IBIS SHAG iobbelmann lebber,..man! ^"ISTÜITDI Kerknieuws. Gemengd Nieuws Rechtszaken Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten Ingezonden Mededeellng. KOOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG 1936 een brandstoffentoeslag te verleenen van f 1 per gezin en per week. De voorzitter doet daarna verslag van de 'gehouden conferentie met den Direc teur-Generaal der Posterijen, waaruit blijkt, dat de questie in zake de verhuring van het postkantoor of 'de vestiging van een kantoor elders dan in het 'bestaande, wellidht tot een bevredigende oplossing zal worden gebracht. Bij de rondvraag geeft de heer van Vessem B. en W. in overweging de verordening op het venten aan te vullen met een artikel, dat het verboden is met liedjes te venten, als zijnde een verkapte bedelarij. De voorzitter zegt toe 'hieraan de noo- dige aandacht te zuilen schenken. De heer van Vessem bespreekt daarna de 'houding der weTkloO'zen tegenover het personeel van de veerboot „Zijpe", 'die zeer veel te wenschen overlaat. Het is toch zeer ver keerd en gevaarlijk als men de 'boot reeds tracht te verlaten, voor deze voldoende is gemeerd. De voorzitter zegt, dat deze zaak door de politie is onderzocht; het heeft hem ook zeer onaangenaam 'getroffen, dat der gelijke dingen zijn voorgevallen. Het gaat thans veel beter, doch mochten deze din gen zich herhalen, dan zal spreker niet aarzelen de schuldigen voor uitsluiting uit de werkverschaffing voor te 'dragen. De heer A. A. van Oeveren vraagt of zijl, 'die biji de werkverschaffing slechts 3 van de 5 weken mogen werken, ook voor de 2 wacbfweken 'brandstoffentoeslag krijgen. De voorzitter zal dit onderzoeken. Korfbal. Goes. Zaterdagmiddag speelde alhier Toga I een korfbalwedstrijd tegen Mad- 3 ou uit Vlissingen. Toga verloor dezen strijd met 30. Voetbal. Kapelle. Zaterdag j.l. speelde Kapelle II tegen O'lympia I. Hier wist de thuis club met 6—1 te winnen. Souburg. Walchersche Voet balbond. Zaterdagmiddag speelde S. V. S. I een competitiewedstrijd tegen R. V. G. I, die tot uitslag bad 18. Ned. Herv. Kerk. Dirietal te Enschedé, L. R. v. d. Broek te Drachten, J. Eikeina te Schagen en J. L. de Wolf, voorg. Prot. Bond te Hilver sum. Te Tljerkgaast, J. de Vosi, cand. te Sneek. Bedankt voor Groot-Ammers, W. L. Mulder te Hoevelaken. Voor Bruinisse, W. H. Walvaart te Doetinchem. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Woerden-Bodegraven, K. J. F. Keuning, prop. te Schiedam. Emeritaat. Het Provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland heeft aan ds M. J. A. de Vrijer, Herv. pred. te Amsterdam, eervol emeritaat verleend met ingang van 3 December 1935. Bruinisse. Bij de in de Ned. Herv. Kerk alhier plaats gehad hebbende stemming voor twee notabelen werd herkozen dhr M. A. Jumeletv. Ree, terwijl in de va cature J. Goudzwaard werd gekozen dhr M. D. BalVerwijs. Zendingsconferentie te Middelburg. Zaterdagmiddag werd in de Boogaard- zaal te Middelburg een zendingseonfe- rentie gehouden uitgaande van den clasi- sicalen zendingsraad Walcheren. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter Ds L. G. Spijkerboer te Oost en West-Souburg sprak Dr K. J. Brou wer, zendingsdirector te Oegstgeest over: „De groei der zelfstandigheid in de In dische gemeente". Evenals eenmaal in ons vaderland, dat eerst heidensch was, door de predi king van het evangelie zelfstandige Christelijke gemeenten zijn gevormd, zoo moet dit ook bij de hedendaagsche zen ding het einddoel zijn. Dit doel zal be reikt zijn als een gevormde gemeente aan de volgende drie eiscben kan voldoen: le. zich zelf besturen; 2'e. zich zelf onder houden; 3e. zich zelf uitbreiden. Dank zij het doorwerken van het evan gelie zijn in Oost-Indië met name op Java en Sumatra vele gemeenten in dat stadium gekomen. Hiertoe hebben in de laatste jaren de volgende factoren mede gewerkt. 