Sfaten-Generaal Uit de Provincie Stukken voor de Piovinciale Staten van Zeeland. Kerknieuws Onderwijs Finantiëele Berichten Gemengd Nieuws. Hengelende an kaarlende melk- controleurs. Naar aanleiding van klaohten, welke indertijd bij den minister van Landbouw en Visscherij o.a. door de „Hollandsche Maatschappij van Landbouw" zijn inge diend over het optreden van melkoontro- leurs te Zoetermeer en omstreken, ia een uitgebreid onderzoek ingesteld. Van het resultaat van dit onderzoek kan thans worden medegedeeld, dat de omstandigheden zich anders hebben toe gedragen dan viel op te maken uit het schrijven, dat door bemiddeling van de „Hollandsche Maatschappij" aan den mi - nister werd toegezonden. Van het henge len en kaartspelen is komen vast te staan, dat dit buiten de diensturen is geschied, terwijl het biljartspel terstond werd ge staakt wanneer een veehouder geholpen diende te worden. Toegegeven moet worden, dat het aan tal uitgezonden controleurs ruim is ge weest, hetgeen geschiedde om te berei ken, dat de veehouders zoo snel mogelijk zouden worden geholpen. Den controleurs is niet anders te verwijten, dan dat zij niet onder alle omstandigheden met den noodigen tact zijn opgetreden, waarover zij ernstig zijn onderhouden. Wanneer niettemin een tweetal contro leurs als gevolg van dit onderzoek is ont slagen, dan houdt dit dan ook voor den een in het geheel niet en voor den ander slechts ten deele verband met de in voor meld schrijven geuite klaohten. De Huisarbeidswet treedt binnenkort In werking. Omtrent het ontwerp van een algemee- nen maatregel van bestuur ter uitvoering van de Huisarbeidswet 1933 is door den Hoogen Raad van Arbeid advies uitge bracht, aldus deelt Minister Slingenberg mede in de M. v. A. aan de Tweede Ka mer inzake de begrooting van Sociale Zaken. De Minister vertrouwt, dat genoemde wet binnen korten tijd in werking zal kunnen treden. Thom Denijs t Te 's-Gravenhage is op 58-jarigen leef tijd overleden de bekende concertzanger Thom Denijs. In tal van plaatsen in Europa is de heer Denijs als baritonzan ger opgetreden. De N.S.B. en het ouderlijk gezag. Naar aan „De Standaard" van zeer betrouwbare zijde onder bereidheid van bewijsvoering wordt meegedeeld, werft de N.S.B. te Bilthoven minderjarige jongelui uit bepaalde kringen voor baar W.A. aan door ze tegen sterk gereduceerde prijlzen gelegenheid te geven om in de Bilthoven- sche manége rijles te ontvangen. De jonge lui moeten zich dan aansluiten bij de W.A. en de vereischte uniform aanschaffen. Als zij bezwaren hebben, omdat hun ouders er tegen zijn, stelt de N. S. B. een adres van een „partijgenoot" als domicilie voor den jongen man ter beschikking. Daar kan hij zijn pakje bewaren, van klee ding verwisselen en de verdere stukken ontvangen, waarvan de ouders niet mo gen weten. TWEEDE KAMER. HEFFING VAN OPCENTEN OP ENKELE BELASTINGEN. Het voorstel tot verhooging der omzet belasting teruggenomen. Bij de gisteren voortgezette behande ling van het wetsontwerp tot heffing van opcenten op enkele belastingen ter ver sterking van de inkomsten van het Werk- loosheidssubsidiefonds, verklaarde de heer Kersten (S.G.), dat het zijn fractie uiterst moeilijk zal vallen te stemmen voor het wetsontwerp, zelfs als de ver hooging der omzetbelasting mocht wor den teruggenomen. Spr.'s fractie meent, dat een nog zwaardere belasting moet uitloopen op een ineenstorting. Daarom is zij