De Indische reis van Ir Mussert. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Het ia om deze reden, dat B. en W. in overweging geven om bovenaangehaalde overgangsbepaling alsnog mede toepasse lijk te verklaren voor laatstgenoemde school. Middelburg. Een c red iet. Bij de vaststelling der 'Gemeenterekening 1932 brachten Ged. Staten ter kennis van B. en W. een verzoek om een onderzoek te doen instellen door den deskundige, belast met de controle op den Gemeente-ontvan ger naar de herkomst van de bedragen ad f 1978.81, f 748.07 en f 303.45, verant woord onder volgnummer der rekening over 1932 en van den uitslag daaxvan verslag te doen. Het betreft bier een ver antwoording van schoolgelden. Naar aanleiding van deze opmerking zijn B. en W. in briefwisseling getreden met vorengenoemden deskundige en daar na weder met Ged. Staten. Vermelde briefwisseling wordt aan den Raad ter kennisneming overgelegd. Blijkens een schrijven van 25 October blijven Ged. Staten prijs stellen op het in stellen van een onderzoek, dat voorshands beperkt zou kunnen blijven tot de jaren na 1920. Onder deze omstandigheden zijn B. en W. van oordeel dat, met evenver- meld voorbehoud, het gevraagde onderzoek zal beihooren te worden ingesteld en stel len zij voor daartoe een crediet van f 150 ter beschikking te stellen. Goes. De jaarlijksche propaganda-ver- gadering voor de Ghr. vakbeweging zal hier Donderdagavond worden gehouden. Sprekers zijn: de beeren Seuninga, hoofd bestuurder van den Ned. Chr. Landarbei- ders'bond en Palma, idem van den Ned. G'hr. Bouwarbeiders-bond. Het slotwoord spreekt ds Beukema van Nieuwdorp. De mondorgelclub van Kloeiinge verleent medewerking. Ten nadeele van den heer J. M., alhier, werd een motorrijwiel ontvreemd. Later werd het motorrijwiel ernstig be schadigd onder 's Gravenpolder aange troffen. Kloetinge. Maandagavond vergaderde de Ghr. Landarbeidersbond, afd. Kloetin ge. Door den heer G. Blomaard Pzn. werd het onderwerp ingeleid „Wettelijke Ar beidsbescherming". Na gewezen te hebben op de vroegere misstanden werden ach tereenvolgens behandeld de verschillende wetten, zooals de wet van Houten, de Arbeidswet van 1889, 1911 en 1919, en de verschillende wetten op den Arbeid, waaruit duidelijk bleek, dat er reeds veel ten goede voor de arbeiders is verkregen, hoewel de landarbeiders nog buiten ver schillende wetten vallen. Met een opwek king om alle krachten in te spannen, om in overeenstemming met bet beginsel der Ohr. vakbeweging, mede te bouwen aan de vervolmaking van deze wetten en baar toepassing ook op de landarbeiders, ein digde spr. Op dit onderwerp volgde een leerzame bespreking. Het punt verplichte toetreding 'bij1 de Ziekenhuisverpleging werd druk bespro ken. 'Over kolen toeslag werden inlichtin gen ingewonnen. Een en ander werd toe gelicht door den burgemeester, die ook ter vergadering aanwezig was. Rilland. Loop der bevolking over Oct. Ingekomen: M. N. Philipse, van Bergen op Zoom, Wittoecksingel 114; J. K. Lob- bezoo, van Krabbendijke, Dorpsstraat A 212; M. Akkerman, van Rotterdam, Cool- singel 64; H. P. Indeweij, van Krabben dijke, Wegeling A 129. Vertrokken: Ch. de Beus, naar Haarlem (Overveen), Laan van SchoonoordJ. Polderman, naar Koudekerke, Nieuwe Vlissingsoheweg; H. J. van Baal, naar Loosdrecht (Nieuwersluis), Willem 3 ka zerne; L. Weststrate met gezin, naar Krabbendijke; J. Krombeen, naar Rot terdam, Oostplein 14; J. P. J. Moebeek, naar Kruiningen, Julianalaan B 157a; T. Verheul met gezin, naar Rotterdam, Van Diestraat 23b; J. C. Verweij, naar Bergen op Zoom, Borgvlietechedreef 17a; R. Ots, naar Bergen op Zoom, Stationstraat 31. lerseke. Loop der bevolking over Oct. Ingekomen: Cath. Joossen, z. 