1. In het Oosten is onder de volken een beweging gekomen in nationalen zin. Een drang is ontstaan tot meer zelfstan digheid op verschillend gebied en ook op godsdienstig terrein. 2. In den zendeling wordt niet altijd meer den leidsman gezien, maar meer iemand die tegenover hen staat. 3. Daar de Nederlanders in staatkun digen en economischen zin de heerschers zijn in Indië is dit ook van invloed op de mentaliteit der inlandsche bevolking. Daarom moet de zending zoodanig ge dreven worden, dat het initiatief der christen-inlanders tot zelfstandigheid meer tot uiting kan komen. 4. Door de afvaardiging van inlandsche kerken naar de wereldconferentie te Je ruzalem in 1928. Spreker schetste vervolgens het ont staan van zelfstandige gemeenten in de Bataklanden in de jaren 19261929, op Oost-Java in 1931, op West-Java in 1934 en verder op Ambon en in de Minahassa, waar reeds Indische kerken bestonden. Al de gevormde gemeenten zijn min of meer presbyteriaansch georganiseerd. Zij worden bestuurd door kerkeraden, onder toezicht van den groeten kerkeraad en hierboven staat de groote vergadering. Daar in de laatste ook zendelingen zit ting hebben, is de band met de zending nog gebleven. Op dit referaat volgde een geanimeerde bespreking. Na de pauze sprak D>r Brouwer over de beteekenis van wijlen D'r N. Adriani. PROTESTEN TEGEN DE ONDERWIJSBEZUINIGINGEN. Buitengewone vergadering R. K. Onderwijs Verbond. Het R. K. Onderwijs Verbond hield Za terdag te Utrecht een buitengewone ver gadering ter bespreking van de voorge stelde bezuinigingen bij het onderwijs. Allereerst werd de voorgemelde salaris verlaging behandeld, waartegen van alle klanten critiek werd uitgebracht. De voor zitter, de beer Wiltsohut vatte de bezwa ren samen toen hij verklaarde: „Wij. mee- nen allen, dat inderdaad de grens bereikt is met de salarisverlagingen. Het is nu geworden: raken aan de nooddruft van de gezinnen. En het is schriller hier en daar dan men weet". Wat betreft het voorgestelde jeugdsala ris van f 500 werd een onaanvaard baar uitgesproken. Wat hier geprojec teerd wordt, aldus de voorzitter, is onaan vaardbaar. Een onderwijzer met zoo'n jeugdsalaris kan niet eens zonder hulp van zijn ouders een hem passend pension vinden op een eenvoudig dorp. Dit is niet overeenkom stig de Christelijke beginselen. En het K. O. V.-bestuur zal alles in het werk stellen dat dit, wat hier staat, er nu niet en nooit komt. Ook de U. L. O.-paragraaf vond lang durige bespreking, terwijl eenige sprekers nog hun inzicht gaven over de leerlingen- schaal bij het L. 0. en het U. L. 0. In dezen tijd met zoo veel werkloosheid is het niet verantwoord, als de regeering voor het onderwijs zulke maatregelen treft, dat de werkloosheid vergroot wordt en niet in geringe mate. Bezuinigingen bij de onderwijsopleiding werden eveneens besproken. Hierop ie naar men meende nog wel te bezuinigen. De voorloopige penisionneerfng van 60- jarige onderwijzers was het laatste agen dapunt. Men ging grootemdeels accoord met de opvatting, dat gespaard moeten blijven, die gehuwde onderwijzers, die nog minderjarige kinderen hebben. De brandende jongeman in bet Sterrebosch. 'Gisteravond boor de een agent van politie hulpgeroep ko men uit 'het Sterrebosch te Groningen. Hij snelde toe en zag op den grond een jon gen van ongeveer 20 jaar liggen, die in brand stond. Naast 'hem lag een rijwiel. De agent doofde de vlammen, waarbij' hij aan de hand werd 'gewond. De jongen, die spoedig 'het bewustzijn verloor, bleek bij onderzoek brandwonden aan de lin kerzijde en onder 'den linkerarm te heb ben gekregen. Daar hij geen papieren bij zich had! weet men niet wie 'hij is en van waar hij komt. Het eenige wat hij den agent nog in half bewusteloozen toestand mededeelde was, dat hij den veldwachter te Zuidwolde (gem. Bedum) kende. In bewusteloozen