in te rijden, terwijl J. de B. een zekeren de Vos zwaar licha melijk letsel heeft toegebracht door hem met een ijzeren voorwerp op het hoofd te slaan waardoor deze ernstig bloedend werd verwond. Beiden zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht. Smokkelen van vee. Door de Marechaussee te Philippine zijn onder die gemeente aan de Isabella- haven in den afgeloopen nacht een twee tal personen aangehouden, die met een 8-tal kalfvaarzen vanuit België de Hol- landsche grens passeerden. Het bleek, dat die personen dienzelfden nacht met de beesten, die toen op een vrachtwagen ge laden waren, de Nederlandsche grens, richting België, waren gepasseerd. In België zouden zij de auto van een ander letterteeken hebben voorzien en daarmede toen weer verder België in zijn gereden. Onder Bouchaute was evenwel een wiel van den wagen afgereden, terwijl onder weg ook een der koeien een kalf had geworpen. Zij hadden toen de beesten af geladen en waren daarmede zooals ge zegd, weer naar Holland teruggekeerd. De auto werd inderdaad onder Bouchaute aangetroffen en daarin bevond zich ook nog het jonge kalf. De geleider der vaar zen, zekere A. R. uit Terneuzen, werd aangehouden, terwijl zijn medehelper, een Belg, wist te ontkomen. De dieren zijn door de politie in beslag genomen. Middelburg. Maandagavond werd in „De Vergenoeging" alhier de jaarverga dering gehouden van de Midd. Geref. Jeugdcentrale onder leiding van Dr K. Huizinga. De heide predikanten Bremmer en Oussoren, de oudervereen., leidsters en leiders der Meisjes- en Knapenverg. wa ren aanwezig. Behalve ©en referaat over de beteekenis van het Geref. jeugdwerk en een tableau, ©veneens dat werk uitbeel dend, werden door leden der Jeugdcen trale opgevoerd „Repelsteeltje" en „Het lintje". Dis A. H. Oussoren sloot de wel geslaagde vergadering. i D e M a r 'k .t (k o o p 1 i e d e n b O- n d „Eendracht maakt Macht" heeft in een Maandagavond 'gehouden vergade ring na inleiding door H.B.-leden van de federatie van Marktkooplieden een motie aangenomen, waarin hij den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart ver zoekt en zulks met den meesten aandrang, om over te gaan tot het beroep van markt koopman afhankelijk te stellen van een door den Minister te verstrekken vergun ning. Door zulk een maatregel zal vol gens de motie een einde kunnen worden gemaakt aan het teveel aan marktkoop lieden, alsmede zal de beunhazerij in het bedrijf kunnen worden geweerd. Vlissingen. Het taxi-bedrijf. Gis terenavond vergaderde de nieuwe afdee- ling op Walcheren van den Nederl. Bond van luxe verhuur- en taxi-ondernemers, onder voorzitterschap van den heer L. J. M, Quasters, vertegenwoordiger van den Kon, Ned. Middenstandsbond, terwijl mede aanwezig was de heer J. Beerenborg, namens het hoofdbestuur van eerstge- noemden bond. Deze heeft allereerst een krachtig pro test doen hooren tegen een ingekomen schrijven van den B.B.N. en daarna een in te dienen ontwerp-verord. voor Mid delburg, Vlissingen en de overige plaat sen op Walcheren toegelicht. De huidige toestanden laten volgens spr. niet toe een loonend bedrijf te exploiteeren, vooral te Middelburg niet. De ontwerp-verordening omvat vaststel ling tarieven, bepaling, dat een taximeter in iederen wagen aanwezig moet zijn, beperking van het aantal vergunningen en regeling van den werktijd voor de chauffeurs. Na breedvoerige besprekingen werd be sloten een verzoek tot invoering van een en ander bij de betrokken gemeente besturen in te zenden. Nadat ook veel van de rondvraag ge bruik was gemaakt, werden tot bestuurs leden voor de plattelandsgemeenten be noemd de heeren C. de Jager te Arne muiden en S. Heine te Domburg. Ingezonden Mededeeling. zou hebben voor haar St.