Goes. OE ZEEDW \Rcoffie „„YSENDYK CEEL MERK :t HEEL LEKKER VINDT TWEEDE BLAD Begrooting Sociale Zaken. Eindelijk vereenigd. Staten-Generaal. DIE HEN B'JU Uit de Provincie zoo goed voor 't leer! ^bloeiende, Perktul- he besteller Vis. OKKO I Scheemda. zwaar m. |/ielen ƒ48, assen m. fijw. prima GRAAF- |burg. onder lotheek, bij lieuwe Wo SCHERP, jjHTSTRIP, Bgen tocht. Iteering in- lie, Scheve- Ing. Vert: ^8, Goes. TBANDEN Iklas fabri- |vering uit Telef. 401, Goes. |N ter leen orgstelling. Ider letters 1 Zeeuw" te ■Ulfl larantie. lekhan- IAMME, 187, Mid- LGD: 2—4 llLAND, in (lie. Adres: Inge Burg, ZONING bevragen: eden, Vlis- 5LEDEN, 1.25X1.25 M. lissingsche- Nuchtere llle soorten ires jonge Ie koop, in- 1 Koningstr. IN, |iden. A. F. ienhandel, gesloten lima staat, ^vragen bij 1ZEN, Wa- joede bak- leuwe 3 w. randw. op kogellagers, lima 65. M'burg. J-EBOUWD Ie Souburg, lrste hypo- iBrieven of /AN DER Souburg. een ge- |taat zijnde iet opgave onder let te Goes. ig zwart I en prima eerste na- Souburg. IEISJE als It dorp in "egen huis- len te ver- onder let- ïw", Goes. VAN VRIJDAG 13 NOV. 1935, Nr 40. Memorie van Antwoord. Wer king bedrijfsradenwet. Geen invoering 40-urige werkweek. Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake Hoofdstuk XII der Rijksbegrooting voor 1936 (Sociale Zaken) wordt ontleend: Toen hij zijn benoeming tot minister aanvaardde, was de politieke toestand uitermate onzeker. Bovendien was de par. lementarie periode reeds voor meer dan de heirt verstreken. Op grond hiorvan heeft hij met goedvinden van den kabi netsformateur geen ontslag als notaris ge vraagd, doch verlof. Vanaf 31 Juli, den dag van zijn benoe ming, wordt dit ambt daadwerkelijk niet meer door hem uitgeoefend. Arbeidsverdragen. De Minister is zich niet bewust, dat hij ten opzioüte van lie ratificatie van ar- peiosverctragen te ver gegaan ia. net vait niet te ontaeunen, dat het voor ons land van neiang is, dat de door ons aanvaarde verdragen ook door de andere daarvoor in aanmerking komende landen geratificeerd worden. Bedrijfsradenwet. Tot dusver zijn hedrijfsraden ingesteld in het boekdrukkers- en rasterdiepdruk- bedryf, de sigarenindustrie, het schilders bedrijf, het atucadoorabedrijf en het che- migraiïsch bedrijf. De oprichting van een hedrjjfsraad in het kappersbedryf zal ver moedelijk weldra kunnen volgen. Aan de commissie, bedoeld in artikel 8 der Bedrijfsradenwet is voorts advies ge vraagd omtrent do wenschelyk'heid van bet instellen van een bedrijisraad in het bloembolienbedrijf in Westelijk Noord- Brabant en het landbouwbedrijf in Z. Vlaanderen. De betreffende adviezen wor den nog ingewacht. De tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, schijnt het aanvankelijk resul taat van de werking der bedrijfsradenwet niet onbevredigend. De minister deelt de meening, dat de in stelling van hedrijfsraden niet beperkt be hoeft te blijven tot die bedrijven, waar het overleg tusschen werkgevers- en werkne mersorganisaties reeds ver gevorderd is. Collectieve arbeidsovereenkomsten. Ten aanzien van het vraagstuk van de verbindendverklaring van collectieve ar beidsovereenkomsten deelt de minister in het algemeen het standpunt, door zijn ambtsvoorganger ingenomen en reeds her haaldelijk uiteengezet. Verkorting van arbeidsduur. Evenals zijn ambtsvoorganger moet ook deze minister bezwaar maken tegen een wettelijke invoering van de 40-urige werk week. Wel is hij bereid om voort te gaan op den reeds ingeslagen weg, n.l. te trach ten door een vrijiwillige samenwerking van werkgevers en werknemers tot ver korting van den arbeidstijd en aldus tot vergrooting van het aantal te werk te stellen arbeiders te geraken. De -minister is het geheel eens met die leden, die een. spoedige regeling van den arbeidsduur van de chauf feurs noodig achten. De indiening van 't betreffende