tegen het wetsontwerp. De heer B i e r e m a (Lib.) kan even min i de heer De Geer zien, dat er een verba- bestaat tusschen de voorgestelde belas' ;.gverhooging en de werkloosheid. Hij 1 rt af, dat de verhoogde heffingen zullei: geschieden voor het werkloosheids- subsidiefonds. De minister zei, dat hij van de ver hooging der Omzetbelasting wil afzien, maa dan ook van de verlaging der ac cijnzen op bier en gedistilleerd. Waarom dit verband? De accijnsverlaging ge schiedt in ibet belang van den fiscus, ter beëindiging van gesmokkel enz. De grens der mogelijkheden van belas- tingverhooging is reeds nu bereikt. Er is belastingverlaging noodig ter bereiking van het doel der regeering: verlaging van den kostprijs. Daarom moeten wij de regeering tegen zich zelve in bescher ming nemen en tegen het wetsontwerp stemmen. De heer Vervoorn (P.B.) oppert be zwaren tegen de verhooging der successie belasting, speciaal wat kleine nalaten schappen betreft. De heer Schouten (A.R.) heeft be zwaar tegen het karakter van bestem mingsheffing, dat de belastingverhoogin- gen krijgen, maar zal zijn stem eerst be palen, na dén minister hierover te heb ben gehoord. Nu de minister zoo tegemoetkomend is geweest erin te berusten, dat de ver hooging der Omzetbelasting niet tot stand komt, acht spr. zich niet gerechtigd, tegen de andere voorstellen te stemmen, maar als er onverhoopt weer een gat in de begrooting blijkt te bestaan, zal dit moeten worden gedicht, niet door belas- tingverhooging, maar door bezuiniging. De heer Westerman (N.H.) zegt, dat het voor de Regeering het beste is als haar voorstellen worden verworpen. Dan kan zij gaan bezuinigen en zich be roepen op den aandrang der Kamer daartoe. De Minister van Financiën, de heer Oud, betoogt, dat werkloosheids- zorg primair gemeentetaak is. Van het terrein der financiëele verhou dingen tusschen rijk en gemeente is do werkloosheidszorg de laatste jaren een zeer belangrijk onderdeel. De historie heeft deze zorg primair tot gemeentetaak gemaakt Maar niet elke gemeente kan haar eigen uitgaven betalen. Het is goed, dat de eene gemeente mede voor een deel van een andere gemeente betaalt. Voorts draagt het Rijk bij. Op deze overwegin gen is de instelling van het werkloos- heidssubsidiefonds gebaseerd. Aan de bestemming der voorgestelde belastingverhooging voor dit fonds is in de Kamer geen goed woord gewijd. Nu is verzwaring van heffing noodzakelijk als de regeering haar sociale taak zal kunnen blijven vervullen. Hieruit blijkt het nauwe verband tusschen de belasting verhooging en het fonds. Intusschen neemt spr. art. 6 van het wetsontwerp, waarin wordt bepaald, dat de opbrengst van de belastingverhogin gen wordt toegevoegd aan de inkomsten van het werkloosheidssubsidiefonds, terug. Hij brengt een overeenkomstige wijziging in de considerans aan. Zoo wordt der Kamer een stemming bespaard. Hiermee is het karakter eener bestemmingsheffing verdwenen. De bezwaren tegen de verhooging der successiebelasting erkent spr. als juist, maar de verhooging is noodzakelijk. Daar er in de Kamer geen goed woord over de verhooging der Omzetbelasting is gezegd, neemt spr. deze verhooging terug. Hiermee vervalt ook de verhooging van het bijzondere invoerrecht, maar wat door die verhooging al reeds betaald is, kan moeilijk worden teruggegeven. Spr. is het volkomen eens met de hee- ren Bierema en Westerman, dat er ge regeerd moest kunnen