-Nicolaas? Neem ze maar eens mee naar de etalage van WITKAM'S Geschenkenhuis in de Lange Kerkstr., Goes. Binnen 10 min. weet u het. (Adv.) Goes. Natuurhistorische Vereeniging. Maandagavond heeft dihr H. Th. Nieuwenhuijsen, leeraar aan de R. H. B. S. en het gymnasium le Go- rinchem gesproken voor de afd. Noord en Zuid-Beveland der N. N. V. over: „De Biologie der Noordzeevisschen". Spr. begon met een overzicht te geven van de natuurkundige gesteldheid der Noordzee; de diepte neemt evenals de breedte van het Noorden naar het Zuiden geleidelijk af. Behalve in de Noorsohe geul, waar meer dan 300 M. water staat, is de diepte nergens grooter dan 200 M., over een groote uitgestrektheid zelfs niet grooter van 100 M. In voorhistorische tij den was de Zuidelijke Noordzee nog droog en vormde een uitgestrekte landstreek, waardoor rivieren stroomden. Doggers- bank wordt algemeen als een oude bed ding van den Rijn beschouwd, die destijds van zijn tegenwoordige uitmonding af in ongeveer noordelijke richting en ter hoog te van Dog'gersbank in zee stroomde. Toch moet men de bodem van de Noord zee niet denken als een eentonige vlakke zandwoestijn. Zelfs in het vlakste zuide lijke deel is de diepte lang niet overal het zelfde. Aan onze kust bestaat de bodem uit fijn zand, dat zich als een voortzetting van het strand mijlen ver in westelijke richting tot den rand van het Diepwater- kanaal uitstrekt. Over een groote afstand i;s de diepte hier ongeveer 25 M. De vis- schers noemen het gedeelte langs de Hol- landsche kust de „Breeveertien" en be doelen dan 14 vaam. De voornaamste factor, die de versprei ding der visscben in de Noordzee be- heersaht is de temperatuur. Daar de zee zoowel in het Zuiden als in het Noorden met den Atlantischen Oceaan in open ver binding staat, komen zoowel warmwater als koudwaterbéwoners daarin voor. Het gevolg is, dat het ondiepe en betrekkelijk warme zuidelijke deel van de Noordzee een geheel andere visohfauna bezit dan het diepere en koudere Noordelijke deel. De voornaamste vischgronden in het Oosten zijn: de Vlaamsche Banken, de Breeveertien, de Haaksgronden, de Ter- schellinger en Amelandsche vlakte, langs de Duitsche kust, het Borkumerrif en de Helgolanderboeht. Op deze gronden staat nergens meer da,n 40 M. water; hier wor den voornamelijk platvissehen gevangen als schol, schar, tarbot, griet, tong en verder ponen en pietermannen, rog en wijting. Kabeljauw en schelvisch komen hier minder voor. Aan de Westkust der Noordzee be draagt de diepte van 80100 M. De bo dem is hier grootendeels zacht, de vis- schen die hier in hoofdzaak worden ge vangen zijin kabeljauw, en vooral schel visch. D'O'ggersibank was vroeger bekend om haar vischrijkdom; in de laatste jaren echter neemt de vangst hier geleidelijk af. Aam de hand van platen en teekenin- gen gaf spr. voorts een uiteenzetting van de natuurlijke historie der visschen. In verband daarmee besprak hij de ademha lingswerktuigen, de voortplanting, ontwik keling van de eieren, inwendige bouw en voeding. Achtereenvolgens passeerden de revue de haring, ansjovis, elft, kabeljauw, schel visch- wijting, schol, schar, tarbot enz. Ir. Bosma bracht den spreker dank voor zijn boeiende uiteenzetting. Wolfaartsdijk. Maandagavond verga derde alhier de A. R. kiesvereeniging, onder leiding van den heer Van Wijk. Het