wetsontwerp kan thans binnen zeer korten tijd worden tegemoet gezien. Invoering van de Arbeidswet voor het volwassen kantoorpersoneel stuit voorshands op bezwaren, mede omdat bij de huidige bezetting der Arbeidsinspectie van een doeltreffende controle geen spra ke zou kunnen zijn. De vraag, of de a r b e i d in den landbouw van nog leerplichtige kin deren moet worden tegengegaan, maakt een punt van ernstige overweging uit. FEUILLETON Een verhaal uit het vroegere Rusland 61.) o Eindelijk was zij in zijn verbeelding bij hem op den avond, welke bij in de treu rige zaal doorbracht. Zij las hem voor uit den ouden Bijbel, zat 'bij hem als 'hij werkte en bezielde bet oude gebouw ge heel. Plotseling schrikte hij op; hij was al leen; de zon was ondergegaan, de vogels zwegen, de sneeuw lag verkleurd, het was alles droef, stil en koud. Hij zuchtte diep en ging treurig naar zijn woning terug. Tatiana kwam hem met twee brieven tegemoet. Zij wist, dat elke tijding Serge recht welkom was. Istinef en de vrienden Dmitri en Bi- bleisky schreven hem af en toe. Zij had er een voorgevoel van, dat één dezer brie- ven goed nieuws bevatte, en wachtte daar om. zijn terugkomst met ongeduld. Zij be droog '.zich niet. Serge maakte den eersten open. Het couvert was blauw en het adres gedrukt; hij las yleze woorden in den hoek: Dr. Artzt lC^de regifnent, Wassili-Ostrou. De tweede vvas van Nikolaas, maar dien leg- Tegan vrouwenarbeid. Het was den minister aangenaam te vernemen, dat verscheidene leden met in stemming hebben kennis genomen van bet voorontwerp van wet inzake vrouwen arbeid, dat bij de Hooge Raad van Arbeid aanhangig is gemaakt. De door andere leden tegen dit voorontwerp gekoesterde ernstige bezwaren kan de minister voors hands niet deelen. Kindertoeslag-fonds. De minister kan zich niet 'bereid ver klaren, de indiening van voorstellen met betrekking tot de instelling van een Rijks- kindertoeslagfonds te bevorderen. Tand-technicl. De minister is van meening, dat de re geering ten behoeve van de tand-technici die reeds in 1913 als zoodanig werkzaam waren, heeft gedaan wat mogelijk was. Ziekenfondsen. De minister acht een wettelijke regeling voor de ziekenfondsen gewenscht. Het aanhangige wetsontwerp en een wijziging daarvan is bij zijn departement in behan deling. De minister kan geen vrijheid vinden een bijdrage te verleenen in de vergoeding in de kosten van contributie voor zieken fondsen. Warenwet. Het wetsontwerp van een nieuwe wa renwet is gewijzigd in -dien zin, dat de keuring van waren blijft doorwerken, maar dat, zooals in de Memorie van Ant woord is medegedeeld, het aantal keu ringsdiensten zoo sterk mogelijk zal wor den bBperkt. Volkshuisvesting (Woningwet). Het oordeel van onderscheidene ieaen, dat het herein te resultaat onvoldoende is, acht de minister niet juist. De huren der woningwetwoningen zijn over het alge meen goed verlaagd; op het platteland no men huren beneden f 3, zelfs van i 2 voor; daar worden ook. goedhoope woningen ge bouwd, tot zelfs voor f lüüü. De verdere verlaging van huren van woningwetwoningen in de groote steden blijft aan de orde en zal zooveel mogelijk worden bevorderd. De bouw van goedkoope volkswoningen heeft de volle aandacht van de regeering; er zijn reeds plannen, waarvoor Ryissvoor- achot is toegezegd, in uitvoering; andere plannen zijn nog in onderzoek. Kratopruiming. Deze wordt voortgezet, n.l. in den zin van krotvervanging, maar in verband met den financieelen nood van Rijk en ge meente, wordt zij thans beperkt tot de be paald schadelijke gevallen, zoowel in hy giënisch ais in moreel opzicht. Arbeid van vreemdelingen. Geconstateerd wordt, dat het aantal vreemdelingen, werkzaam in de onder de wet tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen gebrachte be roepen, thans regelmatig afneemt. Aan de vraag van eenige leden om