worden zonder be lastingverhooging. Maar spr. ziet er geen kans toe. Maar als de heeren het wel kunnen, wat belet hun om, als zij een meerderheid achter zich hebben, achter de regeeringstafel te gaan zitten (vroo- lijkheid). Als zij het kunnen, zal spr. erkennen, dat zij knapper zijn dan hij. De heer Bierema zei, dat spr. beter deed, de Kamer vrij te laten, maar de Kamer is ten allen tijde vrij om te beslissen. Bij de artikelsgewijze behandeling komt aan de orde het amendement-De Visser om de verbruikscoöperatie uit te zonderen van de verhooging der divi dendbelasting. De heer Van den Tempel (S.D.) bestrijdt het amendement, daar men over deze zaak niet incidenteel kan beslissen en zij niet is voorbereid. De Kamer verwerpt het amendement met 72 tegen 7 stemmen. Voor de Com munisten en de heeren Van Houten, Snee vliet en Arts. De Kamer keurt het wetsont werp goed met 56 tegen 24 stem men. Tegen: de liberalen, de communisten, de St. Geref. 9 Katholieken en de heeren Vervoorn, Sneevliet en Westerman. Een natuurverschijnsel. Gistermorgen te omstreeks vijf minu ten voor zes, werd, naar de „Midd. Crt." meldt, door een tweetal brievenbestellers te Middelburg een natuurverschijnsel op gemerkt. Zij boorden een ontploffing en zagen in de lucht een schel blauw licht. Een oogenblik daarna spatte de bol als een vuurpijl uiteen, waarna de verschil lende deeltjes wegdreven. Een dergelijk verschijnsel werd Maandagavond te Waarde waargenomen. Te ongeveer 7 uur des avonds werd een lichtbol gezien, die ook kort daarop uiteenspatte. Een economisch technologisch instituut. Zaterdag zal een bijeenkomst plaats vinden van de Kamer van Koophandel te Terneuzen, waarin een voorstel zal be handeld worden om evenals de K. v. K. te Middelburg, te besluiten tot toetreding bij bet eoonomisoh technologisch instituut voor Zuid-Holland. De Chineesche wolhandkrab in Zeeland. De Ghineesche wolhandkrab, die in 1931 voor bet eerst in Nederland werd waargenomen en op bet oogenblik in tal van wateren in het gebeele land voor komt, heeft zich thans ook in het kanaal van Sluis naar Brugge vertoond, meldt het Dagblad van Zeeland. De wolhandbrab brengt igroote schade toe aan de vischnetten en vooral voor de fuikvisscherij is zij hoogst nadeelig, niet alleen door de beschadiging van het net werk, maar ook door het feit, dat in een fuik, waarin zich een van die dieren be vindt, geen paling binnenkruipt. Een visscher uit Sluis heeft zijn netten geheel verwoest gezien door deze onge- wenschte gasten; eens vischte hij er een geheele mand, die 'hij in een weide uit stortte na ze doodgetrapt te hebben. Smokkelauto beschoten. Nabij de grenswijk „Het Staakje" te Sas van Gent heeft de Belgische douane een groote geblindeerde smokkelauto zwaar beschoten. Het voertuig was gela den met vee uit Zeeland en bestemd voor België. Ondanks de vele en zware schoten reed de auto in volle vaart verder. In een ter plaatse staand huis kwamen in dak, plafond en vensters een tiental kogels te recht, die schade veroorzaakten, doch ge lukkig geen persoonlijke ongelukken. MeJ. H. J. van Voorst Vader, t 0:p 88-jarigen leeftijd is te Breda over leden mej. H. J. van Voorst Vader, die gedurende meer dan vijftig jaar in het protestantsoh kerkelijke en charitatieve leven in de baronie van Breda een voor aanstaande plaats heeft ingenomen. De overledene is 19 Januari 1847 te Goes geboren als dochter van den