was de eerste vergadering in deze win- tercampagne. De voorzitter behandelde 't onderwerp: „Aan het Staatkundig ziek bed", waarop een uitgebreide bespreking volgde. Kruiningen. Maandagavond hield de Ned. Blindenbond een propaganda-avond. Het Zondagsschoolgebouw was geheel ge vuld toen burgemeester B. G. de Mul een hartelijk openingswoord sprak, waarna dhr v. d. Berg in plaats van zijn broer, de Bondspropagandist, die verhinderd was, eenige stukjes voordroeg, waarna eerst de voorfilm „Amerika's Westkust" en daarna de film „Wat wij; willen" werd vertoond. De laatste igaf een duidelijk beeld van wat door de blindeninstituten wordt gedaan. Grljpskerke. Maandagavond werd in de Geref. Kerk alhier een bijeenkomst ge houden waarin als spreker optrad de heer G. Wagemaker te Rotterdam, hoofdbe stuurslid van'den Ned. Chr. Blinden bond. Na opening en een inleidend woord van Ds Plomp, sprak dhr Wagemaker over „Het lichtlooze land", waarbij hij wees op het veelszins zoo geïsoleerde leven on zer blinde medemenschen, de moeilijkhe den van den arbeid voor en onder hen en de arbeid welke de Ned. Ghr. Blindenbond verricht door zijn pogen om ook den blinde onderwijs en een taak en plaats in het maatschappelijk leven te bezorgen, maar bovenal om hen die het licht der natuurlijke oogen moeten missen, le wij zen op het Eeuwige licht. Ds Jellema beëindigde deze bijeen komst, waaraan ook de Chr. Zangvereen. „Halleluja" haar medewerking verleende door eenige liederen te zingen, met het spreken van een slotwoord. Aagtekerke. De Maandagavond gespeel de competitiewedstrijd voor den Zeeuw- schen Dambond tusschen Aagtekerke I en Vlissingen II gaf den volgenden uitslag: A. WillemseW. Schouten de Jel 20; L. BosselaarJ. F. Krijger 20; D. TriellerA. v. Blokpoel 11; L. Trielier J. I. de Waal 20; P. de VisserF. Fleierbaay O2, S. BosselaarG. Lu- wema 2—0; S. BlaasJ. Blaasse 11; J. de VisserW. Luwema 11; G. Jobse P. v. d. Broeke 20; A. de VisserP. Geelhoed 11. Uitslag Aagtekerke 14 punten, Vlissin gen 6 punten. Souburg. Dammen. Maandagavond werd de competitiewedstrijd gespeeld tus schen Souburg II en Middelburg II. 1. M. Pluymers-J. Reyerse 2—0 2. M. Bakker-W. Imanse afgebr. 3. J. Walraven-G. de Blaaij afgebr. 4. J. Jagt-F. A. Kraat 02 5. S. Teeuwen-W. Semeijn 2—0 6. J. Francke-J. Cohen 0—2 7. L. v. Soelen-P. v. Hemert 2—0 8. A. Blok-G. Lameijn 0—2 9. A. Lantsheer-G. Overveld 2-d) 10. B. v. Eenennaam-G. Poortvliet 02 Souburg 8, Middelburg 8, met winst kans voor Souburg. Arnemuiden. Zaterdagavond hield de Ghr. Jong. vereen. „Maranatha" alhier haar jaarvergadering, bijgewoond door de eereleden, afgevaardigden van de Geref. Jong. vereen, en Knapenvereen. en eenige belangstellenden. Na de gebruikelijke opening hield G. Goverse een inleiding over Simson. De jaarverslagen meldden een belangrijke vooruitgang in ledental. De verdere inlei dingen die geleverd werden, waren: „Re monstranten en Contra-Remonstranten", door J. Kramer; „Caspar de Goligny", door J. de Meulmeester; „Vereenigings- leven 1 Maranatha", door K. de Meul meester, afgewisseld door 'het voordragen van eenige gedichten. Domburg. Maandagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een Bijbeltentoon stelling geopend, uitgaande van de afd. Domburg van. 't Ned. Bijbel-Genootschap. De expositie was verdeeld in 5 groepen: 1. de mediaan- en dessendiaanbijbels; 2. de Galjardbijbel in kalfslederen band, kanselbijbel, de Bijbel voor zieken, de nieuwe Bijbelvertaling, ook 'de Friescbe vertaling. 