'b., van Utrecht naar van Randwijckstraat 26; M. Scheele, dienstbode, van Waarde naar Noord Zandstraat 5; K. van der Linde, off. L. des H., van Eindhoven naar Do- minicusstraat 3; A. M. G. J. G. A. van Hoorn, dienstbode, van Nijmegen naar Langeviele 37; J. P. Jobse, dienstbode, van Wemeldinge, naar Kanaaldijk 2; A. A. Martijn, .edhtg. van J. H. Cornelisse, van Veere naar Emimastraat 18; M. M. Rood, echtg. van J. Gastel, van Middel burg naar Kerkplein 6. Vertrokken: Anth. Tramper, dienst bode, naar Borssele, Monsterweg 274; M. G. Hoogstad, dienstbode, naar Vlissingen, Breewaterstr. 24; Jac. Moerman, dienst bode, naar Amsterdam, Paulus Potterstr. 16; J. C. van Sprundel en gezin, schip persknecht naar Roosendaal en Nispen, Molenstraat 58; J. E. M. Tjarks en ge zin, mandenmaker naar Bergen op Zoom, Bruinvischstraat 15; F. Bakker, schoen maker, naar Goes, Stoofstraat 4; A. E. Paauwe, dienstbode, naar Dordrecht, Hooge Nieuwsfraat 99; M. Scheele, dienstbode, naar Waarde B 105; A. Griep (wed. L. van Liere) z. b., naar Goes, 's- Heer Hendri'kskinderenstraat 16; M. P. van der Burght, dienstbode naar 's-Gra- ven'hage, Harstenhoekweg 75; M. Moer man, dienstbode, naar Nisse, Krugerstr. 22; Joh. du Pau, dienstbode, naar Am sterdam, Govert Flinckstraat 263 II; P. de Rooij, echtg. van W. Verhurg, z. b., naar Goes, Poelweg 99. 'CC. G.) Grijpskerke. Maandagavond hield de afd. van den Chr. Jongeren Boeren- en Tuindersbond haar eerste vergadering in dit winterseizoen. Door dhr W. Cop- poolse werd ingeleid „Stad en platte- and" en door dhr A. Louworse „Onze voederbouw", De agenda voor dezen winter werd vastgesteld als volgt: Dec.: Jaarvergade ring met een spreker of een filmvertoo- ning; Jan.: „Productie en vetgehalte der melk in verband met de voeding"; Febr.: „Landbouw en Industrie", terwijl op de Maartvergadering weer een practisch on derwerp zal worden behandeld. 0. en W. Souburg. Vergiftigings verschijnselen. Eenige uren, nadat Zondagavond het gezin J. van E. en diens zoon met vrouw en kinderen alhier, had den gegeten van worst, lever en hoofd faas van een varken, dat Donderdags was geslacht, hebben zich hij allen min of meer ernstige vergiftigingsverschijnse len voorgedaan. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. De politie heeft de rest van de etens waren in 'beslag genomen, teneinde te doen nagaan, in hoeverre deze oorzaak van de vergiftiging zijn geweest. De opbrengst van de collecte, welke tijdens de zendingsweek door de Ned. Herv. kerk alhier is gehouden, bedroeg f473. (Belangeloos bericht.) Rectificatie. In het bericht over de voetbalwedstrijd S. V. S. I en R. V. C. I van gisteren is een abuis gemaakt iu 'de volgorde 'der cijfers, deze moeten zijn 80 in plaats van 0—8. Colijnsplaat. Vrijdag 8 Nov. werd in de Herv. kerk alhier de film vertoond der stichting voor lijders aan vallende ziekten te Heemstede, 's Middags werd een spe ciale kinderfilm vertoond. De collecte Zondagmorgen in de Herv. kerk gehouden ten hate van genoemde stichting