toestand is hij naar bet academisch ziekenhuis gebracht. Bij onderzoek is gebleken, dat de in brand geraakte man is de 35-jarige J. M. uit Zuidwolde. Mén vermoedt dat hij in 'beschonken toestand een brandende sigaar in zijn jaszak heeft gestoken. Ze kerheid bestaat daaromtrent echter niet, omdat de jas vrijwel verkoold is. Duitse he ballons boven ons land. Gisteravond zijn te Hooge- zand drie Duitsche luchtballons gesigna leerd, die vuurtpijlen uitzonden. Een der ballons was zoo laag, dat men kon zien, dat er D 6 op stond. Men meende, dat het de bedoeling was, dat de ballons wil den dalen; zij dreven evenwel verder in Noordwestelijke richting. Op verschillende plaatsen werden zij 'gezien en daarna duurde het weer ge- ruimen tijd voordat men bericht kreeg. Men vermoedde, dat een der hallons in de 'buurt van Groningen was geland, doch hoewel overal in de landerijen werd ge zocht, is tot dusver geen luchtballon ge vonden. De tiweede ballon was verder naar zee afgedreven en te ongeveer zeven uur te Hornihuizen in de Kwelders bij de Wadden geland. Er zaten vier personen in, die zonder ongelukken behouden op den 'grond terecht kwamen. Zij vertelden om elf uur gisterochtend te Düsseldorf te zijn opgestegen voor een wedstrijd. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de ballon met het anker in de telefoondraden heeft ge zeten, daar de geheeie lijn Groningen Zoutkamp is gestoord. Later wordt gemeld, dat alle 'ballons veilig geland zijn. Een smokk el- affaire ont dekt. Reeds geruimen tijd koesterde de Duitsche politie verdenking wegens smokkelarij tegen eenige Duitsche han delslieden uit Kevelaer, Kleef en Zyfflich- Wyler nabij Beek. Vorige week kreeg zij zooveel gegevens in handen dat besloten wtrd tot een huiszoeking van eenigen der verdachten. De vermoedens bleken juist en een groote voorraad zuivel- en krui denierswaren, die uit Nederland waren binnengesmokkeld, kon in beslag worden genomen. Bij een handelaar in Kleef werd Vrij dag zelfs op een paar duizend pond kaas en kruidenierswaren de hand gelegd. Eén nader onderzoek wees uit, dat deze koopman, die relaties onderhield met Nederlandsche handelaren, den laatsten tijd niet minder dan twintig duizend pond kaas frauduleus uit Nederland had inge voerd. Op het oogenblik zijn twee personen in arrest, terwijl ook twee vrachtauto's in beslag zijn genomen bij handelaren in Zyfflich, die ervan worden verdacht bij dezen sluikhandel betrokken te zijn. 'Tuimelraam dief gear resteerd. Te Rotterdam is de tui- melraamdief gearresteerd, die te Amster dam o.m. op de Rozengracht en op de Nassaukade zich toegang verschafte tot winkelhuizen, door via bet tuimelraam boven de 'deur binnen te komen. Gister nacht werd hij te Rotterdam bij een van zijn klimpartijen gezien en gearresteerd. Gemaskerde mannen in een boerenwoning. Vrijdag avond zijn twee gemaskerde mannen een boerenwoning onder de gemeente Ensche dé binnengekomen, bewoond door den landbouwer G. en diens zuster, twee 'be jaarde menschen. D'e indringers riepen hun toe: „Je geld of je leven!" De vrouw zag echter kans naar buiten te komen, waar zij luidkeels om hulp riep. De onverlaten hebben daarop het ba- zenpad gekozen. D'e politie is er nog niet in geslaagd hen op te sparen. Inbraak te Zutphen. Za terdagnacht is ingebroken in bet kantoor van den houthandel der firma Dennboom te Zutphen. Het geheeie kantoor werd overhoop gehaald. De buit bestond enkel uit sigaren. Een surveilleerende agent van politie heeft 's nachts omstreeks 4 uur een ver dacht persoon aangehouden, die in het bezit was van een revolver met patronen, en die bekende met drie andere mannen de inbraak te hebben gepleegd. D'eze lie den zijn inmiddels ook gearresteerd. Inbraak in een pasto- r i e. Vermoedelijk in den nacht van Woensdag op Donderdag is tijdens afwe zigheid van 'bewoners