in overleg te treden met zijn ambtgenoot van Landbouw, teneinde te bevorderen, dat jeugdige intellectueelen arbeid vinden hij het instellen van een onderzoek naar de hoedanigheid van den Nederlandschen cultuurgrond, wil de minister gaarne vol doen. Wat betreft het inschakelen van parti culiere aannemers hij werkverschaffin gen e. d. verklaart de minister, dat hij voor werken welke zich daarvoor leenen, er geenszins bezwaar tegen heeft, dat van een aannemer gebruik wordt gemaakt, mits deze zich verplicht, de te stellen voor waarden geheel na te leven, Vernietiging van tuinbouwproducten. Ondanks de getroffen regeling, volgens welke onverkocht gebleven groenten gedis tribueerd kunnen worden, komt het soms ingezonden Mededeeling. de hij terzijde, om haastig den eersten te openen. „Wat zou de dokter willen?" dacht hij, en met 'bevende hand opende hij en las: „Ik neem de vrijheid u te schrijven, om u mede te deelen, dat uw heer vader drie dagen geleden een aanval van jiCht kreeg, waardoor hij voor langer of korter tijd aan zijm bed ia gebonden. Hij heeft u noo dig; afleiding is hem goed en uw tegen woordigheid wordt mijns inziens bepaald geëisoht. Zonder onbescheiden te zijn, meen ik te hebben opgemerkt,, dat er een wolk is tusschen hem en u; doch laat u daardoor niet terughouden. De verant woordelijkheid van uw komst neem ik voor mijn rekening. Uu onderdanige dienaar, Dr ARTZT". Herhaaldelijk las hij. Zou het erger zijn dan de dokter zegt? Onmiddellijk wilde hij vertrekken, ook al werd hem nog ditmaal de deur gewezen. Nu las hij den brief van Nikolaas. Deze was nog korter dan die van den dokter. „Vader is bepaald milder gezind tegen over u", schreef hij. „Ik geloof dat het verdriet van Milotchka hem heeft getrof fen. Was je hier, wellicht zou je beter worden ontvangen. Men hedht hier, je weet het, aan oude gebruiken. Kom dus nog voor, dat van enkele tuinbouwproduc ten een gedeelte moet woxden vernietigd. Om deze reden kan echter geen ruimere beschikbaarstelling plaats vinden, omdat dit er toe zou kunnen leiden, dat in be langrijke periodes producten zouden moe ten worden bijgekocht om Yan een regel matige functionneering des distributie te zijn verzekerd. Loon toes lag in land- en tuinbouw. De minister is het eens met die lieden, die meenen dat aan de 'bestaande metho de van loontoesiagen in land- en tuinbouw fouten kleven. Van de zijde der inspec teurs worden thans rapporten opgemaakt omtrent den gang van zaken in de afge- loopen maanden en aan de hand van deze rapporten vertrouwt de minister de rege ling, waar noodig, te kunnen verbeteren. Reeds thans kan hij mededeelen, dat het aantal nieuwe arbeidskrachten, dat als gevolg van deze regeling is geplaatst, hoewel niet zoo groot als aanvankelijk werd verwacht, toch wel van beteekenis ia, aangezien het omstreeks 4000 be draagt. Werkverschaffing. Tot zijn leedwezen kan de minister niet voldoen aan het verzoek van die leden, die op ruimere tewerkstelling bij de werkver schaffing aandrongen. De vraag of de res tauratie van de Groote Kerk te Alkmaar al dan niet bij wijze van werkverschaffing moet geschieden, maakt nog een punt van nader onderzoek uit. De minister mag zich geenszins binden door een verklaring, dat nergens de loon- normen 'bij de werkverschaffing meer zul len worden verlaagd. Hij moet ten deze de loonontwikkeling in het vrije bedrijf volgen. Welke precies de resultaten zijn geweest van de circulaire inzake de z.g. ruimere armslag, is den minister niet bekend, In 93 gemeenten is op dit oogenblik geen uit bet werkloosheidsaubsidiefonds gesubsidieerde steunregeling vastgesteld. TWEEDE KAMER. DE BEGROGTING VAN BINNEN- LANDSCHE ZAKEN. De evenredige vertegenwoordiging. Benoeming van sociaal-democraten tot burgemeesters. Nadat de Tweede Kamer gistereD het wetsontwerp tot heffing van opcenten op enkele