bracht f40.62 op. Poortvliet. In de maand October j.l. hebben zich in de gemeente gevestigd: K. A. Hamelink van Axel; C. Suurland en gezin van Scherpenisse; Matthijs Brujjnzeel van St. Annaland; Jacs. Fran ke van Scherpenisse; Laurina P. Verburg van Kattendijke; Pieternella van Iwaar- den van Stavenisse. Vertrokken zijn: Lena J. Maat naar Dirksland; D'irk G. Uijl naar 'sGraven- hage; Mar. A. Geuze naar Wageningen; W. Beeke en gezin naar St. Maartens dijk. (Til. G.) Dammen. Gisteravond speelde te Kruiningen Goes I tegen Kruiningen I voor den Zeeuwschen Dambond. Voorloopige uitslag voor Go-es 86 met 3 afgebroken partijen. Er zijn oproerkraaiers genoeg in Neder land, zegt het orgaan van de Vaderlandsche club. De met zooveel ophef aangekondigde en beëindigde reis van den leider der N. S. B. naar Indië, is nu niet bepaald een succes geweest. Wijl hebben reeds medegedeeld wat verschillende Indische bladen over het optreden van den dictator-in-hope schre ven. En nu schrijft de Vaderlandsche Club, de politieke organisatie in Indië, waarop wel mee in de eerste plaats de hoop van den heer Mussert gevestigd was, in haar orgaan o.m. het volgende: „In „Volk en Vaderland" treffen wij een spotprent aan, die Minister Colijn voorstelt, zittende voor de radio. Achter hem staat het spook van den honger, in beide handen kinderlijkjes vasthoudend en een zwaard in den mond. Het honger- spook zegt tot den Minister: „Maak U niet ongerust, Excellentie, op mijl kunt U rekenen, ik maak alles rustig". Wijl vragen ons af, hoe lang het nog moet duren, dat de autoriteit van het Gezag in Nederland ongestraft op een dergelijke minderwaardige wijze wordt aangetast. Sedert jaar en dag wordt het Neder- landsche volk op de meest onverantwoor delijke manier tegen het Gezag opgezet, thans gaat een zich „nationaal" noemende partij, die strijdt voor „tucht" en' „eer bied voor het Gezag", aan dit abele spel meedoen I Foei! Ir Mussert had ons in Indië weinig te brengen, doch voor Nederland achtten velen zijn actie zeer zeker nuttig. Het Ne- derlandsche Volk kan een lesje in tucht en eerbied voor het gezag best gebruiken, maar als wijl dan hier zien, hoe de heer Mussert zijn theorieën in de practijk brengt,, dan moeten wijl dit oordeel helaas wijtógen. Er zijn oproerkraaiers genoeg in Ne derland! Vraag: Welke straf zou „dictator" Mus sert, zoo hij onverhoopt aan de regeering mocht komen, hen opleggen, die met zijh geheiligde persoon den spot zouden dur ven drijven?" Een geheimzinnige dief stal opgelost. De puzzle van de ontvreemde f7500 bij den assuradeur v. B. te Amersfoort, is nu geheel opgelost. ■Het is 'de recherche na een ernstig onder zoek gelukt de ware schuldige te pakken te krijgen, nadat de 20-jarige dienstbode onschuldig bleek te zijn aangehouden. Zij had na dreigementen der familie v. B., bekend bet geld te hebben weggenomen, omdat men haar had voorgehouden, dat zij dan niet in 'de gevangenis terecht zou komen. Toen het onnoozele kind (een pupil van Kinderzorg) bemerkte, dat ze al een heel eind daarheen op weg was, herriep ze de bekentenis. Bij het voort gezet onderzoek kwam aan het licht, dat de dochter des huizes, een 17-jarig naai stertje, haar vader van het geld heeft af geholpen. 