ingebroken in de pastorie der Ned. Herv. gemeente te Han- tum. In de studeerkamer van den predi kant, D's G. van Veldhuizen, kwam deze bij zijn terugkomst tot de ontdekking, dat uit een muurkast een geldkistje was ge stolen, inhoudende ruim f 120. Slager Roelofsen. De sla ger Rjoolofsen, ex-propagandist der N.S. B., herhaaldelijk vervolgd wegens beleedi- ging van ambtenaren, was tot twee maan den gevangenisstraf veroordeeld. Dinsdag stond de man opnieuw terecht. Hiji gaf toe de beleedigingen te hebben ge uit, maar na de vergadering aan een jour nalist, en had nadere onthullingen be loofd in de rechtzaal. Op de vraag van den president om de onthullingen nu eens te doen, verklaarde de man, dat hij er nu andere gedachten lOver had. Hijl was sinds Maart geen lid van de partij van ir. Mussert meer en bij zou! deze nu wel aan de kaak stellen, om dat de N.S.B. hem geen f 15 per week meer gaf, toen bij de gevangenis in moest. Men zal zich herinneren, dat de N.S.B. heeft Ontkend dat R. in haar dienst stond! Wie liegt er nu? Ook uit dit bericht blijkt weer, dat de N.S.B. haar propagandisten wel degelijk betaalt. Een dievenauto aange houden. De centrale recherche te Am- ster daam heeft Zaterdagnacht een auto aangehouden, welke klaarblijkelijk het eigendom is van een der Amsterdamsche dievenbenden, die er, naar men weet, vaak per auto op uit trekken om hun slag te slaan. Ditmaal is zoo'n auto Vrijdagavond te Barneveld gesignaleerd, waar de inbre kers bij een melkfabriek een inbraak heb ben gepleegd. Het nummer van den wagen kon genoteerd en aan de Amsterdamsche politie opgegeven worden. Toen de wagen oip de grens van de stad verscheen, hiel den rechercheurs hem aan, er zat alleen nog de chauffeur in, die gearresteerd werd. Voorts vond men in de auto een partij inbrekerswerktuigen, die met den wagen in beslag genomen werden. De inbrekers hebben te Barneveld in de eerste plaats bun slag geslagen bij de Goöp. Melkproductenfabriek. De buit be droeg hier evenwel slechts f 7 en de post- zegelkas. Vervolgens gingen de nachtelijke gas ten naar het privé-kantoor van den di recteur. De lessenaar van den directeur en de lessenaaars der bedienden werden eveneens alle overhoop gehaald. In dit geval bedroeg de buit twee gulden, voorts werd een aantal sigaren opgerookt. Ten slotte volgde een bezoek aan de Goöp. Aankoopvereen. en Boerenleenbank. Hier is de postzegelkas gestolen. Een poging om de kluis met dynamiet te far ceeren is mislukt. Geheime distilleerde- rijen. De gemeenteveldwachter Wolfert juit Herkingen heeft nabij die gemeente verborgen in een schuur achter de woning bewoond door een zekeren de G. een oom- pleet distilleertoestel aangetroffen, ge schikt voor bet vervaardigen van alcohol. Het toestel is in beslag genomen en tegen de G. is proces verbaal opgemaakt. Commiezen hebben in vereeniging met de politie bij Schiedam een auto aange houden, waarin o.m. een distilleerketel van 72 liter inhoud vervoerd werd. Het toestel is in beslag genomen. Tegen den chauffeur en zijh passagier is proces-ver baal opgemaakt. Appelmoes, die als jam verkocht werd. De provinciale keu ringsdienst van waren te Groningen heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een fa brikant van jam aldaar, die appelmoes met een gekleurde vloeistof als jam ver kocht. Eenige dagen geleden is in beslag ge nomen een partij' van 120 potten jam. Deze bleek hoofdzakelijk te bestaan uit gekleurde appelmoes en bevatte ruim 70 pet. water. De huishoudjam, geetiketteerd als bessenjam, bestond uit appelmoes met een roode kleurstof, die welke als abriko zen was aangeduid, hoofdzakelijk uit ap pelmoes met een gele kleurstof. Het gehalte aan suiker en aardappel stroop bleek ongeveer de helft te zijn van bet percentage, dat deugdelijke huishoud jam moet bevatten. Hoewel de fabrikant te Groningen woont, vermeldde