belastingen had goedgekeurd, word de behandeling van de begroeiing van Binnenlandsche Zaken voortgezet. Dhr Vervoorn (platteland) verzet zich tegen een verkeerde samenvoeging van gemeenten, die een geheel verschil lend karakter hebben. Dhr Westerman (N. H.) zegt, dat de minister bij zijn optreden tegen de gemeenten op weg is naar gezonde pu bliekrechtelijke verhoudingen, naar bezui niging en efficiency. In een klein land als het onze kan het aantal legislatieve or ganen belangrijk worden beperkt, zonder dat eenige schade het gevolg zal zijn. Dhr K r ijl g e r (G.H.) bespreekt de hef fing van de zware rechten van de binnen scheepvaart. Zal de Kamer het desbetref fende rapport kunnen inzien? De minister betrachte spoed bij' de bestudeering ervan, want de nood is zeer groot. Dhr Boon (lib.) bespreekt den toe stand te Tilburg tijdens de staking. Het is daar niet zoo rustig toegegaan, als de mi nister meent. De bescherming van werk willigen was allerminst gegarandeerd. De politie is onvoldoende opgetreden. Dhr Van Houten (C.D.) bestrijdt de subsidies voor burgerwacht en vrywilli- gen landstorm. Dhr Drop (SD.) klaagt over de zware scheepvaartrechten. Men zegt, dat er een gemeente is, die uit de opbrengst ervan ■zeven boerderijen heeft gekocht, die nu worden geëxploiteerd. Dhr IJsselmuiden (R.K.) merkt op, dat de heer Drees gelijk had, toen hij zei, dat sociaal-democraten niet van een benoeming tot burgemeester kunnen wor den uitgesloten in een tij'd, dat men spreekt over de mogelijkheid van deelne ming van sociaal-democraten aan de re geering. Maar de minister verklare dui delijk,, wat hij' bedoelt inzake benoeming van sociaal-democraten tot burgemeester in den P'aaschnacht, gewis, vaders kus wordt je niet onthouden, en is die een maal ontvangen, dan is men goede vrien den. Doe zoo en je komt juist van pas om mij de epauletten aan te doen". „Tatiana!" riep Serge juichend, „wij gaan morgen naar Petersburg; begin maar in te pakken". Tatiana was een en al verbazing en Pavloueha stond met open mond te kij ken. Toen de eerste verwondering voor bij was, gehoorzaamde zij en den volgen den avond zat men in den trein. Deze was vol krijgslieden, die naar huis keerden. Serge stapte in een weinig bezetten wa gon, hopende aldaar te kunnen slapen; er lag een reiziger in, die ziek scheen te zijn, een krijgsman. Een mouw hing ledig aan zijn zijde, een groot lidteeken lag op zijn gelaat. Plotseling herkende Serge hem. „Wel, ge zijt Peitch?" „Ja, die ben ik, maar hoe veranderd, niet waar?" Serge herinnerde zioh het laatste ge sprek bij Plevna. Toen hij de ledige mouw en het lidteeken zag, omhelsde hij 'hem. D'at was den gewonde te veel; hij legde het hoofd op den schouder van Serge en twee dikke tranen lagen op de holle wan gen. Een enkel vriendschapsbewijs werkt meer uit dan veelheid van woorden. Bei den gevoelden dit. Ze spraken weinig, Spr. bepleit een beter optreden van de regeering tegenover de gemeenten met het oog op de verhouding tusschen wat voor rente en aflossing van leeningen is be stemd en de andere gemeentelijke uitga ven. Dhr Duymaer van Twist (A.R.) bepleit de belangen der schippers en ver dedigt burgerwacht en vrywilligen land storm legen critiek, hierop door den heer Van Houten geoefend. Dhr v. d. Heuvel (A.R.) zegt, dat de heer Drees heeft gezegd, dat de S.D.A.P. in wezen altijd is geweest een party, die alleen legale middelen wil en voor demo cratie is. Maar wat gebeurt, als er een revolutionaire golf over de wereld gaat? Men denke aan 1918. Moet nu een soc.-de- mocraat burgemeester zyn in een revo lutionairen tijd, in een gemeente met een roode meerderheid? Dhr Wyinkoiop (G.P.) klaagt, dat de politie de terreur beschermt van de N.S.B.