presi dent der rechtbank aldaar. Omstreeks 1885 vestigde mej. van Voorst Vader zich metterwoon te Ginneken. Dierenmishandeling. Dezer dagen ontdekte een landbouwer te Koewacht dat het oog van een zijner in de weide loopende kooien gezwollen was. Bij nader onderzoek bleek hem, dat het dier bet oog was uitgeslagen of uitge- stooten. Ook het vorig jaar is een zijner koeien een dergelijk lichamelijk leed aan gedaan, terwijl een ander dier een diepe snijwonde in het lichaam had. Beide die ren heeft deze landbouwer moeten doen afmaken, waardoor hij ernstige geldelijke schade kwam te lijden. Gedacht wordt aan wraakneming. De Commissaris der Koningin heeft aan J. van Westenbrugge, op eigen ver zoek, eervol ontslag verleend als bezoldigd veldwachter in de gemeente Zaamslag met ingang van 1 Februari 1936. Middelburg. De badinrichting. Bij raadsbesluit van 16 Febr. 1898 werden aan bet Bestuur van bet Departement Middelburg der Mij. tot Nut van 't Alge meen voor het tijdvak 1 Jan. 1899 tot 1 Jan. 1949 tegen een canon van f 1 per jaar in erfpacht gegeven 188 c.A. ge meentegrond aan de Nieuwe Haven voor het oprichten van een badhuis. Het be stuur deelde mede, genoodzaakt te zijn geweest de exploitatie te staken. Tevens verzocht het de destijds aangegane erf- pacbts-ovèreenkomst met ingang van 1 Jan. 1936 te ontbinden, en van dien da tum af de grond voor een tijdvak van 50 jaren in erfpacht uit te geven aan hem, aan wien het bestuur voornemens is bet op den erfpacbtsgrond aanwezige gebouw met toebehqioren te verkoopen. Van oordeel, dat bet blijven voortbe staan der'bedoelde badgelegenheid in het belang der gemeente is, hebben B. en W. zich bereid verklaard medewerking te verleenen, doch gemeld dat de canon 30 cent per c.A. per jaar of in totaal f 56.40 zal moeten werden en in de nieuwe over eenkomst zullen worden weggelaten de nu geldende bepalingen, dat de gemeente jaarlijks 2000 kub. M. duinwater tegen 1,5 ct. p. kub. M. beschikbaar stelt, en dat aan de leerlingen der lagere scholen, die kos teloos onderwijs genieten, gelegenheid wordt gegeven in die inrichting minstëns 1 maal per'week gratis te baden, voor zoo veel de omvang der inrichting zulks mo gelijk maakt. B. en W. stellen voor de overeenkomst met het Depart, te ontbinden en in erf pacht uit te geven aan B. Oldeman de 188 vierk. M. grond voor den tijd van 1 Jan. 1936 tot 31 Dec. 1985. Naar men ons mededeelt, zullen de cursussen in koken en naaien, uitgaande van bet Comité inzake huishoudelijke voorlichting, in samenwerking met de Industrie- en Huishoudschool, de volgen de week aanvangen. Vlissingen. Donderdagmiddag zijn van bier met enkele autobussen naar Rotter dam vertrokken de ongeveer 130 mannen, uitmakende de Indische bemanning van de Nieuw Zeeland van de K. P. M., die aan de Sahelde ligt voor bet innemen van machines. De rij van autobussen werd ge volgd door een paar vrachtauto's met de bagage der zeelieden. Het vervoer van een en ander was opgedragen aan de N. V. Stoomtram-Mij Walcheren, afd. autobus bedrijf. Goes. De jaarlijksohe propagandaver- gadering voor de Chr. Vakbeweging werd gisteravond in de Prins van Oranje ge houden. Meer dan 300 belangstellenden waren uit Goes en de omliggende dorpen opgekomen. De voorzitter van den Gbr. Besturenbond, de heer A. de Lange, wees in zjjin openingswoord op de groote beteekenis van deze vergaderingen, die in deze maand over het gebeele land