het etiket: Maatschappij Vriuohtenbron Eist, een gefingeerd op schrift dus. Aan de hand van de tegenwoordige be palingen is het volgens den directeur van den dienst zeer wel mogelijk dergelijke knoeierijen te bestrijden. Maar een groote lacune is er in het nieuw wetsontwerp Warenwet. Uit arti kel 13 van dit wetsontwerp is n.l. het begrip eerlijkheid in den handel gelicht. Wanneer het nieuwe wetsontwerp on veranderd tot wet wordt verheven, zullen in het vervolg slechts alleen in het belang van de volksgezondheid voorschriften in verband met den aard of de samenstelling van waren kunnen worden vastgesteld. De door den priovincfalen keurings dienst van waren te Groningen in beslag genomen huishoudjam (welke straks on gemoeid, zelfs onder den naam jam, des- gewensoht als edeljam zal kunnen worden verkocht) is nog slechts een enkel voor beeld van de knoeierijlen, welke mogelijk zullen worden, indien de zinsnede betref fende de eerlijkheid in den handel uit de Warenwet zal verdwijnen. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard: Pieter Schoe, benzinekoopman te Baarland. Rechter-commissaris Mr G. M Muller, Rechter; curator, Mr A. H. Kui pers, advocaat te Middelburg. Wethouder mishandeld. Voor de rechtbank te Assen stond terecht een inwoner van Emmen thans gedeti neerd, wegens poging tot doodslag, sub sidiair zware mishandeling, van den heer S. Veenstra, wethouder van Sociale Za ken te Emmen. Verdachte heeft 5 Octo ber j.l. den wethouder met een knuppel een slag op zijn rug gegeven, toen hij het gebouw voor ondersteuning wilden bin nengaan. Verdachte had zich tevoren te genover anderen uitgelaten, dat bij met den wethouder wilde afrekenen. Eisch twee jaar. Melkprijs. Naar aanleiding van de mededeeling van den Minister van Visscherij en Land bouw, dat de verhooging van de inkoops prijs met 3/4 cent slechts voor één week zal geschieden, is de verkoopsprijs voor- loopig dezelfde gebleven. De lasten die op de bedrijven gelegd worden, zijn echter zoo boog geworden, dat elke verhooging van 'den inkoopsprijs in dezen tijd' een prijsverhooging noodig maakt, nadat de vorige inkoopisprijsverhooging reeds ge heel door den melkhandel voor zijn reke ning is genomen. Middelburg. Gevonden voorw.: Armband horloge, Reijers, Park Nieuwemh. 156; padvindersiport., B. v. P.; vulpotlood, Hendrikse, K. Singelstr. G 209; eenige bankbiljetten, gebr. Hlildernisse, L. Noordstr., Hoekhandel; mantelband enz., Pagter, Molenwater 253; ceintuur, de Klerk, 't Zand D 192; dameshandschöen, W. Ghristiaanse, Brigdamme B 150; be- lastingmerk, Toos Sinke, L. Viele K 229; bol katoen, B. v. P.; blauwe muts, den Hollander, N. Oosterschestr. N 96; vul pen en vulpotlood, M. Pouwelse, Seisweg B 63 a; geldstuk, Hollander, Jacob Cats- str. S 116; bondenhalsband, Verdaas donk, Bagijnhofstr. E 197; bandbeschermer, A. Scheij'beler, Oude Kerkstr. 81; meisjes- mu'tq, Bakker, Overwater; kinderhand schoen, B. v. P.; glacé handschoen, koster Luth. Kerk, Bree; zilv. oorbelletje, Taze- laar, N. Vliiss.weig E 86; bankbiljet, Wage naar, Oost-Kerkplein G 16; lederen sohooletui, B. v. P.; schooletui, J. v. Bel- aen, Seisweg R 94; ladder, P. Broei, Noordsingel S 150; halster (touw), P. Boistelaar, Spanjaardstr. E 74; koperen gewioht, de Buck, Walensingel Q 285; knipmes, Becks, Noordweg R 41; das, G. J. But, Schoorsteenv.singel Q 85; lorg net, v. Dierendonk, Hoogstr. I 155; port. m. inh., miej. de Kan, Singelw. Vlissingen 141; tuinschaar, v. Eenennaam, K. Noord str. L 73; kinderhandschoen, Wielemaker, K. Gortstr., K 15; pakje met inh., R. v. Etsen, Brakstr. O 275; medaillon, G. Dek ker, Seisweg R 107; bruine muts, Vente- ville, Veerscbesingel S 37; zilv. vulpotlood F. StOopman, Hotel Abdij1; p. kinderkous jes, Plansoen, Baanstr. Q 27. Eerste Kamer. DEN HAAG. Het ligt in het voornemen van den voorzitter der