'Zij heeft volledig bekend. Het bleek, dat luxe kleeding het leeuwenaan deel van het gestolen geld had geëischt. Bij een onderzoek in een dansinstituut bleek daar een koffer te staan met een groote voorraad baljaponnen, schoentjes, handschoenen en allerlei ander luxueuse ïleedingstuk'ken. Verder werd er veel ge toerd met een auto, fuifjes werden ge geven, kortom, vaders geld deed voor de gezelligheid van de dochter goeden dienst. Het dienstmeisje is op vrije voeten ge steld. Onder den trein, maar niet gedeerd. De arbeider B. te Lindheuvel, werd op het rangeerterrein van de haven der Staatsmijn „Maurits" te Lutterade door een trein overreden. B., die cokes verzamelde tusschen de rails, had den trein niet hooren naderen. Juist op het laatste moment zag hij hem vlak voor ziCh. Hij had edhter nog de tegenwoor digheid van geest, rich tussChen de rails plat op den 'grond te laten vallen. De wa gens deerden hem niet, toch 'de tamelijk laag hij den grond gebouwde locomotief bracht hem verwondingen toe aan hoofd, armen en heenen. Gelukkig bleken de ver wondingen echter niet van ernstigen aard te zijn. i Berucht inbreker gevat. Gisteravond vervoegde zich bij de politie te Megen een zwerver om onderdak. De gemeenteveldwachter gaf aan het verzoek gehoor, doch keek voor alle zekerheid het politieblad eens na. Inderdaad kwam daarin het signalement van den zwerver, den 29-jarigen H. K., voor. Men bleek te doen te hebben met een berucht inbre ker, wiens opsporing door den officier van justitie te Roermond was verzoent in verband met een serie inbraken en diefstallen, die den laatsten tijd in de provincie Limburg en te Eindhoven wa ren gepleegd. De zwerver werd aange houden en zal naar Roermond worden overgebracht, teneinde voor den officier van justitie aldaar te worden geleid. Geheime distilleerderij ontdekt. Rijksambtenaren hebben gistermiddag in een woning aan den weg van Dinxperlo naar Terborg een volle dige branderij met een groote hoeveelheid grondstoffen en gedistilleerd van 80 pot. in beslag genomen. De bewoner van het perceel werd voorloopig in arrest gesteld. Onschuldig verdacht. Dezer dagen meldden wijl, dat ten nadeele van den heer B. te Amersfoort een bedrag was ontvreemd van 70007500 gulden door de 20-jarige dienstbode A. de R. Het meisje had een bekentenis afgelegd. Niettegenstaande deze bekentenis kwam de recherche de zaak vreemd voor, zoodal het onderzoek werd voortgezet, hetgeen tot de ontdekking leidde, dat de dienstbode geheel onschuldig is. Na een langdurig verhoor is zij op haar afgelegde bekentenis teruggekomen en heeft ontkend den diefstal te hebben ge pleegd. Deze ontkentenis klopte geheel met de vermoedens van de politie. Bekend is geworden, dat niet de aangehouden dienstbode de dievegge is, doch dat een ander, die inmiddels heeft bekend, het bedrag heeft ontvreemd. Het meisje is inmiddels op vrije voeten gesteld. Oplichting. In de buurt van Blerik heeft een onbekend linnenkoopman met een bekende truc verscheidene inge zetenen opgelicht. Hij' hing een heel ver haal op dat zijn knecht met paard en wa gen, waarop een lading linnen, in een sloot was geraakt. Het linnen was bescha digd en hij was nu in staat een goedkoope aanbieding te doen. Door een loupe liet bij de eenvoudige dorpsmenschen de stof zien en verscheidene van hen zijh erin gevlo gen. Achteraf bleek dat de stof van infe rieure kwaliteit was en doordat de koop man bijl het afmeten een bekende truc toepaste, kregen zijl bovendien minder