3. de Indische afdeeling. Hier waren 33 verschillende vertalingen te zien. 4. Bijbels in den grondtekst en zeer dure Bijbels, ook losse Evangeliën. 5. Verschillende Bijbels, zooals van 1650 1538; ook de Duitsche Rembrandbijbel. De voorzitter, ds Reus, sprak in de ope- ningssamenkomst over de gelijkenis van den zaaier. De officieele opening geschiedde door den burgemeester, dhr L. J. van Voort- huysen. Hij riep allen een hartelijk wel kom toe. Tot zijn leedwezen moest hij' me- dedeelen, dat de secretaris, Ds J. G. Pan- huijse door ongesteldheid verhinderd was. Heerlijk, aldus spr., is het deze ten toonstelling te mogen openen. Wat een verschil met de wereld tentoonstelling, waar Gods Woord niet aanwezig was en deze. Dat wij gedreven worden door de liefde van Christus en ook onzen finan- cieelen steun niet onthouden. Nu zong de zangvereeniging „Looft den Heere" op keurige wijze enkele liederen. Nadat nog enkele mede deelingen waren gedaan door Ds J. E. Visser, gingen de aanwezigen de tentoonstelling bezoeken. Domburg. Tot ambtenaar ter secretarie te KoudekeTke werd benoemd de heer H. van der Schuur, thans ambtenaar ter secretarie alhier. Koudekerke. Loop der bevolking. Ingekomen: L. Davidse met gezin, E 31, uit Vlissingen; G. Eijkelenboom met gezin, E 209, uit Middelburg; J. N. Verstelle met gezin, E 153, uit Vlissingen; F. Schets met gezin, B 318, uit Vlissingen; P J. Terwoert, A 72, uit Zeist; mej. M. J. Boek houd, geh. met J. de Pagter, B 162 uit Breskens; mej. J. Marinusse, G 23 uit Grijpskerke; H. G. Geuze E 151, uit Vlis singen; L. Janse D 90, uit Middelburg. Vertrokken: H. M. J. Martens met ge zin, van E 174 naar Breda; W. Barent- sen van G 30 naar Biggekerke; mej. W. M. Barentsen van B 124 naar Middel burg; A. Jacobse, van E 239a naar O. en W. Souburg; mej. J. P. de Quelerij', van E 239a naar 0. en W. Souburg; A. Cal- jouw met gezin, van E 20 naar Middel burg; G. van Soelen, van A 105 naai Noordwijk; mej. M. Jobse van E 57 naai Middelburg; J. Schreijebberg van A 201, naar Biggekerke; K. W. A. van de Ven, van B 252 naar Vlissingen; mej. M. Wie- lemaker geb. Louwerse van B 231 naar Middelburg. (V. G.) Tholen. Zondagmorgen overleed in den ouderdom van 95 jaren na een kortston dige ziekte onze oudste inwoner, dhr B. W. Schot. Begonnen als klein schippertje heeft ihij zich weten op te werken tot één der kapitaalkrachtigste personen uit deze gemeente. Tot het laatst van zijn leven ge noot 'hij een uitstekende gezondheid. Axel. Verscheidene feesten. In het jaar 1936 zal het 350 jaar gele den zijn dat de stad Axel door Prins Maurits op de Spanjaarden werd ver overd. Daar de Harmonie „Concordia" in dit jaar eveneens een feit van beteekenis herdenkt, n.l. haar vijftigjarig bestaan, heeft het bestuur dezer vereeniging zich gewend tot het bestuur van den „Oudheid kundigen Kring" te Hulst en de „Vereeni ging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer" te Axel, teneinde te «ver leggen lover het organiseeren van een grootsch opgezet feest. Nog verscheidene andere vereenigingen vieren een jubilé, o.a. V.V.V., dat 10 jaar zal bestaan, en de V. V. „Axel", welke haar zilveren ju bileum zal herdenken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Breskens, J. G. Panhuize te Aagtekerke. Aangenomen naar B'lija, Kr. Strijd, cand. te Rotterdam. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Sassenheim, J. D'renth te Broek op Laagendijk en W. Heerma te Aalsmeer. Geref. Gemeenten. Tweetal te Ridderkerk, M. Heikoop te Utrecht en H. Ligtenberg te Lisse. Beroepbaar. Het Prov. Kerk bestuur van Zeeland heeft na gehouden examen dhr J. A. Peters te Tiel toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Her vormde Kerk. Hij stelt zich direct beroep baar. Middelburg. Maandagavond werd tot ouderling bij de Geref. Kerk benoemd dhr J. J. de Vast, in de vacature ontstaan, doordat aan d'hr G. Suurmond ontheffing werd verleend. 0.- en W.-Souburg. Bij de Zondag al hier wegens periodieke aftreding der heeren J. Kodde en M. Joziasse, gehou den verkiezing van notabelen der Ned. Herv. Kerk, werden in totaal uitgebracht 48 st. Hiervan verkreeg J. Kodde 44, J. Bosselaar 23 en G. Janse 9, zoodat de eerste is herkozen en tusschen de twee laatsten een herstemming zal plaats heb ben. De heer Joziasse wenschte wegens vergevorderden leeftijd voor een herbe noeming niet meer in aanmerking te komen. Wemeldinge. Bij de gisteren gehouden stemming voor drie notabelen in de Ned. Herv. Kerk alhier, zijn gekozen dhrn: M. Ferdinandusse Jz., Chr. Glerum en P. A. Lindenbergh. (Bel. bericht). Tholen. Bij de Zaterdag j.l. gehouden verkiezing voor kerkvoogd en notabelen zijn gekozen tot kerkvoogd dhr J. v. Els- acker en tot notabelen dhrn Jac. Francke en G. v. Stee. MAG EEN GESLAAGDE OPNIEUW EINDEXAMEN DOEN? Minister verklaart het ongeoorloofd. Een examen is een vreemd ding. D'e één kan er heter tegen dan de ander, maar allen zijn toch blij als 't goed en wel ach ter den rug is en men 't diploma veilig in den zak heeft. Het daarna nog eens te willen overdoen, niemand die daaraan ook maar in de verste verte denkt. Toch is er thans zoo iemand gevonden, .meldt de „Maasb.". Een leerling van een bijzondere H. B. S. met 5-jarigen cursus behaalde in de voorbije zomermaanden het einddiploma. Voor enkele vakken echter had hij minder goede cijfers behaald, met het gevolg, dat hij niet werd toegelaten tot de verdere opleiding, welke hij wilde volgen. Üm uit deze impasse te geraken, wilde hij het volgend jaar opnieuw exa men doen, in de hoop dan betere cijfers te verkrijgen, zoodat hij dan toch in de gekozen richting zou kunnen verder gaan. Hij hesprak de zaak met den directeur der schooi en deze verzocht den minister van Onderwijs, K. en W. toestemming den jongeman opnieuw tot de vijfde klas te mogen toelaten. Dit verzoek nu is blijkens de mede- deelingen van het Departement van On derwijs, K. en W. voor den Minister aanleiding geweest, per circulaire ter ken nis te brengen van de Directeuren dar Hoogere Burger Scholen en de rectoren van gymnasia en lycea, „dat een met goed gevolg 'afgelegd eindexamen niet kan worden herhaald. Bezitters van het eind diploma behooren derhalve niet als leer ling tot de school te worden toegelaten". Bovendien heeft de Minister beslist, dat deze bepaling ook geldt ten aanzien van akte-examens. Doodgevallen. De 22-jarige electricien te Rotterdam heeft gisteren bij ihet plaatsen van een antenne op 'het dak van een huis, 'het evenwicht verloren, waarna 'hij; op straat is gevallen. Met een schedelbreuk is hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij is overleden. i Primitieve safe. Door een in gezetene der gemeente Roelofarendsveen werd hij de politie aangifte gedaan van diefstal van ruim f 1000. Deze verduis tering wierp een eigenaardig licht over de wijze, waarop de gedupeerde zijn spaarcenten bewaarde. Hij had deze n.l. verstopt op zijn land in een open schuur. De 'gemeenite-politie in samenwerking met 'den rijksveldwachter-brigadier toog op onderzoek uit, en een drietal ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2