Eerste Kamer der Staten-Generaal de Kamer bijeen te roe pen teggn Dinsdag 19 November a.s., des avonds te 8.30 uur. Een autodief opgespoord. DEN BLAAG. In den aanvang van dit jaar werden te Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam diverse auto's, merk Che vrolet, ontvreemd. Het gelukte de politie te Diemer in Juli j.l. een heler, van R. genaamd, te arresteeren, waardoor eenige auto's door de politie werden terecht ge bracht. Van de daders ontbrak echter toen nog elk spoor. In verband hiermee werd door de Haagsche recherche in samenwer king met die van andere plaatsen een uitgebreid onderzoek ingesteld, en begaf een inspecteur zich eenige malen naar België, welke reizen tot bet gewensebte resultaat hebben geleid. Vast is 'komen te st'aan, dat een zekere E., die thans in de gevangenis te Vorst (B.) vertoeft, de 'da der is van minstens 14 autodiefstallen. Waar E. van Hollandsche nationaliteit is, kan verwacht worden, dat hij voor deze diefstallen zal worden uitgeleverd. Noodlanding. AMSTERDAM. Een nieuiw militair vliegtuig dat bestemd is voor de Indische luchtmaoht, een Fokker, heeft vanmiddag een noodlanding gemaakt in den Sloter- dijksche polder. Het toestel werd bestuurd door den kapitein-vlieger van Lent, van de Indische luchtvaartafdeeling, die voor 't maken van een proefvlucht van Schipi- hol was opgestegen. Hij! is niet gewond, het toestel werd licht beschadigd. Vrijwilligers voor Abessynië. DJIBOUTI. Vandaag is hier een 100-tal vrijwilligers voor Abessinië aangekomen die io|p weg zijn naar Addis Abeba. Hiun leider majoor Farik, zeide: „De keizer vroeg mij! om hem tegen de Italianen te helpen en direct heb ik vrijiwilligers ver zameld uit Palestina, Egypte en Sirië. Eir zullen mij! later nog meer vrijiwilligers volgen. Geestelijken uit Tigre, die gisteren uit Tembien te Addis Abeba zijn aangekomen, verklaarden, dat wel geregeld Italiaan- scbe vliegers over Tembien vliegen, doch het gedreun van de kanonnen weerklinkt ver weg. Het moreel van de krijgers is uitste kend. Het land is rijk aan levensmiddelen. De geestelijken verklaarden dat de bet- volking van Tigre zich noioit aan Italië zal onderwerpen. Vliegtuig neergestort. MARSEILLE. Het vliegtuig van de lijn Marseille-Barcelona is vanmorgen nabij Istresu neergestort. 'De 'drie inzittenden werden gedood en het toestel volkomen verwoest. De Zweedsche Roode Kruis-ambulance. DJIBOETL De ambulance van 't Zweed sche Roode Kruis is 'bier aangekomen met 35 ton materiaal en 5 groote ziekenauto's. Telegram van generaal de Bono. ROME. Het 42ste oorlogs-eommuniqué van generaal de Bono luidt als volgt: Onze troepen hebben alle hoogten in Z. Makalle bezet. De troepen van het tweede legerkorps zetten bun actie in het ge bied tusscben Aksöem en Takasse voort. In den sector van Somaliland duurt de actie voort terwijl de troepen van gene raal Graziani ten N. van Gorabai bun zuiveringscampagne voortzetten. Onze lichte colonne heeft in bet dal van de Faf den vijand ernstige verliezen toege bracht. Biji onze militairen te Gorabai heeft zich aangemeld het 'opperhoofd Abdel Ke- tfm Mohammed, die het bewind voert over een belangrijke volksstam en zich met zijh troepen ter beschikking heeft ge steld. Nog geen spoor van Kingsford Smith. SINGAPORE. De watervliegtuigen die naar Kingford Smith zoeken, hebben geen enkel spoor ontdekt. MIDDELBURG. Gehuwd: J. G. Honds- merk, 24 j. en J. F. Kesteloo, 26 j. Bevallen: J. A. WattelMondeel, d. GOES. Overleden: Jacobus Willem van S'trien, 1 j., te Krabben dijke; Cornelia Maatje de Jonge, 11 j., te Krabbendijke; Janna Marina Hoek van Dijke, 59 j„ te Driewegen. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Nov., 2.30 u. Londen 7.247.25%. Berlijn 59.2059.25. Parijs 9.67V2—-9.73. Brussel 24.8624.90. New-York 1.46'/*1.48.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3