-ers in Duindorp te 's Gravenhage, Dat de regeering geen algemeen oolpor- tageverbod wenscht, juicht spr. toe tot op zekere hoogte toe, maar de politie moet onpartijdig optreden. Jegens dhr Boon merkt spr. op, dat het in Tilburg ondanks de staking volkomen rustig is geweest. Maar de heer Boon had het grofste geweld gewenschtl Dhr Van Dis (S.G.) klaagt over ver volging van vrouwen, die om des gewe tens wil niet aan de stemming hebben deelgenomen en die door den rechter wor den gedagvaard. De stemplicht worde af geschaft. De Minister van Binnen 1. Zaken, de heer De Wilde, dankt de heer en Smeenk, Kooiman en Vos voor hun principieelen steun aan het regeeringsbo- leid. Den beer Wendelaar antwoordt spr., dat niet alleen bij, maar dat ook de Staatscommissie van oordeel is, dat het stelsel-Dhont de evenredigheid het meest benadert. Spr. persoonlijk zou het niet zoo verschrikkelyk vinden, als de evenredige vertegenwoordiging niet ten volle tot haar recht kwam. Hij beschouwt die ver tegenwoordiging in de eerste plaats als een staatkundige, niet als een mathemati sche quaestie. Den heer Van Dis antwoordt spr., dat hij zich kan voorstellen dat vrouwen mee nen, dat God haar verbiedt om te stem men, maar niet dat zy' meenen dat God haar verbiedt om op het stembureau te verschyinen. Den heeren Van Zadelhof en Van Hou ten antwoordt spr., dat hem op grond van een onderzoek niets bekend is van fascistische stroomingen thans in de bur gerwacht. Spr. begrijpt niet, dat de sociaal-demo craten, die voor democratie zijn, niet in genomen zyn met den vrywilligen land storm, die georganiseerd is om de demo cratie te beschermen. Den heer Drees zegt spr., dat deze het niet moet voorstellen, alsof spr. tegen alle benoemingen van sociaal-democraten tot burgemeester principieel bezwaar heeft. Intusschen heeft de S. D. A. P. een ge schiedenis. Het vorige kabinet heeft aan militairen verboden om er lid van te zyln. (Interrupties; Het vorige? Gelach.) Spr. laat in bet midden, of dit juist is geweest, maar onder die omstandigheden kan men moeilijk sociaal-democraten bur gemeester maken. De heer Drees beriep zich op het buitenland, maar daar zyh de S.D. anders dan hier. Spr.. heeft een speech van Lansbury gelezen, waarbij hij dacht: Is dat een A.-R. of een S.D.? (Ge lach.) De heer Drees (S.D.): De felste een zijdige ontwapenaar! Minister De Wilde: Men leze, wat Lansbury zeide over de nationale vlag, over het gezag, enz. Maar er komt geluk kig nu ook wyziging in de houding der SD.A.P. Spr. is heimelijk twee malen te Tilburg geweest. Het was er rustiger dan elders in ons land. (Gelach.) Ingezonden Mededeeling. Den heer Kampschoër antwoordt spr., dat hij diens klacht over plaatseiyke pro tectie met zyn ambtgenoot van Water staat zal onderzoeken. Het rapport over de scheepvaartrechten zal spr. met spoed bestudeeren. De Minister onderbreekt zyn rede, waarna de vergadering tot hedenmiddag één uur wordt verdaagd. lerseke. Alle middelen worden benut ten einde de werkloosheid ta bestreden. Nu is men aan den gang om de pok mossels in de oesterloodsen schoon te maken en de pokken te verwijderen. Daar er langzamerhand gebrek begint te ko men aan goede mossels, zal er als hot plan levensvatbaarheid heeft veel werk komen. De gemeente zal een toeslag ge ven van 30 pet. op de werkloozen. Borssele. Donderdagavond vergaderde het Groene Kruis. De begrooting '36 werd goedgekeurd in ontv. en uitg. op f 235. Het verplegingsmateriaal bevond zich by controle in uitstekendon staat. Hiervoor werd door den voorz. een woord van lof gebracht aan den bode. De aftredende bestuursW en dhr a A, Nieuwenhuize, J. v. d. Velde en ds Elen- baas werden bij acclamatie herbenoemd. Van dhr A. W. Duvekot was een schryven ingekomen dat hy bedankte als bestuurs lid. In zyn plaats werd gekozen dhr L. van Goeveringen. Het salaris van den ma gazijnmeester werd vastgesteld op f 30. Terneuzen. Gemeenteraad. In do Donder dag v c onmiddag gehouden ver gadering van