wor den gehouden, zoowei voor de on- en ver- keerd-georganiseerden als voor de leden der vakorganisaties. De eerste spreker, de beer Seuninga, hoofdbestuurder van den Ned. Gbr. Landarbeidersbond, zette uiteen de groote verwarring, die er op geestelijk, sociaal en economisch ge bied beerscht. We leven in een fel bewo gen tijd en onze verantwoordelijkheid is groot. Spr. deed ook mededeeling van wat bet G.N.V. in de afgeloopen jaren deed voor de werkloozen. De tweede spreker, de heer Pal ma, hoofdbestuurder van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, sprak over „Koers houden". Juist in dezen bewogen tijd komt het er op aan, niet uit den koers te gera ken. Van soc.-dem, zijde maakt men recla me met het Plan van den Arbeid, dat, als de verkiezingen van 1937 zullen zijn afge loopen, wel gedeponeerd zal worden naast het Socialisatie-rapport. Van nat.-soc. zijde komt men met daverende, maar holle leuzen. Wij blijven echter zeilen op het kompas van Gods Woord en zullen naar beste weten de belangen der werk nemers blijven behartigen. Ds Beukema van Nieuwdorp sprak het slotwoord en wekte de Ghr. georganiseer- den op 'vast en onbeweeglijk te blijven staan op den hechten grondslag van Gods Woord en krachtig den arbeid der Chr. vakbeweging voort te zetten. De redevoeringen der sprekers werden afgewisseld door muziek van de mond orgelclub te Kloetinge en voordrachten van den heer E. Raams te Kloetinge. Het was een welgeslaagde vergadering, waarop, zooals de voorzitter aan het slot uiteenzette, een krachtige propganda- actie door lectuurverspreiding en huisbe zoek moet volgen. 's Gravenpolder, Vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 20 Nov., '8 avonds 7 uur. De beëediging der nieuwe raadsleden is dan aan de orde, alsmede verkiezing van een wethouder, voorts ge- meentebegrooting 1936, goedkeuring re kening en begrooting van het B. Armbe stuur, vaststelling vergoeding bizondere lagere school en verschillende pensioen grondslagen. Koudekerke. Begrafenis Jhr. A. A. van Doorn. Heden bad op de buitenplaats Moesbosch in den familie grafkelder de bijzetting plaats van bet Stoffelijk overschot van wijlen Jhr Mr A. A. van Doorn van Koudekerke, oud-bur gemeester van Vlissingen, die te Haar lem is overleden. Op de buitenplaats was een groot aantal 'belangstellenden aanwezig, o.a. de ge meentebesturen van Koudekerke en Vlis singen, de burgemeesters van Middelburg en omliggende gemeenten, de voorzitter van de Prov. Commissie van Toezicht der Ned. Herv. Gemeenten en andere autori teiten. Een groot aantal kransen, w.o. een van het gemeentebestuur van Vlissngen, dekte de (baar. Oner een boom werd de lijkbaar neer gezet. Hier voerden het woord Ds J. W. van Kooten, Ned. Herv. pred. te Koude kerke. Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, Comimis'saris der Koningin en familielid van den overledene, Mr Dr F. S. Witte- veen, oud-secretaris van Vlissingen, en Ds P. W. Foeken, Ned. Herv. pred. te Haiarletm. De burgemeester van Souburg Jhr H. A. van Doorn, bracht namens de familie dank voor de belangstelling. Hierna werd de kist naar den grafkel der overgebracht. 