dan zij besteld hadden. De politie stelde een onderzoek in. De koopman, die daarvan klaarblijkelijk de lucht beeft gekregen, is spoorloos verdwenen. Zijn opsporing wordt verzacht. In bet park overleden. Een agent van politie die in het oude park Nieuweroord te Utrecht surveilleerde, vond een man op een bank liggen. De agent trachtte hem te wekken, doch toen hijl daar niet in slaagde, observeerde hij den man nauwkeuriger, waarbij hiji de ontstellende ervaring opdeed, dat deze was overleden. Er was geen spoor van geweld aanwezig, zoodat aan moord of zelfmoord niet wordt gedacht. Het is waarschijhlijk dat de man aan een hart verlamming is overleden. Oude vrouw door trein ge il o o d. Onder de gemeente Schoorl is gistermiddag een 85-jarige aldaar wonen de weduwe 'door een zandtrein overreden en gedood. Zij is waarschijhlijk tusschen de rails gevallen juist toen de trein in aantocht was. BETEEKENIS VAN DE ZIJDETEELT VOOR ONS LAND. Nieuwe objecten voor werkverruiming. D'e Nederlandsche zijdeteeltvereeniging hield te Utrecht haar jaarvergadering. Aan de openingsrede van den voorzit ter ontleenen we het volgende: Niettegenstaande de ijver om de zijde teelt met kracht te bevorderen en te trachten uit te breiden, in geen enkel op richt verminderde, mocht het bestuur ronder kraohtdadigen ateun van de Re geering niet op groote suocesaen rekenen Met meerdere activiteit bij het voeren van een flinke propaganda, moest het be stuur in moreelen zin, de noodige voor zichtigheid in acht nemen, omdat het, ge zien de verminderde financieele opbreng sten van de cocons, den velen belangstel lenden geen gouden bergen mocht voor spiegelen. Men mag zich verzekerd houden, dat deze ongunstige omstandigheden wel als de voornaamste oorzaken moeten be schouwd worden, dat op het oogenblik, een uitgebreide zijderupsenteelt in ons land nog niet aanwezig is. Spr. deelde mee, dat de Regeering be langstelling toont en wel in die mate, dat ook verwacht mag worden, dat voorstel len, die tot ontwikkeling in de zijderup senteelt zouden leiden, ook gesteund zul len worden. Men heeft als buitenstaander geen be grip, welke onderscheidene takken van weikgelegenheid er voor exploitatie van zijdeteelt en zijde-industrie noodig zijn. In de eerste plaats de zijderupsenteelt op zich zelve. Als de rupsen de cocons gesponnen hebben, moeten de cocons worden uitgezocht en gesorteerd, dan worden de cocons afgehaspeld om er knotten ruwe zijde van te maken, deze moeten weer worden getwijnd, daarna op klossen gebracht, geverfd, geappreteerd en geweven en nog zooveel te pas komen de andere werkzaamheden. Zijdeteelt en de daaraan toebehooren- de aanverwante bedrijven en zijde-indus trie bieden ook voor de jonge werkloozen nieuwe mogelijkheden, zonder dat oudere werklieden uit het bedrijfsleven behoeven te worden gestooten. Ais voor de stichting van deze, voor ons land althans betrekkelijk nog nieuwe bedrijven, ook de geheele Overheid haar medewerking verleent, zal daarmee de goede zaak zeer zeker worden bespoe digd. D'e meerdere uitbreiding van zijdeteelt moet geschieden in een sfeer van onder linge welwillende eensgezindheid, zonder eenige ijverzucht of de begeerte om zich van de heerschappij te willen meester maken. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een motorrijtuig of voertuig zonder noodzaak links houden: J. B. te 's H. Arendskerke, J. de V. te Aagtekerke ieder f 3 of 3 d. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: G. M. v. d. M., te Rot terdam f 2 of 2 d. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: M. J. K. te Goes f 5 of 5 d. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder lichten en (of) rood achterlicht en zonder dat nummer met letter behoorlijk zichtbaar en (of) verlicht is: W. K. te Wageningen, J. F. te Hilversum, M. A. P. te Goes ieder f 5 of 5 d.; J. H. te Wemel dinge f 3 of 3 d. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: M. v. B., te Hoeven f 3 of 3 d. Rijden met een ingeschreven motorrij tuig terwijl de belasting van eenig wiel grooter is dan in het inschrijvingsbiljet is vermeld: P. D. te 'sH. Arendskerke' f of 5 d. Rijden met een niet ingeschreven mo torrijtuig 'Over een in de derde klasse inge- deelden weg, terwijl motorrijtuig met la ding breeder zijn dan 2.10 M.: J. G. te Middelburg f 5 of 5 d. Als bestuurder van een motorrijtuig be stemd om buiten de wegen te worden ge bruikt, daarmede over een weg rijden, terwijl de breedte der metalen banden ge ringer is dan 10 c.M.: A. S. te Bigge- kerke f 2 of 2 d. 's Avonds fietsen zonder licht en (of) rood achterlicht of reflector: L. K. te Ar- nemuiden: f 5 'O'f 5 d.; M. A. M., te Mid delburg f2 of 2 d. Rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: J. B. te O. en W. Souburg f 10 of 10 d. Niet op eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren zijn nummerbewijs vertoonen: W. de K. te Middelburg f 1 'of 1 d. Rijden met een motorrijtuig op zooda nige wijze dat de veiligheid van het ver keer wordt in gevaar gebracht: J. F. 0. te Kruiningen f 25 of 10 d. Rijden met een rijwiel terwijl hij ver keert onder invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank: W. W. te 'sH. Arendskerke f 20 of 10 d. h. Strooperijl: D. v. 0., W. v. O.,en K. J. G. allen te Middelburg: 'onbevoegdverkla- ring door den Kantonrechter om van het feit kennis te nemen. Straatschenderij: W. P. H. te N. en St. Joosland: 1 mnd. tuchtsch. voorw. met een proeftijd van twee jaren; I. P. te N. en St. Joosland: berisping. Trekdier onbeheerd laten staan: F. W. te Kapelle f 3 of 1 w. t.sch. Nachtrumoer verwekken: B. M. V., J. D. en J. H. allen te Wemeldinge: ieder f 10 of 10 d. h. Een valschen naam opgeven: J. W. N. te Utrecht f 15 of 15 d. Zonder daartoe gerechtigd te zijn rij den over eens anders grond: A. v. V., te Koudekerke: vrijspraak; W. V., te Koude kerke: vrijspraak. Vleesch, dat aan keuring onderworpen is, doch niet van het voorgeschreven merk is voorzien, ter aflevering voorhan- den hebben. A. de W. te Kapelle-Bieze- linge f25 of 10 d. Als vader van leerpliohtig kind niet zorgen dat het de sohool geregeld bezoekt; J. M. de K. te Goes f 8 of 8 d, Tijdens den leerplichtigen leeftijd ar beid doen verrichten door een kind gedu rende den tijd dat onderwijs wordt ge geven aan de school waarop het is inge schreven; J. K. te Meliskerke f 10 of 5 d. Overtr. IJkwet: G. P. te Vlissingen; J. den H. te Goes, J. D. te Vlissingen, J. H. te Middelburg, Ma. Da., V., huisvr. van G. W„ ieder f0.50 of 1 d.; I. v. d. V., te Hansweert 3 maal f 3 of 3 maal 3d.; Ja. Ca. H. te O. en W. Souburg 2 maal f 3 en 5 maal f 0.50 of 3 maal 3d. en 5 maal 1 d., alles met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen maten en