den Gemeenteraad waren alle leden aanwezig. By de ingekomen stukken is een voor stel van het lid E. L. van Hecke (vry R. K.), tot werkverruiming. B. en W. zul len hierover van advies dienen. In verblind met het schryven van Ged. Staten, houdende verzoek om advies be treffende de voorgestelde verlaging der wedden van burgemeester, secretaris, ont vanger, wethouders en ambtenaren bur- gerlyken stand, wil dhr D. Scheele niet 2.5 pc't. aftrekken van het minimum-sala- lis-bedrag, dooh 5 pet. over het geheele salaris. Gezien dat het Ryik een korting van 5 pet. toepast, dient ook in de Pro vincie en den Gemeenteraad een gelyke korting 'te worden toegepast. Ged. Staten zyn niet op den goeden weg, als zy een besluit van de Regeering zelf niet toe passen. Dhr P. van Cadzand (S. G.) onder schrijft deze bezwaren. Dhr L. J. Geelhoed zegt, dat het college van Ged. Staten toch zyn eigen weg gaat; men vraagt aan den Raad om advies, doch men rekent er niet mee. Dhr J. den Hamer (A. R.) wil eveneens verlaging. Dhr Scheele zegt, dat het op den weg van den Raad ligt, om als Ged. Staten ons advies naast zich neer leggen met zyn beklag daarover naar den Minister te gaan. Zooals het nu gaat, is alle con tact zoek en de werkwyze verkeerd. Het is absoluut foutief, om de hoogere ambte naren alléén op hun aanvang9salaris te korten; het dient korting te zyn over het geheele salaris. Dat gaat bij de lage- Irtgezonden Mededeeling. SCHOENCRÉME Groote doos 10 ets. Extra groote doos 15 ets. maar nadat Peitch zich hersteld had, deelde hy hem zyn lotggevallen mede. „Myn viend, vroeger kon ik alleen myn medegevoel aanbieden nu heb ik iets beters: Gods liefdevol medelyden". „Gij hebt Hem dus gevonden?" „Wien?" „Hem, dien ik zocht, den God der lief de". „Ja, Hij heeft zich door mij laten vin den en dat zal Hy ook u doen, indien gy Hem zoekt. Ik geloof zelfs, dat gy Hem reeds gevonden hebt". „Ik weet niet recht. Het is moeilyk te geiooven, dat God, Die my zooveel heeft doen lylden, my1 liefheeft „God doet ons niet lylden, maar de booze, onze vyiand en Gods vyand tevens. God heeft u juist meer lief, naarmate gy meer lijdt. Heeft Hy niet Zyn eigen Zoon overgegeven voor u en voor my? 0 Peitch, Hy heeft u lief". „Gelooft gij dat?" „Ja, en gij zult het oog geiooven". Peitch verhaalde toen hoe zyh wond oorzaak was, dat hy in de ambulance van zuster Anna werd gebracht en hoe deze by de zorg voor het lichaam het brood der ziele niet had vergeten. Hoe dankbaar was Serge voor deze mededeeling. Peitch bad geen ouders of familie, zelfs geen vrienden, die hem opwachtten. Zoo kon hy hem niet verlaten; hij wilde liever alles wagen en hem meenemen naar zyn vader. Hy meende, dat God hem met dit doel den vriend had doen ontmoeten. Daarby zou een oud Russisch krygsman nooit her bergzaamheid aan een gewonde weigeren. Peitch zou dus slapen onder een vrien dendak. De admiraal wou Serge eerst niet ont vangen, maar toen hyi hoorde, dat hij op raad van den dokter kwam, werd hy wil der gestemd. Het was niet aangenaam, weken lang de kamer te houden, enkel in gezelschap van Fedor, en ofschoon de va der het niet wilde erkennen, was de komst van den zoon hem niet onwelkom. Na hem zyn ongenoegen te kennen te hebben gegeven, bedaarde 'hy; zelfs Peitch werd niet slecht ontvangen en zyn ver halen kortten den grijsaard menig avond je. Al was hij tegen zyn zoon niet vrien- delyk, toch duldde ,hij zyn tegenwoordig heid en dit was reeds veel. Zyn ziekte was niet ernstig, maar het gebonden zyn aan bed en niets te mogen doen, was moeilyk te dragen. Het was niet vreemd, dat hem dit wrevelig maakte. Serge was den lOden April gekomen. Den eersten dag verliet hy zijn vader niet en aan den avond van den volgenden dag ging hy de Istinefs verrassen. Hij werd er met bhjdschap ontvangen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5