'Overneming weg. Gedep Staten van Zeeland stellen de Provinciale Staten voor in beheer en ondei houd over te nemen 25 M. van den Zaamslagpolder en 5.794,20 M. van de gemeente Stoppel dijk, het waterschap Lamswaarde c.a. en de polders Willem III, Stoppeldijk en Groot-Cambron, gezamenlijk van den weg Zaamslagsche veerDe Kraai, onder voorwaarde van jaarlijkscbe bijdrage van resp. f 5.35 en f 1.236 of sommen ineens van f 134 en f 30.900. Het betrokken wegvak is in overeen stemming gebracht met het Proviuciaal Wegenplan. Wegenonderhoudsfor ds. De rekening 1934 van het Prov. Wegen- onderhoudsfonds van Zeeland wijst een ontvang aan van f 184.810.61, een uitgaaf van f 154.018.36, alzoo een goed slot van f 30.792.25. Provinciaal Wegenfonds. De rekening over 1934 van bet Provin ciaal wegenfonds wijst in ontvang aan f 4.661.923,83 en in uitgaaf f 4.013.305,35 en alzoo een goed slot van f 648.018,18. De begrooting van 'hetzelfde fonds voor 1936 geeft in ontvang en uitgaaf een be drag van f 2.810.130,42. Met nadruk wijzen Ged. Staten er op, dat van een vrije beschikking over het goed slot in werkelijkheid geen sprake kan zijn, aangezien dat, met de geldlee- ning en in rekening-courant opgenomen gelden, aangewend is voor de verstrek king van voorschotten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Muiderberg, W. Willemse cand. te Driebergen. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Noordeloos, M. Holtrop te Hilversum. Biezelinge. In het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Biezelinge werden 'herko zen de heeren J. de Kam en L. Verhulst en gekozen in de plaats van A. van de Velde Az., A. van de Velde Hz. Kortgene. Tot leden van 'het kiescol lege in de Ned. Herv. Gemeente zijn her kozen de heeren Ant. Noordhoek, Jac. Markusse, M. van Halst en P. Kramer en is gekozen dhr Andr. de Kam. Tot no tabelen zijn herkozen de heeren L. W. van Halst en W. Barentsen. Zeeuwsch Technisch Instituut. Gisteravond werd te Goes de jaarverga dering gehouden van den Bond van Leer lingen van het Zeeuwsch-Technisch Insti tuut, waarin o.a. bestuursverkiezing plaats vond. Dhr v. d. Velde werd wegens zijln vertrek naar Haarlem als bestuurs lid vervangen door dhr A. P. Maas te Kortgene, de overige bestuursleden wer den alle herkozen. Gedurende het winterseizoen zal een reeks lezingen gehouden worden, welke geopend werd door dhr v. d. Hooft met het onderwerp: De ontwikkelingsgang der menschheid. Na afloop van deze lezing, werd uit het lesgebouw vertrokken naar het Schutters hof, alwaar eerst plaats vond de officieels uitreiking der diploma's aan geslaagde PIJN IN DE RUG EN STIJFHEID. Verdwenen en.... voor goed. Drie jaren hadden de pijnen geduurd, dan weer meer, dan weer minder, maar altijd waren de pijnen er. Nu na twee jaar Kruschen Salts gebruikt te hebben, kan deze dankbare patiënt met het vol ste recht verklaren, dat hij ze voor goed kwijt is. Hij schrijft ons: „Drie jaren lang leed ik erg aan pij nen in het laagste deel van mijn rug. Ik probeerde alle mogelijke middelen zon der eenig succes. Wanneer mijn beenen te lang in dezelfde houding bleven (bijv. wanneer ik sliep) waren zij zoo 'stijf, dat het bewegen mij tot een marteling was. Nu en dan waren de pijnen wat minder, maar dat was de eenige verbetering, die ik kon bespeuren. Tenslotte raadde een vriend mij aan het eens met Kruschen Salts te probeeren. Tot mijn groote ver rassing verdwenen de pijnen. Twee jaren lang heb ik nu regelmatig Kruschen Salts genomen; ik ben nu vólkomen vrij van pijn, maar töch neem ik nog iederen morgen de „kleine dagelijksohe dosi-V' in mijn eerste kop thee of koffie. Ik ben nu een goede vijftiger en doe weer zonder