gewichten. Visschen in de Zeeuwsohe Stroomeu zander schriftelijk bewijs van den eige naar of rechthebbende: J. v. E. te Terneu- zen, W. G. te lerseke ieder f0.50 of 1 d. Als schipper een Rijkskanaal bevarende niet voorzien zijn van de voorgeschreven reglementen: A. J. P. H. v. d. H., gedom. te Schiedam 3 maal f 2 of 3 maal 2 d. Als schipper een Rijkskanaal bevarende niet den naam van den schipper op de vaste deelen van de buitenzijde van het schip vermeld hebben: M. J. v. L. gedom. te Oud-Beijerland f 5 of 5 d. Zonder behoorlijk plaatsbewijs van de booten van den Prov. Stoombootdienst gebruik maken: D. H. en J. W. N., beiden te Utrecht ieder f5 of 5 d. Overtr. Regl. op de Wegen en Voetpa den: P. D. te Vrouwenpolder f 10 of 10 d.; P. R. te Koudekerke f 3 of 3 d. Overtr. ventverbod te Vlissingen: G. F. K. te Gorinohem, J. den H. te 's Graven- hage ieder f 2 of 2 d. h. Idem te Goes: P. B. te Groningen f 2 of 2 d. Te Goes als bestuurder van een motor rijtuig daarmede zonder noodzaak blijven staan opi een hoek van een weg: G. M. te Kruiningen f3 of 3 d. i Hooger beroepen. Door W. v. d. H., 50 j., koopman, wonende te Vlis singen, is hooger beroep aange tee kend tegen een vonnis van den politie rechter te Middelburg van 22 October 1.1. waarbij ihij wegens overtreding van de Tabakswet ia veroordeeld tot f 10 of 10 d. h. Door O. v. d. H., 28 j., werkman, wo nende te Kerkwerve, tegen een vonnis van den Politierechter, waarbij hij we gens diefstal is veroordeeld tot f 25 of 10 d. h. Door F. J. P., 28 jaar, koopman, wo nende te Middelburg, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis der recht bank van 1 November 1935, waarbij hij wegens oplichting is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. D'e officier van justitie was in 'hooger beioep gekomen. DE VERBETERING VAN DEN TOE STAND IN DE SCHEEPVAART. In een onderhoud met den heer J. J. van Hasselt, directeur van de Kon. Ned. Stoomboot Mijl., heeft deze verklaard, dat tengevolge van de politieke omstandighe den, voortgesproten uit het oouflict tus schen Italië en Abessynië, een zekere on rust ontstaan is, waarvan een goederen beweging het gevolg is geweest, welke tot een opleving van bet internationale ver keer beeft geleid. Deze toegenomen goederenbeweging heeft meerdere vraag doen ontstaan naar scheepsruimte en als gevolg daarvan weer een rijzing in de verschillende vrachten- markten. Ook de K.N.S.M. is in het lijnvervoer speciaal op de Middellandsche Zee en de Levant, een grooter aanbod van lading ontstaan. Dit feit alsook de verbetermg van andere vrachtenmarkten beeft het mogelijk gemaakt, dat de weinige schepen van de maatschappijl, welke nog stil la gen, in de vaart konden worden gebracht. In dien zin is er dus van een opleving sprake. Of deze echter een voorbijgaand of blijvend karakter zal hebben, is moeilijk te voorspellen. Een blijvende verbetering van den toestand op scheepvaartgebied kan niet verwacht worden, alvorens de algemeen bekende oorzaken de grond- factoren die bet kwijnen van den we reldhandel hebben teweeggebracht, wegge nomen, althans belangrijk verminderd zijn. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 13 Nov. 1935: Krachtige tot matige, tijdelijk afnemen de Z. tot Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Woensdag 4 u. 43 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6