eemg bezwaar mijn werk. Ik ben U inderdaad zeer dankbaar voor dit uiterst werkzame en eenvoudige middel. Steeds zal ik aan mijn vrienden vertellen hoe ernorm veel goed Kruschen Salts mij gedaan heeft A. W. ie L. Rheumatische pijnen en pijnlijke stijf heid, welke laatste maar al te dikwijls een voorbode van rheumatiek is, vinden bijna altijd hun oorzaak in opgehoopte af valstoffen en een daardoor voorkomen van overtollig urinezuur in het bloed. Kruschen Salts bestaat uit zes verschil lende zouten, die lever, nieren en inge wanden aansporen tot krachtiger wer king, waardoor de giftige afvalstoffen volkomen worden verwijderd. De pijnen nemen af, terwijl tegelijkertijd de alge- meene gezondheidstoestand enorm ver betert. Zoo zult ge door regelmatig ge bruik van Kruschen Salts niet alleen ge- viijwaard zijn tegen rheumatiek, maar ge zult U ook frisscher, krachtiger en energieker voelen. Kruschen Salts stralende gezond heid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv). leerlingen, wier namen reeds vroeger werden gepubliceerd. De voorz. deelde hierbij mede, dat hoewel nog slechts een betrekkelijk korten tijd sinds het examen verloopen is, reeds meer dan een derde van het aantal geslaagden in het door hen gekozen vak werkzaam is geraak.. Namens de gediplomeerden dankte dhr J. W. P. de Jonge te Middelburg bestuur en leeraren voor het genoten onderwijs, waarvan hij het gioote nut in de practijk beeft ervaren Het verder® deel van den avond werd opgeluisterd met muziek, verzorgd door de oud-leerlingen K. Adriaanse en J. A. Pot te Vlissingen, L. Walhout te Hein- kenszand, J. M. de Coninck en G. Sie mens te Goes, terwijl voorts belangeloos medewerking werd verleend door de hee ren Rosier en De Vos te Goes. Onder de talrijke aanwezigen heerschte een prettige stemming. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 220V» 218-9 Ned. Hand. Mij. 128 127Vs Philipslampen 24lVï 23914 Unilever 10514 10314 A. K. U. 255/e 25 Amsterdam Rubber 10914 10914 Kon. Olie 211% 21214 Deli Mij. 176% 176 Scheepvaart Unie 46'% 45% 4 pet. Nederland 1934 Q73/s 97-3/s 4 pet. Ned.-Indië 1934 96V2 96% U. S. Steel 287/s 29% Anaconda Copper 13% 13V2 Beth. Steel 27Vs 28 Shell Union 8l/s 87/w Intern. Nickel Mij. 223/a 227/s De markt was in alle afdeelingen zeer actief. Tooh vielen de koersen vooral voor de Amerikanen niet erg mee. Er werd bier en daar wat winst genomen hetgeen na zulke vaste 'dagen niet te verwonde ren valt. Geld is 2% pet. In het koerslijstje van gisteren was een drukfout geslopen, de koersen van Kon. Olie waren resp.: 211211%. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Nov., 2.30 u. Londen 7.24yz—7.253,4 Berlijn 59.24—59.30 Parijs 9.689.73 Brussel 24.80—24.90 New-York 1.463^—1.48 'Vreeselijke daad van een ontoerekenbare. Sinds ge- mjen tijd hield de ontoerekenbare 24-jari- ge J. G. zich onledig met de gevaarlijke liefhebberij steenen en hout op den rijks straatweg tussohen Aphen en Zwammer- dam te stapelen met de bedoeling auto mobilisten en wielrijders overlast aan te doen. Ook gir~ hij somwijlen zelf lang uit op den weg liggen. Doordat familie loden en omwonenden steeds tijdig 5® oh- W de de uit beleic richt Sp; door naar niet a Vel ging Inp schub hem e lijkhe Egf, noodz nog deze DEI de vei boter vastgi ARI is tijc wager moedi onder raakt* merk hij re HAI hebbe van sacris nog n

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2